Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154301) Lacy6 válasza tibcsi0407 (#154295) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nem, de terveztem menni.
Mindig csak halogatom.
Meg most hogy javul, azért bízok benne hogy teljesen elmúlik.
Mondjuk érdekes, hogy kézi súlyzóval tudok bicepsz gyakorlatot végezni, de francia rúddal már nem... A felső pozícióba ahogy tartom a súlyt már annyira fáj hogy le kell rakni a súlyt. De ha nem húzom fel teljesen, akkor meg abszolút nincs fájdalom.
Ízületvédő semmit nem segített, pedig többet kipróbáltam.
Egyrészt változtattam egy picit az egér fogásán, próbálok több szünetet tartani és nagy mennyiségű C vitamint szedek. Ez olyan 6-8000 mg.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#154302) Ļantos válasza Lacy6 (#154294) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Nekem ez olyan szintre fejlődött, hogy Lidlbe a szalagra nem birtam a literes üdítőket felrakni kasszánál :DD

Tamoo
Ahogy mondod :DDD Asszony vezet, mentünk most a Coop-ba és a telepi fekvőrendőrnél meg a Coop-nál a szintkiegyenlítésnél a parkolóba azt hittem menten befosok, de sebességváltásnál is dettó.

Na mondom megyek ma a 6 órás esti edzésre de győzött a félelem így maradás van itthon :D

[ Szerkesztve ]

(#154303) tibcsi0407 válasza Lacy6 (#154301) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aham, én csak 1500 mg-t nyomok, ízületvédő most szünetel, de mindegy volt, hány hónapig szedtem, nem múlt el. Ez egy gyulladás, szóval szerintem magától kicsi az esélye, hogy változzon.

https://utdetailing.hu/

(#154304) Zola007 válasza Tamoo (#154298) üzenetére


Zola007
veterán

a nyakad hátsó része is a hátadhoz tartozik izomtanilag (trapezius, levator scapulae, scalenus, semispinalis, multifidus)

valószínűleg valamelyik szöveti vagy kilépő ideget nyomta az izomgörcs vagy lokális anyagcsereprobléma miatt pont az ideg okozta (pl. Ca-hiány)

Nem volt zsibbadás a karokban vagy a fül, illetve lapockák magasságában?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154305) Zola007 válasza kicsiogre (#154300) üzenetére


Zola007
veterán

az aflamin nem szteroid

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154306) kicsiogre válasza Zola007 (#154305) üzenetére


kicsiogre
tag

Akkor másképp irom: a doki félreérti és szteroidot ( ami testépítőknek kell) add neki , aztán csodálkozva megy vissza hogy a keze nem javul viszont feljött rá 20 kiló izom :D

(#154307) kicsiogre válasza Zola007 (#154304) üzenetére


kicsiogre
tag

Ilyen esetben a sm. hengerezés segithet ?

(#154308) Zola007 válasza kicsiogre (#154307) üzenetére


Zola007
veterán

Nyakadat nem tudod hengerezni
Egyrészt sok a lágyszövet, másrészt nem tudsz ráterhelni
Teniszlabda működhet, de a legjobb a külső/passzív masszázs, mert akkor tudod csak kellőképp ellazítani
Nem feltétlen kell hivatásos masszőr, gyakran elég ha valamelyik családtag alaposabban átgyúrja

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154309) Ļantos válasza Zola007 (#154304) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Hetekig a tarkom jobb felso reszeben a fejtetotol lentebb 2-3cmrrel kb, eles szuros erzest tapsztaltam, a mostani cirkusz elott kozvetlen. Mintha egy er vagy idegvegzodes lett volna. Most pedig mintha oda futna az az izom vagy inszalag ami faj. Osszefugghet a ketto, neked mi a velemenyed? Tolem sokkal jobban kepbe vagy ezekkel kapcsolatban.

Tudom, orvos... de en az a fajta vagyok aki csak akkor ha mento viszi :(((

(#154310) HussarF válasza Zola007 (#154304) üzenetére

Nyakra gyúráshoz két dolog kell. Heavy metal koncertre járni, meg síelni.
Amikor 13 évesen elkezdtem Pokolgépre, meg hasonlókra járkálni, akkor mindig brutál izomlázam volt a nyakam hátsó részén a sok headbangeléstől.
Most síelés után meg a torkomban éreztem valamit, vagyis végig a gégémnél. Először azt hittem ,hogy torokgyulladás, annyi hideg levegőt nyeltem. De nem olyan érzés volt, nem fájt úgy, mikor nyeltem. Meg mára az oldalsó izmok is elkezdtek fájni, akkor esett le, hogy izomláz.
Olyan hideg szél csapott szembe, mikor csúsztam le a hegyről, hogy teljes erőből húztam be a nyakam és izomlázam lett tőle.
Ez a kettő így kiad egy teljes nyakizom edzést körbe :DDD

(#154311) tibcsi0407 válasza HussarF (#154310) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vagy legyél F1 pilóta. :) [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#154312) Zola007 válasza Ļantos (#154309) üzenetére


Zola007
veterán

Koponyatető síkjától 2-3cm lentebb már nem tapad fejmozgató izom.

A fejbőr alatti nyakszirti izom borítja azt a részt.

Idegi eredetű lehet, mert a mozgató occipitalis ideg azon a területen idegzi be, amit leírtál.

Neuralgiás fájdalmat produkálhat a helytelen fejtartás vagy valamilyen szöveti kompresszió a nyakban
Ez jellemzően 2-3 másodperces erős, szúró fájdalom, mintha tűt döfnének arra pontra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154313) Zola007 válasza HussarF (#154310) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem meg amerikai focizni kell, attól olyan nyakad lesz mint egy bikának :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154314) Ļantos válasza Zola007 (#154312) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Köszi. Pontosan, ilyen szúró fájdalom. Ez a szöveti kompresszió elég rosszul hangzik.

(#154315) attiati válasza Zola007 (#154313) üzenetére


attiati
veterán

azta, ő sokat ülhetett a szopórolleren :D

(#154316) Zola007 válasza attiati (#154315) üzenetére


Zola007
veterán

falembereknek van külön nyakedzésük

az olyan jellegű mint a hobbigyúrós vállvonogatás, csak értelme is van [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154317) attiati válasza Zola007 (#154316) üzenetére


attiati
veterán

Nagyon durva. Ők nem hagyják ki a nyaknapot :D

Irodai környezetben is lehet gyakorolni a helyeslő bólogatást, amikor a főnök kifejti a véleményét :)

(#154318) Tamoo válasza Zola007 (#154304) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elképzelhető, de ilyen tünetekre nem emlékszek.. Jó pár éve volt, de az emlék nem szépült meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#154319) Apollyon válasza MATEO6600 (#154280) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyetértek, szerintem is megbízhatóak az írások, mindig van forrás feltüntetve stb.
Pl. a multivitaminos átverés is érdekes benne, miszerint hogy zöldségekben/gyümölcsökben nincs elég vitamin, ezért multit kell szedjél stb ami ezt is tisztázza. Pár dologban jól telibe verik a sárga kapszulát :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#154320) Zola007 válasza attiati (#154317) üzenetére


Zola007
veterán

a Cheerleaderek pedig sohasem hagyják ki a csöcsnapot

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154321) inferno88


inferno88
őstag

3-4 napja a bal lapockám felett éreztem, hogy kicsit beállt az izom, vállam leszorításánál határozottan fájt.
Ma edzésen átmentem rajta az smr hengerrel és pár perc elég is volt, hogy elmúljon. Zseniális ez a kis szutyok.

@Zola007: Ámen, de alul olyan, mintha eltört volna a gerince. Talán keményebben gerincrevágták....

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#154322) mike1334 válasza inferno88 (#154321) üzenetére


mike1334
veterán

Ezeket a hengereket már más is ajánlotta, szemezek is velük egy ideje...van valami ellenjavallat a használatukkal kapcsolatban?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#154323) Zola007 válasza inferno88 (#154321) üzenetére


Zola007
veterán

nem számít, csak a nyaka és térde ne fájjon ;)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154324) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Aki Budapesten jár edzeni melyik termek ajánlottak?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#154325) Angel2014 válasza freelanced (#154324) üzenetére


Angel2014
addikt

Budapest nagy kerület...azon belül?

De ezt reggelig lehetne sorolni...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154326) freelanced válasza Angel2014 (#154325) üzenetére


freelanced
addikt

Elnézést, III. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#154327) Angel2014 válasza freelanced (#154326) üzenetére


Angel2014
addikt

[link] arra felé ez a leg

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154328) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Pár hete kezdtem el edzeni, 80 kg vagyok, 177 cm magassághoz. Sajnos lassan tudok felsőtestre fejlődni, de ez van, küzdeni kell... Ezzel párhuzamosan viszont - gondolom nem vagyok egyedül - a többlet azonnal fenékre, combra és úszógumira jön).

Mivel erre a kérdésemre a választ nem találtam eddig sehol, ezért Tőletek kérdezném. Ugye a nagykönyvben az van, hogy heti 3, max 4 napot edzünk, legyen mindig pihenőnap és egy-egy edzéssel koncentráljunk két izomcsoportra, lehetőség szerint egy kicsire és egy nagyra.

A kérdésem viszont az, hogy ez elegendő ahhoz is, hogy a felesleges helyekről lévő súlyt leadjuk? Vagy beleférhet az, hogy fenékre, hasra beiktassunk minden edzésen egy-egy gyakorlatot kardio jelleggel (kis súlyokkal, akár saját testsúllyal magas ismétlésszámmal). Vagy egy 15-20 perces kardio jellegű mozgás a pihenőnapokon ezekre a területekre, kímélve az előző napokban meghajtott izomcsoportokat.

Vagy ezzel esetleg keresztbe teszek a többi "munkának" és maradjak a se..en :)) , örüljek, hogy előbb utóbb látszódni fog a felsőtesten és lábon az eredmény és később lehet ledolgozni diétával a most meglévő felesleget hasról, fenékről?

(#154329) marked one94 válasza q13579 (#154328) üzenetére


marked one94
őstag

Keress egy edzőt aki segít. Hidd el rengeteg idot fog megsporolni neked. Én mióta edzovel nyomom az elmúlt 1 evben tobbet fejlodtem mint az elotte levo 2-3 evben.

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#154330) Angel2014 válasza marked one94 (#154329) üzenetére


Angel2014
addikt

De nem azért mert edzővel edzel..hanem többet mentetek rá a maxolásra és ez hozta meg a fejlődést. Elég lenne egy azonos szinten lévő edzőtárs is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154331) marked one94 válasza Angel2014 (#154330) üzenetére


marked one94
őstag

Sose maxoltunk edzésen.

You'll Never Walk Alone

(#154332) kicsiogre válasza marked one94 (#154329) üzenetére


kicsiogre
tag

Ha Angel mester lenne az edződ már Mr olimpia lennél.

(#154333) Angel2014 válasza marked one94 (#154331) üzenetére


Angel2014
addikt

Pl a videókon a 130 ba 3 as nyomás az mi?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154334) Angel2014 válasza kicsiogre (#154332) üzenetére


Angel2014
addikt

Föleg olvasom cutler edzését. Napi 2x kardó 1x súlyzós..5kg hal naponta..plussz a fehérje és aminó stb stb..a szokerdáról nem is beszélek.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154335) flash- válasza q13579 (#154328) üzenetére


flash-
veterán

csatlakozom előttem szólóhoz, mi a saját véleményünket,tapasztalatainkat,általunk olvasottakkat tudjuk mondani, azért törekszünk a valóságra:

helyi zsírégetés nem létezik,tehát attól hogy valaki hasazik nem megy le a has,ha lábazik nem megy le a láb,stb,stb...
ha kalória deficitben vagyunk fogyunk, a többletben akkor hízunk.az hogy honnan az genetikai dolog,nekem a hasamra megy először és onnan megy le utoljára..
viszont ennek ellenére fontos hogy minden izmot megmozgassunk, nemcsak azért mert ha nem egyenletesen fejlődünk akkor később abból sérülés baj lehet, hanem mert az viszont előfordulhat hogy egyes embereknél egy egy helyen a keringés lassabb ,ilyenkor segíthet a helyi edzés hogy az ott lévő keringési zavart javítsuk,de nem ez a mérvadó...

mit jelent hogy lassan fejlődsz? van egy felső határ úgy tudom 0.8-09.kg per hónap gyarapodás (ami az izomtömeget illeti) ha rendesen jól edzünk,ha neked is ehhez közeli akkor teljesen rendben van a fejlődésed,bár pár hét alatt még nem nagyon van eredmény

"Ugye a nagykönyvben az van, hogy heti 3, max 4 napot edzünk, legyen mindig pihenőnap és egy-egy edzéssel koncentráljunk két izomcsoportra, lehetőség szerint egy kicsire és egy nagyra."

sok féle edzésterv van, az biztos egy izomcsoportot többször is érdemes-kell egy héten dolgoztatni,és mivel egy adott izom az edzést követő pár napban fejlődik tehát érdemes pihentetn,érdemes ez alapján felépíteni, push-pull edzéstervet,és annak variációit nézegesd, szerintem natúr testépítőknek ideális lehet,mert a legfotosabb hogy az izom rengeeráció is meglegyen hisz akkor fejlődik(persze függ az időbeosztásodtól,stb...)

" kérdésem viszont az, hogy ez elegendő ahhoz is, hogy a felesleges helyekről lévő súlyt leadjuk? Vagy beleférhet az, hogy fenékre, hasra beiktassunk minden edzésen egy-egy gyakorlatot kardio jelleggel (kis súlyokkal, akár saját testsúllyal magas ismétlésszámmal). Vagy egy 15-20 perces kardio jellegű mozgás a pihenőnapokon ezekre a területekre, kímélve az előző napokban meghajtott izomcsoportokat."

nyilván több mozgás=több kalória égetés, bár tudjad hogy a súlyzós edzésnek is van zsírégető hatása,sőt,sokan már hatásosabbnak tartják..
de ha többet mozogsz akkor viszont jöhet a fáradtság, aminek eredménye hogy a súlyzós napokon lehet nem fogod úgy birni.
15-20 perces kardióval még nem fogsz keresztbe tenni de azzal annyi zsírt mondjuk nem is fogsz égetni,esetleg intervall edzés?(kerékpár, futás,stb) ami szerintem viszont még hatékony lehet zsírégetés szempontjából.

számold ki a kalóriádat,és tartst be ,akkor a rajtad levő zsír annak mefelelően fog jönni-menni:)

segítség ehhez:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154336) marked one94 válasza Angel2014 (#154333) üzenetére


marked one94
őstag

Az egy Rpe8-8,5 top szett volt.

You'll Never Walk Alone

(#154337) kicsiogre válasza Angel2014 (#154334) üzenetére


kicsiogre
tag

Meg 3 kiló szteroid...

(#154338) gyuri860213 válasza Tamoo (#154221) üzenetére


gyuri860213
tag

Na itt van, csajom kamerazott es a suly nem latszik, de csak elhiszitek😏
https://streamable.com/ela2w
Ha megsem hiheto akkor penteken lesz megint hatazas majd mas operatort valasztok😄
Tudom nem a legszabalyosabb de az enyem😅

(#154339) medica válasza Angel2014 (#154334) üzenetére


medica
senior tag

A napi 5kg halat miben mérték?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#154340) Angel2014 válasza medica (#154339) üzenetére


Angel2014
addikt

Jay 2003-as Arnold Classic-on elkönyvelt győzelme előtt követett étrendje igen ösztönös. Ha azt nézzük, milyen sokat variált napról napra, lehetetlen egy étkezésről étkezésre történő lebontás, de Jay elmagyarázza, hogyan is csinálta.

"Napi hatszor étkeztem, a kalória-bevitel 1600 és 4500 kcal között mozgott. Alapvetően két különböző napom van a diéta alatt. Az alacsony szénhidrát/alacsony kalória napon 300 gramm fehérjét, 300 gramm szénhidrátot és nagyon-nagyon kevés zsírt viszek be. A magas szénhidrát/magas kalória napon a fehérjét 200 grammra csökkentem, a szénhidrátbevitel pedig 700-800 gramm közé emelkedik. A pihenőnapok mindig alacsony kalóriájúak és minden harmadik, vagy negyedik napon szoktam magasat tartani. Mindkét napon óramű pontossággal két és fél óránként eszek."

Jay proteinforrásai mindkét napon három helyről jöhetnek: fehérjepor, tojásfehérje és hal. Egyáltalán nem eszik vörös húst, csirkét vagy tojássárgáját versenyre készülés alatt. A szénhidrátforrások rizs, zab, rizsszelet és zöld zöldségek, de az edzések idején egyszerű szénhidrátokat is fogyaszt, mint mézet, almaszószt és banánt.
A szénhidrátbevitelt Jay mindig az edzésekhez igazítja. Ha például magas szénhidrátos napja van, akkor 200 grammot edzés előtt, 250 grammot pedig utána fogyaszt. A délutáni edzés előtt 100 és 150 gramm az arány. A maradék 100 grammot a nap folyamán elosztva, főleg zöldség formájában viszi be.
Jay 11 liter vizet iszik naponta.
Ha Jay elkezdi a felkészülési diétát, nincs csaló nap, de egy csaló étkezés sem, amíg a show be nem fejeződik. "Minden halat a szabadban sütök egy George Freeman grillsütőn, mert ha odabent csinálnám, bebüdösítené az egész házat. A rizst rizsfőzőben készítem és egész nap eszegetem. Általában a lehető legfrissebben szeretem az ételeket, ezért akkor szoktam megcsinálni, mikor el is fogyasztom."

A kiegészítők listája:

fehérjepor
multivitamin/ásványi anyag
C-vitamin
B-vitamin komplex
áfonya-kivonat
tejsavó
fokhagyma
CoEnzim Q10
szőlőmag-kivonat
ECA stack (zsírégetésre)
glutamin szinte minden étkezéshez
kreatin (napi 10 gramm), csak magas kalóriabevitelű napokon, minden edzés után.

Étrend

Vasárnap, hétfő, kedd és szerda

Jay 400-450 gramm fehérjét fogyaszt, teljes egészében pulykából, amely egész héten a proteinforrást adja. A kiürítési szakaszban 100-300 grammra csökkenti a szénhidrátot, attól függően, hogyan érzi magát és hogy néz ki. Szerda estétől a nátriumbevitel is csökken. A vízfogyasztás a felkészülési ciklussal azonosan, napi 11 liter körül mozog.

Csütörtök és péntek

Jay ezeken a napokon tölt fel, napi 1kg szénhidrátot eszik. Napi 6-7 étkezés és minden étkezéshez 110 gramm pulykamell, amivel a 200 gramm fehérje meg is van. A szénhidrátot főleg rizs és almaszósz teszi ki.

Szombat

Eljött a nagy nap. "Az előzsűri előtt háromszor étkezem, 110 gramm pulyka és 100 gramm szénhidrát a menü, de a szénhidrátot már csak száraz formában, dobozból evett zab és rizsszelet formájában viszem be." Az utolsó étkezés másfél órával az előzsűri elé esik.

Víz

A vízfogyasztás a felkészülési ciklussal azonosan, napi durván 11 liter körül mozog egészen csütörtökig. Csütörtökön ez a mennyiség a felére esik vissza, pénteken pedig csak másfél liter. Péntek délben iszik utoljára a másnapi előzsűriig.

Edzés és kardió

A show hetén Jay mindennap teljes testre edz, ideértve a lábat is. Minden izomra 5 sorozatot, 15-20 ismétléssel végez, kis súllyal. "Ebben az időszakban annyi glikogént akarok kiégetni az izmokból, amennyit csak tudok. Az utolsó edzésnapom szerda."
ay Cutler edzésterve az Arnold Classic-ra

Van némi vita a testépítő-közösségen belül arról, hogy vajon Jay kvadricepsze a legjobb-e, de az bizonyos, hogy az egész fizikumából sugárzó erő a legjobbak közé, az elitbe emelte. Most nézzük meg, milyen gyakorlatokat végzett Jay, mikor sikerült újra és újra megnyernie az Arnold Classic-ot:

Gyakorlat Ismétlésszám Sorozat
HÁT
Áthúzás gépen 4 10-15
Első lehúzás 4 10
Kalapács alsó evezés 3 8-10
Fordított lehúzás szűk fogással 3 8-10
Evezés döntött törzzsel 4 5-10
Ülő evezés V fogóval 3 8-10
Ülő evezés egyenes fogóval 2 8-10
Hiperhajlítás 4 8-10
MELL
Fekvenyomás 4-5 8-10
Fekvenyomás egykezessel 4 6-8
Tárogatás 2 10
Tárogatás gépen 3 10-15
Kábeles áthúzás 3 12-15
Pullóver 2 8-10
VÁLL
Oldalemelés 4-5 10-12
Vállról nyomás 4 6-10
Egykezes kábeles emelés 3 8
Előreemelés 3 10-15
Kábeles áthúzás 3 12-15
Oldalemelés padon fekve 3 8-12
Fordított oldalemelés 3 10-12
CSUKLYA
Emelés hát mögött 3 8-12
Állig húzás 3 8-12
Kalapácsos csuklya gépen 2 10-12
BICEPSZ
Bicepsz állva 4 8-12
Kalapácsos bicepsz 3 6-8
Egykezes Scott-padon 3 8-10
Egykezes bicepsz 3 6
TRICEPSZ
Kábeles lenyomás 3 10-15
Szűken nyomás 3 6-10
Tólódzkodás 3 10-12
Homlokra engedés gépen 2 8-12
Egykezes emelés 3 6-8
COMBFESZÍTŐ
Lábnyújtás (bemelegítés) 2 15-20
Lábtolás 3 8-10
Guggolás Hack-gépen 3 8-10
Guggolás 3 8-10
Lábnyújtás 4 8-10
Egylábas emelés 2 8-10
COMBHAJLÍTÓ
Ülő combhajlító 4 10-15
Fekvő combhajlító 3 8-10
Egylábas emelés 2 8-12
VÁDLI
Vádli állva 3 10-12
Vádli ülve 3-4 10-15

Nap délelőtt délután
Első nap Mell / vádli Bicepsz / alkar
Második nap Combhajlító Combfeszítő
Harmadik nap Pihenés
Negyedik nap Váll Tricepsz
Ötödik nap Hát Hát / csuklya
Hatodik nap Pihenés

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#154341) kicsiogre válasza Angel2014 (#154340) üzenetére


kicsiogre
tag

5kg hal=1000 gramm fehérje , ezt eléggé benézted. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#154342) flash- válasza Angel2014 (#154340) üzenetére


flash-
veterán

a kiegészítőkénél kihagytad milyen cuccokat tolt,
egy ilyen mr olimpia hány féle és mennyi cuccot tol?-tolt?
vmi magyar bodybuilding blog egyszer le is állt emiatt mert egy bulvár oldal lehozta arnold szteroid kúráját..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154343) Zola007 válasza gyuri860213 (#154338) üzenetére


Zola007
veterán

az extra csigolyához képest nem sajnálod a gerinced egyik gyakorlatban sem
az első ismétlést megadnám

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154344) gyuri860213 válasza Zola007 (#154343) üzenetére


gyuri860213
tag

Kettot lattal😉
Evezest 50 kg val is elore dolve csinalom mert sokkal jobban erzem igy. sose fajt ettol a derekam, dontott tzs evezestol mar sokszor

(#154345) Zola007 válasza gyuri860213 (#154344) üzenetére


Zola007
veterán

nem az előredőléssel van a baj, hanem a hátrával
testsúllyal, lendülettel és bicepszből kompenzálod a mechanikailag legkedvezőtlenebb végpontot
ebből is adódik a sok tipegés a lábtartón
ez az a terhelés, ahol jobban járnál melltámasszal vagy ha valaki mögéd állna és megtámasztaná a hátad közepét, hogy nem tudj túldőlni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154346) BÁ Nutrition válasza Zola007 (#154320) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Insta?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#154347) Zola007 válasza BÁ Nutrition (#154346) üzenetére


Zola007
veterán

meg hát

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154348) BÁ Nutrition válasza Zola007 (#154347) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Aszittem van linked

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#154349) Zola007 válasza BÁ Nutrition (#154348) üzenetére


Zola007
veterán

nincs, nem használok instanazolt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#154350) Zola007


Zola007
veterán

Na, tessék, itt van, mert jófej vagyok:

[link]
[link]
[link]

"Ez az vato, nem vagy te casado
Queremos coger, encuentro un lugar
És hozom a pin1kat, neked ennyi jár
Steig a pacek, bitang csöcs, nagy s3gg"

- Ganxsta Zolee

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.