Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Ispy válasza Patice (#3000) üzenetére


Ispy
veterán

Az egyik 90%-on, a másik 83%-on van, ezért akarom kicserélni őket.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3002) Patice válasza Ispy (#3001) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esetleg még az lehet a megoldás, ha egyszerre veszed meg a két 3 TB-os lemezt és egyenként cseréled. A másikra meg tudsz csinálni backup-ot.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3003) Ispy válasza Patice (#3002) üzenetére


Ispy
veterán

És akkor az hogyan nézne ki a gyakorlatban?

1 kötet backup az egyik 3 TB-re, másik 3 TB be a NAS-ba, rendszert rátesz, restore a NAS-ra. És azután?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3004) Patice válasza Ispy (#3003) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azután meg már kint lesz a NAS-ból az egyik 2 TB-os, amire a másik 2 TB-osról tudsz backup-ot csinálni.

Ha ez kész, akkor kiveszed a 2-est, be a 3-as és a másik 2-esről visszaállítod. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3005) Ispy válasza Patice (#3004) üzenetére


Ispy
veterán

Oh my god :Y

Azért köszi! :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3006) Patice válasza Ispy (#3005) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mindezt persze csak akkor tudod így megcsinálni ha a két lemez külön kötet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3007) tobias40 válasza Elemental (#2994) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,azzal!

(#3008) Ispy válasza Patice (#3006) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, elvileg az - ha a Syonology Hybrid RAID azt jelenti.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3009) Parson válasza Ispy (#3008) üzenetére


Parson
addikt

Ha SHR-ben van, akkor elég kivenni az egyik lemezt, berakni helyére az újat, aztán ha megvolt a szinkron, akkor kivenni a másik régit és berakni a másik újat.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3010) Patice válasza Parson (#3009) üzenetére


Patice
Topikgazda

De ha külömböző arányban vannak betelve a lemezek, akkor az nem SRH lesz. Vagy nem tudom. SRH alatt létezik ilyen?

Tudtommal SRH-val közel olyan lesz a fájl rendszer, mint egy RAID1-el, csak valamivel rugalmasabb és optimalizáltabb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3011) Parson válasza Patice (#3010) üzenetére


Parson
addikt

SHR alatt nem lehet külön külön töltögetni, csak az egyik lemezt látja.
Ha különböző méretűek a lemezek, értelemszerűen a kisebbiket kell kivenni, hiszen az van 100%-ban tükrözve.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3012) sityak


sityak
tag

megy a matek :D
ha két külön kötet van akkor nem fog menni a lemez cserélgetéssel a műsor

következőt kell csinálni

DSM rendszer mentés
2-es lemez ki
helyére üres,formáz
a kivett 2-es lemez USB-re feldug, adat visszamásol az újonnan formázott 2-es kötetre
ezután külső lemez formáz
1-es lemezről az összes adat átmásol a külső lemezre
1-es lemez csere újra, DSM felrak (telepítés után a 2-es lemezt nem babrálja
DSM visszaállít adatok visszamásol a külső lemezről

boldogság

SHR-t meg lehet elfelejteni a jövőben

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#3013) Ispy


Ispy
veterán

Szerintem SHR az, de nem egy kötetben, lehet?

(#3012) sityak

Ha jól emlékszem, akkor a lemezek telepítésekor nem is volt más opció, csak ez az SHR, meg a RAID0-5-ig.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3014) Patice válasza Parson (#3011) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tudom, hogy SRH-ban nem telhetnek a lemezek különbözően, de a (#3001) hsz.-ban írta, hogy 90% + 83% a két vinyó. :F

2x2 TB-ról van szó méretben.

(#3012) sityak:

Én úgy vettem észre, hogy pár száz MB-ot a rendszer lefoglal magának a második lemezből is, szóval szerintem nem ilyen egyszerű a HDD csere még két külön kötet esetén sem!

(#3013) Ispy:

Ez bizony két külön kötet. Akkor mehet az, amit írtam. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3015) sityak válasza Patice (#3014) üzenetére


sityak
tag

simán mehet, csináltam már és pont így

http://legipanorama.hu

(#3016) Patice válasza sityak (#3015) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor OK.

De érdekes, hogy Ispy-nek van két külön kötete és SHR-t ír rá a NAS :F Fura.

Én ez alapján csináltam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3017) Parson válasza Patice (#3016) üzenetére


Parson
addikt

Hoppá, ez alapján valóban két külön kötet van, és csak köteten belül értelmezett az SHR (nem SRH ! :) ).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3018) Ispy


Ispy
veterán

És akkor most jó a lemezenkénti backup-restore ki-be megoldás, vagy nem? :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3019) Parson válasza Patice (#3016) üzenetére


Parson
addikt

Most nézem, hogy nekem a Storage Manager alatt nincs 'Disk Group' fül... csak Volume, HDD Management és az iSCSI fülek... :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3020) Patice válasza Ispy (#3018) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ha nem gond két 3 TB-os beszerzése egyszerre akkor mehet az elsőre felvázolt móka.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3021) Elemental válasza tobias40 (#3007) üzenetére


Elemental
addikt

A nasba van dugva a külső hdd, vagy a pc-re?

(#3022) tobias40 válasza Elemental (#3021) üzenetére


tobias40
veterán

Természetesen a NAS-ba.

(#3023) Elemental válasza tobias40 (#3022) üzenetére


Elemental
addikt

Amikor másolsz, akkor megjelenik egy kis ikon a jobb felső sarokban. Legalábbis nálam ott szokott lenni. Arra kattintva mutat sebességet.

(#3024) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.
A kérdés: DS211, 2 lemez, alap lemezként. Ha az egyik lemez kezd megtelni, figyelmeztetést kapok cseréljek lemezt, és sárgán világit a status led. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#3025) Patice válasza Mezga Aladár (#3024) üzenetére


Patice
Topikgazda

A lemezkezelésnél talán van egy beállítás, hogy mikor "sípoljon" a lemezek megtelése esetén. Ha jól rémlik százalékban adható meg az érték.

De nem vagyok ebben 100%-ig biztos. Lehet nem változtatható az érték.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3026) Mezga Aladár válasza Patice (#3025) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ott csak a sipolást lehet kikapcsolni, sajnos.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#3027) sityak válasza Mezga Aladár (#3024) üzenetére


sityak
tag

http://legipanorama.hu

(#3028) Patice válasza sityak (#3027) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Úgy látszik tényleg lehet valahol állítani és jól emlékeztem. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3029) Antilhu válasza prono (#2992) üzenetére


Antilhu
tag

bingó, ez volt a probléma oka!!! Király, köszönöm!

esetleg arra tudnál vmit javasolni, hogy miként lehet egy lépésben törölni (ne keljen az állományt és a DSből külön, én nem találtam rá megoldást a DSM 4.2-ben)?

nagyon köszi!!

(#3030) Antilhu


Antilhu
tag

DSM 4.2 alatt hol lehet a legegyszerűbben megnézni, hogy egy mappa almappái mennyi helyet foglalnak? És esetleg onnan egyből törölném is. Az FS csak egyenként mondja meg nekem :(

Tárhely felszabadításhoz kellene.

(#3031) bosa válasza Antilhu (#3030) üzenetére


bosa
tag

Csinálj jelentést vele az megmondja melyik mappa mennyit foglal, a tárolónál van a jelentés fül, igaz az nem mindíg pontos.... a syno hivatalos forumán olvass utánna ott le van írva az ssh parancs amivel mappákat tudsz nézni vagy pedig hálózatból megnézed tc-vel

[ Szerkesztve ]

(#3032) No.01


No.01
őstag

Ha egy adott torrentet szeretnek torolni DS-en belul akkor az miert csak DS-bol torli? Hogy a legegyszerubb ezt megoldani, h az adatot (fileokat is torolje)?

(#3033) Elemental válasza No.01 (#3032) üzenetére


Elemental
addikt

A letöltési helyről manuálisan kell törölni.

(#3034) Mezga Aladár válasza sityak (#3027) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon köszönöm, ez elkerülte a figyelmem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#3035) Rick4 válasza No.01 (#3032) üzenetére


Rick4
félisten

A torrent nem a linux disztró a letöltési mappában, hanem a tracker fájl. Konkrétan fájl hely vagy törlés szempontjából a kettőnek kevés köze van egymáshoz.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3036) Rick4 válasza sityak (#3027) üzenetére


Rick4
félisten

Csak arra nem jövök rá, honnan tudja meg a nas, mi a skype címem...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3037) sityak válasza Rick4 (#3036) üzenetére


sityak
tag

úgy hogy beírod neki :D

http://legipanorama.hu

(#3038) Rick4 válasza sityak (#3037) üzenetére


Rick4
félisten

Megvan már, csak tudnám miért tették a push alá. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#3039) Antilhu válasza bosa (#3031) üzenetére


Antilhu
tag

szia,

sajnos a jelentés csak a kötet fő mappáit látja, esetemben a Downloads-ot, azt már nem tudtam vele kiíratni, hogy annak az almappái mennyit foglalnak. :( Ez alapján a nagy fájlok jelentés eddig a leghasználhatóbb...

az angol fórumra gondolsz? a magyaron nem találtam SSH-s részt..

TC= TotalCommander, ugye? :) ott esetleg ismertek olyan funkciót ami a SPACE nyomkodás nélkül minden mappára kiszámolja a helyet?

köszi!

(#3040) ManUnited válasza Antilhu (#3039) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Ha nyomva tartod a ctrl-t miközben a mappákra kattitntasz a file stationben, akkor több mappát is ki tudsz jelölni. Aztán jobb egérgomb, tulajdonságok és ott kiírja az összméretet.

(#3041) bosa válasza Antilhu (#3039) üzenetére


bosa
tag

Igen a total commanderre értettem belépsz vele a kivánt mappába ott lenyomod a shift+alt+entert és mindegyik méretét kiírja.ssh parancs :
Ez az első kötet music mappára érvényes
Mappák száma:
"find /volume1/music -type d | wc -l"

Fájlok száma (mappák nélkül):
"find /volume1/music -type f | wc -l"

Helyfoglalás:
"du -s -h /volume1/music"

[ Szerkesztve ]

(#3042) Konflikt


Konflikt
addikt

van mod hozzaadni fotoalbumot ugy a photo station-hoz, hogy az a sajat mappajaban marad?
(azaz nem akarom atmasolni a /photo ala.) mert nekem nagyon ugyfest hogy nincs..
a kovetkezot akarom megoldani: adott user1 (nem admin), aki nemcsak a photo station-on keresztul eri el a kepeket, hanem van olvasasi joga a /photo megosztott mappahoz is. ebben az esetben gondolom lehetseges lenne az, hogy bizonyos kepeket csak a user2 lasson photo station-on keresztul, (nem adnek olvasasi jogot a user1-nek a photo station-ben), de mivel a megosztott default /photo mappahoz van hozzaferese user1-nek, igy file szinten akkor is elerne azokat, amit photo station-on nem lat. egyik felmegoldas az lenne, hogy elvennem a user1 file szintu olvasasi jogat a /photo megosztott mapparol, de ezt nemszeretem. mas otlet?

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3043) Criton


Criton
veterán

Tölthető a végleges 4.3 DSM! Nekem már fent is van :)

(#3044) bosa válasza Konflikt (#3042) üzenetére


bosa
tag

Symlink?

(#3045) Patice válasza Criton (#3043) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Ma este kipróbálom. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3046) Parson válasza Criton (#3043) üzenetére


Parson
addikt

Coool. Ez már jöhet. Ha valóban ad vmi pluszt... :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3047) Konflikt válasza bosa (#3044) üzenetére


Konflikt
addikt

na jo, de ez (afaik) csak atdobna egy masik mappaba, (pl. /photo -> /folder1/subfolder1/) es a /photos alatt talalhato kepek tobbe nem lennenek elerhetoek (vagy legalabbis at kene masolni az uj helyre). ami ugyanugy nem ok, mert szinten csak 1 mappa lenne megadhato -> a fenti problema tovabbra is meglenne: file szinten a user1 mindent eler, igy a photo station-ba hiaba adnek meg egy albumhoz csak a user2 nek jogot, habar user1 a photo station-on nem latna a mappat, de file szinten igen.
mas otlet?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3048) Dr.FantastiK válasza Criton (#3043) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:DD :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3049) Mezga Aladár válasza Criton (#3043) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És, valami tapasztalat??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#3050) Criton válasza Mezga Aladár (#3049) üzenetére


Criton
veterán

Updateltem a rendszert azóta nem nagyon ültem ott a nas mellett. Napok után lehet csak mondani bármit is.
Kinézetre ugyan az, szoftverek ugyan azok, első ránézésre semmi. A photostation lett látványos, de nekem konkrétan nem tetszik. Tesztelni kell még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.