Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) sefan67


sefan67
aktív tag

Sziasztok!

Jövök a szokásos SFTP problémával :) Hátha valaki tud tippet adni:

Nyomtam egy reset-et NAS-on, azóta nem tudom semmivel elérni, reset előtt minden működött!

Beállítottam a megosztott mappában az admin jogokat, sftp port engedélyezve az 54ezres részen, router szintén, és mégse működik!

A vicc hogy még visszaállítottam a régi config mentést és akkor se megy!

Plusz info
( ddns működik, mindig az aktuális IP jön fel total commanderben , de például maga a NAS fel se ébred a hibernált állapotból )

Hülyét kapok, mi lehet a gond srácok, valaki ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#47002) e90lci válasza sefan67 (#47001) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A hitelesítési kulcs nem változott valahogy?

(#47003) sefan67 válasza e90lci (#47002) üzenetére


sefan67
aktív tag

Szia! Eddig se használtam, működött anélkül is, hol tudom azt megnézni?

(#47004) bigdady válasza MrCsiT (#46633) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hali
A tanúsítványom kész és zöld.
Be van állítva egyedi port a https-re de amint bepöttyintem hogy minden http legyen atiranyitva https-re és rámentek, nem érem el a nast a synology.me: portom címen, csak belülről pedig a routerben ezt az új portot is megadtam a tűzfalban hogy a nasra legyen irányítva.
Mit kéne még beállítani hogy a https menjen?

(#47005) e90lci válasza sefan67 (#47003) üzenetére


e90lci
senior tag

A total commanderben SSl/TLS titkosítási protokolt használtál gondolom,itt nem e változott valami?Lehet meg kellene próbálni libeay32.dll,ssleay32.dll törölni és újból felvenni.Innen letölteni.Lehet valami Windows hülyeség van nálad.

(#47006) sefan67 válasza e90lci (#47005) üzenetére


sefan67
aktív tag

SFTP plugint használom TC-hez gépen és android-on is, felhaszn+jelszó móddal , de azért megnézem

[ Szerkesztve ]

(#47007) sefan67 válasza e90lci (#47005) üzenetére


sefan67
aktív tag

Semmi, nem FTPS, hanem SFTP-t használok, +androidon is így ehhez nem tudom van -e köze.
Fájlok nincsenek a gépen amúgy

[ Szerkesztve ]

(#47008) e90lci válasza sefan67 (#47007) üzenetére


e90lci
senior tag

Akkor nem tudom mi lehet a gond.Felhasználó/jelszónál esetleg egy karaktert nem ütöttél el?

(#47009) sefan67 válasza e90lci (#47008) üzenetére


sefan67
aktív tag

Átírtam a jelszót már 6x, sajnos elég kicsi az esély rá hogy elrontom :)

(#47010) e90lci válasza sefan67 (#47009) üzenetére


e90lci
senior tag

Esetleg még nem ilyen jellegű gond van.[link] Mást nem tudok,de még böngészek hátha találok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#47011) sefan67 válasza e90lci (#47010) üzenetére


sefan67
aktív tag

admin:x:1024:100:System default user:/var/services/homes/admin:/bin/sh
anonymous:x:21:21::/nonexist:/usr/bin/nologin
avahi:x:84:84::/:/bin/false
bind:x:53:53::/:/usr/bin/nologin
daemon:x:2:2::/:/bin/sh
dbus:x:81:81::/:/usr/bin/nologin
dovecot:x:143:143::/dev/null:/usr/bin/nologin
DownloadStation:x:125560:125560::/var/packages/DownloadStation/target:/sbin/nologin
FileStation:x:179652:179652::/var/packages/FileStation/target:/sbin/nologin
ftp:x:21:21::/nonexist:/usr/bin/nologin <--- sima ftp , nem tudom SFTP-re érvényes-e ??
guest:x:1025:100:Guest:/nonexist:/usr/bin/nologin
http:x:1023:1023::/var/services/web:/bin/false
ldap:x:439:439::/var/lib/openldap:/usr/bin/nologin
lp:x:7:7::/var/spool/lpd:/bin/sh
MediaServer:x:118831:118831::/var/packages/MediaServer/target:/sbin/nologin
mysql:x:66:66::/var/services/mysql:/bin/false
nobody:x:99:99::/:/bin/false
ntp:x:87:87::/var/lib/ntp:/bin/false
OAuthService:x:226662:226662::/var/packages/OAuthService/target:/sbin/nologin
postfix:x:125:125::/dev/null:/usr/bin/nologin
postgres:x:55:55::/var/services/pgsql:/bin/sh
root:x:0:0::/root:/bin/ash
rpc:x:32:32::/dev/null:/bin/false
SynoFinder:x:195341:195341::/var/packages/SynoFinder/target:/sbin/nologin
system:x:1:1::/usr/syno/synoman:/usr/bin/nologin
USBCopy:x:123545:123545::/var/packages/USBCopy/target:/sbin/nologin
FELHASZN:x:1026:100::/var/services/homes/FELHASZN:/bin/sh

Ezek között nincs az SFTP port amúgy

(#47012) curmpli válasza e90lci (#47000) üzenetére


curmpli
tag

Köszi!
Megtettem. A Virtual Server menüpontban, a belső fix IP-t, portot, TCP/UDP-t.
Csak DMZ-ben csatlakozik, ha kikapcsolom nem teszi.

Ezt az üzenetet kapom.
"Rejected request from RFC1918 IP to public server address"

(#47013) sefan67


sefan67
aktív tag

Még ez ami feltűnt, bár fura lenne ha pont reset után lenne gond ezzel.

Digi az ISP-m
Bárkinek Ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#47014) e90lci válasza curmpli (#47012) üzenetére


e90lci
senior tag

Ezt próbáltad?

(#47015) daniel2121


daniel2121
senior tag

Raid 5-ben 3 lemez esetén csak egyforma tárhelyű merevlemezeket lehet használni?

(#47016) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Plex felismeri a nasom, de mappa hozzáadásnál elakadok mert nem akarja elmenteni a változtatásokat vagyis a mappát. Van ötlete valakinek? 214se

(#47017) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Van egy DS218j-m, és egy problémám. DLNA-n szoktam nézni róla filmet/sorozatot, viszont gyakran eltűnik a TV-ről a NAS, ami lehet TV, router, vagy hálózati beállítás probléma talán (PC-n mindig tökéletesen elérhető). Médiaszerver újraindítása megoldja a problémát rövid ideig, de kb. minden nap újra kell indítani (akár többször is), és 1-2 hetente a NAS-t is emiatt (mivel idő után a médiaszerver újraindítása se segít). Erre nem találtam megoldást még, de felvetült benne, hogy egy média lejátszót beszerzek, és arról futtatnám inkább.
Ehhez nagyon nem értek, de elvileg van olyan amivel a NAS-t lehet hálózati meghajtóként csatlakoztatni, mint windows-on is. Milyen lejátszó ajánlott erre a célra?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#47018) bigdady válasza Sordoran (#47017) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nalam régebbi mediaszerver app felrakása oldott meg ilyen problémát

(#47019) Digger válasza sefan67 (#47013) üzenetére


Digger
senior tag

Gondolom a routered leginkább úgy szoktad konfigolni, hogy bejelentkezel adminként és a html felületeken matatsz! Nos ezt nem csak így lehet megoldani. Ha a routered ismeri az SNMP-t, akkor távolról is megoldható sok minden a konfigurálás terén. Ehhez a routeren engedélyezve kell lenni ennek a protokollnak, de ez eleve biztonsági kérdéseket is felvet! A Synology is képes egy ilyen környezetben az SNMP-n keresztül a portnyitás és egyéb konfigurálás elvégzésére a router felé. Ezt a profik (én nem vagyok az!) inkább saját maguk szeretik intézni a routeren és nem bízzák egy ilyen sérülékeny mechanizmusra! Ráadásul az egyes routereken nem egyformán vannak megoldva az SNMP funkciók. Viszont nagyon hasznos is lehet egy ilyen megoldás, mivel ezzel az SNMP-vel megoldható, hogy egy bizonyos port csak akkor és addig legyen nyitva, ameddig szükséges!

Ha jól sejtem a linkelt képen éppen azért zokog a Synology, hogy nem tudott SNMP-n keresztül portot nyitni! Ha tévedek, majd a profik kijavítanak! (Remélem!)

[ Szerkesztve ]

(#47020) mandroo


mandroo
tag

918+-on hogyan tudom elérni, hogy a DSM és a programok az M2 SSD-ről fussanak ?

(#47021) bigdady válasza bigdady (#47016) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megoldódott kellett egy tisztítást nyomni.
Viszont a tv azt írja nem.eleg erős a szerver a kódoláshoz. Ki lehet kapcsolni valahol a plexben a kódolást? Igazából csak a borítóképét miatt kéne és közvetlenül szeretném lejátszani mint a syno gyári dlna appjával

(#47022) Raymond válasza mandroo (#47020) üzenetére


Raymond
félisten

Ha jol tudom per pillanat sehogy. Csak cache-kent mukodnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47023) Borisz76 válasza daniel2121 (#47015) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem csak egyforma lemezek lehetnek DE akkor tárhelyet buksz :

Mondjuk :
2+2+2 Raid5 = 4Tb hasznos....
2+4+4 Raid5 = 4Tb hasznos....
4+4+4 Raid5 = 8Tb hasznos....

Raid Kalkulátor....

Itt is írtam róla.....Az SHR előnye a RAID5-el szemben.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47024) daniel2121 válasza Borisz76 (#47023) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én egy kötetként szeretném mind 3 merevlemezt. Akkor csak egy dolog miatt nem tudom raid-be tenni és pedig azért mert két hibás szektort jelez,egyébként a Sentinel szerint 100% ill.99%-os a lemez. Akkor ezek szerint csak 100%-os vinyót lehet beletenni?

(#47025) Sordoran válasza bigdady (#47018) üzenetére


Sordoran
addikt

És melyik verziót kéne felraknom? Október óta van meg, és azóta problémás is, szóval nincs olyan verzió amire rámondhatom, hogy azzal még jó volt. Mondjuk nem is nagyon tudom mi olyan változások lehetnek egy ilyen appba amiért folyton frissíteni kell.
Ugyanakkor egy médialejátszó érdekelne így is, mert bár most még jó a TV-m gyári rendszere, de idő kérdése a dolog mikor lesz más bajom vele.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#47026) bigdady válasza Sordoran (#47025) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor próbálj egy 1 éveset.
Nekem mede8er 600 van

[ Szerkesztve ]

(#47027) claire78


claire78
senior tag

Talán már irtam korábban is a bajomról, de mindig előjön és idegesít.
Bármilyen appban (DS File, Moments, Photo stb) időről-időre előjön, h elkezd “homokórázni” majd pár mp múlva “Nem lehet kapcsolódni a szerverhez..”

Quickconnect-tel csatlakozom, de próbáltam már sima IP címmel is, ugyanez.
Kb. 10mp múlva ismét működik 1-2 percig. 😏
Másik telefonnal, más oprendszeren is ezt produkálja.
Már minden hálózati beállítást átnéztem, kipróbáltam, de nem jövök rá mi lehet ez.
Találkozott már vki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#47028) Borisz76 válasza daniel2121 (#47024) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy Tároláskezelő képet dobjál már fel ide.

Ilyesmit :

Csak azért mert hibás szektorral is megy a DSM és a lemezek.
Nekem van olyan lemezem amin 8 db hibás szektor van már kb 2-3 éve....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47029) Digger válasza claire78 (#47027) üzenetére


Digger
senior tag

Közben nem DLNA szervert használsz?
Valahogy én idegenkedek a DLNA-tól, nekem nem jön be! A Samsung TV kliense is nagyon bénán működik, de máshol is bizonytalan volt!

Mikor az üzenetet kapod nézted már a proc terhelést, nincs csúcsra járatva?
Nem fut például egy indexelés a háttérben?
Esetleg próbáld meg leállítani a torrent démont egy teszt idejére!

[ Szerkesztve ]

(#47030) daniel2121 válasza Borisz76 (#47028) üzenetére


daniel2121
senior tag

Küldöm egy párat.


[ Szerkesztve ]

(#47031) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

érik az egyik NAS-om cseréje, DS214, 2 lemezzel, tükrözve üzemel néhány éve stabilan.

Szeretnék erősebbre váltani, minden beállítás megőrzésével.

Van valamilyen áttelepítési lehetőség, vagy nulláról kell újrarakni és beállítgatni mindent, letörölve a lemezek tartalmát stb.

Köszi előre is a segítséget.

(#47032) Borisz76 válasza daniel2121 (#47030) üzenetére


Borisz76
veterán

Vedd ki a NAS-ból.
Kösd be a PC-be.
Majd ezt próbáld meg.

Talán segít.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47033) Borisz76 válasza Statikus (#47031) üzenetére


Borisz76
veterán

Kötet költöztetés avagy Migrálás. A bejegyzés aljánál lesz...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47034) daniel2121 válasza Borisz76 (#47032) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi megpróbálom.

(#47035) claire78 válasza Digger (#47029) üzenetére


claire78
senior tag

Nem használok DLNA-át. Leallitottam a DS-t és a médiaszervert is. Semmi, azaz ugyanaz.
A DSM pedig ugyancsak nem elérhető ilyenkor.

(#47036) atirag


atirag
őstag

Szisztok.
Lett egy kis problémám. Kicsit átalakítottam a hálózatomat mert új hely lett és mivel nem volt túl jó a 4k lejátszás így beiktattam switcheket a rendszerbe. íeddig úgy nézett ki a hálózat,hogy modemből ment egy kábel a routerbe a routerből meg mindenhova külön külön. pc tv medialejátszó. Ez most úgy változott,hogy modem(digi wifi router) onnan egy tplink router onnan egy switch amiből ment a nasba és egy másik switchbe amiből megy a tv-be és a medialejátszóba.
És most nem érem el a régi ip címen. A mac finderben megtalálja,de semmi más nem. És a synology web assistant sem találja.

(#47037) curmpli válasza e90lci (#47014) üzenetére


curmpli
tag

Nem bírok kívülről csatlakozni:
Hibaüzenet: "a webhely nem érhető el"
lecsekkoltam a portokat itt http://www.canyouseeme.org/

Portforwardot így állítottam be.

A Networkben a DSM fül így néz ki:

A Synology external access így néz ki

Ugyanitt az advanced menü

És a router csondigurationben a router setup után ez jelenik meg:

Ne ebből mondja meg valaki, mi a bibi?

.

(#47038) AiRLAC válasza atirag (#47036) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet változott az ip címe? DHCP-n volt? TPlink router felületén nem látod milyen ip címen van?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#47039) atirag válasza AiRLAC (#47038) üzenetére


atirag
őstag

Nem tudom mi történt,de most megjelent a hálózaton,de más címen. Már gondolkoztam,hogy a másik router valószínüleg más ip címen volt. Mintha kellett volna neki egy kis idő míg összeáll az új rendszer.

(#47040) daniel2121 válasza Borisz76 (#47032) üzenetére


daniel2121
senior tag

Egy gyenge szektor van. Az lehetséges, hogy ez az egy gyenge szektor miatt nem tudom haszálni ezt a lemezt?

(#47041) WaterWave válasza curmpli (#47037) üzenetére


WaterWave
veterán

Látom te se szarral gurigázol... c5400-as :DD

Nálam egy ad7200 dübörög... Üdv a klubban:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47042) curmpli válasza WaterWave (#47041) üzenetére


curmpli
tag

jó de mi a tökömet csináljak?

(#47043) pkaresz válasza jozsi252 (#46962) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Nem lesz tōbb letōltésed, max néha 21-22Mb/sec.

De lesz másra is lehetőséged. Lehet netezni letöltés kōzben. :)

Üdv : Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#47044) Mezga Aladár válasza curmpli (#47042) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nas tűzfala? Storno, látom dmz-ben müxik.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#47045) WaterWave válasza curmpli (#47042) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem tudom, nekem jól tűnik képről a beállításod..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47046) curmpli válasza Mezga Aladár (#47044) üzenetére


curmpli
tag

NAS firewall Nincs bekapcsolva.
Quick connect működik kívülről, az external nem működik. Érdekes.

(#47047) gary89 válasza curmpli (#47046) üzenetére


gary89
csendes tag

Mivel a saját routereden kívűl van egy állítólag AP módban lévő modem is, csak ott lehet a gond a leírtak alapján, azon a modemen is kell engedni a portot, nem elég csak az egyiken. Próbálj meg abba belépni és ott engedélyezni.

(#47048) WaterWave válasza gary89 (#47047) üzenetére


WaterWave
veterán

vagy bridge módba rakni, még talán ez lehet megoldás... de fingom sincs

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47049) curmpli válasza gary89 (#47047) üzenetére


curmpli
tag

A Quick Connect akkor hogy megy át? És a DMZ módban, amit a routeren engedélyezek, miért működik?
Az Inviteles router elmondásuk szerint Bridge módban van, az lehet hogy nem egyenlő az AP-val amit írtam (tévedhettem). A PPPoe kapcsolatot usert/jelszót a TP-link C5400 Routeren beállítva csatlakozok a nethez.

(#47050) gary89 válasza curmpli (#47049) üzenetére


gary89
csendes tag

Nekem bejön a nasod bejelentkező oldala ha beírom a pontos címet porttal együtt (bár szól hogy hibás a tanusítvány).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.