Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Biztonsági mentéssel kapcsolatban kérnék tőletek tanácsot.

Van a gépemen rengeteg kép és file, amiket szeretnék biztonságban tudni. Ellenben kerülnek adott mappába olyan dolgok is, amik törlendőek, semmi szükség mentésükre.

A zsaroló vírusokat is szeretném elkerülni, hogy ne az fogadjon, hogy a mentésem is titkosítva van. Tovább jó lenne elérni is a mentett dolgokat ugyan olyan formában, mint ahogy a gépemen van (mappa szerkezet).

Remélem érthető voltam.

Mi volna számomra a legjobb synology alkalmazás és milyen beállítással?

Előre is köszönöm a segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32002) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok,

Hány évig kap egy adott termék szoftvertámogatást? Meg van határozva?

Köszönöm előre is.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#32003) Herli


Herli
csendes tag

Sziasztok! Van egy Synology DS115j készülékem, amivel neten keresztül a saját programjával szoktam szinkronizálni a fájlokat. Sajnos sokszor nagyobb fájlt is másolok és ha ilyenkor mondjuk újraindítom a gépet, akkor a szinkronizálást is újra kell indítani. Van rá mód, hogy esetleg az ideiglenes fájlokat is tárolja a gép, hogy ne kelljen mindig elölről kezdeni a folyamatot ?

(#32004) Patice válasza bferenc (#32002) üzenetére


Patice
Topikgazda

Adott modell procija "határozza" meg, hogy meddig kap frissítéseket.

A Synology esetében ez hosszú évek, akár több, mint 5 év is lehet.

Én 2012 végén vettem egy DS213-ast, és tavaly adtam el, amikor is már kijött a DSM 6 és még azt is megkapta, így még a további alverziók is biztosan fognak érkezni rá. Jelenleg a DSM 6.1.3-nál jár.

És amikor már frisebb DSM-et nem kap tovább egy termék, biztonsági frissítéseket akkor is kiadnak hozzá, szóval 5+ év szerintem a legtöbb modell esetében.

(#32001) kleinguru:

Szerintem a Cloud Station lesz neked a megfelelő, vagy a Hyper Backup.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32005) allein


allein
addikt

Sziasztok. Kaptam emailben értesítést, hogy az NAS_on futó 1 csomag elavult. Csomagkezelési központ ikon valóban jelez pirossal, amennyiben megnyitom nincs mit frissíteni :U ilyenkor mi van?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#32006) McAdam6 válasza allein (#32005) üzenetére


McAdam6
tag

A legutóbbi frissítés (6.1.2-15132 upd. 1) óta nekem is jelez, valami bug lehet...

(#32007) fasyrt


fasyrt
őstag

Üdv.

Nem vagyok 100%-osan biztos, ezert inkabb rakerdezek...
Egy 3 terras red menne egy DS116-ba. Ez kepes ezekre?
- vpn
- torrent
- felhöbe backup mentes
- win otthoni halozat (2 gep) kiszolgalasa

A 4. persze, nana, a 3. is megy sok szolgaltatoval, gondolom kezzel fel lehet konfigolni mast is (igen?), torrent se lehet problema, de a vpn-t nem olvasom sehol... Info?

Köszi! :)

(#32008) ERPY válasza fasyrt (#32007) üzenetére


ERPY
őstag

Igen, ugyanez van nálam is, mindenre okés a cucc. Vpn-t használom mindenhol, ha nem otthon vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#32009) fasyrt válasza ERPY (#32008) üzenetére


fasyrt
őstag

Szuper!
Egy extra / pontositas:
itt a NAS VPN kliens lenne, es egy masik szerverhez csatlakozna.

(#32010) McAdam6 válasza bferenc (#32002) üzenetére


McAdam6
tag

A DS109+-ra pl. most (június) is adott ki a Syno javítást (4.2-3259) :R

(#32011) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyenkor mi van, amikor nincs frissítendő alkalmazás, de közben mégis:

Véleményem szubjektív...

(#32012) azka79 válasza hackeeeee (#32011) üzenetére


azka79
aktív tag

ezt a napokban nekem is csinálta, majd befrissül.

(#32013) Dekuator


Dekuator
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy saját gépbe hogy tudom beállani hogy látszódjanak a mappák? Itt arra gondolok hogy tenék filmek videók. Részletesen ha kérhetném mert kezdő vagyok. Köszönöm előre is.

(#32014) MADcat válasza Dekuator (#32013) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A hálózatban nem látszik?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#32015) hackeeeee válasza azka79 (#32012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, akkor oké. :)

Akkor majd eltűnik, reméljük.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32016) fasyrt válasza fasyrt (#32009) üzenetére


fasyrt
őstag

Valaki? Képes a Nas vpn kliensként müködni? :B

(#32017) Kommy válasza fasyrt (#32016) üzenetére


Kommy
veterán

E szerint tud

Mindekihez:
Kérdésem nekem is lenne, volt a DS116-omban 1 1.5 TB-s vinyó, de elkezdett bad sector hibákat dobni, ezért most nem megy néhány napja, rendeletem bele egy másik vinyót ha az megjön akkor rakjam be az újat állítsam be majd másoljam rá a régiről a cuccokat vagy lehet valahogy automatán rárakni a régiről a beállítoskat, meg fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#32018) Dekuator válasza MADcat (#32014) üzenetére


Dekuator
tag

A saját gépben a hálózati helyen látszik.De régen ugy szerepeltek a mappák mint a vinyok. Pl c; d stb.
Most ha a hálozati helyről nyitok meg pl videót akkor le akarja tölteni a gépre ezt szeretném elkerülni.

(#32019) RazoR válasza Dekuator (#32018) üzenetére


RazoR
veterán

Csatold fel hálózati meghajtóként és úgy fog viselkedni mintha egy hdd lenne a gépben.

(#32020) Dekuator válasza RazoR (#32019) üzenetére


Dekuator
tag

Köszönöm a segitséget de azt hogy kell?

(#32021) fasyrt válasza Kommy (#32017) üzenetére


fasyrt
őstag

Köszönöm! Eszembe nem jutott Sugot olvasni, a win leszoktat rola... :B

Dekuator: [link]

(#32022) Patice válasza Kommy (#32017) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy kis időre indítsd be a NAS-t és csinálj róla konfigurációs mentést egy fájlba, amit mondjuk a sajátgépedre mentesz le. Új vinyó berak, DSM újrarak, kötet létrehoz. Ha a DSM elérhető, akkor ezt a konfigurációs fájlt bettallózod és a beállítások nagy részét átemeli.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32023) Dekuator válasza fasyrt (#32021) üzenetére


Dekuator
tag

Nagyon köszönöm. :R :R

(#32024) hackeeeee válasza hackeeeee (#32011) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megjött még 1 frissítés, majd eltűnt a jelölés. :)

Véleményem szubjektív...

(#32025) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Van esetleg TM-hez olyan beállítás/praktika, hogy a feltöltést kicsit jobban fel lehessen tornázni?

Telekomos ezres netünk van, stabilan megy akár a 200mbites feltöltés is. Tudom, hogy ez sok mindentől függ, de kb 30-40 megabit volt eddig a max amit láttam, de sokszor "csak" pár száz kilóval megy fel. Jelenleg 110 torrent van seedben. Még a "kapós" torrentek se mennek úgy (szerintem) ahogy kellene. Letöltésben 30-31 MB/sec is megy :)

DS116 modellről van szó.

(#32026) #56573440 válasza tomi5244 (#32025) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez ahogy írod sok dolog függvénye. Nálam jelentősen erősebb a proci a torrentezős "syno-n", és a névleges sebességem felét hozza kb 500 torrent mellett. Hol jobb hol rosszabb. Terjed ugye a gigás net mindenhol, nem kevés a seed serverező se, innentől a letöltőket elég szépen ki tudják szolgálni. Nálam jellemzően ment az 1.3 Mbps fel hónapokig, aztán szép lassan lefele ment, most 6-700 KB fölött ritkán jár a logok szeirnt.

Sokat tenni az ügy érdekében nem tudsz, hagyd bent amit lehet, aztán haccójon. Be lehetne kapcsolni a DHT-t hogy szebb számokat láss, de azzal a trackert kikerülve osztanál meg dolgokat, ami se nem szerencsés se nem javasolt.

(#32027) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok.

Sajnos beletörött a bicskám a VPN-be. Munkahelyen unalmas pillanatokban szeretnék otthoni DS115J-ről filmeket nézni.
Ameddig eljutottam: a melóhelyről böngészőben látom az otthoni NAS VPN server csatlakozási listáján a belépett felhasználót.
Hogy tudom elérni a tartalmat VPN-en keresztül, milyen lépést hagytam ki?
Böngészőn keresztül filmek letöltése, tartalom elérése megy.

Köszi előre is: Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#32028) tomi5244 válasza #56573440 (#32026) üzenetére


tomi5244
őstag

"most 6-700 KB fölött ritkán jár a logok szeirnt."

hmm ez fura ha már a combosabb vassal és sokkal több torrentnél is ez a helyzet. Akkor viszont hagyom. A gyors csomagoknak és a technikai fejlődésnek hála, sokan már hamar le tudják tölteni az adott tartalmakat.

Hosszú évekig, fos netünk volt, szeretnék most én is a jól feltöltők táborába tartozni :) De akkor ez így ennyi :)

(#32029) Madwe válasza Bozso68 (#32027) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha vpnnel beléptél, akkor bent vagy az otthoni alhálózatodban, azaz pl windows intézőben ha fel van csatolva az adott mappád hálózati meghajtóként (pl a video v-ként mondjuk) akkor az működni fog.

Egyébként ha csak filmeket akarsz nézni, miért nem a video stationt vagy a plexet használod böngélszőből a saját aloldalukon (pár portot kell csak ehez kicsitni h távolról is menjen) ilyenkor simán streameled magadnak a tartalmakat, plusz egyéb előnyeivel - trackeli miben hol tartasz, így pl tök mindegy h munkahelyi gépen, otthoni gépen vagy tvn vagy mobilon vagy akármin játszanád le a sorozatod pl, tudja hanyadik rész hanyadik percénél tartasz...)

Ráadásul vpnnel a titkosítás miatt lassab az adatfolyam, ami filmnél szerintem csak hátrány, ott nincs mit titkosítani:D

[ Szerkesztve ]

(#32030) tomi5244 válasza tomi5244 (#32028) üzenetére


tomi5244
őstag

Amúgy volt egy időszak amíg rutorrentel toltam, de azóta hdd csere volt és asszem a DSM is frissült. Utána nem sikerült működésre bírnom. Csupa hibaüzenettel indul, már ha indul. Pedig szerintem még a TM-nél is jobb kliens, rendkívül jól paraméterezhető, tudja az rss-t is. Akinek esetleg sikerült stabilan működésre bírnia az ne tartsa magában :)

(#32031) Madwe válasza tomi5244 (#32030) üzenetére


Madwe
nagyúr

DS is tudja az rss-t!

Mellesleg ha már rss, továbbra is ajánlom mindenki figyelmébe a sonarr-t sorozatokhoz és a radarr-t filmekhez, baromi szép, kényelmes felület automatikus letöltésekhez, s remekül megy synon ds-el is pl.

[ Szerkesztve ]

(#32032) tomi5244 válasza Madwe (#32031) üzenetére


tomi5244
őstag

Nekem a DS nagyon nem jött be. Több száz torrentnél elég nehézkes a kezelése, lapozgatni a torrentek között lassú, nem lehet címkézni sem, ami TM-nél nagyon szépen megy stb.

Sonarrt és Radarr-t próbáltam még anno rutorrenthez, de ha jól emlékszem magyar tartalomnál nem működött(?) Erről esetleg írhatnál pár sort. Mert a figyelt torrentekhez használnám a DS-t, ha TM-el nem megy.

Rég várom Az alapító c. filmet. :D

[ Szerkesztve ]

(#32033) Madwe válasza Madwe (#32031) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szóval én már végigrágtam magam sokféle automatizáláson, de az alább látható felület mindent visz szvsz. Ehez képest commandlineos varázslat, rss-es vackolás egyáltalán nem felhasználóbarát. Elején persze itt is molyonlni kell egy keveset míg beállítja az ember h mit hogyan, de utána élvezet használni :) Ezentúl jelenleg én a SubZero plugint használom jelenleg plex alatt, mert az eddigi automatizált feliratkeresők gyakran elhasaltak, ez viszont eddig 100% működik mindenhez!



(Attack on Titannél a háttér statikus végig, csak capture alatt csak így sikerült megoldanom)
Ezentúl jelenleg én a SubZero plugint használom jelenleg plex alatt, mert az eddigi automatizált feliratkeresők gyakran elhasaltak, ez viszont eddig 100% működik mindenhez!

[ Szerkesztve ]

(#32034) Madwe válasza tomi5244 (#32032) üzenetére


Madwe
nagyúr

A tartalmat az indexerek alapján keresi, ncore s társai biztos h nem fognak vele menni, illetve én szinkronosan elvből se nézek semmit, csak ha nagyon muszáj, uh nem jártam utána van e hozzá magyar indexer, én megálltam a rarbgnél, de valóban, akinek szempont a magyar nyelv, vagy vmiért meghívásos oldalon akar sorozatokat leszedni, annak lehet ez problémás... Pl rss feedet is be lehet tenni neki indexerhez, amivel lehet ezt a problémát meg lehet ugrani, de nem tudom :(

[ Szerkesztve ]

(#32035) tomi5244 válasza Madwe (#32034) üzenetére


tomi5244
őstag

Én rutorrentnél tökélyre fejlesztettem az rss regular kifejezések helyes használatát :D [link] Tök frankón jöttek le a filmek is, nem csak a sorozatok. Sablonokat kell elmenteni, utána már csak az adott tartalom címét kell behelyettesíteni és már figyeli is. Ezzel lehet szűrni magyar tartalomra is természetesen. 1080p, 720p, még akár feltöltőre is.

Csak hát ez rutorrentel megy, az meg elhasal az indításnál. :U Nagyon bánom, hogy a hdd csere után nem sikerült normálisan visszatelepítenem.

(#32036) Bozso68 válasza Madwe (#32029) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen! Átrágom magam a dolgon a portokkal, a minél kisebb leterheltség a cél. Közben a VPN összejött, syntax/user error volt.

(#32037) lecsek válasza tomi5244 (#32035) üzenetére


lecsek
tag

Üdv!
Először ezt próbáld meg: [Régebbi HSZ]
Illetve még innen [link] sikerült ötleteket merítenem.
Ha nem megy, megpróbálom majd összeszedni sorba. Nekem DS216J van.

[ Szerkesztve ]

(#32038) scream válasza Madwe (#32031) üzenetére


scream
veterán

Tudsz a Sonarr, meg Radarr-hoz repo linket adni?

(#32039) AiRLAC válasza scream (#32038) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindkettő megtalálható a Synocommunity repo-ban.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32040) gyugyo79 válasza scream (#32038) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor a link feljebb már ott van (http://packages.synocommunity.com/)
Lehet be kell kapcsolni a béta csomagokat, hogy a Radarr is megjelenjen.

[ Szerkesztve ]

(#32041) scream válasza AiRLAC (#32039) üzenetére


scream
veterán

+ gyugyo79

Köszönöm a segítséget! :R

(#32042) ImpersonatoR

Mielőtt elkezdek kutakodni az lehet hogy egy10/100-as lan port a TV n kevés 4K/BR rip videók lejátszásához?
DS716+II rol (ami gigabites ugye) próbálom nézni a tv re letöltött DS videó app al de egy idő után megáll és tolt nem folyamatos :F

(#32043) Madwe válasza ImpersonatoR (#32042) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elképzelhető, nézd meg az adott média tulajdonságainál, h milyen bitrate-el megy (video és audio összeadva) egy 50gbos bd pl 82Mbps szokott lenni, az már 100ason bizony szaggathat.

[ Szerkesztve ]

(#32044) claire78


claire78
senior tag

Photo Stationnál mintha ki lehetett volna kapcsolani a videók konvertálását, de nem találom.
Valamiért most pörgeti, hogy ő videót konvertál.. Mobil eszközre konvertálás inaktív.
Lehet csak bélyegképet hoz létre? :U
Tudja valaki hogyan kapcsolható ki? Halasztani tudom, nem ez a kérdés.
:R

(#32045) tomi5244 válasza lecsek (#32037) üzenetére


tomi5244
őstag

Végig zongoráztam, de végül idáig jutottam. Ahogy nézem maga az rtorrent nem megy(?)

- error,getplugins]
-error,getuisettings]

(#32046) lecsek válasza tomi5244 (#32045) üzenetére


lecsek
tag

Valahogy így csináltam én:

Az első lépés, hogy a Webstation futtatása előtt!, az Apache (pl 2.2), PHP (pl 5.6) csomag legyen feltelepítve.
Ha megvan, a következők előtt a fenti 3 csomagok leállítása!
gyugyo79 leírásából:
ssh bejelentkezni, a /var/services/web törlése, majd linkelése a /volume1/web -et a helyére:
saját login név & pass majd:

sudo -i
(jelszó újra, innentől root-ként)

(Ha web-be már van más is, törlés előtt átmásolni a /var/services/web -be!)
sudo rm -R /var/services/web
sudo ln -s /volume1/web /var/services/web
sudo chmod -R 755 /volume1/web/
sudo chmod -R 755 /volume1/web/rutorrent/

Csomagok visszaindítása. Webstation futtatása, beállítása:
HTTP-háttérszerver: Apache 2.2 PHP: PHP 5.6
egy sorral lejjebb PHP beállítások> open_basedir: leírás alapján ezzel kell kiegészíteni: "/usr/local/rutorrent:/usr/bin"
Az egész sor nálam:
/tmp:/var/services/tmp:/var/services/web:/var/services/homes:/usr/local/rutorrent:/var/services/tmp/:/usr/bin:/volume1/Files://tmp/:/usr/bin:/volume2/Files:/

Ezután Rutorrent telepítése! A disable open_dir-nél pipának kell lennie!
Esetleg egy NAS reboot.

(#32047) lecsek válasza lecsek (#32046) üzenetére


lecsek
tag

* nem "/var/services/web“- be, hanem abból, a “/volume1/web“ -be másolni

[ Szerkesztve ]

(#32048) bodoferi


bodoferi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Adott egy Synology DS-211J. WebDAV szerver letöltve és fut, de laptopon keresztül nem látom a NAS-t a hálózati meghajtók között.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

(#32049) lecsek válasza bodoferi (#32048) üzenetére


lecsek
tag

Hálózati és megosztási központ > Speciális megosztási beállítások > Hálózat felderítés bekapcsolás

(#32050) Patice válasza bodoferi (#32048) üzenetére


Patice
Topikgazda

A WebDAV a neten keresztüli eléréshez kell. Ha helyi hálózaton vagy, akkor pl a Sambat kell bekapcsolni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.