Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) FLx válasza stargazer (#5000) üzenetére


FLx
addikt

Seed beállítható, nekem végtelenre van pl. kapcsolva, így letöltés után évekig seedel.

(#5002) stargazer válasza FLx (#5001) üzenetére


stargazer
senior tag

es azt hol kell?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5003) FLx válasza stargazer (#5002) üzenetére


FLx
addikt

Download station, Settings, BT, Auto Stop task.

(#5004) akisbandi válasza Elemental (#4965) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Amugy is nagyon hasonlítottak egymásra.

(#5005) Elemental válasza stargazer (#5000) üzenetére


Elemental
addikt

A DS alapból nem kezd seedelni. Ezzel mindannyian így voltunk:)
Ezért van a fórum, hogy segítsünk.
Beállítása: Ds-beállítások - Bt - ott a megosztási időt állítsd át. De állíthatsz arányt is.

(#5006) akisbandi válasza Criton (#4997) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Talán adminnal, de annak csak kavarodás a vége.

Az itt megadott mailedre mehet?

(#5007) Elemental


Elemental
addikt

Letöltöttem a ds file-t a telóra, de nem tudok bejelentkezni. Kell valamit engedélyezni hozzá a nason?

(#5008) FLx válasza Elemental (#5007) üzenetére


FLx
addikt

Webdav és kintről router port is kell. 5006 ha jól rémlik.

(#5009) Elemental válasza FLx (#5008) üzenetére


Elemental
addikt

jaaaa, én a dsm portjával próbáltam.
Szóval a webdav porttal kell bejelentkezni?

(#5010) stargazer


stargazer
senior tag

a WOL-t sikerult mar valakinek beloni?
az is erdekes h a ds finder nem jegyzi meg a login adatokat, minden mas meg tudja. persze a minden mas is ugy h KI kell kapcsolni a remember me-t. mobilon meg eselytelen.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5011) akisbandi válasza Elemental (#5009) üzenetére


akisbandi
aktív tag

IP:5005, hacsak el nem állítottad.

(#5012) devil-k


devil-k
nagyúr

Arra lennék kíváncsi, hogy a "mag oldalt" be lehet-e állítani BT keresésnek? :F :Y :R

- mozi bolondéria -

(#5013) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Szeretném netről elérni a nas-t, de a külső ip címem kb 2hetente változik. Baromi kényelmetlen hogy mindig csekkolnom kell a routerem-ben a külső ip címemet. Tudom hogy vsn a ddns, de még sosem használtam. A ddns oldaról nem tudja bárki kideríteni a nas-om ip címét és probálkozni a bejutással ?? Le lehet korlátozni a routeremben hogy a nas-t a net felől csak adot mac adressel lehessen matatni ? Értem ez alatt a laptopom mac adressét és az iphone-om mac adressét. Router asus rt n66u. Előre is thx a válaszokat :R

(#5014) devil-k válasza XuChi (#5013) üzenetére


devil-k
nagyúr

FIX IP címet kellene adni a NAS-nak, s akkor nem fog változni. A ddns pedig arra jó, hogy ne kelljen a "hosszú" IP címet megjegyezned. (Pl.: idejonanev.synology.me). Ráadásul a Synology-nál ingyen kapsz ilyen címet is. Synology DDNS

Akár kétlépcsős azonosítást is be tudsz állítani a nagyobb biztonság érdekében.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5015) akisbandi válasza bosa (#4981) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Itt a leírás a jelszó bekapcsolásához. Aztán ez alapján illene titkosítva tárolni a jelszót a fájlban. Végül az egészet illene https mögé irányítani mondjuk ezen leírás első része alapján.

Miért is nem jó a VPN?

[ Szerkesztve ]

(#5016) Elemental válasza FLx (#5008) üzenetére


Elemental
addikt

Siker köszi.

Ds downloadot használja valaki?
Nem tudok létrehozni letöltést.

[ Szerkesztve ]

(#5017) Criton válasza akisbandi (#4979) üzenetére


Criton
veterán

Szia!

Akkor el tudod nekem küldeni? :R

(#5018) Elemental válasza Elemental (#5016) üzenetére


Elemental
addikt

Konkrétan az a bajom, hogy ha rányomok a torrent letöltésére, akkor csak bemásolja a hivatkozás címét.

(#5019) tothtechnika


tothtechnika
csendes tag

Sziasztok.

Egy nagyon érdekes problémám jött elő a synology-val.
Az összes szolgáltatásba be tudok jelentkezni a telefonomról, de a DSAudio-ba nem. Azt íjra, hogy: "A hálózat most nem elérhető".

Ha rossz jelszót írok be kiírja rendesen, hogy hibás felh.név/jelszó. Az admin felületen látszik a bejelentkezés. Öcsém Ipad-jén sem lehet belelépni.
Alkalmazásjogosultságoknál van jogom használni az audio stationt.

Nincs valakinek valami tippje?

(#5020) Halfer válasza Patice (#4999) üzenetére


Halfer
tag

DS112j van. Mit tegyek hogy menjen a stream?

(#5021) FLx válasza Elemental (#5018) üzenetére


FLx
addikt

Hol nyomsz a letöltésre?

(#5022) stargazer válasza Elemental (#5005) üzenetére


stargazer
senior tag

Megosztási idő eléri: Örökre?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#5023) Criton válasza Criton (#5017) üzenetére


Criton
veterán

megoldva, megy minden

(#5024) Elemental válasza FLx (#5021) üzenetére


Elemental
addikt

A DS Download böngészőjében bejelentkezek az adott oldalra. Ott rányomok a torrent letöltésére, de amíg a pc-n a firefox letölti a torrent fájlt, ez csak bemásolja a torrent hivatkozásának a címét. És ezt nem tudja elindítani a download station.
Ja, azt nem írtam, hogy androidos telón. A Ds download alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

(#5025) XuChi válasza devil-k (#5014) üzenetére


XuChi
addikt

"Akár kétlépcsős azonosítást is be tudsz állítani a nagyobb biztonság érdekében."

Ezt hol tudom beállítani?? A ds-ben ??

(#5026) bosa válasza akisbandi (#5015) üzenetére


bosa
tag

Köszönöm szépen a leírásokat, https kivételével minden megy. A VPN kellemetlen pl telefonról vagy tabletről

(#5027) Patice válasza Halfer (#5020) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mire akarod stream-elni a filmeket?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5028) Criton válasza akisbandi (#4979) üzenetére


Criton
veterán

Egy probléma van, hogy ha nem megy a médiaszerver, a médiaplayerről így nem megy se az nfs, se az upnp... az én média playerem viszont csak ezt tudja....egyetlen amin még tudom max nézni a filmeket, az a samba.

(#5029) Multibit válasza Criton (#5028) üzenetére


Multibit
veterán

Az NFS biztos működik mediaszerver nélkül is, sokan használják így a NAS-t. Milyen mediaplayered van? Egyszerű NFS-TCP megosztást kell beállítani.

(#5030) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Van egy gondom, az RSS-t szeretném beállítani és azt írja ki hogy az RSS fájl üres vagy érvénytelen!
Mi lehet a gond? a gyári download stationt szeretném beállítani...
köszi

(#5031) devil-k válasza XuChi (#5025) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jobb felső sarok- Fekete fej- Opciók- Fiók- Kétlépéses ellenőrzés engedélyezése

- mozi bolondéria -

(#5032) Halfer válasza Patice (#5027) üzenetére


Halfer
tag

Egy Galaxy Tab 3 8.0-val érem el őket a Video Station-ön keresztül. Ráadásul olyan felbontásban ami megfelel neki.

(#5033) Patice válasza Halfer (#5032) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor tuti át kell kódolnia a NAS-nak a cuccot a Tab felbontására. Belső hálódon a WiFi milyen sebességű? Milyen szabványt tud?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5034) Criton válasza Multibit (#5029) üzenetére


Criton
veterán

HiMedia 560B

(#5035) bencus3 válasza bencus3 (#5030) üzenetére


bencus3
tag

Nincsen ötletetek a beállításra?

(#5036) akisbandi válasza Criton (#5017) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Elküldtem, bocs, csak most értem ide.

Most olvasom, hogy megoldódott. Mi volt a gond?

Ahogy itt írták is, az NFS-hez nem kell a médiaszerver, az upnp-hez természetesen igen.

[ Szerkesztve ]

(#5037) Criton válasza akisbandi (#5036) üzenetére


Criton
veterán

NFS-hez pontosabban mit kell beállítani? A médiaszerver volt a ludas.

(#5038) akisbandi válasza bosa (#5026) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A lighttpd.conf-ba kell az alábbi rész

$SERVER["socket"] == ":443" {
#### SSL engine
ssl.engine = "enable"
ssl.pemfile = "/opt/etc/lighttpd/lighttpd.pem"
server.document-root = "/opt/share/www"
}

A lighttpd.pem fájlt is kell az ssl-hez a jelzett helyre. Így már https://NAS_IP/rutorrent címen eléred. Persze kell a megfelelő portforward, illetve gondolom ilyenkor nem megy a NAS-on más https elérés, viszont nem küldözgetsz titkosítatlanul jelszavakat a neten.

(#5039) akisbandi válasza Criton (#5037) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Például a diskstation/vezérlőpult/megosztott mappa/video jogosultságok/nfs jogosultság, itt létrehozás. A lejátszód IP címével írás, asszinkron, többi maradhat.
Majd létrehozod a médialejátszón az nfs kapcsolatot: IP cím, a megosztás a volume1/video a fenti esetre és a kapcsolat pedig TCP. Nekem csak így jönnek át a 40GB-os BD lemezek.

(#5040) Rick4 válasza devil-k (#5014) üzenetére


Rick4
félisten

A ddns pedig arra jó, hogy ne kelljen a "hosszú" IP címet megjegyezned. (Pl.: idejonanev.synology.me).

a DDNS nevében is benne van a dinamikus szó, és azt csinálja, hogy akármilyen ip-n is vagy, akármilyen sűrűn is váltogatja a szolgáltató az ip-det, mindig a saját hálódba fogsz tudni belépni. Ehhez egyrészt nem az ip címedet kel megjegyezned, mint pl 88.245.305.223, hanem elég a saját magad dyndns-esét fejben tartani, mint pl sajárcímem.dyndns.org... Nem a hosszal van baj, hanem a számokkal, plusz a szolgáltató által dinamikusan kiosztott ip címekkel. Ma akármi az ip-d, holnap korántsem biztos, hogy ugyanaz lesz. Kell egy szinkronizáló szoftver, akár nason, kár pc-n, akár routeren, és kész.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#5041) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan progi a nas-ra, esetleg a surviellance progiban be tudom valahogy állítani, hogy egy ip kamera képét rögzítse, ami nem ezen a hálózaton van? (dyndns címe van)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#5042) devil-k


devil-k
nagyúr

Synology képes kezelni a feliratfájlokat? :U

- mozi bolondéria -

(#5043) FLx válasza devil-k (#5042) üzenetére


FLx
addikt

Ez inkább a lejátszó függvénye, mint a dlna szerveré.

(#5044) hengelhof válasza Rick4 (#5040) üzenetére


hengelhof
senior tag

A NAS-on futtatható DDNS szerverrel ki lehet váltani a fizetőseket? vagy mire jó?

(#5045) FLx válasza hengelhof (#5044) üzenetére


FLx
addikt

Semmi nem fut a NAS-on, csak ő frissíti a dns bejegyzést. Amúgy nem kell fizetős, synology.me pl. ingyenes, meg a dyndns is, ha régen regeltél.

(#5046) Halfer válasza Patice (#5033) üzenetére


Halfer
tag

NAS-nál 120Mbit-es UPC van. Lehetséges, hogy konvertálja, de hogyan kapcsolatom ezt ki, hogy inkább az eredeti felbontásában adja, hisz ha nem is a Tablet kijelzőre van optimalizálva, bírja azt a felbontást. Szabványt most így hirtelen nem tudom megmondani, miben számít ez? Hisz átmegy az adat, vagy a konvertáláshoz köze van?
Más program nincsen NAS-hoz erre, hogy streamelje? Esetleg olyan, mint a VLC helyi hálózatos Plug&Play-e, csak távoli eléréssel?

(#5047) hengelhof válasza FLx (#5045) üzenetére


hengelhof
senior tag

Van synology-s, De jól jönne több is. Mondjuk van még a no-ip is, Csak érdekelne, hogy mire lehetne használni azt a sokféle szerver féleséget, amit telepítani lehet.

(#5048) momoxp


momoxp
tag

Valaki letudná nekem írni vagy esetleg tudna dobni egy linket amiben el van magyarázva hogy synology directory server-t hogy kell használni? Windows 7-hez konkrétan!
Előre is köszönöm a segítségetek!

(#5049) Criton


Criton
veterán

Aki rtorrent valamint rutorrent párosítást használ, kapott már ilyen hibaüzenetet?
Storage error: [File chunk read error: Cannot allocate memory]

és mi lehet a megoldás?

(#5050) bosa válasza Criton (#5049) üzenetére


bosa
tag

Nekem is szokta dobálni ha egyszerre többet tölt, ilyenkor megállítom egy kivételével a letöltéseket és helyre jön. Elvileg a memória növeléssel (Maximum memory usage) lehetne kiküszöbölni de nekem az nem jött be, jha meg a bufferek variálásával (receive_buffer_size, send_buffer_size) lehetne kiküszöbölni de nekem úgy lelassult a le illetve feltöltésem. Hátha van tőlem okosabb :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.