Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Rruuer válasza gyugyo79 (#40999) üzenetére


Rruuer
senior tag

és azt is meglehet oldani hogy a torrentek ne vesszenek el?

(#41002) gyugyo79 válasza Rruuer (#41001) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ugyan azt a verziót raktam én még csak vissza ott minden maradt 100% ilyet még nem csináltam de elvileg minden marad. Mindenki csak annyit írt vissza, hogy köszi működik, gondolom írták volna, hogyha töröl mindent de garanciát én nem vállalok.

(#41003) Rruuer válasza gyugyo79 (#41002) üzenetére


Rruuer
senior tag

nekem rinyál hogy hogy ujjúbb van fenn, akkor csak törölni kell és ezt feltenni

(#41004) gyugyo79 válasza Rruuer (#41003) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen előtte törölni kell (meg az automatikus frissítést levenni ha be van kacsolva rá), nem tudom nem rémlik, hogy ennél kérdezett volna e amikor én töröltem de van olyan csomag aminél rákérdez ezért lehet, hogy már ennél is, hogy megtartsa e az adatbázist. Azt értelem szerűen ne töröltesd.
Ha nem kérdez akkor megtartja. Legalábbis amikor én töröltem akkor megtartotta és miután vissza telepítettem maradt minden. De biztosra nem tudom nálad maradni fog e ...

[ Szerkesztve ]

(#41005) Sickboy25 válasza gyugyo79 (#41002) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nekem elvesztek, de valószínűleg azért, mert az eltávolítás résznél az adatbázis törlését is kipipáltam...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#41006) Rruuer válasza gyugyo79 (#41004) üzenetére


Rruuer
senior tag

így már nekem is megy

(#41007) WaterWave


WaterWave
veterán

Azt nem értem ilyet hogy adhatnak ki... elötte tesztelik , ott nem hiszem el nem jelentkezett a probléma...

Remélem a 6.2 nem lesz tele buggal

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41008) psg5 válasza psg5 (#40979) üzenetére


psg5
veterán

Segítsetek kérlek mi lehet a baj. Fontos lenne egy letöltés estére, de nem megy.

F.K.T.

(#41009) psg5 válasza psg5 (#41008) üzenetére


psg5
veterán

Ez számomra is megoldás lehet?

Nem csináltam ilyent még. Hogy megy a külső telepítés? Bocs ha nagyon láma kéréds, de ezt az spk-át hogy telepítem fel? Ha behívom kézi telepítésnél, azt írja érvénytelen formátum.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#41010) psg5 válasza psg5 (#41009) üzenetére


psg5
veterán

Na úgy tűnik sikerült manuálisan telepíteni, előtte töröltem a legújabb verziót és most tölt! :)
Bocs hogy előbb kérdeztem, mint olvsatam...

F.K.T.

(#41011) Borisz76 válasza psg5 (#41010) üzenetére


Borisz76
veterán

Mire elolvastam a privit már megoldottad....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41012) KovyBoy válasza Mezga Aladár (#40995) üzenetére


KovyBoy
tag

Nekem már csak az furcsább ennél, hogy ha eleve nincs engedélyezve az SSH, akkor hogyan jön be mégis azon keresztül valaki. Vagy én értelmezek rosszul a történteket?
SSH-t azóta már én is áttettem egy másik 5 számjegyű (wiki szerint haszálaton kívüli) portra. Hétvégén sajnos nem fértem hozzá a routerhez.

(#41013) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Új vinyó került a nasba. Viszont nem tudom beállítani, hogy a DS Video app lejátsza a filmeket. megosztottam a mappát, indexeltem is de nem látja a filmeket. Mit kellene még beállítani?
Köszi

(#41014) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
118-as szériából miért nem létezik plus-os verzió?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#41015) Csabroncka válasza Mezga Aladár (#40995) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem is, hasonlóan a DSM felülethez!

"in medias res"

(#41016) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

DSM Videostationban a sorozatokat beraktam szépen, fel is ismerte, évadokba sorolta.
A kérdésem annyi, hogy megoldható-e hogy amikor az egyik epizód véget ér, akkor automatikusan NE induljon a következő rész? (vagyis ha elalszok ne menjen egész este :D )

Köszönöm :R :R

(#41017) gyugyo79 válasza hawrlantb (#41016) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lejátszó függő a webes felületen pld.nem. A Windowsos kliensbe meg feljön egy kérdés, hogy lejátssza e a következőt és ott áll. De miért nem keresel és állítasz be egy időzítőt ami a; kikapcsolja a gépet b; bezárja a lejátszó taskot ha a gépet viszont nem akarod kikapcsolni.

Komi28 A Video Station alkalmazásban (webes felületén)adtad hozzá a könyvtárakat a könyvtár tartalmával megegyező csoporthoz ?

[ Szerkesztve ]

(#41018) padika11


padika11
tag

Szisztok!

Előző héten vettem egy Synology DS418 NAS-t. A hálózatokhoz és a routerekhez ezelőtti tudásom a nullát súrolta és most is ahhoz konvergál... A nast sikerült rendesen beüzemelni. A problémám a Webdav szerverrel lenne. Megnéztem minden tutorialt a neten. Ennek megfelelően beállítottam a dolgokat:
1. letöltöttem a csomagközpontból a webdav szervert
2. az ez-internet appal elvileg beállított a nas mindent (mindent zölddel kipipált.)
3. a routeren a port forwarding be van állítva
4. ddns be van állítva és a böngészős felületen be is tudok jelentkezni a címmel
5. firewall is
6. a router fülnél a csatlakozás ellenőrzésénél minden rendben van.

Otthon úgy van beállítva a rendszer, hogy a UPC-s router áthidaló módban megy. A routerem tp-link archer c1200. Erre van a nas rácsatlakoztatva.

Amikor megpróbálok csatlakozni a számítógépen (http://xy.synology.me:5005), ezt dobja ki.

Örülnék, neki, ha valaki aki jártasabb nálam ebben a témában, tudna segíteni. Előre is köszönöm!

Üdv.

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#41019) #29810560 válasza padika11 (#41018) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az Internet felől (kívülről) vagy a LAN felől (belülről) próbálod elérni? :F

(#41020) padika11 válasza #29810560 (#41019) üzenetére


padika11
tag

Köszi a választ!

A munkahelyemről és mobilnetről is ugyanezt írja ki. (ugyanazzal az URL-lel másik porton böngészőből teljesen jó) LAN-ról egy másikat ír ki, valami olyasmit, hogy a NAS-hoz csak egy felhasználó csatlakozhat. Ezt azért nem írtam le, mert LAN-on úgyis AFP-vel használom. De hátha segít még valamit. Attól tartok, hogy a UPC-nél nem stimmel valami. Ami még talán gond lehet, hogy a router dinamikus ip-re van állítva, de ezt nem mertem nagyon állítgatni.

[ Szerkesztve ]

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#41021) #29810560 válasza padika11 (#41020) üzenetére


#29810560
törölt tag

A NAS-nak fix (bérelt) IP kell a LAN-on.

... és a UPC eszköze valóban BRIDGE módban van? :F

Amúgy nem értem, mert ha a DSM 5000-es portján működik az elérés, akkor a WebDAV 5005-ös portján is kellene. Feltéve, hogy nem írtál el valamit.

Biztos, hogy az 5005-ös TCP portot nem fogja meg semmi? Esetleg módosítsd a WebDAV portszámát!

[ Szerkesztve ]

(#41022) allein


allein
addikt

Sziasztok. Valaki aki nagyon jártas a scriptekben :DDD van valamilyen megoldás arra, hogy valamilyen script vagy parancssor segítségével kiderítsem melyik azok a torrentek a DS-en belül amik már nincsenek fent a trackeren de nálam seedben vannak? Egyesével megnézni közel 4000 torrentet nem igazán szeretnék :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41023) #29810560 válasza padika11 (#41020) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nos, nem tudom mi az az AFP - gondolom nem az Agence France-Presse :N - de, először belülről a LAN felől kellene megpróbálni elérni a WebDAV szervert és nem DDNS címmel, hanem LAN IP címmel. (Ekkor ugyanis nincs se port-forward, se NAT-loopback igény.) Amennyiben ez működik akkor tovább lehet nyomozni, ha ez sem akkor a WebDAV szerverrel lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#41024) WaterWave válasza allein (#41022) üzenetére


WaterWave
veterán

Ez engem is érdekelne, ha van ilyen...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41025) gyugyo79 válasza allein (#41022) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nincs, ezt ráadásul nem is tárolja adatbázisba ezért csak a TM service tól van lekérdezve. Írtam is pld. egy kis php t erre de már olyan 300 torrent felett módosítani kell a kiszolgáló beállításait, hogy ne legyen idő túllépés.

Leg egyszerűbb a TM gui-t engedélyezni és abba megnézni.

(#41026) allein válasza gyugyo79 (#41025) üzenetére


allein
addikt

Mert ugye a rutorrent például jelzi errorként ha valami gebasz van az adott torenttel és így könnyű törölni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41027) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sziasztok, ezt vajon hogyan lehetne leállítani? Zavar, hogy tele van vele a napló... a LAN 2-3-4 portok nincsenek hazsnálatban.
A LAN-on ezek az IP címek nem érvényesek.

(#41028) gyugyo79 válasza allein (#41026) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én meg ezt írtam ha van valakinek kedve foglalkozni vele igazából ráhagytam ebben az álapotban
a lényeg már lekérdezhető https:-en át és authentikátor kezelése is benne van félig (nincs tárolva) :

<html>

<head>

<title>Download Station Monitor</title>
<meta http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=UTF-8">



</head>

<body bgcolor="#FFF">


<h1 align="center">Download Station Tracker Monitor Beta</h1>

<?php

///////////////////////////////////////////////////////////
$address=''; // IP
$port=''; // PORT
$user=''; // DS USER
$pass=''; // DS PASSWORD
$auth_='kell'; // authentikator kell - nem kell
//////////////////////////////////////////////////////////

$auth_c=$_POST["auth_code"];


if ($auth_c=='' && $auth_=='kell' ){


echo "
<center>
<form action=\"index.php\" method=\"post\" align=\"center\">
Authentikátor kód: <input type=\"text\" name=\"auth_code\">
<input type=\"submit\">
</form>
</center>";
}else{

//SSL kezelese
$arrContextOptions=array(
"ssl"=>array(
"verify_peer"=>false,
"verify_peer_name"=>false,
),
);

//$htmladat = file_get_contents($url, false, stream_context_create($arrContextOptions)); /// minta

// $u1='https://'.$address.':'.$port.'/webapi/query.cgi?api=SYNO.API.Info&version=1&method=query&query=SYNO.API.Auth,SYNO.DownloadStation.Task';
// $getinfo=file_get_contents($u1, false, stream_context_create($arrContextOptions));
// Ellenorzese
// echo 'getinfo:'.$getinfo.'<br>';

$u2='https://'.$address.':'.$port.'/webapi/auth.cgi?api=SYNO.API.Auth&version=2&method=login&account='.$user.'&passwd='.$pass.'&otp_code='.$auth_c.'&session=DownloadStation&format=cookie';
$login=file_get_contents($u2, false, stream_context_create($arrContextOptions));
$decodedlogin=json_decode($login,true);
// Ellenorzese
//echo 'login:'.$login.'<br>';

$sid=$decodedlogin['data'][sid];

// Ellenorzese
// echo 'sid:'.$sid.'<br>';

if ( $sid==''){
echo 'Login error ->';
echo 'login:'.$login.'<br>';
}else{

$u3='https://'.$address.':'.$port.'/webapi/DownloadStation/task.cgi?api=SYNO.DownloadStation.Task&version=1&method=list&_sid='.$sid.'';
$request=file_get_contents($u3, false, stream_context_create($arrContextOptions)); //
$decodedrequest=json_decode($request,true);
//$totaldownloads=$decodedrequest['data']['total']; //teljes letoltes


echo '<table style="width:90%" align=center border="1">';
echo "<tr>";
echo '<th align="center">Torrent</th>';

echo '<th align="center">Tracker Status</th> ';

echo '<th align="center">Torrent Status</th> ';
echo '<th align="center">Torrent ID</th>';
echo '<th align="center">Hozzá Adta</th> ';
echo "</tr>";

foreach ($decodedrequest['data']['tasks'] as $adat) {

$id=$adat['id'];

echo "<tr>";
//$u4='https://'.$address.':'.$port.'/webapi/DownloadStation/task.cgi?api=SYNO.DownloadStation.Task&version=1&method=getinfo&id='.$id.'&additional=detail,transfer,tracker&_sid='.$sid.'';
$u4='https://'.$address.':'.$port.'/webapi/DownloadStation/task.cgi?api=SYNO.DownloadStation.Task&version=1&method=getinfo&id='.$id.'&additional=tracker&_sid='.$sid.'';

$detail=file_get_contents($u4, false, stream_context_create($arrContextOptions));
$decodeddetail=json_decode($detail,true);

foreach($decodeddetail['data']['tasks'] as $adat2){

$username=$adat2['username'];
$title=$adat2['title'];
//$id_=$adat2['id'];
$status=$adat2['status'];
$tracker_statusz=$decodeddetail['data']['tasks']['0']['additional']['tracker']['0']['status'];

echo '<td>'.$title.'</td>';


if($tracker_statusz=="Success") echo '<td bgcolor="green" align=center>kapcsolodva</td>';
if($tracker_statusz=="unregistered torrent") echo '<td bgcolor="red" align=center>unregistered torrent</td>';
//
if($status=="downloading") echo '<td bgcolor="green" align=center>downloading</td>';
if($status=="seeding") echo '<td bgcolor="green" align=center>seeding</td>';
if($status=="waiting") echo '<td bgcolor="green" align=center>waiting</td>';
if($status=="paused") echo '<td bgcolor="yelow" align=center>paused</td>';
if($status=="finishing") echo '<td bgcolor="green" align=center>finishing</td>';
if($status=="finished") echo '<td bgcolor="yelow" align=center>finished</td>';
if($status=="hash_checking") echo '<td bgcolor="yelow" align=center>hash_checking</td>';
if($status=="filehosting_waiting") echo '<td bgcolor="yelow" align=center>filehosting_waiting</td>';
if($status=="extracting") echo '<td bgcolor="yelow" align=center>extracting</td>';
if($status=="error") echo '<td bgcolor="red" align=center>error</td>';
//
echo '<td align=center>'.$id.'</td>';
echo '<td align=center>'.$username.'</td>' ;

}

echo "</tr>";

}



echo "</table></br></br><center>--------------- Kész ----------------</center>";

} // login else

}//auth else

?>



</br></br>
</body>


<footer>

<br><br>
</footer>


</html>

[ Szerkesztve ]

(#41029) gyugyo79 válasza allein (#41026) üzenetére


gyugyo79
addikt

TM GUI :

Be kell ssh -ni és a /var/packages/DownloadStation/etc/settings.conf -ba át kell írni a "rpc-whitelist": "127.0.0.1" részt "127.0.0.1,192.*.*.*"
(persze a saját gépem IP címe kerül + oda).
Utána egy apróságot változtatni a DS -be pld max letöltés sebességét 1-el növelni. Így (jó esetben) felolvassa a tm a beállított white listet is és már a TM gui -val lehet is csatlakozni (9093 port de ez már ott van a settingsbe).

Ami fontos, hogy csak NÉZNI lehet vele állapotot nem szabad torrentet hozzá adni és beállításokat piszkálni.

Utána olvasásssal azt is meg lehet nézni, hogy a start-stop-statusba mit kell kikommentálni, hogy ezt ne írja vissza frissítéskor vagy ha le állítás utáni indításkor.

[ Szerkesztve ]

(#41030) gyugyo79 válasza Stanley-B. (#41027) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha DHCP -n van egy hálókártya de nem kap DHCP szervertől címet akkor ad "magának" (a rendszer adja neki). ez teljesen normális így .Ezt a 169.x.x.x -et használják erre (nem csak Linux Windows is így csinálja) Adj a kártyáknak fix ip -t.

[ Szerkesztve ]

(#41031) Stanley-B. válasza gyugyo79 (#41030) üzenetére


Stanley-B.
őstag

megvan, köszi :R

(#41032) WaterWave válasza gyugyo79 (#41028) üzenetére


WaterWave
veterán

nah baszsus nekem ez kínai :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41033) gyugyo79 válasza WaterWave (#41032) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én ezt úgy használtam / akartam használni, hogy Webstation -be csináltam egy Virtuális állomást Nginx/PHP5.6. Ami port alapú és adtam neki egy 22222 portot meg beállítottam egy ennek létrehozott gyökér mappát aminek a neve dswebapi. De ezek bármik lehetnek ebbe ez amit ide bemásoltam egy index.php -ba van természetesen kitöltve a
$address=''; // IP
$port=''; // PORT
$user=''; // DS USER
$pass=''; // DS PASSWORD

rész. Ha meghívtam így a http://NAS_IP:22222/ akkor bekéri az authenticator kódot és ha az jó akkor kilistázza a torrenteket. (Nálam rendszergazda csak authenticatorral van )
Ami tartalmazza a Torrent nevét,Tracker Státuszt,Torrent Státuszt,Torrent ID, meg hogy ki adta hozzá.

A Torrent ID az az amivel az adatbázisból lehet lekérdezni ott tárolt információkat.
De be kellet látnom amit már írtam is, hogy ez csak max olyan 200 torrentig járható út 200 -felett már az Nginx -et kellet babrálni, hogy ne fusson időtúllépésre mielőtt lekérdezi az összeset.
Nem vagyok egy PHP guru lehet egy hozzá értő tudná az egész lekérdezést úgy optimalizálni, hogy jobb legyen. Én ebbe az állapotába rá hagytam. Olyan 400 torrentet még le tudtam vele kérdezni de több ezerhez már tuti nem jó ez az út szerintem

De egy profi aki jól ért ilyenhez simán ki tudná ezt bővíteni vagy 0 -ról sajátot készíteni amibe akár itt rögtön törölni is lehetne mert a lehetőség megvan szinte mindenre.
Csak szerintem (de lehet rosszul gondolom) így, hogy sok minden nem adatbázisban van nem véletlen, hogy a DS se egy weboldalon jeleníti meg az összes torrentet+ infót.

[ Szerkesztve ]

(#41034) WaterWave válasza gyugyo79 (#41033) üzenetére


WaterWave
veterán

beszarás jó... így is kínai, de majd emésztem :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41035) allein válasza WaterWave (#41034) üzenetére


allein
addikt

:C :DDD :N :DDD :C

(#41036) WaterWave - sajnos nekem is kínai :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41036) WaterWave válasza allein (#41035) üzenetére


WaterWave
veterán

te érted? azt ne mondd, hogy igen mert levágom a tököm és beleülök... :D :DDD

php filet hova kell rakni? én már itt elakadok

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#41037) Borisz76 válasza allein (#41035) üzenetére


Borisz76
veterán

4000 torrent ?

És még nekem mondja az öcsém, hogy megszállott vagyok...pedig nálam csak 700 torrent fut !

Nem TE küldtél nekem véletlenül egy " Ismerősnek Jelölés" üzit a Core-on ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41038) allein válasza Borisz76 (#41037) üzenetére


allein
addikt

Nem én voltam, sőt, eddig mindig engem jelöltek be. Én még nem jelöltem be senkit, allein nick már foglalt volt az ncore-on.

Van még egy kis tárhely, lehet lesz belőle 5000 torrent :DDD aztán meglesz az 1PB és szünetelek :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41039) padika11 válasza #29810560 (#41023) üzenetére


padika11
tag

A http://ipcím:5005-tel tudok rá csatlakozni, de nagyon lassú a finderrel.

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#41040) padika11 válasza #29810560 (#41021) üzenetére


padika11
tag

A NAS-nak fix az IP címe a LAN-on, de tp link routernek meg dynamikusra van állítva. Igen biztos, hogy úgy van beállítva. A dinamikus az internet connection type-nál van beállítva.


ez van a routerben a upnp résznél


ezt írja ki ha itthonról akarok az url-lel belépni

[ Szerkesztve ]

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#41041) #29810560 válasza padika11 (#41040) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez nem LAN (hozzáférés) ill. DDNS kapcsolat hiba. Itt a DSM ill a WebDAV korlátoz valami miatt.

Beengedne, de elfogyott a hozzáférése!? Ilyen hibaüzenetet még nem láttam. :N

[ Szerkesztve ]

(#41042) #29810560 válasza Borisz76 (#41037) üzenetére


#29810560
törölt tag

Többre, többre, többre!!! :K

Év végén kiosztjuk a legtöbb torrentet futtató Synology NAS tulajdonos megtisztelő címet. :DD

(#41043) #29810560 válasza padika11 (#41040) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezek szerint a saját routered (TP Link) dinamikus IP kapcsolattal kapcsolódik az ISP-hez? :F

... mert,a BRIDGE módú szolgáltatói eszköz transzparens, tehát nem játszik. :N

[ Szerkesztve ]

(#41044) allein válasza #29810560 (#41042) üzenetére


allein
addikt

Juhuj :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41045) gyugyo79 válasza WaterWave (#41036) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alapból bárhova lehet rakni ahonnan lehet php -t futtatni. Szóval ha fel van telepítve a web station akkor akár mehet a web mappába is. Mert az felrak egy php-t meg http szervert.
Elvileg elfut php7 -en is de az alap beállításokkal nem megy az 5.6 -el se1 fontos változtatás van amit meg kell csinálni bármelyiken is lenne tesztelve. Web Station -> PHP beállítások és itt azt amelyikkel tesztelve lenne (általánosnál ki van választva) annál a szerkesztést kell választani és a kiterjesztéseknél be kell kapcsolni az openssl -t (1 pipa elé).

Erre azért van szükség mert pld. nálam csak https:// kapcsolatot fogad el a NAS ezért így vannak az adatok lekérdezve meg így lett megírva a php ha ez nincs bekapcsolva akkor már a login se megy le...

Utána igazából a fenti kódot kell egy fájlba másolni aminek a neve lehet bármi a kiterjesztése a fontos az php legyen. Ha index.php a neve akor azt nem kell beírni amikor meghívjuk de nem lehet csak 1 index 1 könyvtárban. A példa kedvéért legyen teszt.php. Ez simán szerkeszthető a Synology-s szövegszerkesztővel (vagy még a gépen valami rendesebb szerkesztővel).
ki kell tölteni ezeket :
$address='192.168.0.1'; // IP
A 192.168.0.1 csak minta a NAS ip címét kell megadni
$port='5001'; // PORT
Az 5001 csak minta a NAS DSM https portját kell megadni
$user='Felhasználónév'; // DS USER
A Felhasználónév csak minta azt a felhasználót kell beírni akivel DS van használva vagy egy admin jogút mert az mindent lát
$pass='Jelszó'; // DS PASSWORD
A jelszó ...
$auth_='kell'; // authentikator kell - nem kell
Ha 2 lépcsős hitelesítő van használva akkor maradjon így ha nincs akkor ki lehet törölni, hogy kell és csak ez maradjon $auth_=''; // authentikator kell - nem kell

A nas web mappájába ekkor lesz egy teszt.php amivel ki lehet próbálni, hogy működik ha a böngészőbe beírjuk, hogy http://192.168.0.1/teszt.php és itt is a 192.168.0.1 természetesen csak minta a NAS IP címét kell megadni.

Ha minden jó akkor bejön egy oldal ami bekéri a 2 lépcsős kódját vagy ha az ki lett kapcsolva elkezdi betölteni az oldaldalt az infóval.

Ha 80 port be van forwardolva a NAS -ra akkor a teszt után töröld ki a web könyvtárból !
Én is azért raktam ezt el másik portra,hogy kintről ne legyen elérhető, hisz ebbe benne van a fn / jelszó !!!

[ Szerkesztve ]

(#41046) psg5 válasza Borisz76 (#41011) üzenetére


psg5
veterán

Igen koszi!:)

F.K.T.

(#41047) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
OpenVPN-t használok a DS418-omon. Teljesen jól működik, de most lett volna igény arra, hogy két VPN-en kapcsolódó user lássa egymást, de csak a Synology LAN hálózatán lévő eszközöket látjuk.
Amit szeretnék, az a client-to-client?

Megoldható az, hogy egy youtube keresés eredményeit letöltsem folyamatosan? Azt szeretném egészen pontosan, hogy egy csatorna bizonyos témájú videóinak a hanganyagát rendszeresen letöltse, mint ahogy a torrentnél ez meg tudom tenni. Van erre valami megoldás?

(#41048) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

DS214-em van, eddig 1db 3TB RED-del, most vettem bele mégegyet.
Megtörtént a tükrözés, SHR1.

Az volna a kérdésem, hogy miért nem használja ki a tükrözésből kihozható sebességkülönbséget a NAS?
Olvasásnál főleg, de írásnál is meg lenne a módja a közel dupla sebességnek.
Természetesen Gb lan van, mégsem megy 20 megabájt/s fölé az írás és 40 fölé az olvasás. Ez azért elég gyatra... LAN Speed Test nevű programmal mértem.

Megnéznétek, kinél milyen sebességet tud hasonló konfig?

Köszi

(#41049) padika11 válasza #29810560 (#41041) üzenetére


padika11
tag

És nincs valami tipped, hogy hol kellene állítgatni? :)

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#41050) #29810560 válasza padika11 (#41049) üzenetére


#29810560
törölt tag

Sajnos nem nagyon használom a WebDAV-ot és a DSM-ben (WebDAV Server) szinte semmit nem kell állítani (szinte csak a portokat.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.