Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) Csokifalo válasza Pubszon (#34950) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

6.2 béta..azért raktam fel mert 3 napja lefrissítettem 6.1.4-re és közben azt vissza vonták
én meg újra húztam de nem volt mit feltennem mert ugye csak nagyobbat lehet,
Ezért tettem fel a bétát, és root-ban átvertem, levettem a bétát, és így lett az utolsó verzio

(#34952) tobias40 válasza djhalasz (#34908) üzenetére


tobias40
veterán

Szia!

Nekem 212j-m van és 100 feletti torrent fut 2 kamerával és simán mennek az 1080p-s filmek (akár az 50 gigás BD-ket is viszi ) lejátszása a hálózaton a Mederer-el.
Igaz hogy az enyém vmivel "fiatalabb" de nekem még mindíg bőven megfelel.Nem egy villámgyors és lassú a webes felülete is de ritkán kell webes felületre ezért nem is érdekel.
Sztem is vedd meg "próbára" nyugodtan és majd eldöntöd hogy megfelel-e neked,a 2 db vinyó meg ott lesz a következő NAS-ba ha újabb kell!
Nem vagyok egy nagy szaki,ez csak az én tapasztalatom vannak is sokkal jobban hozzáértő emberek!

Nem tudom az enyém meddig kap még frissítéseket de remélem hogy sokáig!

Jó lenne tudni meddig kapja a támogatást egy NAS! :U

(#34953) Imco


Imco
őstag

Sziasztok!

Lehet kissé off leszek.
Dyndns előfizetéssel nem működik 2 címem, másik 2 megy.
Egyik napról a másikra ment el. Változtatva nem lett semmi.
Nem vagyok mellette, nem tudom megnézni. Localba elérhető.
A másik régebben nem megy. ue. a tűnet. Nvr van rajta.
Belső hálón látszik, külsőn nem.
Változtatott valamit a dyn? Esetleg más hasznos infó?

Mindennek tudok örülni!
Köszi!

Üdv! Imco

(#34954) gyugyo79 válasza Imco (#34953) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem változtattak semmit. Az oldalukon látod mikor frissített utoljára kliens. Nem lehet hogy pld. szolgáltató natolta be őket? Ezt pld meg tudod nézni mert ugyan úgy frissít csak ugye a címen amit lejelent nem tudod elérni.

Meg esetleg át is írhatód másra mint ami nem jó (Ha tudod jóra) ha régen nem frissült mert ezzel esetleg ki tudod billenteni ha a Dynnél van beragadva valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#34955) Alex91


Alex91
félisten

A kovetkezo problemara keresem a megoldast :

Lenne a synon egy mappa, amit helyi halon elernenek, ide dolgoznanak. Viszont ennek a mappanak a tartalmat interneten keresztul egy masik gepen is latni, hasznalni szeretnek. Milyen, egyszeru megoldasok leteznenek erre?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34956) gyugyo79 válasza Alex91 (#34955) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha működik és megoldható akkor:
VPN - > Hálózati helynek hozzá adod (Távoli gépen)
Vagy szinkronban tartod a Cloud Station Drive -al a könyvtár tartalmát (Vagy nem tudom most éppen mi a neve). De ezt csak kis fájlokkal lesz igazán hatékony. Igazából ez hülye barátabb de néha azért igényel hozzáértő beavatkozást ha a használó nem hozzá értő.

[ Szerkesztve ]

(#34957) Alex91 válasza gyugyo79 (#34956) üzenetére


Alex91
félisten

En is a Cloud Station Drive-ra gondoltam, de azt hiszem, hogy ezzel meg amikor probaltam az volt a gond, hogy tartomanyba lepve nem futott a kliens gepen... Bar ha a belso geprol alapban a mappaba dolgoznak, es csak a kulso, internetes gep szinkronizal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34958) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Egy Synology NAS beszerzésén gondolkodom. Csak itthoni elérésre kellene, ami annyit jelent, hogy képek, zenék, filmek, adattárolás, tehát semmi különös torrentezés nem nagyon lenne (torrentszervert használok az itthon elérhető kis sávszélesség miatt, így onnan FTP-n kell letöltenem a fileokat, így FTP-ről kell tudnia letölteni)... Még valami, egy HP lézernyomtató is rá lesz dugva, de szerintem azt mind tudja kezelni...
Itthon általában 1 gép és max 1 TV használná, szóval nem nagyon lenne terhelve...

Használtban néztem 1-2 típust. Amire gondoltam, hogy megfelelhet nekem, az a DS212J - DS115J lenne. Árban kb. 10-15ezer Ft-al drágább a 2 lemezes változat, de egyenlőre nem fontos a 2 lemez számomra (nem tervezem 2-3 éven belül újabb HDD beszerzését a NAS-ba, most egy 3TB-os van a jelenlegiben - Zyxel NSA310)...
Ezért gondoltam, hogy talán szóba jöhetne a DS115J is, mert talán az újabb verzió, 2-3 év múlva pedig lehet, hogy már ezek sem lesznek elég jók (vagy mégis?)... Számít, hogy a 115J-ben már lebegőpontos számításra alkalmas proci van?

Ki, melyiket, és miért ajánlaná inkább?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#34959) LouiS22 válasza Norbi.Sz (#34958) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha a jövőben is gondolkodsz, mindenképpen a frissebb (értsd: magasabb számú) NASban gondolkodj. Bár a syno hiresen jó a terméktámogatásban, azért náluk is van egy end of life ciklus, ami után nem lesz DSM frissítés (ez a 112nél a múltbéli támogatást figyelembe véve valamikor jövőre vagy azután fog bekövetkezni).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34960) Alex91 válasza Norbi.Sz (#34958) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi penzt szansz a dologra?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34961) Mezga Aladár válasza LouiS22 (#34959) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez így félrevezető.
Amíg a hardver bírja addig megkapja a teljes frissítést, utána már "csak" a biztonsági frissítéseket.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34962) Norbi.Sz válasza LouiS22 (#34959) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nem 112J, hanem 212J vagy 115J...

Alex91: 15-17-ért már találtam DS115J-t, azért nem is nagyon adnék többet... DS212J volt 26-27körül, DS213J volt valahol 35 körül...

Ezek így kb. bele is férnének... Azért írtam így, mert 1 lemezes cuccért nem adnék 30-at, de ha jobb a 2 lemezes tudásban, hardverben is, nem csak annyival jobb, hogy 2 HDD megy bele, akkor 30-35 is beleférhet...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#34963) Patice válasza Alex91 (#34957) üzenetére


Patice
Topikgazda

CS-el szerintem az a baj, hogy adott user Home mappájába fog tudni csak szinkronizálni. Nem tudom, hogy azóta, mióta én használtam, ez megoldódott-e már, vagy már rugalmasabban működik.

Távoli eléréshez WebDAV? Mert ezzel a távoli gépen is felcsatolható a NAS mappája, ugyan úgy, mint egy hálózati meghajtó belső hálón.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34964) Alex91 válasza Norbi.Sz (#34962) üzenetére


Alex91
félisten

[link], azert en a konkurenciat is megneznem, ez ujonnan ennyi, hasznaltan gondolom meg olcsobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34965) Alex91 válasza Patice (#34963) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem igy is jo, egy user sajatja kell. De utana nezek ennek a webdavnak is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34966) gyugyo79 válasza Alex91 (#34957) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát úgy tudom biztosra mondani (mert állítottam be és láttam működni), hogy a NAS tartományban van és ehhez lehet tartományi userel nem tartományba léptetett gépről is meg a NAS -on külön hozzá adott userel is csatlakozni.Csak a tarományi usernél ugye tartomány\usernév kell megadni a bejelentkezéshez.

Természetesen bármilyen olyan mappa állítható be amihez van joga az adott usernek egyéblént (alapból csak az alap user mappájához kap)
Szóval mappára van engedélye és ez a mappa utána ez a mappa engedélyezve van a Cloud Station Serverbe (Vagy új beta esetén a Drive konzolba)

[ Szerkesztve ]

(#34967) Norbi.Sz válasza Alex91 (#34964) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

És ezek ugyanúgy tudják az FTP-ről való letöltést is? Nyomtatószerver, stb.?

Csak mert a jelenlegi Zyxel nem tud FTP-ről simán letölteni...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#34968) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#34966) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amit még jó ha tudsz ha ezt választod, hogy amit verzióra beállítasz amikor engedélyezed a mappát azt onnantól SMB -n is figyelembe veszi (szóval minden egyes mentésről készül 1 verzió/vagy ha úgy állítod be akokr nem törlődik csak ha a verzióknál is törlöd) .Szerintem ez jó dolog de te látod át, hogy van erre hely meg ha nem figyelsz rá akkor lehet 32 -n marad és úgy tudja enni a helyet.

Meg amikor a klienst állítod be szeret egy mappát létrehozni azon a mappán belül amit be tallózol. Ez ugyan csak egy pipa kivétele de ezt mindig figyelni kell ha azt szeretnéd, hogy oda kerüljön valami ahova szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#34969) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#34968) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kicsúsztam megint a szerkesztésből...
A user saját mappájába csak a saját maga(CSS/Drive) által létrehozott mappán belül lehet bármit beállítani (Vagyis nekem ez rémlik)!
Amivel nekem dolgom volt ott a közös dolgok azok egy-egy gyökér könyvtárba voltak(onnan már lehet alkönyvtárt is választani).

Gondolom mivel tallózni kell a users/ már nem akarták vagy nem tudom miért nem választható / vagy én nem tudtam a /user mappa vagy azon belül másik csak az aozn belül a CSS/Drive által létrehozott és azon belüli könyvtárakat amire amúgy a felhasználói kezdőlapként hivatkozik a programban (szerver oldalon).

[ Szerkesztve ]

(#34970) Norbi.Sz válasza Alex91 (#34964) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Utána olvastam picit, és egész korrektnek tűnik...

A procit mondják picit szűk keresztmetszetnek:
QNAP TS-228 procija - ARM® v7 1.1 GHz Dual-core (1GB RAM)
SYNOLOGY DS212J procija talán Marvell 1.2Ghz (256MB RAM)
SYNOLOGY DS115J procija Marvell Armada 370 800MHz (256MB RAM)

Csak ugye a Marvell procija izmosabb, mint az ARMv7, csak nem tudom, mennyivel...
Szóval melyik ajánlottabb??? :)

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#34971) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A prémiumos kérdésembe esetleg tud valaki segíteni?

Megköszönném. :R
Údv.

(#34972) Madwe válasza Alex91 (#34957) üzenetére


Madwe
nagyúr

CSD fut saját tartományban is, ha: quickconnecttel csatlakozol, vagy ha az kizárt mert céges környezet, akkor a céges tűzfalon beállítjátok a nat loopbacket (ha csak router van, az valszeg nem tudja, különben ment volna amgától)

(#34973) Alex91 válasza gyugyo79 (#34969) üzenetére


Alex91
félisten

Kösz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34974) nilrem


nilrem
tag

Plusz info apple tv 4-re történő streamelésről bármelyik synology mobil app-ból (Ds photo, audio és video) nem működik. Ha valakinek megy jelezze. Köszi.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#34975) birop77


birop77
csendes újonc

A segitsegeteket kernem a kovetkezokben.

A rendszerem a következő:

- NAS SYNOLOGY DS212j, benne 2 db tükrözött WESTERN DIGITAL 6TB Red NAS SATA HDD (WD60EFRX)
- ez megy UTP kábelen az Asus RT-AC66U/EEU/13/P_EU routerbe
- onnan szintén egy-egy UTP kábel megy egy asztali PC-be és egy RPi3-ba
- ez utóbbi két vason LibreELEC 8.2.0 Kodi 17.5 Krypton fut

A problémám az, hogy ha az alábbi fájlokat játszom le az asztali PC-n, minden simán megy vagy ha az RPi3-on USB-ről játszom le őket, akkor semmi gond, viszont, ha az RPi3-mal a NAS-ról próbálkozom, akkor a fájl indítása után nem sokkal bufferel, majd 10-30 másodperccel ezután elkezd szaggatni és le is fagy.

A NAS "rendszer épsége jó", a "DiskStation megfelelően működik", a tároló kihasználtsága 96%, CPU lejátszás alatt folyamatosan 81-97% között, RAM 71%-on. Bufferelési gondom nem volt eddig...

Tesztfájlok:
- Dolby Atmos Blu-Ray Demo Disc BD25 ... 31,82 Mbps
- Hans Zimmer - 2017 - Live in Prague (H264 1080p DTS-HD 5.1 24-48, FLAC 2.0 16-48).mkv ... 17,5 Mbps

Videó a bufferelésről és a szaggatásról:
https://photos.app.goo.gl/GBYYJh78404gmkeC2

(#34976) Alex91 válasza Madwe (#34972) üzenetére


Alex91
félisten

A kliens gepen tartomanyi felhasznaloval nem indult a program, rendszergazdakent ugyanazon a gepen futott. Valami hazirend problema lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34977) Alex91 válasza Norbi.Sz (#34970) üzenetére


Alex91
félisten

Ds212j-t hagyjuk, a 115j-t meg a RAM mennyisege fogja, de lehet, hogy a cpu-ja sem erosebb a TS-228-nal. Ezek kozul a Qnap a jobb valasztas, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34978) Alex91 válasza birop77 (#34975) üzenetére


Alex91
félisten

RPi-n mar nativ a lan port, vagy meg mindig usb-n van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34979) #56573440 válasza birop77 (#34975) üzenetére


#56573440
törölt tag

És ha más eszközről játszol a nasról? Nálam ez leginkább hálózatnak nézne, de mi a retek hajtja meg neked ennyire a rendszert?

Rohaddt gyanús a kötet kihasználtság is, és a proci is. Mindent lőjj ki a nason ami cseszegeti. Torrent, akármi is. Akkor le kell essen a kötet kihasználás is. Úgy nézz rá. Valami elzabál valamit valahol. Sávszélt, nast, kötetet.

(#34980) Imco válasza gyugyo79 (#34954) üzenetére


Imco
őstag

Nos a nas próbál frissiteni. Helyes ip van de hitelesitési hiba miatt nem megy.
Készitettem új cimet a másik fajta jelszóval, de úgy sem megy! :(

Máég valami ötlet?
Köszi!

Üdv! Imco

(#34981) birop77 válasza Alex91 (#34978) üzenetére


birop77
csendes újonc

Alex91 ne haragudj, de nem értem a natív lan portot... az RPi3 csak UTP-n kapta a jelet, azon keresztül játszottam le elsőként a NASról a jelzett fájlt, majd ugyanezt a fájlt rámásoltam egy pendrive-ra és rátoltam az RPi3 USB csatlakozójára, majd onnan játszottam le másodikként. Az elsőnél bufferolt és szaggatott - ahogy a videón volt látható -, míg a második esetben tökéletesen lejátszotta a fájlt. Ez nekem NAS problémára utalna, viszont a PC-re telepített ugyanolyan KODI verzió szintén probléma nélkül lejátszotta a fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#34982) gbors válasza Alex91 (#34977) üzenetére


gbors
nagyúr

A QNAP-nak kétmagos procija van, valószínűleg magonként van kb. pariban a 800MHz-es 370-essel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#34983) #56573440 válasza birop77 (#34981) üzenetére


#56573440
törölt tag

Arra utalt, hogy rpi 2 esetében a lan fizikailag usbre volt zsinorozva belül.

Akkor miért nas hiba ha pc meg viszi? A pc vs rpi között terhelés eltérés nason?

(#34984) birop77 válasza #56573440 (#34983) üzenetére


birop77
csendes újonc

"A pc vs rpi között terhelés eltérés nason?" Ezt vajon mi szabályozhatja? Milyen beállításnál keressem?
Egyébként, ami a Download Station mellett még fut és nem figyeltem rá, az a Cloud Sync. Eddig nem volt korlátozva, de most az ütemezésnél beállítom a hajnali időszakot...
Bár ez még mindig nem magyarázza, hogy a PC-n miért fut, az RPi3-on pedig miért nem...

(#34985) Borisz76 válasza birop77 (#34984) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-on Erőforrások figyelése lehetőségnél nézd meg, hogy mennyi a CPU és a memória terhelése , amikor PC-re megy a stream ( Filmlejátszás ) és amikor a RPi-re.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34986) Alex91 válasza birop77 (#34984) üzenetére


Alex91
félisten

Lan kabel ok? Csereld meg a pc-t az rpi-vel!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34987) birop77 válasza Alex91 (#34986) üzenetére


birop77
csendes újonc

Ami kilóg a falból, azt az RPi-nél már cseréltem egy másikra, azzal is ugyanaz volt az eredmény...
A falban lévő részekhez nem nyúltam :)

(#34988) Alex91 válasza birop77 (#34987) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig vagy az rpi, vagy az azon levo lejatszo, vagy a kabel a xar.. bar ha usb-n lejatszia, akkor lejatszo progi is jo. Persze, ha dlna-n jatszik le, akkor akar az is xar lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34989) birop77 válasza Borisz76 (#34985) üzenetére


birop77
csendes újonc

Nekem még az is eszembe jutott, hogy papíron a ds212j csak 3TB-ra van "hitelesítve", így nem lehet, hogy a 6TB kezelése emeli alapból a CPU-t?

(#34990) djhalasz válasza tobias40 (#34952) üzenetére


djhalasz
tag

Szia. Köszi, a te "hatásodra" megvettem.
Hétfőn kezdődik a teszt fázis, addig sajnos nem tudom használni.
Írhatok neked privátot ha kérdésem lenne, és nem találok sehol választ?
Köszi

(#34991) birop77 válasza Borisz76 (#34985) üzenetére


birop77
csendes újonc

Rendben, ezt holnap tesztelem, illetve azt is, hogy az RPi-t tesztelem a PC UTP-kábelén keresztül is.

(#34992) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

Használ valaki data.hu-s prémiumot letöltéshez?
Nem tudna segíteni a beállításban?
Sajnos nekem nem megy.

Köszönöm.

(#34993) Laposelemer válasza birop77 (#34991) üzenetére


Laposelemer
tag

Még 1 ötlet ...
RPi milyen protokollal csatlakozik a NAS-hoz?
DLNA, SMB, NFS?

Első körben lepróbálni olyan protokollal, amilyen a PC-NAS között van.
Aztán NFS-el megpróbálni.
Pl. meder lejátszón az NFS protokollnál lehet valami frame vagy packet size-t állítani. Most nem emlékszem pontosan hogy hívják. Ha lehet, ezt max-ra állítani.
Nekem régebben a meder a 212j-ről a killa sample-t is megette akadás nélkül. (talán az elején hangyányi döcögés volt)

Egyébként más ötletem nincs.
Esetleg router házatáján szétnézni... újraindítani.

(#34994) tobias40 válasza djhalasz (#34990) üzenetére


tobias40
veterán

Persze nyugodtan,ha tudok segítek! :C

(#34995) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
2 kérdésem lenne:
1. Van két NAS DSM-mel. Egyik eszközről a másikra, biztonsági mentés készítése a Hype Backup-pal lehetséges? Figyelemmel a zsaroló vírusokra is hogyan érdemes beállítani, hogy ne tudjon hozzáférni a másik NAS-on lévő lementett biztonsági mentés adataihoz?
2. A DSM által létrehozott VPN hálózathoz egy attól eltérő helyen lévő routerrel és/vagy dedikált kamera hardverrel rá lehet-e csatlakozni valahogy (Van egy telephely ahol lenne egy kamera rendszer, de fix ip cím illetve nyilvános IP cím hiányában a routerre távolról nem lehet rácsatlakozni. Ezért merült fel bennem , hogy megfordítom a csatlakozás irányát, esetleg ha szükséges a DSM kamera kezelésén keresztül oldanám meg valahogy.

(#34996) Madwe válasza birop77 (#34981) üzenetére


Madwe
nagyúr

GyanÍtom ebben az esetben is a transzkódolás lehet a ludas, pcn megeszik mindent a kodi, míg rpin nem, s a nasnak transzkódolnia kell, amit nyilván nem bír procibol. Ha ilyenkor ránézel weben gyanítom 99% fog pörögni a procija... első körben próbáld meg pl felirat nélkül nézni a filmet, hátha amiatt transzkódol.

(#34997) IT user


IT user
tag

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha már volt ez a kérdés, de a 35 ezer hozzászólást nem néztem végig és a kereső sem segített.
Van egy DS410-em. Hibátlanul teszi a dolgát 7 éve, az egyetlen bajom, hogy a ventilátorok már hangosak, ezért szeretném kicserélni őket újra. Azt tudom, hogy 80x80x20_3 méretű kell bele, de van javaslatotok, hogy honnan és milyen típust érdemes rendelni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#34998) Borisz76 válasza IT user (#34997) üzenetére


Borisz76
veterán

Mindenképpen bizonyosodj meg a pontos méretről , amit a .pdf dokumentumban sem tüntettek fel....

Én ventiből a Noctua-t javaslom.
Az oldalon lehet szűrni méret és csatlakozó szerint.
De ahogy nézem a 80-s ventik mind 25 mm vastagságúak.

Árukereső oldalon nem lehetett méret alapján szűrni de a típusszám alapján megtalálod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34999) Pubszon válasza IT user (#34997) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Szerintem is 25mm vastag lesz az.
Ahogy előttem a Noctua-t ajánlották, az az egyik legjobb, de a be Quiet! ami még olyan szintű csúcs venti.
Viszont jobb, ha ebben a topikban jársz utána.

Ajánlott ventilátorok
A sorrend a jelenlegi ár szerint emelkedik,első helyen a legolcsóbb ajánlhatóval.

80mm 3 pin:
Xilence Red Wing
Be Quiet Pure Wings 2 80mm
Nanoxia Deep Silence 80mm 1200 rpm
Be Quiet Shadow Wings 80mm

80mm 4 pin PWM:
Xilence Red Wing Pwm 80
Coolink Swif2-80P
Be Quiet Shadow Wings Pwm 80

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35000) IT user válasza Borisz76 (#34998) üzenetére


IT user
tag

És (#34999) Pubszon

Köszönöm a válaszokat!
Az a helyzet, hogy mindenkinek igaza volt! :-) A gyári ventilátor 20 mm magas, de van rajta egy 5 mm magas rács is, vagyis végül a 25 mm a nyerő. A 20 mm magasságot a Synology hivatalos oldaláról néztem ki, de a biztonság kedvéért lemértem, és az bizonyította a 20 + 5 mm-t.

Miután ketten is ajánlottátok a Noctua márkát, megrendelek 2 darab NF-A8 FLX ventilátort. A csatlakozó 3 pin-es.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.