Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Madwe válasza skoos (#29000) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom van e kifejezetten erre való app, de erre is jó a filebot - annyi h nem lehet a be és kimeneti mappa ugyanaz, uh valamennyire el kell mozgassa a videókat:(
De ha egy mappával beljebb teszel most mindent (pl eddig a videon belül volt minden, akkor az egész tartalmát fogod s egy temp mappába átpakolod a videon belül, a temp mappát adod meg bemenetnek s a videot kimenetnek akkor rendben kéne legyen)
Viszont onnantól kezdve tud majd a downloads mappádból automatikusan futni ütemezve :)

Itt és utána még itt írtam róla, a vége pedig ilyesmi lesz (bal oldalt direkt lenyitogattam a sturktúrát:

(#29002) gg72 válasza Madwe (#28997) üzenetére


gg72
veterán

Hú, azon átsiklottam, elnézést... ;-)

(#29003) Alex91 válasza skoos (#29000) üzenetére


Alex91
félisten

Tud mit kezdeni, csak ne legyen a filmet tartalmazo mappaban megy egy konyvtar... Meg az Infuse-ban lehet hazsnalni a konyvtar (Library) funkciot is, az melyebben keres.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29004) Madwe válasza Alex91 (#29003) üzenetére


Madwe
nagyúr

Most esett le h teljesen félreértettem a kérdést:D

(#29005) gg72


gg72
veterán

Lehet lám kérdés, de az vagyok. :B
Windows 10-es gépen a NAS-ban lévő HDD-t fel tudom venni, mint hálózati meghajtót?

(#29006) Borisz76 válasza gg72 (#29005) üzenetére


Borisz76
veterán

Magát a HDD-t nem.

A rajta létrehozott "Megosztott" mappát igen.

Synology DSM 6 - Kötet létrehozás / bővítés / költöztetés

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29007) gg72 válasza Borisz76 (#29006) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. ;)

(#29008) molnartibor válasza Peathee (#28998) üzenetére


molnartibor
tag

Plex helyett serviio-t ajánlom DLNA-ra mert a serviio használja a hardweres videó részét a NAS_odban lévő procinak ha a dlna kliensnek menet közben transcódolni kellene! Emelett persze felrakhatod a plexet is csak 1080p-t nem fog tudni neked pl Sony AVCHD-re konfertálni akadásmentesen (Nekem DS214play van ez alapján írom neked)

(#29009) gg72


gg72
veterán

Még egy utolsó kérdéskör a vásárlás előtt. Megpróbálom pontosan leírni, hogy miért és mire kellene nekem egy kis szervergép/NAS és kérem segítsetek a végső döntésben:

A kiindzuló helyzet az, hogy volt ugye egy kis szerverem egy Q1900DC-ITX lap köré építve (2*2GB RAM, SSD + 2 db HDD, Jonsbo V6S ház), de az alaplap pár napja megadta magát és most dilemmázom:
1.) Vegyek új alaplapot (ASRock J3160DC) és minden marad a régiben.
2.) Váltsak DS116 NAS-ra? Ez utóbbi esetében természetesen eladnám a kis szerver működő, de már nem szükséges alkatrészeit (ház, ram, SSD, egyik HDD, külső táp).

Elsődleges szempont a letöltés, de ott sem tömegével futtatok torrenteket, csakis filmek érdekelnek, általában max.2 torrent fut egyszerre, de azok nagyobb fájlok, 13 Mbps netünk van. Letöltés után a vinyók eddig amolyan átmeneti adattárként szolgáltak, ugyanis ha megteltek, egyrészt átmásoltam őket a PC-men lévó vinyókra (gigabites hálózaton keresztül), vagy "őskövület" lévén kiírtam őket lemezre (BD). Fontos még, hogy a NAS-on lévő dolgokra Win-es gépről is hozzá tudjak férni (hálózati meghajtó), valamint távolról is bárhonnan, ha épp nem vagyok otthon.

A másik, amire használtam még a szervert, hogy van egy Amlogix S905 lejátszóm, hálózaton keresztül is nézek vele néha filmeket a szerverről.

Szóval ezeket a "funkciókat" kellene tudnia az új gépnek is, szerintem nem sok.

Számolgattam ide-oda és mindkét lehetőség nagyjából hasonló (nem várt) anyagi kiadás lenne, de a DS116 típust pl. a német amazonról pár ezressel olcsóbban is meg tudnám venni, mint itthon. Erről mi a véleményetek, a garancia itthon is érvényesíthető?

Szóval szeretnék véget venni a dilemmának, amin napok óta rágódom... :)

(#29010) Borisz76


Borisz76
veterán

Frissítés érkezett.

Viszont ilyet még nem láttam. ( Vagy csak nem emlékszem rá ? )
Ha kell , akkor magától újra indul a rendszer.

Most "csak" figyelmeztet :

Amúgy semmi érdekes...robogunk tovább.

Mod :

Ha minden jól megy , akkor ma érkezik egy csomagom.
Ezzel végre a hétvégén nagyobb "munkába" tudok fogni.
A Szekrénybe Költöztetős bejegyzésemhez csapom majd hozzá.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29011) Madwe válasza Borisz76 (#29010) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igenigen, 6.1nél írták, h mostantól ha újraindítás kell a nasnak update után, akkor a rebootot mi tudjuk ütemezni. Azt még nem lestem meg, h ezt amúgy felül lehet e írni, h ha kell reboot akkor csinálja csak meg :)

(#29012) molnartibor válasza gg72 (#29009) üzenetére


molnartibor
tag

Én vennék új alaplapot + felraknék rá XPenology-t!

(#29013) gg72 válasza molnartibor (#29012) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz, kíváncsi vagyok mások is ezt ajánlják-e inkább.

(#29014) McVetranio


McVetranio
csendes tag

Sziasztok azóta is fennáll a problémám, igy abszolute hozzá nem értőként kérnék tanácsot DS416 ügyben. A hiba: a NAS 4-5 perc működés után nem elérhető. Bővebben: a cucc kb 4 hónapja kifogástalanul működik az itthoni hálózatban, 2 számitógépről, egy TV-ről és egy telefonról érjük el. Leginkább filmek tárolása, lejátszása az amire használjuk illetve ide szinkronizál egy teló fotókat. Tegnapig minden rendben volt, de este azt vettem észre, hogy "eltünik" a hálózatból a cucc, mind az 5 zöld lámpa folyamatosan világit de effektiv nem működik. Sem távoli eléréssel sem hálózaton belül nem éri el egyik eszközöm sem. (olyan mintha ledobta volna magáról a hálózat az eszközt?? ) Ha újrainditom, akkor megint 4-5 percig megy , lejátsza a filmeket, elérem mindenhonnan aztán ismét "lefagy". Elvileg a SinglePortForwarding jól ki van töltve, a router a 121-es porton 6881-en ad neki IP-t. (remélem jól csináltam) Esetleg a fenti noob infók alapján valaki tudna segiteni? Köszi előre is

(#29015) Multibit válasza molnartibor (#29008) üzenetére


Multibit
veterán

DLNA helyett a mediaplayert ajánlom ;)

(#29009) gg72
Az az általános vélemény az épített NAS-okkal kapcsolatban, hogy jobban megéri, ha
- több lemezes NAS-t akar az ember
- nagyobb teljesítményre van szüksége, mint amit általában az out-of-box típusok adnak.

Tehát ha nem várható a közeljövőben, hogy az ADSL-t valami brutál gyors netre váltod és nem akarsz sok lemezes tárolót, akkor jó döntés egy olcsóbb NAS. Az, hogy DS116, vagy DS216j, már más kérdés. A DS116 erősebb, a DS216j praktikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#29016) molnartibor válasza Multibit (#29015) üzenetére


molnartibor
tag

Igen, de azt írta korábban hogy kb ugyanannyiba fáj neki az alaplap mint a syno vas szóval így mindenképp megéri több RAM erősebb CPU!

(#29017) Madwe válasza molnartibor (#29016) üzenetére


Madwe
nagyúr

Már ha szüksége van rá. Mondjuk nem tudom mennyire macera az xpeno, mennyire követi a frissítéseket, stb, ha gyk ugyanaz, lehet megérheti a lapcsere nascsere helyett.

(#29018) Borisz76 válasza molnartibor (#29016) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor veheti a Syno-t is, a kimaradt alaktrészeket eladja és befekteti alkoholba :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29019) Patice válasza McVetranio (#29014) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valami ott tényleg beragadhatott és /vagy nem jól lett beállítva.

Én megpróbálnék egy soft reset-et nyomni, ami csak az admin-t állítja alap helyzetbe, meg pár szolgáltatást. És utána ismét beállítgatni, de csak lépésről-lépésre.

Jobb ötletem nincs.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29020) molnartibor válasza Madwe (#29017) üzenetére


molnartibor
tag

Ha minden igaz csak a főverziók közötti váltáskor kell új bootloader amúgy pedig megy mint ha rendes syno lenne, de van neki topikja egy kérdést megér!

(#29021) Sanya válasza McVetranio (#29014) üzenetére


Sanya
nagyúr

itt hálózati gond lehet, én elsőkörben nem értem a "a router a 121-es porton 6881-en ad neki IP-t. (remélem jól csináltam)" mondatot, mire vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29022) McVetranio válasza Patice (#29019) üzenetére


McVetranio
csendes tag

Új fejlemény van a dologgal kapcsolatban, mégpedig: az IP cim ugrik!! Eddig a 121-es IP-n volt mára már a 122-es IP-n van. Ezek szerint nem fix IP-re tettem :( Abban tudtok gyors segitséget adni hogy hogyan állitsam be fix IP-re? Router Cisco Linksys E3200. A Single és a Range port forwardingom most igy néz ki (próbálom visszatenni az eredeti 117-es végű IP-re. Mit állitottam be rosszul? Sajnos a munkám miatt rengeteg dolog van a NAS-on és igy komoly lemaradásban vagyok :(

(#29023) McVetranio válasza McVetranio (#29022) üzenetére


McVetranio
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#29024) molnartibor válasza McVetranio (#29023) üzenetére


molnartibor
tag

Olyat keress hogy DHCP Adress reservation ott megadod az ip-t meg a NAS MAC adressét!

(#29025) Patice válasza McVetranio (#29022) üzenetére


Patice
Topikgazda

A képek alapján csak port forwardot sikerült beállítanod adott IP-re.

A fix IP-t meg lehet adni a routerben is, de a DSM-ben is be lehet lőni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29026) McVetranio válasza molnartibor (#29024) üzenetére


McVetranio
csendes tag

Köszi a segitséget, megtaláltam és hozzá is adtam. Mellékelek egy képet biztos ami biztos :)

(#29027) molnartibor válasza McVetranio (#29026) üzenetére


molnartibor
tag

Nincs mit!

Lehet kell majd újraindítani az eszközöket mert ami ip-t kioszt DHCP-n azok ilyen 1-2 napig érvényesek!

[ Szerkesztve ]

(#29028) gg72 válasza Madwe (#29017) üzenetére


gg72
veterán

Azokra van csak szükségem, amiket leírtam, sztem ezekhez nem kell sok ram és cpu. Árban úgy jönnek ki hasonlóan, hogy természetesen a nas drágább, mint egy új lap, de a különbséget behoznám a megmaradt alkatrészek eladásából, persze ami plusz macera, mármint az eladás.

(#29029) Madwe válasza McVetranio (#29026) üzenetére


Madwe
nagyúr

DHCP reservationnél még arra érdemes figyelni, h ne a dhcp poolból adjad. Pl a dhcp pool a .100tól indul, akkor reservationbe .100ig tedd be. Mert néha össze tud akadni 1-1 kliens, aki dhcp poolból kér ip címet, néha megkapja egy reserváltét :D Persze pár eszközös hálózaton ez nagyon ritka, de úgy tisztább :)

(#29030) gyugyo79 válasza gg72 (#29028) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én mindig felhozom azt is a döntés előtt állóknak, hogy a mac cím buherálás nélküli verziókra is elég nagy rálátása van a synologynak és ha akar csúnyán tud végetvetni az egésznek.
Utána elmesélem a Német DreamBox sztorit akik meglépték a klón boxok tönkretételét mert azok az ő szoftverüket használta. Synology szinten ez simán lehet egy formázás, kódolás stb. Fel se kell vállalniuk....

Ne legyen ilyen de ha elér egy kritikus tömeget a mennyisége az okosított verziónak és az övék nem pörög úgy, hogy elkezdenek bűnöst keresni akkor bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29031) gg72 válasza gyugyo79 (#29030) üzenetére


gg72
veterán

Bocs, de ezt nem teljesen értem...

(#29032) Multibit válasza gg72 (#29031) üzenetére


Multibit
veterán

Az XPEnology-ról van szó.

(#29033) McVetranio


McVetranio
csendes tag

Sziasztok, a reggeli szitu és hibajelenség "finomodott" picit. (reggel ugye meglett a fix kiosztott IP cim stb) faszán működött is a NAS, tökéletesen elértem minden eszközről stb. De most már második alkalommal ismét "kifagy". Annyiban sikerült szűkitenem a hiba körülményét, hogy egészen addig nincs gond amig el nem inditok egy letőltést. Abban a pillanatban, amint bekerül egy feladat a DownloadStation-be, rögtön (2-4 percen belül) lefagy a cucc (minden lámpa világit, de sem hálózatból sem távoli eléréssel nem látható a NAS) Ez segit lokalizálni esetleg a problémámat? Mire utalhat ez a dolog?

(#29034) gg72 válasza Multibit (#29032) üzenetére


gg72
veterán

Akkor ez egy érv a NAS mellett, gondolom.

(#29035) kaciokos válasza Madwe (#29029) üzenetére


kaciokos
őstag

Hmmm, szerintem meg DHCP rezervált IP-t csak a DHCP tartományom belülről lehet adni.

Ha DHCP tartományon kívülről akarsz, akkor az fix IP, és azt nem a router-en, hanem az adott eszközön kell beállítani. Kicsit bonyolultabb, de szerintem jobb megoldás.

(#29036) McVetranio válasza kaciokos (#29035) üzenetére


McVetranio
csendes tag

Huhh nekem ez picit(nagyon) magas. Esetleg ha nem nagy kérés leirnátok hogy konkrétan mit hol és hogyan állitsak be?

(#29037) gyugyo79 válasza gg72 (#29034) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, DE csak ha számít. Én amikor magamnak állítottam fel az érveket,hogy Syonlogy vs Xpenology ez volt az ami miatt a Synology mellett döntöttem mert, hogy jobb és olcsóbban erősebb Xpeno rakható össze az tény de otthonra nekem nem kell vagy inkább kifizetem a többlet mint , hogy pár év után ha beüt a baj megbánjam a smucigságom.
Mondjuk nálam számomra és a család számára fontos tartalmak is vannak rajta tárolva és igaz minden megvan még 1 helyen minimum de az össze szedésük rendezésük nagyon fájna főleg időben.
Én a 2 lemezest is ezért szoktam javasolni raidbe mert HDD hiba esetén marad minden gyorsan javítható a probléma de addig is működik , elérhető minden. Míg ha valakinek egy központi media szerver, torrent állomás kell a fenti érvek mit sem nyomnak a latban.

[ Szerkesztve ]

(#29038) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tudtok esetleg infót arról,hogy a synology download station -t OSX-en ki lehet-e váltani valamivel Safari alatt?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#29039) Multibit válasza gg72 (#29034) üzenetére


Multibit
veterán

A gyári Synology-val működő NAS mellett (mert az épített, XPEnology-s NAS is NAS). De biztos sokan nem értenek ezzel egyet ;]

(#29040) Madwe válasza kaciokos (#29035) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát kezeim között még 1 router/tűzfal se fordult meg, ami ne tudott volna ilyet.
Dhcp pool indul mondjuk a 192.168.1.100-tól és 192.168.1.254-ig tart. Reservationbe meg felveszek valamit a 192.168.1.10-es címre, ezt zokszó nélkül minden router megteszi. S pl régebben nálunk gyakran összeakadtak, ameddig a reservation az a poolon belüli értéket kapott (de mondom, pár eszköznél ennek az esélye nyilván nagyon kicsi, de attól még ott is előfordulhat, s jön is a windows/egyéb asztali os sipákolása, h hé, ip cím ütközés van :D)

De ez így is lett anno kitalálva. A dhcp pool az az értékegyüttes, amin belül a dhcp random dobálja ki az ügyfeleknek a címeket. ettől függetlenül poolon túli értéket tudsz kiküldeni dhcpben!

[ Szerkesztve ]

(#29041) kaciokos válasza Madwe (#29040) üzenetére


kaciokos
őstag

Eddig csak nagyvállalati DHCP szerverekkel dolgoztam, ott a DHCP tartományon kívüli címet DHCP rezerválttá tenni egyszerűen nem lehetséges.

Most kipróbáltam egy kis TP-Link routeren, és ott simán engedte, szóval nálad a pont, egyszerűen mivel én nagyvállalati környezetből jövök, eszembe sem jutott ilyen eretnekség. :)

Jobban végiggondolva valójában tök hasznos funkció, valószínűleg a kis eszközökbe ezért tették bele, még akkor is, ha kicsit ellentmondásos konfigurációt eredményez: a DHCP szerver ebben az esetben ugyanis egy olyan címet oszt ki a kliensnek, ami kívül esik a számára beállított kiosztható tartományon. :)

(#29042) Madwe válasza kaciokos (#29041) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt a freebsd alapú stormshield tűzfal is zokszó nélkül csinálja pl :)

(#29043) Multibit válasza Madwe (#29042) üzenetére


Multibit
veterán

Ez szerintem gyártó függő. A Linksys-nél ez a módi: [link]

Idézem:
"IMPORTANT:  The IP address has to be within the DHCP Reservation range.  This is because you cannot set an IP reservation outside the DHCP range."

A Cisco sem szereti a pool-on kívüli megoldást: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29044) gg72 válasza Multibit (#29039) üzenetére


gg72
veterán

Hát nem tudom mi legyen (és lassan döntenem kellene, mert lassan egy hete vagyok szerver nélkül), és itt nem akarok tovább akadéskodni és még sokáig rágni a gittet... Szívesen kipróbálnám a DS116-ot, mert valahol az az érzésem van, hogy az én céljaimra elég lenne, de ugyanakkor meg azt is tudom, hogy valahol célszerűbb lenne csak alaplapot cserélnem a meglévő miniszerveremben. Szóval a kíváncsiság a NAS felé húz, de józan eszem meg a lapcsere felé. :U

(#29045) Multibit válasza gg72 (#29044) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom, nehéz ügy. Ha nem szorítanak az anyagiak, én a Synologyt javasolnám. Nagyon kényelmes, jól kezelhető rendszer.

(#29046) gg72 válasza Multibit (#29045) üzenetére


gg72
veterán

Akkor benevezek egy DS116-ba. Így természetesen jövök majd kérdésekkel... :)

(#29047) pn4hvq válasza McVetranio (#29033) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Abban a pillanatban, amint bekerül egy feladat a DownloadStation-be, rögtön (2-4 percen belül) lefagy a cucc (minden lámpa világit, de sem hálózatból sem távoli eléréssel nem látható a NAS)

Nem lehet, hogy valamelyik hdd badsectoros? Akkor "fagy" le, amikor a hibás szektorokra írna, és az okozza a folyamatos led világítást, hogy csóri 1230szor próbálja írni az adott szektort.

(#29048) Sanya válasza kaciokos (#29041) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem, ez hiba.
Van a ranfom szerint osztott tartomány ( pl 192.168.8.100-200-ig) , ha ezen belül lesz valami foglalt, akkor néha előfordulhat ütközés, ha rosszul van megírva a dhcp szerver.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29049) Rick4


Rick4
félisten

Van valakinek tapasztalata két syno közötti biztonsági mentésben?

Mindkét nas be van lőve, quickconnect, élő net egymástról 2km-re, más más netszolgáltatónál. Mindösszesen annyi lenne a feladat, hogy a fő nasról mindig le legyenek mentve az adatok a kijelölt mappákból a második nasra. Ha feltolk egy új doksit, lehetőleg 1-2 órán belül frissítse is.

Amivel eddig próbálkoztam, az a cloud station sharesync (ez a fő nason volt) és a cloud station server (ez a másodikon), szépen kapcsolódnak, tegnap itt csak belső ip-n összelőttem ezt a dolgot 3 perc alatt, majd szépen ment is a dolog, 170GB adat rendben átment. Ma átvittem a másodikat a szülőkhöz, és a más ip (már nem belső ip-t adtam meg, hanem quickconect id-t) miatt nekifogtak újra szinkronizálni...

Ugyan az időbe belefér, de nem lehetne ezt megkerülni? Nincs jobb megoldás, esetleg pl indexelési elven alapuló szinkronizálás, ami csak az új féjlt pakolja át, ne adj isten 3 percen belül?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29050) Intelligencs válasza Rick4 (#29049) üzenetére

Én a Hyper backupot használom a NAS-ok közötti mentésre is. Azt ugye tetszőlegesen időzíted, pl. óránként lefut. Csak a különbséget menti. Az első mentést, amikor 100 gigákat kellett átvinni, én is úgy csináltam meg, hogy fizikailag egymás mellett volt a két NAS, egy switchen lógtak. A titok, hogy ne kezdje elölről a szinkronizálást, amikor földrajzilag már nem egy helyen vannak, az, hogy én már az első mentést is úgy állítottam be, hogy a NAS-ok egymásra az xxx.synology.me és yyy.synology.me címen hivatkozzanak, mintha már a neten keresztül kommunikálnának. Ettől függetlenül a másolás ugyanolyan gyors volt, mintha a belső IP cím alapján hivatkoztak volna egymásra, hiszen egy alhálózatban voltak. Tulajdonképpen nem route-olás történik ilyenkor, hanem csak switch-elés.

Amikor IP-ről átálltál quickconnect-re, akkor valójában úgy érzékelte, hogy ez egy új mentési feladat, és lementett mindent elölről, gondolom egy másik mappába. De innentől kezdve szerintem már csak a különbséget fogja menteni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.