Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148251) tibcsi0407 válasza kmisi99 (#148250) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jaja jobb szerintem is, ha kérdezel, mivel az elején amúgy is jól fejlődnek a kezdők, ezért hajlamosak abba a hibába esni, hogy szarul tanulják meg a gyakorlatokat, utána meg rángatóznak mint egy bohóc, mert úgy tanulták meg :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#148252) Zola007 válasza aelod (#148246) üzenetére


Zola007
veterán

"Hé tesó, mennyi az idő? buszjegyre kéne"

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148253) Ijk válasza HussarF (#148245) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig de, valahogy mindig fel kell hozni a kart, de 20 fele csodamodszerrel sem lesz meg az áhított eredmény.
2 bicepsz gyakorlatot csinalok 3-3 sorozattal, mégsem kisebb a karmaniasokenal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#148254) Zola007 válasza kmisi99 (#148250) üzenetére


Zola007
veterán

keress egy normális edzőt
járj hozzá 2 hónapig
tanítson meg 10-15 alapgyakorlatot (guggolások, felhúzás, evezés, fejfölé nyomás, húzódzkodás, tolódzkodás, fekvenyomás rúddal /kézivel, tárogatás, kitörés, stb) és a gépek működési elvét
állítson össze egy 80%-ban ezekre épülő edzéstervet
csináld egy évig és emeld a súlyokat
egyél mellé annyit, hogy ne hízz egy év alatt 5 kilónál többet
gyere vissza 2019 júniusban

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148255) HussarF válasza Ijk (#148253) üzenetére

Ne röhögtessél már. Mióta lehet összehasonlítási alap, hogy másnak milyen? Ha te döntenél úgy, hogy sokkal jobban ráfekszel a karra, akkor lehet, hogy a mostanihoz képest nőne még. De nekem mindegy, hogy csinálod. Én most annyira nem vagyok elégedett az arányaimmal, ezért áttettem más izomcsoportokra a hangsúlyt az edzésben.

(#148247) Zola007
Ez teljesen nyilvánvaló sztem, de nem pont erről volt szó. Nagy súly nélkül nem igazán van nagy izom. De egy erőemelőt mióta érdekel, hogy hogy néz ki? Ránéz a karjára, hogy "Jóvan, elég nagy" aztán kész. Azért ha valakit inkább a kinézet érdekel, még aránylag nagy kar mellett is mondhatja, hogy nem elégedett az arányokkal és jobban rá kéne feküdni, hogy nőjjön egy kicsit. Nehogy már értelmetlen legyen valamire célzottan, nagyobb energiát befektetve edzeni... nonszensz

[ Szerkesztve ]

(#148256) whitezo88 válasza aelod (#148246) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ezzel meg nyomulnak? Engem kb 2002ben probaltak gyerekkent igy lehuzni a Blaha aluljaroban (vagy a Ferencieken) sajatmarkas migransok voltak ketten. Szaros d750im volt de nyulcipo miatt megusztam.

(#148257) MATEO6600 válasza HussarF (#148255) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ezzel én is így voltam évekig.
Aztán jöttek ezek az "új" edzéstervek, ahol csak teljes testsúlyos gyakorlatok szerepeltek, meg 1 izomra 1 gyakorlat, és mégis beváltak.
Magamon is tapasztaltam. Nem nagyon bicepszezek én már, a karom még is ostor :))

Zola:
Rohadjak meg, ha nem épp most néztem meg azt a videóját, ahol a legendás mondata hangzott el:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#148258) Apollyon válasza whitezo88 (#148256) üzenetére


Apollyon
Korrektor

No offenz, de ha már ez egy "számtech" fórum, a D750i 2005-ös cucc :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#148259) Zola007 válasza HussarF (#148255) üzenetére


Zola007
veterán

nem értetted meg a lényegét
a hangsúly a komplex gyakorlatokon volt és azon, hogy 2 hónap edzéssel nem az bicepsz felső rétegének izolációján kell gondolkodni

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148260) marked one94 válasza HussarF (#148255) üzenetére


marked one94
őstag

Engem erőemelőkent picit érdekel hogy nézek ki. Persze nem annyira mint akik kondiznak de melyen bennem van hogy a forma se legyen annyira rossz :B ha 4 kocka mar latszik a hasamon elégedett vagyok 😂

You'll Never Walk Alone

(#148261) Zola007 válasza marked one94 (#148260) üzenetére


Zola007
veterán

súlycsoportos vagy, érdekeljen is :K
mert ha egyszer elengeded, akkor nehéz lesz visszajönni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148262) kmisi99 válasza Zola007 (#148254) üzenetére


kmisi99
addikt

Még anno olyan 4-5 éve 1 éven át jártam edzeni rendszeresen. Tudom tudom edzés időben ez még csak "bemelegítés" kategória. De azért nem vagyok teljesen kezdő csak kijöttem a gyakorlatból. Szóval azért helyesen tudom a gyakorlatokat végezni és "kezdőként" jókat röhögök azokon akik teszem azt bicepszezésnél egész testből hátból lábból minden más izomból rántják fel a súlyokat és hasonlóak.

(#148263) marked one94 válasza Zola007 (#148261) üzenetére


marked one94
őstag

Ez igaz, jó lenne majd később -93ban indulni de ahhoz meg sokat kell izmosodni. 2-3 evig meg jo lesz a -83. Utana meglatjuk milesz.

You'll Never Walk Alone

(#148264) aelod válasza kmisi99 (#148262) üzenetére


aelod
veterán

A csalásnak is megvan a maga helye és ideje egy gyakorlatnál. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#148265) Ijk válasza HussarF (#148255) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi a logika abban ha mellre eleg 3 gyakorlat, hátra 4-5 (alsohattal) akkor a karra, ami amúgy is kap a háttal mellel terhelest, mi a jó fenének kellene 4-5-6 gyakorlat?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#148266) Zola007 válasza marked one94 (#148263) üzenetére


Zola007
veterán

most mennyi vagy?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148267) Radnix válasza Ijk (#148265) üzenetére


Radnix
senior tag

Mer' az kilóg a pólóból :K

[ Szerkesztve ]

(#148268) Ļantos válasza Radnix (#148267) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Kocsiból :DD

Láb is kilóg a nadrágból.... bicepszezik itt most reggel az egyik kétkezesen 40-50 kilóval, de lefogadom üres rúddal nem bírna normálisat beleguggolni. Eltörne az a ropi.

[ Szerkesztve ]

(#148269) aelod válasza Ļantos (#148268) üzenetére


aelod
veterán

Érdekes ez a bicepsz téma. A test egyik legkisebb izma mégis mekkora hangsúlyt kap... :U Sosem hallottam olyant, hogy valaki arra panaszkodik, hogy a tricepsze kicsi és nincs tömege. Mindenki a bicepszen aggódik. Pedig a felkar 2/3 részét a tricepsz adja.

Én speciel 3 gyakorlattal 3 sorozattal letudom és kész is. Legutóbb 58 kilóval volt francia rudas karhajlítás arm blasterrel. Pohiba Tibi is segített az utolsó két ismétlésnél :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#148270) HussarF válasza Ijk (#148265) üzenetére

Én eleve az alapfeltevést nem osztom. Mi az, hogy elég rá annyi? Valamire biztos elég. De miért ne lehetne többet, ha valaki jobban ki akarja dolgozni? Persze a több, nem mindig jobb, de azért ha egy izomcsoport több figyelmet kap, akkor az eléggé korrelállni szokott a fejlettségi szintjével is.

(#148271) Ijk válasza HussarF (#148270) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont ezt mondom hogy nem korrelal. Csinalhatsz te 25 gyakorlatot is, annyira minimális lesz a fejlődés vagy semmilyen hogy kár elbaszni rá az időt és energiát. Inkább aerobozz vagy kardiozz helyette ha sok a zsír, annak is több értelme van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#148272) marked one94 válasza Zola007 (#148266) üzenetére


marked one94
őstag

83kg tartom könnyedén 3500 kaloriaval.

You'll Never Walk Alone

(#148273) HussarF válasza Ijk (#148271) üzenetére

Persze, nyilván ezért szoktak testépítők is célzottan edzeni lemaradt testrészeket, amikor fel akarják hozni, mert semmi értelme nincs. Elég 4x8-al leedzeni mindent, azzal megkapja minden a maximális stimulus-t, és kifejlődik olyanra, ahogy az Isten megteremtette, mással próbálkozni időpocséklás.
Ja, tudom, a testépítők kokszosok, náluk minden más, őket még a gravitáció is taszítja :C

(#148274) aelod válasza HussarF (#148273) üzenetére


aelod
veterán

Hagyd rá. Mindjárt jön a kokszos tiborc panasza. Ő ennyivel letudja te csinálod ahogy te gondolod és fejlődsz. Én is osztom btw azt, ha valamire jobban figyelsz (pl. lemaradt testrészek) akkor az igen is jobban fog fejlődni. Ezt el lehet érni több gyakorlattal vagy kevesebbel teljesen mindegy a lényeg az edzés munka növelése.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#148275) Ijk válasza HussarF (#148273) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, más. Te nem kokszolsz és nem vagy testépítő. Amúgy minden stimmel. ;]
Érdekes ez a koksz téma menniyre érzékenyek itt rá páran. Mintha valami nüansznyi különbséget jelentene, mközben igazából az eredmények 90%-ban a befektetett munkából származnak.

De bizonyíthatod az elméleted, csinálsz egy testzsír mérést, leméred a karod most. Elkezded az újfajta karedzést, aminek a végén megnézzük a változást. Szerintem jó kis kísérlet lenne.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#148276) Ļantos válasza aelod (#148269) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Én is 3 gyakorlattal, 3 sorral letudom. Nálam csak 40 kilóval megy a max, francia rudas karhajlítással, viszonylag függőlegesen tartott felkarral.

(#148277) Woodslave válasza Zola007 (#148247) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja Rippetoe is milyen qrva jól néz már ki :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#148278) Radnix válasza marked one94 (#148272) üzenetére


Radnix
senior tag

mi az az igen/nem oszlop? edzés volt-e aznap?

(#148280) aelod válasza inferno88 (#148279) üzenetére


aelod
veterán

Duncan Shelley Kunoichi trilógiájában a legfelsőbb kaszt tekintélyei ilyen "termesztett" marhahúst ettek. Lehet valósággá válik. Vagy akár a rovar fogyasztás a Futu re c. Glukhovsky regényben.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#148281) m3tr0 válasza aelod (#148269) üzenetére


m3tr0
senior tag

Engem speciel az zavar,hogy a tricepszem is egy pittypang. :DDD
Nem is tudom rendesen megedzeni,mert egy gyakorlat után olyan szintű égő fájdalom van benn,hogy beszarok.
Tudsz/tok ajánlani olyan gyakorlatot tricepszre ami a könyökömet kíméli?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#148282) tibcsi0407 válasza m3tr0 (#148281) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olyat nehéz lesz ajánlani. Lehet nem kellene a karodat csúcspontig kinyújtani. Oké, hogy így nem ér annyit, de a könyököd sem fő meg. :)
Egyébként használsz ízületvédőt?

https://utdetailing.hu/

(#148283) m3tr0 válasza tibcsi0407 (#148282) üzenetére


m3tr0
senior tag

Sajnos nem. :D
Egyszer toltam egy NEM Fortét,az jó volt a vállamra, próbáltam a Heavy Duty-t de kipattogok tőle.
De ilyen nagyon durván, egy szemet eszek reggel délutánra az arcomon valahol már látszik is. :O

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#148284) marked one94 válasza Radnix (#148278) üzenetére


marked one94
őstag

Heti 4 edzes megvolt-e.

You'll Never Walk Alone

(#148285) Zola007 válasza HussarF (#148273) üzenetére


Zola007
veterán

nem a célzott terheléssel van szerintem főleg problémája, hanem a volumennel és ismétléssel.

5 gyak 4 sorozat 8-10 ismétlés 2+2 tempoval az 160-200 ismétlés és 10 - 14 perc TuT

nem igazán van izom az emberi testen, aminek ekkora munkaigénye lenne a hipertrófiához

van munka és van hasznos munka

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148286) tibcsi0407 válasza m3tr0 (#148283) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem kell feltétlenül semmi durva ízületvédő, csak valami egyszerűbb, amiben van kondroitin, glukozamin szulfát, meg MSM, de jó lenne legalább 3-4 hónapig szedni. Addig pedig kímélni a könyöködet.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#148287) Zola007 válasza Woodslave (#148277) üzenetére


Zola007
veterán

attól még igaza van

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148288) kicsiogre válasza aelod (#148274) üzenetére


kicsiogre
tag

Ha már itt tartunk , lábat érdemes egy héten többször edzeni? Mondjuk egyik nap a combfeszitő, másik nap a combhajlitó a domináns persze guggolás az lenne mind a két nap - a cél minnél jobban megerősiteni a lábam ( combfeszitőt föleg )

(#148289) gyuri860213 válasza aelod (#148269) üzenetére


gyuri860213
tag

Oh dehogynem mondjak. haver is panaszkodott mindig h szar a tricepsze meg hogy nekem miert olyan amilyen. Korabbi teremedzo is folyon azert sirt hogy leszakadt, rossz a tapadasa, pedig csak nem tudott edzeni.(masra se)

(#148290) Woodslave válasza Zola007 (#148287) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ebből azt a következtetést kell levonni, hogy nagyon meg kell erősödni hogy izmosak legyünk, vagy azt, hogy aki meg tud ennyire erősödni, az izmos lesz.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#148291) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Termogén cuccot mikor a legjobb? Reggel meg esetleg kajálás előtt, ahogy a sárga oldal írja? Edzés előtt valóban túl "sok?" Thermo Drine Liquidről van szó. Mondjuk már betoltam a HB-vel együtt szóval max agyvérzést kapok, de addigis jöhet tapasztalat :DDD

(#148292) Zola007 válasza Woodslave (#148290) üzenetére


Zola007
veterán

Azt, hogy nem lehetsz úgy izmos, hogy közbe gyenge szar vagy
Ezt akarta Coleman is kifejezni az idézetben

Persze van néhány különc, aki úgy erős, hogy vékony, vagy úgy izmos, hogy gyenge
De ezek tipikusan a szélsőségek vagy valami bújik a háttérben
- komoly versenymúlt nagy tömeggel
- kivételes rostösszetétel
- koksz vagy
- csak abban az egy dologban erős (pl. deadlift vagy bench)

De a gyúrós-populáció nagy részének kéz a kézben jár (és kell hogy járjon) az izomtömeg és az erő.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148293) Woodslave válasza Zola007 (#148292) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez ok csak mindig az a kérdés (legalábbis én még egyértelmű választ nem találtam) hogy mi volt előbb a csirke vagy a tojás...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#148294) Angel2014 válasza Ed3r_X_ (#148227) üzenetére


Angel2014
addikt

De az... :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#148295) Zola007 válasza Woodslave (#148293) üzenetére


Zola007
veterán

Egyik sem

Nem lehet az erőnövelést és a hipertrófiát szétválasztani

Ez egy kontinuum.

Nincsenek "magic exercises", sem kizárólag(!) hipertrófiát előidéző ismétlésszám tartományok és pihenőidők.

Marketingeszköznek kiváló a teória, csak nincs élettani alapja.

A hipertrófia nem kondicionális képesség, mint az erő, állóképesség, gyorsaság, hanem ezek fejlődésének következménye.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#148296) Woodslave válasza Zola007 (#148295) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de ebből akkor mi következik az edzésre vonatkozóan?

Van a 98-as muscle mag zavarjuk össze az izmot és a powerbuilder excell tábla..

és erősnek kell lenned vagy a progresszió számít? Mert azért nem mindegy hogy peck deck gépen vagyok erős vagy fekvenyomásban, vagy de?

Azért nem vagyok elég izmos mert nem nyomok 150-el fekve, nem guggolok 200-al és nem deadliftezek 250-el? Mi van ha ezeket el se tudom érni.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#148297) Ijk válasza Zola007 (#148292) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gyanítom hogy a vékony erős konkrétan adott erogyakorlatokra specializálódott. Mert nálam a fekvenyomas pl. nagyrészt mell edzés, míg egy kevésbé izmos beletesz több tricepszet és sokkal több hátat.
De azért nem nagyon látok ropi gyereket 100 kilóval szeriazni.

Woodslave:
azért "nem vagy izmos" mert több tízezer év genetikai fejlődése nem a száraz izomtomeg felé indult meg, biológia korlátok vannak. Teljesen eletszerutlen biológiailag hogy a mostani formadnal látványosan izmosabb legyél, ezen semmilyen edzesmodszer nem valtoztat. Olyan ez mintha azt varnad hogy majd ha sulyokkal gyakoroljak a 100m-es sikfutast akkor majd 7 másodperc alatt lefutja az ember.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#148298) flash-


flash-
veterán

üdv

ezeket a gyors rizseket hogy kell rendesen főzni?
vettem a riceland gyorsrizst, úgy csináltam mindent ahogy rá van írva de mindig olyan mint a tejberizs, nekem nem lesz pergős...
ötlet?

megforralok 1,5l sós vizet, aztán beledobom 12 percre a rizst lefedve kiveszem és olyan tejberizs az egész ..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#148299) HussarF válasza Zola007 (#148285) üzenetére

Lehet a pár hétig vagy hónapig megnövelt volumen is az, ami beindítja a hipertrófiát. Utána meg mondjuk lehet más technikákat alkalmazni. heti 2x edzés, egyéb intenzitásnövelő technikák. A nagyobb energiabefektetést úgy értettem, hogy előtérbe helyezed, annak a növekedését veszed más izmok elé, nem feltétlenül azt, hogy egy-két gyakorlattal többet csinál rá az ember. Az csak az egyik módszer lehet egy adott ideig.

(#148300) Ijk válasza HussarF (#148299) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kb. Mint amikor edzotarsam rament a mellre, Jenő fele brutális melledzessel, bi-triszettekkel, majd " beinditja a hipertrofiat". En is csináltam vele, szerencsére csak 2 hetente, neha 6 gyakorlat, kivoltam mindig mint a kutya. Azt sikerült elerni hogy athuzas miatt beallt a nyakam egyszer, lofaszt nem fejlodtunk. Biztos kevés volt a bcaa, bár ő még azt is ivott edzés alatt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.