Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) petipetya válasza MurdR (#21950) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szintén az időképet használom a mindig aktív lokalizációval, így kerületre lebontva a helyes hőmérsékletet jelzi. Emellett egy helyen vannak a különféle térképek benne (radar, stb.), illetve pontosan szokták jelezni, hogy mikor érkezik meg az eső/vihar a Fővárosba.

"nincs rá lezsóidő"

(#21952) LonGleY válasza S e t h (#21949) üzenetére


LonGleY
veterán

Az, hogy grafikailag foglalkozik vele valaki, nem jelenti,
hogy többet fogyasztana, tehát nem az igazi a logika.
Sok fejlesztőnek nincs ízlése hozzá, hogy legalább
felismerje, hogy szükség lenne egy külsősre az
UI-tervezéshez, ha már ők silánykodnak.

[ Szerkesztve ]

(#21953) JeffDebr válasza Oldman2 (#21903) üzenetére


JeffDebr
tag

sajnos nem rögzít a progi, bár nagy nehezen megtaláltam a felvétel beállításait.
majd egy másik menüpontból elérhető a felvétel, de a mentés könyvtárában
csak egy NULLA byte méretű file -t hoz létre.
próbáltam mindenféle formátumot (mp4, 3gp),
akkor is ugyanez a helyzet. sőt ROOT jogokat kér,
különben nem működik a rádió
és még a BLUETOOTH-t is bekapcsolja. amit ha kikapcsolok,
az adás megszakad. :O :W

[ Szerkesztve ]

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#21954) MurdR válasza petipetya (#21951) üzenetére


MurdR
veterán

...és ha már nagyon várod a vihart akkor a webkamerák képeit elkezded nézegetni, hogy merre milyen az ég :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21955) wardemi válasza LonGleY (#21941) üzenetére


wardemi
senior tag

Neked hogy zölda csík ?:D lehet elkerülte valami a figyelmem >.< donate csak sima pénztámogatás semmi plusz funkció, nem láttam írva.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#21956) LonGleY válasza wardemi (#21955) üzenetére


LonGleY
veterán

És kék, ha mínuszba megy át. :]
A widget kirakásakor kicsit lehet állítgatni
a színeket és az átlátszóságot (UI settings).

[ Szerkesztve ]

(#21957) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Azon gondolkodtam, hogy mosz ez a google hangouts app ugye minden google chatet magába foglal, és google pluson is ez van már, ( webes felület) akkor ha telepítem a google + app-ot androidon, miért települ vele egy chat program is?? :Y
Ez így fölösleges nem?

(#21958) #51177472


#51177472
törölt tag

Sracok, ha egy zipet felflashelek recoverybol, hol tudom azt torolni?

(#21959) Mr X válasza #51177472 (#21958) üzenetére


Mr X
veterán

Sehol, nem visszavonható. Max ha van egy olyan zip-ed, ami az eredeti dolgokat tartalmazza, azzal ráflesselhetsz, de törölni direktbe nem tudod. Persze ez általánosságban értendő, ha a zip egy apk-t rakott fel a system-re mondjuk, az törölhető root-képes fájlkezelővel.

(#21960) #51177472 válasza Mr X (#21959) üzenetére


#51177472
törölt tag

Egy lockscreent befolyasolo zip kerult fel, de nem ugy mukodik ahogy kene. Ilyen esetben igy jartam?

(#21961) Mr X válasza #51177472 (#21960) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, illetve nincs rá egykattintásos megoldás. Persze meg lehet oldani, de nem árt hozzá a haladó felhasználói szint.

[ Szerkesztve ]

(#21962) #51177472 válasza Mr X (#21961) üzenetére


#51177472
törölt tag

Basszus.. a tobbkattintasosba meg nem hiszem hogy belekezdenek, tul uj meg nekem az android.

(#21963) wardemi válasza #51177472 (#21962) üzenetére


wardemi
senior tag

wipe és flasheld fel újra a romot.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#21964) Bozek válasza #51177472 (#21960) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezért nem árt CWM-ben mentést készíteni a ROM-ról, mielőtt bármit is felraksz. Ha az lenne, egyszerűen csak visszaállítanád az előző állapotot.

(#21965) #51177472 válasza Bozek (#21964) üzenetére


#51177472
törölt tag

3 napja használok androidot, ilyeneket még annyira nem ismerem, de mostantól odafigyelek rá.
Hál' istennek a kijelzőről eltűnt, bár a telón még mindig rajta van, de így nem zavaró. :U

(#21966) wardemi válasza #51177472 (#21965) üzenetére


wardemi
senior tag

Legelső akkor mit tanulj meg a romolással és mókolással. MINDIG LEGYEN MENTÉSED. Akár több és mindenről efs,data minden. Mert ha gáz lesz akkor nem lesz hova visszanyúlnod és akár dobhatod is el.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#21967) EmberXY válasza quailstorm (#21934) üzenetére


EmberXY
addikt

A Foreca tetszik, de sehogy nem tudom a widgetet olyan formában kitenni, ahogy a linkelt képen van, pedig úgy nagyon jó lenne... Amit linkeltél, az tableten van vagy csak simán landscape módban? :F Én állított módban használom a főképernyőket, és úgy a widgeten csak két nap "fér el"...

LonGleY:
Az Aix-szal is hasonlóképpen jártam, akárhogy állítgatom a méreteit, nagyon kicsik rajta a betűk, alig látom, pedig tetszik a felépítése.

Logeeen:
Az általad ajánlott app is tetszene, de a méretét túl nagynak találom, 20 megát mire 3g-vel leszedek...

S e t h:
Az időkép tetszett meg a legjobban, a mérete is még éppen megfelelő, tetszik a rengeteg infó, a widget nem egy nagy cucc de az is elmegy, összességében tetszik az infrastruktúra, ami mögötte van, még akár észlelést is lehet bejelenteni.. :C
Remélem, hogy beválik.

Mind a négyőtöknek köszönöm az ötleteket.
:R

Up the Irons!

(#21968) quailstorm válasza EmberXY (#21967) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem ebből az időkép widget használata marad...
Én nem küldtem róla képet, sőt droidon még nem is láttam eddig hogy néz ki. Maemo linuxot használok a Nokia N900-amon, és a kép annak a widgetjét mutatja. Ezen belül 6 órás váltásban esemény módot nyomatom.
Ezért fura, hogy kis energiabefektetéssel jobbat csinálnak 2009-ben, mint nemtom hány év alatt droidra...
N900-ra nincs is más időjárás widget, ez a gyári. Viszont ami megfigyeltem, hogy PONTOS, főleg a magyar médiához képest...
Mivel a forrása azonos, azért ajánlottam, mert te is azt mondtad, hogy pontossági problémád van. Ezzel annyira nem lesz. Max 2 widgetet használsz egyszerre egy darabig, és majd eldöntöd melyik jobb. Droidon nincs úgy hogy megnyitod a widgetet és előjön egy részletes adatokat tartalmazó app?

[ Szerkesztve ]

(#21969) EmberXY válasza quailstorm (#21968) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem... Azt hittem, hogy a Foreca-t használod, mert a képen a widget jobb alsó sarkában a Foreca nevét látni, bizonyára azért, mert onnan veszi az infót, mostmár világos... Lényegében ugyanabban a formában el tudnám képzelni, de nekem csak két napot mutat. Ha rábökök, előjön az app, ott listázza a további napokat is, de valamiért így nem fogott meg...
Az időkép viszont elnyerte a tetszésemet, a widget elég puritán, de az app rengeteget tud és magyar vonatkozású, ez felértékeli a szememben.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#21970) quailstorm válasza EmberXY (#21969) üzenetére


quailstorm
nagyúr

természetesen a rendszernek nem szerves része, és a foreca csinálta, az ő adatbázisát használja
Mondtam hogy csak azért löktem be mert pontos az adatbázisuk. Hogy min használod meg hogy néz ki az ebből a szempontból mellékes.

(#21971) EmberXY válasza quailstorm (#21970) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem én (mostmár :DDD), nem akadékoskodni akarok, csak arra céloztam, hogy ha nálam is úgy nézne ki a widget mint ahogy nálad (bárki csinálta is), akkor jönne be.
:R

Up the Irons!

(#21972) #51177472


#51177472
törölt tag

Sry az offert sracok, de lenne egy kerdesem..
Nem mukodik, pontosabban erintkezesi hibas a jack dugo a telefonban, mennyi egy ilyen hiba javitasa, illetve tud valaki ajanlani jo szervizt?

[ Szerkesztve ]

(#21973) xSide válasza EmberXY (#21971) üzenetére


xSide
őstag

Milyen launcher van fenn?
Gyárin ki kell adnia a megfelelő méretet, ha mást akkor pedig méretezhetőnek kell lennie.

(#21974) kopepe válasza #51177472 (#21972) üzenetére


kopepe
aktív tag

3 nap alatt kinyírtad? :D
Milyen telód van?

(#21975) #51177472 válasza kopepe (#21974) üzenetére


#51177472
törölt tag

Ja, ez masik topic.. galaxy note.

(#21976) wardemi válasza #51177472 (#21975) üzenetére


wardemi
senior tag

Bp. Pólus Samsung mobil ;)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#21977) #51177472 válasza wardemi (#21976) üzenetére


#51177472
törölt tag

Par ezerbol megvan a javitasa, nem?

(#21978) kopepe válasza #51177472 (#21975) üzenetére


kopepe
aktív tag

i9220

Ő IS SEGÍTHET :)
nggabi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

"szenyor dzsíííí" sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Note 2 Stock MC3 www.android-forum.hu Samsung Galaxy telefonok/tabletek javítása (króm keret, efs visszaállítása, élesztés, kijelző, alaplap, usb, kamera modul csere stb...) OLCSÓN! Írj privátot!

[ Szerkesztve ]

(#21979) St3ven válasza petipetya (#21951) üzenetére


St3ven
addikt

Az Időképpel nekem csak az volt a problémám mindig is, hogy nem mutatja a szélirányt és -sebességet, márpedig ez döntően befolyásolja a hőérzetet.

Szóval nekem marad a Köpönyeg, a legutóbbi verzióval már igen informatívvá vált az app, itt is vannak észlelések, térképek, előrejelzések.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21980) Flyme válasza #51177472 (#21977) üzenetére


Flyme
senior tag

[link] Ott vannak az elérhetőségeik, náluk érdeklődj.

(#21981) petipetya válasza St3ven (#21979) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pedig mutatja a széltérkép radaron.

"nincs rá lezsóidő"

(#21982) #51177472


#51177472
törölt tag

köszi mindenkinek.

(#21983) St3ven válasza petipetya (#21981) üzenetére


St3ven
addikt

Térképen? A sebességet is? Nem sok azt mindig letöltögetni?

Nekem kiírva a település/hőmérséklet alá informatívabb lenne.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21984) S e t h válasza St3ven (#21979) üzenetére


S e t h
nagyúr

A köpönyeg észlelői bázisa úgy arányul az időképéhez, mint lepkefing a tájfunhoz.A google playes letöltés szám is sokatmondó. 2000-17000
Plusz érdemes elolvasni a legutóbbi hozzászólásokat a köpönyegnél.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21985) petipetya válasza St3ven (#21983) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt nem tudom, mert nem érdekel az adatmennyiség.

"nincs rá lezsóidő"

(#21986) wardemi válasza petipetya (#21985) üzenetére


wardemi
senior tag

like a boss :DDD

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#21987) St3ven válasza S e t h (#21984) üzenetére


St3ven
addikt

A hozzászólásokat olvastam, a legtöbb negatív vélemény a widget testreszabhatósága terén történt erőteljes visszalépésnek köszönhető, amivel én is egyetértek.

De maga az alkalmazás és annak designja, adattartalma egyértelműen előnyére változott.

Az észlelések meg annyira nem mozgatnak meg, amíg vannak igen pontos mért adatok. ;)

A letöltött adatmennyiség viszont nagyon is érdekel, mert mire GPRS-en/EDGE-en lejön egy-egy országos térkép egy sebességérték miatt, több százalékot is esik az akksiszint. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#21988) petipetya válasza St3ven (#21987) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megnéztem neked. Ma nem voltam mobilneten, ám most átraktam a telefont és elindítottam az időképet. Ott nyomtam egy alap frissítést, majd megnéztem ezeket a térképeket: radar, hőtérkép, széltérkép, időnként extra és felhőkép. Az alkalmazás 2,1MB adatot evett meg közben.

"nincs rá lezsóidő"

(#21989) fatal` válasza S e t h (#21984) üzenetére


fatal`
titán

A letöltés mindkettőnél 100 000 - 500 000. Az hogy hányan értékelték semmit nem jelent.

(#21990) S e t h válasza fatal` (#21989) üzenetére


S e t h
nagyúr

Bocs, benéztem, viszont azt tartom, hogy sem népszerűségben, sem jelenidőben nem mérhető a köpönyeg az időképhez.Utóbbinak a widgetben és a hosszútávú előrejelzésben van jelentős deficitje.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21991) fatal` válasza S e t h (#21990) üzenetére


fatal`
titán

Az időképnek meg az a baja, hogy bárki beküldhet bármilyen barom észlelést, meg a sarki hőmérőről leolvasott adatot. Nem is olyan pontos, mint régen volt.

(#21992) Tyer


Tyer
őstag

Nekem az Accuweather jött be, az már mindegy, hogy milyen app-on keresztül...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#21993) EmberXY válasza xSide (#21973) üzenetére


EmberXY
addikt

TSF Shell van fent, méretezéssel nincsenek gondok, viszont álló tájolásban használom az asztalokat, így a szélesség az eléggé kötött.
Viszont egy kicsit jobban megnéztem a Foreca-t, a play-en lévő hivatalos képeknél is csak két napot mutat előre... Szóval alapból ilyen, de az meg nem tetszik...
Az android weatherben simán kifértek a napok és látni is lehetett... Az, hogy teljesen más adatokat mutat(ott), az mellékes... :DDD[link]
Egyelőre maradok az időképnél szerintem.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#21994) #51177472


#51177472
törölt tag

Milyen videólejátszót ajánlotok, ami kezeli a feliratot is?

(#21995) pepe091 válasza #51177472 (#21994) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

MXPlayer.

(#21996) S e t h válasza fatal` (#21991) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kb. annyira pontos, mint a külföldi oldalak által közölt adat, ami bár általában hiteles mérőállomásról származik, ami ritka és éppen ezért nem mindenki lakhelyéhez van közel. Pl.pont most a héten csináltam egy tesztet három időjárás alkalmazással.
Igazából meg sem lepődtem, mert ugyanazt az eredményt kaptam, mint eddig korábban, amikor "versenyeztetem" egymással őket.Az időkép azért pontos, mert a környékemről is küldenek be rendszeresen adatokat és mivel olyan széles az észlelő bázis, olyan nincs, hogy mindenki baromságot küldjön be.Az időképnél max egy fokos eltérést tapasztaltam az udvaromhoz mérthez képest, más alkalmazások általában 1-2 fokos hibahatáron mozognak ,szóval nem szignifikáns, de ez állandó jellegű, mert rendre elvéreznek a nem magyar alkalmazások, amelyek csak pár állomás adataira támaszkodnak.Az én lakóhelyemen nincs mérőállomás, így cseszhetem ,hogy az accuweather, vagy foreca a tőlem x km-re lévő adatot nyomja be.
Az időképnek ebben van óriási előnye, a hőtérképen, radaron, széltérképen nyomon lehet követni hol tart a front, merre pattantak ki zivatarok és azok felém tartanak-e, várható-e károkozó jelenség, mert akkor arra idejében tudok reagálni.Volt rá precedens, hogy szóltam ismerősöknek , usgyi fedett helyre járművekkel, mert komoly jég van kinézőben és ezt bizony az időképre alapozva.Erre a külföldi appok nem nagyon alkalmasak, amiben viszont elvérzik az időkép, az az előrejelzés, az pocsék, 2-3 napra még oké, azon túl már gagyi kategória, de emiatt nem fogok több appot tartogatni, felmegyek az OMSZ mobil weboldalára és már látom is mi várható és ismét eljutottunk oda ahonnan indultunk, magyar oldalon nézem mi várható nálunk, nem külföldi alkalmazástól várom a csodát.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21997) fatal` válasza S e t h (#21996) üzenetére


fatal`
titán

Én Accuweathert használok, Érdről nyomja az infot (légvonalban nincs olyan nagyon messze), elég pontos. Az, hogy pár fokos eltérés van nem nagyon érdekel, nem értem, hogy miért csináltok ebből akkora problémát. :D Gondolom az öltözködés meg ilyesmi nem azon a 2 fokon fog múlni. Persze fent van nekem is az időkép a radar és az országos felhőkép miatt. Viszont a widgetje undorító szerintem és anno elég sok aksit is használt, lehet ezt már javították.

Az előrejelzése is pocsék, az AccuWeather pontosabb.

Egyébként szerintem van EU viharkép az accun, bár még sosem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#21998) S e t h válasza fatal` (#21997) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csak egy kicsit ellentmondásos amit írtál.Te hivatkoztál arra, hogy az időképen baromságokat is regisztrálnak, én erre írtam ,hogy igen, előfordul, de a nagy számok törvénye alapján, ha a környékemen 5 emberből 1 küld be fals adatokat, akkor sincs gond, erre most te írod, hogy miért akkora probléma a pár fokos eltérés.Te írtad a fals adatküldést, vagy te mire értetted a baromságokat?Ha nyáron havazást küld be, vagy micsodát?

Engem nem a pár fok zavar, hanem, hogy jelenidőben egy másik alkalmazás sem éri el az időkép szintjét, ahol km távolságra meg tudod határozni egy zivatar távolságát, irányát, feltéve ha ismeri az ember a földrajzot. :D

Akit meg ez nem érdekel, az utána fogja szídni az alkalmazást, hogy napsütés volt írva és mindent elvert a jég.Igen, ha lokális jelenség volt és nem fronthoz köthető, akkor nem nagyon fogja mutatni az alkalmazás, mivel azt nem tudja értelmezni ,hogy 5 % esély van zivatarra adott térséget illetően, vagy 35.
Az időképen viszont látod és tudsz vele számolni, azt meg már írtam ,hogy előrejelzésre nem jó, de erre vonatkozólag megvan a véleményem az összes időjárás appról.

EU viharkép, enyhén lol kategória lehet.Megmutatja ,hogy Büdösböhönyén zivatar lesz 10 perc múlva?Kétlem.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21999) oba


oba
addikt

a hivatalos fb appban hogyan lehet képeket lementeni? :)

(#22000) EmberXY válasza S e t h (#21996) üzenetére


EmberXY
addikt

Van ebben logika, nem is kevés, én is ezért maradtam az időképnél, ezúton is köszönet az ötletért.
A külföldi app tényleg nem lehet olyan pontos, mint a hazai észleléseken alapuló rendszer. Mérőállomás nem lehet minden utcában, de "észlelő" igen.. (A legjobb,amikor a külföldi app lazán farenheitben adja meg, hogy hány fok van a környéken... :DDD)

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.