Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Csabroncka válasza Magnat (#29997) üzenetére


Csabroncka
addikt

Úgy is próbáltam, semmi :(

Madwe: megpróbálom :R

"in medias res"

(#30002) Blaise válasza inflator (#30000) üzenetére


Blaise
veterán

213J ennyit tud sajnos, erősebb NAS kell a nagyobb sebességhez.

(#30003) Multibit válasza Bobolit (#29999) üzenetére


Multibit
veterán

1. Beállítható bármilyen portra (port átirányítás routerben)
2. Használják néhányan a Letsencryptet
3. A gigás netet messze nem tudják kiszolgálni P2P letöltéssel a SOHO Syno NAS-ok (és a Download Station)
4. A 1515+ sem elég a gigabites downloadhoz (ne ez legyen a választás elsődleges mozgatója!)

(#30004) inflator válasza Blaise (#30002) üzenetére


inflator
tag

Köszönöm, akkor nem keresem az okát. :)
Melyik típus (2 lemezes elég) tudja kihasználni már az 500-as netet, vagy legalább a felét?

(#30005) Patice válasza inflator (#30004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ami tudná a felét stabilan az talán a legerősebb 2 lemezes modellük a DS716+II.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30006) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

Tud valaki DS116-ot 2TB-os WD Red-el hivatalos magyar eladótól?
Vagy rendeljem innen?
Félek, hogy Németországból ide utaztatva sérülhet a vinyó. Vagy nem aggódjak? Rendelt esetleg valaki már cyberporttól?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#30007) Bobolit válasza Multibit (#30003) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:R

(#30008) rekop válasza Patice (#30005) üzenetére


rekop
senior tag

A felére biztos elég a kisebb DS216+II is, de lehet még az 500-ra is. Nekem DS116 van, 240Mbps-t még tudja torrenten a gyári klienssel. Http letöltésnél(egy Debian iso-t próbálgattam) ott olyan 7-800Mbps között volt.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#30009) Patice válasza rekop (#30008) üzenetére


Patice
Topikgazda

És mellette tudtál bármit is csinálni a NAS-on?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30010) gyugyo79 válasza Patice (#30009) üzenetére


gyugyo79
addikt

http-n át nem megterhelő az 1 szál másolás.
Torrentnél se mindegy mennyi klienstől milyen sebességgel. Lehet ott is 4-5 től a maxot kihajtani míg másnál a több száz klienssel a kapcsolat fenntartása elviszi az az erőforrás felét.

[ Szerkesztve ]

(#30011) rekop válasza Patice (#30009) üzenetére


rekop
senior tag

Persze, proci sem volt olyan magas terhelésen(nem volt pirosban). Mellette ment még 2db 1080p film lejátszása SMB megosztásból, nem volt gond. De ha valami konkrét dologra vagy kíváncsi, letesztelem szívesen.

(#30010) gyugyo79:
Nálam max 15 torrent fut egyszerre, de általában kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#30012) Patice válasza gyugyo79 (#30010) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyet értek. :K

(#30011) rekop:

Nem nekem kellett a konkrét infó, én csak a kérdezőnek próbáltam válaszolni. Az adatokat ez úton is köszönjük! :R

15 torrent egyidejű letöltése, vagy összesen ennyi torrent (seed + leech)? Előbbi azért jóval proci igényesebb feladat, utóbbi kevésbé.

Én több százat tartok seed-ben, max. 5 egyidejű letöltéssel 100/50 Mbit net mellett, le-/feltöltési + kapcsolatok számában korlátozással, de már nem Syno vason. Kinőttem a két lemezt és inkább építettem magamnak egy NAS-t. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30013) Csabroncka válasza inflator (#30004) üzenetére


Csabroncka
addikt

De alapvetően mit akarsz csinálni? Mert a mezei torrentezéshez tök fölös az 500-as NET, ha kicsibe tolod. A hálózati szolgáltatásokat NFS vagy SMB külső elérés eléggé kockázatos, de nem lehetetlen, ehhez jól jön. De alapvetően a kis NAS-ok nak az előnye pontosan az optimalizált fogyasztás/ár/erőforrás alacsonyan tartása, és egy nagy feladat mindig kevbesebb erőforrást igényel, mint rengeteg apró feladat.

Azt érdemes megnézned, hogy ehhez a letötléshez mekkora CPU és ram fogyasztás párosul. Ha kihajtja magát a NAS akkor ez a vége, ha nem akkor hálózati probléma.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30014) inflator válasza Csabroncka (#30013) üzenetére


inflator
tag

Alapvetően csak torrentre használom, saját célra.
Az 500-as NET meg van, és ha már van szeretném letöltésnél kihasználni. Jó az ha egy film, hamar lejön:)
Sajnos a proci maxon tekert, a memória kb 30%on.

(#30015) rekop válasza Patice (#30012) üzenetére


rekop
senior tag

Igazán nincs mit. :)
Összesen 15db, max 2 egyidejű letöltéssel, kapcsolatok számát nem állítottam, gyári beállításon van.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#30016) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni.

milyen nast ajánlanátok 100 alatt, 2 driveos, torrentre lenne leginkább használva. 500/200net van.

köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#30017) Madwe válasza TBMC (#30016) üzenetére


Madwe
nagyúr

ha az 500as netet ki akarod használni, akkor 100 alatt a házi építésű gép lesz a megoldás. egyébként olvass vissza, pont most (is) volt erről szó, 100 körül olyat kapsz, ami a felét kihajtja kb.

[ Szerkesztve ]

(#30018) Blaise válasza rekop (#30008) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem 916+ 8GB modell van jelenleg, az simán kihajta az 500-as netet, bár az ára alapján már erősen az otthoni és kisvállalati kategória teteje.

(#30019) Csabroncka


Csabroncka
addikt

A NAS-osló öregeket kérdezem mert a mai napon erősen kellemes meglepetés ért!

Újonnan vásárolt 216J-ben elég sok örömömet lelem. A hibernálás mellett 0-24 üzemben megy, 2 db Toschiba DT01ACA200 HDD-vel SHR-ben.

A 0-24 üzem miatt, és mivel jól szellőző szekrénybe kerül a fehér törpe körülnéztem a piacon ventilátor ügyben. Mivel korábban nagyon beváltak a NOCTUA ventik, kérdés nem fért hozzá, hogy milyet fogok választani.
92 mm-es ből 5 típus van, ebből 4 megegyezik a gyári méreteivel, egy pedig vékonyabb, de beépíthető.

Én az NF-A9 (PWM)-et választottam a magasabb fordulat és az ahhoz társuló magasabb lég hozam miatt.

Tapasztalatok (szoba 23 °C, ventilátor csendes üzemmódban, 3 órás üzemidőt követően):
Gyári ventilátor mellett a merevlemezek hőmérséklete:
IF1 (alaplaphoz közel eső): 37 °C
IF2 (alaplaptól távolabb eső): 35 °C

Ventilátor csere után a merevlemezek hőmérséklete:
IF1 (alaplaphoz közel eső): 33 °C
IF2 (alaplaptól távolabb eső): 31 °C

Ez a 10% javulás nagyon jó, főleg úgy nem számítottam rá, és a venti hangja semmivel sem hangosabb. Valószínűleg a kisebb ellenállás miatt, nagyobb fordulaton üzemel a rotor.

Vagy mérhet ennyire hibásan újraindítást követően a temp. szenzor szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30020) Patice válasza Csabroncka (#30019) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Noctua-k egyik jellemzője, hogy jobb a légszállításuk adott fordulatszámon/zajszinten, így számomra nem meglepő a hőmérséklet különbség. Ugyan az a szenzor, előtte is ugyan olyan tűréssel mért, mint most, így nem hiszem, hogy mérési hiba.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30021) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ezt nem próbálta valaki esetleg korábban?

(#30022) rekop


rekop
senior tag

Igen, vissza lehet.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#30023) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, még sajnos nem vagyok Synology tulaj, viszont a mai nappal elhatároztam, hogy a Zyxel-től egy életre megszabadulok...elég volt. Eddig 2x1.6 Ghz ( Marvell Kirkwood ), 1Gb Rammal szerrelt volt a Zyxel. Ez nekem torrent futtatásra kellene kb 400-500 db seedelése 100/50 neten, ezek megosztása dlna-n egyszerre max 2 TV-n, és openvpn vagy valami titkostott távelérés lenne az igény.
Na most nézegettem használtan Syn Nasonkat, amiket találtam az én árfekvésemben az pl: Synology DS215j 45e. Viszont ez "csak" 2x800MHz Marvell Armada 375, 512Mb ram-mal párostva. Kérdésem az lenne, hogy ez elégséges a fent leírt dolgokhoz, vagy érdemes lenne a 2x1.6 Ghz-s verziókat nézni? Webservert, ip kamerát meg ilyen hókusz pókuszokat nem akarok vele müvelni csak Torrent, Dlna, meg egyszerre max 1 fehasználós openvpn. Szerintetek?

(#30024) Stanley-B. válasza rekop (#30022) üzenetére


Stanley-B.
őstag

és hogyan? :D

(#30025) Rick4 válasza Sakab (#30023) üzenetére


Rick4
félisten

A syno-nál semmivel se fog többet tudni a hardver, mint egy akármelyik másik nason, itt a szoftver stabilitása, és a funkciók a lényegesek. Ekkora feladathalmazzal elég zsebbe nyúlós móka lesz....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30026) gyugyo79 válasza Stanley-B. (#30024) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amikor megnyitsz egy torrentet akkor megadhatod a helyét, hogy hova töltse. Ott megadod a meglévő állományt, így csak ellenőriz és utána seedel, mint minden más torrent kliens.

Sakab Ahogy Rick4 írta, igazából ha a hardver nem lesz jelentősen jobb amire váltasz nagy csodát ne várj a szoftver változástól.

[ Szerkesztve ]

(#30027) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Gyors kérdés azzal kapcsolatban, hogy a Webstation vagy más alkalmazás tudja kezelni a PHP 5.6 Tidy és Fileinfo kiegészítéseket?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#30028) szijartg


szijartg
senior tag

Agyalok, hogy veszek egy DS216play-t.
Heti 1-2 torrent letöltésére és AppleTv-n keresztüli steamelésre, fényképek tárolására, Macbook TM mentésére, több/kevesebb adat tárolására amit távolról el tudok érni. VPN-re, később 2 kamera félvételének rögzítésére.
Ahogy néztem ezek mennek minden gond nélkül.
Megbízható szerkezet? Több évre tervezném :U

(#30029) Dr.FantastiK válasza Sakab (#30023) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ezek az {olcso} Syno vasak a te igenyedhez > harmatGyenge !!

inkabb egy epitett Gep + XPeno. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#30030) Madwe válasza Dr.FantastiK (#30029) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na, 200kért már synoból is minden igényét kielégítendő vasat találna! ;]

(#30031) gyugyo79 válasza szijartg (#30028) üzenetére


gyugyo79
addikt

A leírtakra elég a többit az idő dönti el mivel a típussal még senkinek sincs több éves tapasztalata. Ha olyan lesz mint a 13-14-15 akkor igen megbízható marad még 1-2 évig.

Amúgy pont mintha valaki aláírásában láttam volna, hogy eladná az övét mert ahogy néztem vett egy 716+.

[ Szerkesztve ]

(#30032) Sakab válasza Dr.FantastiK (#30029) üzenetére


Sakab
senior tag

Igazaból a mostani Zyxel 325v2m hardvere bőven elég lenne 2x1.6ghz, 1gb ram. Sose fekudt ki volt, h egyszerre 600 torrent volt a listában feltöltött 3 4Mb/s el és közben vígan néztem dlna a 30Gb blueray filmet. Ennek csak a softvertámogatással vannak gondjai, mindent utolag kell felmókolni parancssorokkal mert gyarilag pl dlna sincs benne. Vpn-t nemtudtam kipróbálni mert teljes napokat aldoztam rá, de nem bírtam müködésre bírni. Az openvpn meg szerintem nem egy anyira hardverigényes dolog föleg ha mellé teszuk a 4k-s video strermelest meg a többit.

(#30033) Madwe válasza gyugyo79 (#30031) üzenetére


Madwe
nagyúr

A legrégebbi syno a kezeim között az kb 5 éves s kutya baja, ahogy az eddig kezeim között megfordult kb 20dbnak se volt eddig semmi nyűgje, koppkopp!

(#30034) gyugyo79 válasza Madwe (#30033) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerencsére én is 1 táp hibásat láttam még csak és mivel otthon nekem is pont 216 play van remélem ez is olyan lesz mint az elődök. :-D

A szoftver miatt fogy ki a teljesítmeny mostanára a régebbi alsó kategóriásakból is inkább. Nem elromlanak.

[ Szerkesztve ]

(#30035) Csabroncka válasza Csabroncka (#29993) üzenetére


Csabroncka
addikt

További fejlemények a hálózati problémámmal kapcsolatban:

Nos megpróbáltam a https kapcsolattal behozni az oldalakat (DSM, photo station), ekkor a böngészők kivétel nélkül eljutnak a tanúsítványig (nyilván nem jó, de ez kit érdekel,megy a kivételek közé az odal azt jó napot). Ezt követően azonban ugyanúgy csak homokóráznak és a szerverre várakoznak!

Viszont ami biztos, hogy sem a router, sem a syno naplóban nincsen kitiltás, és sajnos csatlakozási kérelem sem!

Létezhet az, hogy csak úgy random blokkol (nem értem mi ok lenne rá) az UPC, másra már nem tudok gondolni :F

Na most megnéztem, volt rá lehetőségem, Veszprémből elérhető a Syno, de Felsőörsről sehonnan nem ;] na ez a vicc :)) UPC-UPC

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#30036) Csabroncka válasza Csabroncka (#30035) üzenetére


Csabroncka
addikt

Köze lehet ennek a NAT-oláshoz? :F

"in medias res"

(#30037) Madwe válasza Csabroncka (#30036) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet, de nekem pl fix Ip címmel is előfordult(onnan próbálkozva), az pedig tuti nem natolt. Amik eddig bejöttek (hol ez, hol az) az a https volt, volt ahol pl webdav ment, megint máshol pedig egy másik ddns szolgáltatót választva jó lett, vmiert a synos nem volt jó (s épp aktuális Ip cím se)
Igazából semmi értelmet nem találtam az egészben, de szerencsére csak 1-2 helyen volt gond (abból a leggazabb a fix ips munkahelyről egyik kolléga otthoni nasa felé jelentkezett, ott másik ddns szolgaltato megoldotta.
Sőt jut eszembe, ott annyit változtattunk, h a fő routeret állítottuk be ddnsre, nem a mögötte lévő nast, lehet az volt a siker titka, nem is a ddns váltás. Szólj ha vmelyik bejött, v vmi nem világos amit írtam, mobilról potyogtem...

[ Szerkesztve ]

(#30038) Csabroncka válasza Madwe (#30037) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kipróbáltam, reggeltem a ddns.net-re beállítottam külön-külön mind a két ddnst mind a NAS-ra majd a routerre is - semmi eredmény és változás. :(

"in medias res"

(#30039) Sanya válasza Csabroncka (#30038) üzenetére


Sanya
nagyúr

ahonnan elérhetetlen, annak a gépnek milyen dns szerver van beállítva?

cmd-be írd be:

ipconfig /all

esetleg ha a 8.8.8.8-at állítod be, akkor működik?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30040) Madwe válasza Sanya (#30039) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ilyenkor nem a DNS feloldassal van gond, mert simán pingelheto:) talán ő is írta anno...

(#30041) Csabroncka válasza Madwe (#30040) üzenetére


Csabroncka
addikt

:K , ráadásul a weboldal is eléri (betölti a tanúsítványt), de nem tudja betölteni - na ez a bibi :( !

"in medias res"

(#30042) momoxp


momoxp
tag

4 rekeszes nasba rendszerbek mekkora ssd-t érdemes rakni?

(#30043) Blaise válasza momoxp (#30042) üzenetére


Blaise
veterán

SSD cache kell?
[link]

(#30044) momoxp válasza Blaise (#30043) üzenetére


momoxp
tag

Hát nem nem tudom, igazából arra gondoltam hogy az operációs rendszert DSN erre telepíteném fel. De ha valakinek van tapasztalata hogy mit hogyan, azt megköszönném ha leírná. Nem vágom a cache hogy van.

(#30045) #56573440 válasza momoxp (#30044) üzenetére


#56573440
törölt tag

A DSM minden vinyó elejére felírja magát, tehát nem egy lemezen van meg... - egyedül a telepített programok nincsenek meg csak az adtott köteten amire mondtad hogy mehet.

A cache arra van, hogy gyorsítsa a fileok elérését, amiket gyakran veszel előt. Maximum soho környezetben van szerintem értelme, ahol többen nyüstölik, a gyakran használt file-ok akkor jelentősen hamarabb mozognak, de simán otthoni felhasználásra nem igazán éreztem azt, hogy megtáltosodott bármi. Bár én főleg alap dolgokra használom, adatmentés, letöltés, plex szerver, ilyesmik...

Csak ezért egy 4 lemezes nasból egy helyet erre áldozni szerintem elég nagy botorság lenne. Az egyetlen amit el tudok képzelni, hogy egy nagyobb ssd-t simán beszúrsz mint a vinyót, csinálsz rá egy egyszerű kötetet, és arra telepíted a programokat is. Kérdés hogy mennyire vagy árérzékeny, mekkora ssd-t vennél, mekkora a tárhely igényed, milyen konfigurációban gondoltad azt megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#30046) Blaise válasza momoxp (#30044) üzenetére


Blaise
veterán

Ha nem vágod hogy van, akkor valószínűleg nincs rá szükséged ;)

(#30047) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Korábban volt kérdésem a PHP 5.6-tal kapcsolatban, hogy tartalmazza -e a tidy kiegészítést.

Írtam a Synologynak és kaptam választ, hogy nem, de küldtek egy linket az archlinux oldaláról, hogy innen tudom telepíteni.

Tudnátok segíteni, hogy miként tudom ezt megoldani?

Nagyon köszönöm, előre is!

(#30048) momoxp válasza Blaise (#30046) üzenetére


momoxp
tag

A tárhely méretét nem vágom hogy cache-hoz illetve hogy az a lemez csak cachra van e vagy mehet rá más is.?

(#30049) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

DS216playt használ valaki LG 4K tv mellett?

amennyiben igen, képes lejátszani a 4K tartalmat az LG tv a NASon keresztül? - az átkódolásnak köszönhetően
- vagy csak-és kizárólag pendriveról működik a 4K tartalom lejátszása LGtvn?
(másik lakásbvan a ds215jről nem játsza le, csak és kizárólag pendriveról. viszont ugye abban átkódolás sincs, ezért a kérdés)

ez most jelenleg a mérvadó és a döntő mert megy a vacillálás, hogy ds116 vagy 216play legyen.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#30050) Dr.FantastiK válasza momoxp (#30048) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

eleg egy 128 vagy 250 Gb SSD, Rendszernek + sokat hasznalt fileket ide rakod {volume 1, disk 1}.

es igen, sokkal gyorsabb lessz, Hdd -hez kepest !

a Cache dolgot felejsd el. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.