Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153251) neophyte79 válasza Woodslave (#153194) üzenetére


neophyte79
tag

Ha valóban megy a kreatin, akkor nem tartasz az eGFR értéked romlásától?

(#153252) HussarF válasza bandus (#153248) üzenetére

Gymbeam

(#153253) Xelo válasza David75 (#153246) üzenetére


Xelo
addikt

nekem személy szerint jobban fejlődik a mellem kézisúlyzós edzéssel. :K

(#153254) Zola007 válasza David75 (#153246) üzenetére


Zola007
veterán

kézivel 15 fokon
vízszinten padon rúddal
tárogatás felső csigán

chest is done'

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#153255) rwin5


rwin5
őstag

nem jönnek be az erőemelő nők, de ez a csajszi nem rossz (lehet lapozni a képeket) [link]

(#153256) HussarF válasza rwin5 (#153255) üzenetére

Ez Pakson van

De akkor már inkább ő: [link]

(#153257) rwin5 válasza HussarF (#153256) üzenetére


rwin5
őstag

nekem annyira ő nem, de az albumban amit linkeltél még a kék színű ruhás sem rossz :D

(#153258) Woodslave válasza neophyte79 (#153251) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lexarom :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#153259) neophyte79 válasza Woodslave (#153258) üzenetére


neophyte79
tag

Tuti? :)
És mi az ok?

(#153260) Woodslave válasza neophyte79 (#153259) üzenetére


Woodslave
nagyúr

miért kéne?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#153261) David75 válasza Ļantos (#153249) üzenetére


David75
őstag

Ja gépen mellre nem edzettem soha, két gépet használok összesen. Lat pulldown, meg a kábeles evezős gépet. Unalmas gépen meg kevésbé hatásos szerintem, rúdnál meg kézisúlyzónál oda kell figyelni a rendes kivitelezésre az jobban leköt.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#153262) neophyte79 válasza Woodslave (#153260) üzenetére


neophyte79
tag

Ezt ne tőlem kérdezd, hanem a dokidtól. :U
Ha engem kérdezel (tudom nem), azért kicsit nem ártana.

(#153263) Woodslave válasza neophyte79 (#153262) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A doki szerint a fehérje is halálos. Heti 20gr kreatin nem hiszem hogy kicsinalja. Az ultrahang szerint nagyon szépek a veséim :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#153264) Jim-X válasza Woodslave (#153263) üzenetére


Jim-X
őstag

Heti 20gr? Annak mi ertelme? :U

A játék az nem játék!

(#153265) Woodslave válasza Jim-X (#153264) üzenetére


Woodslave
nagyúr

napi 3-5 gramm fenntartja a kreatin szintet. Ezt úgy is elérhetem ha csak edzésnapokon 5-6 grammot szedek. De legalábbis ugyanazt az "eredményt" elérem vele mint napi 5 grammal :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#153266) Jim-X válasza Woodslave (#153265) üzenetére


Jim-X
őstag

Jo mondjuk en most kezdtem, de pihi napon 10et, edzesnapon 15ot tolok. 85kg vagyok amugy ;)

A játék az nem játék!

(#153267) flash- válasza Woodslave (#153263) üzenetére


flash-
veterán

"káros fehérje",ezt vannak olyan dokik akik mondják??

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153268) Zola007 válasza Jim-X (#153266) üzenetére


Zola007
veterán

akkor csak 5-8 grammot szedsz feleslegben :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#153269) Xelo válasza Jim-X (#153266) üzenetére


Xelo
addikt

én meg napi 1.6g kreatin hidrokloridot, simán hozza azt a hatást mint amikor napi 5g monohidrátot toltam, gyomorpanaszok nélkül. :U

(#153270) Woodslave válasza flash- (#153267) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Vesedoki

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#153271) Jim-X válasza Zola007 (#153268) üzenetére


Jim-X
őstag

5g/30kg testtomeg az ajanlas... Akkor miert is?

A játék az nem játék!

(#153272) Xelo válasza Jim-X (#153271) üzenetére


Xelo
addikt

ez a tápkiegboltosnak lehet az ajánlása hogy fogyjon a portékája. ;]

(#153273) Jim-X válasza Xelo (#153272) üzenetére


Jim-X
őstag

20euroert veszem az 1kilos monohidratot, ami durvan 80napra eleg. Reszemrol megeri :K ;)

A játék az nem játék!

(#153274) Zola007 válasza Jim-X (#153273) üzenetére


Zola007
veterán

jó drágán veszed.

Azt hittem az alapvető kérdés, hogy mennyi szükséges, nem az hogy mennyire olcsó.

Calcium-bevitelre is ügyelj, most egész olcsó a mészkő mázsája!
;)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#153275) Jim-X válasza Zola007 (#153274) üzenetére


Jim-X
őstag

Persze az fontos, hogy mennyit viszek be. Nalam az 5grammos adagok semmilyen problemat nem okoznak. Forro vizben feloldom, felontom hideggel es lekuldom deccit.

Calcium bevitelemmel sosem volt gond, a szazas szoget ugy harapom, mint masok a ropit :K ;)

A játék az nem játék!

(#153276) neophyte79 válasza Woodslave (#153263) üzenetére


neophyte79
tag

A többlet fehérje a fizióligai igényen felül vércukorrá alakul és mivel nitrogén tartalmú és ezt a vese választja ki, így többlet terhelés a vesének. Így egyértelműen kijelenteni nem lehet, hogy káros, de mindenképpen több munkával jár , mintha kevesebb lenne. Létezik egy un. nyúléhezés, vagy nyúlbetegség is, a régi népeknél fordult elő, amikor csak sovány nyúlhúst tudtak enni és ez következményekkel járt hosszú távon.
Ugyanígy a sok c vitamin is hajlamosít a vesekőre/vesehomokra, de nem jelenti azt, hogy így is lesz. Sok tényező van, ami közrejátszik ebben.

(#153278) neophyte79 válasza Xelo (#153277) üzenetére


neophyte79
tag

Így van, a kígyóméreg halálos, de kis dózisban gyógyszer.

(#153279) flash- válasza neophyte79 (#153276) üzenetére


flash-
veterán

azért szerencsére kutatták már a témát és meg lehet nyugodni nem kell félni:)

Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2000 Mar;10(1):28-38. Do regular high protein diets have potential health risks on kidney function in athletes? Poortmans JR1, Dellalieux O.
Eur J Clin Nutr. 1996 Nov;50(11):734-40. Effect of chronic dietary protein intake on the renal function in healthy subjects. Brändle E1, Sieberth HG, Hautmann RE.
Am J Clin Nutr. 2015 Jul;102(1):3-4. doi: 10.3945/ajcn.115.112672. Epub 2015 Jun 10. Dietary protein and kidney function: when higher glomerular filtration rate is desirable. Bie P1, Astrup A2.
Proc Nutr Soc. 2011 May;70(2):205-14. doi: 10.1017/S0029665111000024. Epub 2011 Mar 7. Efficacy and consequences of very-high-protein diets for athletes and exercisers. Tipton KD1.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153280) Zola007 válasza flash- (#153279) üzenetére


Zola007
veterán

Nem csak a vese a gond a fölösleges fehérjebevitellel
Hanem nettó idő és pénzpocsékolás.
Fölöslegesen pazarol időt a megvásárlására, elkészítésére, megevésére, az árának megkeresésére.
Persze, ha valakinek sok pénze és sok ideje van....
de egy biztos: pénzt lehet keresni, vesét nem

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#153281) neophyte79 válasza flash- (#153279) üzenetére


neophyte79
tag

Különösebben nem érdekelnek a lefizetett kutatások. ;)

(#153282) flash- válasza neophyte79 (#153281) üzenetére


flash-
veterán

Márpedig az orvostudomany is a kutatásokra alapoz akkor ilyen alapon az egész orvoslás ugyanugy kamu lenne..
Azert ez nem ilyen egyszeru..
Vannak kuatasok amiket nagy nyugati klinikak egyetemek kutatoi vegeztek raadasul ezekrol cochroach meta analizisek is vannak, valszinu tehat hogy ezek megbízható kutatasok.. Persze vannak olyanok amikrol valóban lerí hogy fizetett(pl ashgwanda ami kb "mindenre jo"mellesleg csak ua.az az indiai orvos végezte az osszes kutatast..
De egyébként valszinu ugyanarra gondolunk mert itt nem a tskg onkenti 2g feherjet tekintjuk soknak hanem ami a megallapitorltt szukseges feletti(tehat efeletti) 2,5-3ami sok es elvileg felesleges..
Cukorbetegseg dohanyzas elhizas sokkal karosabb a vesere

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153283) neophyte79 válasza flash- (#153282) üzenetére


neophyte79
tag

Ebben igazad van, csak az a baj, hogy rengeteg pénzelt kutatás folyik, amiből pontosan azt akarnak kihozni, ami éppen az aktuális "ellenfél" lejáratáshoz szükséges. Ez igaz bármire, legyen paleo kontra mediterrán, ketó versus ch alapú étkezés.

És ajánlom figyelmedbe a csecsemőket és az anyatej fehérje tartalmát.
Egy átlagos 5 kg-os csecsemőnek maximum 600 ml anyatejre van szüksége a növekedéshez, de inkább kevesebb. Fehérje tartalma max 1.3%.
Tehát legfeljebb 13 gr fehérje kell egy 5 kg-os csecsemőnek naponta a növekedéshez. Mennyi is jön ki így?
Lehet számolgatni, de nem igazán fog 2 gr/tskg fölé kijönni ez az érték. És számold hozzá azt, hogy a baba növekszik, nem csak az izmai, hanem mindene. Nem csak az izomhoz kell aminosav, hanem szinte mindenhez. Nem véletlenül protein a neve, ami görögül elsődlegest jelent.
Az egészséges ember fehérje igénye hihetetlenül alacsony, alig 40-50 gr, aki izmot akar növelni annak nem kell 2-3 gr fehérje, pláne ha csak bohóckodik hetente háromszor. Mit gondolsz, Roni Kúlmen a tejsavótól lett izmos? Aminosav kell, de nem annyi. Aki gyúr, annak is elég 80 gr, nem kell több, a szervezet nem pocsékol el semmit sem, így az aminosavra fog a legjobban vigyázni.

Egyik, a másik pedig az, amit írtál. Mivel az elhízás óhatatlanul magas piillanatnyi cukorhoz és HBA1C-hez vezet, így persze, hogy károsítja a vesét, hiszen a küszöbértéket meghaladva a vese kiszűri a felesleges cukrot. Így az elhízás és a cukorbetegség ezzel összefügg, tehető 1 kosárba a kettő. De előbb lesz valaki kövér és utána cukorbeteg, de egy sovány embernél is diagnosztizálhatnak kezdődő cukorbetegséget.

(#153284) Woodslave válasza neophyte79 (#153283) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Visszatért rémálom? :P

Tehát minden kutatás ami szerint 1,6-2,2 gramm fehérje kell azt a fehérje gyártók által pénzelt kutatás hozta ki.

És akkor már csak az utolsó szokásos kérdés milyen fizikumod van a napi 80 fehérjétől?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#153285) flash- válasza neophyte79 (#153283) üzenetére


flash-
veterán

én úgy tudom (nálam sokkal okosabbtól tanultabbtól) hogy egy átlagos nem sportoló embernél naponta 300g fehérje bomlik le és épül fel,viszont az edzés mivel katabolikus folyamat ezért hogy ne legyen fehérjebontás kell a több fehérje..olyan mértékű az izomkárosodás a testépítés miatt hogy bizony kell az a tskg onkénti 2g fehérje.

de ez az ásványanyagokkal,vitaminkokkal is így van, megnézel egy táblázatot más a szükséglete egy gyereknek, egy felnőttnek, egy dolgozó embernek, vagy egy terhes nőnek.
így ezért papíron kijelenteni hogy 40-50g elég kategórikusan kijelenten nem lehet.
a kutatásokat pedig ugyebár nem szteroidosokon folytatták így ez hogy a szteroidosnak mi kell nem is számít.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153286) neophyte79 válasza Woodslave (#153284) üzenetére


neophyte79
tag

Rosszul aludtál? ;]

Amit elfelejtesz, hogy izomtömegről van szó. Sovány izomtömeg. Nem testtömeg.
Tudod mennyi az sovány izomtömege egy átlagos embernek? Bőr, szervek, csont, vér, folyadék...vond le. És kapsz egy iszonyatosan kicsi számot. Ha ezt felszorzod kettővel, akkor is nagyon meg fogsz lepődni. ;)

Még mindig rosszul közelíted meg a kérdést, mert nem abban gondolkodsz, amiben kellene. Olvasgasd a T-nation-t, és az egyéb szarokat, de a lényeg nem ezen van.

Amikor pubertás korban megnőttél, akkor figyeltél a fehérjére?

Nekem milyen fizikumom van? Semmilyen. De megint beleestél abba a hibába, hogy a faszméregetés a fontos, nem a tudás. ;)

Flash: Jól tudod. A test nettó fehérje forgalma kicsit alatta van annak a számnak, amit írtál, de ebből 50-70 grammot kell pótolni naponta, ez egy ideig kitolható izomveszteség nélkül. Ami kiürül, azt kell bevinni.
A szervezet aminosav igénye alacsonyabb,,mint gondolnád. ;)

Te is felnőttél, megnőttél és nem figyeltél arra amit eszel. Innentől pedig nincs miről beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#153287) flash- válasza neophyte79 (#153286) üzenetére


flash-
veterán

ennél még a klasszikus orvosi ajánlás is nagyobb,hisz 0.8-1g ot szoktak a leg konzervatívabb orvosi adatok is írni nem sportoló felnőtt személyeknél.
ez ugyebár a 80 kilós férfinél 80gramm

"Te is felnőttél, megnőttél és nem figyeltél arra amit eszel. Innentől pedig nincs miről beszélgetni."
itt a testépítők fehérjeszükségletéről van szó, olyan mértékű a katabolizmus hogy kell a nővelt fehérje mennyiség

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153288) neophyte79 válasza flash- (#153287) üzenetére


neophyte79
tag

Számtalan olyan kutatás van, ami 2 gr/tskg-tól a napi 40 gr-ig terjed. Ez sok mindentől függ, leginkább 2 dologtól: a fehérje aminosav profilja és a szükséges hormonok megléte. Ha valaki IR-es, a büdös életben nem fog izmot felszedni 3 gr/tskg-os fehérjével sem. Innentől pedig minden kutatás veszendőbe megy és értelmetlen erről beszélgetni. Tehát ki lyukadtunk oda, hogy nincs szent grál és bevett kaja/edzésterv. Minden ember más, ami nekem jó, az neked nem.

Sok olyan kísérlet volt, ami bizonyította a nevetségesen alacsony fehérje bevitel melletti egészséget. A szervezet a túlélésre van programozva, és ehhez fog alkalmazkodni.

A testépítés nem a túlélés záloga, így más kategória.

És amita elfelejtesz, ahogyan mindenki más is. A fitnesz ipar hatalmas üzlet, és ennek a fenntartására megtesznek mindent. Elolvasod és elhiszed.
Pontosan ezért nem böngészek már kutatásokat, mert kicsit olyan néha,,mint amilor az újságírót lefizetik, hogy írjon egy tesztet egy kocsiról. Vagy azért kapja a pénzt hogy húzza le vagy azért, hogy magasztalja.

Mekkora az a katabolizmus? Meg tudod mondani? Ki tudod fejteni miért történik és hogyan megy végbe?
És ne az "elszakad" egy izom szöveggel gyere, mert annál egy kicsit összetettebb. Ha nem tudod megmagyarázni, akkor nincs értelme ezen vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#153289) flash- válasza neophyte79 (#153288) üzenetére


flash-
veterán

oké, itt most izomépítésről beszélünk, és általában testépítő étrendet folytató edzetteknél végzik a kutatást, szóval aki eszi az ilyenkor szokásost..
persze mindenre van ellenpélda, de itt a legtöbb kutatás és a meta analízisek a testépítés esetén szinte minden esetben a 2g tskilonkénti fehérje bevitelt támasztják alá.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153290) neophyte79 válasza flash- (#153289) üzenetére


neophyte79
tag

Na, éppen erről beszéltem. Ezekben a kutatásokban nem néznek lófaszt sem.
Csak azt, hogy ki milyen edzést végez és mennyi fehérjét evett és ettől mennyire lett izmos. Na, ebből számodra mi derül ki? Kb semmi. És nem is fog, mert nem ezen múlik.

És rosszul látod, ez a baj. A pubertás kori növekedés sokkal agresszívebb és erőteljesebb folyamat, mint a gyúrás és mégsem igényel semmi extrát. ;)

Nekem egyébként mindegy ki mennyi fehérjét zabál, szed-e Methformint vagy sem és tol-e tesztót mellé vagy sem. Mindenkinek van egy genetikai korlátja, abból kitörni nem tud, ideig óráig megy, aztán vége. Jön a hanyatlás, jobb esetben szinten tartás és csodálkozik, hogy nem megy. De belül rosszat tesz magával és az csak hosszú hosszú évek múlva derül ki, hogy mit. Ha kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#153291) flash- válasza neophyte79 (#153290) üzenetére


flash-
veterán

oké te így gondolod az általad ismert információk szerint, meggyőzni látom nem foglak, te se engem, részemről így ez a téma itt ennyi :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#153292) neophyte79 válasza flash- (#153291) üzenetére


neophyte79
tag

Nem gondolom, tudom. ;)
Nem célom, hogy meg győzzelek. Túl sok mindenen mentem már át ahhoz, hogy csak mosolyogjak az ilyen hozzászólásokon, embereken.

Én tudom, amit tudok. Te tudni véled, ennyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#153293) Jim-X válasza neophyte79 (#153290) üzenetére


Jim-X
őstag

És rosszul látod, ez a baj. A pubertás kori növekedés sokkal agresszívebb és erőteljesebb folyamat, mint a gyúrás és mégsem igényel semmi extrát. ;)

Persze, mivel teljesen mas akkor az ember hormonhaztartasa... es akkor itt ki is lyukadtunk oda, ahova kell :K :B :DDD

A játék az nem játék!

(#153294) neophyte79 válasza Jim-X (#153293) üzenetére


neophyte79
tag

Igen, a lényeg, hogy sokkal nagyobb és erőteljesebb növekedés indul be, mint a gyúrás alkalmával. Mégsem kell semmi különöset tenni ezért.

[ Szerkesztve ]

(#153295) aelod válasza neophyte79 (#153286) üzenetére


aelod
veterán

Igen biztos elég 80g fehérje, Coleman is attól lett 8x MR.o.
Ja biztos csak azért lett mert kokszolt és ez bárkinek sikerült volna aki szúr. Ja nem...

Pubertás korban, kisgyermek korban teljesen más az ember hormonháztartása mint egy normál felnőtt embernek. Az meg a másik, hogy ha nem figyel az ember arra, hogy mit eszik a gyerek mert amúgy is megnő óriási nagy bs. Már magzat korban eldől milyen későbbi betegségekre lesz hajlamos a gyerek mert az anyuka "kettő helyett" evett meg minden mocskot.

Kutatásokat olvasni mindenki tud. Észt osztani pláne. Bizonyítani kell egy kutatást nem ideböfögni. Te mennyi fehérjét eszel? Hogy edzel? Mióta? Milyen fizikumot tudsz ezek alapján felmutatni? Ez nem farok méregetés hanem az elmélet gyakorlatba ültetése.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#153296) neophyte79 válasza aelod (#153295) üzenetére


neophyte79
tag

Nem osztok én észt. ;)
Csak nevetgélek magamban. Azt tán szabad, nem?
Mit tudok felmutatni? A kezemet, ezen felül semmit sem.
Továbbra sem célom itt segíteni senkinek sem. :U
Tudod, aki nem tudja a különbséget a glikogenolízis és a glikogenezis között, az inkább písszt... ;)
Amit elértél az nem a tudásod érdeme, hanem a genetikádé.

[ Szerkesztve ]

(#153297) aelod válasza neophyte79 (#153296) üzenetére


aelod
veterán

Tényleg nem? Pedig pontosan ezt csinálod, magas lóról osztod itt a tudásod "jókat nevetgélve".
Ja már tudom ki vagy :K Unatkoztál eddig? Ha nevetni akarsz nézz inkább stand up-ot, ne itt fölényeskedj.

Az meg, hogy mit értem el biztosan csak a genetikai kérdés körbe tartozik. Jár a keksz.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#153298) Woodslave válasza neophyte79 (#153294) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja meg nézd meg az elefántot meg a gorillákat. Azok se esznek sok fehérjét mégis milyen nagyra nőnek

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#153299) neophyte79 válasza aelod (#153297) üzenetére


neophyte79
tag

Amit leírtam eddig, csak töredéke annak, amit tudok. Többet nem is óhajtok megosztani, a célközönség nem alkalmas rá, mert:
1, nem értené meg
2, nem hinné el
3, nem is érdekli
4, annak idején mindenki csak szórakozott velem, és lenézett. Most én teszem ugyanezt a megfelelő tudás birtokában. Miért ne fölényeskedhetnék, ha ezt kaptam innen? :U Egyik szaktudású "kolléga" sem érdemli azt meg, hogy egy fikarsznyit is segítsek. Gyurinak is gondoltam, hogy írok, de nem tettem. Pedig nála ugrott a hormon háztartása, és ha rendbe is tudja hozni, nagson sok idő lesz. És sosem lesz már olyan, mint régen. Beteg, de nem hajlandó tudomást venni róla. A topic 90 %-nak romokban az endokrin rendszere, és nem értik mitől.

A gyúrás meg egyáltalán nem érdekel már, sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben, a szépség mulandó. Nem az határozza meg, hogy ki vagy, hogy éppen hogyan nézel ki. Ha ismered a Kis Herceget, érteni fogod.

Elértél valamit (amiért minden tiszteletem a tiéd),de sose felejtsd el azt, hogy a nyomorék hiába akar járni, ha nem tud. Neked adottságod van ehhez, ezt kell csinálnod. Más emberek máshoz értenek, és másban jók.

Wood: erre most mit írjak? :)

[ Szerkesztve ]

(#153300) aelod válasza neophyte79 (#153299) üzenetére


aelod
veterán

Valahol érthető, hogy kompenzálsz a korábban téged ért sérelmekért. Én is azért kezdtem edzeni mert kicsi, gyenge és satnya voltam. Viszont nem kezelem lenézően azokat akik nem edzenek. Nem mindenkinek való ez a sport, ahogy a többi között is van olyan amihez kell egy kezdő csomag.
Amit példát hoztál rossz mert egy adott szinten ez a sport arról szól, arról is, hogy kihozd a legjobbat magadból. Izmot mindenki tud építeni, a baj csak az sokaknál, hogy irreálisan nagy a megfelelési kényszerük és, hogy olyan dolgot kergetnek ami eléréséhez nem teszik bele a maxot, vagy mert nincs meg hozzá a genetikájuk. Aztán jön a siránkozás, doppinghoz nyúlás és az ördögi kör be is zárult.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.