Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) MrCsiT válasza fgo (#22973) üzenetére


MrCsiT
addikt

Bekapcsolod? :DDD :DD

lajos75: 6.0-s DSM-et futtatsz rajta?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#23002) bigdady válasza heroldbalu (#22993) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#23003) lajos75 válasza MrCsiT (#23001) üzenetére


lajos75
senior tag

Először a Synology Assistant-ban 5.2 ver. volt látható, telepítés után már a 6.0-7321 rakta fel.

(#23004) Tesztelo.hu válasza kaciokos (#22936) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Pedig ott van az:
Media Server - DMA Compatibility - Device list gomb
Itt megjelennek a felismert DLNA eszközök, és a Profile oszlopban lehet profilt választani hozzájuk, majd Close gomb és Apply gomb.

(#23005) kaviat


kaviat
tag

vajon mikor jön az első frissítés?

(#23006) Multibit


Multibit
veterán

Vajon mikor jön a DSM 7 ? ;]

(#23007) Zsadi


Zsadi
őstag

3TB WD Nas hdd nekem is tönkrement, kötet összeomlott.
Korábban olvastam itt, pár hozzászólásban hogy mások is jártak így.
Valami baj lehet azzal a szériával?

(#23008) azka79 válasza kaviat (#23005) üzenetére


azka79
aktív tag

az első bug javítás, katasztrófa amit ezek művelnek.....

(#23009) McAdam6 válasza Zsadi (#23007) üzenetére


McAdam6
tag

Nekem már másodszor, most keresek helyet, hova mentsek 3T-t, aztán megy vissza gariba... :W

[ Szerkesztve ]

(#23010) noorbertt


noorbertt
őstag

Glacier-be vagy mas felhobe Ti szoktatok titkositast eszkozolni? Jo lenne titkositva felkuldeni urbe az adatokat.
Arra gondoltam hogy csinalok egy titkositott megosztast es onnan kuldom fel, viszont mivel csatlakoztatva van ezert szerintem titkositattlanul toltene igy is fel. De ha nincs csatlakoztatva akkor a titkositot mappaba nem tudom a biztonsagi mentest utemezni..
Ti hogyan csinaljatok?

(#23011) McAdam6 válasza noorbertt (#23010) üzenetére


McAdam6
tag

Ezért volt jó a Wuala, az titkosítva tárolt, de megszűnt....

(#23012) Dr.FantastiK válasza lajos75 (#23000) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

mi volt a dontesed oka ? :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#23013) lajos75 válasza Dr.FantastiK (#23012) üzenetére


lajos75
senior tag

Szerettem volna egy gyári nast :D de már rájöttem hiba volt :W
Hétfőn viszem vissza :D

(#23014) noorbertt válasza McAdam6 (#23011) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem ismerem de nekem olyan kellene hogy helyben titkositom fuggetlenul a celhelytol.
Senki nem titkosit?

(#23015) noorbertt


noorbertt
őstag

https://synocommunity.com/ repo hasznalata biztonsagos? Vagy inkabb nem ajanlott? Nem akarok folosleges rizikot, viszont ott van Duplicity

(#23016) Cartman99 válasza lajos75 (#23013) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Nem lennének ezek rosszak,csak szerintem erősebb hardver kéne hozzá,valamint egy kiforrott szoftver,na de ez így ,hogy állandóan új DSM-et csinálnak...ez így nem pálya,tele van bug-al az új DSM.
Azt nem értem,hogy miért nem a régi DSM-et tökéletesítik miért kell ugyanazt csinálni amit pl. a Microsoft csinál...

(#23017) Dr.FantastiK válasza lajos75 (#23013) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

vissza Veszik ? ? :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#23018) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Mért "nyivákoltok kiscicák"? :D
Pontosan tudható volt h., fö-fö verzió váltás teli lesz hibával. Majd az első/második javítás használhatóvá teszi. Aki pedig nem bírja, rakja vissza az előző 5-ös verziót.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#23019) Megane2000 válasza Mezga Aladár (#23018) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Azt vissza lehet pakolni könnyen?

(#23020) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

DSM 6.0-ra frissítés után nem működik az NFS megosztás, pedig engedélyezve van. Állítanom kellene még valamit?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#23021) Cartman99 válasza Mezga Aladár (#23018) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Ebben igazad is van,hogy majd ki lesz javítva,ám de miért kell kiadni egy DSM-et addig amíg nincs letesztelve normálisan, és itt most nem néhány hibára gondolok,hanem arra a rahedli sok hibára amit produkál...(szinte mindenkinek más hibát produkál).
Ha kell miért nem tesztelik minden egyes Synology típuson...(simán megtehetnék)...na de egyszerűbb ha mi vagyunk a béta teszterek.
Minden esetre a promóciót az jól megcsinálták a gyártó honlapján.

Amit pedig linkeltél downgrade lehetőséget azt ugye a synology nem támogatja...holott ilyen esetekben nekik kéne felajánlani egy gyári vissza downgradelő lehetőséget és ha úgy tetszik akkor egy új DSM kiadás előtt nyugodtan csinálhatnának egy Downgradelő firmware-t is,hogy akivel kitolnak ( pl. cégek) annak legyen lehetősége vissza váltani!!

[ Szerkesztve ]

(#23022) Mezga Aladár válasza Cartman99 (#23021) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mindenben igazad van. De ha szuper tesztelt verzió lenne, akkor is tilos egy éles rendszerre, ennyire friss oprendszert rakni. + most történt meg a 64bites rendszerre váltás. (A régi rendszerekre a gyártó készít biztonsági frissítéseket.)
Ergó, ez jelenleg egy játszó rendszer. Én is várok az xpeno csapatra h., virtuális rendszeren tesztelhessem. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#23023) Cartman99 válasza Mezga Aladár (#23022) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Mondjuk engem szerencsére annyira nem érint,mert nem sok alkalmazást használok ,na de akkor is ennyi hibával kiadni egy rendszert függetlenül attól,hogy valóban új meg ,hogy 64 bites...
Utána meg majd naponta jönnek az új upgrade-ek.
Amúgy ,vannak benne hasznos dolgok is (csak hogy jót is írjak ) :D

(#23024) McAdam6 válasza noorbertt (#23015) üzenetére


McAdam6
tag

Elég ismert, nem hiszem, hogy gond lenne vele.

(#23025) Cool Face válasza Patice (#22452) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Szia!

Ahogy beszéltük végül vettem egy Thermaltake Max 5G külső hdd házat amibe tettem egy WD RED-et. A gondom az, hogy 3! perc után leállítja a winchester (nem parkolás, leállitás, hallom amikor felpörög) HDS szerint 4 óra alatt 21 leállás elindulás volt... :Y Windows alatt nem lenne gond ezt beállitani, de linux alatt picit problémásabb. Feltettem és bekonfigoltam a HD-idle-t Raspbian alatt. A kérdésem az lenne, hogy ha 30 perc után teszi idlebe az jó 24/7 használat mellett? A fejparkolást fogalmam sincs hogy tudom beállítani. Valaki tud ebben segíteni? :R

(#23026) lajos75 válasza Dr.FantastiK (#23017) üzenetére


lajos75
senior tag

Mivel Interneten rendeltem, így 14napos elállási jogom van. :D
Hát és én élni is fogok vele :D

(#23027) bigdady


bigdady
nagyúr

Nekem nincs kulonosebb gondom a dsm 6-tal. Mukodik minden lehet en vagyok az atlag teszt alany :)

(#23028) Megane2000 válasza bigdady (#23027) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nekem is megy minden lekopogom :)

(#23029) Cartman99 válasza Mezga Aladár (#23018) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Amúgy kipróbáltam sem Telnettel sem SSH-n nem enged root-ként bejelentkezni ...telnettel még a jelszót sem engedi beírni...
Lehet a béta verzióknál még működött ez a "root-ként bejelentkezek és átírom a VERSION fájlt" de szerintem ez most már nem működik..vagy én vagyok hozzá béna :D :D

(#23030) Mezga Aladár válasza Cartman99 (#23029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#23031) Cartman99 válasza Mezga Aladár (#23030) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Köszi ,már csak az nem tiszta mi az a sudo-i ? :D

(#23032) Mezga Aladár válasza Cartman99 (#23031) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

ez egy parancs. ird be a terminálba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#23033) Cartman99 válasza Mezga Aladár (#23032) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Melyik terminálba?

(#23034) Mezga Aladár válasza Cartman99 (#23033) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

ajaj. Probáld putty ssh.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#23035) Cartman99 válasza Mezga Aladár (#23034) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Köszönöm ;) WIN scp-vel próbálkozok,de ha nem jön be akkor megnézem ezt a putty-ot ,bocsi a hülye kérdésekért,de eddig még nem kellett ilyet csináljak :D

(#23036) Mezga Aladár válasza Cartman99 (#23035) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az is jó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#23037) hemaka válasza Cartman99 (#23035) üzenetére


hemaka
nagyúr

WinSCP-vel csak az eredeti root accouttal tudsz belépni. Nyilván, az épeszű embernél alapból tiltva van, így minden scp-nél engedélyezni kell. Én legalábbis így használom.

[ Szerkesztve ]

(#23038) Cartman99 válasza hemaka (#23037) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Azt hiszem van némi pótolnivalóm ,mert amit leírtál az nekem kínai..:D az adminon kívül gyárilag van egy másik account is amivel a root felhasználóként tudsz belépni?
Máshol azt írják,hogy a root belépéshez is az admin jelszó kell.,adminnal beenged a WINscp látom is a version fájlt ,de admin joggal elméletileg nem tudom felülírni ha jól sejtem...

(#23039) hemaka válasza Cartman99 (#23038) üzenetére


hemaka
nagyúr

Adminra gondoltam én is, azzal megy a belépés. Én azt csak akkor oldom fel, ha winscp-zek, amúgy tiltva van. Azzal bármilyen módosítást végre tudsz hajtani. (Épp ezért tiltom :D)

(#23040) Cartman99 válasza hemaka (#23039) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Jaja elméletileg olyan mint egy Total Commander,egyébként még nem írtam felül,alszok rá egy napot :D
Amúgy minden típushoz más-más DSM van? (csak azért kérdem ha letöltöm akkor melyiket töltsem pontosan a DS114-hez).
ja meg köszi mindenkinek a segítséget és a linkeket is,van fent a youtubeon is pár hasznos videó Synology downgrade néven.

[ Szerkesztve ]

(#23041) Magi


Magi
tag

Üdv Mindenkinek,

Tegnap óta tulajdonosa vagyok egy új DS215j NAS-nak (tegnap estétől még büszke is :) )

Szeretnék egy kis segítséget kérni Video Surveillance kapcsán.

Az első kérdés, hogy megoldható-e valahogy, hogy a megfigyelés serviceként fusson? Tehát a kérdés, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy akkor is rögzítsen ha épp nem vagyok belépve (háttérben fusson az alkalmazás, mint a Trnasmission).

A másik kérdés pedig az, hogy hogyan tudom megadni azt, hogy a csatlakoztatott külső HDD-re mentse a videókat?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Magi

(#23042) bigdady válasza Magi (#23041) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem a surveillance stationban csak at kell ehhez raknom mozgaserzekelesrol es akkor mindig megy.
Nekem egy hdd van es ott is adtam neki 20 gigat ami ha elfogy elejerol kezdje felulirni ez boven eleg ido felvetelre nekem 20 giga meg semmi

[ Szerkesztve ]

(#23043) psg5 válasza Patice (#22972) üzenetére


psg5
veterán

Mióta kikapcsoltam a hibernálásra való engedélyezést, nem volt hiba jelzés...ez mit jelenthet?

F.K.T.

(#23044) psg5


psg5
veterán

Miért változik időről-időre a kötet használt mérete ha sem nem másolok rá sem pedig nem törlök róla semmit?

F.K.T.

(#23045) CactuS válasza Mezga Aladár (#23022) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Tőlem meg se kérdezte, hogy akarom-e biztosan, valamikor hétfő kora hajnalban küldte a céges emailre a levelet, hogy akkor van 10 percem leállítani a folyamatot, különben frissül. Mire beértem a céghez, már megvolt a váltás. :D Mondjuk alap dolgokra használjuk, így gond még nem volt a 6.0-val, meg amúgy is megnéztem volna, szóval nem volt belőle gond.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#23046) Mezga Aladár válasza CactuS (#23045) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Inkább TE voltál figyelmetlen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#23047) Cartman99 válasza Mezga Aladár (#23046) üzenetére


Cartman99
csendes újonc

Hát igen,de elméletileg ennek alapból ki kell legyen kapcsolva.
Amúgy amikor a DSM frissítésre kerül akkor vajon átírja a Nand-ot vagy a NOR (nem tudom mi van benne) tartalmat vagy nem?
Csak azért kérdem,mert az oké ,hogy átírja az ember a Version fájlt régebbire,ezzel átverve a DSM-et és ugye az megfrissíti magát a régebbire,de vajon az új 6-os DSM nem csinált előtte semmit a hardverben lévő NAND tartalommal ami az ismét vissza rakott 5.2-őt negatívan befolyásolná?
Nem tudom érthetően írtam -e le.. :D

(#23048) noorbertt


noorbertt
őstag

Kesz a titkositas a mentesekrol, viszont amikor a gyari Glacier programnal beallitom az utemezest akkor a vegen nem tudom "alkalmazni". Mi lehet a baj? Program ujratelepites sem segit..

(#23049) CactuS válasza Mezga Aladár (#23046) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem voltam, írtam is, hogy én ki szoktam próbálni az újakat is, így volt/van beállítva. Csak meglepett, azt hittem egy komplett új verziónál azért lesz egy fix igen/nem egy időzített email helyett. (Adatok megvannak NASok kívül is, így nagyon nagy probléma nem lehet belőle)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#23050) rlazol válasza Patice (#22972) üzenetére


rlazol
addikt

Patice - értem, köszönöm, megkeresem.

Ma véletlenül azt vettem észre, hogy bár a DS-hez USBn csatlakozatott külső winyó nincs mappaként csatlakoztatva a windowshoz, a windows alól a sajátgép/hálózati helyek/server/USBneve útvonalon elérhető, ahogy az összes többi mappája is a DS-nek. És ez nem jó, elsősorban a korábban tárgyalt biztonsági szempontok miatt. Hogy tudom ezt megszüntetni? A többi mappa elérhetősége nem zavar, de az külső winyót nem kéne, h lássam windows alól.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.