Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) d-boy


d-boy
senior tag

Sziasztok!

DS218 nas-on én a Calendart sehogy nem tudom kitenni az internetre, hogy szinkronizáljon a kliensekkel. :(
Esetleg megkérhetnélek Titeket, hogy akinek van tapasztalata ebben, segitsen nekem pár tanáccsal? Köszönöm szépen.
A routeren megnyitottam a szükséges TCP portokat, a NAS-on telepitve van a WebDAV server, és a Calendar kliens is. Amikor ellenőriztetem a csatlakozást az Info panelen, akkor LAN access-t ir, nem internetes accesst. Nincs valami buktató, amit esetleg nem állitottam be? :F

[ Szerkesztve ]

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#64002) Sida103 válasza Essejó (#64000) üzenetére


Sida103
újonc


Mit kell még beállítanom?
Azt se tudom, hogy én cseszek el valamit, vagy valami más lehet a baj!

Eddig jutok el! Ennyi történik!

(#64003) IT user válasza Scoobyte (#63995) üzenetére


IT user
tag

DS1-en csináltam egy teszt1 shared foldert, benne egy teszt1_sub folder, DS2-n egy teszt2 shared foldert, amibe mount-oltam teszt1_sub-ot. A víruskeresőt kikapcsoltam. Download Station ezt nem figyeli. Továbbra sem megy.
A te fájljaidnál be van állítva a WAM jelölés?

(#64004) Scoobyte válasza Essejó (#64000) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Ne áruld el senkinek, de semmilyen hálózaton belülről induló internetes kéréshez nem kell port forward... :Y pssssszt!

Ennyi erővel a PC torrent kliens működéséhez is kellene.... de nem kell.
Szóval nyugodtan kukázd amit beállítottál mert semmire se jó.

(#64005) Scoobyte válasza IT user (#64003) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

"A te fájljaidnál be van állítva a WAM jelölés?"

Mondom, a büdös életben egyszer sem nézegettem és állítgattam ezt! Pedig nem ma kezdtem...

(#64006) IT user válasza Scoobyte (#64005) üzenetére


IT user
tag

Nem értem. Ez igen vagy nem?

(#64007) Scoobyte válasza IT user (#64006) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Letöltök bármit és használom. Futtatom, másolom, mozgatom, törlöm, ennyi.
Soha az életben nem kellett még a ezzel a beállítással foglalkoznom de lehet én csinálok valamit rosszul bár nem hiszem.

(#64008) IT user válasza Scoobyte (#64007) üzenetére


IT user
tag

Nálam is így volt, és most is így van. A duplán mountolt mappa az egyetlen, ahol ez jelentkezik. Eddig én sem tudtam erről a WAM-ról, emiatt kerestem rá.

(#64009) jazzyke


jazzyke
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy NAS-t és egy új TV-t is. Viszont minél többet olvasok, annál inkább kezdem elveszteni a fonalat.

2 dologra használnám. Az egyik a torrentezés, a másik a filmezés. A gépen és a TV-n is a NAS-ról szeretnék filmezni. A NAS a TV mellett lenne, úgy gondoltam a TV-hez kábellel kötném (nem tudom elég gyors-e a wifi), a gép felé pedig wifin. Ha jól tudom ehhez kelleni fog egy usb-s wifi adapter.

A lényeg az lenne, hogy olvasok mindenféle media szerverről, meg video stationről és nem tudom mi a különbség. Írják, hogy vegyek Samsung TV-t, mert azzal fog normálisan menni a film felirattal, szenvedés nélkül, mások azt, hogy mindegy milyen a TV csak DLNA-s legyen.

Mi az igazság? Milyen TV ajánlott Synology NAS mellé? Vagy teljesen mindegy, DLNA legyen benne és kész? Egyébként szívem szerint talán LG-t vennék, de nagyon dícsérik a TCL-eket is. De ha Samsungot kell, mert azzal a legegyszerűbb, akkor az lesz.

Köszi a segítséget.

(#64010) racerx válasza jazzyke (#64009) üzenetére


racerx
őstag

Én pont erre használom csak (ill.backup még), nekem a beépített dowload station (torrent kliens) bőven elég, filmekre meg vettem egy armlogic boxot, amire ment fel a corelec rögtön, és ez mindennemű filmlejátszást tökéletesen lefed. Kiróbáltam a SAmu TV saját syno leájászóját, DLNA lejátszást, meg a NAS saját lejászóját is, de azok fapadok a corelechez képest.

(#64011) nyikszi válasza jazzyke (#64009) üzenetére


nyikszi
őstag

Még én is NAS vásárlás előtt vagyok, de a jelenlegi routeremről simán megy a 4k HDR akadás mentesen egy LG TV-n. A TV-t és NAS-t is rákötöd a routerre és kész. A TV kb. 2 filmmel nem boldogult eddig, mindkettőt a 2000-es évek elején kódolták.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64012) jazzyke


jazzyke
csendes tag

Őszintén szólva nem szeretnék még egy eszközt venni a NAS mellé ha nem muszáj. Akkor végülis mindegy, hogy milyen márkájú TV-t vennék, menni fognak róla a filmek normálisan, össze tudom kötni a NAS-sal? Nekem tényleg csak az lenne a fontos, hogy letöltöm a filmet, néhány kattintással elindítom a TV-ről, játssza le és tudjak feliratokat rakni rá. Persze a feliratot odarakom mellé, de onnantól kezdve a lejátszást teljesen a TV-ről szeretném vezérelni.

(#64013) sziszi-fuszi válasza jazzyke (#64012) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Amit leírtál, az sima DLNA, ha egy kicsivel is jobbat szeretnél, pénz és ráfordítás nélkül, akkor használhatod a teljesen ingyenes PLEX-et is. Ez azért sokkal komfortosabb, mint a DLNA. Tévé típusát tekintve pedig szinte mindenhez van ingyenes Plex kliens. És itt van a PLEX topikja. Én magam is ez utóbbit használom minden más nélkül. (Illetve nem egészen, mert a konyhában buta tévé lévén van egy xiaomi tévéokosító.)

Mi alá kell írás?

(#64014) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!
Synology DS213J típusú NASom van. Jelenleg 2db 500 Gb HDD van benne tükrözve.
Szeretném 2*1TB-ra bővíteni, vagyis a két winyót lecserélni. Mi ennek a legbiztonságosabb módja? Nyilván csinálok egy biztonsági mentést az adatokról (ahogy minden héten). Utána? Kiveszem a 2 winyót, beteszem, mi lesz? Olyan régen volt, hogy feltelepítettem... Létrehozok egy tükörpartíciót és a mentésről rámásolom az adatot?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#64015) Sida103


Sida103
újonc

Torrentet jegelem! Jelentkezett újabb gond!
Most akartam végignézni egy filmet! De kb 20perc elteltével leállt a videó és az "eszköz lecsatlakoztatva" üzenet jelent meg a tv-n! Azóta el se bírja indítani! Ha újraindítom a nas-t! Akkor megint megy valameddig! Semmi más eszköz nincs használatba! Ez mitől lehet?

(#64016) Borisz76 válasza rlazol (#64014) üzenetére


Borisz76
veterán

1. Biztonsági mentés.
2. Egy lemezt kiveszel és beteszel egy újat.
3. Kötet javítása a tároláskezelőben.
4. Megvárod míg végez.
5. Másik "régi" lemez ki és új lemez be.
6. Kötet javítása a tároláskezelőben

Lemez kivételnél és behelyezésnél kapcsold ki a NAS-t.

DSM telepítése, Alap és SHR kötet létrehozása,bővítése,javítása
Javítás az utolsó rész....a lap aljánál találod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64017) Delfi válasza jazzyke (#64012) üzenetére


Delfi
tag

Teljesen mindegy mit veszel, úgyis szenvedés lesz. Nálam LG tévé van, ha van kedve akkor látja a NAS-t. Próbáltam a Synology saját video megosztását, de az egy fapados szutyok, feltettem az Embyt, csak a szenvedés volt vele, mellékhatásként pedig az összes iso fájlba belenyúlkált, ami a torrent oldalakon hibát dobott. A Plex szintén egy szutyok, de ha hozol néhány kompromisszumot, akkor használható. Amikor úgy dönt, hogy szkenneli a filmeket, akkor totálisan kiakasztja a NAS-t, olyan terhelést ad, hogy a füled kettéáll. Cserébe semmi változás sem történik még a filmeket sem húzza be amit közben szedtél le. Ilyenkor én simán leállítom, visszakapcsolom és kézzel befrissítem a filmeket. Éjszakára meg mindenképp ki kell kapcsolni, mert hajnal kettőkor arra fogsz ébredni, hogy a NAS épp felszállásra készülődik.

(#64018) Sanya válasza rlazol (#64014) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.: Megveszed a 2db 1Tb-os merevlemezt
2.: az egyik 500 gigásat kiveszed a raidből, majd fizikailag is kiveszed a NAS-ból
3.: berakod az új merevlemezt, hozzáadod a raidhez, és megvárod, míg végez.
4.: a másik 500 gigásat is kidobod a raidből.
5.: a másik 1 terásat berakod és hozzáadod a raidhez.
6 örül.

nagy mentés nem kell, elvileg a két 500 gigásodon minden rajta így is úgy is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64019) blakey válasza Delfi (#64017) üzenetére


blakey
titán

Azért nem mindegy, hogy mit vesz, Plex/Emby "megköveteli" az Inteles NAS-t, szkennelés nem okoz gondot és a TV-k mindig látják, legyen az kliens vagy DLNa. Ne abból indulj ki, hogy nálad hibásan működik. a Plex/Emby szervereket jól kell beállítani, eltérő esetben olyan hibák jelentkezhetnek mint ahogy nálad is van. Valószínű, hogy hibás beállítás eredménye. Évek óta hasznáom ezeket a szervereket, a frissítésükön kívül semmilyen dolgom nincs velük, rendzseresen, naponta használjuk, NAS, szerver és kliens köszöni szépen jól vannak. Új vagy régi tartalmak törlése is azonnali változást eredményez, minden azonnal frissül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64020) Funthomi válasza jazzyke (#64009) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Nekem Samsung TV-m van és az esetek túlnyomó részében a Plexet használom és mindent gond nélkül vitt. 1-2x volt olyan eset, h az nem boldogult, de akkor vagy a Video Stationt vagy a TV saját lejátszóját használtam. Fontos, h Intel procis legyen, akkor nem fog megakadni.

YOLOska

(#64021) Scoobyte válasza Funthomi (#64020) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Mind szép és jó, de vezetékes csatlakozásnál a magas bitrátás 4K filmek biztosan akadni fognak, ac wifin nem de ott meg ha más forgalmaz azon az AP-n amin a TV van akkor is akadni fog. Ha valaki számára elfogadható kompromisszum hogy csak a TV megy róla a lejátszás alatt akkor OK. ISO lejátszás már nem emlékszem megy-e plexen.

Nálam kismillió más film is van nem csak mozi és sorozat ezért én külső médialejátszót használok. Ott minden megy simán és könnyebb navigálni. Kodi és társai azon is vannak, akár plex is és annak gigabites csatija van.

Illetve van reklámmentes YT kliens alá. Nekem már emiatt is megéri a médialejátszó.

(#64022) Delfi válasza blakey (#64019) üzenetére


Delfi
tag

Embynél kapásból nem volt képes kezelni azt, hogy ugyanazt a könyvtárt megadod filmnek és sorozatnak is. Mellé jött az iso probléma ugyhogy én kukáztam.
A Plexet lehet használni, mint írtam is, csak kompromisszumokkal. Rengeteg filmet hibásan kezel és ha nagyon pöpecre szeretnéd beállítani, akkor egy idő után azt veszed észre, hogy nem a Plex van érted, hanem te dolgozol a Plex alá.
Kapásból a Plex alkalmazás nem működik normálisan az LG-n, de ez megkerülhető a webes felülettel. A könyvtárak befrissítését nem csinálja meg automatikusan, de hajlandó vagyok elhinni, hogy én nem tudom konfigurálni, csak éppen ha ez így van, akkor nem sok jót jelent egy átlag felhasználóra. :)
De ismét leírnám, lehet használni, ha megküzdöttél a Plexel, hogy lássa a filmet, utána már a lejátszás tényleg megy. :)

(#64023) blakey válasza Delfi (#64022) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam, mindkettőt használom. Beállítási hibák sokasága okozza nálad ezeket a hibákat.Vannak hibák a Plexnél és az Embynél is de azok pont nem ezek.
Kapásból a Plex alkalmazás nem működik normálisan az LG-n, de ez megkerülhető a webes felülettel. - nem, nem webes felülettel kerülhető meg azzal még sz@rabb az egész, Xplay-el lehet megoldani a jobb lejátszást. De ez is webOS és készülék függő, hogy éppen hol hibás a Plex kliens.
A könyvtárak befrissítését nem csinálja meg automatikusan, de hajlandó vagyok elhinni, hogy én nem tudom konfigurálni, csak éppen ha ez így van, akkor nem sok jót jelent egy átlag felhasználóra. :) - beállítási hiba, automatikusan csinálja és a változás után néhány másodperccel már felületen is minden frissül.
De ismét leírnám, lehet használni, ha megküzdöttél a Plexel, hogy lássa a filmet, utána már a lejátszás tényleg megy. :)- menj a Plex topikba ha ennyire nem ismered a Plex-et, mert nagyon küzdeni sem kell, de mielőtt belevág az ember érdemes kipróbálni, tesztelgetni, utána olvasni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64024) arn válasza Delfi (#64022) üzenetére


arn
félisten

syno + shield + plex

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64025) kulu22 válasza arn (#64024) üzenetére


kulu22
aktív tag

+1, ez a konfiguráció nálam is hibátlan

(#64026) Sanyi.mTs válasza Delfi (#64022) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Van olyan sorozatom, ami még *.avi kiterjesztésű. Plex app nem játszotta le, kodi+Plex addon-nal hibátlan.

(#64027) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Synology-s Wordpress kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni.

Van egy külső hostingban lévő wordpress oldalam, amiből szeretnék localba a synology nasomra egy homokozót képezni, több dolgot kellene kitesztelnem (adatbázis optimalizálás, újPHP verzió...) és nem a live-on akarom.

A migrálást ez a leírás alapján csináltam: [link] . Az oldal nagyjából megy de vannak furaságok, ezek:

1. Ez egy családi fénykép tár és nagyon sok fotó van fent ezért is fura, hogy a migrálás során nem mozgattam még a \wp-content\uploads\ mappa tartalmát, azt gondoltam postok szövege lesz csak meg, de azt tapasztalom hogy nagyon sok kép bélyegképe még így is látszik, mi lehet az oka? Elvileg csak egy hónap médiáját hoznám le a teszteléshez.

2. Ha 192.168.#.###/wordpress/ címen belép és látom a postokat, de ha azt írom be hogy http://192.168.#.###/wordpress/2020/02/ akkor 404 A keresett oldal nem található. Hiba jön. Hasonló a jelenség ha a menü rendezerből más oldalra navigálnék: pl: http://192.168.#.###/wordpress/archivum/ erre is 404 es hiba jön; szintén gond van a categória szűréssel is http://192.168.#.###/wordpress/category/kategória1/ erre is 404-es hiba jön.

3. Jatpack azt kéri hogy erősítsem meg a Safe mode-ot, de mikor rámegyek Something went wrong és egy Try Again van. Nem akarom automatikusan stagingelni az újjításokat, jó nekem ha manuálisan csinálom a live-on, akkor nem is tudom szükséges-e az a plugin a test környzetben?

4. Nem akarom hogy kívülről látszódjon, most nem tölt be ha nadomaincime.##/wordpress/ írok be. Nem tudom hogy ez hiba vagy megoldás, de meg szeretnék győződni hogy a beállításokkal tiltva van külső elérése.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Antilhu

(#64028) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Van egy csak kibontott, de soha nem használt DS214+-om. Vajon mennyit érhet?
Eddig egy Zyxel NSA 310-et használtam, de már régen kinőttem és váltani szeretnék.
Valami újabb modellen gondolkoztam DS218+-t vennék, ha az előbbieket sikerülne eladni.

(#64029) Tachion86 válasza Delfi (#64017) üzenetére


Tachion86
tag

Én egy DS718+ gépet használok LG tévével és Plex-el. Lejátszik mindent, 4k HDR-t is mint a huzat. Ha épp könyvtárat olvas be akkor se akad meg egyáltalán, nem akasztja ki a NAS-t. Olyan sem volt még hogy nem olvasta be a filmeket. Még amikor ezt hittem is végül kiderült hogy én voltam a hülye mert rossz mappában kerestem a filmet. De a Plex azonnal befrissíti amint a Download Station letöltötte.
A Plex-el az egyetlen problémám annyi, hogy néha filmnézés közben eltűnik a felirat és csak a film újra elindításával (két gombnyomás) jön vissza.

(#64030) Delfi válasza arn (#64024) üzenetére


Delfi
tag

Nem tudom milyen shieldre gondolsz.

(#64031) Funthomi válasza Scoobyte (#64021) üzenetére


Funthomi
aktív tag

4k filmet az ac wifi simán viszi, vezetéken keresztül nem is tudom mikor használtam utoljára. Emellett más eszköz is használja a wifit és semmi hiba.
Persze a legjobb egy külső media player, pláne ha van soundbar a rendszerben (pl a DTS/Dolby lejátszás témája miatt).

YOLOska

(#64032) Borisz76 válasza Delfi (#64030) üzenetére


Borisz76
veterán

Nvidia Shield

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64033) Elemental válasza Borisz76 (#64032) üzenetére


Elemental
addikt

Érdekes. Miért jó ilyen drága cuccot venni? Mondjuk, mielőtt felnyílt a szemem (amlogic box + ce), én is vettem 50-ért himedia q5-öt, de ma már csak 10-15 közötti amlogic boxot veszek, van is három otthon használatban.
Jó, mindezt egy 180k-s 918+ birtokában mondom :)

(#64034) Sanya válasza Elemental (#64033) üzenetére


Sanya
nagyúr

google chromecast with android tv 24K

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64035) Scoobyte válasza Funthomi (#64031) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

"Emellett más eszköz is használja a wifit és semmi hiba."
Nem mindegy mi az a más eszköz és mennyit forgalmaz... dobj rá egy laptopot és kezdj el másolni a NAS-ra/NAS-ról pár tíz gigabájtot... attól persze hogy nem akad ha a mobilodon böngészel!

(#64036) Borisz76 válasza Elemental (#64033) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak arra reagáltam , hogy mi is az a Shield.

Nekem nincs semmilyen új generációs asztali / hálózati lejátszóm.
Nálam egy PC-re van kötve a házimozi erősítőn keresztül a TV.
Lejátszáshoz pedig MPC-BE-t vagy a KODI-t használom.
Valamint közvetlenül a gépre kötve még 2 db Dell monitor.

Réges régen volt egy asztali DVD lejátszóm ....de évek óta nem használtam. Valamelyik szekrény mélyén porosodik.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64037) Delfi válasza Borisz76 (#64032) üzenetére


Delfi
tag

Köszi, erre nem gondoltam volna. :) Nem akarok még egy kütyüt bekötni a tévé elé, mert igazából nem használjuk annyit, hogy megérje. Azt hittem valamilyen applikációra gondol a kolléga.

@Elemental: Igen én is nézegettem régebben az amlogicot, ráadásul mindenki dicsérte, de mint írtam, nem használjuk annyit a tévét, hogy érdemes lenne. Most így belegondolva, min. 2 hete nem volt bekapcsolva sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#64038) Delfi válasza Tachion86 (#64029) üzenetére


Delfi
tag

Mondjuk az a 718-as egy erőmű az enyémhez képest. :) De én nem a könyvtárolvasásról beszéltem(bár nekem azt kézzel kell futtatni, de hiszek nektek, hogy ez beállítási hiba, majd utánaolvasok), hanem amikor analizál. Nekem nem tűnik valami hatékonynak ez a része, mert beáll tőle minden, világgá pörgeti a diskeket és túl sok hasznát sem látom.

(#64039) blakey válasza Delfi (#64038) üzenetére


blakey
titán

Ideje NAS-t cserélni, nem az alkalmazás hibája ha az eszköz nem képes kiszolgálni. Gyenge NAS-ra nem való ples, oda miniDLNa esetleg Serviio, bár utóbbi szerintem már sok lehet gyengébb NAS-okon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64040) Delfi válasza blakey (#64039) üzenetére


Delfi
tag

Valamit félreértettél, nem gyenge a nasom, csak nem egy 718-as. Simán kiszolgálja a 216+II a plexet,2 magos intel proci, 1 giga ram, szerintem ez bőven elég neki. Ha nem, akkor csak szánni tudom a fejlesztőit, mert beleestek abba a hibába, mint a játékgyártók, hogy majd a felhasználók vesznek új vasat minden frissítéshez. :)
Az a baj, hogy a fórumokon - nem csak itt - olyan érzése van az embernek olvasás közben, hogy a milliomosok országa lettünk.

(#64041) vond


vond
MODERÁTOR

Hali!

A munkahelyi DS1813+-t szeretném frissíteni, viszont jó régi DSM verzió van rajta, egészen pontosan az 5.0-4528-as. Megtaláltam a hivatalos utat, de gondoltam, azért bekérdezek. Kell még valamire figyelnem a cikkben leírtakon kívül, illetve adódhat bármi problémám amiatt, hogy ilyen régi verziót akarok a legfrissebbre cserélni? Vagy ez majd akkor derül ki, amikor nekiállok? :D

Jó lenne, ha nem esne ki órákra, esetleg napokra a NAS a munkából. Részben ezért is nem foglalkoztam az utóbbi időben a frissítéssel. Meg igazából jól is működött minden, így nem bántottam. Viszont mostanában elkezdtek egyre többször előfordulni kapcsolódási problémák, helyi hálózaton és távoli elérésnél is. Gondoltam, a frissítés talán megoldja ezeket.

Köszi szépen! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#64042) blakey válasza Delfi (#64040) üzenetére


blakey
titán

Nem értek félre semmit, de olyan hibákat sorolsz fel amik nem a Plex miatt vannak, ergo a NAS-od nem képes a normális futtatására. Nekem 218+/6GB RAM van és annak már meg sem kottyan ha épp adatbázist frissít és közben megy a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64043) arn válasza Elemental (#64033) üzenetére


arn
félisten

Problemamentes, gyors, mindent lejatszik, meg encodeolni is lehet vele. Az usbs dacot is ra lehet kotni, ami zenehez nekem alap.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64044) blakey válasza arn (#64043) üzenetére


blakey
titán

Ha már USB-s DAC, milyet haszálsz, van optikai kimenete? További kérdéseim esetleg a topikjában lenne, de mivel itt írtál ezért gyorsan megkérdezem. :R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64045) kavics_75


kavics_75
friss újonc

Helló!
(leszdtem az ncore_synodev_search_v1.3.0.zip-et és szépen működik)
tudok IMDB azonosító alapján keresni? Az ncore-on már van ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

(#64046) arn válasza blakey (#64044) üzenetére


arn
félisten

smsl m500 - tavaly ez volt a legolcsobb, amin van xlr kimenet, es taviranyithato :) studiodoboz van rakotve kiserleti jelleggel (adam 5tv, presonus 8xt), valszeg kesobb egy neumann kh310 lesz helyette. az mar megerdemelne egy jobb dacot is.

van rajta, koax, optikai, usb, xlr, rca. a shield nagyon ruhalmasan kezeli, ha bekapcsolom, akkor a dacon kereszul szolnak a hangdobozok, ha nem, akkor a tv sajat hangszoroja szol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64047) Dzsekó válasza blakey (#64039) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt a miniDLNA-t fel lehet pakolni csomagkezelőből?
Ha nem, akkor leírnád, hogy honnan kell felrakni?
Ha megy csomagkezelőből, akkor melyik verziót lehet felrakni?
Egyelőre Tomato router van, amin szintén miniDLNA van, és nagyon bevált, tudja, amit kell,
egyszerű, mint a faék és nem terheli a routert. Mivel nem túl izmos NAS lesz beszerezve, ezért jó lenne, ha azon is futna a miniDLNA. Köszi!

(#64048) blakey válasza Dzsekó (#64047) üzenetére


blakey
titán

Itt kiválasztod a NAS-odat, ha van rá miniDLNA akkor manuálisan telepíted, a többi gondolom hasonló a routeren lévőhöz.

#64046 arn
Köszi, nekem olyan lenne jó ami USB-ről optikai-ra küldi a hangot, de jól néz ki a képen lévő, megnézem, hogy mlyen tulajdonságai vannak. :R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64049) Dzsekó válasza blakey (#64048) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi a linket!
Nincs benne a NAS. :(
DS419Slim lesz majd a NAS. DS416Slim jó lehet hozzá?
Ugyanaz az Armada 385 proci van benne 512MB RAM-al, csak az órajele 1GHz helyett 1,33GHz. Még a NAS is ugyanúgy néz ki külalakra. A fenti linken végén és a more info alatt is az van, hogy armada 38x
Elvileg még a 88F6820 típus is stimmel csak nagyobb órajelre van húzva a 419-ben:
DS416Slim
DS419Slim
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#64050) Magnat


Magnat
veterán

Ha vkit érdekel, Synora telepíthető parancssori speedtest: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.