Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145932) szaki7


szaki7
tag

Macrium Reflect nem látja a meghajtókat. Egy új Acer Aspire3 laptopot (gyári W11-el) próbálok használhatóvá tenni.
Minden gépemen a Macrium Reflect-el csinálom a biztonsági mentést, ezért lenne fontos, hogy meglássa a meghajtókat.
Tud valaki segíteni?

(#145933) Doky586 válasza szaki7 (#145932) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban kikapcsolod a VMD-t..?

(#145934) szaki7 válasza Doky586 (#145933) üzenetére


szaki7
tag

Nem találok a biosban VMD-t.
Amit találtam: "Intel VTX" és "Intel VTD" mind a kettő ENABLED.
(fogalmam sincs, hogy ezek a hárombetűsek mit jelentnek. Az USA hárombetűsekből is csak az FBI-t tudom. :) )

(#145935) Doky586 válasza szaki7 (#145934) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azok nem azok.

Vmd más néven irst vagy optane esetleg.

(#145936) szaki7 válasza Doky586 (#145935) üzenetére


szaki7
tag

Sajnos egyik sincs a biosban.
Olyat látok még, hogy Current TPM (TCM) State: Insalled Change TPM (TCM) State: ENABLED Clear TPM (TCM): CLEAR
Talán ezekkel van baj?
Ezt a gépet kb. másfél éve gyártották.

(#145937) Doky586 válasza szaki7 (#145936) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs köze a tpm-hez. A lemezkezeléshez van köze, hiszen ezeket nem látod ha jól értem.

(#145938) szaki7 válasza Doky586 (#145937) üzenetére


szaki7
tag

Sajnos ez egy butított bios, még a bootup num lock sincs benne, pedig nagyon kellene.
Hát még a tapipad kikapcsolása milyen jó lenne. :(

[ Szerkesztve ]

(#145939) setup válasza svgyula (#145920) üzenetére


setup
junior tag

Ezzel csak a hibernálást nyomnám ki, ami mivel nincs bekapcsolva kinyomni sem kell. Megjegyzi a beállítást nem az a gond, hogy újra ott a pipa a következő elindulás után a gyökérhub energiagazdálkodásán, mert nincs ott.
Ha a BIOS-ban tiltom le az energiagazdálkodást, akkor meg pláne, érted akkor a win csak kvázi örökli a beállításokat. Ma hoztam egy Logitech K220 típusú ehhez hasonló vackot és ezzel (lekopogom) eddig jó.
Amúgy ez a K220 is médincsájna, szóval a kínai alatt nem azt értem, hogy... ma már minden kínai, csak ez a CANYON ez.. fú hát ez ...áhh ...és az egyik rabszolga megveszi és utána én szívok és jöjjek rá, hogy emiatt.
De még mindig nem tudom egyébként, hogy mit követhet ez vajon el. Már az is eszembe jutott, hogy lehet valami kémkedős hardver.

Vagy a másik ami még eszembe jut az áramfelvétel... lehet akkora szar ez a kínai USB-s vevő, hogy miután felkapja magára az áramot a csomóponti törvény miatt már nem jut elég delej a vonalkódolvasónak és emiatt nem kapcsol be, ha be van dugva postoláskor mellette ez a bill is, de furcsa, mert ha a vonalkódolvasó megy és másodszorra dugod be mellé, akkor megy együtt a kettő, viszont az már beszédes, hogy amikor kihúzod a kínai billt akkor a vonalkódolvasó is csippan. A Loginál nem csippan. Szóval valami nem gömbölyű ezzel a kínai szarral, de lehet, hogy most csak nyugtatom magam. Bíztatom magam, hogy ezzel a logival jó lesz :DDD Jó lenne mert már fú, unalmas. De utálok ilyenekkel szívni. Fú, nagyon.

(#145940) egykori válasza szaki7 (#145934) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is ilyen laptopom van, és EZ segített megoldani a problémát.
(A BIOS-ban rejtőzik a megoldás.)

[ Szerkesztve ]

(#145941) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok! Ha bármilyen pendriveot vagy külső merevlemezt rádugot a notebookra ezt az ablakot dobja fel, pedig a Bitlocker titkosítás nincs bekapcsolva (a C partició sincs titkosítva)!
Hol tudom kikapcsolni, mert ha nem titkosítom akkor csak olvasásra tudom hasznáni a külső meghajtókat!?

(#145942) Doky586 válasza egykori (#145940) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mondtam hogy a VMD. (ezen videóban is, a többi meg márkafüggő nyomkodás) :B

[ Szerkesztve ]

(#145943) Doky586 válasza katalin888 (#145941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom céges gép és Policyban bekapcsolták hogy írni csak bitlockeres usb pendrivera lehet. De korlátozás nincs. Olvashatod, írhatod. Kapcsold be a pendriveon és írhatsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#145944) egykori válasza Doky586 (#145942) üzenetére


egykori
őstag

Igen, VMD, csak azt nem értettem, amikor ezzel a problémával szembesültem pár hónapja, hogy miért kell bűvészkedni az SSD felismertetéséhez.

(#145945) szaki7 válasza egykori (#145940) üzenetére


szaki7
tag

TELITALÁLAT!
Pontosan ilyen gépet próbálok idomítani, de én nem két órát, hanem két hetet veszítettem volna, ha nem segítesz.
Hálám örökké üldözni fog. :R

(#145946) Doky586 válasza egykori (#145944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt már az ACER-től kérdezd (ACER topikban) hogy miért szivatját a vásárlóikat.. :B

(#145947) King Unique válasza szaki7 (#145932) üzenetére


King Unique
titán

Intel-alapú PC-knél, laptopoknál a VMD Controller funkciót kell kikacsolni a BIOS-ban illetve az UEFI firmware menüben, volt már erről szó itt többször. Mármint ha a Windows 10 telepítője nem nem listázza ki a telepítésnél a meghajtókat, ellenben Windows 10 alól futtatva a Macrium Reflect programnak ki kellene, a pendrive-ról bootolt WinRE / WinPE változatnál reálisabb a nem listázza ki IRST driver hiányában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.