Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #82819712


#82819712
törölt tag

Lisa Su AMD CEO a 2019-es E3 kiállításon bejelentette az új NAVI videókártyáit.
A Navi kártyák 2019.07.07.-én kerültek kereskedelmi forgalomba.

AMD Radeon™ RX 5700:
Hivatalos oldal: LINK

GPU:
Compute Units 36
Base Frequency 1465 MHz
Boost Frequency Up to 1725 MHz
Game Frequency1625 MHz
ROP 64
Stream Processor 2304
Texture Unit 144
Transistor 10.3 Milliárd
TBP (Desktop) 180 W
Ajánlott tápegység 600 W

GPU Memória:
Memória sebessége : (Effektív)14 Gbps
Méret 8 GB
Tipusa:GDDR6
Memory Interface 256-bit
Max. Memory Bandwidth 448 GB/s

AMD Radeon™ RX 5700 XT:
Hivatalos oldal: LINK

GPU
Compute Units 40
Base Frequency 1605 MHz
Boost Frequency Up to 1905 MHz
Game Frequency 1755 MHz
ROP 64
Stream Processor 2560
Texture Units 160
Transistor 10.3 Milliárd

TBP (Desktop)225 W
Ajánlott tápegység 600 W

GPU Memória
Memoria sebesség (Effektiv) 14 Gbps
Méret 8 GB
Típus :GDDR6
Memory Interface 256-bit
Max. Memory Bandwidth 448 GB/s

Egy különleges 50 évfordulós gyári OC kártya is bejelentésre került .
( Boost Frequency 1980 MHz) :
AMD Radeon™ RX 5700 XT 50th Anniversary Graphics

[ Szerkesztve ]

(#2) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Jelen.(igaz csak egy rx 460- al) :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#3) SP!T


SP!T
addikt

Jelen egy ref MSI 5700 XT-vel, 98°C GPU hőmérséklettel, hell yeah! :DDD

There's a device that I've been using called a whoop.

(#4) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#5) Tyrel


Tyrel
őstag

Egy Review Roundup szerintem elférne itt is, bár elég esélyes hogy a customok megjelenésével rögtön el is fognak avulni ezek a tesztek...
Egyrészt normális hűtővel valószínűleg kicsit többre lesz képes, másrészt elég béta szagú még a driver is hozzá... új architektúra, várhatóan gyorsul még. :U

Tech Jesus kimaradt a fentiből...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#6) arpii


arpii
aktív tag

Na végre. Pedig már majdnem kezdtünk (gondolom sokad magammal) kiábrándulni az AMD VGA részlegének a termékeiből.

(#7) #82819712 válasza SP!T (#3) üzenetére


#82819712
törölt tag

98 fokos GPU ? :B
Ha azt mondod 98 fokos a Hot Spot vagy VRM még még oké. De 98 fokos GPU az khm elég sok .
Nincs esetleg tervbe véve hogy újrapasztázod vagy felteszel rá egy alternatív hűtést ? Nem tudom a Morpheus 2-t még nem mondták hogy jó hozzá de
Arctic Accelero Extreme IV -et már mutatták hogy oké.
Figyu egyet megnéznél ? GPU-Z be mit mutat milyen memória van rajta illetve a verzióhoz mi van írva . (revision: szám ver.)
Azért lenne ez érdekes mert ha lenne tapasztalat tudnánk hogy 1 vagy többféle helyen ill memóriával gyártják e ezeket a kártyákat illetve hogy a 5700-asok olcsóbb memóriával készülnek e.

[ Szerkesztve ]

(#8) ScomComputer válasza #82819712 (#7) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem érdemes ezzel kókányolni, a HS ott is 90 fok körül mozog,majd jönnek a custom-ok, a türelem sok mindenre jó... ;)

(#6) arpii: ja úgy hiányzott mint egy falat kenyér.... :P

[ Szerkesztve ]

(#9) #82819712 válasza ScomComputer (#8) üzenetére


#82819712
törölt tag

A custom még csak Augusztus Asus meg szeptember.
Addig is a kompatibilitási lista:
Accelero Xtreme IV Revision 2—RX 5700 XT and RX 5700
Accelero Xtreme III—RX 5700 XT and RX 5700
Accelero Twin Turbo III—RX 5700 XT and RX 5700
Accelero Twin Turbo II—RX 5700 XT and RX 5700
Accelero Mono Plus—RX 5700

[ Szerkesztve ]

(#10) ScomComputer válasza #82819712 (#9) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ja és a gari ugrik...szuper mi... ;)

(#11) Z10N válasza SP!T (#3) üzenetére


Z10N
veterán

EZT probaltad mar?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#12) ScomComputer válasza Z10N (#11) üzenetére


ScomComputer
veterán

Olvasni tudsz? [link]
:P

(#13) Z10N válasza ScomComputer (#12) üzenetére


Z10N
veterán

Idiota vagy-e?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) ScomComputer válasza Z10N (#13) üzenetére


ScomComputer
veterán

Te biztos..mert,tüdőre vetted? Pedig ott volt a smile.. :DDD

Más: Undervolt test...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

;]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#16) schwartz


schwartz
addikt

Bakker, 15 hsz es maris kocsmai a hangulat.

If he dies, he dies.

(#17) Z10N válasza ScomComputer (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Most mar biztos vagyok benne.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) #82819712


#82819712
törölt tag

Itt egy 5700 XT Anniversary kiadásos Tulaj osztotta meg a tapasztalatait.
Eltávolította a Hitachi grafén Padot
és helyettesítette a Conductonaught folyékony fémre.
(Vega 56-nál ezt meg ne próbálja valaki)

[ Szerkesztve ]

(#19) tipuka válasza #82819712 (#18) üzenetére


tipuka
addikt

Ezt a dizájnt nehezen tudom megszokni, mindig azt hiszem sérült a burkolat. :D

(#20) varmi2


varmi2
nagyúr

Arra leszek kiváncsi, hogy mennyit hashel különböző algókba, és utánna döntök, hogy lesz-e ilyen karim.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21) beef válasza #82819712 (#18) üzenetére


beef
őstag

Én nem látom csak, hogy előtte mennyi volt ugyanezek a mérések?

varmi2: Remélem igen rosszul teljesít, nem hiányzik még egy VEGA-s elszálló árak

[ Szerkesztve ]

(#22) varmi2 válasza beef (#21) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel az amd driverbe beépíti a bányász funkciót, így pont ugyan akkora jogosultsággal beszélhetünk erről, mint a játék teljesítményről. A mai világban már egy vga vagy cpu nem csak játékra, renderelni jó, hanem kripto coin számításra is. És a jövőben ez még jobban erősödni fog. Hiszen ha megvettem egy hardvert, akkor az üres idejében, miért is ne termelne némi pénzt?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#23) BReal


BReal
addikt

Kazynál már a várt árnál (127000 Ft körül) 14000 Ft-tal olcsóbban, a legolcsóbb RTX 2060 árában van az RX 5700:
Powercolor RX 5700 113000 Ft

RX 5700 XT szintén kb. 20000 Ft-tal az USD + 27% ÁFA ár alatt, 129000 Ft-ért, közel 30000 Ft-tal olcsóbban, mint a legolcsóbb RTX 2070:
Sapphire
Powercolor

(#24) dudu5130 válasza BReal (#23) üzenetére


dudu5130
őstag

A customokat lőjjék majd be ezekre az árakra :P

(#25) #82819712


#82819712
törölt tag

Bányászatról kérlek ne kezdjünk itt vitatkozni. GDDR6 nem annyira alkalmas rá és a GCN volt compute erős a Navi RNDA-ja inkább gamer súlyos.
Itt az AI lesz egy veszélyes a gamerokra kis 4 kártyás ai szerverekre gondolok.
Majd meglátjuk a Fidelity FX-ben mi lesz még benne a RIS (Radeon Image Sharpening)-en kívül!
Abu már azt nyilatkozgatja hogy ezek a kártyák elmennek 1800-2200 MHz-ig is ha van megfelelő hűtés.
Tehát a customoknak végre van értelme megmutatni ki tudja a legjobb megoldással elvezetni a hőt a nagyobb teljesítmény csábító reményében.
Azt rebesgetik hogy a 7000-es szériához lesz ez hasonlatos ott azt hiszem mindenki ismeri mennyire volt húzható High, High Above the Clouds ...
Mi meg nem ülünk fel a hájpra hanem szépen kivárjuk.

[ Szerkesztve ]

(#26) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Custom navi augusztus közepén...
[link]
talán..vagy nem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#27) btf


btf
aktív tag

Radeon RX 5700 és 5700 XT – Újult erővel a középkategóriában - Ipon teszt

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#28) Luck Dragon válasza btf (#27) üzenetére

Reggeli mellé valami olvasni való :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) Petykemano válasza #82819712 (#25) üzenetére


Petykemano
veterán

+10% perf & + 15% powa'

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#30) #82819712 válasza Petykemano (#29) üzenetére


#82819712
törölt tag

A +powa' bőven jó még így is, hogy elmegy e 2.2 környékére levegővel ? DUNNO.
Az ipon teszt az oké ezúttal nem elfogult.
Látszik hogy egy Singularityben odaver a 5700 is egy 2070-nek de a szintetikus teszteket megidézve bizony a tesszelálásban még mindig elmarad NV kártyáktól.
Persze lehet rá mondani Gerald és Lara haja kit érdekel , de tény.
Tehát a teljesítményre elmondható hogy szór mint egy öreg Spré de húzásra jól reagál.
Az vícces amúgy ipon árakban hogy az 5700XT MSI 148 , az Asus meg 185.
És alkatrészre megegyeznek, Asust felébreszthetné már valaki..

[ Szerkesztve ]

(#31) BReal válasza btf (#27) üzenetére


BReal
addikt

Látom az Ottó még mindig ott rontja a levegőt és megmondja a tutit. :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Kansas válasza varmi2 (#22) üzenetére


Kansas
addikt

Azért, mert pl a mostani, sokak által panaszolt VGA árszinteket nem kis részben a bányászoknak köszönhetjük.

Remélem, még egy akkora bányász-buborék nem lesz, mint a legutóbbi, mert az igazából senkinek se jó, csak a bányászoknak(akik btw. nettó feketegazdaságban működnek), meg az AIB gyártóknak és kiskereknek, akik meg a VGA-n jelentkező extra nyereséget lenyelik. És ne gyere azzal, hogy "de hát mindenki bányászhat", mert ugyan ez technikailag igaz, de minél többen bányásznak, annyival rosszabb lesz az egy főre jutó megtérülés, és nem mindenki technikai affinitású, aki felső-közép/felső kategóriás VGA-t vesz, jó páran csak játszani/dolgozni szeretnének.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#33) Tyrel válasza Kansas (#32) üzenetére


Tyrel
őstag

Hazai villanyárak mellett ez a GPU-bányászósdi amúgy is csak abban a pár hónapban érte meg amíg az egekben voltak a coinok árfolyamai, összességében bőven veszteséges mindenkinek aki így vagy úgy nem tud ingyen áramhoz jutni, pláne ha még adózni is kíván utána...

Ha már "nettó feketegazdaság", szerintem inkább ez a része érdekes. Megvenni X videokártyát és azt beállítani bányászni nem nehéz, nagyjából bárki meg tudja csinálni aki rakott már össze számítógépet és tud angolul... csak épp nem hogy a saját árát nem hozza vissza, de még a villanyszámláét is alig, tehát ha ez valakinek kifejezetten nyereséges még a mostani coin árfolyamok mellett is, akkor az 99,5% azt is jelenti hogy ingyen jut áramhoz, nagy tételben is...

Kézenfekvő válasz lenne ugyan a napelem, de egy mining rig 24/7 megy, a nap meg hol süt hol nem. Egy rig kér mondjuk 600-1200 Wattot (felépítéstől függően), hol és kinek van annyi napelemje és az éjszakák áthidalásához akkumulátora, hogy ezt bírja? Pláne hogy jellenzően nem is csak 1 riget üzemeltetnek... Aztán nyáron még klimatizált helység is kell nekik, az szintén nem ingyen van, és így tovább...

Röviden arra próbálok kilyukadni hogy szerintem a bányászok döntő többségének nincs meg a megfelelő infrastruktúrája ahhoz, hogy 0 Ft-os villanyszámlával csinálhassa amit csinál, 0 Ft-os villanyszámla nélkül pedig nem lesz nyereséges, tehát akkor meg nem csinálnák... és hogy lesz mégis 0 Ft a villanyszámlád a megfelelő infrastruktúra hiányában?... Igen, pont úgy mint Lagzi Lajcsinak a gázszámla... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#34) Kansas válasza Tyrel (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Ha már napelem... azért egy ekkora teljesítményt leadni képes napelem milliós tétel, tehát onnantól annak az árát is lehet visszatermelni a bányászatból...
Az éjszaka áthidalásához nem kell akksi, az nem úgy működik, hanem az áramszolgáltató a napelemek által megtermelt de helyben el nem használt áramot átveszi tőled(kvázi erőműként működsz), és hó végén von egy egyenleget a felhasznált/termelt áram közt, és a különbözetet fizeted, tehát a tárolást ezzel mintegy megoldja helyetted.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) beef


beef
őstag

Örülnék, ha elkezdenék mutogatni gyártók, hogy milyen hűtésekkel készülnek, mert most csak azért várok vásárlással, hátha lesz a mindenki által utált bloweresnek nem 4 éves óvodás által tervezett verziója. Én már megelégednék egy általános iskolás nebuló munkájával is :)
Sajnos nekem mániám, hogy ne a házat fűtse be, így csak a mókuskerekes hűtő jöhet szóba. A vizezés olyan drága mulatság, hogy annak az árán vehetek bármilyen erősebb VGA-t.

Van valahol teszt, ahol a V56/64 ref hűtés hangját összemérik az 5700/XT hangjával?

(#36) Tyrel válasza beef (#35) üzenetére


Tyrel
őstag

Amúgy nekem is meggyőződésem hogy meg lehetne csinálni ezt a blower hűtőt úgy is hogy halk legyen és hatékony, ha kicsit többet rászánnak időből és pénzből... Pl. HIS-nek régen nem egyszer sikerült...

Alapvetően én is annak örülnék ha kifújná a házból a hőt, nem gondolom hogy a customok ebbe az irányba mennek majd... legalább is amiket korábban látni lehetett pl. AsRock-tól, azok a hűtők a ma megszokott designt követik. Persze ezek hivatalosan nem Navi hűtők voltak még amikor mutatták őket, de látva hogy melegszik a referencia 5700 XT abszolút nem lepődnék meg ha mégis ezek lennének majd a custom Navi-k hűtései tőlük... és ha nekik ilyen lesz, akkor várhatóan a többieknek is.

Turenkarn

(#37) #82819712 válasza beef (#35) üzenetére


#82819712
törölt tag

Én azon gondolkoztam régen is hogy miért nincs két bloweres ref kártya.
Vegánál tipikus eset lenne, egyik hűtené a GPU magot a másik a HBM-eket külön.
Nincs semmi baj azokkal a customokkal de csak ilyen múanyag replikákon voltak semmi garancia megjelenésükre.
Custom képekkel még nem tudok szolgálni de VÍZ az van:

BYKSKI-ről mutogatnak pár képet.
A-RX5700XT-X
Viszont a Hivatalos Honlapjukon nem látom,,, Tehát nem megerősített de sasoljátok.
Az az UFÓ dizájnos hűtés mennyire adja te jó ég....

[ Szerkesztve ]

(#38) beef válasza #82819712 (#37) üzenetére


beef
őstag

Amire ebből működö vízköröd lesz, ahogy írtam, azon az áron vehetsz még egy RX5700XT-t :)

(#39) Envo_ válasza beef (#38) üzenetére


Envo_
aktív tag

aki levizel egy vga-t annak pont jelentéktelen +70k kiadás...

(#40) Johni5


Johni5
őstag

Sniper4 2 óra játék után gpu max 70 fok volt.Tegyük hozzá,hogy Dimastek benchtable van a vasam alatt.Levegőt azt kap minden rendesen.

(#41) #82819712 válasza Johni5 (#40) üzenetére


#82819712
törölt tag

Van eltérés az ilyen tesztpad és egy zárt ház között GPU hőfokoknál egy REF kártya esetén?

Közben az EK is aktiválta magát.
EK-Vector Radeon RX 5700 +XT R GB - Special Edition 179.90€.
A szállítást 2019. július 29-én kezdik.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tyrel válasza #82819712 (#41) üzenetére


Tyrel
őstag

Normális ember ezeket még akkor is csak fogcsikorgatva venné meg ennyiért, ha komplett szett lenne, radiátorral, pumpával, egyben mindennel... (mint processzoroknál a "kompakt víz")
...de így, hogy majd' 60 ezer forint és csak egy haszontalan fém lapot kapsz érte, aztán rá költhetsz legalább még másik 60 ezret hogy abból vízhűtés legyen...

Áh, ez madaraknak való...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#43) Envo_ válasza Tyrel (#42) üzenetére


Envo_
aktív tag

ezért kell aliexpress-ről építeni az ilyeneket :D

én a sajátkezű harisnyázáshoz is onnan rendeltem a harisnyákat, komplett tápot áthúztam 4000 forintból, sőt, ráadásul 60 nap után érkezett meg, úgyhogy még az árát is visszaadták az egésznek :D itthoni boltokból ez 10k fölött lett volna

(#44) Petykemano válasza #82819712 (#41) üzenetére


Petykemano
veterán

Erről lefelejtették a GPU-t, amúgy egész jó ajánlat lenne!

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45) #82819712 válasza Petykemano (#44) üzenetére


#82819712
törölt tag

:)) :C

(#46) Johni5 válasza #82819712 (#41) üzenetére


Johni5
őstag

Ohh,nem is kevés.20 fok simán.

(#47) Petykemano válasza Johni5 (#46) üzenetére


Petykemano
veterán

Valamit akarok tőled kérdezni
Meteoreső tudja, mit

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#48) #82819712 válasza Johni5 (#46) üzenetére


#82819712
törölt tag

Ne törődj vele engem szívat :D
A Fregmentált több fórumból összeszedett gondolatot megpróbálom elmondani.
Elvileg azért tesztelnek ilyen általad mutatott paddal hogy ne befolyásolja milyen házad van.
elvileg egy Referencia kártya kifújja a meleg levegőt tehát ezért nem kellene max nagyon kis mértékben befolyásolnia egy tesztmérést olyat amit PH-n is mértek az 5700-al.
Ezért tűnik nagyon soknak amit mondtál eltérésnek egy nyitott és zárt ház között REFfel..
Custom az más mert az belül kevergeti a meleg levegőt...

[ Szerkesztve ]

(#49) Johni5 válasza #82819712 (#48) üzenetére


Johni5
őstag

Az a baj,hogy a processzor és az alaplap által termelt hő egy részét a vga is beszívja.7970 ref után váltottam házról erre.Másrészről LN2 tesztelésnél nem kell szétbombáznom az egész gépet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) beef válasza Johni5 (#49) üzenetére


beef
őstag

Én 15 perc "kemény" munkával megoldottam, hogy a ref kártya ne szívjon a házból semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.