Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Dragon27 válasza gyugyo79 (#35288) üzenetére


Dragon27
senior tag

A kamu mail címel regisztráltam, de nem töltötte le a borítókat. PLEX alkalmazás lefagyott újraindítás után már működött. És mindent letöltött hozzá :C :)

Köszi

(#35302) gyugyo79 válasza claire78 (#35299) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a Realtek RTD1296 miatt gondolnám meg a 218 play -t, ha tényleg szeretnél virtuális gépezni akkor sajnos nem sok model van jelenleg amibe hosszú távon gondolkozni lehet mert egyenlőre csak
18 sorozat: DS3018xs, DS918+, DS718+, DS218+ az ami tuti támogatott lesz még ha más inteles modelen is elfut egy kis okosítással, de szerintem csak intel procisokon fog menni ha ki is lesz bővítve a támogatott lista.
Tehát arra tuti ne cserélj pláne még most ne, mert 0 + kapsz cserébe a Realtek RTD1296 procira még szinte semmi sincs lefordítva ami az új kütyü faktorhoz esetleg adna bármit csak az "alap" Synologys dolgok vannak rá.

(#35303) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hali!

Próbálok belépni munkahelyen a DSM-be quickconnect-el, de állandóan átdob a sima ddns-es eléréshez, mintha be lenne állítva, hogy így tegyen. Az valóban be van állítva, hogy http-t irányítsa át https-re, de eddig gond nélkül be tudtam lépni a quickconnct-el, nem volt gond, csak ma vettem ezt észre.

Tehát ha beírom, hogy: "quickconnectID.quickconnect.to" átirányít erre: "https://ddnsnév.synology.me:https port". Most valamit elnyomtam a beállításokban (szeintem nem tettem ilyet), vagy nem tudom mi van vele. Valakinek esetleg lenne tippje? Quickconnect engedélyezve van.

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#35304) Patice válasza Véreshurka (#35303) üzenetére


Patice
Topikgazda

A QC-hez tudtommal csak a QuickConnectID-t kell beírni. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35305) Véreshurka válasza Patice (#35304) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Így póbálom: quickconnect.to/quickconnectID . Ha jól tudom így be kellene engednie, illetve eddig így simán beengedett. Most meg olyan mintha be lenne valahol állítva, hogy a quickconnect-es belépést irányítsa át a ddns-es https-es elérésre. Ha beírom a böngészőbe a quickconnect elérést akkor egy pillanatra behozza az oldalt, de rögtön utána megy is az átirányítás :W

Szerk: még arra tudok gondolni, hogy nem működik a QC szolgáltatás és ezért irányít át, de honnan tudja a ddns elérésemet? Lehet egy böngésző előzmények ürítéssel még megpróbálkozom.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35306) Madwe válasza Véreshurka (#35305) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát eleve így működik a quickconnect, az nem egy ddns szolgáltatás, hanem egy relay. Azaz ha beírod hogy ennevem.quickconnect.to, akkor bejön az oldal, kapcsolódik a nasodhoz, s a nas külső elérési címére irányít. Ha nem lenne ddns szolgáltatásod, akkor maradna a quickconnectes cím, hiszen nincs rendes külső elérésed. De ha van, oda irányít. Mindigis így működött a QC :D

(#35307) caris1 válasza Véreshurka (#35303) üzenetére


caris1
tag

A munkahelyemről én is csak a xxx.synology.me-n keresztül tudom elérni az otthoni NASt, az xxx.quickconnect.to átirányít.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#35308) Véreshurka válasza Madwe (#35306) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ahha, így egy kicsit világosabb a dolog.

De akkor eddig miért tudtam használni? Múlt hét pénteken léptem be utoljára QC-el munkahelyről, ment minden. Illetve mindig figyeltem, hogy mi van a böngészőbe írva belépés után, és mindig ez volt: "https://quickconnectID.quickconnect.to". Eddig nem irányított át, ebben biztos vagyok, pedig a ddns regisztrálást már az elején megcsináltam. Pláne azért fura, hogy eddig nem csinált ilyet, mert ugye itt a cégnél a tűzfal nem engedi a sima ddns kapcsolódást, viszont QC-vel ment.

(#35307) caris1: nálunk a ddns-el való elérés nem megy, ezért is kezdtem el a QC-t használni, pedig az volt a tervben, hogy azt tiltani fogom.

Igazán nem akarok értetlenkedni, csak ha eddig működött akkor nem értem, most mi lelte.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35309) #29810560 válasza Véreshurka (#35308) üzenetére


#29810560
törölt tag

Pl. mert, a DDNS kapcsolat elérhetetlen/blokkolt volt!? ... így nem tudott átirányítani.

(#35310) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

sziasztok.sikerült WD red winyókat vennem a nas-ba 2 darab 6 és 2 db 3-as lenne most kezdésnek. , így most újra raknám az egészet,az világos hogy 12Tb lenne szabad, és 6 a biztonság.a harci kérdés az
lenne hogy amikor új winyókkal indítom a cuccot hogy a legjobb csinálni HSR-t?mindegy a méretek berakási sorrendje ha nincs rajta adat?el akarom kerülni hogy napokig dolgozzon rajta ( DS413j, majd jővőre lesz egy komolyabb ).

(#35311) Véreshurka válasza #29810560 (#35309) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Mármint úgy érted hogy a cég által blokkolt, vagy valamit én blokkoltam a DSM-ben?

Ha a céges blokkolásra gondoltál: mikor meglett a NAS, másnap melóból rögtön elsőnek a ddns-el való belépést próbáltam ki (már be volt állítva), de mivel az nem ment, ezért ki is próbáltam a QC-et, ami meg ment.

El Psy Kongroo

(#35312) #29810560 válasza Véreshurka (#35311) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én ezt nem tudhatom, hiszen nem ismerem a körülményeket.

... de, ha a DDNS-en keresztül valamiért nem érhető el a NAS - blokkolt port, nem frissülő IP cím, ideiglenesen nem működő DNS szerver stb. - akkor a QuickConnect nem irányít át, mert nem tud.

(#35313) Csokifalo válasza Csokifalo (#35310) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

illetve az lenne még a kérdés hogy ha a 4 lemezes konfigban egylemezes SHR védelemmel
bővíteni akarok majd egy 3 terrást 6-ra, akkor csak ki kell húzzam majd leállítva a 3 terrást, be a hatost,
és újra építi majd magát a plusz 3TB free területtel? mennyi idő lesz ez kb. egy ilyen régebbi vason? ( DS413j )

(#35314) Bozso68


Bozso68
senior tag

Hálózaton belülről el lehet érni xy.synology.me-vel a NAS-t?

(#35315) Borisz76 válasza Csokifalo (#35313) üzenetére


Borisz76
veterán

A leggyorsabb módja az SHR kötet létrehozásának, ha az összes lemezt egyszerre teszed be.
Mondjuk 3-3-6-6 sorrendben.

Később ha valamelyik 3 Tb-s lemezt kivennéd :

1, Nas kikapcs
2, 3Tb-s lemez kivesz
3, 6Tb-s lemez betesz
4, Nas indítás ujtán kötethelyreállítás
5, Türelem mert sokáig tart

A 12 Tb-nyi kapacitásból ( 6 Tb védelemmel ) bővítés után lesz 15 Tb hasznos tárhely.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35316) Csokifalo válasza Borisz76 (#35315) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Köszi, az 5.ös pont mégis kb mennyi idő egy 413j-nek? hasra ütésre?
köszi

gondolom most a kötetet meg attól még hogy egyszerre teszem be a winyókat csak úgy tudom létrehozni hogy egyenként adom hozzá az SHR tömbhöz, nem tudom egyben kinevezni stb

és a másik 3-3-6-6 sorrendet javasoltál, így hogy védett SHR ben lesz gondolom akkor nem
az első winyóra rakja a DSM-et

[ Szerkesztve ]

(#35317) Véreshurka válasza #29810560 (#35312) üzenetére


Véreshurka
senior tag

De nem is szeretném ha átirányítana. Egyébként a ddns működik, telóról betudok lépni.

Egyébként nagyon hiányolok egy Android / IOS appot a DSM eléréséhez.

(#35314) Bozso68: ha a routered támogatja a NAT Loopback-et akkor azt kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35318) Bozso68 válasza Véreshurka (#35317) üzenetére


Bozso68
senior tag

Akkor azért áll le időtúllépéssel. Sajnos a routerem nem tudja. Köszi szépen.

(#35319) Borisz76 válasza Csokifalo (#35316) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt vettem észre, hogy minél több a lemez annál hosszabb a bővítés folyamata.
Nálam 4 napig tartott mikor a meglévő 10 lemezhez hozzáadtam az utolsó 2 darabot.
Hasraütésre : kb 18 óra lesz a bővítés folyamata.

Ha egyben teszed be az összes lemezt és nem egyessével bővíted, akkor sokkal hamarább befejezi az SHR kötet létrehozását. Nem emlékszem pontosan de szerintem SHR válastása esetén az összes lemezt autómatikusan az kötethez adja, nem kell neked egyenként bővíteni.

Ha egy lemez meghal attól még a DSM elérhető marad, akár csak az adatok.
Ez úgy lehetséges ha minden lemezre felteszi magát a DSM.
Tehát NEM az első HDD-re teszi magát a rendszer.....jól is néznénk ki ha pont az szállna el.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35320) Véreshurka válasza Bozso68 (#35318) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha régi a router, érdemes cserélni. Főleg ha a ddns címeddel szeretnéd benntről használni, aminek egy nagy előnye, hogy https kérés esetén a let's encrypt tanusítvány is a ddns címedhez adja a tanusítványt, belső hálós címnél meg ugye nyavalyog, így nem kell több elérést beállítani mondjuk androidos fájlkezelőben.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35321) gyugyo79 válasza Véreshurka (#35317) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne foglalkozz vele mi van oda írva! Pláne ne zavarjon ha tudsz "rendesen" kapcsolódni.
Annyi, hogy a QC más képen kapcsol az eszközhöz. Ha érdekel akkor ezt olvasd át

(#35322) #29810560 válasza Véreshurka (#35317) üzenetére


#29810560
törölt tag

"De nem is szeretném ha átirányítana."

A DSM-ben a Külső hozzáférésben DDNS támogatás engedélyezése pipa ki.

"Egyébként nagyon hiányolok egy Android / IOS appot a DSM eléréséhez."

Az okostelefonok böngészőiben - pl. Chrome - van mobil verzióra való átkapcsolás. Legalább is Androidon van, én azt szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#35323) Csokifalo válasza Borisz76 (#35319) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

szuper köszi hétvegén kipróbálom...köszi a segítseget
az valós veszély egyébként vagy csak urban legend hogy amikor 4 ből elszáll egy
akkor nagyobb eséllyel száll el még a maradék háromból egy másik is?

(#35324) Borisz76 válasza Csokifalo (#35323) üzenetére


Borisz76
veterán

Műszaki cikkről lévén szó...lehet nem is a HDD száll el hanem a táp, az alaplap...stb.

Ez esetben nem mindegy ?

Nem kell az ördögöt a falra festeni.
Ha tönkre is megy egy lemez, attól még a többi megy tovább.

Nálam annó volt 6 db Seagate. Fél éven belül 1 db elhalt.
A többi azóta is megy. Azt az egy hibásat meg cseréltem Toshiba-ra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35325) gyugyo79 válasza Csokifalo (#35323) üzenetére


gyugyo79
addikt

Valós ha matematikai alapokon nézzük és az vesszük alapul, hogy a gyártó specifikációja pont annyi amit megad és nincs rá tartás, és ez a HDD mérettel nő.
De a valós életben a tapasztalatok alapján nem ilyen rossz a helyzet mint amit a matek kiad.

A legnagyobb baj inkább az, hogy egyéb kisebb hibák (amiktől amúgy működne ha nem pont akkor jön be) becsúszása esetén is tud borulni az egész ha az a rebuild alatt jön ki. De aki Raid5 -t választ az ezt bevállalja. Fontos adatokat mindenről kell menteni + külön helyre amúgy is ...

[ Szerkesztve ]

(#35326) #29810560 válasza Bozso68 (#35318) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben a routernek nincs NAT-loopback funkciója automatikusan/dinamikusan nem éred el a NAS-t belülről a külső IP címet regisztráló DDNS-el.

Statikusan próbálkozhatsz. Keresd meg az op.rendszeredben a hosts filet és írd bele az aktuális külső IP címedet a NAS belső IP címét és a DDNS címedet, de mivel ez nem dinamikus neked kell majd karbantartanod.

[ Szerkesztve ]

(#35327) gyugyo79 válasza #29810560 (#35326) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a belső hálósat írja hozzá és a NAS nincs DHCP -n akkor nem is kell utána nagyon foglalkoznia vele.

(#35328) #29810560 válasza gyugyo79 (#35327) üzenetére


#29810560
törölt tag

Milyen igaz. :K

Bocs! ... az az aláhúzás áthúzás akart lenni a #35326-ban csak elb...tam. :W

[ Szerkesztve ]

(#35329) claire78 válasza gyugyo79 (#35302) üzenetére


claire78
senior tag

Nem, nem szeretnék virtualizálni. :) Csak érdekelt, "játszásból". :)
Csak azért cserélnék, hogy időtállób és "erősebb" kütyüt kapjak.

(#35330) Bozso68


Bozso68
senior tag

Véreshurka, Mr Janó: köszönöm a válaszokat.

Most itthonról állítom be az új NAS-t, holnap viszont munkából tudom csak messziről elérni. Itthon böngészőből FIX IP-vel lépek fel, File Station-nel mozgatom a tartalmakat, Total Commander-rel másolok hálózaton belül - hálózati meghajtóként érve el.
Távolról (munkahely) eddig az előző NAS-t androidos DS File-lal böngésztem, arról indított VLC-vel néztem filmeket, a kezelőfelületre meg távoli PC-ről emlékeim szerint csak quickconnect-tel tudtam fellépni.
Torrentre a Download Station van beállítva.
Egyenlőre itt tart a tudomány. Javaslat lenne a feladatok optimalizálására?

A régi DS115j-t, ha mindent átraktam erre a DS718+-ra, fontos adatok biztonsági tárolására fogom használni. Arra van lehetőség, hogy az egyik NAS egy teljes mappája a másikra közvetlenben szinkronizálva legyen? (Tehát bármilyen változás azonnal a másikon is megjelenjen.)

Illetve több száz GB esetén mi lehet a leggyorsabb adatátviteli módszer a DS115J-ről a DS718+-ra? Rendelkezésre álló eszközök: szobában egy Lenovo Y500, erről "kezelem" a hálózatot wifi kapcsolattal; a többiek a nappaliban egy szekrény tetején: UPC Connect Box 100Mb-es wifi-vel, a két NAS (DS115j USB2 port, DS718+ USB3 port) ethernet kapcsolattal a Connect Box-ba, és van egy 2TB-os USB3-as külső HDD. Estére még tudok hazahozatni egy 15m-es ethernet kábelt, ami bőven elér a laptoptól a routerig. (Jelenleg a Total Commander másolja közvetlenül 3-4000KB/s-mal, és kezdek beleőszülni.)

Köszi előre is a javaslatokat!

(#35331) #29810560 válasza Bozso68 (#35330) üzenetére


#29810560
törölt tag

"NAS-t androidos DS File-lal böngésztem, arról indított VLC-vel néztem filmeket"

Mondjuk filmnézésre ott van a DS Video app.

Sok mindent írtál, de azt pont nem hogy sikerült-e a DNS címmel való elérés a hosts file módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#35332) hupuka válasza trol75 (#35034) üzenetére


hupuka
újonc

A Data.hu-s prémium letöltés az előző, tehát a 3.8.6-3481-as download station verzióig jól működött a felhasználói adatok megadásával. Megtaláltam a korábbi verziókat:
https://usdl.synology.com/download/Package/spk/DownloadStation/
Letöltöttem az én DS413j modellemhez való armv5 csomagot, és manuálisan downgrade-eltem a régi verzióra. Azóta ismét szépen tölt a Data-hu tárhelyről.

(#35333) Véreshurka válasza #29810560 (#35322) üzenetére


Véreshurka
senior tag

"DDNS támogatás engedélyezése" --> ezt merre találom? Mert ha belépek az External Access menüpontba ott a DDNS fül alatt csak a már beállított synology-s ddns van, ha azt szerkeszteném ott sincsen ilyen, iletve a többi fül alatt sem találtam semmi ilyenre utalót.

Androidon Firefox alatt ilyen a belépési oldal: [link], legalább 6-szor kell megnyomnom a frissítést, hogy egyáltalán kitölthető formátumba jelenjen meg a belépési oldal, most egy másik böngészőben döntött úgy az oldal, hogy magától benagyít és nem látom a jobb oldalon mi van a DS asztalon, illetve nem engedi nagyítani sem az oldalt... :W és IOS-en is addig vagy király a safariban amíg nem akarod fektetve is használni az eszközt, mert akkor rögtön nincs meg az aljának egy része, vagy éppen csak a képernyő fele töltődik be. Ha már csináltak DS alkalmazásokat igazán készíthetnének egy DS Manager appot is mind Android-ra, mind IOS-re.

(#35321) gyugyo79: pont ez az, hogy nem tudok kapcsolódni, de eddig működött úgy, hogy nem irányított át a ddns címemre.
Ahogy kivettem a leírásból akkor a QC azt csinálja, megnézi melyik a leggyorsabb kapcsolat (syno szervereken át, vagy ddns-el) és azt hozza be. De ez így - legalábbis nekem - f*szság, mert ha a ddns-en egyébként nem tudsz belépni akkor meg vagy lőve és máris nem igaz a következ mondat a pdf-ből: "QuickConnect is initially designed to ensure specific Synology NAS services are always reachable in any network
environment, even one that’s not port-forwardable. Now it offers a comprehensive solution to guarantee that not
only are the services always accessible, but they are also accessed with minimal fuss and network overhead." --> Nekem ez azt jelenti, hogy a QC arra lett létrehozva, hogy bármilyen hálózati környezetből mindig elérhető legyen a delikvens NAS-a. Legalább legyen már meg a lehetőségem, hogy eldöntsem én hogyan szeretnék kapcsolódni.

El Psy Kongroo

(#35334) #29810560 válasza Véreshurka (#35333) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hányas verziójú a DSM? :F

mert, ...

DSM 6.x.x > Vezérlőpult > Külső hozzáférés > DNS kiválasztása > Szerkesztés gomb > DDNS tábla.

Próbáld ki Android alatt a Chrome-ot. Annak a menüjében (3 függőleges pont) van az aktuális weboldalra vonatkozó Asztali webhely kérése checkbox.

[ Szerkesztve ]

(#35335) Bozso68 válasza #29810560 (#35331) üzenetére


Bozso68
senior tag

A hosts file módszer még nem jött össze, eddig még nem találkoztam ezzel a megoldással. Biztos, hogy valamit elszúrtam, de nem létező elemet keres a HDD-n.
A DS Video DS115j-n beleőszülős, ezért eddig hanyagoltam. Holnap tudok az új vassal távolról kísérletezni.

(#35336) #29810560 válasza Bozso68 (#35335) üzenetére


#29810560
törölt tag

Windows alatt általában a C:\Windows\System32\drivers\etc mappában van a hosts file. Abba reszeld be a...

NAS_belső_IP domainneved - sort.

Pl.:

192.168.1.10 akarmi.synology.me

[ Szerkesztve ]

(#35337) Bozso68 válasza #29810560 (#35336) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszönöm a segítséget, a hosts file belépés sikerült!

(#35338) #29810560 válasza Bozso68 (#35337) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Így akkor most akár a saját belső hálózatodon lévő eszközről, akár külső eszközről - pl. mobilnet - próbálod elérni a NAS-t, ugyanazzal a DNS címmel hivatkozhatsz rá.

(#35339) trol75 válasza hupuka (#35332) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Köszönöm a válaszodat. :R :R :R
Csak az a gondom, hogy nem találom a DS118-hoz való csomagot.
Ez a NAS Realtek RTD1296, 64-bites cpu-s.

Akkor melyik verzió töltsem le hozzá?
DownloadStation-x86_64-3.8.6-3481.spk?

Üdv.

(#35340) trol75 válasza hupuka (#35332) üzenetére


trol75
tag

Üdv.

De letöltöttem a termék oldaláról az új Download Station-t.
DownloadStation-armv8-3.8.7-3490.spk fájlnévvel jött le.

Így már tudom, hogy mit kell letölteni.
Köszönöm. :R

(#35341) gyugyo79 válasza Véreshurka (#35333) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bocsánat az nem jött át, hogy így nem tölt be, mert amúgy meg ha bele gondolsz gyorsabb lenne nélküle. Ezért írtam, hogy ne zavarjon.

Nem lehet, hogy ahol dolgozol monitorozva van a forgalom és a rendszergazda miután látta, hogy valaki garázdálkodott ki tűz-falazta?

Jól érted a célját de ez is tiltható a te oldaladról is egy szerencsétlen tűzfal szabállyal meg a másik oldalon is.

Ha tippelgetni kéne amúgy a te oldaladon van a hiba és a Syno servert eléred viszont annak nincs kapcsolata a NAS -odon futó QC service -vel, ezért mivel a Synos DDS lejelenti a címed neki megpróbálja, hogy arra irányít.

Én legalábbis erre keresgélnék. A Synos alap dolgok amiket szerintük ellenőrizni kell ilyenkor :

Temporarily enable or re-enable remote access at Support Center > Support Services. Once this issue is solved and the QuickConnect service is working properly again, you can disable remote access and set it back to its previous state.
Disable and then re-enable QuickConnect at Control Panel > QuickConnect.
Change DNS server to 8.8.8.8 at Control Panel > Network > General. Consult your ISP if you need the DNS to be configured otherwise.
Temporarily disable your DSM firewall and auto block to see if your Synology NAS becomes QuickConnect accessible. If so, check your firewall and autoblock settings.
Enable NTP service at Control Panel > Regional Options > NTP Service to sync time with an NTP server.

[ Szerkesztve ]

(#35342) Véreshurka válasza #29810560 (#35334) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ok! Végre leesett! Azaz kapcsoljam ki a DDNS szolgáltatást. :DD Otthonról majd folytatom aztán jelzek, és akkor marad a router féle ddns elérés.

Ha viszont kilövöm a DDNS szolgáltatást akkor a let's encrypt-es tanusítványnak vajon meg tudok adni másik ddns címet, vagy felismerte, hogy egy syno NAS-ba lett felrakva és automatikusan az ott létrehozott ddns-t lőtte be magának? Sajnos most nem emlékszem a menetére, de persze ezt is meg fogom nézni otthon...

Google-t gyökerestől írtottam ki a telefonomról, még írmagja sem maradt (no gapps) :)) , egyébként a linkelt képen a firefox asztali módban volt...

(#35341) gyugyo79: sajnos ez is elképzelhető (rendszergazda letiltotta), de nem hinném: rövid sztori miért nem:ebay, ali, gearbest, stb.. tiltva van. Amazon.de, banggood nincsen és bőven használom is az oldalakat :) és még nem figyelt fel rá senki, szóval nem hinném, hogy pont erre figyeltek volna fel Még megpróbálom az általad is leírt tanácsokat ahogy hazaérek...

Köszi mindenkinek a segítséget! :R Még jelentkezem ajd úgyis :)

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35343) #29810560 válasza Véreshurka (#35342) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ok! Végre leesett! Azaz kapcsoljam ki a DDNS szolgáltatást."

Valahogy úgy. :K Amennyiben nincs DDNS, marad a QuickConnect.
(... mert, a NAS mindkét szolgáltatáson keresztül elérhető. Két független, de összekapcsolható elérési rendszer.)

"egyébként a linkelt képen a firefox asztali módban volt."

OK! Pont azt kell kikapcsolni, hogy átlépjen mobile módba. :)

[ Szerkesztve ]

(#35344) Véreshurka válasza #29810560 (#35343) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Úgyis széttöredezi... Inkább bombázni kéne a synology support-ot, hogy csináljanak egy fasza DS Manager appot androidra és IOS-re :DDD Illetve elérhetővé tehetnék a többi DS alkalmazás appjait a honlapjukon, hogy az olyanok is hozzáférjenek akiknek nincs fennt a Play áruház...

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35345) Véreshurka válasza #29810560 (#35343) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Csak később vettem észre a kiegészítésedet:

"(... mert, a NAS mindkét szolgáltatáson keresztül elérhető. Két független, de összekapcsolható elérési rendszer.)"
Ez teljesen korrekt szolgáltatás lenne, ha a syno nem akarná önkényesen összekapcsolni őket és a user választhatna, hogy adott szituációban hogyan is szeretné kívülről elérni a rendszert.

El Psy Kongroo

(#35346) Bozso68


Bozso68
senior tag

Közben megtaláltam a File Station-ban a megosztási lehetőséget. Így közvetlenül lehet másolni NAS-ról NAS-ra. A gazdán engedélyezni kell a megosztást, a másikon ip, jelszó, stb.
Tolja, mint állat.

[ Szerkesztve ]

(#35347) #29810560 válasza Bozso68 (#35346) üzenetére


#29810560
törölt tag

:F File Station-ben nem kell trükközni NAS-ról NAS-ra file műveletnél:

File Station > Tevékenység gomb > Másolás a következő helyre/Áthelyezés a következő helyre:...

... menüponttal másolunk/mozgatunk.

(#35348) Bozso68 válasza #29810560 (#35347) üzenetére


Bozso68
senior tag

Itt két külön NAS-ról van szó. Másikat nem kell "megtanítani" neki?

Mod: látom, nem a korábbi hsz-omra válaszolva írtam a megoldásom, az előzményt a két NAS-ról meg nem vetted figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#35349) #29810560 válasza Bozso68 (#35348) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Bocs! Nem volt világos, hogy nem NAS-on belül megy a művelet. :B

[ Szerkesztve ]

(#35350) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Most nyüszögök a tegnap megjött DS118-al.....,hát van mit állítgatni rajta. Ezek a portátirányítások kicsinálnak, no nem technikailag, mert azt meg tudom csinálni a routerben (asus rt-ac-56u), de végül is lett a valaggal belőle, mert meglestem a syno oldalán a portokat, amiket használ e szerkezet, ill, amit én használni akarnék. Majd megpróbálom a korábban leírt helyi portátírásokat is. Egyáltalán nektek mennyi port van átirányítva ahoz, hogy a letöltések, és a távoli elérések menjenek? Jelen pillanatban egy dolog azért eszembe jut, nevezetesen az, hogy a jó édes ....anyukáját annak az elmeroggyantnak, aki a syno oldalán megszüntette a magyar nyelvű súgót! :W Mert ugye bármilyen leírást is kotor elő az ember 70 akárhány oldalas letölthető pdf-et pl....minden lényeges résznél az van ott, hogy keresd fel a súgót.....ami ugye nekem, akár szuahéli nyelven is lehetne. Mindegy no, majd elkínlódok vele valahogy, de esetleg van valahol egy nagyon részletes beállítási iromány? Biztosan jövök majd, a hülébnél-hüléb kérdésekkel, eddig is itt kerestem rá az engem is érdeklő megoldandó problemákra....jó ez a kereső, csak a szemem folyik már ki mint a csigának.
Igazából, csak torrentre+filmek streemelésére használom/nám majd a kütyüt, a legfurfangosabb amit csinálnék, az a telóról elérve a nas-t, mondjuk irányítanám a torrenteket(le+fel töltéseket kezelném). Megpróbálok saját kútfőből meglenni, de ismerve az agyam kapacitását, ez valszeg nem megy majd mindig.
Köszönöm, ez eddigi ellesett segítő hozzászólásokat, és remélem a saját feltett kérdéseimre is jön majd segítő emberke :K

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.