Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97301) Woodslave válasza pocokxx (#97300) üzenetére


Woodslave
nagyúr

milyen gyakorlathoz érzed kevésnek?

(fekvenyomást meg az egykezes evezést mondjuk elhiszem)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97302) gaborn1 válasza Woodslave (#97292) üzenetére


gaborn1
tag

Ezt miért nekem címezted? :D

(#97303) Woodslave válasza gaborn1 (#97302) üzenetére


Woodslave
nagyúr

véletlenül :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97304) aelod válasza Zola007 (#97294) üzenetére


aelod
veterán

4x6 ismétlés kardió és volumen tehát állóképesség?

6 ismétléssel fejlesztesz állóképességet?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97305) Zola007 válasza aelod (#97304) üzenetére


Zola007
veterán

Nézz utána az RPE fogalmának.
Nem az ismétlésszám a lényeg, hanem az, hogy a használt ismétlésszám az ugyanazzal a súllyal végezhető maximális ismétlésszámnak hány százaléka.
Csinálhatok én 30 sorozatban 6 ismétléses hasprést, sokra nem fogok vele menni, ha csak nem 5 másodperces pihenőket tartok, de akkor meg lényegében 1 nagy pause-set

A lényeg, hogy ha te képes vagy 4x6 rendes ismétlésre, akkor nem a 6 ismétléses súlyoddal dolgozol, hanem a ~8 ismétlésessel.
Erre épül a klasszikus stronglift 5x5 elv.

Ha még ezt tetézed 1 perces pihenővel, akkor a 6 ismétlés ~25 sec, pihenő 60 sec, tehát 5:40-6:00 perc alatt lezavarod a 4x6 guggit.
Ha mindezt rendesen végrehajtottad, akkor garantáltan nem a 6 ismétléses súlyoddal dolgoztál, hanem olyan súllyal ami reálisan a 8-9-10 ismétléses súlyod.

Az 1 perc pihenőnek pedig csak állóképesség fejlesztésnél van értelme, ugyanis ennyi idő alatt még egy kokszos olimpikon se piheni ki magát a következő minőségi sorozatra.

Ha ténylegesen a 6 RM súlyoddal dolgoztál volna, akkor már a második ismétlésben sem lennél képes 6 ismétlésre.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97306) Zola007 válasza pocokxx (#97300) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem 15 ismétlés fölé az alábbi esetekben van értelme venni
- bemelegítés
- átmozgató edzésterv
- új gyakorlat tanulása
- vádli, has, gerincmerevítő
- versenyre/szintfelmérőre edzés

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97307) aelod válasza Zola007 (#97305) üzenetére


aelod
veterán

(#97306) Zola007

Ez így van. Hasat és vádlit 20 ismétlés vagy fölötte érdemes edzeni.

Nem az ismétlésszám a lényeg, hanem az, hogy a használt ismétlésszám az ugyanazzal a súllyal végezhető maximális ismétlésszámnak hány százaléka.

Én értem amit mondasz. De itt jön a kérdésem. Akkor az intenzitást nem (csak) a használt súly 1RM-hez mért %-a határozza meg ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97308) kolosanyi válasza pocokxx (#97300) üzenetére


kolosanyi
veterán

Céltól függ. Abban a legtöbb edző egyetért, hogy erő/izomtömeg növekedéshez nagy intenzitás kell, nagy intenzitással meg nem fogsz tudni 15-ös ismétlésekkel dolgozni.

(#97304) aelod
Ha erőre edzel, akkor az erő-állóképességed is fejlődni fog, ellenben fordítva ez nem igaz. Vegyük a mi szokásos fizikai felmérőnket alapul, 60 kilóval kell fekvenyomni, 25 ismétléstől van max pont. Ha te 60 kilóval képes vagy 10 ismétlést végezni, akkor hiába kezdesz el dolgozni az ismétlésszámok növelésén 60 kilóval, és viszed el 25 maximális ismétlésig a dolgot, max erőben keveset, vagy egyáltalán nem fogsz fejlődni. Ellenben ha a 60 kilóval végrehajtott 10 ismétlésnél mondjuk 80 kg az 1 RM-ed (tipikus kalkulátoros adat), és innen elviszed 100-ig az 1 RM-ed, akkor fejlődni fogsz a 60 kilós maximális ismétlésszám teszten is.

(#97307) aelod
Szintén célkitűzéstől függ. Hosszútávfutók ugyanúgy edzik a vádlit meg a hasat, csak 100 ismétlés alá nem mennek, mert az állóképességi sportjukhoz az kell. Ha erősödni akarsz, akkor meg ne ilyen pinafing intenzitással dolgozz, mert nem fog menni. És mint mondtam, a legtöbb edző szerint az izmosodáshoz is intenzitás kell. 4*20 ismétlésnél az intenzitás a béka segge alatt van, ehhez képest 1RM 70-80%-át szokták megadni ideális terhelésnek a hipertrófiához. 4*20 ismétlésnél nem a 20 ismétléses maximumoddal dolgozol, hanem jóval kevesebbel, ami az 1RM 50-60%-a (hasraütéssel), vagyis egy állóképességi edzést végzel.

[ Szerkesztve ]

(#97309) aelod válasza kolosanyi (#97308) üzenetére


aelod
veterán

Ha erőre edzel, akkor az erő-állóképességed is fejlődni fog, ellenben fordítva ez nem igaz.

Ez abban az esetben igaz ha egy középhaladó vagy haladó az alany. Kezdőnél minden nőni fog egy bizonyos szintig. Egy adott idő után kell eldönteni, hogy mit szeretnél csinálni. Mr. O és sprinter nem lehetsz egyszerre.

(#97308) kolosanyi

Ez is világos. Csak Zola 6 ismétlésre mondta, hogy aerob és állóképesség amire ráncoltam a homlokom.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97310) Ijk válasza aelod (#97307) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem vádlinál és hasnál is a 8-12 ismétlés vált be.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#97311) Zola007 válasza aelod (#97304) üzenetére


Zola007
veterán

a probléma alapja, hogy sokan sokféleképpen használják sportáganként, de még az erősportokon belül is, pl:
[link]
Nem csodálom, hogy nem tiszta a dolog.
Súlyemelésben azt jelenti, hogy a maximum teljesítőképességedhez (súly/ismétlés) képest mennyire keményen dolgozol.

Ezért mondtam, hogy nézz utána az RPE fogalmának.

A sportélettani fogalom a biofizikából ered, a fizikában az objektív intenzitás a kifejtett erő/teljesítmény adott felületre vonatkoztatva. Nagyobb erő - nagyobb teljesítmény, mert a felület/tested állandó.

Ne a 6 ismétlésen rugózz. Nézzünk egy másik példát.

105kg 3x6 ismétlés 2 perc pihenőkkel.
100kg 4x6 ismétlés 1 perc pihenőkkel.
95kg 10x6 ismétlés 1 perc pihenőkkel.
melyiknél nagyobb az intenzitás?

Nagyon jó példa a Klokov videó, amit Kolosanyi linkelt nemrég: [link]
Pörgős edzés volt ? igen
Még Klokov is kimerült benne? igen
magas volt az intenzitás? nem
Σ= állóképességi edzés
"This looks like weightlifting exercise, but this is cardio for me"

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97312) Woodslave válasza Zola007 (#97311) üzenetére


Woodslave
nagyúr

köszönjük most már jöhet egy csöcsös kép :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97313) aelod válasza Zola007 (#97311) üzenetére


aelod
veterán

A tanfolyam inger-intenzitásként definiálja a dolgot.

Wood:

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97314) syl5 válasza Zola007 (#97311) üzenetére


syl5
őstag

Konklúzió, hogy izmosak legyünk?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#97315) kolosanyi válasza syl5 (#97314) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#97316) Woodslave válasza kolosanyi (#97315) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ezeknek hiszel? :U Ha igen miért?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97317) kolosanyi válasza Woodslave (#97316) üzenetére


kolosanyi
veterán

Te nem? Ha igen, miért nem? ;]

Az ilyen tanulmányok, cikkek döntő többsége az 1RM 80%-a körüli intenzitást mondja ideálisnak. Konklúzió, dolgozz ezzel a terheléssel, végezz el minél több ismétlést, de ne úgy, mint egy barom, állandóan az összes sorozatot bukásig vinni nem ésszerű. Mellette figyelj arra, hogy az edzésterved során megvalósuljon egy folyamatos progresszió, növelni kell a terhelést, hogy legyen mihez adaptálódni. Ezt úgy tudod elérni, hogy az elejét kicsit könnyebbre veszed a jelenlegi szintednél, a közepe fele bekeményítesz és a ciklus végére átléped a jelenlegi határaid. Nyilván megfelelő mennyiségű pihenéssel, kikönnyítéssel működik ez.

Nagyjából ennyi a lényeg, ezt írják az okosok és én is úgy tapasztalom, hogy ez az, ami a legtöbb esetben működik. Nekem is. Igazából erősödni, izmosodni papíron tök egyszerű, de a gyakorlatban mégis tele van buktatóval. Nem egy ilyen tervet kreálni a nehéz, hanem véghezvinni. Elmenni edzésre úgy, hogy előtte dolgoztál és fáradt vagy, figyelni a táplálkozásra és az alvásra/pihenésre, ami mindennek az alapja. A fejlődés feltételeinek a megteremtése a baromi nehéz, nem maga a folyamat és itt vérzik el a legtöbb átlagember.

(#97318) S e t h válasza L1ZRRR (#97282) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akárhányszor meglátom ezt a képet röhögnöm kell.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#97319) Woodslave válasza kolosanyi (#97317) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sztem is ez a lényeg. :K

igazából sztem ott a probléma hogy mindig nem tudjuk mit lehet elérni és ezen a soc. média nem sokat segít. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97320) Woodslave válasza Woodslave (#97319) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] mondjuk 5 év alatt azért lehet elérni sokat :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97321) aelod válasza Woodslave (#97319) üzenetére


aelod
veterán

Dorian Yates-el van egy nagyon jó interjú a Londol Real műsorban.
Nekem sohasem volt a kedvenc testépítőm, de megnézve a Blood & Guts DVD-jét és az interjút és ez a kép bennem teljesen megváltozott róla. Na de, hogy a lényegre térjek. Ott ő elmondta, hogy minden edzését és napi étkezését lejegyzetelte (nem biztos az időintervallum) '84-'94 között. Ha valamin változtatott azt egy adott idő eltelte után nagyon jól meg tudta figyelni. Mondjuk ehhez elég elvetemültnek kell lenni, hogy minden edzést lejegyzetelj és minden étkezést is. A változást meg ezeknek a korábbi jegyzeteknek a fényében tudta összehasonlítani.

Nekem is nehéz mindent felírni -most a teszt alatt - edzés után meg közben (hogy ne felejtsem el). Utálom is, hogy ott a telefon. Tegnap is röpült a bicikliről. :W

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97322) Woodslave válasza Woodslave (#97320) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tudom hogy egy buzi de kb.. :K [link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97323) aleister válasza Zola007 (#97305) üzenetére


aleister
veterán

Ezen most kicsit elgondolkoztam. Eddig valamiért bennem az volt, hogy a rövid pihenőidőkkel végrehajtott edzés a jó edzés.
Van itthon ilyen digitális konyha detonátor (tudod, amit a jóember beállít 15 percre, hogy ne feledkezzen meg a feltett rizsről, és visít, ha lejár az idő). Na azt jól beállította 1 percre. A különböző gyakorlatok között meg 2 perc a pihenő. No mármost a 3. szériánál már nem szokott őszinte lenni mosolyom, az 5.-nél meg kifejezetten küzdeni szoktam.

A fenti nyilván abból adódik, hogy kevés a pihenőidő, de eddig abban a hitben voltam, hogy ha ennél többet pihenek, az nem valósítja meg az intenzív edzés fogalmát.
A kérdésem akkor az, hogy ha kicsit lazítok a tempón, akkor attól még minőségi marad az edzés? Esetleg a több pihenőidő miatt kell valami kompenzálás (nagyobb súly, ismétlésszám)?

[ Módosította: Tamoo ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#97324) kolosanyi válasza Woodslave (#97319) üzenetére


kolosanyi
veterán

Utálom az ilyen "motiváló" embereket egyébként. Ha megnézed, az egész arról szól, hogy valaki valahogy elér valamit egy sportágban és utána majd jól megírja az e-könyvét és mellesleg online coachinggal is foglalkozik. Az ügyfél pedig hiába veszi meg a könyvet 50 dolcsiért és próbálja betartani, nem fog neki menni. Ekkor azt hiszi, hogy vele van a baj és befizet az "egyénre szabott edzésprogramra" havi 100 USD-ért. Egy ideig fejlődik, mert a technikai hiányosságait kijavítja jobb esetben az edző, de megint meg fog állni a fejlődés. Miért? Mert átlagember, azért. Nem rendel mindent alá ennek, nem ekörül éli az életét. Nem cuccolja tele magát, nem ezen gondolkodik a nap minden másodpercében.

Hozzáteszem, az emberek többségének az is fanatizmus már, amit mi produkálunk itt fórumtagok. A nagy átlag elmegy egy héten kétszer fallabdázni vagy spinningelni, jól érzi magát közben és szarik rá, hogy hogy néz ki. Megnyugtatja magát azzal, hogy tett az egészségéért, az edzőteremből kilépve már rá is gyújt, este megissza a sörét és bánja is ő, hogy mennyire van meg a 6pack vagy nem. Lehet, hogy az ő nézőpontjuk a helyes és mi csináljuk hülyén. :DDD

(#97325) Woodslave válasza aelod (#97321) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az edzéseimet írom. Nem telefonba, füzetbe. Talán még meg is vannak pár évre visszamenőleg, de csak annyit tudok meg belőlük,hogy 4 éve ugyanilyen gyenge voltam :D (igazából azért írom hogy tudjam mit csináltam múltkor és nagyjából növeljem az aktuális edzésen a terhelést)

Kaját nem írom, mert nem vagyok azon a szinten. Illetve egyből észreveszem a változást de az írás nélkül is tudom miért történt :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97326) Woodslave válasza aleister (#97323) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link]

lényegében arra a következtetésre jutnak, hogy többre mész azzal, ha megfelelő pihenés után az ismétlésszámot tudod tartani minthogy semmi pihenővel bukod rendesen. Van ahol persze az 1 perc elég bőven, különféle izolációs gyakik. De ne tényleg hagyjuk már hogy valaki 80%-os intenzitással ;] guggol, az 1 perc pihenővel meg tudja csinálni...

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97327) aelod válasza Woodslave (#97325) üzenetére


aelod
veterán

Utóbbit én sem írom.
Edzéseket teflonba azé' mert nem rohangálok papírral meg tollal a teremben. Aztán felbiszem onlány a szájtekhez olvasásra (ha nézik egyáltalán).

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97328) Woodslave válasza aelod (#97327) üzenetére


Woodslave
nagyúr

láttad a cipőm tőlem minden kitelik ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97329) aelod válasza Woodslave (#97328) üzenetére


aelod
veterán

Már ha van rajtad :)
Sőt a vasalód is láttam :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97330) Zola007 válasza aleister (#97323) üzenetére


Zola007
veterán

komplexebb gyakorlatok között 6-8 ismétléshez szerintem legalább kell 2 perc, de ez sincs kőbe vésve, utolsó 1-2 sorozatnál pihenhetsz egy kicsit többet. Hallgass a testedre, nem minden nap egyforma állapotú az izom és idegrendszered.

5x5-nél inkább 2-3 perc, 5 ismétlés alatt meg 3-4-5 perc elkél.

Én azt gondolom, hogy 4 rendes sorozat 2 perces pihenőkkel produktívabb, mint 5 sorozat 1 percekkel bukásig
A bukásról sokan és sokszor kifejtették, hogy inkább hátrányos mint előnyös. Én igyekszem úgy csinálni, hogy utolsó sorozatban bukjak, ha úgy érzem hamarabb eljönne, akkor leveszek a súlyból és tartom az ismétlésszámot. Ez egyfajta módosított széria elv.

Van kismillió variáció, lehet fordított piramist csinálni (4-6-8 rep) vagy "rep laddert" csökkenő pihenővel (fix 8 ismétléses súly 8-7-6-5-4-3 rep csökkenő pihenővel 120-100-80-60-40 sec). Itt kap az első 2-3 sorozatban kap közepes intenzitást, a volumen és csökkenő pihenő miatt pedig állóképességet is fejleszt.
Ki kell tapasztalni mit bírsz és melyik eredményes.
Nekem pl. magas ismétlés (12 felett) és bukásig történő edzés nem működik.


[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97331) aelod válasza Zola007 (#97330) üzenetére


aelod
veterán

Nagy izomcsoportoknál mindig bukásig edzek szinte.
Nálam ez vált be. Vagy ezt szoktam meg és lusta vagyok változtatni ;]
Azt viszont megfigyeltem ha kevesebb az ismétlésszám és több a súly inkább az ízületeim érzik meg az edzést mintsem az izmaim. Főleg egy felhúzásnál vagy guggolásnál és fekve nyomásnál. Ezért vagyok gondban a tömegeléses edzéseknél. Főleg most.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97332) kolosanyi válasza aelod (#97331) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az ízületeket is lehet edzeni és itt jön képbe a saját súlyos edzés. Akár mint keresztedzés kiegészítésnek. A haladóbb saját súlyos gyakorlatok döntő többségénél az ízületek tűrőképessége sokszorosan felértékelődik, különösen a nyújtott karos erőgyakorlatoknál. A komoly szinten lévő crossfitterek se véletlenül töltenek el annyi időt a mobilizációs gyakorlatokkal meg az SMR hengerezéssel.

(#97333) Woodslave válasza aelod (#97331) üzenetére


Woodslave
nagyúr

felhúzásnál melyik izületed érzed?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97334) aelod válasza Woodslave (#97333) üzenetére


aelod
veterán

(#97332) kolosanyi

Ízületet nem tudsz edzeni. Max stabilizáló izmokat. Pont ezért kezdtem el kicsit a core erősítő gyakorlatokat is, hogy ne csak a mozgató de a stabilizáló/tartó izomzat is fejlődjön. Nyújtás is nagy szerepet kap most. SMR-t meg otthonra tervezek venni. Azért nem pazarlok időt a drága kondi bérlet/alkalomból.

(#97333) Woodslave

2 hete a derekam. Legutóbb a 160 ott is maradt a földön. Azóta már jobb és felhúzásnál is próbálok 12-es ismétlések környékén maradni. Egy két alkalommal megyek alája bukásig az 1RM környékére.

(#97335) Ijk

:DDD

Hát a ha be kell kokszúni akkor be kell. Nincs mese.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97335) Ijk válasza aelod (#97331) üzenetére


Ijk
nagyúr

Régen bukásokig edzettem, most nem megyek el bukásig. Csak egy közös van bennük, egyiktől sem fejlődök. ;]
Nagy súlyos edzést piramisban kell csinálni, miután rögzült kis súllyal a mozdulat, izomérzet, jöhet a nagyobb súly lassabb kivitelezéssel. Minden gyakorlatot minden héten újra kell tanulni egy könnyű szériával.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#97336) Zola007 válasza Ijk (#97335) üzenetére


Zola007
veterán

igen, úgy hívják bemelegítés

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97337) kolosanyi válasza aelod (#97334) üzenetére


kolosanyi
veterán

Már hogy a fenébe ne tudnál ízületeket edzeni? Tényleg ajánlom figyelmedbe Christopher Sommer, Ido meg még egy csomó ismertebb fazon munkásságát, akik magas szinten foglalkoznak a saját súlyos edzéssel. Továbbá a T-nation és a Dragondoor fórumokat, meg úgy általában az erőnöveléssel kapcsolatos anyagokat. Azért nem túl gyakori ez a téma a gyúrós körökben, mert pont lesz*rja mindenki az ízületek edzettségét, az izomtömeg növelése az elsődleges, csak egy bizonyos szintnél eljutsz oda, hogy ez lesz a szűk keresztmetszet és hátráltatni fog.

Egyébként használsz övet felhúzáshoz? Én most mióta újra bevettem a súlyzós alapgyakorlatokat az edzésembe, övvel csinálom és nem fáj semmim. Korábban fújoltam rá, mert toltam a hülye mantrát, hogy nem erősödik a törzsed ha azzal csinálod, de ezt a saját káromon tanultam meg, hogy f*szság.

(#97338) aleister
Szerintem inkább szedj le egy intelligens programozáson alapuló tervet és tartsd magad ahhoz. Ott a starting strength, az teljesen jó ilyen szempontból. Nem fog kinyírni és mellé azért be tudsz iktatni kiegészítő gyakorlatokat is módjával.

[ Szerkesztve ]

(#97338) aleister válasza Zola007 (#97330) üzenetére


aleister
veterán

No ezekkel a képekkel bőven jóvátetted a múltkori ikres megingásod. :)

Igen, a "hallgass a testedre" a legjobb tanács, amit adhattál, és egy ideje én is efelé tendálok. Az a baj, hogy még nincs annyi tapasztalatom, összehasonlítási alapom , hogy messzemenő következtetéseket vonjak le magamból, ezért is próbáltam inkább a neten olvasott edzésterveket, módszereket követni.

Ez a rep ladder kifejezetten érdekesnek tűnik. Szerintem legközelebb ki is próbálom. Most egyébként is kis megrekedést érzek, és jól fog jönni valami változatosság.

(#97326) Woodslave:
Köszi neked is!

Igazából rendszerint nem bukok a végén, de mentálisan nagyon kicsinál, hogy fizikálisan mennyire meg vagyok terhelve. Gyanítom, hogy nekem az akaraterőm a legerősebb képességem ebben a sportban, és a fizikai elégtelenség nyűgje így csapódik le.
Tán ezért van az is, hogy a második sérülésem gyűjtöm be fél év alatt. A testem már feladná, de még tolom a kitűzött célig.
Ezen mindenképp változtatok majd, csak nehéz a már megszokott elvárásokból feladni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#97339) aelod válasza kolosanyi (#97337) üzenetére


aelod
veterán

A saját súlyos gyakorlatokkal és funkcionális módszerekkel lehet az inakat/ínszalagokat is erősítheteni így stabilabb lesz maga az ízület. De konkrétan az ízületet magát nem tudod erősíteni.
A gyúrósoknál is azért van annyi szakadás mert a mozgató izom sokszor sokkal erősebb mint maga a tartó izom és utóbbi szokott elszakadni. Rotátor köpeny pl.

Persze, hogy használok övet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97340) Angel2014 válasza Woodslave (#97287) üzenetére


Angel2014
addikt

Tessék: [link] :DD

aelod: az állig húzást és a csuklyát a rudfogás szélessége határozza meg...ha szűken fogod a csuklya dolgozik ha szélesen akkor szinte az egész váll.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#97341) Alpachino válasza Angel2014 (#97340) üzenetére


Alpachino
veterán

Pontosabban vállszélességnél, már váll gyakorlat az állig húzást:K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#97342) aelod válasza Angel2014 (#97340) üzenetére


aelod
veterán

Tökmindegy hol fogod ha a könyököd nincs feljebb mint a csuklód akkor az csuklya marad.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97343) Woodslave válasza Angel2014 (#97340) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Szánalmasak az ilyen cikkek már érdekességként sem nyitom meg

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#97344) Radnix válasza Angel2014 (#97340) üzenetére


Radnix
senior tag

"8-tól délig

biznisz, barnulás, pihi"

Szeretném kipróbálni ezt a programot :D

(#97345) kolosanyi válasza Radnix (#97344) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt Dicker is átvette már. ;]

Ja, amúgy ma guggolás lesz, húzódzkodás és tolódzkodás. Meg súlyok. Meg háború.

[ Szerkesztve ]

(#97346) aelod válasza Woodslave (#97343) üzenetére


aelod
veterán

:)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97347) aelod


aelod
veterán

[link] Wood!

Bimbók :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#97348) Cassidey


Cassidey
senior tag

Én meg tolom még a kondis és súlyemelő edzést egyszerre, több napon napi 2 edzim van így, de még megy. Igazából nem tudom összehangolni őket, mert a súlyemelő edzések is tele vannak kiegészítő gyakorlatokkal, szóval csak tolom párhuzamosan, és nem guggolok-felhúzok kondiban. Ja és gyakorlatilag nem lábazok. Elkezdett vállam lenni. :D

(#97349) Shingen


Shingen
addikt

Bic- Tric vót atta. Könyök már javult mára.

風林火山

(#97350) Tamoo válasza Cassidey (#97348) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Aztán nehogy hirtelen túl izmos legyél! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.