Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) caris1


caris1
tag

Sziasztok,

Szerintetek, ha teljesen új HDD-ket rakok a NAS-ba, akkor telepítéskor lehet régebbi DSM verziót felrakni, mint ami a korábbi HDD-ken volt?
(Most 6.2 béta van rajta, ha új HDD-ket rakok bele, akkor rá tudom vajon rakni a 6.1.4-et? Csak a HDD-ken tárolja a verziót, vagy valahol magán a NAS-on is?)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#35252) gyugyo79 válasza caris1 (#35251) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mint pár napja (1 hete kb) a 6.1.4 vissza vonásánál kiderült lehet, hogy nem mert nem csak a hdd- n tárolja ezt. De attól a béta és az utolsó fő verzió közt akár lehet átjárás. Ha kipróbálod és megírod majd biztosra tudjuk. Ha nem megy akkor kicsit vissza olvasva / rákeresve találsz downgrade leírást.

[ Szerkesztve ]

(#35253) FordFair válasza Laposelemer (#35250) üzenetére


FordFair
tag

Köszi!

Ezt sajnos nem értem:
Az elején mikor választasz, hogy UPnP, SMB, NFS megosztás.
Itt belépsz az NFS-be és opciók.

Mit jelent, hogy az elején? Hol/mikor? Amikor bekapcsolom? Nem jön elő ilyesmi...

Az NFS-t nekem talán azért ajánlották, mert mindkét gépnek (NAS/mplayer) ez a natív rendszere, ezáltal a legkevésbé erőforrás-igényes.

Az SMB-t is be lehet állítani, megjegyzi: egyrészt a shortcut-nál, másrészt a kedvencekbe is tehetsz mappát onnan.

Ha nem muszáj, nem rugózom rajta, ha az SMB is megfelelő...

(#35254) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Frissült a VMM
és:

Nekem ráadásul volt egy 6.2.X meg egy 6.1.X -es V DSM tesztelni ezt azt és az első indításnál hozzá kelet rendelni az 1 licencet az egyikhez a másikhoz meg már így nincs ...

[ Szerkesztve ]

(#35255) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Van egy 212j 6.1.4-es DSM-mel, és arra gondoltam, hogy lecserélem egy 216j-re. Van benne 2 db 3TB-s WD Red, ezeket simán elég, ha átrakom az új nasba és menni fog, vagy kell valamit mókolni még vele?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35256) Borisz76 válasza Ispy (#35255) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology DSM 6 - Kötet létrehozás / bővítés / költöztetés

Megoldható adatvesztés nélkül de ettől függetlenü javasolt az adatmentés !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35257) Ispy válasza Borisz76 (#35256) üzenetére


Ispy
veterán

:R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35258) caris1 válasza Ispy (#35255) üzenetére


caris1
tag

Migrálni kell, itt van részletesen leírva, hogyan kell csinálni.
Én már többször csináltam, mindig ment tökéletesen.

Szerk.: Megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#35259) Ispy válasza caris1 (#35258) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem már én is csináltam anno, amikor a 212j-be költöztem a 210j-ből, csak már megkoptak az emlékeim :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35260) Gadfly


Gadfly
tag

Sziasztok

DLNA-val kapcsolatos problémám lenne. Próbáltam keresni itt a topikban, de nem nagyon találtam hasonló esetre megoldást (vagy csak elkerülte a figyelmem :U ).

Eszközök
NAS: DS115j
Router: D-Link DIR-636L
TV: Samsung UE48H6400

Minden vezetékesen van összekötve. Mediaszerver telepítve van a NAS-on. Az UPnP/DLNA eszközlistánál felismeri a TV-t (profilnak a Samsung TV-t választottam ki). Az SSDP hirdetési intervallumot 60 mp-re állítottam (ez 900 valamennyit volt, amit nem is értettem, hogy miért...).

A problémám az lenne, hogy a TV bekapcsolást követően (60 mp múlva) felismeri a NAS-t és csatlakozni is tudok rá, viszont 5 perc után bontja a kapcsolatot (filmnézés közben is). Visszakapcsolódni, csak a TV újraindítása után tudok (ekkor is 60 mp múlva), viszont minden esetben 5 percig él csak a kapcsolat a NAS és a TV között. A routerem is "Médiaszerver" képes és ha bekapcsolom rajta ezt a funkciót, akkor a TV vele is kommunikál, viszont vele nem szakad meg a kapcsolat (ezért is gondoltam, hogy vhol a NAS-nál lehet a probléma).
A DS-ben már szét kutattam magam, hogy van-e esetleg vmi beállítási lehetőség ahol ezt az 5 percet növelni lehet v. kikapcsolni, de nem találtam ilyet.
Tudtok segíteni a probléma feltárásában/megoldásában? Vagy esetleg a DLNA helyett más alternatív megoldást, amivel a NAS-ról közvetlen játszhatok le filmeket a TV-n?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

simraceseries.com

(#35261) gyugyo79 válasza Gadfly (#35260) üzenetére


gyugyo79
addikt

Olvastam fórumon hasonlót és pont Samsung TV -kel írták.Nem tudom segít e. De itt van. Nem tudom melyik megoldás segít (ha segít) de az komoly ha még mindig fent áll a probléma :(

[ Szerkesztve ]

(#35262) Madwe válasza Gadfly (#35260) üzenetére


Madwe
nagyúr

smb vagy nfs esélytelen a samsungon? valami appal? plex? ds video?

(#35263) Laposelemer válasza FordFair (#35253) üzenetére


Laposelemer
tag

OK.

Nekem az eredeti skin van a meder-en (mozi terem).
A kezdőképernyőn van Favourites, Media Library, YouTube, stb.

Itt belépsz a Media Library-be és itt lesz az a 3 megosztás fajta (ha van USB rádugva, akkor az is itt jelenik meg). Itt belépsz az "NFS szerver"-be.
Elvileg itt nincs semmi mappa, ha még nem használtál NFS megosztást.
Itt kell nyomni "opciók" gombot (az eredeti távon a házikó alatti sarokban lévő (nem tudom a mednél ezt a gombot hogy hívják)) (én a házimozi távját használom)
A felugró ablakban lesz ...,NFS szerver teszt, NFS szerver hozzáadása, NFS szerver módosítása, NFS szerver törlése.
Szerver hozzáadása -> itt beírod a NAS-od IP címét, majd az elérési útvonalat (asszem ide kell csak a megosztás neve. pl.: Filmek)
Aztán OK.

Innen megjelenik egy "Filmek" mappa az "NFS szerver" megosztáson belül és ami abban van lehet nézni, kedvencekhez adni, és az eredeti távval még mappát is lehet törölni.
Továbbá filminfót is letölteni. (feltéve ha van írási joga a mednek)

Ja és a meder sima beállításainál megadható a kezdőképernyő. Kedvencek, Media Lib, Youtube, stb.
Nekem a Media Lib van beállítva, ezért nem volt egyértelmű amit vakeráltam.

Innen szerintem megtalálható ami neked kell ;)

(#35264) MasterDeeJay

Ránéztem a routeremre és láttam hogy száz körüli sornyi portot engedett ki a routeren a nas magának, hála a véletlenül bent hagyott Upnp beállításnak. Háát azért merész kicsit. Most beállítottam hogy csak az 5000 és 5001-es port menjen ki.
Ezen kívül kell még port a minimális internetes működéshez?
Csak a webes felületet és a dsfile-t használom telón, az meg most ennyi portal is tud képet feltölteni mobilneten is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35265) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Ha DS218Play-hez veszek egy WD RED 6TB-t és mellé a meglévő WD Red 4TB-t használnám az úgy jó lesz? Igazából összesen így 10 TB helyre számítok, tehát nem raidben lesznek, vagy inkább vegyek egy ugyanolyan 4TB-s-t, hogy egyformák legyenek, a különbség azt hiszem, hogy a mostani 4TB az NASWARE 2.0 míg az új 6TB pedig Nasware 3.0 lenne...
Illetve elég e az 5400 as fordulat vagy inkább legyen a 7200? a meglévő 4TB az csak 5400...

[ Szerkesztve ]

(#35266) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok

Plex alkalmazást telepítettem, de nem tölti le a borítót és nincs index kép. Régebben használtam a Nas-on és Plex regisztráció nélkül is letöltötte a borítót.... Most regisztráció nélkül nem működik rendesen?

(#35267) gyugyo79 válasza MasterDeeJay (#35264) üzenetére


gyugyo79
addikt

Innen ki tudod nézni, hogy ha kell valamihez akkor mit használ alapértelmezetten.

(#35265) Szaszabond Ha külön lesznek akkor teljesen mindegy mekkorát raksz be 2. nak. A nagyobb ha megteheted azért jobb talán mert tovább lesz elég :)

(#35266) Dragon27
Lehet egy PLEX-el foglalkozó topikba több sikerrel jársz. Mert ez nem a NAS -on múlik. Amúgy miért fáj egy regisztráció ha a 3400 -as portot (vagy amire megváltoztatod) nem irányítod be rá kb. mindegy hogy van vagy nincs. Vagyis ha nincs akkor max buksz ezt azt.

[ Szerkesztve ]

(#35268) maestro_z


maestro_z
tag

Sziasztok!
Router cserét követően egyfolytában bombázzák kívülről a NAS-t. A portokon nem változtattam semmit. A routerben a virtual server menüben kézzel vittem be a nyitandó portokat. Eddig egy tplink 3600-ast használtam azzal semmi probléma sem volt. Most egy Archer C7-est vettem be, de bármilyen szűrést állítok a menüben, a NAS-on folyamatosan kapom az értesítést, hogy az SSH szolgáltatás blokkolta a ...... ip címet. Az SSH szolgáltatás nincs bekapcsolva, a 22-es port nincs nyitva, a NAS-on 4.3 DSM fut.
Mit nem állítottam be a routerben, vagy mit állítottam rosszul?

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#35269) Borisz76 válasza Szaszabond (#35265) üzenetére


Borisz76
veterán

A merevlemez mint olyan eléggé bizonytalan állatfajta....
Minden gyártóval, márkával előfordult már , hogy beleszaladtak egy rossz szériába.
Van aki erre, van aki arra esküszik.

Én annó a pénztárcámra halgattam és a legolcsóbb Seagate 4 TB-s lemezből vettem 6 db-t.
Aztán később vettem újból 6 db-t egy másik "ismeretlen" ( Kiderült, hogy átcimkézett Toshiba ) gyártó merevlemezét , ami pár euróval került többe mint az előző.

A Seagate lemezekből 1 db tönkrement fél éven belül. ( Pótoltam egy Toshiba-val. )
Ezek 5400-s fordulaton mennek. Hűvösebbek is.

A Toshiba lemezek 7200-s fordulaton dolgoznak és melegebbek is.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak.
Szerintem NE egyforma lemezeket használj.
A fentebb írt széria-hiba lehetősége miatt.
Különböző lemezek esetén kisebb az esélye annak, hogy egyszerre megy tönkre.
Azonos lemezeknél nagyobb az esély.

Az , hogy 5400 vagy 7200 adatsebesség szempontjából lényegtelen.
A gigabites hálózaton elviekben 125 MB/s megy át.
Gyakorlatban 100-110 MB /s.
Ezt pedig a mai HDD-k tudják...akár 5400-s , akár 7200-s.

A hőtermelése és a hangja nagyobb egy 7200-s lemeznek.
Ha jól szellőző / nem teljesen zárt helyen van ....tőled messze, akkor hajrá.

Mint látható a Seagate-ek ( ami még megy ) 40 fokosak vagy éppen alatta.
A Toshiba lemezek melegebbek...46 a teteje.
Mindez egy 23 fokos helyiségben ...azon belül is szekrényben.
A NAS és a bővítő doboz egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35270) FordFair válasza Laposelemer (#35263) üzenetére


FordFair
tag

Köszi a segítséget!!

Sikerült!

Az újabban megosztott mappáim több szóból álltak, pl. "megosztott mappák" vagy "próba DS118" névvel.

A lejátszó gyakorlatilag létrehozza az NFS szerver alatt a kapcsolatot, azonban csak az első szóval, a fenti példákban az elérési út: "/volume1/megosztott" és "/volume1/próba" a "/volume1/megosztott mappák" és a "/volume1/próba DS118" helyett.
Ez a lejátszón az NFS szerveren belül az adott szerveren menügombot és "NFS-szerver módosítását" nyomva látszik.

A megosztott mappát egyszavasra írtam át a nas-on, és működik :)

Köszi a segítséget!

Egyébként végül 2 db DS118-at vettem, az egyikben remekül megy az öt éves 2TB-os HDD, a másikba meg a most vásárolt 8TB wd red-et hiba miatt egyből vissza kellett vinnem...

[ Szerkesztve ]

(#35271) Multibit válasza maestro_z (#35268) üzenetére


Multibit
veterán

Upnp?

(#35272) maestro_z válasza Multibit (#35271) üzenetére


maestro_z
tag

Le van tiltva.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#35273) Laposelemer válasza FordFair (#35270) üzenetére


Laposelemer
tag

Szuper, hogy sikerült.

Most, hogy említetted a külön írt könyvtár neveket, beugrott, hogy annak idején én is szívtam vele. Igaz kb. 4 éve 1x beállítottam aztán el is felejtettem.

Vannak itt páran syno+meder használók, hátha sikerül nekik is beállítani az értekezésünk alapján...

(#35274) Multibit válasza maestro_z (#35272) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nincs upnp, akkor biztos, hogy nyitva van(nak) valamelyik standard port, különben nem tudna bejutni a próbálkozó bot. Ugye a NAS nincs DMZ-ben?

(#35275) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

Nem olyan rég felvetettem, hogy vásároltam egy DS118-t, és data prémiummal nem működik a Download Station. Sajnos Download Station semmilyen módon nem sikerült rábírni a prémium letöltésre.
Jelentem meg sikerült oldani a prémiumos letöltéseket más megoldással, remekül működik.

Ha valakit érdekel szóljon és segítek.

(#35276) Gadfly válasza Gadfly (#35260) üzenetére


Gadfly
tag

@gyugyo79
Megnéztem a fórumon írtakat, de sajnos nem hoztak megoldást. Ahogy olvastam ott is inkább csak a sötétben tapoógatóztak.

@Madwe
Plex lett a befutó, ezzel tökéletesen működött, köszi!

simraceseries.com

(#35277) maestro_z válasza Multibit (#35274) üzenetére


maestro_z
tag

A DMZ beállítást a DSM-ben vagy a routerben nézzem?

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#35278) Pubszon válasza maestro_z (#35277) üzenetére


Pubszon
veterán

Routerben.
A DMZ-nek beállított gépnek (IP alapján) minden bejövő port alapból nyitva lesz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35279) maestro_z válasza Pubszon (#35278) üzenetére


maestro_z
tag

Köszönöm. A délelőtt folyamán megnézem. De mintha úgy emlékeznék, hogy beállítottam a NAS belső IP-jére a DMZ-t, mert sem otthon sem idegenben wifin csatlakozott mobilról a DS Get-tel nem tudtam belépni a NAS-ra, csak ha mobilinterneten csatlakoztam. Azután viszont működött wifin keresztül is. Ha a DMZ-t kilövöm és wifin keresztül nem tudok csatlakozni a DS Get-tel akkor milyen beállítás lehet rossz?

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#35280) #56573440 válasza maestro_z (#35279) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah hát így kint van az egész vasad a neten... Ez azért elég para :(

A ds portját nézném meg hogy forwardolva van e a routeren...

(#35281) maestro_z válasza #56573440 (#35280) üzenetére


maestro_z
tag

A forward szerintem rendben van mivel a mobilnetről be tudok lépni.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#35282) Madwe válasza maestro_z (#35281) üzenetére


Madwe
nagyúr

Használj quickconnectet, az wifin és kintről is működik mobil appoknal, míg te gondolom ddnses elérést adtál meg, az pedig csak akkor megy wifin, ha a routered tud nat loopbacket, amit ezek szerint nem tud...

(#35283) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Köszi a tanácsokat , akkor wd red 6TB @5400 less a befutó.

(#35284) Bozso68


Bozso68
senior tag

Megjött a DS718+ a lejatszo.hu-ról. Vasárnap rendeltem, ma délben hozta a GLS. 3 év garanciát adnak hozzá, ingyenes szállítással. Regisztációs kártya mellékelve.
Érdekes, hogy több magyarországi hivatalos viszonteladó van a synology oldalon feltüntetve, néhányuknál csak 2 év a garancia.

(#35285) maestro_z válasza Madwe (#35282) üzenetére


maestro_z
tag

Multibit,blackrulz ,Pubszon,Madwe
Köszönöm a segítséget! Úgy néz ki a DMZ kilövését követően rendben van dolog.
Köszönöm a javaslatot a quickconnect-el kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#35286) VisiTech


VisiTech
újonc

Sziasztok!

Kezdő vagyok még a NAS területén és sajnos egy számomra megoldhatatlan hibába ütköztem a beállítás során és neten sem találtam rá megoldást.

Típ: ds214se
DSM: 6.1.4-15217 Update 1

Mivel egyszerű webszerverként is szeretném üzemeltetni ezért felraktam a westation, apache, php, mariadb és a phpmyadmin programokat. A „közös” weboldallal nincs is problémám (html és php is fut) viszont a személyes weboldalnál (erre lenne szükségem) az hiba, hogy csak html oldat tud futtatni, mert ha php-t rakok fel, akkor 500 hibát ír ki az oldal megnyitásakor. Azt tudom, hogy meg kellene néznem a log fájt, de sehol sem találom.
Valószínűleg valami egyszerű php beállítás lesz a gond, remélem találkozott már valaki ilyennel és tud segíteni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#35287) Dragon27 válasza gyugyo79 (#35267) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nem fáj :)

(#35288) gyugyo79 válasza Dragon27 (#35287) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor csinálsz egyet (akár kamu mail címel) és megnézed az e az oka. :) (Szerintem nem, de akár lehet is)
Ha tud írni a PLEX könyvtárba akkor tudnia kéne mindent, és a logok is ott lesznek amiből hozzá értő megmondja mi a gond. Ha ezt nem tudná írni akkor viszont nem csak borítók nem lennének megint csak szerintem, mert a többi könyvtárra elég az olvasás csak erre az egyre kell írás ami meg ha nem lenne akkor a talált tartalmat se tudná lementeni (De ezek ugye csak találgatások).

[ Szerkesztve ]

(#35289) claire78


claire78
senior tag

Üdv!
Jelenlegi 414-et megérné lecserélni egy 218+ -ra? 4 rekesz nem fontos, jelenleg 12TB-om van, de 6TB-nál nincs több adatom. 2x6TB pedig ugyanott lehetek. A 218+ Intel procis, gondolom azzal lehet virtuális gépet futtatni? Más előny? Transzkódolás nem szempont, nem használom.
Más javaslat esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#35290) gyugyo79 válasza claire78 (#35289) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem nincs értelme mert gyanús, hogy a virtuális gép futtatása sem a kell kategória.
De nem mindig lehet csak ez alapján dönteni :)

Ha "játszanál"/ bohóckodnál Virtuális gépekkel akkor lehet egy 718+ a +2 mag miatt hasznosabb ha belefér az árkülönbözetbe, de ez megint az a nehéz döntés, hogy kicsivel többért mindig van kicsivel jobb :)

(#35291) claire78 válasza gyugyo79 (#35290) üzenetére


claire78
senior tag

Valószínűleg nem kellene, de jelenleg is használok macOS alatt virtuálisan Windows-t, 1-2 apró program miatt.
Szóval nem létszükséglet a virtuális akció, ah írod, inkább a “játszás” végett. :) De egyébként is erősebb gép nem, mint a 414 procija? Plusz a 2GB ROM. Am az 1-et is elégnek találom. :D

(#35292) Bozso68


Bozso68
senior tag

Most tesztelgetem a DS718+-ot. Új értelmet nyert a NAS fogalma.
Egyszerre torrenten pillanatok alatt jönnek SD filmek, másolok USB3-as portról a HDD-re több száz filmet, szinkronizál, közben nézem az Agymenőket róla. A CPU néha ugrik 50% körülre, a RAM meg 30%-on - se.

(#35293) gyugyo79 válasza claire78 (#35291) üzenetére


gyugyo79
addikt

NAS kezelő felület szinten az a baj, hogy szerintem olyan tök8 és nem is igazán a NAS funkciókhoz kell már a proci meg a ram, mert ahogy írod is kb ezekben semmi előrelépést nem fogsz érezni, ugye kb link aggregáció használata vagy majd a 10 GbE lesz ahol ez számítani fog megint. Hanem a kapcsolt funkciók.
De kb. a virtuális részt úgy képzeld el, hogy azért egy win 10 alá alap helyzetbe is ha raksz egy Intel Celeron J3355 / J3455 és 4+ GB ramot és mindezt futtatod HDD-n azért tudod mire számíts.
Míg ha egy Docker/VMM vagy akár egyszerre mind kettőn is egy Virtuális Synology fut és csak NAS funkciókkal az meg se kottyan és szinte észrevehetetlen a virtualizáció.
A Docker "része" az meg amúgy is olyan dolog amibe nagyon sok fantázia/lehetőség van pláne ha érdekelnek az ilyen dolgok.

Ha nagyon vacillálsz és gondolod akkor adok privátba egy alap virtuális Win10 hozzáférést annyi, hogy 4 proci mag van most neki adva, meg 4 GB ram de ezeket ha írod, hogy mire akkor módosítom. Értelem szerűen a procit max lefelé :)

[ Szerkesztve ]

(#35294) Madwe válasza Bozso68 (#35292) üzenetére


Madwe
nagyúr

Futtass eközben egy proci de főleg ram zabáló víruskeresést, meg egy virtuális os-t, s örülj, h így is 70% alatt van minden, megnyugodhatsz, most egy jó időre az erő veled van :) Átérzem, otthonra én is overkill synot vettem, h bírjon bármit, amit épp ráéeresztek

(#35295) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, mint írtam nemsokára vennék egy DS218Playt. Annyi kérdésem lenne még így az elején, hogy azt meg tudom e vele tenni, hogy Download Stationnel torrentezek rá egy könyvtárba mondjuk 200 filmet, sorozatokat, zenéket, majd egy file kezelővel Szétdobálhatóak e ezek külön könyvtárakba anélkül, hogy közben a számítógépre másolódnának? ...azaz egy sima move paranccsal azonnal megtörténik a mozgatásuk NASon belül.

Iletve még egy kezdő kérdés, a számítógépen böngészve és rákattintva egy torrent filera be tudom e állítani valahogy hogy a kattintás után valahogyan átkerüljön ez a parancs a download stationre (gondolom, ha a torrentfilet letöltöm bemásolom a nasra és onna betallózom a DS be akkor megy a dolog, de simán kattintással ez megoldható valahogy? Azaz van e számítógépes hivatkozás a NAS BS kliensére...?

[ Szerkesztve ]

(#35296) Bozso68 válasza Szaszabond (#35295) üzenetére


Bozso68
senior tag

Igen.

(#35297) molnartom válasza Szaszabond (#35295) üzenetére


molnartom
aktív tag

Igen.

(#35298) Pubszon válasza Szaszabond (#35295) üzenetére


Pubszon
veterán

Simán, sőt, még a seed is megy tovább áthelyezés után is! :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35299) claire78 válasza gyugyo79 (#35293) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm a lehetőséget. :R
Tovább nézhetne a típusokat azt hiszem a 218play jöhet szóba még. Leginkább a 4 magos proci, 64bit és hogy alapvetően újabb model (támogatás) szempontok miatt cserélnék. Anyagiak mellékesek. :)
Nem tudom mennyire fájna a -2 rekesz.
Aztán lehet marad az egész. :D

(#35300) Borisz76 válasza Szaszabond (#35295) üzenetére


Borisz76
veterán

Olvastad az összefoglalót...azon belül is a DS bejegyzést ?

Pont így használom én is.
Ott lesz az "1kattintásos" kérdésedre is a válasz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.