Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) Gaultier válasza ilovedigweed (#86000) üzenetére


Gaultier
csendes tag

Szerintem engedelyezd a 192.168.1.0 ip-vel kezdodo tartomanyt a 255.255.255.0 alhalozati maszkon (illetve azt a tartomanyt, ahonnan te szeretnel belepni).


Hiszen a te LAN-on beluli ip-d nem egy magyarorszagi ip. Es ha LAN-on belul akarsz belepni, es csak MO-i ip cimeket engedelyeztel, akkor nem tudnal belepni. Nekem legalabbis ez megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#86002) stigma válasza Rage47 (#85992) üzenetére


stigma
addikt

Hi, mint mindig egy restart megoldotta a problémát, most már minden jól működik

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#86003) cigam válasza PedroPascal (#85999) üzenetére


cigam
félisten

Hát készítesz egy tűzfalszabályt dedikáltan a torrent port(jai)ra, és beengeded őket.
Természetesen itt is fontos, hogy hová kerül, vagyis a magyarországi IP szűrés fölé tedd, így a világ minden pontjáról beengedi a torrentet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#86004) Rage47 válasza stigma (#86002) üzenetére


Rage47
veterán

köszi jo tudni

(#86005) Gaultier válasza PedroPascal (#85999) üzenetére


Gaultier
csendes tag

Azert, mert azzal a szaballyal azt mondod meg, hogy ha MO-rol vagy, akkor bejohetsz. De arrol nem nyilatkozol, hogy ha mashonnan erkezel, akkor mi legyen. Hiszen lehet hogy lesz meg egy szabaly, ahol beengeded a nemetorszagbol jovoket is. Ha az elso szabaly ami csak MO ip-ket enged be automatikusan bannolna az osszes tobbit, akkor pl a nemeteket nem tudnad beengedni. Ezert, megirod az osszes MEGENGEDO szabalyt, es az utolso sor pedig egy jo nagy DENY ALL. Magyarul, ha nem talaltal specifikusan rad szabott megengedo szabalyt akkor kocc van, es nem engedi be

(#86006) ilovedigweed válasza ilovedigweed (#86000) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

@#86001Gaultier

Az lehet a probléma, hoghy itthonról is ddns címmel jelentkezem be? Azt be lehet valahogy állítani, hogy azt elfogadja?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#86007) ilovedigweed válasza Gaultier (#86001) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Előzőt már nem tudtam szerkeszteni, elnézést.

így már sikerült, nagyon köszönöm! :R így kell lennie?

1. így akkor beengedem magam :DDD (még ddns címmel is megy)
2. Magyarországról minden port nyitott
3. Magyarországot kivéve minden port zárva van?

A transmission miatt beszúrtam még egy ilyen sort ez hasznos?

Kell még valamit beállítani a biztonság érdekében?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#86008) IRO21 válasza PedroPascal (#85999) üzenetére


IRO21
aktív tag

"Érzem, de ha egy feltétellel, hogy csak magyar lehet akkor mért kell minden mást tiltani ezt nem értem."
Annyiban jogos a kérdésed, hogy egy bármilyen másik tűzfalon ez az egy szabály mindent be/átengedne Magyarországról és azon kívül semmi mást.
Általában alapból mindent forgalom tiltva van, csak azt engedi át, amire külön megengedő szabályt veszel fel.
A Synology tűzfal GUI viszont az általános gyakorlattal ellentétben alapból mindent átenged.
Neked kell megmondanod, hogy mi legyen azokkal a forgalmakkal amikre nincs szabály.
Ezt a legegyszerűbben a fizikai LAN interfészhez tartozó szabálylista alján lévő kapcsolóval tudod szabályozni. (ez van alapból megengedő állásban!)
Megoldás az is, amit itt javasoltak, hogy az összes interfészre veszed fel a tiltó szabályt, viszont akkor alapból tiltod a VPN kapcsolaton a forgalmat és a docker hálózatból érkező forgalmat is. (ezek is külön-külön interfészek, rájuk is vonatkoznak az össz interfész szabályok)
Ezekre is vehetsz fel külön-külön szabályokat egyesével, de szerintem egyszerűbb ha a kapcsolóval tiltasz a LAN-on, ezért én inkább ezt szoktam javasolni. (a forgalom az internet felől a LAN interfészedre érkezik be, kivéve ha a NAS-t VPN kliensként is használod, ezért ez a lényeg)

"nem tudom elérni a külföldi seedereket vagy ők nem tudnak tőlem letölteni?"
Lényegében a külföldi torrentezők számára Te passzív leszel.
A tűzfal csak a bejövő kapcsolatokat szabályozza, tehát azt hogy Te kihez kapcsolódsz nem befolyásolja. Ők is tudnak letölteni tőled, ha a Te torrent kliensed kapcsolódik az övékhez, csak bejövő kapcsolatokat nem tudsz tőlük fogadni.

Régebben írtam már többször is részletesebben a tűzfalról, nézd át ha érdekel.

(#86009) -Maujuri- válasza IRO21 (#86008) üzenetére

Sziasztok.
DS420+-om van. Lehet tudni valahonnan mikor kapom meg a 7.2 frissítést?

(#86010) forintuser válasza -Maujuri- (#86009) üzenetére


forintuser
őstag

Kézzel telepítve akár most is.

[link]

Pont ma dobtam fel.

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#86011) Gaultier válasza ilovedigweed (#86007) üzenetére


Gaultier
csendes tag

Orulok h sikerult! :)
Kb egy honapja en is ennyire vagtam ezt az egeszet mint te, szoval nem vagyok egy nagy halozat/tuzfal guru, de szepen osszeolvasgattam innen-onnan a know-how-t. Persze meg mindig rengeteg sotet folt van, mit es hogyan is kell(ene) csinalni hogy biztonsagos es jo legyen a rendszer!! :)

PS: ilovedigweed too and ilovesasha as well ;)

[ Szerkesztve ]

(#86012) PedroPascal válasza IRO21 (#86008) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm :R

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#86013) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Tavaly novemberben jelentkeztem itt egy problémával amely nem nyert megoldást. Ma rájöttem. Az történt, hogy a NAS leállt, illetve kegyetlenül lelassult a visszatöltése. Mindez azért, mert az Asus routereimen beállítottam az AiMesh rendszert. Attól a pillanattól fogva letölteni ugyanúgy tudtam a torrentet, de vissza már nem, illetve olyan lassan, hogy az minősíthetetlen. Hozzáteszem, a NAS úgy lett telepítve hogy manuálisan egyetlen portot se nyitottam neki, hanem rábíztam hogy a telepítő magától nyitogassa ami kell neki. Tehát elképzelhető, hogy az AiMesh beállítása után is ment volna rendesen a torrent feltöltés, ha manuálisan megnyitom a megfelelő portokat, de mivel soha nem csináltam ilyesmit, ezért nem erőltettem, hanem belenyugodtam hogy mostantól nem tudok visszatölteni rendesen. Ma viszont újra nézegetni kezdtem az Asus router kezelő felületét és az AiMesh pontnál a Rendszerbeállításokat választva próbából beléptem a Vándorlási blokkolási lista pontba. Itt először engedélyeztem a Vándorlási blokkolási listát, majd hozzáadtam a NAS MAC címét. Utána újraindítottam a NAS-t és ahogy kezdte feltöltésre beállítani a torrenteket, beindult a feltöltés ahogyan kell. Szóval öröm :-) Azért írtam le, mert előfordulhat hogy más is belefut abba a jelenségbe, hogy AiMesh-t telepít és ettől leáll a feltöltése. Akkor szépen idejön, rákeres a problémára és megleli az írásomat :-)

(#86014) Madoc válasza OldAkita (#86013) üzenetére


Madoc
veterán

A poén az hogy a vezetékes kapcsolatnál nincs vándorlás. Csak wifin.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#86015) Borisz76 válasza OldAkita (#86013) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönjük, hogy megosztottad velünk.

Hasonló esetem volt lassan egy hete.
Ismerős szólt , hogy nézzek már rá a hálózatára mert nem tud letölteni semmit.
Első körben az új Digi előfizetésre , kábelezésre és a Digi által adott ONT-ra gyanakodtam.

Miután a kábelezést átnéztem , az ONT-t újraindítottam nem változott semmi. Net volt de letöltés nem indult el a Download Station-ban ...a frissen hozzáadott torrent fájlal sem

Megnéztem, hogy NAT mögött van e a hálózat....
Azonos volt az IP cím több webes oldalon és az ONT-ban is.
Azaz ez rendben....

Aztán gondoltam , hogy PC-el is kipróbálom a torrentes letöltést egy másik kliensel is.
Ekkor láttam, hogy ott sem megy semmi!
Kicsit kezdtem bizonytalan lenni....

Ezt követően megint az ONT felé fordultam mert eszembe jutott, hogy talán egy port forward segít.
Mivel nem voltam teljesen biztos a dologban ezért hazamentem és a saját ONT-om beállításait átnéztem és egy képernyő mentést is csináltam , hogy legyen miről puskáznom.

Másnap visszamentem és belőttem a port átirányítást.
Router restart, NAS restart is volt többször menet közben de a port forward beállítása után sem tudtunk a Download Station-al és a PC-vel sem letölteni.

Ekkor már kezdtem feladni !
Átnyergeltem megint a DS beállításaihoz , átnéztem tüzetesen...elviekben minden klappol de még sem tölt le semmit.

Aztán a DS-ben egy torrentre kattintva néztem a részleteket....
Kapcsolatok száma, fájlok készültsége , célmappa stb.
Aztán a tracker állapotánál láttam egy feliratot....
Tudjátok, ha törölnek egy torrent fájlt,akkor ott azt írja,hogy : unregistered torrent.
Na ott volt üzenet de más....
Nem tölthető le ....vagy hasonló volt az angol szöveg.

Ekkor kérdeztem rá az ismerősnél , hogy nem történt e valami az NC oldalon ?
Ekkor mondja, hogy BANN-olták egy hónapra!
Azaz nem tölthet le semmit....mert túl sokszor lépett le a kötelező seed elöl.
De mondom a NAS nálad is 7/24 megy....akkor hogy léptél le idő előtt?
Erre a kérdésre jött a megdöbbentő válasz, hogy Ő eddig a PC-vel torrentezett és ami fontosabb volt neki , csak azt másolta át a NAS-ra. PC meg nem megy nála folyamatosan...

Szóval letelt az 1 hónap bünti ( 2-3 napja...) és láss csodát mindenhol megy a le-fel töltés....
Azóta ....mivel megmutattam neki....már a NAS-t használja töltögetésre !

Így utólag már mosolygok az egészen....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86016) OldAkita válasza Madoc (#86014) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Igen, teljesen igazad van. Ma reggel az első dolgom volt, hogy ránézzek. Persze nem tölt fel. Az, hogy amikor a vándorlási blokkolási listába beállítottam a NAS-t, miért éppen akkor kezdett el feltölteni, rejtély. Ma reggel tüzetesebben vizsgálva, magam is rájöttem hogy a vándorlás azt jelenti, ahogy a mobilokkal vagy tablettel elvándorlunk az egyik router hatósugarától a másik router hatósugarába. A NAS meg persze nem vándorol sehova. Tegnap este egyetlen torrent indult be hosszú időre egy 161GB-os állomány. Ez kb 1MB/s sebességgel töltött fel ami fénysebességnek számít a pár kb-os vánszorgáshoz képest. Aztán igen rövid időre belépett egy másik torrent is, akkor hittem azt hogy minden rendben. Most, hogy már tudom semmi sincs rendben, fel kell tenni a kérdést, miért töltött fel tegnap mégis, amelynek semmi köze a vándorlási blokkolás beállításához? Minimális információimban felbukkan egy fogalompár. Aktiv vagy passzív torrent kapcsolat. Talán itt van a kutya elásva. Talán folyamatosan passzív vagyok? Megkérdeztem a Chat GPT-t akiről tudni lehet hogy összevissza hazudozik, de néha igazat is mond. :-) Azt mondta, hogy aktív módban a portjaim továbbítva vannak és többen tudnak csatlakozni hozzám. Eszerint ha passzív vagyok senki nem tud? De akkor miért tudott letölteni tőlem tegnap valaki. Illetve miért tudnak mások is, csak rettentő lassan? A tegnapi menyországból a pokolba kerültem újra. :-) A végén kénytelen leszek megtanulni milyen portokat kell megnyitni a NAS-nak, de annyi dolgom van, hogy ezt mindig halogatom.

(#86017) OldAkita válasza Borisz76 (#86015) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Én is köszönöm, hogy elmeséltél egy történetet amely sok bosszúságot okozott neked és örülök hogy megoldódott. Amint egy másik válaszban írtam, korai volt az örömöm. :-(. De fel a fejjel, majdcsak kiderítem, max ha megérem a nyugdíjat, akkor lesz időm rá. :-)

(#86018) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Egy kis érdekesség, legalább is számomra, valószínű beállítási gond, lehet, legalább is gondolom én.
Docker-ből futtatom a Qbittorrentet, szépen letölt mindent, automatikusan is, sebességgel sincs gond, egyszóval minden rendben, egy dolgot kivéve.
Azt vettem észre, hogy napról napra mindig egy kicsit több memóriát használ a Nas, szép fokozatosan mindig növekszik.
Volt hogy már 70%-nál tartott, ekkor leállította a qbittorrentet fél percre, majd újraindítottam, akkor már rendben volt a ram fogyasztás, mondjuk egy hétig, majd ismét felment 60-70%-ig az egy hét alatt.
Ez mitől lehet? :F

(#86019) Borisz76 válasza Boss81 (#86018) üzenetére


Borisz76
veterán

Mennyi torrent fut ?
Minél több a torrent, annál több memóriát igényel.

Nálam most 1057 torrent és memória 65%-n van.
Restartnál törlődik a memória de ahogy futnak be a letöltők...úgy emelkedik vissza lassan a memória foglaltsága.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86020) Boss81 válasza Borisz76 (#86019) üzenetére


Boss81
senior tag

Most nem sok, 357db, bár az összes vagy HD vagy 4K méretű.

Amit írtál azon nem lehet állítani valahogy hogy ne emelkedjen, vagy magától törölje?

(#86021) Borisz76 válasza Boss81 (#86020) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem nem lehet ilyen módon törölni.
Ha a letöltőktől érkezik a kérés , akkor a HDD-ről beolvassa memóriába , majd onnan tölti fel a kliens.
Ha megint kell valakinek, akkor pedig már a memóriából olvassa a kért adatokat megint.....nem kell a HDD-t piszkálnia a rendszernek.

Az, hogy a HDD még is sokat megy azért van mert a torrent fájl készítésekor sok-sok apró logikai " szelet " -re osztja a fájlt....legyen az akármi is. Viszont egy nagyobb film ....8-10-20 Gb egyben és darabokban sem fér el a memóriában. E miatt a " szelet "-ek folyamatosan cxserélődnek a memóriában...attól függően, hogy melyiket "kérik" többen...azaz melyik torrentednél van éppen több letöltés kérés.


Gyorsítótárként üzemel, folyamatos szelet-cserélgetéssel kombinálva.
Ez ilyen...
Annó 16 Gb memóriával használtam a NAS-t.
Akkor is használva volt rendesen....60% +

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86022) IRO21 válasza OldAkita (#86016) üzenetére


IRO21
aktív tag

"Azt mondta, hogy aktív módban a portjaim továbbítva vannak és többen tudnak csatlakozni hozzám."
Jól mondta :)

Ahhoz, hogy két torrentező adatot cseréljen egymással, legalább az egyik oldalon meg kell engedni a bejövő kapcsolatot. Ezeket hívjuk aktív peernek.
Aki csak kezdeményezni tud kapcsolatot, fogadni nem, az a passzív peer.
Az aktívak bárkivel ki tudnak építeni kapcsolatot, tehát több esélyük van gyorsabban torrentezni.
A passzív peerek csak aktívakhoz tudnak csatlakozni, egymáshoz nem, tehát kisebb esélyekkel indulnak.
Általában egy sokat seedelt torrentnél van elegendő aktív peer, tehát még az is lehet, hogy észre sem veszed a különbséget. Viszont ha a peerek nagy része passzív, akkor szintén passzívként kisebb esélyekkel indulsz.
Ha van olyan torrent, ahol csak passzív peer van, akkor senki nem tud adatot cserélni senkivel!
Ez le- és feltöltésre is egyaránt vonatkozik.

Aktív peer az, aki a torrent kliensének az adat portján az internet felől kapcsolatot fogadhat.
NAT esetén port forward, tűzfal mögött lévő kliens esetén pedig a tűzfalon átengedés szükséges a bejövő kapcsolathoz.

[ Szerkesztve ]

(#86023) Boss81 válasza Borisz76 (#86021) üzenetére


Boss81
senior tag

Értelek, köszönöm a választ :R

(#86024) OldAkita válasza IRO21 (#86022) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Köszönöm az információt. Most már csak azt kellene megtanulnom, hogyan legyek aktív. Amíg az AiMesh-t nem telepitettem, addig semmi gondom nem volt. Azóta lehetek passzív. Szerencsére annyit mindig sikerül feltölteni hogy nem rúgnak ki. Valahogy biztos tudnék portokat nyitni, de ami információt olvastam, ott annyi portról tesznek említést, hogy valószínű olyan sokat nem is kellene megnyitni. De akkor melyikeket?

(#86025) Borisz76 válasza OldAkita (#86024) üzenetére


Borisz76
veterán

A Download Station alapból a 16881-s portot használja.
Én ezt állítottam be a routerben is.
Így most aktív vagyok az "aszfalt" oldal jelzése szerint.
Amíg ez a potr forward nem volt beállítva addig passzív voltam.

Az NC sajnos nem jelzi ki az állapotot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86026) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok,
Elgurítanám a pöttyöst egy DS423+ felé, és ha már egyszer beruházok rá, akkor úgy szeretném összerakni, hogy évekig ne kelljen hozzányúlni. 2 db Seagate Ironwolf 4 TB lenne beállítva RAID 1-ben. Pakolnék mellé memóriát és SSD cache-t. Utóbbi ha csak egy hangyányit is meggyorsítja az otthoni (belső) hálózaton az elérést, akkor áldoznék rá.

Memóriának ezt gondoltam: Crucial 8GB DDR4

SSD cache-t eldőslegesen olvasásra gondoltam, de ha tapasztalnám az előnyét 2 darabnak, akkor beletenném. 1x vagy 2x 256 GB-ra gondoltam. Van-e értelme nagyobbnak, illetve az ismert gyártóktól bármelyik SSD-t választhatom (ami NVMe), vagy vannak egyéb szempontok? Ezt az ADATA-t is néztem, de nincs még döntés.

Lesz mellé egy külső 4 TB-os merevlemez bizzonsági mentésre, de azzal kapcsolatban talán nincs kérdésem. :)

(#86027) Borisz76 válasza Bazsee71 (#86026) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne Raid1-be tedd hanem SHR-be.
Később ha bővíteni szeretnéd sokkal könnyebb dolgod lesz.

Memória mehet bele.
Otthonra SSD felesleges.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86028) Bazsee71 válasza Borisz76 (#86027) üzenetére


Bazsee71
őstag

NAS-hoz nem értőként meglep, hogy semmit nem gyorsít az SSD cache, de így legyen inkább egy 16 GB-os memória modul?

Köszönöm a tanácsot, megnézem mi ez az SHR.

(#86029) Borisz76 válasza Bazsee71 (#86028) üzenetére


Borisz76
veterán

Gyorsít ha sok-sok apró fájl elérése a cél sok-sok user számára.
Ez nem éppen otthoni használatra van...inkább céges / irodai.

Otthon az apróbb fájlok kimerülnek pár dokumentumban , képekben , zenében.
De otthonról egy 5 fős család sem használja pont egyszerre.

Otthon ....magamból kiindulva....inkább filmek , sorozatok a cél.
Azok meg általában nagyobb fájlok és 1 megtekintés után úgy is mást néz az ember.....azaz felesleges lenne SSD-re írni, hogy onnan tudjuk nézni.

Kb ennyi.
Szerintem amit SSD-re költenél azt tedd bele a HDD-be.

SHR - Synology Hybrid RAID

- 1 lemeztől lehet beállítani.
- 2 lemeznél "élesedik" a lemezvédelem.....azaz 1 db HDD hibáját tolerálja. ( KB ez a RAID1...azaz a tükör )
3 lemez vagy több esetén pedig hasonló a RID5-höz...azaz 1 lemez hibát tolerál a kötet.

A DSM működik a jó , ép lemezekről.
Az adatok elérhetőek maradnak.
Azaz RENDELKEZÉSRE állnak.
A hibás lemezt egyszerűen cserélni kell majd a hibás kötet javítani az új lemezzel.

Igazából 2 fiók esetén ( 2 lemez ,SHR tömb , tükör ) csak 1 lemeznyi lesz a kapacitás....de az a RAID1 esetében is áll.

Tárhelyet növelni csak mindkét lemez cseréje után lehet !

Ellenben egy 4 vagy több fiókos NAS-ban...ha csak 2 db lemez is van....SHR-ben....és megtelt a tár....csak mellé kell dobni egy ugyanakkora vagy nagyobb lemezt és mehet a bővítés.
Tehát a későbbi bővítés sokkal egyszerűbb SHR és 4 vagy több fiók esetén.

Ezért is szoktam 4 fiókos NAS-okat ajánlani.
Lehet ott is 2 db lemezzel indulni....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86030) Bazsee71 válasza Borisz76 (#86029) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm, akkor SHR lesz.

Javarészt családi képek tárolására, illetve a munkám biztonsági mentésére lesz. Film és sorozat nem nagyon, az streamingről.

(#86031) PedroPascal válasza Borisz76 (#86021) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Mivel jobb a qbit mint a download station a NAS-on? Utóbbi alig használ ramot szerintem nagyon jól optimalizált.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#86032) AiRLAC válasza Bazsee71 (#86030) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mentésnél, fotóknál gyorsíthat, 2x256GB elég neki bőven (btrfs filerendszer legyen, a két ssd RAID1ben, rendeld hozzá a kötethez és jelöld be a Pin metadata to cache opciót).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#86033) Borisz76 válasza PedroPascal (#86031) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs összehasonlítási alapom mert csak a DS-t használtam eddig.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86034) IRO21 válasza OldAkita (#86024) üzenetére


IRO21
aktív tag

"...annyi portról tesznek említést, hogy valószínű olyan sokat nem is kellene megnyitni."
Tényleg nem, csak egyet. :)
A torrent kliensed beállításaiban valahol megtalálod az adat portot, azt az egyet kell átirányítani.
Ha esetleg az az alapbeállítás, hogy minden indításkor véletlenszerűen választ egy portot, akkor azt előbb le kell fixálni.

A port forward annyit csinálj, hogy ha a routeredre kívülről érkezik egy kapcsolat-kérés a megadott portra, akkor azt továbbítja a NAS (vagy egyéb belső hálón figyelő eszköz) felé. Itt a legtöbb alkalmazás esetén trükközhetsz a portokkal, hogy az internet felől másik porton fogadod, mint amin a szolgáltatás várja, de torrent esetében ez nem jó, így ilyet itt nem csinálunk!!!

A port forward menete:
- Megnézed, hogy a torrent kliensed milyen adat portot használ, illetve mi a NAS belső LAN címe.
- Megkeresed a routeredben a port forward/virtual server vagy valami hasonló menüpontot.
- Felveszel egy új szabályt az a megadott portra és ip címre.
Ennyi. :)

Egy példa Asus RT-AX55 routerben:
(A példában a torrent port 28001, a NAS címe 192.168.64.5)
- WAN/Virtual server menüpontban az Enable port forwarding-ot ON állásba kapcsoljuk.
- Add profile gombra kattintunk.
- A felugró ablakban adunk a szabálynak egy beszédes nevet, beírjuk kézzel a portot, a NAS ip címe kiválasztható név alapján is. Semmi máshoz nem nyúlunk, leokézzuk.

Beállítás után érdemes valami online port scannerrel ránézni, hogy az nyitottnak látja-e a portot.
A legjobb ha a trackerünk képes kiírni az aktív/passzív státuszt. Ha tud ilyet (pl. BH) akkor inkább ott érdemes megnézni.
Ha tűzfal is van az internet és a torrent kliens között (pl. a NAS sajátja engedélyezve van), akkor ahogy már írtam, ott is át kell engedni befelé irányban a megfelelő portot.

Remélem elég érthető lett!

(#86035) ilovedigweed válasza Gaultier (#86011) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Nekem is van mit tanulni bőven :)

Arra van esetleg megoldás, hogy az utolsó tiltás bejegyzés miatt már nem érem el mondjuk mobilnettel (csak a számítógépen, gondolom a belső hálózat miatt) a nast ddns címen. Nem lehet valahogy beírni ddns címet az ip helyére?

b2b-ben verhetetlenek :K

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#86036) tobias40


tobias40
veterán

Mit állíthattam el véletlenül ha nem látom a totálcommanderben és a winspc-ben sem egy megosztott mappámat?
A Kodi-val és a webes felületen viszont látom uanúgy mint eddig.
Tehát a file kezelők nem látják viszont a syno webes elérésében és a média lejátszók is látják Kodi alatt! :F

(#86037) PhoenixK válasza tobias40 (#86036) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szerintem ezt:

A share megmarad, de nem tallózható a hálózati helyek alatt. Direkt beírva továbbra is elérhetö!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#86038) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Sony fényképezőgépről keresem a képek áttöltésének legegyszerűbb és leggyorsabb módját.
Jelenleg a laptopon hálózati meghajtóként csatlakoztattam a photo mappát, de nagyon nyögvenyelős a benne lévő mappák tallózása. Valamit a NAS-on kell állítanom, hogy ezen tudjak gyorsítani vagy a laptop illetve hálózat beállításai között keressem a megoldást?

(#86039) tobias40 válasza PhoenixK (#86037) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos nem ez a megoldás,a TC-ben ügyködtem amikor egyszer csak azt vettem észre hogy az egyik könyvtáram eltünt a file kezelőből..
Másolgattam ide-oda és eközben történt vmi,de nem tudok rájönni hogy mi! :W
Ftp-n kapcsolodok a TC-ben a NAS-hoz és így húzogattam a könyvtárakat ahova kellett,de egyszer csak eltünt a mappa :(

(#86040) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Évek óta használom a photo stationt, de a ds app nem enged be pár hete (kb volt egy rendszerfrissítés azóta). Mi lehet a gond valamit kikapcsolt volna? Webes felületen be tudok lépni de app-ban nem, hiába találja a nas-t helyi hálón is local ip címmel akkor sem enged be, ahogy quickconnect-el sem :R

[ Szerkesztve ]

(#86041) bigdady válasza bigdady (#86040) üzenetére


bigdady
nagyúr

Felhaszálók engedélyek alatt szürke a photo mappához a sáv, bepipálni sem lehet hogy olvasás vagy írás olvasás jog :F

Megosztott mappákban azt mondja a photo mappa engedélyeknél hogy photo stationben adjam meg a megoszásokat :F

Photo Station meg azt mondja nincs is admin felhasználó :F

A másik user ott van és van joga de érvénytelen fiók felhasználót ír rá az app belépéskor :F

wtf történt

[ Szerkesztve ]

(#86042) PedroPascal válasza bigdady (#86041) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Lehet te még a régi alkalmazást használod. Synology Photos ez van a NAS-on és telefonon is már egy ideje.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#86043) bigdady válasza PedroPascal (#86042) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen azt, de nasomra csak dsm 6 a legfrissebb az meg 7-től van szerintem

Egyébként tanúsítvány hibát is ír a useremnek mielőtt kidobja azt mondja nem megbízható =quick connect)

[ Szerkesztve ]

(#86044) tobias40 válasza tobias40 (#86039) üzenetére


tobias40
veterán

Bakker! :W
Be lett pipálva véletlenül a speciális engedélyek fülön a "speciális engedélyek" lehetőség,most kikapcsoltam,újra kapcsolódtam és látszik a mappa!
Miért volt ez gond,hiszen pont erre van írva hogy kell pl. az ftp-hez!?? :U

(#86045) cigam válasza bigdady (#86040) üzenetére


cigam
félisten

A frissítési megjegyzésekben az is szerepel, hogy:

Version: 6.2.4-25556 Update 7(2023-05-02)
...
5. A Moments és a Photo Station újra működni fog, amint az Advanced Media Extension a legújabb verzióra frissül.

Szóval frissítetted az Advanced Media Extension-t?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#86046) bigdady válasza cigam (#86045) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen minden naprakész az is lefutott.
Érvénytelen fiók vagy jelszó a felhasznàlónál. (Admin megy)

[ Szerkesztve ]

(#86047) bigdady válasza cigam (#86045) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tárgytalan létrehoztam egy új felhasznlót és az beenged, régit töröltem...

Más: éppen bad sector üzeneteket kezdett dobálni a wd red (214se a nas) meg hogy shr tárolókészlet összeomlott... Hogy költözök új hdd-re?
Tegyem be mellé az újat (wd purple) és utána? (sárgán villog a hdd és a status jel is most néztem, lehet el sem indul majd ha áramtalanítom amíg rádugom az újat is?). Elvileg mentettem mindent (konfigurációt is) mert azt még engedi. :R

[ Szerkesztve ]

(#86048) IRO21 válasza tobias40 (#86044) üzenetére


IRO21
aktív tag

"...pont erre van írva hogy kell pl. az ftp-hez!??"
Hol írnak ilyet, hogy kell az FTP-hez? :F
Nálam simán működik az alap jogosultság kiosztással.

Ha bekapcsolod a speciális engedélyeket, akkor ott is pluszban meg kell adnod a hozzáférést a kívánt felhasználónak.

Manage Advanced Shared Folder Permissions | DSM - Synology Tudásközpont

(#86049) IRO21 válasza Zaji (#86038) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ha pendrive-ként viselkedik a kamera, nem kell hozzá külön program és látja a NAS külső meghajtóként, akkor próbáld ki az USB Copy funkciót.

(#86050) bigdady válasza bigdady (#86047) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valaki pls help :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.