Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) wdarty válasza AiRLAC (#81000) üzenetére


wdarty
tag

Én pont valami szürke zónába esek. Jelenleg egy 4tb-os valami 10 éves green drive-on vannak a dolgok és egy Zidoo-ra(OpenWrt/SMB) van csatlakozva.(Film, Képek, régi telefon/pc mentések)
Itt csak a raid hiányzik nekem. :(

(#81002) zsamiatt válasza wdarty (#81001) üzenetére


zsamiatt
őstag

oké, de a raid nem véd meg bizonyos dolgoktól sem csak a további mentés. A legjobb ha van raid plusz róla egy mentés akár usb-re a nasról.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81003) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

Valaki bovitett ramot DS920+-ban? Ezt a modult szereztem be ebayrol: M471A1K43CB1-CTD Samsung 8GB 1RX8 2666MHz PC4-2666V-SA1-11, de mar 2x fagyott a NAS teljesen SMB masolas kozben ( Your system is out of memory hibaval) , miota beraktam, ugyhogy kivettem. Sajna a masodik utan a volume read-onlyba kerult, amit nem tudok megoldani. Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy csak a volume torlese es ujra letrehozas a megoldas? :(

[ Szerkesztve ]

(#81004) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy 115j-t. Valaki tapasztalt már olyat, hogy random kikapcsolgat? Egy hét alatt kétszer simán kikapcsolt. Újraindításkor kaptam is hibaüzenetet, hogy nem megfelelően állt le. De nem áramkimaradás volt, mert a másik, zyxel nasom, vígan tekert tovább.
:F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#81005) Intelligencs válasza Zoltn (#81004) üzenetére

Apáméknál gyakran van, főleg éjszakánként, hogy töredék másodpercig elmegy az áram. Amíg nem volt szünetmentes, addig ez hasonló problémát okozott, mint nálad. Most, hogy van szünetmentes, látom is a logban ezeket a kimaradásokat. Olyan rövid ez a szünet, hogy például ha nappal történik, apám zenehallgatás közben észre sem veszi, az erősítőnek valahogy nagyobb a "tehetetlensége", fel vannak töltődve a kondenzátorok, vagy mit tudom én. Talán itt is valami ilyesmi van, hogy a Zyxel tápja még nem érzékeny erre, de a Synoé már igen.

Másik lehetőség, hogy valami hiba van. Nézd meg nem laza-e valahol az elektromos kábel. Hibátlanul működő Synology NAS nem kapcsol ki magától, kivéve ha be van állítva az időzített kikapcsolás, de az meg nem okoz hibaüzenetet, mert tervezetten áll le.

The Amiga, Born a Champion

(#81006) Gus-T.


Gus-T.
tag

Tanácsot szeretnék kérni.
DS1517+ ról 2Lan kábel (statikus link aggreggel, XOR)
Switch-en keresztül szintén 2Lan kábel(XOR)
csatlakozik az új DS1522+-hoz.

Szeretném áttölteni az adatokat (sok nagy file), de más-más mappastruktúrába, mint ahogy volt, ezért gondolom nem jöhet szóba a backup-ok többsége..

A kérdés az lenne hogy simán a pc-ről intézzem (kisebb adagokban) a másolásokat,
Vagy érdemesebb valahogy a DSM felületről?
Van erre jó, megbízható, gyors progi?

Vagy rosszul ülök a lovon, megint? Köszönöm a tanácsokat.

(#81007) AiRLAC válasza Gus-T. (#81006) üzenetére


AiRLAC
addikt

DSM felületről, File Station-nal. Becsatolod a megosztásokat az egyiken (létrehozol mondjuk egy "mount" megosztást és az alá), majd mehet a másolás az új struktúrába.

Egy szálon fog lehet másolni, lehet érdemes két másolási feladatot elindítani egyszerre.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81008) Bence_ válasza wdarty (#80995) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Szuper, nagyon jó a 920+, pont ahogy a cipő is ami a lábamon van! Szerinted neked jó a cipőm?
Komolyra fordítva, mire szeretnéd használni?

(#81009) Patice válasza FeRkE (#81003) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem volt 720+om, abba egy Crucial 8GB-os modult raktam, azzal hiba üzenet nélkül ment, problémamentesen (amíg nálam volt).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81010) Gus-T. válasza AiRLAC (#81007) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszönöm, kipróbálom :)

(#81011) scream válasza FeRkE (#81003) üzenetére


scream
veterán

Nekem 216+II-ben van egy 8GB-os Crucial modul, elég régóta és sose történt hasonló.

(#81012) AiRLAC válasza scream (#81011) üzenetére


AiRLAC
addikt

De az egy DDR3-at használó eszköz és foglalatos a memória benne (és egy darab van).
A 20+ sorozatban van egy DDR4 modul (2-4GB) az alaplapra forrasztva, ezért a plusz foglalatba kerülő memóriamodulnak passzolnia kell hozzá időzítésben stb., ezért ezek válogatósabbak (persze a fenti modul lehet rossz is, mégha maga a típus kompatibilis is).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81013) FeRkE válasza AiRLAC (#81012) üzenetére


FeRkE
őstag

Egyenlore visszakuldtem a mostani Samsungot, probalom helyrehozni a Samsungot. Szerencsere minden le van mentve (meg) mashoza, igy adatvesztes nem tortent. Tanultam az esetbol, es nem egy 21TB-os vagy mekkora volume-ot fogok csinalni (4x8TB diskek vannak benne), hanem tobb kisebbet, ha gond lenne ne szopjam be az egesszel. Szerintem egyenlore hagyom futni a NASt a gyari konfiggal aztan lehet honapok mulva adok egy eselyt egy masik RAM modulnak :)

(#81014) kovy79


kovy79
őstag

Sziasztok!
Ugye a DSM7 már tud androidos telefon teljes tartalmát szinkronizálni (ahogy régen, talán a 4-5-ös verziók körül, a DS Cloud-dal)?
Tehát nem csak egy mappát.
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#81015) FeRkE válasza FeRkE (#81013) üzenetére


FeRkE
őstag

Akartam irni, probalom helyrehozni a volume-ot :D De vszinu torles es ujra letrehozas lesz, mas opciot nem talalok :(

(#81016) libus


libus
őstag

Talán ki tudtak benne segíteni! :)

A garanciába kicserélt Reolink 410W kamerámat miért nem tudom hitelesíteni? :F
A régit eltávolítottam a Synology NAS-ról is, meg telefonon az app-ból is.
Az új 410W-t hozzáadtam az app-hoz, és ugye ilyenkor kell megadni felhasználó nevet és jelszót.
A Synology NAS-ba ill. a Surveillance Station-ba Manuálisan tudtam csak megadni az elérését, mert automatikus keresésbe nem találta meg. :( :U
Mikor megadtam manuálisan, utána hitelesíteni kell a kamerát. Azaz meg kell adni a felhasználói nevet és jelszót. De hiába irom be azt, amit mikor az apphoz adtam hozzá a kamerát, nem fogadja el. :(
Miért? :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#81017) AiRLAC válasza libus (#81016) üzenetére


AiRLAC
addikt

Biztos 80-as port kell neki? 8000 szokott általában lenni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81018) beef válasza libus (#81016) üzenetére


beef
őstag

Lehet a port 80, 8000, 443 vagy 554 (de ez utóbbi az RTSP). Ahogy AiRLAC is írta, jó eséllyel a 8000 a nyerő.

(#81019) libus válasza beef (#81018) üzenetére


libus
őstag

Kipróbáltam múltkor 8000 portal is, de úgy sem lett jó. :(
Amúgy, az Annke kamerák 80-as, míg a Reolinkek 8000 portokat használják.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#81020) wdarty válasza Bence_ (#81008) üzenetére


wdarty
tag

Kb. 1 éve fotózok, RAW családi képeket tárolnék, de jó lenne ha más is a családból tölthetné azonnal fel a fotókat egy NAS-ra, hogy ne vesszenek el.
Sok "régi" filmet tárolnék még rajta HD-ban. Pl. Bud Spencer& Terence Hill filmek. :D
X-akták.... stb. Jó lenne a könnyű, biztonságos elérhetőség is.

Jelenleg egy Zidoo x9s látja el a feladatot, kisebb godokkal. Csak én férek hozzá, transmission nem megy rajta, nincs raid, kintről nem érem el.

(#81021) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Megjelent a DSM 7.1.1-42962 Update 1

Nekem négy Synology-ra is felment gond nélkül (mindegyiken 7.1.1 GA volt).

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81022) Tibor691


Tibor691
tag

DSM 7.1-en Plexet sikerült beüzemelnem. A Plex installálásnál kiválasztott könyvtárakban a könyvtár kiválasztása előtt benne lévő állományokat látom a plexben, viszont tegnap a File Station-ön keresztül feltöltött állományokat ma sem látom. Úgy gondolom, hogy nem aktív az automatikus indexálás. Hogy lehet beállítani a rendszeremet, hogy a szinkronizálás folyamatos legyen?

Mikor a plexen törlök egy állományt, akkor a NAS-ról is letörlődik. Ez OK.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#81023) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!
Sajnos nem találtam erről infót: DS116 ot érdemes SSD-vel használni? Működik a trim? Nem találtam róla infót, hogy támogatja-e a trim-et.

[ Szerkesztve ]

(#81024) Peathee válasza FeRkE (#81003) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia,

Nekem egy Cruical 4Gbyte-os van benne (így összesen lett 8Gbyte) hibátlanul megy kb 7 hónapja. Torrentezés folyamatos és biztonsági mentés is.

(#81025) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

DS220j-ben lehet memóriátbővíteni?

(#81026) Multibit válasza smog86 (#81025) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. Egyik j-s modellben sem lehet.

(#81027) AiRLAC válasza toshiba300 (#81023) üzenetére


AiRLAC
addikt

Működik. De a 2.5"-os meghajtóhoz adapter kell.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81028) smog86 válasza Multibit (#81026) üzenetére


smog86
senior tag

:R

(#81029) toshiba300 válasza AiRLAC (#81027) üzenetére


toshiba300
tag

Köszi az infót :)

(#81030) iknight


iknight
senior tag

Sziasztok,

Egy amatőr kérdésem lenne, van egy DS720+ NAS-om, DSM 7.1 rendszerrel. A NAS-ban egy 4tb-os HDD, és az a problémám, hogy amikor törlök bármilyen tartalmat akkor a hely nem a szabadul fel rajta, így gyakorlatilag mostanra megtelt.

A lomtárak üresek, a Synology Drive-nál a verzióelőzményeket kikapcsoltam, illetve már töröltem is az alkalmazást róla, ennek ellenére tele van. A használt mappákat végig kattintva összesen kb 2tb fájlt találok rajta.

Mi lehet a gond, esetleg mivel próbálkozhatnék még?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#81031) AiRLAC válasza iknight (#81030) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha btrfs a filerendszer akkor snapshotok is lehetnek.
Snapshot replication és ott Snapshots, majd a megosztáson egy Version-t nyomni (talán).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81032) kgymac válasza iknight (#81030) üzenetére


kgymac
őstag

DS ?

(#81033) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
Azt jól tudom, hogy az engedélyezett guest felhasználó, csak lokálisan tud kapcsolódni a NAS-hoz?
Vele ugye nem lehet a DSM-be bejelentkezni?

(#81034) fulton


fulton
addikt

Az miért van hogy a Survieillance-n a felvételek visszanézésénél nagyon sokszor megakad a felvétel és csak 10-12 másodperc ugrás után jön vissza?

[ Szerkesztve ]

(#81035) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Ma este fogok egy 918+-t konfigolni, 2db 10TB és 2db 16TB had lesz benne és SHR-t szeretnék 1 lemezes védelemmel. Megoldható, hogy egyszerre hozzam létre a kötetet úgy hogy benne van mind a 4 HDD vagy szükséges egyesével hozzáadni? Borisz leírása alapján csinálnám csak ott egyesével adja hozzá.

Köszi!

(#81036) Patice válasza RazoR (#81035) üzenetére


Patice
Topikgazda

Persze.
Amikor először csinálod, akkor nem is tudnád másképp, csak az összes lemezzel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#81037) RazoR válasza Patice (#81036) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor ha jól értem összes lemez be, DSM fel, SHR létrehozása és ennyi? Kíváncsi vagyok mennyi idő lesz az inicializálás ilyen méretű kötetnél... :DDD

(#81038) RazoR


RazoR
veterán

Ha az inicializálást megszakítom az mennyire para?

(#81039) AiRLAC válasza RazoR (#81038) üzenetére


AiRLAC
addikt

Semennyire, folytatja ha elindult a NAS megint

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81040) Bence_ válasza fulton (#81034) üzenetére


Bence_
tag

Szia! Böngészőben nézed vagy a saját aplikációban?

(#81041) RazoR


RazoR
veterán

SHR-hez btrfs vagy ext4 legyen szerintetek? 40TB HDD

(#81042) AiRLAC válasza RazoR (#81041) üzenetére


AiRLAC
addikt

btrfs, lesz snapshot

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81043) _ak_


_ak_
addikt

Van esetleg valakinek tapasztalata NAS VPN server - Asus (Merlin) VPN client beállításával?

A problémám, hogy a routeren keresztül nem tudom nem tudom elérni az NFS megosztást. Mm ha a telefonon aktiválom az OpenVPN-t akkor elérhető a NAS, ezért azt gondolom, hogy NAS/VPN szerver oldalról jók a beállítások.

A routerben ugyan azt a VPN config fájlt használom. Tudok is csatlakozni vele. VPN direktort használva az Apple TV forgalmát lekorlátozom a VPN kapcsolatra, de az Infuse-ban hiába adom meg a NAS (lokális) IP-t nem tud csatlakozni. Mi lehet a probléma?

szerk:. Amire gondolni tudok, hogy a NAS valami magickkel irányítja át a vpn subnetből az ottani lokális subnetre a forgalmat. De mivel az Apple TV nem direktben csatlakozik a VPN-re hanem a router keresztül ezért arra az IP-re nem történik meg a csoda.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#81044) paolinho válasza Tibor691 (#81022) üzenetére


paolinho
őstag

Én ugyanezzel a gonddal küszködöm DSM 7.1 alatt. A Plex kezdeti beüzemelésekor feltett filmeket látja a rendszer, de azóta hiába teszek új folmeket a mappákba, azok nem jelennek meg az applikáció alatt. Ezek szerint manuálisan kellindexálni?!
Korábban ez ment automatikusan is.

[ Szerkesztve ]

(#81045) blakey válasza paolinho (#81044) üzenetére


blakey
titán

Eddig is és most is automatikus az új tartalom beolvasása. Legújabb DSM van fent. Töröld az alkalmazást és állítsd be a nulláról.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81046) Csabi1984 válasza blakey (#81045) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem korábban jól működött a plex csak történt valami anomális és le kellett törölnöm a NAS-ról. Amit ráteszek a NAS-ra azt be is olvassa de van amikor nem :D Letörölök valamit egyik pillanatban a Plexből is eltűnik de van amikor ott marad a borítóképe.

(#81047) Mate válasza Csabi1984 (#81046) üzenetére


Mate
nagyúr

Be lehet állítani, hogy mikor frissüljön. Nekem amint változás van indexel. Egyből frissít amint be vagy kikerül valami.

(#81048) blakey válasza Csabi1984 (#81046) üzenetére


blakey
titán

Volt, amikor 1-1 kiadás hibásan működött, de mostanában nálam nincs probléma, Syno NAS-on fut és "bétázok" is.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81049) Csabi1984 válasza blakey (#81048) üzenetére


Csabi1984
addikt

Béta és a sima külön is tud menni :)?

(#81050) paolinho válasza blakey (#81045) üzenetére


paolinho
őstag

Ezzel csak az a bajom, hogy akkor most, ha újabb filmekkel bővítem alkalmanként a palettát, akkir mindig töröljem az app-ot, és kezdjek mindent előlről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.