Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Elemental válasza bigdady (#7999) üzenetére


Elemental
addikt

Én most win7 alatt a Számítógép -- Hálózat ról beszélek. Nálam néha megjelent a Diskstation, néha eltűnt.
Aztán eszembe jutott, hogy csinálok neki parancsikont. Onnan mindig indul, és nem kell felcsatolni 20 megosztott mappát külön külön meghajtónak.
Amikor megjelenik, akkor jobb klikk, parancsikon létrehozása, vagy parancsikon küldése asztalra, és kész.

TC-ben sem látszik a hálózatok alatt, viszont amióta van parancsikon, azóta csak kiválasztom az Asztalt, ott megjelennek a parancsikonok, és így TC-ben is látszik a nas tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#8002) Criton


Criton
veterán

Valaki használja itt a DNS szervert?

(#8003) Patice


Patice
Topikgazda

Érdekes amit írtok a NAS eléréséről. De nem csodálkozom, mindenki más, mindenkinek máshogy jó.

Én a felcsatolt hálózati mappákat preferálom. Nincs sok megosztott mappám a NAS-on, azokon belül viszont igen. A három alap média mappán kívül van még egy, ahová megy minden más. A többit nem használom annyiszor, hogy felcsatoljam hálózati meghajtónak. Ha meg kellenek, akkor belépek a DSM-be.

Töltések is egyből a megfelelő média mappába mennek. Igaz, hogy így kézzel adogatom hozzá a torrenteket, médiatípus szerint csoportosítva, de utána nem kell nagyon keresgélnem, ha mondjuk a médialejátszómmal meg akarok nézni egy új filmet. Egyből tudom melyik almappában lesz a video megosztáson belül.

A meghajtó betüjeleket is lehet ennek megfelelően választani: Music: M, Photo: P ,Video: V, Többi: X :D
TC-vel így minden látszik, mindent tudok csinálni, olyan, mintha a gépemen lenne az a sok meghajtó. :C

(Más: lassan érik a bővítés gondolata bennem 4 lemezesre, ezért lehet nemsokára lesz egy eladó 213-asom. :B )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8004) Criton válasza Patice (#8003) üzenetére


Criton
veterán

A 413J még mindig nagyon jó, szerintem :DDD

(#8005) Patice válasza Criton (#8004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ja, csak pénzem nincs rá. :))

Sokat agyalok rajta, de lehet belevágom a fejszémet egy minden az egyben (NAS + HTPC + zenePC + általános PC) gépbe. Az alap (Gigabyte H87-es alaplap + Core i3 4330 + 8 GB RAM + két 64 GB-os SSD + 350W-os SFX táp) adott. Csak egy nagyobb ház kell.

Elméletben egy OSX-et felrakva az egyik SSD-re virtualizálhatok pár gépet (XPenology + XBMC-s gép). A másik SSD-re mehet Win7 és valamelyik SSD-re mehet az XPenology tárhelye.

Az alaplapon van 6 db SATA3-as csati, ez talán elég lesz optika nélkül a két SSD-nek + négy WD RED-nek.

Lehet elvetemült ötlet és ká nehéz lesz zökkenőmentesen megcsinálni ennyi rendszert egymás mellett, de sajnos ez van. Család mellett nehéz az élet. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8006) eric.cartman válasza Elemental (#8001) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem csak az a fura a W7 hálózati meghajtóival, hogy miután korrektül megcsinálom, hogy automatikusan felcsatolja induláskor (le is menti a jelszót - elvileg), mégis mikor újraindul a rendszer, akkor jön egy "notification", hogy nem sikerült csatlakozni a hálózati meghajtókhoz.

Úgy vélem, hogy amikor induláskor megpróbálkozik (nagyon gyorsan feláll a gép) akkor még nem él a wifi kapcsolatom teljesen (vagy éppen a DS "alszik" még).

Persze indulás után (amikor jön a hibaüzenet is) ott vannak a meghajtók (piros X-el jelölve) és ha rákattintok, akkor a jelszó újbóli bekérése után már újra OK minden. (pedig újra bepipálom, hogy jegyezze meg!!!)

Lehet valahogy késleltetni az induláskori hálózati mappák felcsatolását? (vagy batch file-t kell hozzá írni némi delay-el??? - elég fapados lenne) :D

Vélemények?

:R előre is!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8007) Criton


Criton
veterán

DNS szervert akkor nem állított még be senki sem?

(#8008) eric.cartman válasza Criton (#8007) üzenetére


eric.cartman
senior tag

...nem, de engem is érdekelne a téma ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8009) tsilver válasza Criton (#8007) üzenetére


tsilver
aktív tag

én használom a Dyn -t és a Synologyt is. Mi a kérdés?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#8010) Multibit válasza eric.cartman (#8006) üzenetére


Multibit
veterán

Nem vagyok Windows expert, tehát nem tudok megoldást a problémádra. Csak jelzem, hogy nálam is vannak furcsaságok (bár lehet, hogy ezek nem furcsaságok, csak ismerethiányból fakadó user errorok).
Lányom asztali gépén, ha Win intézőből definiálok egy meghajtót (NAS megoszott mappához), TC-ben nem látom. Ha TC-ben definiálom, Win intézőből nem látom. Lehet, hogy a Win 7 Home Premium sajátossága. Egyébként a laposomom Win 7 Professional 64 bit oprendszer van, ott nincs ilyen "nem látom" probláma, mindegy, hogy honnan kreálom a meghajtót.

(#8011) batagy válasza eric.cartman (#8006) üzenetére


batagy
őstag

Nem vagy egyedül, nélam is ugyanígy viselkedik, Win8-cal. Beloggolás után néha zöld színnel, néha piros színnel (offline) mutatja a hálózati drive-ot. A gép nálam is Wifivel csatlakozik a routerhez. De igazából nem probléma, mert akkor is, ha pirossal jelenik meg a drive, akkor is azonnal bele lehet menni, és egyből zöldre változik a drive elérése.

(#8012) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#8000) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8013) Criton válasza tsilver (#8009) üzenetére


Criton
veterán

a dynen nekem van rendes domain (*.com) regisztrálva, működik is.. fix ip-m is van, és a dns komplett átakarom venni a synology dns szerverrel.

(#8014) pomk válasza eric.cartman (#8006) üzenetére


pomk
őstag

Én már meguntam ezt a szenvedést, és száműztem a windowst az életemből.
iPad-ról intézek mindent, a SynoDS alkalmazással. Torrentezést, másolást, törlést, szerkesztést. Laptopom nem volt bekapcsolva 2 hete. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8015) bigdady válasza pomk (#8014) üzenetére


bigdady
nagyúr

ez jó ötlet eddig csak torrentre használtam, de tényleg tudja :)

(#8016) fPApi


fPApi
őstag

Telepítettem a video stationt, beállítottam, minden OK. Hogyan tudok egy filmet a PC-re telepített VLC-vel lejátszani? Vagy csak böngészőből lehet?

(#8017) bigdady válasza fPApi (#8016) üzenetére


bigdady
nagyúr

Médiaszervert kellett volna felrakni vagy csak siman tallozd be a vlc-ben a nasrol a fajlt es halózatbon keresztul jatszd le

[ Szerkesztve ]

(#8018) fPApi válasza bigdady (#8017) üzenetére


fPApi
őstag

A fájlkezelős indítás persze megy. A médiaszerver miben más, mint a video station? Illetve az volt a bajom a médiaszerverrel, hogy az csak a dedikált video könyvtárat fogadta el, míg a video stationnak meg lehet adni más könyvtárat is.

[ Szerkesztve ]

(#8019) sinkoneri


sinkoneri
tag

Sziasztok,

Nekem is kek villogo ledem van reboot utan. kb 2 napig hagytam hatha csak synceli a diskeket 2x2TB RAID1 aztan meguntam es power ki/be de tovabbra is csak villog.
Assistant azt mondjha hogy starting services. Nem tudok semmit telepiteni.DSM-be nem tudok belepni. DLNA-n nem latszik semmi. Linux alol elerem a fileokat.

Valami 5let?
Csatoltam kepet az Assistantrol.

Doboz: Synology 212j

Koszi

(#8020) tobias40


tobias40
veterán

ez alapján megcsináltam a vpn csatlakozást,kiírja hogy csatlakoztatva de sehol nem látom a NAS-t.
Mit kell még beállítanom vagy hol/mit keressek hogy a NAS tartalmát lássam?
Vagy egyáltalán mit kellene hogy lássak? :F

(#8021) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Most rendeltem meg egy Synology DiskStation DS214play-t.
Nem tudjátok sdxc kártyára engedné telepíteni a rendszert?

(#8022) Ablakos válasza ggg666 (#8021) üzenetére


Ablakos
őstag

Biztos nem.

(#8023) devil-k válasza sinkoneri (#8019) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hiába takartad ki a szerver címét, hogyha az IP-t és a MAC címet ott hagytad. :N

- mozi bolondéria -

(#8024) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Most komolyan nem használ senki aktív usb hub-ot??
[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8025) Tony39 válasza tobias40 (#8020) üzenetére


Tony39
csendes tag

Beírod az ip címét, és látszódnia kell.

(#8026) bigdady válasza Mezga Aladár (#8024) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem meg usb sincs radugva nem hogy hub :)

(#8027) ggg666 válasza bigdady (#8026) üzenetére


ggg666
őstag

Ha 20 darab winyót rákötök hubon keresztül azt felismeri a nas?

(#8028) bigdady válasza ggg666 (#8027) üzenetére


bigdady
nagyúr

Allitolag csak 19-et :)

(#8029) Mezga Aladár válasza ggg666 (#8027) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen, csak nincs usb keresztül, smart támogatás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8030) devil-k


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de a következőre szeretnék választ kapni:

Hogy tudom azt kivitelezni, hogyha USB dokkolóval rákötök egy belső HDD-t a NAS-ra (ami látja is rendesen), akkor a Popcorn A400-as lejátszón tudjak filmet indítani róla?
Hiába adtam hozzá, mint hálózati hely (volume1/usbshare1), azt írja amikor rá akarok menni a Popival, hogy nem elérhető. :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8031) Mezga Aladár válasza devil-k (#8030) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"volume1/usbshare1"

Nem jó az elérési út. "volumeUSBx/usbshare" Nézd meg a megosztásoknál az nfs elérési utat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8032) devil-k válasza Mezga Aladár (#8031) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi! Tudtam, hogy Te fogsz reagálni elsőnek. :DD Nah, akkor holnap lecsekkolom a dolgot. ;)

- mozi bolondéria -

(#8033) tobias40 válasza Tony39 (#8025) üzenetére


tobias40
veterán

De hol és minek kell látszódnia?? :Y

(#8034) dani3l válasza fPApi (#8018) üzenetére


dani3l
őstag

VideoStation kb egy katalogizalo alkalmazas, amihez DSVideo appal hozzafersz es le is tudod jatszani az ott tarolt videokat vele.
Mediaserver egy dlna szervert csinal a nasbol, igy halozaton keresztül barmilyen dlna-kepes lejatszoval hozzafersz (tv, ps, medialejatszo, akar program, stb). Mas kerdes, hogy szerintem csak arra jo, ha az ember sajat magat akarja vele sz.patni.. Jobb egy nfs vagy cifs megosztas.
Egyebkent mediaszerverhez tartozo mappakat is be lehet allitani, nem feltetlen csak a 3 alap megosztott mappat figyeli. Vezerlöpult - Müsortar - Indexelt mappa menü alatt azt adsz hozza, amit akarsz.

(#8035) fPApi válasza dani3l (#8034) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Úgy tudom a DSVideo az mobilos app (arról működik is rendesen). Windowsra nem találtam ilyet, és akkor jön az eredeti kérdés, hogy windows alól csak böngészőből érem el?

[ Szerkesztve ]

(#8036) Tony39 válasza tobias40 (#8033) üzenetére


Tony39
csendes tag

Bármelyik megosztásnak az engedélyezett protokollokon keresztül, úgy mintha helyi hálózaton lennél.

(#8037) tobias40 válasza Tony39 (#8036) üzenetére


tobias40
veterán

A router ip-je gondolom a külső ip,nem a 192.168.1 stb..
A vpn-ben azt írja hogy kapcsolódva de nem tudok csatlakozni se total commanderrel se a távoli asztallal semmivel..:(
Mi lehet a gond?

(#8038) mutyi


mutyi
őstag

Valaki próbált-e már pl. egy Gopro Hero + sport kamerát Synology Nas-ra belőni wifin keresztül?
Kíváncsi lennék hogy megoldható-e,mert akkor egy ilyet lehet összehoznék.
Külföldi Synology fórumon már feltette valaki ezt a kérdés, hogy Gopro Hero + kamera mint IP kamera Nas-al,de nem jött érdemi válasz,hogy valaki megcsinálta volna.

(#8039) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!

Anno a Syno rendszertelepítésekor készítettem ugye egy fiókot egy email címmel. Ezt az email címet, meg lehet-e változtatni és hogyan, a fióknév megtartása mellett? Pl. hogy a yyy.synology.me cím ugyan az maradjon, csak az email lenne más.

Jön még boardosra lavina! :D

(#8040) dani3l válasza Spy89 (#8039) üzenetére


dani3l
őstag

(#8041) sinkoneri válasza devil-k (#8023) üzenetére


sinkoneri
tag

Fejts ki légyszíves mit kezdenél egy privát ipvel és MAC címmel? Vagy ezt most mire írtad?

(#8042) devil-k válasza sinkoneri (#8041) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én semmit, de vedd figyelembe, hogy sajnos sok rossz indulatú ember van a világon. :( S hidd el, ez a két adat pont elég a "kezdéshez". Légy körültekintőbb!

- mozi bolondéria -

(#8043) tobias40


tobias40
veterán

ezzel van értelme szenvednem ha nincs fix ip címem?
Mert ha állandóan át kell írnom a router ip-jét(amit a szolgáltató ad)akkor nincs értelme kínlódnom vele! :F

(#8044) dani3l válasza tobias40 (#8043) üzenetére


dani3l
őstag

Attol függ, milyen routered van. Sokban ugyan ugy lehet beallitani ddns-t, mint a nason. Enyem pl alapbol csak dyndns-t tamogatja, azert nem akartam fizetni, de tomatoval pl emlekeim szerint mas is megadhato lenne.

(#8045) Criton


Criton
veterán

Na, kivételesen upc.hu-s címről akarnak betörni hozzám :DDD

(#8046) devil-k: ha be is jut, nem talál semmit, mert most lettek komplett lepucolva a HDD-k :D, de érdekes módon, ez mindig csak akkor van, ha engedélyezve van az ssh vagy az sftp...

[ Szerkesztve ]

(#8046) devil-k válasza Criton (#8045) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet, a szomszéd. :DD

- mozi bolondéria -

(#8047) sinkoneri válasza devil-k (#8042) üzenetére


sinkoneri
tag

Esetleg ha publikus ip lenne de akkor is arp táblában csak a viszonylag "friss" MAC addressek látszanak. Fix IP esetén persze könnyebb a szitu. Ezért takartam ki a nevet mert ahhoz könnyű pár dyndns domaint hozzáfűzni és megvan a NAS. Szóval nyugodt vagyok de köszi az aggódást :) Közben a saját kérdésemre is meglett a válaszom.

[ Szerkesztve ]

(#8048) Criton válasza Criton (#8045) üzenetére


Criton
veterán

Asszony volt, LOL :DDD :DDD :DDD

(#8049) bigdady válasza Criton (#8048) üzenetére


bigdady
nagyúr

Blacklistre az ip-jét :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8050) Sanya válasza Criton (#8048) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ssh és ftp portokat illik fölpakolni 10000 fölé. Ott nem találja meg :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.