Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Még nincsen meg a NAS, mert információt gyűjtök. Az iOS alkalmazásnál van olyan, hogy egy mappán folyamatosan szinkronizál a telefonnal?

(#79002) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!
A Download Stationban le kéne állítanom mintegy 500 torrent seedelését egy adott trackerről. Más trackerekre is megy közben seed. Van valami lehetőség hogy ne egyenként kelljen végig néznem hanem kijelölni akár részletekben vagy egyben?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79003) Borisz76 válasza Essejó (#79002) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology DSM 6 - Unregistered torrent keresése
( Download Station + Ncore )
Hasonló célra készült de ha jól emlékszem ezzel a megoldással nem lehetett a tracker-t válogatni.....
Szerintem marad a "kézi" ( krézi :) ) válogatás ....

Pont tegnap csináltam hasonló folyamatot....
vagy 700 db torrentet kellett végignézni , hogy megtaláljam azt a 40-50 db " Unregistered " torrentet amit már feleslegesen seed-elek mert időközben törölték az oldalról.
Sajnos DSM v7-n nem megy a Download Station MONITOR !
Pedig azzal ki lehetne szűrni ezeket !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79004) Essejó válasza Borisz76 (#79003) üzenetére


Essejó
veterán

Ezek nem unreg torrentek, hanem már nincs hozzáférésem az adott oldalhoz (nc) Vjszont ettől még a seed megy. Így nincs kedvem valaki más feltöltését javítani. Majd valahogy próbálok beszerezni egy sajátot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79005) Borisz76 válasza Essejó (#79004) üzenetére


Borisz76
veterán

Azért írtam, hogy nincs rá jobb módszer mint a kézi válogatás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79006) Essejó válasza Borisz76 (#79005) üzenetére


Essejó
veterán

Ettől tartottam.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79007) kgymac válasza Essejó (#79006) üzenetére


kgymac
őstag

ssh- esetleg megkeresheted tc-vel, kucsszó a tracker. Törölni meg DS-ből tudod vagy akár parancssorból is lehet törölni, egy for ciklusban.

(#79008) huan


huan
őstag

Sziasztok
Kinyitom az SFTP-t egy órára és ez van. Miért?

(#79009) Rick4 válasza huan (#79008) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom mert synology.me-s ddns-t használsz... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79010) cigam válasza Rick4 (#79009) üzenetére


cigam
félisten

Miköze a robotoknak a synology.me bejegyzéshez? A domain névtől függetlenül szkennelik a szabványos (és nem szabványos portokat), hogy gyenge pontot keressenek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79011) huan válasza cigam (#79010) üzenetére


huan
őstag

A 22-es port változtatása a megoldás?

(#79012) huan válasza Rick4 (#79009) üzenetére


huan
őstag

Igen

(#79013) Magnat válasza cigam (#79010) üzenetére


Magnat
veterán

Az, hogy egy Synology ddns címen jó eséllyel lesz scannelhetó port, esetleg ismert sérülékenységgel támadható. Ha van egy álkulcsom ami nyitja az Elzett zárak bizonyos fajtáit, de csak azt, akkor hasznos lehet egy címlista, hogy hová adtak el ilyen típusú zárakat ;)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#79014) cigam válasza Magnat (#79013) üzenetére


cigam
félisten

Ezt értem, de honnan fogja tudni az aldomain-t? Nem tűnik praktikusnak a jelszavakhoz hasonló bruteforce, vagy szótár alkalmazása. Pláne ha a publikus portot eltekerem a gyártó alapértelmezettjéről. Persze nem lehetetlen, de plusz köröket kell futnia.
Ezért kell random karaktersort beregisztrálni aldomain-nek :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79015) Rick4 válasza huan (#79012) üzenetére


Rick4
félisten

Cseréld le azonnal valami másra, akár egy ipdns-hu, vagy valami hasonló kevésbé népszerű szolgáltatóra, és mindjárt elmúlik minden ilyen buzera.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79016) Sanyi.mTs válasza Rick4 (#79015) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Vagy csak kapcsolja ki az upnp-t a routerban.
Nekem is syno ddns-em van, mégse kapok riasztást próbálkozásokról. Persze én az alapértelmezett portokat is megváltoztattam és nem nyitottam sftp-t a nagyvilágba.

(#79017) Rick4 válasza Sanyi.mTs (#79016) üzenetére


Rick4
félisten

Az is sokat segít, de egy tartományban azonos jellegű eszközöket, támadható rendszert futtató nasokat támadni így a legkönnyebb, volt is ebből már sok utólag is fellelhető probléma syno tulajoknak, én előrelátó módon sose használtam a synology-s ddns-t, erre egy egyszerű noip is tökéletes, ott ugyanis már annyit kellene szkennelgetni, meg próbálkozni, hogy amíg a synology-me működik, nem érdemes syno nasoknál másfelé próbálkozni.
Viszont amíg synon futó appok is megfertőzhetőek, benne van, hogy másképp jutnak be. Óvatosnak kell lenni, az már 99% siker.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79018) Sanya válasza Rick4 (#79017) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez ellen szól, hogy friss rendszert nem fertőznek meg, nem törtek meg tömegesen a Synologynál. Ha valakihez bejutottak, az: kb 9 hónapja nem frissített NAS-ok, döntően Xpenology-k voltak,
Könnyen feltörhető, nyitott portok.

Nekem akkor is jöttek portscannerek és próbálkoznak a tipikus 32881-es SSH porton, ha synology.me-s címem van, vagy ha akarmi.com-os címen vagyok.
Én nem vettem észre különbséget, hogy kevesebbet támadnának.
Amit te írsz, egy TP-link, vagy egy D-linkdns zolgáltatásnál maximálisan egyet tudok érteni, de synologynál a tapasztalat mást mutat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#79019) Rick4 válasza Sanya (#79018) üzenetére


Rick4
félisten

Akárhova be tudnak jutni, ha akarnak, csak mint írtam, az a nem mindegy, hogy egy adott szolgáltató csak egyféle készülékekre van kitalálva, azaz ott lesz a legkönnyebb azonos módszerrel bejutni. Persze mindig jó a frissített, meg az elállított portos, rendesen beállított tűzfalas, ilyen- olyan blokkolásokkal, kétfaktoros beléptetésekkel telerakott eszköz, de valljuk be, a felhasználók egy részének erről fogalma sincs, pláne beállítani sem tudja, egy másik részét meg konkrétan nem érdekli, egy kis marék ember az, aki ilyesmivel törődik, és előre gondolkodik. Nekik érdemes számítani minden aprósággal, a többi meg majd vagy bekap valamit, vagy nem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79020) huan válasza Rick4 (#79015) üzenetére


huan
őstag

Hol vesztek .hu-domaint?

(#79021) szpeti40 válasza huan (#79020) üzenetére


szpeti40
addikt

Én a rackhostot tudom ajánlani, lehet náluk találni 3000ft-os kupont.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#79022) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Van egy 418play-em, már pár éve hibátlanul teszi a dolgát. Úgy használom, hogy a laptopon van egy mappa, ami OneDrive-al folyamatos szinkronizálásban van. Ezt a OneDrive-ot Cloud Sync segítségével folyamatosan mentem a NAS-ra, hogy ott is meglegyen, illetve az asztali gépemről úgy dolgozok, hogy a NAS-on lévő fájlokkal melózok, amiknek a módosításait a rendszer automatikusan feltölti a felhőbe, majd onnan leszinkronizálja a laptopomon. Ez szépen működött nagyjából másfél évig.

Mostanában (értsd, 1-2 hete) azonban azt vettem észre, hogy sem a OneDrive, sem a próba után Google Drive-al megcsinálva ugyanazt (gondoltam kipróbáltam már azzal is) nem szinkronizál automatikusan, van, hogy 1-2 óra is eltelik, amíg a Cloud Sync lehúzza a felhőből az adott fájlt, amit mentettem úgy, hogy a felhőban nagyon maximum 2-3 percen belül már fent van., miközben a CloudSync azt írja, hogy minden naprakész.

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond? Mi változhatott meg az utóbbi időben? Mit kellene átállítanom, hogy folyamatos legyen a letöltés a felhőből? :O

Ha van tippetek, azt megköszömöm előre is! :R

www.brczart.hu

(#79023) Sanya válasza Rick4 (#79019) üzenetére


Sanya
nagyúr

no-ip.n csücsülve egy ilyen felhasználó ugyanannak a veszélynek van kitéve.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#79024) Rick4 válasza Sanya (#79023) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nem lenne 100 aldomain, akkor egészen biztosan. Viszont mivel van, plusz ugye eleve nem pálya azonos portok és azonos típusú eszközök szkennelése, gyakorlatilag pont az ellenkezője igaz. Nálam semmiféle támadás sincs, tizenéves távlatban volt talán 5-10 próbálkozás, de aztán mindenféle orosz, kínai, arab ip tartományokat tiltottam, és végképp semmi se jött sokadik éve.
Nomeg 3 bejelentkezési próba után egy órára kitiltva, admin fiók blokkolva, és nagyjából mindent meg is tett az ember. Ezek közül nem kell mind, csak 2-3 egyszerre, akkor már elég biztos a siker.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#79025) hotkar


hotkar
aktív tag

Sziasztok!

Ezeket a külső támadásokat (illetve remélem, csak próbálkozásokat) hol naplózza a NAS?

Kíváncsivá tettetek...

DS218J DSM 6.2.4

(#79026) poirot válasza hotkar (#79025) üzenetére


poirot
senior tag

Web-es felületen a fenti sávon az értesítés menüpontnál, értesítések, illetve a Napló központban Naplók/Kapcsolat naplóban láthatók. Ki lehet szűrni a próbálkozásokat, mert admin, user meg hasonló nevekkel próbálkoznak. Régen nálam ilyesmivel próbálkoztak, most már évek óta nincsen. Ahogy #79024Rick4 is ír pár tippet, és megoldódik az ilyen irányú probléma.

[ Szerkesztve ]

(#79027) Gábor75


Gábor75
csendes újonc

Sziasztok, van egy DS418-om és mivel költöztem ő is jött velem.Az új helyen beüzemeltem és minden működik.Viszont pár nap múlva leköltöztettem az alsó szintre ahol hálózaton belül nem érem el...
Ahol eddig volt az a Digi Huawel reuter után volt kötve(mivel annak kevés volt a wifijele) egy Asus reuter ebbe kötöttem bele a Nast és komunikált az otthoni hálózaton belül is és kintről is el tudtam érni.
Ebből az Asus reuterből vittem kábelt az alsó szintre és kapott még egy Asus reutert hogy azona szinten is jó legyen a wifi......Na most ha az alsó szinten lévő reuterhez csatlakozok akkor minden ok de ha a felső reuterhez vagy a Hauwelhez akkor nem látom a Nast.
Tehát ha a sort nézem Hauwel+Asus+Asus és ha az utolsóra csatlakozok csak akkor látom az otthonról a külső hozzáférésel nincs gond.Ha az eső vagy a második reuterhez csatlakozok akkor nem látható a Nas.
Tud valaki segíteni?Feltehetően a reuteren kell állítani de mit?Vagy a Nason kell?

(#79028) Tamarel válasza Gábor75 (#79027) üzenetére


Tamarel
senior tag

AP módba tedd az asus routereket.

(#79029) AiRLAC válasza Gábor75 (#79027) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez hálózatos gond lesz, van rá külön topic: Otthoni hálózat és internet megosztás

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79030) Borisz76 válasza Gábor75 (#79027) üzenetére


Borisz76
veterán

Manuális AP módok :
[AP mód v1]
[AP mód v2]
Ha nem lenne az Asus-okban ( a menüben ) AP mód lehetőség.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79031) Dany76


Dany76
tag

Sziasztok! Valakinek valamilyen tapasztalata a Fortron iFP 800 (FSP) szünetmentes tápegységgel mennyire kompatibilis az USB komunikáció a NAS-al? Látja a NAS?

(#79032) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok!
Ismerkedem egy DS920+-al, egyelőre 3db hdd-t tettem bele. A kérdésem a diszk felolsztással kapcsolatos (+backup stratégia). Ki hogy szokta, hogy céleszerű "particionálni" a rendszert?
1 pool/1 volume? 1 pool több volume? több pool? ...
Ami számomra némi dillemát okoz, az a diszk/kötet szervezés, alapvetően így néz ki az adatmennyiség amit tárolni és menteni szeretnék:
1. ~4TB filmek (torrent) ez foglalja a legnagyobb helyet, gyorsan bővül (NEM FONTOS, PÓTOLHATÓ)
2. ~0.5TB családi fotók, lassan bővülő (FONTOS, NEM KELL TITKOSÍTÁS)
3. ~x00GB régebbi munkák, leírások, datasheetek, stb. (FONTOS, esetleg TITKOSÍTHATÓ)
4. <10GB, személyes dokumentumok, táblázatotok, napi frissítés, szenzítív adatok (FONTOS/TITKOSÍTANDÓ)

A külön volume-nak esetleg ott látom értelmét, hogy titkosítást be lehet kapcsolni rá, ahol ez fontos ott a sebességcsökkenés nem érdekes. Nem teljesen ismerem még a lehetőségeket lehet folder szinten is lehet titkosítást kapcsolni akkor viszont mehet az egész egy nagy volume-ba és folderenként titkosítani.
Most 3x6TB van betéve, SHR, 1 volume, de gondoltam arra hogy a 4. most üres helyre beteszek egy régebbbi 4TB-s diszket mentésnek vagy a torrentnek amire nem kellene redundancia, most 12TB szabad hely van 1 diszkes redundanciával, szóval akár minden mehetne egy poolba 1 volume külön folderekbe ... megy a vívódás ... :D

Miért lehet célszerű több volume-t használni? Ki hogy használja?
Tudom ez teljesen egyedi dolog, de mégis támpontnak jó lehet látni hogy másnál hogy van megoldva.
KÖszi

[ Szerkesztve ]

(#79033) Borisz76 válasza atus72 (#79032) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem ne gondolt túl...
Jelenleg 3 db lemez SHR-ben. Idővel mellé dobsz egy 4. lemezt ( ugyan akkora vagy nagyobb kapacitásút ) ha kell a több tárhely.

A mostani 4 TB-s lemezt meg usb-n rákötöd.
Oda mehet a mentés a fontos dolgokról akár időzítve is.

Így védve vagy egy lemez hibától és ha mondjuk egyéb hardveres gond lenne a NAS-al , akkor meg ott a külső lemezes mentés.
Ez a minimum "biztonság" az adatoknak....
Lehet fokozni :
- Mentés másik NAS-ra
- Mentés felhőbe
- Másik offline usb-s mentés
- stb...

Nálam is így van....annyi különbséggel , hogy nálam 918+ a NAS , amit kizárólag torrentezésre használok.

A DS2415+ modellen vannak a családi fotók / videók és arra van dugva a külső usb-s HDD , ami NTFS-re formázott és 2 TB-s.Ha gond van csak kihúzom....rátolom a Win10-s PC-re és látom a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79034) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Mi lehet akkor a gond ha ezt írja ki a Download Station?

Eddig ment rendesen de az utóbbi 2 napba ezt írja. PC-vel le tudok tölteni csak a NAS-al nem.

(#79035) Borisz76 válasza Ghost84 (#79034) üzenetére


Borisz76
veterán

Csomagkezelőben állítsd le a Download Station-t.
Índítsd újra a NAS-t.
Csomagkezelőben indítsd el a DS-t.

Talán....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79036) Ghost84 válasza Borisz76 (#79035) üzenetére


Ghost84
aktív tag

sajnos nem let jó.

(#79037) Borisz76 válasza Ghost84 (#79036) üzenetére


Borisz76
veterán

Fix IP címe van a NAS-nak ?
Milyen a hálózat felépítése ?
Szolgáltatói eszköz - saját router ( ha van ) - switch ....stb.
Lehet NAT-olva vagy....ez is okozhat gondot.
Más hirtelen nem jut eszembe...bár nem is vagyok hálózati guru :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79038) cigam válasza Ghost84 (#79034) üzenetére


cigam
félisten

Mi történt kb 2 napja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79039) balage25 válasza Bacusuz (#78704) üzenetére


balage25
senior tag

Megoldódott? Nekem is hasonló problémám van.

(#79040) Bacusuz válasza balage25 (#79039) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia
igen de magától, az elején csinálta és később abbamaradt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79041) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek szeretnék segíteni. Van neki egy DS415+ 4HDD-vel.
Reggel óta nem éri el az eszközt, a LED-ek:

- kéken világít a power, Status LED sötét, HDD-k folyamatos sárga.

Merre induljunk el? Esetleg át lehet tenni másik Synology NAS-ba a HDD-ket?
A HDD-n lévő anyagok fontosak.

A válaszokat előre is köszönöm!

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#79042) cigam válasza kuk@c (#79041) üzenetére


cigam
félisten

Ha a kék power LED villogna, a folyamatos sárgák mellett, akkor lenne ötletem: [link]

Ha valóban fontosak lettek volna, készült volna mentés másik 2 helyre is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79043) AiRLAC válasza kuk@c (#79041) üzenetére


AiRLAC
addikt

Keress az "ellenállás" szóra itt a topicban.

Amúgy a HDDk áttehetők 4 vagy több lemezes +os Synology-ba és migrálható lesz, beállítások nagy része is megmarad.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#79044) Ghost84 válasza Borisz76 (#79037) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Igen NAS-nak fil az ip-je nem natolt az ip címem hanem pix és eddig ment csak az utóbbi 4-5 napba jelentkezett ez a probléma.

(#79045) Ghost84 válasza cigam (#79038) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Semmi az ég világon minden a régi.

(#79046) kuk@c válasza AiRLAC (#79043) üzenetére


kuk@c
tag

cigam és AiRLAC... Köszönöm mindkettőtöknek. A kék led villogott, rosszul írtam le.

Ellenállás forrasztással megoldoldották, elindult. :R

"Ha valóban fontosak lettek volna, készült volna mentés másik 2 helyre is."

Ez így van, nem győzöm hangsúlyozni ennek fontosságát.
Egy NAS még nem jelent 100% adatbiztonásgot.

@

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#79047) cigam válasza Ghost84 (#79045) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg a "támogatóközpont"ban készíts egy, a downloadstation-re vonatkozó diagnosztikai naplót, és küld el a supportnak, nyiss rá egy hibajegyet.

Vodafone-os vagy? Használsz pi-hole-t(névfeloldás megy?) vagy sebességmérő eszközt (nmhh/samknows)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79048) blakey


blakey
titán

Hétvégén "megint bekattant" valami így elkezdtem gondolkodni a jelenlegi NAS-om (DS218+/6GBRAM/2x4TB WD Purple) lecserélésén. A fő indok az újdonság, ki szeretném próbálni pl. a DS720+-t, vennék bele 4GB RAM-ot és 2 db 8TB-os HDD-t, a kérdésem az, hogy megéri most 720+-t venni vagy várjak újabb modellre, illetve a 8TB-os Purple is van olyan jó és ajánlott, mint 4TB-os? Utóbbiakkal elégedett vagyok. Esetleg gondolkodjak más HDD típusokon? :R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79049) Sanya válasza blakey (#79048) üzenetére


Sanya
nagyúr

igazi, érdemi különbség nem lesz. A combosabb CPU-t ki tudod majd használni?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#79050) blakey válasza Sanya (#79049) üzenetére


blakey
titán

Ez az amin én is gondolkodom, mert semmi olyan műveletet nem végzek ami megindokolná a nagyobbra váltást, egyszerűen a kíváncsiság és egy újabb NAS kipróbálása az ok. Eredetileg csak a HDD-k cseréjén gondolkodtam és lehet, hogy végül csak azt ejtem meg. Konkrét szükségem nincs rá, talán felesleges pénzkidobás lenne a váltás, de ha valamit szeretnék akkor ezt is elnézem, jelenleg elégedetten használom a 218+-t, szóval az "akarom" vagy a"jó lenne kipróbálni2 indokokon kívül semmit nem tudok felhozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.