Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Stars99 válasza seger (#56000) üzenetére


Stars99
csendes tag

Egy TP-LINK TL-WR1043ND routeren keresztül van öszekötve.

(#56002) Madwe válasza Stars99 (#55999) üzenetére


Madwe
nagyúr

Rendesen felcsatoltad a nas megosztott mappáit, vagy azt a használhattalan fosh wins alap dologgal próbálnád meg elérni a hálózati helyek között? Gyanítom utóbbi, az megbízhatatlan, ha rendesen felcsatolod nem kéne ilyenekbe futnod.

(#56003) Stars99 válasza Madwe (#56002) üzenetére


Stars99
csendes tag

Szerintem nem csatoltam fel rendesen, mert sajnos nem tudom hogyan kell ( a win8-nál nem kellett ilyenekkel foglalkozzak annál mindig működött rendesen).

(#56004) Dani0504


Dani0504
tag

Sziasztok!

Mi a helyzet ezzel a Apollo lake fáradásos problémával? Történt valami előrelépés vagy maradt minden ahogy volt és a Syno inkább kicserélgeti azt a pár darabot ami széthullik?
Érdemes beruházni 918+-ra ennek fényében?

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#56005) WaterWave válasza Dani0504 (#56004) üzenetére


WaterWave
veterán

érdemes

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56006) Madwe válasza Stars99 (#56003) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pl [link] Itt leírtam anno. Ha valami nem menne írj privátot nyugodtan :)

(#56007) WaterWave válasza Madwe (#56006) üzenetére


WaterWave
veterán

nálam megy, tökéletes

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56008) WaterWave válasza gyugyo79 (#48469) üzenetére


WaterWave
veterán

Nah ennek most nekifeszültem, beállítottam 20 0 -ra az időpontot, ami 0:20 kor szedi le...
Pusztán azért mert kíváncsi voltam működik-e. Nem beszélve akkor nem kell scriptelni a run-sh-t. Reggel kiderül.

Ha leszedi nekifeszülök a webgrab confignak, mert jöttek új csatornák és szedtek ki belőle régieket. Kb 4-5 új és 3-4 régi.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56009) Stars99 válasza Madwe (#56006) üzenetére


Stars99
csendes tag

Köszönöm a tippet, megpróbálom. (most egyébként működik per pillanat) kíváncsi vagyok, hogy vajon meddig :D

(#56010) Nethooligan válasza WaterWave (#56008) üzenetére


Nethooligan
tag

Majd írd meg hogy ment. Alig várom az új NAS-t, akkor ezt is kiválthatom majd a laptopról és mehet a NAS-on. Úgyis oda kell a TVMosaichoz.

(#56011) WaterWave válasza Nethooligan (#56010) üzenetére


WaterWave
veterán

nem csinálta meg a guidot... nem értem, pedig ugy csináltam ahogy gyugyo írta, még az id-t is beallitottam
jogosultságra meg még everyone-t is raktam a mappára (olvasás írás)
config könyvtárba mindent létrehoz, csak a datából hiányzik minden.
webgab.conf-ban felül még ezt is átírtam: <filename>/volume1/docker/webgrab/data/guide.xml</filename>
másik módszerrel megy a scriptessel de annak a webgrab dockerhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56012) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

végül feltettem a plex szervert. az normális, hogy a plex létrehozott a "plex" megosztott könyvtárat és csak az ide bemásolt tartalmakat lehet megadni célkönyvtárként, más megosztott mappában lévőt nem?

(#56013) gyugyo79 válasza Sanyi.mTs (#56012) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt a mappát látja amelyikre adsz a Plex usernak min olvasás jogot.

[ Szerkesztve ]

(#56014) WaterWave


WaterWave
veterán

[Error ] error in channel list of the config file!!
[Error ] duplicate xmltv_id value -- -- !!
[Error ] <channel update="i" site="port.hu" site_id="79" xmltv_id="Cool_TV">Cool TV</channel>
[Error ] <channel update="i" site="port.hu" site_id="79" xmltv_id="Cool_TV">Cool TV</channel>
[Error ] error in channel list of the config file!!
[Error ] duplicate xmltv_id value -- -- !!
[Error ] in :

lol elbasztam :D megyek neki még egy kört

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56015) gyugyo79 válasza WaterWave (#56011) üzenetére


gyugyo79
addikt

a <filename>/data/guide.xml</filename> az maradjon. Dockeren belül ahol fut a wg az az elérési út.

(#56016) WaterWave


WaterWave
veterán

javítottam, délelőtt 11-kor lefut újra. Kiváncsi leszek

javítottam gyugyo, kiváncsi leszek

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56017) blakey válasza Sanyi.mTs (#56012) üzenetére


blakey
titán

Létrehoz egy felhasználót aminek adsz írási/olvasási jogot majd a Plex beállításaiban beállítod a megfelelő mappákat, tehát bármilyen mappát hozzáadhatsz. A létrehozott Plex mappát a felvett tartalmak tárolásához fogja használni, tehát nyugodtan elrejtheted a hálózat megosztásnál, semmihez és senkinek nincs rá szüksége.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56018) Madwe válasza WaterWave (#56008) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ennek az epgnek ha jól sejtem akkor van értelme, ha vmi rögz0tő appot (tv mosaicot említette itt valaki) is használunk?

Egy ilyen setup h néz ki nason egyébként? gondolom kell valami tuner a nasra kötve (mik az ajánlottak, amik itthon is elérhetőek?) s azt hogy kötöm be? nálam pl mediacarddal azonos0tja a tv a bele kötött antennát, azaz ha jól sejtem ha csak simán splitelném az antenna jelét s belemennék a tunerbe is direkt, akkor az még nem működne?

Nem tudom egyáltalán bele akarok e vágni, a tv off állapotban is fel tud venni ütemezetten adást, igaz azt akkor csak a tvn tudom visszanézni, ennek előnye az egyéb eszközös visszajátszás lenne, bárhonnan... Illetve az EPGnek külön nem látom értelmét egymagában, van erre rakat ingyenes app, pl TV24...

[ Szerkesztve ]

(#56019) Mocsokba


Mocsokba
tag

Szép napot!
Vettem egy Digoo DG-ZXC40 típusú ip kamerát, amit nem tudok a Synology NAS-omhoz csatlakoztatni. Pontosabban csatlakoztatni tudom, de a kapcsolat bontva van hibaüzenetet kapok. Ha VMS-be szeretném betölteni, akkor is hibás eszköz adatok hibaüzenetet kapok. Amennyiben az androidos YCC365 Plus alkalmazással nyitom meg, gond nélkül működik, látom a kameraképet, mozgatom, stb.

Hol lehet a probléma?

Üdv: Mocsokba

(#56020) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Vállalati mailplus alatt ki kell cserélnem az SHR lemezeket (2db, SHR1). Ennek elsősorban sebesség oka van, muszáj átraknom a kötetet SSD-re! (Most olvasási gyorsítótár van, de az sem az igazi!)

Erre gondoltam: SSD 860 EVO SATA III 2.5 inch 2 TB (2x)

(mivel SHR, ezért jól gondoltam, hogy lemez kicserélgetéssel menni fog az átmigrálás? mostani kötet 2T kisebb)

DS1517+-ról van szó egyébként.

Maga az írt és olvasott mennyiség nem sok, csak sok apró fájl lassítja nagyon a HDD-ket. Élettartam szempontjából annyi érdekel, hogy 4-5 évet bírjon, gond-e a sok apró fájl :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#56021) WaterWave válasza Madwe (#56018) üzenetére


WaterWave
veterán

Jano és gyugyo sokat segített a beallitasban... Tavaly vettem egy HdHomeRun eszközt, 4 tunerest (4 ember nézheti egyszerre) 230 euro volt az amazonon, itthon nem tudok ilyenről, így kintről kell venni.
Egy saját internet tv-t akartam kialakítani amivel hd-n tudom nézni az egyes csatornákat, nincs megkötve a kezem mint a digionline 49 csatonájával, és fel is tudok venni bármikor bárhol a világban és nézni is tudom. Nason van lehetőség erre a tvmosaic programmal, ami 40euro de egyszeri költség. (ez kommunikál a tunerrel de plex pass is jó plexen)
Röviden úgy néz ki és most nem szakmai írással, hogy a nagyszobába megy egy coax kábel egy tv készülékre, kisszobába meg szintén, azt elvágtam, és raktam rá egy kettes elosztót... Egyik része a kisszobai tv-be megy, másik része meg a 4 tuneres eszközbe.. Ez az eszköz van összekötve cat5e kábellel a routerrel, aminek adtam fixip-t.
Plexel is működik csak kell hozzá plex pass.
Fenti webgrab mizéria meg azért jó, mert három napra előre szeded le port.hu-ról a műsorújságot, amit a program használ, így előre látod mi lesz műsoron, és fel is tudod venni...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56022) gyugyo79 válasza blakey (#56017) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alapból úgy telepíti a PLEX ha rendesen sikerül feltelepülnie , hogy csak a plex felhasználómnak és az admin felhasználónak van írás/olvasás joga a Plex könyvtárhoz és el van rejtve a jogosulstágal nem rendelkezők elöl. Ezt minden frissítésnél is beállítja. A Plex könyvtárban van a komplett PLEX tehát a Library könyvtár és minden ami abban megtalálható meg a tmp_transcoding.

A felvételeket alapból azon könyvtárak valamelyikébe ajánlja fel ami be lett állítva mint sorozat / film /egyéb videók tárolója tehát a Plex könyvtár arra nincs pont használva hacsak valaki be nem állítja.

[ Szerkesztve ]

(#56023) WaterWave válasza Nethooligan (#56010) üzenetére


WaterWave
veterán

Működik

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56024) #80977664 válasza Csabroncka (#56020) üzenetére


#80977664
törölt tag

"(mivel SHR, ezért jól gondoltam, hogy lemez kicserélgetéssel menni fog az átmigrálás? mostani kötet 2T kisebb)"

Jól, csak figyelj mert a második HDD helyreállítása után nem bztos hogy magától megnöveli a kötetet a max 2TB-ra, lehet kézzel kell. (két kattintás kb.) Pont a napokban volt egy kolléga akinek közösen jöttünk rá erre...

"Élettartam szempontjából annyi érdekel, hogy 4-5 évet bírjon, gond-e a sok apró fájl :F"

Elvileg a TBW (total bytes written) számít az SSD-nél.... szóval nem gond.

(#56025) WaterWave


WaterWave
veterán

Hogy meglegyen:
Itt a hivatalos programlista, digi oldalán lista alapján. Atv spirit került bele, és a viasat history mizéria... Ami nincs benne az azért nincs, mert a port.hu-n sincs műsora amit le tudna szedni.

<?xml version="1.0"?>
<settings>

<!-- for detailed info about the settings see http://webgrabplus.com/documentation/configuration/webgrabconfigxml -->

<filename>/data/guide.xml</filename>
<mode></mode>
<postprocess grab="y" run="n">mdb</postprocess>
<user-agent>Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0</user-agent>
<logging>on</logging>
<retry time-out="5">4</retry>
<timespan>2</timespan>
<update>i</update>

<!--
Replace the next dummy channel entry with the channels you want.
You can look into the installed siteini.pack folder on your computer

For the latest version,
see http://webgrabplus.com/epg-channels for the available sites/channels
-->

<channels>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="6" xmltv_id="DUNA">DUNA</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="1" xmltv_id="M1">M1</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="3" xmltv_id="TV2">TV2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="361" xmltv_id="M2">M2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="2" xmltv_id="M2_HD">M2 HD</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="301" xmltv_id="M5">M5</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="103" xmltv_id="DUNA_WORLD">DUNA WORLD</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="15" xmltv_id="ATV">ATV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="10" xmltv_id="Hir_TV">Hir TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="5" xmltv_id="RTL_Klub">RTL Klub</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="32" xmltv_id="Film+">Film+</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="38" xmltv_id="TV4">TV4</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="311" xmltv_id="Humor+">Humor+</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="134" xmltv_id="d1_TV">d1 TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="138" xmltv_id="Sony_Movie_Channel">Sony Movie Channel</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="194" xmltv_id="Comedy_Central">Comedy Central</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="180" xmltv_id="RTL_Gold">RTL Gold</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="244" xmltv_id="Super_TV2">Super TV2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="241" xmltv_id="RTLII">RTLII</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="42" xmltv_id="AXN">AXN</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="364" xmltv_id="Jocky_TV">Jocky TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="164" xmltv_id="VIASAT6">VIASAT6</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="79" xmltv_id="Cool_TV">Cool TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="178" xmltv_id="RTL+">RTL+</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="89" xmltv_id="Film_Cafe">Film Cafe</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="304" xmltv_id="Izaura_TV">Izaura TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="316" xmltv_id="Comedy_Central_Family">Comedy Central Family</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="229" xmltv_id="Mozi+">Mozi+</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="21" xmltv_id="VIASAT3">VIASAT3</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="284" xmltv_id="Galaxy4">Galaxy4</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="139" xmltv_id="AMC">AMC</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="233" xmltv_id="TLC">TLC</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="215" xmltv_id="Prime">Prime</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="228" xmltv_id="Story4">Story4</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="312" xmltv_id="RTL_Spike">RTL Spike</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="132" xmltv_id="Sony_Max">Sony Max</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="325" xmltv_id="Epic_Drama_HD">Epic Drama HD</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="359" xmltv_id="Film4">Film4</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="179" xmltv_id="Sorozat+">Sorozat+</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="246" xmltv_id="hatoscsatorna">hatoscsatorna</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="365" xmltv_id="Moziverzum">Moziverzum</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="257" xmltv_id="Paramount_Channel">Paramount Channel</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="295" xmltv_id="DIGI_Sport_3">DIGI Sport 3</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="90" xmltv_id="Sport_1">Sport 1</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="305" xmltv_id="Spiler_TV">Spiler TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="94" xmltv_id="Eurosport">Eurosport</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="44" xmltv_id="Sport_2">Sport 2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="211" xmltv_id="DIGI_Sport_1">DIGI Sport 1</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="176" xmltv_id="The_Fishing_&amp;_Hunting">The Fishing &amp; Hunting</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="37" xmltv_id="Eurosport_2">Eurosport 2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="290" xmltv_id="M4_Sport">M4 Sport</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="362" xmltv_id="Spiler2_TV">Spiler2 TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="230" xmltv_id="DIGI_Sport_2">DIGI Sport 2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="243" xmltv_id="Viasat_History_HD">Viasat History HD</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="250" xmltv_id="CBS_Reality">CBS Reality</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="9" xmltv_id="Spektrum">Spektrum</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="251" xmltv_id="BBC_Earth">BBC Earth</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="96" xmltv_id="fix_tv">fix tv</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="65" xmltv_id="Viasat_Explore">Viasat Explore</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="248" xmltv_id="DIGI_World">DIGI World</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="182" xmltv_id="HISTORY">HISTORY</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="247" xmltv_id="DIGI_Life">DIGI Life</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="212" xmltv_id="LifeTV">LifeTV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="223" xmltv_id="Viasat_Nature">Viasat Nature</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="141" xmltv_id="Nat_Geo_Wild">Nat Geo Wild</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="202" xmltv_id="Da_Vinci">Da Vinci</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="14" xmltv_id="National_Geographic">National Geographic</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="66" xmltv_id="Viasat_History">Viasat History</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="249" xmltv_id="DIGI_Animal_World">DIGI Animal World</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="159" xmltv_id="Nat_Geo_HD">Nat Geo HD</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="83" xmltv_id="Discovery_Channel">Discovery Channel</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="294" xmltv_id="Nat_Geo_Wild_HD">Nat Geo Wild HD</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="181" xmltv_id="HISTORY_HD">HISTORY HD</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="84" xmltv_id="Travel_Channel">Travel Channel</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="363" xmltv_id="ATV_Spirit">ATV Spirit</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="115" xmltv_id="PAX_TV">PAX TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="20" xmltv_id="Spektrum_Home">Spektrum Home</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="307" xmltv_id="FEM3">FEM3</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="46" xmltv_id="TV_Paprika">TV Paprika</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="309" xmltv_id="LiChi_TV">LiChi TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="366" xmltv_id="Nicktoons">Nicktoons</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="77" xmltv_id="Boomerang">Boomerang</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="35" xmltv_id="Disney_Channel">Disney Channel</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="91" xmltv_id="Cartoon_Network">Cartoon Network</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="16" xmltv_id="Minimax">Minimax</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="310" xmltv_id="Kiwi_TV">Kiwi TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="41" xmltv_id="Nickelodeon">Nickelodeon</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="197" xmltv_id="JimJam">JimJam</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="156" xmltv_id="Duck_TV">Duck TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="236" xmltv_id="Nick_Jr.">Nick Jr.</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="235" xmltv_id="Music_Channel">Music Channel</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="217" xmltv_id="Muzsika_TV">Muzsika TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="216" xmltv_id="Slager_TV">Slager TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="303" xmltv_id="Zenebutik">Zenebutik</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="144" xmltv_id="MTV_Hungary">MTV Hungary</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="253" xmltv_id="H!T_Music_Channel">H!T Music Channel</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="99" xmltv_id="VH1_Europe">VH1 Europe</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="80" xmltv_id="Mezzo">Mezzo</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="4" xmltv_id="CNN">CNN</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="218" xmltv_id="Bloomberg_TV">Bloomberg TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="158" xmltv_id="Sky_News">Sky News</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="265" xmltv_id="9.TV">9.TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="313" xmltv_id="Heti_TV">Heti TV</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="245" xmltv_id="Film Now">Film Now</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="8" xmltv_id="HBO">HBO</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="59" xmltv_id="HBO2">HBO2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="143" xmltv_id="HBO3">HBO3</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="47" xmltv_id="Cinemax">Cinemax</channel>
</channels>

</settings>

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#56026) Csabroncka válasza #80977664 (#56024) üzenetére


Csabroncka
addikt

köszi!

"in medias res"

(#56027) gyugyo79 válasza Madwe (#56018) üzenetére


gyugyo79
addikt

Értelme a NAS -ra szerintem csak nagyon óvatosan kijelenthetően van.
De mint sok minden ez is relatíve.
HA olyan előfizetésed van amivel megéri neked befektetni hardverbe esetleg szoftverbe és utána ki is használod akkor persze, hogy van.

Kezdésnek érdemes olyan tartalommal belevágni ami nem kódolt.
Synology egyre hátrál ki a tuner support alól ezért nem árt ha a témát tényleg nagyon körüljárva van hardver vásárolva. Ráadásul arra sincs garancia, hogy amihez a gyártó vagy egy szoftver nem ad támogatást az mindenféle Linux ismeret (driver, kernel modul betöltés stb) nélkül használható lesz Synologyn.

Ezért jók a már említett HdHomeRun és hasonló termékek mert azok csak a transport streamet továbbítják kb a NAS -on futó szoftvernek ami azt vagy rögzíti vagy továbbítja a kliens megjelenítő szoftvernek.

A TvMosaic által árult TVButler az azért "jó" vagyis inkább az az előnye, hogy azt a TvMosaic támogatja olyan szinten, hogy alapból betölti a driverét azokon a rendszereken amiket támogatnak. Többek közt pld.: Android TV oprendszer alá is ami a DVB-C tudásával nagy szó nem a DVB-T mert abból van kis millió támogatott.
De azt a tunert támogatja a PLEX is olyan szinten, hogy a Synos telepítőjébe ott van, hozzá a driver.

Viszont itt ki is merül az ilyen szinten támogatott eszközök általam ismert listája.
Vannak DVB-T és DVB-S2 tunerok amit a Syno támogat 6.2 után is és Video Station indításával betölti a drivert hozzájuk és ezután esetleg más eszköz is kezelni tud de ez egyre fogy kernel függő stb..
Ráadásul hiába olvastad valamiről, hogy 6.2 előtt működött nem tudhatod, hogy 6.2 után is jó e és, hogy pld 7.0 után is jó lesz e így vagy szerezhetsz kernel modult hozzá vagy nem használod ...

Ha megnézzük az árakat és elgondolkozunk, hogy majdnem vehet vagy vehet is itthon egy enigma2 -es BOX -ot az ember ezeknek az árán (egy nem noname pld Vu Zero4k nincs 50 e Ft egy Tv-Butler+TvMosaic+futár az 30+ és még nincs előfizetős adás kezelés) ami aztán kezeli az EPG -t lehet vele felvenni a NAS -ra (hálózaton) rögtön van benne előfizetéses adások kezelésére kártya olvasó és CI is ha kell és egy kiforrot atom stabil technika akkor nagyon nehéz azt mondani, hogy igen érdemes ebbe mindenkinek belevágni a NAS -on egy tv tuneral értem én, hogy a 230€ -t HDHomerun 4 tuner és nem egy de sokaknak lehet nem is kell 4 meg + 1 eszköz viszont fogyasztása ezeknek egy HDHomerun-hoz képest mérhetetlen a különbség kb ....

[ Szerkesztve ]

(#56028) Madwe válasza WaterWave (#56021) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ami nekem itt nem világos, h a coax kábel után nem kell valami, ami azonosít? mert pl a tévébe hiába dugnám csak simán be a coax kábelt, médiakártya nélkül titkosított az adás s nem tud vele mit kezdeni...
Plex passom pont van lifetime :D

(#56029) gyugyo79 válasza Madwe (#56028) üzenetére


gyugyo79
addikt

A te esetedben / szolgáltatódnál kell. Ami megint bonyolítaná, hogy az a kártya csak párosított CI Modul -ban működik vagy kártyaolvasóban is. Utána ha működik kártya olvasóban (pld.: PCSC) még szerezni kell egy olvasót, egy azt és a kódolást kezelő szoftvert (pld.: OsCam). Ezt a szoftvert össze kell kapcsolni a transport streamet kezelővel és így ki kódolható az adás pld.. Ami így leírva sima ügy de a megvalósítása biztos vagyok benne, hogy nem egy általános tudás. Ráadásul pld a PLEX, Video Station nem is támogatnak ilyen megoldásokat....

(#56030) Nethooligan válasza WaterWave (#56025) üzenetére


Nethooligan
tag

Mennyi ideig tartott?
Ha jól látom 3 napot szedtél le. Én 8-at szoktam (timespan 7), hogy sorozatfelvételnél már lássam a következő részt is az időzítőben.
Még nem írtam át a saját config.xml-emet az újakkal kiegészítve, de én párat kihagytam még ezek közül is.

(#56031) blakey válasza gyugyo79 (#56022) üzenetére


blakey
titán

Alapból úgy telepíti a PLEX ha rendesen sikerül feltelepülnie , hogy csak a plex felhasználómnak és az admin felhasználónak van írás/olvasás joga a Plex könyvtárhoz és el van rejtve a jogosulstágal nem rendelkezők elöl. - igen de pl. az admin felhasználónak engedélyezett hálózati elérés esetében ott van aminek tulajdonképpen semmi értelme, én onnan is elrejtem, mert hálózatról nem akarom kezelni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56032) gyugyo79 válasza blakey (#56031) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen lehet ugyan az admin felhasználót használni, csak amikor beszív valaki egy kódoló vírust az jobb ha tudja, hogy az elrejtett könyvtárak azok csak elrejtettek lesznek ilyenkor de nem elérhetetlenek. Szóval szépen minden elrejtett könyvtár tartalom is megy a levesbe. Miután a Synon az admin az akinek mindenhez van joga elég nagy felelőtlenség általánosan használatra azt használni...

Persze mindenki azt csinál amit akar a saját rendszerén.

Érdemes elolvasni (#51948)

[ Szerkesztve ]

(#56033) Nethooligan válasza Madwe (#56018) üzenetére


Nethooligan
tag

Én említettem a TV Mosaicot. Vettem hozzá egy általuk forgalmazott TVButlert is. Ez egy USB-s DVB-C/T/T2 tuner, a Digihez tökéletes, mert ugye ők nem kódolnak.
Ezzel a tunerrel a Synology együttműködik, a TV Mosaic szerver nálam szintén a Synologyn fut, külön porton el tudom érni bárhonnan böngészőn keresztül, vagy mobilról, más gépekről a saját kliensporgramjával. Bárhonnan tudom nézni bármelyik adást, értelemszerűen mivel egy tuneres, így egyszerre csak egy muxon belülieket. Én igazából nagyrészt csak felveszek vele közvetlen a NAS-ra.
Itthonról nem elérhető egyébként, csak a holland cégtől, esetleg amazonon keresztül lehet rendelni.

(#56034) Essejó válasza Boss81 (#55998) üzenetére


Essejó
veterán

Ha Bridge modban van a Sage akkor az Asus wan portba kell dugnod a net kábelt, ha a Sage router modban van és az Asus meg AP akkor meg a 4 lan port egyikébe. Szoval nézd át a kábeleket, mert nem mind1, hogy mit hova dugsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56035) Essejó válasza Stars99 (#55999) üzenetére


Essejó
veterán

A nas a windowsban fel van csatolva hálozati meghajtonak? Mert anélkül nem csoda ha nem látszódik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56036) Essejó válasza seger (#56000) üzenetére


Essejó
veterán

En azon keresztül használom, müködik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56037) Elemental válasza Essejó (#56034) üzenetére


Elemental
addikt

Ha az asus menüben az ap módotot választod ki, akkor ugyanúgy a wan portba kell dugni.

(#56038) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

Két synology-t szeretnék rávenni, hogy egymásra mentsen bizonyos könyvtárakat. (nem teljes megosztást, csak azon belül kiválasztott könyvtárakat)
Úgy szeretném megoldani, mint ahogy a Cloud Station Backup dolgozik, azaz csak egyirányú mentés kellene.
Ja és törlés esetén maradjon meg a file a mentés iránya szerinti "serveren".

Milyen szolgáltatást kell ehhez telepíteni?

Köszi

(#56039) gyugyo79 válasza WinZol (#56038) üzenetére


gyugyo79
addikt

1 körben ezt nézd meg:
Synology Drive ShareSync
+ hasznos hozzá ha még nem ismered
Synology Drive Admin Console

(#56040) AiRLAC válasza gyugyo79 (#56032) üzenetére


AiRLAC
addikt

Sőt az újabb telepítések már létrehozatnak egy új admin jogú felhasználót és ezután tiltják az admint.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#56041) Syl


Syl
nagyúr

Ha van két kötet a gépben, hogy lehet megoldani, hogy az egyiket a másik alá linkeljem? Hogy ne kelljen mindkét kötetet felcsatolni a számítógépre.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56042) Madwe válasza gyugyo79 (#56039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk backupra én első sorban a hyperbackupot és hyperbackup vaultot javasolnám, bár biztos a sharesync-el is kiváltható :)

(#56043) gyugyo79 válasza Madwe (#56042) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igazad van. Ez miért off ?

(#56044) Csabroncka válasza Syl (#56041) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vagy hálózati mappaként vagy megosztásként csatolnod kell, ezt nem tudod megkerülni, aztán csinálsz egy parancsikont :)

"in medias res"

(#56045) noorbertt


noorbertt
őstag

MEg mindig nincs opcio a hyperdrive es a google team drive mentesre? PArszazert lehet kapni hozzaferest es oda felcsapni titkositottan cuccost, mit gondoltok?

(#56046) gyugyo79 válasza noorbertt (#56045) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az Active Backup for G Suite nem tudja a google team drive -ot menteni ?
A hyperdrive ban a google sem segített, hogy mi is egyáltalán persze lehet nem is nagyon kerestem és amiért van egy ilyen film sok volt a fals találat.
Vagy ezekre szeretnél menteni ?

[ Szerkesztve ]

(#56047) noorbertt válasza gyugyo79 (#56046) üzenetére


noorbertt
őstag

:D bocsi, hyperbackup. tulporgott a dolog :)

(#56048) gyugyo79 válasza noorbertt (#56047) üzenetére


gyugyo79
addikt


Ezek vannak. Írj ide ha valami kellene + és reménykedj, hogy sokan kérik, kérdezik

[ Szerkesztve ]

(#56049) jaroslav


jaroslav
aktív tag

A nálam jobban hozzáértőket szeretném kérdezni, hogy a DS Video-ban van-e lehetőség annak a beállítására, hogy minden film magyar nyelven (csak olyan film van a könyvtárban, amin van magyar nyelv) felirat nélkül induljon el?

Előre is köszönöm a választ!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#56050) Borisz76 válasza jaroslav (#56049) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán van benne olyan beállítás, hogy melyik hangsáv ( HUN ) és melyik felirat ( ha van HUN FORCED ) legyen az alapértelmezett.

Amúgy a virágboltos .mkv fájlokban ezt szokás beállítani !

Ha van olyan film ami angol nyelven indul és/vagy angol felirattal....
Akkor simán át lehet állítani az alapértelmezett hang és felirat sávot is egy egyszerű de nagyszerű programmal : MKVToolNix

Nem kódolja újra a filmet csak újra mux-olja.
20 GB-s méretű film újramuxolásához kell megint 20 GB hely....

Nálam az SSD-n 2-3-4 perc alatt végez a mérettől függően 20-30-40 GB stb...de gyorsan megvan.
Szoktam ezzel a módszerrel gyomlálni olyan feliratokat és hangsávokat amik nem kellenek.

Vagy a másik variáció, hogy leszedtem angolul FHD-ban és szinkronosan csak SD felbontásban van, akkor ha minden stimmel ( Film hossza és az fps ) az SD filmről simán rámuxolom a hangot a FHD változatra.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.