Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni ONVIF kamera beállításában. Egyszer már bele futottam ebbe a hibába, de akkor át tudtam hidalni más megoldással, most viszont sajnos nem. Tehát adott egy ONVIF -es kínai 1080p -s kamera, ami már megy a Surveillance -el pár hónapja gond nélkül. Most kicsit átrendeztem volna itthon a kamerákat és ezért eltávolítottam a listából, hogy aztán újra felvegyem. Ez már sajnos már nem sikerül. Amint rányomok a "kapcsolat ellenőrzése" -re az SS -ben, azonnal lehal a kamera. Pingelni tudom, de sem WEB -en sem egyéb módon nem lehet elérni kb. 3 percig. Ami érthetetlen hogy semmi nem változott (SS verzió vagy kamera FW). Bár az FW -ben nem vagyok biztos, mert nem tudom hogy ezek online nem frissítik e magukat. Szóval most úgy vagyok hogy nem tudom visszatenni a kamerát a rendszerbe.

A másik eset egyébként egy teljesen más, de ugyan ez a márkájú eszköz (BESDER) volt egy másik háznál. Esetleg van ötletetek?

(#34652) #56573440 válasza Vakvakond (#34650) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor miért gondolod nas hibanak? :F

(#34653) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Synology ds218 Play típusú nast. Raktam bele kettő darab hdd-t. Sikeresen be is üzemeltem. Az lenne a kérdésem, hogy az egyik hdd-t ami 2TB úgy szeretném beállítani, hogy ott legyenek a fontos fájlok pl(filmek, képek, zenék, dokumentumok). A másik hdd ami 1tb az meg a letöltésekre használnám (Download Station). Ebből is látszik, hogy raidet nem szeretnék használni. Hogyan kell így létrehozni a köteteket, vagy pontosan mit kell csinálni a tároláskezelőben?

Előre is köszönöm a válaszokat és segítségeket.

(#34654) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Van egy DS 216 play Nas-om és hozzá NFS-en csatlakozik egy Dune HD Lite. Milyen könyvtár nevet adjak a Dune-ban,hogy lássa a Nas video mappáját?

(#34655) LouiS22 válasza HIJ (#34651) üzenetére


LouiS22
veterán

Generic ONVIF és a port 554 kell legyen (IP meg gondolom - remélem - fixen kiosztott)

amit neked kell kigugliznod, vagy próbálgatnod az az, hogy milyen útvonalon adja a videót (/video, /onvif, stb. stb.). De csodálkoznék, ha google erre nem adna találatot, egészen biztosan van másnak is ilyen kamerája ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34656) HIJ válasza LouiS22 (#34655) üzenetére


HIJ
őstag

Sehogy nem tudtam működésre bírni. Valószínű frissült az FW, de hálisten megtaláltam a kettővel ezelőttit (még 2016 -os) és azzal összejött. Egyébken az 554 -es port az rtsp. Próbáltam azzal is, de nem találtam rá a megfelelő url -re...

(#34657) Patice válasza Rbert (#34654) üzenetére


Patice
Topikgazda

A NAS video mappáján kell beállítanod NFS engedélyt a Dune (remélem) fix IP-jére. Az nem elég, ha a fájlszolgáltatások között bekapcsolod az NFS (szerver)-t.

Nem kell semmit átnevezni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34658) LouiS22 válasza HIJ (#34656) üzenetére


LouiS22
veterán

ispyconnect, vagy onvif manager segíthet.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34659) bisza


bisza
tag

Sziasztok!
Segítsetek már abban, hogy van egy 216j NAS-om. Azt szeretném elérni, hogy a szüleim otthonról a tv-n (lg webos tv) le tudják játszani a NAS-on tárolt filmjeimet. Amit próbáltam az a plex, de kilőve a konvertálás miatt, aztán a böngészőből is próbáltam (video station), de a böngésző nem támogatja a lejátszást. Milyen lehetőség van még? Előre is köszönöm a segítséget.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#34660) LouiS22 válasza bisza (#34659) üzenetére


LouiS22
veterán

Első és leglényegesebb kérdés: a szüleid otthonról azt jelenti, hogy lokálisan máshol vannak? Ha igen, akkor első körben neked legyen felfelé kellő és stabil sávszélességed ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34661) bisza válasza LouiS22 (#34660) üzenetére


bisza
tag

Szia! Igen, lokálisan máshol vannak. Egy telekomos 100Mbit/s netem van (Itt ez a legnagyobb sávszél ami elérhető). Tudom, hogy a feltöltés nem a legerősebb, de tennék egy próbát vele. Viszont eddig még kipróbálni sem sikerült.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#34662) LouiS22 válasza bisza (#34661) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát, ha jól látom és olvasom, akkor a webos nem támogatja az smb és nfs-t, így amit szeretnél, az szinte biztosan kivitelezhetetlen.

Áthidaló megoldás: külső vinyó, azon meg időnként frissíted a szülőknek a tartalmat. Nem ideális, tudom.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34663) bisza válasza LouiS22 (#34662) üzenetére


bisza
tag

Igen, ezt csinálom most. Csak gondoltam, hogy ha már van nas, akkor megoldhatnám egyszerűbben is. :O Akkor marad a jelenlegi felállás. Nagyon köszönöm a segítséged! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#34664) LouiS22 válasza bisza (#34663) üzenetére


LouiS22
veterán

Esetleg még lehet az (de ez már tényleg hardcore megoldás), hogy veszel a szülőknek egy olcsó, alap NAS-t (akár 1 lemezes verziót), és azt már tudod távolról vezérelni (értsd: torrentek letöltése, megfelelő mappába pakolása). Ezt a NAS-t meg a szülők lokális hálózatában társítod az okostévével DLNA-n (ha jól láttam - de javítsanak a szakik, ha nem így van) már kezeli a webos.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34665) #29810560 válasza bisza (#34663) üzenetére


#29810560
törölt tag

Van a szüleidnek okostelefonja? :F

[ Szerkesztve ]

(#34666) bisza


bisza
tag

LouiS22 Van egy 2TB-os merevlemez, arra pakolom nekik a filmeket. Azért már nem veszek külön egy nas-t, de köszönöm az ötletet. Nekem is lg tv van itthon, dlna-val simán megy minden. 3d, felirat stb. Pöpec cucc egyébként ez a synology, de ezt sajnálom, hogy nem tudom megoldani vele.
Mr. Jano Tudom mire gondolsz, de sajnos csak nyomógombos telefon van nekik. Mondjuk, van egy lumia 1020-as még elfekvőben valahol, de szerintem arra már nincs ds app. Pedig a kivetítés menne. Azért köszönöm neked is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#34667) caris1 válasza bisza (#34666) üzenetére


caris1
tag

Vegyél a szülőknek egy Raspberry Pi-t, arra Kodi és már mehet is WebDAV-on keresztül a filmnézés a távoli nasról :)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#34668) #29810560 válasza bisza (#34666) üzenetére


#29810560
törölt tag

Windows Phone 8.1 és Windows Phone 8 alá letölthető a DSVideo app a Microsoft app store-ból.

(#34669) Madwe válasza bisza (#34659) üzenetére


Madwe
nagyúr

használjatok xplayt a plex helyett webosre, az nem konvertál, csak ritkán (pl sima plex minden feliratnál konvertál, xplay srt-t kezeli, pgs-t viszont az sem). lehet be kell pipálni pár dolgot hozzá ha kapásból konvertálni akarna, de ha így van megnézem miket ha nincs meg :)

[ Szerkesztve ]

(#34670) spencer2011


spencer2011
csendes tag

4 lemezes tároló esetén ha mondjuk a jövőben veszek egy szintén 4 lemezest,
akkor elég csak áttenni a winyókat vagy újra kell telepíteni stb? Köszi

(#34671) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok.

Download Stationnál, mit kell beállítani, hogy a letöltött torrenteket visszatöltse (seed)?
Sőt, most néztem hogy amit letöltök torrentet egy adott oldalról, nem is jelenik meg a letöltött torrentek közt, olyan mint ha le sem töltöttem volna.

[ Szerkesztve ]

(#34672) #56573440 válasza spencer2011 (#34670) üzenetére


#56573440
törölt tag

Újra kell telepíteni, de itt migráció a neve, és nem veszitesz jellemzően adatot amikor minden jól megy.

(#34673) Borisz76 válasza spencer2011 (#34670) üzenetére


Borisz76
veterán

Lap alján az infó...

TFerenc07

BT protokoll kódolás : Mindíg
Max engedélyezett peer nálam 300 a beállítása.
DHT hálózatot NEM szabad engedélyezni.

Nálam a megosztás letöltés után addig megy amíg ki nem törlöm a feladatot :
Megosztási arány eléri : 0
Megosztási idő eléri : Örökre

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34674) TFerenc07 válasza Borisz76 (#34673) üzenetére


TFerenc07
tag

Köszönöm a segítséget.
Azt lehet tudni, hogy ds218 Playra mikor jön ki a plex media?
Még annyit, hogy LG Webosra a ds video megfog jellenni, mint samsung smart tvre?

(#34675) Borisz76 válasza TFerenc07 (#34674) üzenetére


Borisz76
veterán

A Plex Media Server nálam ott van a csomagkezelési központban.....

" Még annyit, hogy LG Webosra a ds video megfog jellenni, mint samsung smart tvre? "

Ez a Synology-n múlik, ha elkészítik, akkor lesz.
Tőlük kérdezd :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34676) TFerenc07 válasza Borisz76 (#34675) üzenetére


TFerenc07
tag

Neked is DS218 played van?

(#34677) Borisz76 válasza TFerenc07 (#34676) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem....nézz bele az összefoglalóba. ( Jobbra fent vannak a linkek )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34678) gyugyo79 válasza TFerenc07 (#34674) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne akarj szerintem PLEX -et használni azon majd akkor se amikor lesz rá ha át tudsz szokni a Video Sationra akkor használd azt.

Jelenleg a PLEX -től tölthető le ami van az újakhoz. DE

Itt van, hogy milyen proci van a NAS -okban.

Itt meg, hogy a PLEX -től tölthetőbe melyik verzió melyik procikat támogatja (a telepítőből másoltam ki):

ARMv7 -> armada370 armadaxp armada375 armada38x alpine alpine4k monaco comcerto2k

Intel 32 bit -> x86 cedarview bromolow evansport avoton braswell broadwell

Intel 64 bit -> x86_64 (Ez jó az új Apollolake -k hez)

A Synology csomag kezelő megnézi ezt és ha nincs egyezés = nem támogatott = nem is telepíti fel.

Neked mint a fenti Synologys linken is láthatod : rtd1296 (ARMv8) kell majd. Plex forum ha gondolod nézd átt írnak e valamit, hogy van e/ lesz e megoldás.

A Video Station -al lesz a leg nagyobb hardveres támogatásod ehhez a porcihoz de azzal se 100% -os. Ezt majd látod. DE a PLEX az csak prociból csinál mindent már ha egyáltalán megcsinálja és nem azt adja vissza, hogy túl gyenge a processzor és el se kezdi még ha Prémium előfizető vagy/leszel akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#34679) próbakocka


próbakocka
senior tag

DS Drive / Moments bétákat próbálta valaki? Mennyire stabilak, a Cloud Station beállításait teljesen legyalulja?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#34680) Madwe válasza gyugyo79 (#34678) üzenetére


Madwe
nagyúr

Már ha kell neki a transzkodolas, ami pl xplayel webosre nem szükséges, DS video pedig nincs is rá. Szal felhasználás függő

(#34681) gyugyo79 válasza Madwe (#34680) üzenetére


gyugyo79
addikt

Már ha minden forrása is olyan ... Már ha olyan TV-je van ... Már ha csak azt ezt tudo TV-jén szeretné használni ...Már ha a NAS -ára lenne PLEX ... Már ha nem úgy gondolnám, hogy akkor nem tud átszokni DS Videora ha nincs lejátszás oldalon rá megoldása.
Párszor már leírtam egy régi Xvid ugyan úgy ki tud ha nem jobban fogni egy ilyen procival szerelt NAS -on mint egy 2k/4k h.265 felvétel. Az hogy a torrent webáruházba mostanában vett tartalom 99% már nem érintett egy dolog

[ Szerkesztve ]

(#34682) Madwe válasza gyugyo79 (#34681) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, én is csak azt mondom h felhasználás függő:) 916+ön van, ha kell erőből mindent atnyom, de még nálam pl sose kellett... De azt alairom, ha DS video van minden eszközre, amire kell, az jobb megoldás.

(#34683) Petykó78


Petykó78
tag

2 lemezes nast bővítenék. Az 1. lemez SHR-ben van adatvédelem nélkül. Mire kellene formáznom a 2. lemezt ha egy összefűzött, bővített kötetet szeretnék védelem nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#34684) TFerenc07 válasza Borisz76 (#34673) üzenetére


TFerenc07
tag

Beállítottam a Download Stationnál amiket írtál.
Az miért van, ha letöltök valamit akkor nem kezdi el azonnal visszatölteni csak akkor ha jobb egérrel katt a torrentre és ott rámegyek a folytatásra?

(#34685) Alex91 válasza Petykó78 (#34683) üzenetére


Alex91
félisten

Az nem fog menni ujraformazas nelkul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34686) Petykó78 válasza Alex91 (#34685) üzenetére


Petykó78
tag

Bazzz, ettől féltem. Köszönöm szépen a gyors választ. Újraformázásnál gondolom a RAID0-t kell majd választanom.

(#34687) claire78 válasza próbakocka (#34679) üzenetére


claire78
senior tag

Én most gyors kipróbáltam, mert nem ismertem.
Nekem tetszik, tetszene.. Csak minek kell hozzá a Drive, ennél fogva duplán lesz meg az összes fotóm a home/ és homes/ mappákban?? Plusz még a Photo mappában is? 🤔

(#34688) gyugyo79 válasza próbakocka (#34679) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem gyalulja le, igazából átneveződik Drive -ra. Pár nap után a Stabilitást nem tudom megmondani, de mivel a kliensek közül a backup maradt a drive cserélődik olyan helyeken ahol élesbe használják sokára lesz cserélve ha rajtam múlik.
Ja és a home könyvtárba is átírja drive -ra a CloudStaion könyvtárat (a beállított eléréseket nem érinti csak ...)

A Moments nem érdekel nem hiszem, hogy kipróbálom.

claire78
Hát ez az automatikus biztonsági mentés amit írnak is a leírásában lesz mindenből még pár változatod :)

TFerenc07
Rosszul van beállítva a megosztás automatikus leállításánál valami.

[ Szerkesztve ]

(#34689) Borisz76 válasza TFerenc07 (#34684) üzenetére


Borisz76
veterán

Nézd át a beállításokat mert nálam megy egyből a seed ha készen van a letöltéssel.
Nem kell piszkálnom.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34690) SharpSA


SharpSA
veterán

Ez az üzenetet kaptam: "A(z) NASS gazdagép 4 lemezén I/O hiba történt, de most több újrapróbálkozás után megfelelően működik. Lehet, hogy a jelenséget meghibásodott szektorok okozták. Ha ez a hiba újra bekövetkezik, kérjük, hogy készítsen adatairól biztonsági másolatot, majd futtassa merevlemezén a S.M.A.R.T. tesztet a merevlemez állapotának vizsgálatához."

Akkor ez a 4. lemezt jelenti ugye? Most megnéztem és normál állapotban van mindegyik lemez.

Jelenleg az 1-2 és 3-4 lemezek külön kötetben vannak, mert a méretük is más. 1-2: 4TB SHR, btrfs és 3-4 2TB SHR, btrfs
Mi a teendő, ha 3-4 2TB-os lemezeket kicserélném az 1-2 lemezekkel megegyező 4TB kapacitásúra? Azaz meg lehet ezt oldani úgy, hogy ne kelljen a 2TB-os kötetről mindent lementeni, majd az újra visszamásolni? Gondolom nem, mert az új nagyobb kapacitású lenne.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34691) gyugyo79 válasza SharpSA (#34690) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én mos úgy értem, hogy mind a 2 köteted : Adatvédelemmel, 1 lemez meghibásodása esetén van (Tárolás kezelő->Kötet). Mert ha igen akkor miután kiveszed a rosszat (HDD) akkor el kezd nyafogni, hogy hiba van (De működik minden tovább), ha ezek után bele raksz egy 2TB vagy nagyobb lemezt arra ki lehet javíttatni, a képeken látszik, hogy hogy,
Annyi, hogy 2 TB lesz a helyed hiába 4 TB-osat raksz, viszont ha utána a (most jó) 2 TB-osat kiveszed és beraksz helyette egy 4 TB -osat (példának írttam mert te is 4 TB-ot írtál) akkor megint lehet javíttatni és ekkor megnöveli a méretet 4 TB -ra.

Igen a 4. lemezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#34692) TFerenc07 válasza gyugyo79 (#34688) üzenetére


TFerenc07
tag

Megosztás automatikus leállítása, az alábbira van állítva:

Megosztás arány eléri: (%): 0

Megosztási idő eléri: Örökre

Távolítsa el a feladatot, ha a BT befejezi a megosztást (Ez nincs bepipálva)

Ezekre van beállítva a DS.

(#34693) gyugyo79 válasza TFerenc07 (#34692) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam a karikába kis i (sugó) azt írja : állítsa a ... értéket 0-ra .... ha azt akarom, hogy le álljon .

Szóval én úgy értelmeztem ezt annó, hogy a 0 az nem jó, és külön külön veszi a feltételeket, szóval nem ha mind a 2 teljesül hanem ha bármelyik teljesül és ezért nem jó. Amit rendesen felette ír az szerint jónak kellene lennie a 0 -nak az én értelmezésem szerint is!

Próbáld ki hogy beírsz oda a 0 helyett egy jó nagy számot. (Nálam pld.: 100000000 van ott.)

[ Szerkesztve ]

(#34694) Chrys_ válasza #56573440 (#34629) üzenetére


Chrys_
addikt

A file-k ilyen .index és .bucket formátumba kerülnek a mentés során.
Pl.: 1.index file a NAS.hbk\Pool\0\0 könyvtárban, mérete 107 727 162 096.
És van egy rakat kb. 50MB-s .bucket file a különböző sorszámú könyvtárakban. Ez maga a mentés. Ebből egyszerűen nem lehet visszanyerni az adatot (pl. ha a HDD-t PC-re csatlakoztatom), csak a Hyper Backup-pal.

[ Szerkesztve ]

(#34695) Borisz76 válasza TFerenc07 (#34692) üzenetére


Borisz76
veterán

Így jónak kell lennie....az ÚJONNAN HOZZÁADOTT torrentekkel.

Chrys_

Hyper Backup leírás / bejegyzés.

Nem fejeztem be de a végén megemlírtem a Syno honlapjáról letölthető asztali alkalmazást amivel böngészni lehet a mentésben : Hyper Backup Explorer a neve.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34696) TFerenc07 válasza gyugyo79 (#34693) üzenetére


TFerenc07
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Jó lett.

(#34697) Vakvakond válasza #56573440 (#34652) üzenetére


Vakvakond
csendes tag

Közben miután elküldtem, jobban utána gondolva nem NAS hiba, de hátha valaki belefutott hasonlóba, és volt jó megoldása. A végén marad a win10 reinstall.
Köszönöm a válaszokat.

(#34698) SharpSA válasza gyugyo79 (#34691) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm a választ. :)
Igen, mindkét kötet adatvédelemmel 1 lemez meghibásodása esetén működik.
Azt tudtam, hogy ha a második kötet egyik 2TB-os HDD-jét kiveszem és rakok a helyére 4TB-osat, akkor a kisebbik lemez kapacitása lesz elérhető. Az viszont tök jó, ha a másik lemezt is kicserélem 4TB-osra, akkor automatikusan nő a méret és nem utólag kell növelni vagy külön kötetet létrehozni a maradék helynek.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#34699) Madwe válasza claire78 (#34687) üzenetére


Madwe
nagyúr

A home és a homes/userneved az ugyanaz a mappa, nem foglal 2x helyet:)

(#34700) TFerenc07


TFerenc07
tag

Annyi lenne még a kérdésem, hogy a download stationnál be lehet-e olyat állítani, hogy miután letöltötte a torrentet, és vissza is töltötte, akkor törölje a download stationből?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.