Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) gbors válasza gbors (#17981) üzenetére


gbors
nagyúr

Naszóval. Extended smart test lefutott 11 óra alatt, semmi hiba. Áttettem a PC-be a lemezt, ugyanazok a file-ok ugyanúgy lassúak. Surface teszt 2.2TB-ig gyönyörű, utána össze-vissza. A rekord: 256KB-os blokk 12 másodperc alatt. De bad sector az nincs :DDD

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#18002) Mezga Aladár válasza gbors (#18001) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18003) Sanya válasza MrCsiT (#18000) üzenetére


Sanya
nagyúr

Szar seagate 1tb lemezeink raid 5-ben 1 nap különbséggel döglöttek meg.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18004) gbors válasza Mezga Aladár (#18002) üzenetére


gbors
nagyúr

Miért gondolod, hogy az fsck segít rajta? A surface test filerendszer-független volt, a fizikai blokkokat olvasta befelé.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#18005) Rick4 válasza MrCsiT (#18000) üzenetére


Rick4
félisten

Vegyünk meghibásodásnak egy hálózati túlfeszt, vagy villámcsapást. Kérlek részletezd, mennyi esélye van a második lemeznek az elsővel szemben. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#18006) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

Adott egy DS1512+ NAS. Vásároltam hozzá 2 db 4TB WS Red vinyót (ellenőriztem és kompatibilis a nas-sal)
Kicseréltem egy lemezt, javítás lefutott, minden rendben. 2 napra beraktam a második 4TB-s lemezt, javítás indít, ma reggel látom, hogy lemez tönkrement, cseréljem ki. Naplóban I/O olvasási hibák illetve hibás szektor észlelve üzenetek. Az érdekesség az, hogy a vásárláskor 4 egyforma lemezt vettem, ebből kettőt egy ismerősnek aki szintén bővíteni szeretett volna. 1 lemez nála is hibátlanul ment, majd a másodiknál ugyan így, I/O és hibás szektor hibákkal a lemez tönkrement üzenetet kapta. Az a NAS egy DS1010-es.
Lehet valamit tenni? vagy tényleg csere. Akkor a tönkrement lemezt megnéztem HDD sentinellel, nem ismerte fel. aztán egy Hirens cd-ről is próbáltam különböző HDD ellenőrző progikkal megnézni de azok sem ismerték fel. Mind a négy újonnan vásárolta, 0 órás HDD volt. Miért mindig a második lemez megy tönkre bővítéskor? és miért ugyan azokkal a hibákkal?! Köszi.

(#18007) Patice válasza gyuri86 (#18006) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem csak véletlen egybeesés. WD RED-ekkel kapcsolatban olvastam ilyesmiről, ha gyári hibásak, az az első pár napon belül kiderül. Egyértelműen garis probléma. Vidd vissza. :K Ez amúgy bármilyen más lemezzel is előfordulhat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18008) gyuri86 válasza Patice (#18007) üzenetére


gyuri86
tag

Minden esetre érdekes egybeesés.
Visszaviszem mindenképp, a másikat már gariban cserélték, igaz egy Recertified HDD feliratú lemezt kaptam (kvázi, használt de újra értékesített darab, még jó, hogy teljes árat fizettem érte...) .
Amíg tart a garis csere, kb 1 hét addig visszategyem a 2tb-s régi lemezt amit kivettem, vagy maradjon üresen az a slot? mi ilyenkor az legjobb?

(#18009) Patice válasza gyuri86 (#18008) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahogy érzed. Maradhat üresen is. Egyik sem probléma.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18010) Mezga Aladár válasza gbors (#18004) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha ennyire problémás akkor én, hds teljes felület írás tesztet szoktam, az kideríti h., beteg-e adott szektor. Viszont adatokkal teli, akkor meg lehet nézni a szoftveres javítást.
Nekem volt olyan ssd-m ami 2 szektor hibát mutatott, használhatatlan volt, ráfutott az oprendszer és eldobta magát.
Ráengedtem az ellenőrzést, ott a szoft megjelölte hibásnak az adott területet, és utána ment tovább a rendszer.
Tehát fájlrendszer szintjén vette ki az adott területet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18011) gbors válasza Mezga Aladár (#18010) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja értelek. Itt kicsit mások a dimenziók - a problémás szektorok egy 140GB-os területen vannak elszórva, és a surface test extra időigényéből kiindulva durván 3-5 GB helyett foglalnak el, azaz 6-10 millió szektorról van szó :DDD
Elküldtem a teszt eredményét a PCX-nek, kíváncsi leszek, mit mondanak.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#18012) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Android-os készülékről szeretném közvetlenül a NAS-ra felmásolni a képeket és a videókat. Hiába csatlakoztatom össze USB-n, semmi nem történik. Mit csinálok rosszul?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18013) Mezga Aladár válasza gbors (#18011) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"surface test extra időigényéből kiindulva durván 3-5 GB helyett foglalnak el, azaz 6-10 millió szektorról van szó"

Egy/két rossz szektorral is elszüttyög jó sokáig. Megnézted a smart értékeket?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18014) gbors válasza Mezga Aladár (#18013) üzenetére


gbors
nagyúr

A SMART szerint minden csudálatos. Ami annyiban igaz, hogy olvashatatlan bad sector nincs :N
Figyeltem hellyel-közzel, mit művel, sokat volt 256kB / sec sebességen vagy alatta, viszont a HDDScan logolta az összes 50ms feletti blokkolvasási időt (1 blokk = 128kB), és a leghosszabb is "csak" 12 sec volt, jellemzően 1-2 másodpercig tartottak.

Délután azért ráküldök egy fsck -n -t, abból baj nem lehet.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#18015) Mezga Aladár válasza gbors (#18014) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen lemez?

Arra nincs lehetőséged h., ments mindent, teljes írás teszt?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18016) gbors válasza Mezga Aladár (#18015) üzenetére


gbors
nagyúr

WD Green 3TB. Sajna nincs elég tartalék helyem - meg amúgy is, ha már egyszer legyalulok róla mindent, akkor megy garanciába.

Köszi az eddigi tippeket :R

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#18017) supercow válasza gyuri86 (#18006) üzenetére


supercow
őstag

Ha jól tudom ez 5 lemezes nas. Sok fórumon írják hogy tápegység alul van méretezve 5 lemezhez, éppen hogy elég, és amikor az ötödiket berakod eléri a határt, emiatt vannak gondok a vinyókkal. Nézz utána szerintem. Ha nem hiszed próbálok keresek linket ahol láttam.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18018) gyuri86 válasza supercow (#18017) üzenetére


gyuri86
tag

Eddig is 5 lemez volt benne, eddig 5x 2TB (most 2x 4TB és 3X 2TB felállás. )
Azért köszönöm.

(#18019) Rick4 válasza allein (#18012) üzenetére


Rick4
félisten

Az androidos készüléken az usb kapcsolat mire van állítva?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#18020) MrCsiT válasza Rick4 (#18005) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha nincs is szünetmentesem, de túlfeszvédőm, az azért van. :K Ráadásul, úgy alakult, hogy kettő, sorba kötve. Az egyik villámcsapásra is véd a gyártó szerint. Így, elvileg már az első lemez sem halhat meg ilyen okból, nemhogy a második. Ez hogyan módosítja az egyenletet? ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18021) Rick4 válasza MrCsiT (#18020) üzenetére


Rick4
félisten

Sajnos sehogy. Írtam többször is, én az ilyesmiről tapasztalati alapon veszélek, 2012 októberében volt egy szép villámcsapás a közelben, ami végigment a hálózaton, a router, modem, tv, kazán, 80 ezres műholdvevő beltéri, syno 212J bánta. Odalett egy szünetmentes is a kettőből.

Én már ezen túl vagyok, te még előtte. Ha úgy gondolod, hogy a túlfeszvédő hosszabbító, és a szünetmentes megvéd, én azt mondom, és ha nem? :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#18022) gbors válasza gbors (#18016) üzenetére


gbors
nagyúr

Na lement az fsck. Minimális eltérést mutatott a free block és a free inode countban, minden más tökéletes. UFO ez a drive :DDD

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#18023) Elemental válasza MrCsiT (#18020) üzenetére


Elemental
addikt

A villám ellen csak az van védve, ami nincs bedugva.

(#18024) allein válasza Rick4 (#18019) üzenetére


allein
addikt

Próbálkoztam mindkét lehetőséggel, nem jártam sikerrel :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18025) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#18020) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az önelégültségnek, géphalál a vége.
Nincs az a kütyü ami egy közeli villámcsapást megfogna.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18026) crissprivat válasza Mezga Aladár (#18025) üzenetére


crissprivat
senior tag

Az APC UPS cuccokon van villám elleni védelem. Ha még sem fogná meg,állítólag fizetik a kárt,ami keletkezett. Hogy aztán ebböl mi van a valóságban,nem tudom.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18027) supercow válasza crissprivat (#18026) üzenetére


supercow
őstag

Én is nemrég vettem (a NAS-sal egy időben) egy APC SurgeArrest elosztót.
Itt a hivatalos infó a garanciáról és a kifizetési határokról.
sajnos nagyon kevesen teljesítik az első feltételt:
"A termékhez mellékelt jótállási kártyát kitöltve, 10 napon belül vissza kell küldeni az APC-hez. A regisztráció csak a hiánytalanul kitröltött és időben visszajuttatott kártya ellenében érvényes. Célszerű a kártya egy másolatát saját nyilvántartása számára megtartani."

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18028) crissprivat válasza supercow (#18027) üzenetére


crissprivat
senior tag

Mondjuk én nam kaptam jótállási kártyát. Igaz,nem is Magyarországon vettem. De gondolom akkor is kapnom kellett volna. Na mind1,lényegtelen. Remélem nem csap be hozzám a mennykö :))

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18029) Rick4 válasza supercow (#18027) üzenetére


Rick4
félisten

Aztán ha ez meg is van, és egy villám után, mikor kihasználnád a kártya által nyújtott előnyöket, kérik a számlát, és a szerelő által írt papírt, hogy ő üzemelte be a szünetmentest, stb stb stb...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#18030) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Na most bajban vagyok :D

HDD 170 euró /db
Synology 2413+ 900 euró / db

Erre itt ez a hírdetés :

Synology 2413+ és 5 db HDD 1000 euróért !

Igaz van már egy 2415+ -os modellem de amúgy is akartam bővíteni....csak később.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18031) medium84


medium84
aktív tag

Tudnátok linkelni egy értelmes leírást, miket kell beállítani DS115j-n, hogy egy DuneHD-val rendesen tudjak böngészni (nem UPnP, DLNA) a NAS-on?

(#18032) Multibit válasza medium84 (#18031) üzenetére


Multibit
veterán

(#18033) medium84 válasza Multibit (#18032) üzenetére


medium84
aktív tag

hála és köszönet!

(#18034) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#18025) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Nincs az a kütyü ami egy közeli villámcsapást megfogna." - a Villámhárító nevű eszköz, az mit tud?

Van a házon.. ez a neve, és vélem, ez a dolga is. vagy azt is csak dísznek tették fel a szakemberek a .. házra/szomszéd házra, ahová kellett errefelé? Ebben azért valaki - akár Te, légyszi - segíthetne, hogy jól gondolom-e, hogy ez ad valami védelmet, mert azért elektronikai szakembernek nem nevezném magam. :DDD

Amúgy, ha "fatal-total-death" irányba megyünk, akkor ne dugd rá heti 1x sem a külső vinyódat mentés céljából, mert nyilván abban a 15 percben lesz villámcsapásod, amíg mentesz, szóval, Te sem vagy védett, hm? :Y

..és közben - szőjük tovább a gondolatot xD - a neten majd a villám "áthúz" a 80 km-re lévő másik hálózatba, ahová szinkronizálni szoktál, meg onnan a villanytűzhelyet meg a sütőt is megöli, meg úgy egyébként, az útba eső minden [elektronikai] állomáson és megállóhelyen megáll, tehát az ország 1/3-a mehet a Media Markt-ba másnap reggel? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18035) Rick4 válasza MrCsiT (#18034) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a véleményed pont addig fog kitartani, amíg meg nem kapod a sorstól a magadét. Szerinted a hálózaton, 100m-re becsapó villámtól hogy véd meg az a drótdarab, ami a házra van felfogatva? Elárulom, sehogy, a villámhárító a földbe vezeti a közvetlenül becsapó villám energiáját, és ennyi. De ettől még úgy szétvágja odabent az össze elektronikai cuccodat az energia, hogy örülsz, ha lesz min telefonálni a mamának, hogy teletojtad a gatyót, akkorát szólt... és azt is elárulom, a 80km-re lévő másik szerver is áramtalanítható, legfőképp amikor ott villámlik, sőt, még egy logikus érv, vannak, akik verőfényes napsütésben szoktak csak vinyót a fiókból elővenni.

Kicsit visszább vehetnél, elég uncsi, hogy egy erősen szakmai topicban (el)játszod itt az ovis mókás dolgokat, mindig új és újabb hülyeségeket kitalálva. Persze csináld csak, szerencsére már nem sok megoldás van amiről beszélhetsz még, vegyük csak végig, mi is készülünk a legrosszabbra, csak épp a másik oldalról, kevésbé elbagatelizálva a fontosabb lehetőségeket....

De legyél biztos benne, attól se lesz sokáig szervered, ha szünetmentes, ha fi relé, ha villámhárító, ha szünetmentes, ha túlfeszvédő van elé kötve Még ha piros villámos címke is van, hogy 1.21 Gigaqwattot is kibír, ha kell.

Haladjunk, vedd csak végig mindet, aztán végre csak leszállsz a témáról. ;)

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#18036) MrCsiT válasza Rick4 (#18035) üzenetére


MrCsiT
addikt

Úgy emlékszem - és ha visszaolvasok, igazol - ezt írtam a hsz elején(nem neked):
"Ebben azért valaki - akár Te, légyszi - segíthetne, hogy jól gondolom-e, hogy ez ad valami védelmet"

erre az a szakmai válaszod, hogy
"meg nem kapod a sorstól a magadét... Persze csináld csak, szerencsére már nem sok megoldás van amiről beszélhetsz még, " - ez hol szakmai, kérlek, magyarázd meg?

meg, hogy
"vannak, akik verőfényes napsütésben szoktak csak vinyót a fiókból elővenni." -ez nem paranoid kicsit?

és hogy

"aztán végre csak leszállsz a témáról." - lol..bocs, hogy érdekel, hogy valamivel kapcsolatban milyen lehetőségek vannak. Boldog ember lehetsz, ha/hiszen Te már mindent tudsz.

Az én hsz-emben, úgy gondolom jól elkülöníthető volt,hogy mi a kérdés, és mi az - amit a kissé paranoiás eszmefuttatást kifigurázva- poénnak írtam.(megfelelő jelekkel jelöltem is.)

Hol van a nagy szakmaiságod, ami alapján ezt a stílust tolod? Nekem az ezek alapján nem jön át, elnézést..

Mellesleg, akkor, ha minden azonnal tönkremegy a környéken, akkor vagy
- marha kevés villámcsapás van Mo-n;
- vagy szénné hallgatják, mert kb. 3-4 esetet hallottam 30 év alatt, ami arról szólt volna, hogy villám miatt tönkrement valami: hardver, műszaki cikk, akármi..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18037) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#18034) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

""Nincs az a kütyü ami egy közeli villámcsapást megfogna." - a Villámhárító nevű eszköz, az mit tud?"

Megvédi a házadat.
Elmesélek egy szösszenetet, megtörtént eset, én telepítettem a számítógépes hálózatot utána.
Bp kertes ház, az udvaron egy fémhordó teli vízzel. Jön a villám és beledurrant a hordóba.
A hordó technikai értelemben mint villámhárító üzemelt.
És mi történt? A házban az összes elektromossággal működő cucc tönkrement/lefüstölt.
Okok?
Egy potenciálon volt a villámhárító és a védőföld vagy indukciós feszültséglökés.
Meg kellene érteni, egy több millió voltos villám, ami több kilométer vastag levegőréteg szigetelőhatását megroppantva lecsap, az ellen igen nehéz védekezni.

"mert azért elektronikai szakembernek nem nevezném magam"

Igen ez látszik a írásaidból.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18038) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#18037) üzenetére


MrCsiT
addikt

OK, igazad van.

Megnéznék egy statisztikát, mi a hdd elhalálozások oka? Fogadnék, hogy a villámcsapás valahol a lista alján, mint marginális érték szerepel.

Nyilván mindannyian tudjuk a biztonságos adattárolás bibliáját, nem ez a kérdés, de annak olyan anyagi vonzatai vannak, amit vagy nem akarunk, vagy nem tudunk megfizetni.

Az alapkérdés az volt, miért lenne biztonságosabb egy "normál" hdd fail-t figyelembe véve egy külső vinyóra mentés a raid1-nél, ha egyszer mind a kettő ugyanúgy megállhat? Erről még mindig nem kaptam meggyőző választ, érveket, csak villámot, meg túlfeszt meg olyan okokat, aminél a következő valószínűségi fokozat már komolyan a házamra esett egy repülő, érted?

Ha van olyan statisztika, ami kimutatja, hogy a hdd fail-ok 25+ %-át túlfesz vagy villám okozza, akkor érdemes a külső hdd-re mentést választani a raid1 helyett. Ha az érték alacsonyabb, akkor nem éri meg a vesződést, szerintem.
(..és ezzel nem azt mondtam, hogy ne legyen meg a nagyon fontos anyagod +1 példányban, a NAS-on túl.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18039) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#18038) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha átmész a HDD probléma (nem adatmentés) topikba és olvasgatsz, akkor látni fogod menni hdd megy tönkre a gyenge minőségű táptól.
Ezek a feszingadozások nem összehasonlíthatók egy villámcsapás erejével.

A raid1 kizárólag a lemez meghibásodása esetén véd, ha a merevlemez vezérló vagy a táp megy tönkre, viheti az egész cumót az összes lemezzel. A külső backup ez ellen nyújthat védelmet.
Ha ez esetleg fizikailag máshol van, cloud, akkor ez még jobb.
Otthoni használatra az esetek többségében nincs szükség raid tömbre, elég lehet a backup, napi egyszer/többször.
Kisvállalati felhasználásra már kellhet a raid1.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18040) Patice


Patice
Topikgazda

Srácok nyugi!!! :(((

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18041) BrandonXXV válasza MrCsiT (#18036) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Nos, a kereskedelemben kapható villámvédelemmel ellátott hosszabbítók, stb., kb. annyit érnek egy villámcsapás ellen, mint rövidnadrág az északi sarkon -40 fokban!
A villámvédelem nagyon összetett dolog. Ahogy már előttem más is mondta, akkora energia van benne, hogy egy kis olvadó biztosíték sosem fogja útját állni neki. Ekkora energiánál vezeték sem kell, simán áthúz két vezető vég között is. (gondolj csak bele, ha a nagyfeszültségű távvezeték közelébe mész is szénné égsz, mert áthúz és rajtad keresztül fog az áram haladni a föld felé)

Legalább 4 szakasza van a villámvédelemnek. Az elsődleges maga az áramszolgáltató. A távvezeték oszlopokon, hálózaton van saját villámvédelme, de ez sem 100%-os természetesen. A következő fokozat, hogy a házadon van villámhárító, ami annyit segít, hogy azon keresztül a villám a földbe jut és ott sül ki, jobb esetben nem gyullad ki a tetőd. Ettől még a házban lévő összes elektromos berendezés megsülhet, mert a a villám nagy része a földbe jutott, de a villamos hálózatodra akkor is bejut a túlfeszültség.
Erre léteznek külön kiépített villámvédelmi/túlfeszültségvédelmi rendszerek, amik EGYSZER használatosak leginkább, bár mostanában már van ami többszöri alkalmat is kibír. Ezek a rendszerek a villamos hálózatodba kell legyenek beintegrálva, külön a villanyszerelő telepítheti, ami utólag nem is annyira egyszerű, de megoldható minden. Hozzátenném horror áron és itt sincs garantálva a 100%-os védelem!
Ha mindezek megvannak, na ezekkel együttvéve lehet alkalmazni a különböző túlfesz. elleni hosszabbítókat és egyéb eszközöket.
Külön megjegyezném, hogy a szünetmentes is csak bizonyos túlfeszültségig jó, utána teljesen mindegy, milyen védelem van benne...
JA és akkor még nem beszéltünk ugye a külön hálózatokról, amin a túlfeszültség/villám bejöhet, koax kábel, utp kábel, telefonkábel és ki tudja, milyen szolgáltató megy még be a házba... :W

A villámvédelem külön szakma, 1000%, hogy nem lehet elintézni annyival, hogy nekem van egy villámcsapás ellen védő hosszabbítóm :N

Ami nincs bedugva a konnektorba és más egyéb kábel se csatlakozik a készülékbe, az esetleg megmenekül...

(#18042) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Az miért van, hogy csináltam egy sorozatok mappát, amit ha megnyitok mobil eszközön, DS videóval, akkor látszik is szépen, de pl. az otthoni hálózatban lévő média lejátszó csak a gyárilag megosztott videó, képek, zene mappákat látja...
A DS videó alkalmazás, meg pont ezeket a gyárilag megosztott mappákat nem látja.
Be tudom úgy állítani, hogy minden lásson mindent?!

(#18043) Rick4 válasza MrCsiT (#18036) üzenetére


Rick4
félisten

Remélem magadnak is megindokolható néhány egyszerű mondattal, hogy ezt sem olvastam, érdemben válaszolni sem kívánok rá, és a privátjaidra sem voltam kíváncsi. trollokat nem kívánok etetni, sem itt, sem privátban.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#18044) Rick4 válasza BrandonXXV (#18042) üzenetére


Rick4
félisten

Indexelve van a másik mappa is? Plexet próbáltad a ds video helyett?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#18045) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Köszönöm az építő, magyarázó hozzászólásokat. :R

BrandonXXV: ezek szerint, valóban a külön mentésnek van bármi esélye egy fesz.probléma/villám esetén, és - ahogy linksoft volt kedves privátban megírni nekem - a Raid1 csak a működési biztonságot képes garantálni, az adatbiztonságot nem, és a kettő nem ötvözhető.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18046) Patice válasza BrandonXXV (#18042) üzenetére


Patice
Topikgazda

A médiát tartalmazó mappát indexáltatni kell, ha DLNA-n akarod látni.

Samba és NFS megosztásokhoz nem kell a médiaszerver, csak megfelelő jogosultság adott mappára.

A média lejátszó milyen megosztási protokollokat ismer? Fentieket pl. tudja?

Villámvédelem:

Szvsz. kb. csak azt tartom villám ellen védettnek, ami nincs csatlakoztatva semmilyen kábellel semmilyen hálózathoz, ergó a tényleg fontos adatokról offline másolatot érdemes tartani. És mondjuk még egy másolatot fizikailag más helyen.

A mostani viharok idején én pl. kikapcsolom a NAS-t, aztán konnektorból kihúzom, de most észbe kaptam, hogy eddig a LAN kábelt nem húztam ki az eszközökből.. :B :R :W

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18047) supercow válasza Patice (#18046) üzenetére


supercow
őstag

eddig a LAN kábelt nem húztam ki az eszközökből..

hallotam esetet ahol telefonvonalon jött egy löket, pl. a DSL vonalon át a modemen keresztül. Azt nem tudom, hogy ezeknek az APC elosztóknak a telefonvonal védelme mit tud, de én olyat vettem, legalább az illúziója legyen meg hogy az is védett.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18048) Mezga Aladár válasza Patice (#18046) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"de most észbe kaptam, hogy eddig a LAN kábelt nem húztam ki az eszközökből.."

Nálam optikán jön a delej, azon nem jön át.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#18049) Patice válasza Mezga Aladár (#18048) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK, a net az optikán jön nálunk is, de a routert meg a modemet bekapcsolva szoktam hagyni, hogy legalább vezeték nélküli eszközökkel lehessen addig fórumozni, amíg vihar van. :))

És így máris megmaradt egy vezeték, amin átmehetne az áram.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18050) #29810560


#29810560
törölt tag

Van tökéletes villámvédelem. Faraday-kalitka. Na, ott tessék elhelyezni az offline backup lemezeket! :)

... és most beszéljünk az informatikai rendszerek tűz és vízvédelméről. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.