Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) kraftxld válasza lewisfm (#45000) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows 10 Pro gépek vagy Home?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45002) maci25 válasza akaido (#44912) üzenetére


maci25
aktív tag

Nálam is szokott vacakolni a nas láthatósága a hálózatom. Ha nem akar menni a dolog akkor bekapcsolok egy smart tv-t ami rajta van a hálón. Max fél perc és látszik a nas.

Szerintetek mi lehet a kapcsolat?
\\192.x.x.x mindig elérem a nast.
Ha win be bekapcsolom az sm1 akkor is egyből látni a nas-t.

Javaslatként irtátok, hogy felvenni hálózati meghajtóként. Van kb 10 mappa a nason amit használok, akkor most vegyek fel pl 10 hálózati meghajtót ?

(#45003) djherby


djherby
tag

Sziasztok!

Biztos lerágott csont, de semmi infot nem találtam. Van egy Syno nas-om. Win 10-es gépen próbáltam lejátszani, de szagattak a filmek. Ugyanezen a hálón (100-as LAN) egy sima Kodi box (S905) simán viszi. Valami protokol kell hozzá?
Köszi a válaszokat!

(#45004) gyugyo79 válasza maci25 (#45002) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rakd be gyors elérésbe vagy a strat menube a NAS -t \\192.x.x.x \ .Utána ott már mindig ott lesz és úgy tudod használni mintha a Hálózatnál lenne (Ezek után meg a parancsikont rakhatod asztalra vagy bárhova máshova is ...).

[ Szerkesztve ]

(#45005) maci25 válasza djherby (#45003) üzenetére


maci25
aktív tag

Bár sok részletet nem adtál meg de talán segít.
Nekem is szokott szaggatni a lejátszás de már kb annyira megszoktam, hogy fel sem tűnik.
Mindegy, hogy madzagosan vagy wifin de akár lehet távolról vpn + wifi kapcsolaton keresztül a lejátszás. Ha olyanja van akkor szaggat a lejátszás. Megoldás mindig a szaggatásra, hogy pár másodpercet visszatekerek a lejátszásban.(ha nem tekerek vissza akkor a film végéig akadozik)

(#45006) djherby válasza maci25 (#45005) üzenetére


djherby
tag

Köszi!
Közben nem adtam fel a keresést. A megoldás ez lehet? A DSM-ben a max. smb protocol = smb3. És a win 10-ben smb1-et tiltani v. engedélyezni?

(#45007) gyugyo79 válasza djherby (#45006) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha engedélyezed a NAS -on az smbv3 -at (javaslom engedélyezd maximum protokolnak) akkor a Windows 10 smb fájl átvitelre azt foga használni ha minden jól működik. Ezt ssh-n egy smbstatus (sudo) lekérdezésel meg is tudod nézni.
De ha jól rémlik a kapcsolati naplóba is beírja a naplóközpontba.
szerk megnézetem és beírja [CIFS(SMB1)], [CIFS(SMB2)], [CIFS(SMB3)] rész ott van a kapcsolódó klienseknél is.

[ Szerkesztve ]

(#45008) tobias40 válasza seger (#44995) üzenetére


tobias40
veterán

Foscam FI8904W(ez sokáig ment ,kb 5 évet) a másik FOSCAMFI9818W V2 (ez keveset ment,kb fél évet)mondjál rá vmi jó árat és megfontolom.. :R
Azért cseréltem le mert az én Nas-omat nagyon terhelte a két kamera...

(#45009) lewisfm válasza kraftxld (#45001) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

Van Home és Pro is.

(#45010) kraftxld válasza lewisfm (#45009) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor marad a külön felhasználózás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45011) lewisfm válasza djherby (#45003) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szia!

A Win10-es DS Video App hibája.

Nálam ezeket produkálja:
- Az összes videót szaggatva játsza le, főleg eleinte, aztán elkezd simábbá válni a lejátszás, főleg kisebb bitrátájú filmeknél
- DTS és TrueAudioHD audo CODEC támogatás nincs benne, szóval bizonyos filmeknél nincs hang.
Ezek viszont nem szaggatnak.

Szóval a szaggatás az valami audio CODEC hiba lesz.

Ha a filmet a NAS-ról Samba megosztással, vagy VLC stream-ként játszom le, akkor nincs szaggatás.
Akkor sem, ha Android alatt a DS Video App játszik le videót.

Már felvettem a kapcsolatot a support-al, s a következő választ kaptam:
- a szaggatással nem is foglalkoztak
- a hiányzó audió CODEC-eket nem fogják beépíteni, mert liszensz kötelesek.

Ez van...

[ Szerkesztve ]

(#45012) lewisfm válasza kraftxld (#45010) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Miért, ha csak Pro lenne, akkor van rá megoldás?

(#45013) kraftxld válasza lewisfm (#45012) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor tudnál olyat csinálni, hogy a Synology lesz a Domain Controller, a gépeket tartományba lépteted, és egy felhasználóval férsz hozzá mindenhez.
Épp most csinálok hasonlót, Azure AD Domain Services-be van egy DS218+ léptetve, és a tartományi gépek szépen automatikusan hozzáférnek a megosztáshoz a NAS-en.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45014) lewisfm válasza kraftxld (#45013) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Értem, de a DS118-ra ha jól tudom, akkor nincs Domain Conrtoller csomag.

(#45015) seger válasza tobias40 (#45008) üzenetére


seger
addikt

Megnéztem tipus szerint. Nem biztos hogy ilyet keresek.
De írj egy árat,akár privátba és átgondolom

[ Szerkesztve ]

(#45016) kraftxld válasza lewisfm (#45014) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És tényleg, csak a +-os modelleken van, akkor nem tudod megcsinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45017) djherby válasza lewisfm (#45011) üzenetére


djherby
tag

Én a video app-ot nem használom. Csak ossza meg, én majd kiválasztom mivel játsza le.

(#45018) gyugyo79 válasza lewisfm (#45014) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tegyél egy próbát, hogy létrehozol egy felhasználót az ms felhasználó neveddel és jelszavaddal.

Meg ezt találtam még

[ Szerkesztve ]

(#45019) lewisfm válasza gyugyo79 (#45018) üzenetére


lewisfm
aktív tag

a liveid-ban van @ karakter, s azt nem fogadja el.

(#45020) gyugyo79 válasza lewisfm (#45019) üzenetére


gyugyo79
addikt

Gyors voltál :)
Raktam egy linket is utólag. az előzőbe. Mert utána olvastam már én is, hogy mi a baj az ötlettel. :)

(#45021) lewisfm válasza gyugyo79 (#45020) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi, de már hónapokkal ezelőt próbáltam.

Azon gondolkozom, hogy ha a Windows alatt CMD-be a set parancsot, akkor környezeti változóként listázza a USERNAME -t is. Nos ha azzal hozom létre a NAS-on a fiókot, talán még működhet is.

Csak ezzel az a baj, hogy ha a Windows-t újratelepítem, akkor ez változhat, mert fogalmam sincs, hogy a liveid-ból milyen elv alapján készít username-t.

A tuti az lenne, ha a NAS-ra lehet egy account alias-t készíteni...

(#45022) kraftxld válasza lewisfm (#45021) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én még az OAuth környékén nézelődnék [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#45023) lewisfm válasza kraftxld (#45022) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Na ez érdekes, megnézem :)

(#45024) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Sikerült valakinek elindítani és működésre bírni hibamentesen a ruTorrent klienst? :) DS116 NASon próbálkoztam egy darabig, de sokszor már a webuinál elhasalt. Eléggé kezdő vagyok ezen a téren, tudna segteni valaki? Már azon is gondolkodtam, ha kell adok valaki szakinak távoli elérést, hátha úgy könnyebb. :)

Transmission használom, ami jó is, de az RSS-t nem tudja, a gyári letöltőt meg nem erőltetném, nagyon nem jön be!

Köszi!
T

[ Szerkesztve ]

(#45025) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Sziasztok!

Teljesen laikusként fordulok segítségért hozzátok.

Kisvállalkozás számára (legyen mondjuk kreatív ügynökség) szeretnénk megoldani az adattárolást és megosztást minél egyszerűbb módszerrel. Szeretnénk egy 'szervert' ahova feltöltjük a fájlokat, mindenféle formátumban és az látható/szerkeszthető más felhasználók számára is. Szeretnénk ha az adatok bármikor elérhetőek lennének, akár esetenként mobilról is. Olyan funkciót is szeretnénk, hogy bizonyos mappák nem láthatóak mindenki számára. Két-három vállalkozás (ugyanaz a tulajdonos) adatait szeretnénk tárolni egy eszközön, de legyenek elkülönítve, akár merevlemez szinten is, de ez nem feltétlenül szükséges.
2-3 TB nettó kapacitás elegendő lenne egyelőre. Fontos szempont a minél egyszerűbb kezelhetőség és a biztonság.

Köszönöm ha segítettek, hogy merre induljunk el!

(#45026) Core2duo6600 válasza tomi5244 (#45024) üzenetére


Core2duo6600
veterán

NAS on nem próbáltam, de egy linux serveren beüzemeltem.

(#45025) ClintEastwoo
Nem írtad, hogy hányan akarjátok használni ?
Több féle megoldás leheteséges.
Linux server, vagy nas a synologytól ha már itt tetted fel a kérdésed.

Ha magad akarod beüzemelni, akkor jó irányban jársz a syno nas al, aminek az operációs rendszere az egyik legikább felhasználó barátabb.
Amit felvázoltál arra maximálisan alkalmas.

A linux server is alkalmas bármire amire szeretnéd, de ehhez meg kell fizetni a szakit aki beüzemeli, és alkalmanként karban is tartja, és egy vas is kell alá, de lényegében bármin elfut gui nélkül.

Ha a nas mellett döntesz akkor legalább 4 lemezest ajánlanék, 3 szükséges cég szerint felesleges diszenként külön tenni, ezt a jogosultság szabályozással is meg lehet csinálni.
Biztonság ? min tükrözött tárolás, de ikább raid 5 és benne egy tartalék disk ami automatikusan átveszi s sérült lemez helyét.
Ezenkivül rendszeres adatmentés, ami igazán növeli a biztonságot, ez mehet akár felhőbe is, akár másik egységre, min 2 különbözőre. 1 offline és 1 felhő már megfelelő, vagy 2 offline.
akár szalagos mentés is, bár ehhez már kell zsé, és egy server ami hajta az lto drive ot.

Na kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45027) Borisz76 válasza tomi5244 (#45024) üzenetére


Borisz76
veterán

Pedig - szerintem - a " gyári " Download Station megfelel a célnak.

Én napi szinten használom és a QC segítségével a melóhelyről indítom a letöltéseket ha kell ( Androidos telefont vagy tabletet használok napközben ).

Otthon a PC-ről meg belépek "azenkorra" ....böngészek és kétt kattal már át is küldtem a NAS-ra a DS-hez a feladatok közzé.....szedi is lefelé.

Bővebb infót az összefoglalóban találsz a Download Station használatáról is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45028) tomi5244 válasza Borisz76 (#45027) üzenetére


tomi5244
őstag

Az előző DS 215J NASomra sikerült működőképesre beállítani a ruTorrentet. Azon nagyon frankón be tudtam állítani az RSS-t. NAS váltás után viszont azóta sem sikerült.

Még ilyen komolyabb paraméterezés is ment, ami szerintem baromi kényelmes. Még csak böngészni sem kell, automatikusan tölti le a kiszemelt sorozatokat, amik hétről hétre felkerülnek, és működött is! :) Sőt, mire belejöttem már filmeket is így töltöttem le. A gyári DS-sel nekem ez soha nem sikerült, pedig látom, hogy elviekben tudná, de mégsem megy, lehet enkórral nem kompatibilis. - Fene tudja.

Értem amit mondasz, tudom, hogy vannak kényelmi funkciói a DS-nek is, de messze nem az az etalon nálam. Lehet azt még fokozni ;)

(#45029) Core2duo6600 válasza tomi5244 (#45028) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem műxik encorral, és jelenleg csak azt tudtam beüzemelni, a rutorrentesnek még nem mentem utána.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45030) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
USB Copy alkalmazás tényleg úgy működik, hogy minden egyes pl. pendrive-ra be kell "tanítani"?
Nincs mód arra, hogy bármilyen USB adathordozót csatlakoztatok azt felmásolja egy megadott helyre?

(#45031) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok,
reggel a 4 lemezes tombbol (4x WD30ERFX, SHR), egy meg lett jelolve crashed-nek, majd kb 3 perc mulva megegy, igy aztan a kotet is osszeomlott.
habar, a SMART status tiszta, a health allapota a lemezknek normal tovabbra is. szoval nemigazan ertem mi folyik, volt mar valakinek hasonlo?
nem gondolnam a SMART alapjan es hogy 3 perc kul. volt a 2 lemez kiesese kozott hogy lemezhibak vannak..
otlet?
koszi

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#45032) Bence008


Bence008
tag

Sziasztok!
Van két NAS-om és egy USB-s kártyaolvasóm. Az egyik NAS (DS218+) felismeri a kártyaolvasót és működik is, a másik (DS118) viszont nem látja, hiába csatlakoztatom. Mindkettőn NAS-on a legfrissebb DSM fut, mindkettő USB 3.0-n csatlakozik, de a kisebb NAS nem látja. Újraindítás után sem ismeri fel. Mi lehet a gond? :F

(#45033) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok ds 218+ hoz milyen 5ghzes usbs 3.0ás wifi sticket ajánlotok ami kompatibilis vele és kapható itthon?

(#45034) Core2duo6600 válasza Konflikt (#45031) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akár táp hiba is lehet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#45035) tomi5244


tomi5244
őstag

Létezik, hogy a Docker DSM-et nem tudom feltenni a DS 116 NAS-ra? Armv7 procis.

(#45036) Konflikt válasza Core2duo6600 (#45034) üzenetére


Konflikt
addikt

nekem is ez gyanus. most nem vagyok otthon, de gondolod kinyirhatta a HDD_ket, vagy csak siman nem volt kapcsolat? tegnap este egy kulonallo HDD-t is kiszort a gepbol

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#45037) Sanya válasza tomi5244 (#45035) üzenetére


Sanya
nagyúr

Arra nem is fog felmenni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45038) tomi5244 válasza Sanya (#45037) üzenetére


tomi5244
őstag

Van valami alternatíva rá? Igazából ruTorrent miatt lenne jó.

(#45039) tomi5244 válasza tomi5244 (#45038) üzenetére


tomi5244
őstag

Közben rátaláltam Borisz76 és gyugyo79 kolléga álltal írt cikkre, ami lépésről lépésre átrágja a DS, RSS beállítását. Úgyhogy belevetem magam, így már menni fog a dolog szerintem.

Bár a Synology DS letöltőjével én még mindig nem vagyok kibékülve, de ez legyen az én bajom :)

:R

(#45040) Sanya válasza tomi5244 (#45038) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ahogy néztem nincs.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45041) tomi5244


tomi5244
őstag

Elindítva a ruTorrentet, valakinek esetleg ötlete, hogy mi lehet a gond? :)

[link]

(#45042) Elemental


Elemental
addikt

Ha szeretnék egy megosztott mappát szinkronizálni usb-s külső vinyóra, akkor mit kell csinálnom?

(#45043) gyugyo79 válasza tomi5244 (#45041) üzenetére


gyugyo79
addikt

Itt tudsz érdemben segítséget találni leghamarabb de előtte olvass vissza nincs e már megoldása.

(#45044) akaido válasza maci25 (#45002) üzenetére


akaido
addikt

Most legújabb megoldásként FTP-ket állítok be diákoknak, mert az előző lehetőségek sajna füstbe mentek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45045) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Valaki használ úgy két nast hogy összeköti interneten keresztül és szinkronizál? Ha igen akkor miképpen kell beálítani? Routeren kell valamit port forwaldolni?

Üdv: Csabee.

(#45046) gyugyo79 válasza Csabee. (#45045) üzenetére


gyugyo79
addikt

Cloud Station -> 6690 TCP
Egyik NAS-ra kell a szerver a másikra ShareSync.

(#45047) Csabee. válasza gyugyo79 (#45046) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi. Ezt a portot nem találtam. Ezt mindkét hálózaton ki be engedem akkor. De ezt miért nem tüntetik fel?! Na mindegy

Üdv: Csabee.

(#45048) kgymac válasza Csabee. (#45047) üzenetére


kgymac
őstag

Feltüntetik. Jobb oldali menü, dsm által használ portok.

(#45049) Csabee. válasza kgymac (#45048) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Elkerülte a figyelmemet ezek szerint, de így hogy kiengedem a szolgáltatást a porton, gondolom egyszerűbb lesz a csatlakozásom :DD

Üdv: Csabee.

(#45050) tobias40 válasza Csabee. (#45049) üzenetére


tobias40
veterán

Nem "egyszerűbb" hanem csak így tud működni! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.