Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) roxan válasza roxan (#48991) üzenetére


roxan
senior tag

Megnézem, mert File Station link megosztással telefonon nem igazán jól kezelhető.

(#49002) szeitzj


szeitzj
csendes tag

aloha,

olyan HDD igényes feladatoknál, ahol az erőforrásfigyelő közel 100%-os kötetterheltséget mutat (MKVToolnix), ott SSD cache használata segítséget tud adni?

-

(#49003) Papesz01


Papesz01
tag

Sziasztok! Had kérjem a segítségeteket, nem igazán vagyok jártas az ilyenben szeretnék egy DDNS-t létrehozni de mindenhol normal-nak jelzi, de nem akar működni mit kellene még tennem? Vagy mi lehet a probléma? Esetleg, hogy régebbi a nasom? :F

[kép]

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#49004) tomigonzo válasza Papesz01 (#49003) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

En is napokban futottam bele, uj rendszer osszerakasnal, nezd meg, hogy 'valos' e public ip-d,
nalunk a szolgaltato ad egy public ip-t amit befele leoszt (kb mint a te sajat halozatotd), NATolja az ipet, igy kivulrol nem elerheto (quickconnecttel ele lehet erni a NAST de semmilyen mas ddns szolgaltatoval nem)

(#49005) seger válasza Papesz01 (#49003) üzenetére


seger
addikt

Szerintem is natolva vagy

(#49006) Koczka


Koczka
tag

Üdv,

Lehet-e biztonsági mentést csinálni a NAS-on lévő bizonyos mappákról úgy, hogy egy külső merevlemezre mentek amit nem folyamatosan rádugva használnék csak amikor eszembe jut, hogy menteni kéne akkor dugom rá, és ezt a folyamatot automatikusan csinálja?

(#49007) gyugyo79 válasza Koczka (#49006) üzenetére


gyugyo79
addikt

USB Copy
Nézd meg jó e neked.

(#49008) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Nas vásárlásán töröm a fejem.

4 lemezes verzió kellene. Plexre (egyszerre akár 2 film), Torrentezésre. 3 Onedrive szinkronizálására lenne használva leginkább.

Melyik verzió tudná ellátni maradéktalanul ezeket az igényeket?
Kb. hány GB memóriára lehet szükségem?
8GB-al számolva túl nagy árkülönbség igazából nincsen köztük.

3-at néztem.

DS1019+
DS918+
DS418play

Esetleg várható újabb procival szerelt, hasonló kategóriás nas az elkövetkező fél évben?

(#49009) llacee válasza Mate (#49008) üzenetére


llacee
őstag

En inkabb a 6 lemezest vennem atommal.Nemertem miert sporolnak a lanon, tobb useres otthoni felhasznalasra is mar keves a 2x gbit. Ds1618 a tuti szerintem abba akar 10g kartyat is tehetsz.

(#49010) bb.bocs válasza llacee (#49009) üzenetére


bb.bocs
őstag

Nem kotekedes képen de érdekelne hogy használnatok ki otthon a 4 lan csatlakozót. Oké nálam úgy van hogy 2lan egybehuzva egy a fel és egy a letoltesnek. (portchanell) Na de max akkor látom értelmét ha 2GBes neted van otthon és a nas is kitudja pörgetni azt a sebességes, ami nem tudom mennyire lehetséges plusz mondjuk egyszerre 6an néznek 4ks filmet a nason.

[ Szerkesztve ]

(#49011) Mate válasza llacee (#49009) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem sose volt kevés. Leginkább a proci teljesítménye ami aggaszt kicsit.

(#49012) lewisfm válasza Mate (#49008) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem ezt az egyszerű Ds118 is tudja.

(#49013) AiRLAC válasza Mate (#49008) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS418play is több mint sok erre

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#49014) Sanya válasza Mate (#49008) üzenetére


Sanya
nagyúr

DS418 play elég lehet
4GB RAM elég lehet
Nem tudni, hogy újabb x64-x86 procival jön-e ki újabb NAS? ha jön is kb év vége fele (20-as széria).
Jelenleg egy 3-4 éves celeron proci van ezekben a felsorolt NAS-okban, ami kb mindenre elég, amit egy NAS-nak tudnia kell.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49015) Sanya válasza llacee (#49009) üzenetére


Sanya
nagyúr

mire kevés 2gigabit otthoni felhasználásra?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49016) gyugyo79 válasza Mate (#49008) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha ezek mellet esetleg szeretnél mókolás mentesen Dockert és vagy Virtual Machine M. -t használni akkor valamelyik + -ost válaszd (meg nem tudom mi nincs még hivatalosan a play -re hiába lenne a hardvere elég rá). A Docker amúgy egy nagyon jó dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#49017) llacee válasza Sanya (#49015) üzenetére


llacee
őstag

2tv hbo go, netflix, torrent, ondrive sync, telefon laptop minden szr van itthon.Router logja alapjan 500mbit feletti a forgalom csak a net fele.
Egyenkent meg a gepekben minimal ssd van osnek es mindenki kap sajat tarhelyet.1 jatek manapsag 60gb, 4k film 35gb hatekonyabb halozatrol nasrol.Nalam nagymeretu fileok es sok indexkep miatt (Munka)ssd cache-el 1200MB/s olvasas kijon.Olcsobb GB/forinttal es hdd jobban birja a gyurodes is.

[ Szerkesztve ]

(#49018) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Beüzemeltem első Synology NAS-om. Már most imádom, sikerült a Google Drive szinkronizáció, megy a távoli elérés amit eddig sosem tudtam összehozni, 4db winyó van benne 2-2 RAID1-ben.
Viszont sajnos elakadtam:

Hiába hozok létre ugyanolyan beállításokkal (mint a gyári Music, Video, Photo) mappát (pl.: Filmek), a hálózaton nem látom. A TV és a gépek a NAS-t és az original 3 megosztott mappát látja, de az újakat nem. Ebben mit kell még mókolni hozzá?

Illetve a torrent nekem fontos lenne. Letöltöttem a Download Station-t, megy is leteszteltem egy-két torrent-el, de én eddig úgy használtam, hogy a számítógépeken volt egy kliens, aminek a tárolási hely a régi NAS volt, de a kliens-ből nem tudok rájelentkezni sehogy. Ilyet hogy lehetne beállítani?

Érdmes lenne hálózaton belül FIX IP-síteni a NAS-t?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#49019) seger


seger
addikt

Mindenképpen fix ipt a nasnak

(#49020) Borisz76 válasza JoceeHunt (#49018) üzenetére


Borisz76
veterán

A TV miatt kell a Média szerver. [link]Összefoglalóban benne van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49021) JoceeHunt válasza Borisz76 (#49020) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen tudom az már fenn van. Csak az a bajom hogy az általam létrehozott mappákat nem látom se TV-vel, se PC-vel, se Notival.
Csak az alap 3 gyári mappát (Photo, Video, Music).
Pedig ugyanolyan beállításokkal, jogosultságokkal csináltam a sajátot mint ami a 3 fenti.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#49022) Borisz76 válasza JoceeHunt (#49021) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem is fogod látni.

Mert a tv-n megjelenő mappák nem is mappák hanem kategóriák.

A nason létrehozott megosztott mappát hozzá lehet adni a Video Station-ban.
Akkor ki kell jelölni , hogy az adott mappában mi van : videó , audio , kép.
Lehet egy kategória vagy akár mindhárom.

Ez alapján látszik majd a tartalma a Tv-n az adott kategóriában.

Kicsit még van csavarva.....remélem érthető.

Remélem hogy jól írtam.....nem vagyok gép előtt.
Melóhelyről,tabletről vagyok.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49023) JoceeHunt válasza Borisz76 (#49022) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, ezt este meglesem. :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#49024) MrCsiT válasza Sanya (#49015) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ne keverd.

A "2x gigabit", ahogy a fórumtárs írta, az nagyon nem 2gigabit ahogy Te írtad, csak kb. a fele. Jó esetben valamivel több, HA 2 vagy több eszköz szólítja meg a NAS-t, és működik a link aggregation.
Ez az 1:1 kapcsolatokon nem segít, az marad max. gigabites:

Én az SSD-s PC-ről szeretnék a gigabit szánalmas kb. max. 125 MB/s sebességénél gyorsabban másolni nagy fájlokat (pl., mikor a rendszerről készítek egy bitképes mentést) amit a szerencsétlen gyártó miatt, aki nem akar egy 10Gbe vezérlőt rátenni a 2019-es eszközére a szánalmas gigabites helyett, jelenleg nem tudok megtenni. (A NAS-ban lévő Red PRO vinyó 162 MB/s-t tudna, tehát már most is limitál a hálózati csatoló.)

A kérdés nem az, hogy MINEK, hanem az, hogy miért nem integrálják a kb. 2-3 éve létező technológiát végre?!

Ha csak 20 másodpercet nyernék egy 100 GB méretű fájl másolásánál, már megvenném, mert egyetlen dolgot nem kaphatok vissza, ami elmegy a várakozásra: az időt.. :N

(Helyette jelenleg vehetnék 350e-ért prémium NAS-t és abba PCI-E 10Gbe ethernet kártyát +50e-ért ha nem szeretnék várni, de ezt viszont kicsit sokallom, lévén nekem egy 2 lemezes nas is elegendő.)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#49025) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#49024) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha csak 20 másodpercet nyernék egy 100 GB méretű fájl másolásánál, már megvenném,

Megtöröltem a szemeimet. ;]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#49026) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#49025) üzenetére


MrCsiT
addikt

nem ér kiröhögni!!

Need 4 (izé... 10 GbE ) Speed NOWWW 4!!!!4!!négy!!

:DDD ;)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#49027) Borisz76 válasza MrCsiT (#49024) üzenetére


Borisz76
veterán

Az hagyján és valamennyire érthető , hogy egy 2 lemezes modellben nincs de az én 12 lemezes nasokban sincs....pedig ugye nem 2 forint.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49028) Sanya válasza MrCsiT (#49024) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igazából a 10 gigabites technológia még nem igazán kiforrott. A jelenlegi olcsó vezérlők olyan erőforrásigényesek, hogy a jelenlegi CPU-k nem nagyon bírnák a terhelést, emiatt kell nekik nagy számítási kapacitású kártya.
Na de milyen legyen?

Réz alapú vagy üvegszál alapú?
Réz alapúból van 6 szabvány
Optikaiból 8 szabvány.
Melyik legyen támogatva? Neked milyen eszközeid vannak? Na és nekem? Mennyi ideig legyen támogatva? visszafele kompatibilis legyen úgy, mint a 10/100/1000? vagy elég csak a 10 gigabites? Milyen 10 gigabites switch-et veszel hozzá? Sajnos még nem kiforrott egyik szabvány sem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49029) Mate


Mate
nagyúr

Köszönöm a segítséget! :R

(#49030) gyugyo79 válasza Sanya (#49028) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sajnos igazad van.
2.5 gigabit is elég lenne amúgy otthoni szinten ami mehetne a meglévő kábelekkel a legtöbb helyen.

Én amúgy használok LAG -ot és el tudom mondani, hogy csak lebeszélni tudnék róla mindenkit pléna, hogy a Windows is sz@patja a felhasználókat nem szerver szinten csak az otthoni felhasználókat. Mióta win10 van kb 3 vagy lehet 4 szer lőtték ki támogatást ebből nekem az első az azért volt pofára esés mert az egyik gépbe lévő kártyámhoz a gyártó már nem is csinált új drivert ezért lett egy LAG képtelen dual kártyám. Az intel az utána ment és bár volt olyan, hogy 1 hónap csúszással de lett driver. De pld most az utolsó Win build váltáskor már powershellből lehetett csak összerakni ami vegyük észre nem egy átlag felhasználói megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#49031) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek szeretném a video mappákat megosztani a nasomon.
Azt szeretném, hogy a át tudja másolni külső eléréssel, de törölni ne tudja, valamint a többi mappát se lássa.
Van erre lehetőség és ha igen akkor hogyan oldanátok ezt meg?
Mint látszik nem vagyok túl nagy pro a témában.

Ja és még 1 fontosat elfelejtettem:
vannak olyan videóim is, melyeket nem szeretném, hogy lásson, de az másik mappában van....

köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49032) Bacusuz válasza Bacusuz (#49031) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerk

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49033) gyugyo79 válasza Bacusuz (#49031) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én ezt úgy oldottam meg, hogy csináltam egy felhasználót akinek csak olvasás joga van a Videók mappára (semmi másra - de van olyan is akinek van máshoz is hozzáférése ugyan így ...). Utána a böngészőbe hozzá adtam neki egy könyvjelzőhöz a file station elérést.
https://nascime.synology.me:<port>/file/
amiből a file az a vezérlőpult -> alkalmazásportál-> álnév -nél adtam a File Stationek. A portmeg a többi meg értelem szerűen ami a https elérése a NAS-nak.
Megadtam a fn/jelszót neki és ennyi ...

Szerk.:* a felhasználó kezelésnél az Alkalmazások részen is minden le van tiltva csak a File Station van engedve.
Így le tudja tölteni ami érdekli de bajt nem tud okozni . Ha almappák elérést akarod tiltani leveszed az adott almappáról a jogot, hogy olvassa azt.

[ Szerkesztve ]

(#49034) Bacusuz válasza gyugyo79 (#49033) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi megpróbálom
nem ígérem, hogy nem akadok el..... majd akkor kérek még segítséget :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49035) Bacusuz válasza gyugyo79 (#49033) üzenetére


Bacusuz
őstag

portot hol adom hozzá?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49036) gyugyo79 válasza Bacusuz (#49035) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az az amin a NAS-t amúgy eléred kívülről. Alapból az 5001 -es.( Ha nem változtattad meg akkor 5001 )
DE beállíthatsz saját portot is a File Stationek ugyan ott lejjebb ahol az álnév adható meg, csak akkor azt is be kell a routerbe állítani (Akkor is ha az 5001 vagy ami helyette lett be volt)

[ Szerkesztve ]

(#49037) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Sziasztok
Most készülök venni egy ds918+ nast a kinőtt zyxel helyett vagy mellé ez még nem dőlt el.
Segítséget szeretnék kérni hogy hogyan állítsam össze a konfigot.
Amire használva lesz:
jelenleg 3 kamera használja tárolónak ez majd lehet bővül 1 kamerával.
Torrent
DLNA 4k média
felhő
backup

A zyxelben jelenleg egy 3T és egy 1T vinyó van.

Jelenlegi költségvetés a nas mellé egy db 3T vinyót enged max. A tárhely elég is ha 3T vinyókkal rendezkedek be idővel.
A kameráknak kellene a sebesség
A saját fájloknak a biztonság

Hogyan rendeznétek el a winyókat hogy az tutin kiszolgálja a média tartalmat és a kamerákat is de a saját fájlok azért biztonságban legyenek?
(szóba jöhet elvileg az hogy a zyxel megmaradna a kameráknak de akkor már kicsit nagynak érzem a 918-at)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#49038) llacee válasza Sanya (#49028) üzenetére


llacee
őstag

Eleg lenne egy pcie slot mint a qnap 150efts negylemezesenel aztan majd eldomtom milyet tennek bele.Sajnos qnap softvere nekem nem valt be.

[ Szerkesztve ]

(#49039) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

közben próbálom (vagyis próbálnám) a RAID 1-et beállítani, de a.. Nem sikerül na.

Jól sejtem, hogy az lehet a probléma, hogy hiába restore-oltam mindent a régi NAS-ról, újra le kell gyalulnom mindent és újra, nulláról létrehozni egy új kötet? :F :Y

Mert próbálom követni borisz76 és a Synology utasításait, de hiába csinálok új kötetet, csak egy második kötetem van és sehol nem találok semmi olyan opciót, hogy "és akkor most az egyest rátükrözném a kettesre vagy bármi". Teljes mértékben hiányzik a "Kezelés" gomb - hiába törlöm-hozom létre az új kötetet... :F

Mit szúrok el (ha)?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49040) gyugyo79 válasza bolondember (#49039) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Synology változtatott a 6.2-vel ezért nem teljesen úgy van minden. Ha már van kötet nem fogod tudni hozzá adni a másikhoz.. Ha törlöd és még nincs kötet fogod tudni hozzáadni a meglévő kötethez és ott kell kiválasztani hogy miként.
Tehát amikor van 1 használaton kívüli lemez akkor a Tároláskezelő->Tárolókészlet ->Tevékenység -> Lemez hozzáadása. (Ha azóta nem változtatták mióta utoljára csináltam)

[ Szerkesztve ]

(#49041) bolondember válasza gyugyo79 (#49040) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, maxirepsect meg köszönet meg minden!
soha a büdös életben nem ment volna a segítséged nélkül - elvileg már csinálja!

Köszi!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49042) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sajnos ahogy egy másik switch-el, a Synology Nas-al sem megy az aggregálás. Szerintem valami szoftver baj lesz (Unifi).
Nas-ban megcsináltam az két aljzat aggregálását, szépen ki is írja.
Ahogy a Switch-ben is megcsinálom, megszűnik létezni a NAS. Újraindítás után még IP-t sem kap.

NAS naplóba a helyreállítás után:
"A porttovábbítási szabályok újbóli alkalmazása sikertelen volt"

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#49043) Pékmester


Pékmester
tag

Urak, aki használja szinkronizálásra a Cloud Station Drive-ot, az megtenné, hogy felvilágosít a logikájáról?
A két megadott könyvtárban ugyanazok a fájlok vannak, módosítás nélkül. Tehát ha ráeresztem a szinkronizációt, én azt várnám, hogy látja, hogy ugyanaz és kész. Nem kell csinálni a semmit. Ehhez képest okoska össze vissza elkezd másolgatni, felfelé, lefelé, és 2 óra után ugyanaz a végeredmény mint előtte volt. Szinkronban van a 2 mappa.

(#49045) dni


dni
őstag

Sziasztok,

felpattintottam Syno Community repobol a Sonarrt, Radarrt, Jacketet, de van egy kis problémám. Előszőr a Sonarrt kezdtem el használni és később gondoltam, hogy kipróbálom a radarrt is. Miután feltettem a sonarr mellé a radarrt nem töltődött be a sonarr. Mivel csak egy sorozat volt beállítva így gondoltam eltávolítom a csomagot és újra felrakom, így most meg a radarr felületete nem töltődik be. :D Nem ugyan azt a portot használják így ezt a hiba lehetőséget kizárhatjuk.

Mi lehet a probléma, hogyan tudnék logot (logcenterben nem láttam semmi releváns infót) nézni, hogy miért áll le a kiegészítő a csomagkezelőből való indítást után?

[ Szerkesztve ]

(#49046) WaterWave válasza dni (#49045) üzenetére


WaterWave
veterán

Mono fel van telepitve?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#49047) wyzard válasza tomigonzo (#49004) üzenetére


wyzard
tag

Sziasztok!

Lehet ez a gond nálam is. Ilyenkor mit lehet tenni? Szeretném a webes tesztrendszeremet kívülről is elérhetővé tenni.
Belső IP-ről tökéletesen megy minden rendszer (PHP, Apache, mariaDB), viszont kívülről az istennek nem tudom elérni.
Portforward beállítva, ahogy kell, nas-nak fix IP-je van, de mégsem megy a kívülről történő elérés, timeout-ra fut a dolog.

(#49048) Bacusuz válasza gyugyo79 (#49036) üzenetére


Bacusuz
őstag

igen, volt nyitott port, csak azt hittem újat kell nyitni.
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49049) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hát újra elakadtam, de már színte a finishben vagyok.
A letöltés mappaába vannak almappáim.
ebből a user párat lát, de amit kéne pont nem. Hol tudnám ezeket az almappákat engedélyezni valamint tiltani adott usernek?
afelhasználók mappában csak főmappát tudtam beállítani...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49050) gyugyo79 válasza Bacusuz (#49049) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Station -> Mappán jobb egérgomb tulajdonságok -> Engedély fül .
Ha nincs engedélye akkor Létrehozás és hozzá adod alul látod a pipát amivel a könyvtár tartalmára is alkalmazza. Ha van engedélye de nem szerkeszthető akkor haladó ->örökölt engedélyek explicitti tétele és utána már tudod szerkeszteni.
Viszont így ha egy gyökér mappára adtál jogot neki olvasni azt öröklik az új mappák amikor létrejönnek ezért mindig figyelned kell ezt ha változik a mit láthat mit nem láthat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.