Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154101) flash- válasza brownus (#154097) üzenetére


flash-
veterán

Ez elírás?ha nem akkor szívesen varok tippeket hogy hol hova menjek ilyenállásér,
Ahol én voltam anno allasinterjun ilyen szakmakba ott a fizubinkabb a 100ehez kozelitett..
Nehezen hiszem hogy egy erettsegizett callcenteres akar Pest akar mahollsholbennyit keressen.
(max havi 300 órával)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154102) Tamoo válasza flash- (#154101) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is hasonlót tippeltem. Biztos nem az a classic call centeres mint amire gondoltunk...

(#154103) brownus válasza flash- (#154101) üzenetére


brownus
veterán

két vagy három nyelv, minimum középfokon, 15 év, úgy tűnik ez az átlag bér. én is csak 300 nettót tippeltem...

nővérem nagyobbik fia, (NE kérdezd miért, még én se kérdeztem de megfogom :D ) 21 évesen ide költözött BP-re stockholmból, és valami h betűs nemzetközi cégnél (mindig elfelejtem a nevét a cégnek) call centeres vagy valami ilyesmi...
kezdő fizuja 300 nettó, plusz cafeteria, meg egyéb juttatások...

(#154104) brownus válasza brownus (#154103) üzenetére


brownus
veterán

nem h, hanem c, azaz cognizant /előtte nem is hallottam róluk..../

[ Szerkesztve ]

(#154105) flash- válasza brownus (#154103) üzenetére


flash-
veterán

Mondjuk ha több idegen nyelv kell azt mar megertem, sztem minden tobb idegennyelvet jol beszelore jut vagy 1000mérnök(annyira 0 nalunk a nyelvtudas)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154106) attiati válasza flash- (#154101) üzenetére


attiati
veterán

SSC-k húzzák fel a bért.
Csak gondolom egy kategóriába sorolják.

(#154109) tibcsi0407 válasza aelod (#154107) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ahhoz nagyon értenek. :)

https://utdetailing.hu/

(#154110) HussarF válasza aelod (#154107) üzenetére

Csak az a szomorú, hogy a mai itthoni médiaviszonyok közepette még mindig az index az amit még el tud olvasni az ember anélkül, hogy egyből felfordulna a gyomra. Elég szomorú ez, mert régen pont fordíva volt. És nem az index lett jobb, hanem minden más süllyedt le annyira, mióta Slaughter&Slaughter-hez került.

(#154111) tibcsi0407 válasza HussarF (#154110) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Butcher az inkább. Vagy slaughterer, de semmiképpen nem slaughter. :))

https://utdetailing.hu/

(#154114) aelod válasza HussarF (#154110) üzenetére


aelod
veterán

Csak az a szomorú, hogy a mai itthoni médiaviszonyok közepette még mindig az index az amit még el tud olvasni az ember anélkül, hogy egyből felfordulna a gyomra.

Hát már akinek, az én gyomrom nem vette/veszi be.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154115) tibcsi0407 válasza aelod (#154114) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Legjobb példa rá: [link]

https://utdetailing.hu/

(#154116) Lacy6


Lacy6
senior tag

Nem értem az én hozzászólásomat, miért törölték...
Esetleg az a moderátor, aki megtette felvilágosíthatna róla.
Mert ennyi erővel a többit is nyugodtan törölhette volna...
:F
Mondjuk sejtem, hogy ki lehetett ;)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#154117) Woodslave válasza Lacy6 (#154116) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szerintem mondjuk azt kellene ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154118) Angel2014 válasza kicsiogre (#154091) üzenetére


Angel2014
addikt

Jó ez végre valaki felhozott egy normális témát..félszemmel figyelem is ..hátha HussarF tud valami értelmes munkahelyet. Paks2 PL. ;]

paks2-t építeni és szarrá adósítani még az unokáinkat is amikor a megújuló energia olcsóbb lenne csak azért, hogy szopjuk putyin kukij@t! ;]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154119) Lacy6 válasza Woodslave (#154117) üzenetére


Lacy6
senior tag

Igen, azt kellett volna szerintem is.
Csak a saját világnézete szerint szelektált :D

Van valakinek ötlete, hogy ha súllyal akarok húzódzkodni, hogyan lehet a lehető legolcsóbban megvalósítani?
Gondolok itt arra hogy nem akarok több tízezret kiadni súlymellényre, meg egyéb drága holmira.
Tárcsák vannak itthon mindenféle méretben.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#154120) Woodslave válasza Lacy6 (#154119) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én mondjuk egy övre kötöm fel.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154121) Woodslave válasza Angel2014 (#154118) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ezek után biztos megkínálnak vmi zsíros állással ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154122) koxx válasza Lacy6 (#154116) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én töröltem, remélem nem kell magyaráznom, hogy miért. :U

(#154123) tibcsi0407 válasza Woodslave (#154121) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:C

https://utdetailing.hu/

(#154124) Angel2014 válasza Woodslave (#154121) üzenetére


Angel2014
addikt

Most ezt viccen kívül mondtam értelmesebb a téma ..ha tudtok valami értelmeset szívesen váltanék. :K :R

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154125) Woodslave válasza Angel2014 (#154124) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha ilyen értelmes témára vágysz akkor topicot kell váltani :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#154126) Lacy6 válasza Woodslave (#154120) üzenetére


Lacy6
senior tag

Én is erre gondoltam, csak kicsit körülményes... de jobb megoldást én se tudok rá.

#154122) koxx: Akkor ennyi erővel az összeset lehetett volna törölni, de mind1 mostmár.
Amúgy nem rád gondoltam :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#154127) koxx válasza Lacy6 (#154126) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha az egész threadet törlöm akkor ugrik 100 hsz. Most már marad : )

(#154128) flash- válasza Angel2014 (#154118) üzenetére


flash-
veterán

nem annyira biztos az..

interjú Dr.Járosi Márton szakemberrel
[link]

" A hazai szükséglet közel felét Paks állítja elő. Hogyan lehet Paksot kiváltani, ki lehet-e egyáltalán váltani megújuló energiaforrással?

– Nem lehet kiváltani. A sajtóban arra hivatkoznak, hogy Ausztria tele van szélerőművekkel, ami nemcsak azért lehetséges, mert ott kedvezőbb a széljárás, hanem a vízerőművek és víztárolók miatt át tudják hidalni azokat az időszakokat, amikor nem fúj a szél. A szélerőművek 14 méter/szekundum szélsebesség felett termelnek kedvezően, nálunk 6-8 méter/szekundum az átlag, ha fúj a szél. A hazai szélerőművek kihasználtsága csak húsz és huszonöt százalék közötti. A paksi atomerőmű áramtermelésének kiváltásához közel ötezer hektár területet kellene napelemekkel beborítani. Ekkora felület tisztítására évenként több millió köbméter jó minőségű vizet kellene felhasználni. A kapacitáskihasználás itt 20-22 százalék lenne. Egy ötven megawattos, szalmatüzelésű erőműhöz nagyjából ötven kilométeres körzetből kellene begyűjteni a szalmát. Paks kétezer megawattot szolgáltat, egy ilyen kapacitású szalmatüzelésű erőmű forrásterülete nagyobb lenne, mint az ország maga. Ha valaki gáznemű emisszió nélkül akar kis helyen sok energiát időjárástól függetlenül előállítani, akkor atomot kell használnia."

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154129) Zola007 válasza flash- (#154101) üzenetére


Zola007
veterán

haver debrecen British Telekom call center 1st line helpdesk bruttó 350

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154130) attiati válasza Zola007 (#154098) üzenetére


attiati
veterán

Ennek ellenére van, aki el szeretne menni külföldre dolgozni.
És addig jó, amig mi szabadon ítélkezhetünk felettük, hogy az orvosi eskü az első és a hivatástudat.
Ők pedig szabadon dönthetnek a saját életükről.
Egyébként mindenki előtt nyitva áll az ajtó, hogy orvos legyen.

(#154131) Apollyon válasza attiati (#154130) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én például a világ összes pénzéért sem lennék orvos.
Meglátom a tűt, már szédülök egyből :DDD Nem is leszek soha jó koxer :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#154132) tibcsi0407 válasza Apollyon (#154131) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem mindegy melyik oldalán állsz. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#154133) kicsiogre válasza Angel2014 (#154118) üzenetére


kicsiogre
tag

Jó téma csak van neki topikja: politika. Inkább mesélj mikor indul a kúrád meddig fog tartani mi a cél?

(#154134) kicsiogre válasza Woodslave (#154121) üzenetére


kicsiogre
tag

Lángos sütönek elmehet az zsiros állás

(#154135) BÁ Nutrition válasza flash- (#154101) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

brutto vagy netto? nagyon nem mindegy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#154136) mike1334 válasza BÁ Nutrition (#154135) üzenetére


mike1334
veterán

Ott a képen, hogy nettó.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#154137) BÁ Nutrition válasza mike1334 (#154136) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Es ez hiteles adat?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#154138) flash- válasza BÁ Nutrition (#154135) üzenetére


flash-
veterán

mostmár tényleg mindjár politika off, egy utolsó megjegyzés hamár ez a téma..

megszűnt nálunk (és mindenütt) az erzsébet utalvány.. engem erősen érint, mert hát én is kaptam..
lesznek cégek akik beépítik a fizetésbe,nyilven nem mind, és lesz aki kevesbb értékben, de statisztikailag a kormány itt is jól fog kijönni hisz elmondhatja hogy emelte a bruttó béreket :W [ közbe meg lesznek akiknek kevesebb marad a zsebébe emiatt...akárcsak a közmunkaprogramnál../OFF]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154139) attiati válasza BÁ Nutrition (#154137) üzenetére


attiati
veterán

Who knows?
Ha beküldött adatok, akkor önbevallásos egyedi esetek, valószínűleg valósak.
De attól még nem tudjuk, hogy mennyire kirívó egyedi esetek, vagy általánosak.

Szerintem a call centeres példát nem részletezték ki eléggé és az valójában egy SSC, ami manapság nagyon keresett terület és több nyelven beszélő, többdiplomás ember is lehet a példában szereplő dolgozó, komoly szakmai tudással. Ott reális lehet az a fizu. Az nem egy sima call centeres pozi.

Mennyit keres ügyeleti pótlékkal együtt egy osztályvezető orvos 13 éves munkatapasztalattal egy dél-alföldi kórházban?
nettó 400,000 hivatalosan
Persze mellékesben megvan még egy ennyi a borítékból és a magánpraxisba átterelt betegekből.
De akkor is kevés szerintem a nettó 400 egy osztályvezető dokinak. Akkor mennyit keres ott egy rezidens?

A kormánymédiával ez a legnagyobb bajom, hogy még egy ilyen zsebben turkálós cikk sem jelenhet meg ott, mert alkalmas a hangulatkeltésre. És az nem irányítható.
Társadalmi problémákról sem lehet ott beszélni, hacsak nem valamelyik kirekesztett társadalmi réteg a célpontja.

[ Szerkesztve ]

(#154140) BÁ Nutrition válasza attiati (#154139) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Valszeg ezert is ennyi mert ugy veszik h a 800 netto csak eleg nekik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#154141) mike1334 válasza BÁ Nutrition (#154137) üzenetére


mike1334
veterán

Passzolom, a kérdés nem erre irányult :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#154142) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Tonhal kérdés:

Tipikus testépítő étkezés egyik alapköve a tonhal-saláta, amihez rendszerint olajat használunk, hogy ne legyen csont száraz. Miért ajánlják azt, hogy sós vízben lévő tonhalkonzervet vegyünk, és ahhoz öntsük az olajat a salátába keverve? Nem egyszerűbb akkor már olajban áztatott konzervet venni? Miért rosszabb így készen megvenni, mint később hozzákeverni? :F

(#154143) tibcsi0407 válasza MATEO6600 (#154142) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert amit Te keversz hozzá, az tudod milyen eredetű. Talán ilyen egyszerű az ok.
Valamint a Tiéd nem fog tocsogni az olajban, csak annyit adsz hozzá, amennyit ésszerű.

https://utdetailing.hu/

(#154144) whitezo88 válasza MATEO6600 (#154142) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A konzervben nem éppen olivaolaj van, azért. Valami szar napraforgóolaj talán...

(#154145) MATEO6600 válasza whitezo88 (#154144) üzenetére


MATEO6600
őstag

Lehet venni napraforgó olaj vagy olíva olajban áztatott verziót is.
A mennyisége megint nem kérdés, mert annyit öntök le róla amennyit akarok.
Az olíva olajak minősége között meg nem tudom mekkora különbségek vannak. Nem tudom mennyivel jobb ( jobb-e egyáltalán) amit én öntök rá utólag.

(#154146) tibcsi0407 válasza MATEO6600 (#154145) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Oké, hogy leöntöd róla, de mennyit szív magába a hal?

https://utdetailing.hu/

(#154147) MATEO6600 válasza tibcsi0407 (#154146) üzenetére


MATEO6600
őstag

Biztosan sokat, de nem biztos, hogy többet, mint amennyit én öntenék rá utólag a sósvizesre.
Komoly szálkásító diéta alatt ez persze nem egy jó megoldás, ahol az ember mindent ki akar grammozni, de én nem ezt teszem.

(#154148) tibcsi0407 válasza MATEO6600 (#154147) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én sem szoktam, de ha adott a lehetőség, hogy csak kis erőfeszítéssel is jobbat csinálj, akkor miért ne?

https://utdetailing.hu/

(#154149) aelod válasza MATEO6600 (#154147) üzenetére


aelod
veterán

Diéta alatt szinte minden este tonhalat ettem. Sparost. Én leöntöm róla az olajat mert utálom. Salátára sem rakok olajat mert ki nem állhatom. Komoly szálkásító diéta alatt 3.14 tzs-os ereményt hozott ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#154150) Apollyon válasza aelod (#154149) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De jó nektek hogy bírtok halat enni, az klassz kaja, de én nagyon nem viselem el az ízét. Pár éve próbáltam leerőltetni magamba valami rántott hekket, egyet meg bírtam enni, a másodikat már kénytelen voltam majonézes öntettel megáldani, másképp nem ment volna. Pedig pont a hekk az, aminek a legkevésbé van vízbenélő íze.
Illetve még a lazac, de az se ízlik, egyedül a füstölt verziója, az olyan sonka szerű meg nem hiszem hogy diétás. Házilag elkészítve még azt le tudnám erőltetni, de 5-6 ezret nem adnék olyan kajáért ami nem ízlik. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.