Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) gyugyo79 válasza Pubszon (#39000) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen.

(#39002) Jamaica Boy


Jamaica Boy
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ds115 NAS-om ami jól működött addig amíg router csere (tp-link tl-wr940n-re) nem történt és azóta nem tudok letölteni "download station-al".
Mi lehet a bibi?

(#39003) Hiperhuje válasza Jamaica Boy (#39002) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Az 5000-es port nincs nyitva.

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39004) Borisz76 válasza Jamaica Boy (#39002) üzenetére


Borisz76
veterán

Vagy portot irányítasz a routerben a nas felé vagy bekapcsolod az UPnP funkciót.
Ez utóbbit a Download Stationban is ellenőrizd, hogy be van e kapcsolva.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39005) Jamaica Boy válasza Hiperhuje (#39003) üzenetére


Jamaica Boy
csendes tag

Az 5000-es portot hol látom vagyis hol tudom beállítani?

(#39006) seger válasza Jamaica Boy (#39005) üzenetére


seger
addikt

5000 port a nason alapértelmezett. Routerben port irányítás 5000port a nas ipcímére

(#39007) eszakas válasza Jamaica Boy (#39005) üzenetére


eszakas
senior tag

A rúter menüjében a "Forwarding" menű alatt kellene bekapcsolni az UPnP opciót.
Vagy ugyanitt a Port Triggering"-ben kézzel a nas ip-jére irányítani.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#39008) Jamaica Boy válasza eszakas (#39007) üzenetére


Jamaica Boy
csendes tag

A routernél az UPnP be van kapcsolva és a "download stationnál" is, de a "port triggering"-nél nem tudom mit kell csinálni :W

(#39009) seger válasza Jamaica Boy (#39008) üzenetére


seger
addikt

Milyen routered van?

(#39010) WaterWave válasza Jamaica Boy (#39008) üzenetére


WaterWave
veterán

virtual servert keresd meg... oda rakd be... externap internal porthoz ugyanazt ip-hez a belső ip-jét a nasnak

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39011) klambi


klambi
addikt

Szevasztok,
Ha ramot szeretnék később bővíteni (pl 218-as sorozat, +,play,sima ) gondolom nem "sima"ddr3 rammal megy?
Csak most néztem a 4g árát és a 30k kicsit sok érte.... :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#39012) WaterWave válasza klambi (#39011) üzenetére


WaterWave
veterán

Memória:
Synology DiskStation DS218+
Synology DiskStation DS718+
Synology DiskStation DS918+
Synology DiskStation DS418play

[link]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39013) Sanya válasza WaterWave (#39012) üzenetére


Sanya
nagyúr

Vagy bármely ddr3l so-dimm memória.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39014) klambi


klambi
addikt

kösz srácok, 218+-t néztem ki, ígymár fix! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#39015) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Ezt kapom hibaüzenetnek:

(az) ...... eszközön futó Cloud Station ShareSync nem rendelkezik írási engedéllyel a távoli megosztott mappához.

A távoli megosztott mappa egy másik NAS-on van.
Mit kell beállítanom hol?
:U

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39016) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok.
Tegnap frissítettem DSM-et, és azóta nem tudok hozzáférni a synology.me címen a NAS-hoz.
Azt írja, hogy a csatlakozás nem sikerült. Nem lehet a kiszolgáló IP címét feloldani.
Mobilról a DS video működik.
Van ötletetek hogy mi lehet a gond?

(#39017) Hiperhuje válasza spetya72 (#39016) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Nekem ilyen sose volt.
Indítsd újra a routert és a NAS-t.
Hisz a beállítások elvileg nem változtak...

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39018) WaterWave válasza klambi (#39014) üzenetére


WaterWave
veterán

azzal jól fogsz járni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39019) nooop


nooop
csendes tag

A mai napon lett elegem a :W WD merevlemezeiből. 6 hónap különbséggel döglöttek be egymás után. Vagy ennyire utálják egymást a DS 218+ :U Régi NAS-ban közel 10 éves Hitachi megy, de azzal még soha nem volt gond.

(#39020) Mezga Aladár válasza nooop (#39019) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hogy ment tönkre?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#39021) olajbogyo válasza ahab1313 (#38978) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Hát, ha nem akarod azt a marhaságot elkövetni, mint itt jó páran(köztük én is anno)....akkor nem veszel okosnak csúfolt tv-t!!!
Helyette vegyél egy nem okoskát....a lényeg legyen rajta minden csatlakozó, amire szükséged lehet. Az okosítást pedig vidd véghez akár egy andoidos tv box-al(Minix).
Semmire nem jó az okos tíví.....böngészni lassú, mint csiga, ha app-ot töltesz rá, mondjuk játék miatt, akkor az is kaki, és a lényeg, hogy még a média lejátszási képességei is alaposan korlátozottak, bárki is állítja az ellenkezőjét. (nekem egy LG UB820-as van, és ezek mind igazak az én tívímre is), pedig anno nem volt ám óccó!
No erre jó egy normális tv box....az természetesen mindezt tudja, idegeskedés nélkül, minden gondtól megszabadít, hidd el.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#39022) Jamaica Boy válasza seger (#39009) üzenetére


Jamaica Boy
csendes tag

tp-link tl-wr940n

(#39023) WaterWave válasza olajbogyo (#39021) üzenetére


WaterWave
veterán

És a legrosszabbat még nem is említetted, pedig ez a legfontosabb. Ha még meg is szokod a böngészést a tv-n akkor support nincs rá. Magyarán frissíteni nem fogják a böngészőjét, se a flasht se a plugint se semmit.
Egyik ismerősöm 2 éve vett tv-t, és már az eredmenyek.com se jön be neki, mert mindig kér frissítést... De frissíteni nem tud, mert tv oldalról a gyártó nem tesz ennek eleget. Kérdezte bent a zöld számon mi a megoldás... Burkoltan azt a választ kapta, hogy vegyen új tv-t.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#39024) daniel2121 válasza nooop (#39019) üzenetére


daniel2121
senior tag

Neken van és volt néhány,még egy darab sem ment tönkre.

(#39025) luigi106 válasza Csabroncka (#38972) üzenetére


luigi106
tag

Köszönöm a válaszod. Beletörött a bicskám.
Leírom mi van, és mit szeretnék.
A régi nasom egy 215-ös és létrehoztam egy próba1 mappát rajta, ide szeretnék másolni.
Az új nasom egy 718+ ezen van egy torrle mappa és innen szeretnék a 215 próba1-es mappájába másolni.
Azt írtad, file station/ eszközök / távoli mappa telepítése. Eddig ok, ott kiválasztottam CIFS megosztott mappát.
Az első ablakban megadtam a 215-ös belső IP címét \\192.168.0.10\próba1. Erre a DSM kitöltötte a csatlakoztatás a következőhöz ablakot így /torrle/próba1. Gondoltam ő biztos tudja hogy mit kell oda írni.
Rányomtam a csatlakoztatás gombra, mire a következő üzenetet kaptam: nem sikerült csatlakozni a távoli mappához. Győződjön meg róla, hogy a távoli kiszolgáló hozzáférhető CIFS protokoll segítségével.
Na erre nem jöttem még rá, hogy hol engedélyezhetem ezt. Előre is köszi. :R

(#39026) klambi


klambi
addikt

Btrfs-t használja valaki a hétköznapjaiban a NAS-on?
Érdekelnének a tapasztalatai.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#39027) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Eddig Zyxel NSA320 eszközöm volt 1 db 2TB WD Red-el, tehát egyszerű mint a faék!

Ma jött meg a DS218play-em még egy 2TB WD Red-el, tehát két teljesen egyforma HDD-ét szeretnék használni egy területként, azaz JBOD, vagy Raid0-ba, de kérdés nélkül SHR-t csinál a NAS és utólag nem találom a lehetőséget a váltásra.
Hogy lehet beállítani a JBOD-ot vagy a Raid0-át???

És ha ez meg van, hogy lehet könyvtárat map-elni hálózati meghajtóvá?

i9 / 4080 / 32"

(#39028) ZPC


ZPC
csendes tag

Sziasztok,

nagyon klassz a topik, egy rahedli hasznos infót mazsoláztam már itt össze :R , de most lenne egy sztorim, amihez hasonlókat már olvasgattam, de ilyen komplexet még nem találtam. Kicsit hosszú lesz, de ha másnak nem, tanulságnak talán jó lesz:

Van egy DS412+ Nasom, benne négy WD RED 6TB-os, ext4, Alap, mert a tárhely számít csak, minden pótolható rajta. 2014 ősszén vettem meg a két uccsó lemezt egyszerre/egy helyről, melyből az egyik egy év múlva szektorhibával kimúlt, gariban cseréltem és ez lett a 4. kötet.
Most november végén ez a lemez I/O hibával elszállt, a kötet tönkrement. A vinyót ép előtte töltöttem fel kb. egy terra új cuccal (valszeg még nem használt szektorokra) és PC-n néztem ebből egy filmet amikor lefagyott a kép, a NAS sípolt, hibás szektor bla-bla-bla.

A NAS-on lefuttattam a Bővített SMART tesztet, de nem talált semmit. Töröltem a tönkrement kötetet, majd újra létrehoztam és szépen visszamásoltam mindent. Gondoltam csak valami megakadt a torkán… egész újév napjáig, amikor ugyanezt eljátszotta. A Bővített SMART persze megint hibátlan. Nosza, PC-be átrak, HD Sentinel teljes SMART futtat. Minden OK, 100%, fanfárok. Gondoltam, nem dőlök be még egyszer, nézzünk felület tesztet: Olvasás teszt-hibátlan. Nosza, Olvasás + ÍRÁS + Olvasás-t neki, hisz az alig 78óra… de persze minden HIBÁTLAN!!! :Y

Na, épp itt tartottam és erősen vakartam a fejem, nézegettem a NAS naplóit, látom ám valami kínai IP cím már többször megpróbált csatlakozni- sikertelenül (HiHi), ezért jól letiltottam a piszkot, majd tuti ami ziher alapon indítottam egy vírus hajkurászást az Antivirus Essential-lal. Egészen 73%-ig jutott, amikor is a NAS ismét elkezdett sípolni!!!! Hát bíz az eredeti kettőből még bennlévő lemez – ami az első kötet volt, az összes telepített progival, Torrent, kamera progi, víruskergető stb. – is elszállt I/O hibával… :O

Miután sikeresen újraélesztettek és elvették tőlem a láncfűrészt, kikaptam az újabb beteget, be a PC-be, HD Sentinel Részletes önteszt lefuttat. Röpke 698 perc múlva közölte, hogy talált egy darab olvasási hibát és áthelyezte. Hurrá, ez már legalább valami. Mivel ezeket a vincsiket kicsit drágábban adják, mint önsúlyukat platinában, ezért, ha nem muszáj, nem szaladgálok egyből a ’bótba egy újért, ezért gondoltam merész leszek és visszateszem őket a NAS-ba, csak felcserélve:

- A régi 4. kötetest, ami először szállt el (de már kétszer), ámde semmivel sem találtam még csak hibára utaló jelet sem rajta, betettem az első helyre, és heccből Btrfs fájlrendszerrel újraalkottam. Persze teljes felületvizsgálattal és SMART vizsgálattal – amik nem jeleztek semmi gebaszt.
- A régi 1. kötetest, amin talált is egy hibás szektort a HD Sentinel, betettem 4.-nek. Kötet újraalkotása, teljes felületvizsgálat lement, ámde a gyors SMART-ba 90%-nál beletört a bicskája… Mondanom se kell, hogy ekkor már megszállottként olvastam a topikot és kerestem megoldást vagy legalább hasonló sztorikat, ennek köszönhetően egyszer egész négy napig is hagytam, hogy görcsöljön, majd egy újabb tanácsnak köszönhetően újra betettem a PC-be és ráengedtem a Western Digital Data LifeGuard Diagnostics-ot. Meg is találta az ominózus hibás szektort és boldogan közölte, hogy most már nem fog gondot okozni.

NAS-ba vissza, de persze a SMART továbbra sem akart lefutni. Hát egye penész, ez legyen az egyetlen progi ami nem fut rajta. Bevallom, addigra már kicsit untam az irgalmatlan hosszú teszteket…
Szépen visszamásolgattam mindent mindkét vinyóra, visszatelepítettem a progikat, lefuttattam a víruskergetőt (hiba nélkül lefutott), torrentezgettem, még a DSM-et is sikeresen frissítettem a legújabbra.
Volt három nyugodt napom, majd 28-án a Napló szerint „Tried to re-identiffy disk[1]”, azután pedig 31-én „Bad sector was found on disk[1]”, de a kötet rendben volt, állapota normál.
Ha van még valaki, aki idáig olvasott, az talán emlékszik, hogy ez az a lemez, amin nem talált semmi semmilyen hibát…
Aztán ma délután fél ötkor sípolás… „Bad sector was found on disk[1]” & „Volume [1] was crashed” – még szerencse, hogy épp visszaseedeltem minden torrentet. :DDD

Most itt ülök egy NAS előtt amiben van egy tönkrement kötetes vincsi, ami az iránymutató progik cirka egy hetes csócsálása szerint kifogástalan, meg egy másik, amin van egy áthelyezett hibás szektor, oszt jóccakát. :W

Mit csináljak? Használjam csak PC-ben ezt az újra kilökött vincsit, vegyek helyette egy másikat és reménykedjek, hogy a hibás szektoros nem romlik tovább? Talán a NAS-nak van valami kehe? Drága mulatság lenne, ha kénye-kedve szerint dobná vissza a vincsiket, a kereskedők pedig lehet furcsán néznének rám, ha közölném, hogy lehet egy hét múlva jönnék vissza cserélni, mert ez mégse volt szimpi a kütyümnek. :F

Mostanra kicsit megroggyant a bizalmam a WD RED-ekben, mit vegyek helyette? A SEAGATE IronWolf Pro 10TB jó alternatíva lenne (tárhelyből sose elég)? Nem okozna gondot, hogy az 7200-on pörög, vibrál?

Ha valaki tudna valami használható tanácsot adni, igen-igen hálás lennék! :R :R :R

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#39029) seger válasza Jamaica Boy (#39022) üzenetére


seger
addikt

Olyat keress hogy port forward
Ott kell beállítani

(#39030) #29810560 válasza ZPC (#39028) üzenetére


#29810560
törölt tag

Esetleg nézz körül a HGST-k között is. Pl. HGST Deskstar NAS. Hátha megtetszik. ;)

Nekem ugyan "csak" 2.5"-osak vannak, mert a NAS-ba (DS414Slim) csak azok férnek bele, de elégedett vagyok velük. Kopp-kopp-kopp.

[ Szerkesztve ]

(#39031) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Xpenologyval ismerkedem és lenne két kérdésem, az egyik meg tudná valaki mondani nekem, hogy File Station-ben hogy tudnám elrejteni (vagy törölni(?)) a "homes" mappát?
Próbáltam kivenni a pipát a Control Panel > Users > Advanced > User home > Enable user home service elől, de operation failed az eredmény.

A másik, hogy van körülbelül 30 korábban beszerzett anyagom, amik már szépen rendszerezve vannak CouchPotatoval (<title>, <year>), ami ugye megváltoztatta a könyvtárszerkezetet, csak az eredeti fájlnevet hagytam meg. A torrentet újra betöltve Download Stationbe kiválasztom a seedelni kívánt fájlt és még indítás előtt módosítva a célmappát nem kezdi el az újraellenőrést, hanem létrehozza a célmappán belül az eredeti könyvtárszerkezetet és a letölti bele újra az egyetlen kijelölt fájlt.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#39032) MikeRenton


MikeRenton
tag

Btrfs fájlrendszer. 418play. Két merevlemez alkot egy SHR kötetet. Ha kiveszem őket, adatvesztés nélkül áthelyezhetők egy új NAS-ba? Szintén egy 418play-ről lenne szó.

(#39033) Sanya válasza eszgé100 (#39031) üzenetére


Sanya
nagyúr

Homes mappát nem szabad törölni

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39034) Borisz76 válasza pigatt (#39027) üzenetére


Borisz76
veterán

Van egy rossz hírem......

Nem lehet az SHR kötetet JBOD-á alakítani.
Tároláskezelőben kell a kötetet törölni. Előtte ments adatot !!! Ha van már rajta valami fontos.
Majd újra létrehozni a neked megfelelőt.

Ezt olvasd el. Alap kötet résznél megtalálod a JBOD-t is!

A létrehozott köteten kell létrehozni egy Megosztott mappát.
Ezt a megosztott mappát tudod felcsatolni mint hálózati meghajtót.
Vezérlőpult / Megosztott mappa / Létrehozás

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39035) pigatt válasza Borisz76 (#39034) üzenetére


pigatt
őstag

Közben megoldódott, nem volt még adat rajta szerencsére! Az volt a baj, hogy a kezdeti beállításkor engedtem neki, hogy felrakja az ajánlott appokat, amik miatt nem engedte a kötet törlését!

i9 / 4080 / 32"

(#39036) Borisz76 válasza MikeRenton (#39032) üzenetére


Borisz76
veterán

Kötet létrehozása , bővítése , költöztetése.

A költöztetés megoldható de a DSM-t újra kell telepíteni.
Adatok megmaradnak de egy biztonsági mentés így is javasolt !!!
A merevlemezek sorrendjében is figyelj !!!
Az első fiókból származó lemezt az első fiókba kell tenni és így tovább!

Pigatt

A fenti linken bemutatom ,hogy a windows-ban hogyan is lehet felcsatolni a megosztott mappát.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39037) pigatt válasza Borisz76 (#39036) üzenetére


pigatt
őstag

Sikerült a Synology Assitant-al! Köszönöm a segítséget, biztosan lesznek még kérdéseim, egyenlőre a legfontosabb működik!

i9 / 4080 / 32"

(#39038) Borisz76


Borisz76
veterán

Most frissítettem én is a DSM-t ...
NAS Restart aztán több mint 700 torrent feladat szállt el a DS-ben !

Restart után ellenőrzi az anyagokat és ha megvan 100%-ra akkor visszaáll seedbe.

Eddig is így csinálta és ha gond is volt , akkor a DS szoftver leállítása majd újraindítása megoldotta a problémát. Most viszont ez sem segített.....

Mod :

Úgy tűnik, hogy most más kellett :

DS-t leállítottam a csomagkezelési központban.
NAS restart
Majd DS indítása.

Most ellenőriz....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39039) felho001


felho001
tag

Sziasztok ma reggel volt egy olyan jelenségem DS415+ NAS-al hogy olyan volt valami mintha fel akart volna szállni felpörgött mint egy mosógép majd valami pukkant és leverte az összes dugaj biztosítékot. vissza kapcsoltam az áramot de sehol nem találok semmi hibára utaló jelet a naplókba csak annyi van hogy áramkimaradás miatt helytelen leállás. Van valakinek ötlete mi lehetett vagy kell e félnem valamitől?

Felhő

(#39040) Immy


Immy
őstag

2 lemezes kiépítésnél Raid1 vagy SHR ajánlott?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39041) Immy válasza TFerenc07 (#38982) üzenetére


Immy
őstag

Hi,
ds218+ nas-al mik a tapasztalatok? Megéri az árát? (~120k)
Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#39042) Borisz76 válasza Immy (#39041) üzenetére


Borisz76
veterán

A legerősebb 2 fiókos az új 2018-s modellek között.
Ajánlott vétel.

Az hogy milyen kötet legyen rajta azt a felhasználónak kell eldöntenie.
2 db lemez esetén lényegében ugyanaz a RAID1 és az SHR.
Tükrözve lesznek az adatok. 1 lemeznyi tárhely és 1 lemez a védelemre.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39043) Hiperhuje válasza felho001 (#39039) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Jól értelek, a készülékkel történt ez a rendellenesség?
Volt amperszag? :)
A megszakítókat zárlat verheti le.
Mindenképpen kivenném a HDD-t (HDD-ket).
Megnézném az alaplapot, meg úgy mindent, amit szemmel látni.
Ha van égésnyom az baj. (Ha nem látsz olyat, az sem jelenti, hogy nincs baj)
Ha még működik, gyorsan ments le mindent. Aztán NE HASZNÁLD a Nast!

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#39044) luigi106 válasza Borisz76 (#39042) üzenetére


luigi106
tag

Nem a 718+ a legerősebb két fiókos?

(#39045) Borisz76 válasza luigi106 (#39044) üzenetére


Borisz76
veterán

Az bővíthető egy külső 5 fiókos dobozzal ezért van a nevében is benne : 718+ ( 2+5 fiók ) 2018-s modell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39046) hunborti


hunborti
újonc

Hello!
A DS416-os NAS régebben hibernálta a lemezeket, de mostanában már nem.
Elolvastam a "manuált" megpróbáltam mindent, de csak nem akarja hibernálni a HDD-ket, csak mennek egyfolytában.
Mi lehet a probléma?

(#39047) Laslie


Laslie
tag

Sziasztok!
Átállítottam a routeren a port forwarding részben a NAS által használt default 5000-5001 portokat másra (50000 feletti portokra). A 80-as port is be van irányítva a NAS-ra.
Minden működik (elérem a desktopot weben keresztül, DS video, DS get, DS file appok mobilon), csak egyedül a DS photo app nem akar kapcsolódni a szerverre.
A DS photo appban a kapcsolódáshoz beírom a portot is. Próbáltam http-n és https-en is, de egyik sem akar kapcsolódni. Azt írja ki, hogy nem találja az IP-t. Amikor 5000-es porton kommunikált a NAS, akkor rá tudott kapcsolódni a DS photo app, csak ezzel az új (nagyobb számú) porttal nem akar kapcsolódni.
Milyen portot kell még beirányítanom ennek az appnak, hogy működjön?

(#39048) Borisz76 válasza hunborti (#39046) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán valamely program nem hagyja....
Pl a Download Station sem hagyja nálam a kötet 1-t hibernálni mert arra van telepítve és folyamatosan töltöget le és föl. A kötet 2 viszont lelövi magát és csak akkor ébred fel ha arról kell valami anyag a számomra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#39049) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. most tervezek nast váltani esetleg mit ajánlanátok.
jelenleg ds209+ van.
elvárás:
2 lemezes
minden jelenlegi funkcióval, még legalább 4-5 év szoftveres támogatás office, legújabb fw meg ilyenek)
full hd,esetleg 4k streamet bírja. (4k nem muszáj)
legyen bővíthető ram
legyen benne valami olyan processzor ami mondjuk ha csinálok vlmit ami hálózatos, ne pörögjön 100%on csak egy dologtól feltétlenül.
árban ne legyen kb egy havi fizetés összege :D
lehet használt is akár.
Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#39050) Borisz76 válasza bb.bocs (#39049) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.
Jó öreg vasad van. 800MHz CPU és 512MB RAM.

Ezek az új modellek "fényévekkel" erősebbek :
DS218 , DS218+
DS718+ ( 2 fiókos + 5 fiókos bővítőegység köthető rá )
Bővített összehasonlítás. A listában még benne van : DS216 és DS216Play is.

Használtan esetleg nézhetsz 2016-os modelleket , több ( 4 ) fiókosat is akár.
Lehetőleg "+" jelzéssel. Ezek az adott év legerősebb modelljei.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.