Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Xindex


Xindex
friss újonc

Üdv! Lehetőségem lenne használt NAS-t venni. Kérdés, hogy szabad-e 10-éves 1010+ típusra beruházni? Családi gépek mentése, fotók, videók tárolása lenne a cél.

(#63002) Boss81 válasza Xindex (#63001) üzenetére


Boss81
senior tag

Alap szinten nem rossz, de én a kora miatt nem venném meg.

(#63003) Borisz76 válasza Xindex (#63001) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak akkor hozd el ha fizetnek érte pár ezrest....
Amúgy inkább 2-3-4 éves modellt vegyél ha használtban gondolkodsz.

PL : DS 916+

A számozás a következő képen alakul :

DS 918+ , 4 lemezes + 5 lemezes bővítőegység , 2018-s évjárat.
DS DS2415+ , 12 lemezes + 12 lemezes bővítőegység , 2015-s évjárat.
DS 118 , 1 lemezes, 2018-s évjárat.
DS 220+ , 2 lemezes , 2020-s évjárat.
DS 720+ , 2 lemezes + 5 lemezes bővítőegység , 2020-s évjárat.

Tehát az 1. és a 2. szám - ha van - , akkor az az összes lemez fiókszámot jelöli. Az utolsó 2 szám pedig az évet amikor kiadták.

Van valahol a Synology honlapján egy "támogatási" lista, amin modellenként fel van tüntetve, hogy hány évig jár :
- Rendszer frissítés,
- Biztonsági frissítés,
- Hardver hiba esetén alkatrész utánpótlás.

A termékek szinte mindegyike 10 éves támogatást élvez !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63004) zsamiatt válasza Xindex (#63001) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mentésre tökéletes. Ha olcsó és teszel bele új vinyokat erre a célra teljesen megfelelő. Viszont mentésed legyen róla, vagy tényleg csak mentésre használd.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63005) Magnat válasza Delfi (#62995) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

lehet nem voltam egyértelmű, a gond az, h ahol ki kellene adnom a jogot, ott ez látszik:

Tehát a gond egyrészt az, hogy a usert sem tudom kiválasztani akinek a jogot ki kellene adni, plusz ha a felső mappákra megadom az olvasási jogot akkor azoknak a tartalmát is látni fogja, amit viszont nem szeretnék.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63006) Xindex válasza Xindex (#63001) üzenetére


Xindex
friss újonc

Köszönet a gyors válaszokért! Hát igen..., a legfőbb indok a csóróságom. A matek azt mutatja, hogy 120-ért kapnék 5x3TB + a gépet, szóval 20 darabja. Raid 5-tel 10eFt/1TB-ből lenne 12TB mentésem. A winyók egy korúak, mind 3xx napot és 6xxx indítást élt meg, természetesen hibátlanok (eddig). És igen, a támogatása már megszűnt... :F

(#63007) zsamiatt válasza Magnat (#63005) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha a felső mappára nem adsz jogot bele se tud menni a mappába.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63008) Magnat válasza zsamiatt (#63007) üzenetére


Magnat
veterán

Nem nagyon értem, h ezzel mit akarsz mondani ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63009) zsamiatt válasza Magnat (#63008) üzenetére


zsamiatt
őstag

"ha a felső mappákra megadom az olvasási jogot akkor azoknak a tartalmát is látni fogja, amit viszont nem szeretnék." De ha nem adsz a felső mappákra jogot akor az alatta lévő filokat, mappákat nem fogja elérni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63010) Magnat válasza zsamiatt (#63009) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet nem olvastad a korábbi hsz-emet, a gond az, hogy bizonyos mappáknál az előbb linkelt jogokat lehet állítani (és usert sem lehet kiválasztani), máshol viszont ezt:

Ennél a formnál van lehetőség mappák bejárása/fileok végrehajtása jogot kiosztani, amit ha önmagában osztasz ki, nem tudja olvasni a user a fileokat, de a mappát látja, szóval ha a fölötte lévő mappákra ezt adod ki és a megosztani kívánt almappára teljes jogot adsz, akkor megvalósítható egy almappához való hozzáférés úgy, h a fölötte lévők tartalmát nem látja. A kérdés elsősorban az, h mitől függ, h mikor melyik lehetőség jelenik meg, mert nálam bizonyos megosztott mappáknál az egyik látszik, máshol a másik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63011) gyugyo79 válasza Magnat (#63010) üzenetére


gyugyo79
addikt

Biztosat nem tudok, de azoknál a NAS - oknál amiket láttam és ez feltűnt már a DSM verzió volt a különbség. Pld. 6.1.x nél a users alatt volt már csak az alap linuxos míg pld. 6.2.x után már én csak a bővített láttam. De ez ugye lehet véletlen is(szerk. : most végig néztem párat és azokon így is van, de 6.1 előtti meg nincs már) ....
Ezért inkább csak érdekel, hogy nálad 6.2 fut már ahol ez van?

[ Szerkesztve ]

(#63012) Magnat válasza gyugyo79 (#63011) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam a legújabb DSM van, de most visszanéztem és ugyan a képek már nincsenek meg, de itt már ugyanez volt a problémám és 2016-ban még biztosan nem volt 6.2 .. (akkor még másik nasom is volt, de a mostaniba migráltam a diszket és ezek szerint ez a dolog is megmaradt)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#63013) Boss81 válasza Xindex (#63006) üzenetére


Boss81
senior tag

A helyedbe megpróbálnék összerakni egy kis pénzt szép lassan, és venni egy kevésbé "öreget". Ne legyél saját magad ellensége. Tudom a pénz nagyúr, és gondolom szeretnéd is, de ne mindenáron :(

(#63014) gyugyo79 válasza Magnat (#63012) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én csak annyit írtam, hogy az általam használtakon a 6.2 -vel nincs már ilyen, de lehet ha egy most még 6.1-et futtató amin jelen van a "probléma" frissítve lenne akkor látnék én is 6.2 -n is (vagy ha fellépnék mindre megnézni és nem csak szúrópróba szerűen léptem volna fel párra)... ;)
Amiken még látok ilyet és 6.1 fut rajtuk ott csak a Users alatti könyvtáraknál találtam ilyet de ezek céges NAS -ok ezért video,music,photo stb. könyvtár pld sose volt ...
Lehet valamelyik verziótól való frissítés hozza magával bizonyos könyvtáraknál és utána ami az alá lesz létrehozva is csak ezeket tudja kezelni.

Amúgy hozz létre egy gyökér mappát amire megadod jól XY -nak a jogokat és mountold ki bele azt az almappát amit csak ő/is láthat és meg is vagy ....

[ Szerkesztve ]

(#63015) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Hello ! Szeretnék vásárolni itthonra egy Ds220+ Nast.
Amire igazából használnám adattárolás ,Torrentezés és filmnézés tv-vel. Akár egyidejűleg több tv használatával.Megfelelő lenne ez a eszköz erre a feladatra értem én úgy,hogy bírná a strapát?Érdemes venni bele plusz memóriát?Vagy esetleg más márkát is vegyek szemügyre.A műszaki adatait elnézve elég harmatgyenge a hardvere.Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.

(#63016) arn válasza ZsoZso78 (#63015) üzenetére


arn
félisten

ha nem kell transkodolni, akkor elbirna tobb mediat parhuzamosan. memoriat erdemes bele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63017) zsamiatt válasza Magnat (#63010) üzenetére


zsamiatt
őstag

Igen van ilyen. Megnézve a problémádat olyan mappákon hozz létre az első képet amit küldtél amit valamelyik program hozz létre. Szerintem rendszer mappaként kezeli. Pl nekem a kamera rendszeré. A többit szinte szabadon állíthatom. Ezeket a mappákat amikre jogokat akarsz adni te hoztad létre?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63018) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Mikor nem kell transkodolnia?

(#63019) Borisz76 válasza ZsoZso78 (#63018) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a lejátszó ismeri a videó és hang kodeket.
Ha nem ismeri, akkor a NAS transzkódolja olyan formátumba amivel már a lejátszó is boldogul.
Nagy vonalakban....

Kérdés, hogy mivel játszanád le a filmeket?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63020) ZsoZso78 válasza Borisz76 (#63019) üzenetére


ZsoZso78
tag

Lg tv Plex szoftver.

(#63021) Borisz76 válasza ZsoZso78 (#63020) üzenetére


Borisz76
veterán

Ki kell próbálni pendrive-ról, hogy viszi e a filmjeidet.
Ha igen, akkor a NAS-ról is menni fog.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63022) mtz81 válasza ZsoZso78 (#63020) üzenetére


mtz81
tag

A plex csak akkor támogatja a hardveres transzkódolást, ha veszel mellé plex pass-t. Lg tv-n néznéd, akkor emby-ben gondolkodj. Vagy jellyfin (emby fork), de synon csak dockerben futtatható egyelőre.
Tapasztalataim szerint azemby+lg tv páros még a "pizzát" is lejátsza.

[ Szerkesztve ]

(#63023) ZsoZso78 válasza mtz81 (#63022) üzenetére


ZsoZso78
tag

Mivel vagy miben jobb ez az emby?

(#63024) mtz81 válasza ZsoZso78 (#63023) üzenetére


mtz81
tag

Azok a funkciók, amikért a plexben fizetni kell az emby-ben ingyenesek. Felhasználó, jogosultság kezelés, hardveres transzkódolás. A médiafájlok kezelésében elhanyagolható a különbség, mindkettő ffmpeg alapú.

(#63025) arn


arn
félisten

nagyjabol semmiben :D tud encodeolni free.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63026) mtz81 válasza ZsoZso78 (#63023) üzenetére


mtz81
tag

Az van, hogy az újabb tv-kre a plex és az emby kliens is html5 alapú, ezért a szerver mindem videót webm formátumra próbál átkódolni, ezért fontos, hogy támogassa a hardveres transzkódolást. Anélkül egy fullhd film átkódolásához is minimum egy i3 és 4gb ram kell. Hardveres támogatással egyszerre akár 3 filmet is tud stream-elni.

(#63027) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!

Megszívtam. DS215j, két lemezes, 2db 5TB raid0, vagyis 10TB. Nem biztonságos, tudom, de jelenleg ez nem fontos. Van egy első szinű mappa rajta, ami olvasható, viszont nem írható, nem törölhető. Találkozott-e valaki ilyennel, mi lehet a megoldás? Köszönöm!

Jav: DSM 6.2.3-25426 Update 2, aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#63028) mtz81 válasza access_denied (#63027) üzenetére


mtz81
tag

Valószínűleg valamiért van rajta egy zárolás flag. Vagy valamelyik szolgáltatás, vagy egy felhasználó használja. Vágd ki az összes felhasználót (vagy indítsd újra), ha utána sem engedi akkor valamelyik szolgáltatás használja.

(#63029) access_denied válasza mtz81 (#63028) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszi a gyors választ!
Home történet, nincs open fájl, semmi ilyesmi. Az egész mappa, almappáival, fájljaival read-only státuszba került. Minden további mappa rendben van. Bár a NAS-t több eszköz is látja (pl. media player), független a kapcsolódásoktól, minden le lett állítva, újra lett indítva.

(#63030) mtz81 válasza access_denied (#63029) üzenetére


mtz81
tag

A home mappa nem egy "valós" mappa, csak egy link. Mindíg a homes mappa adott felhasználó mappájára mutat. Ha a vezérlőpult-felhasználók-speciálisban kikapcsolod a felhasználói kezdőlapot, akkor eltűnik.
De vannak szolgáltatások, amiknek a működéséhez kell a felhasználói kezdőlap, ha kikapcsolod akkor ezek a szolgáltatások megállnak.

[ Szerkesztve ]

(#63031) access_denied válasza mtz81 (#63030) üzenetére


access_denied
senior tag

Félreértés :). Nem home mappa, hanem arra utaltam, hogy otthoni történet, nem vállalati, ahol felhasználók nyitott fájljaival kellene bíbelődni. Sima megosztásról van szó, ahol kb 20 mappa hibátlan, egy pedig read-only.

[ Szerkesztve ]

(#63032) mtz81 válasza access_denied (#63031) üzenetére


mtz81
tag

Akkor valamelyik szolgáltatás lesz szerintem. VideoStation, MédiaSzerver, fájlszinkronizálás, média indexelés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#63033) access_denied válasza mtz81 (#63032) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem áll össze a kép. Egy mappa rossz, a többi jó. És nem attrib -r -h -s probléma, azokat is lehetne törölni, módosítani. Ha szolgáltatás szintű lenne a probléma, akkor az egész fájlstruktúrára vonatkozna.

(#63034) AiRLAC válasza access_denied (#63027) üzenetére


AiRLAC
addikt

Márhogy az "elsőszintű" nálad az egy megosztást jelent? Jelzi is hogy csak olvasható ha a Vezérlőpult/Megosztásoknál megnézed?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63035) Gabis válasza Essejó (#62792) üzenetére


Gabis
őstag

Ez volt a gond. Kb. 300 GB volt a verziók mérete. Köszönöm a tanácsot, és természetesen a többieknek is :R

(#63036) access_denied válasza AiRLAC (#63034) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem, nem a megosztást jelenti, a mappa nem Synology megosztás, hanem a kisharelt megosztásban a mappákat, melyek közül egy read only.

(#63037) AiRLAC válasza access_denied (#63036) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nézd meg SSHn keresztül a tulajdonost/csoportot/ jogokat egy "sudo ls -lha" paranccsal

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63038) arn


arn
félisten

Ryzen alapu synology. De miert ilyen osregi szarokat tesznek mindig bele... [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63039) zsamiatt válasza arn (#63038) üzenetére


zsamiatt
őstag

Valoszinuleg mert ocson jut meg hozza

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63040) mtz81 válasza zsamiatt (#63039) üzenetére


mtz81
tag

Vagy mert ezekhez kiforrott, több hibajavításon átesett driver van a debianban.

(#63041) zsamiatt válasza mtz81 (#63040) üzenetére


zsamiatt
őstag

jön az új generáció. A raktáron lévőket meg kiszórja ocson az AMD.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63042) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Egy elméleti kérdésem lenne. 4 lemezes Synology-nál, ha 3 diszk RAID5 vagy SHR-ben van, a 4. pedig single csak úgy, akkor a merevlemezhibernálásnál működik e, hogy a RAID-ben lévő 3 diszket nem, csak a különálló single diszket hibernálja?

Illetve ha 4k-s tartalmat szeretnék DLNA-n keresztül megosztani egy TV-hez, akkor melyik NAS-t érdemes választani? DS420j vagy a DS220+ ?

Előre is köszönöm a segítséget

(#63043) mtz81 válasza zsamiatt (#63041) üzenetére


mtz81
tag

Valószínűleg az árat is figyelembe veszik. De biztos tödd tényező is befolyásolja a döntésüket.
De azért azt se felejtsük el, hogy amióta az xbox és a ps is amd-re épül, azóta az amd megelőzte az intelt az alacsony fogyasztású embedded rendszerek terén. És az amd procikat a "melt-down" néven elhíresült hiba szoftveres javítása sem befolyásolja annyira a teljesítményükben mint az inteleket.

(#63044) access_denied válasza AiRLAC (#63037) üzenetére


access_denied
senior tag

Ez jó ötlet. Nem is gondoltam, hogy be lehet rá ssh-zni. Jelentkezek!

(#63045) AiRLAC válasza access_denied (#63044) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az SSHt előbb engedélyezni kell.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#63046) zsamiatt válasza mtz81 (#63043) üzenetére


zsamiatt
őstag

ne legyenek illúzióid. Csak az ár az elsődleges. Ami megfelel az adott termékbe elképzelt műszaki megoldásnak és a várható felhasználásnak oda azt fogják betenni ami a legolcsóbb.
Beterveznek egy eladási számot. A proceszor X ára ebből a kifutó raktár ürités miatt simán adhat az AMD 30-50%-k kedvezményt az OEM-k lista, mennyiségi stb egyébként is kedvező árából. Számold ki akkor a kedvezményt ami a zsebben marad* tervezett eladási mennyiség. Az amdnek meg ki kell szórni mert raktározni drága mulatság. Meg áll benne a KP.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#63047) mtz81 válasza zsamiatt (#63046) üzenetére


mtz81
tag

Igazad van abban, hogy mai vadkapitalista világban az ár a legfontosabb tényező. Én csak azt mondom, hogy azért mást is figyelembe vesznek.

(#63048) Borisz76 válasza JockeyEwing (#63042) üzenetére


Borisz76
veterán

Hibernálást nem tudom.

A kérdés az, hogy a lejátszód viszi e a 4K-s anyagot.
Ha viszi, akkor mindegy melyik nas.
Ha nem viszi alapból, akkor a NAS transzkódolja olyan formátumba amivel már a lejátszó is boldogul.
Ez viszont erős NAS procit igényel.
Jobban jársz egy külső lejátszóval.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63049) JockeyEwing válasza Borisz76 (#63048) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Szuper, köszönöm.

És szerinted az megoldható, ha van egy távoli mappád (egy másik eszközön), azt megosztod, majd felcsatolod a synologyban SMB/CIFS megoszttrásként, és ezt a megosztott mappát indexelje a nas?

(#63050) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Az mitől lehet hogy egyik napról a másikra nem tudok csatlakozni a windowson keresztül a nasomhoz? Win látja továbbra is a nast a workgroupban a hálózaton (és smb is bekapcsova) de nem enged bele. Többi eszközöm lejátsza a fájlokat róla de win10 nem enged bentebb. Böngészőből sima ügy ott megy de intéző és total commander csak "látja" Eddig jó volt, a mappák ki vannak rakva meghajtóként de azokba sem enged be :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.