Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) lewisfm válasza jozsi252 (#51998) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem ilyen HDD-m van, több, mint 1 éve üzemel.
Gond nincs vele, de hangos. Az én NAS-om egy DS118-as, de abban nincs a HDD-nek zajcsillapított rögzítése, mint pl. egy 718+ -ban.

Én a NAS csomagolásából megmaradt hungarocellhez (vagy polyfoam?) hasonló csomagoló anyagból raktam alá két réteget, s így viszonylag csenben van.

Az igazság az, hogy ha ezt nem tenném, akkor a NAS háza is berezonálna a HDD által keltett vibrációtól.

Kíváncsi lennék egy IronWolf-ra.

(#52002) jozsi252 válasza lewisfm (#52001) üzenetére


jozsi252
veterán

Még közelről nem láttam hogy a 718+ -nak milyen a megoldása, de akkor ahogy mondod van benne normális zajcsillapítás. :K
A parkolást nézted hogy itt már le van tiltva alapból, vagy ki kellett kapcsolnod?
Gondolom a több lemez még nagyobb vibrációt okozhat. Egy 16TB-os Seagete kíváncsi lennék hogy mennyire zajos. Mondjuk az durva azért hogy egy 16TB-os winyóból 14.9TB használható "csak" az átváltás miatt. Itt már azért elgondolkozhatnának a gyártók hogy 1 lemezzel kompenzálják a kiesett 1TB-ot.

iPhone 13 Pro Max

(#52003) Sanya válasza lewisfm (#52001) üzenetére


Sanya
nagyúr

A 916+ -ban nekem 4db ironwolf van. Közepes ventillátorsebességnél sem hallani a merevlemezeket.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52004) lewisfm válasza jozsi252 (#52002) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nem konfiguráltam rajta semmit. Kellett volna? Egy NASba való HDDnél csak nem kell ezzel foglalkozni.
Amúgy nekem 24/7-ben megy, hibernálás kikapcsolva.

(#52005) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Sikerült beüzemelnem a 218j NAS-t, azonban szerintem elkövettem egy hibát, első telepítéskor mindkét HDD amit használni akarok benne volt a NAS-ban. Telepítéskor nem ajánlott fel semmilyen választási opciót, ezért SHR-ben megy mindkettő, azonban én külön szeretném használni őket (egy 1Tb és egy 2 Tb). Miután ezt észleltem, visszaállítottam a rendszert és újrakezdtem mindent, de most már csak egy lemezzel (1Tb-os). Sikerült a telepítés normál az első lemez állapota. Behelyeztem a második lemezt, azonban sípol mint egy őrült, hogy a lemez leromlott, igaz a tároláskezelő HDD rovatában mindent jónak mutat. A tároláskezelő/tárolókészlet rovatban viszont hibát ír és egy korábbi rendszerre panaszkodik. Mit lehet csinálni, hogy tudjam kezelni ezt a HDD-t?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#52006) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Teljesen kész vagyok, mindent végig csináltam az összefoglalóban lévő leírás szerint, de semmi.
Hogyan lehet megcsinálni, hogy egy 3 Tb-os tárhelyem legyen egy 1Tb és 2Tb lemezből?
Telepítéskor nincs opcióm választani, automata elindul és egyből csinál egy SHR-es rendszert.
Ahogyan a korábbi leírásomban is írtam amikor a kettő együtt van a NAS-ban akkor folyamatosan csökkent SHR kötetre hivatkozik.
Amit próbáltam:
mindkét lemez esetén (együtt a NAS-ban) visszaállítás --> ez megoldotta és lett egy 1Tb-os tárhelyem SHR módban és a 2Tb-os ra tükrözött. Viszont így nincs értelme a két lemeznek.
Mindkét lemezen (külön-külön) visszaállítás, ekkor mindkét lemezre ment volna rendszer, de nem hagytam telepíteni, hagytam a formázást végig futni (legalább is azt gondolom azt hagytam). Majd az elsőre tettem a rendszert amikor csak az volt benne. Majd behelyeztem a 2Tb-os lemezt, indult a rendszer, felismerte a 2. lemezt, de még mindig csökkent állapotnak írta, és nem akarja használni. Javasolja hogy cseréljem ki egy jóra, de ez egy zsír új WD NAS lemez, csak ugye korábban már konfigurálta a másik mellé.

Még egy valami: a meghajtó információknál azt írja, hogy a rendszerpartíció hibás.

Tudtok valamit javasolni?

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#52007) Alex91 válasza EAndrew (#52006) üzenetére


Alex91
félisten

PC alol torold a lemezekrol a particiokat! Aztan kezd elorol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52008) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok, kozuletek valaki mukodesre tudott birni egy xiaomi IP camerat a surveillance stration el?

[ Szerkesztve ]

(#52009) Borisz76 válasza EAndrew (#52006) üzenetére


Borisz76
veterán

Hogyan lehet megcsinálni, hogy egy 3 Tb-os tárhelyem legyen egy 1Tb és 2Tb lemezből?

- JBOD ( Később bővíthető de nem ajánlott )
A JBOD tulajdonképpen nem valódi RAID-kötet, de a RAID-vezérlők többsége felkínálja ezt a lehetőséget. A JBOD (Just a Bunch Of Disks – csak egy köteg lemez) megoldás lényege, hogy több merevlemezt egynek lásson az operációs rendszer, de ehhez nem használ redundanciát; szimplán összefűzi a merevlemezeket, tehát a lemezek kapacitása összeadódik, ettől fogva egyetlen nagy lemeznek látszanak. Komoly hátránya, hogy ha az egyik meghajtó meghibásodik, minden adatunk elvész. Használata éppen ezért csak korlátozottan ajánlott, fontos állományok tárolására inkább ne vegyük igénybe.

1 és 2 fiókos variációk.

Javaslom a 2 db Alap / Basic kötet létrehozását.

Teljesen kész vagyok, mindent végig csináltam az összefoglalóban lévő leírás szerint, de semmi.

User error vagy mégsem olvastad el figyelmesen az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52010) gyugyo79 válasza EAndrew (#52006) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alex91 amit írt.
+ Van elképzelésed, hogy hogy szeretnéd megoldani és milyen formában ezt:
"hogy egy 3 Tb-os tárhelyem legyen"
Tehát tudod, hogy ezt milyen formában tudod megoldani?
Synology : Supported RAID Types
Ha a fenti oldalon a menüben elolvasod a kapcsolódó részeket minimum a Storage Pool alatt akkor látod, hogy mik azok z irányok amikbe kár is elindulni. Példa .: Ha már 1 SHR lemezed is van rossz irányba indultál az elképzelésed megvalósításában.

Bár én lebeszélnélek arról, hogy ragaszkodj ahhoz, hogy egybe lásd. Csinálj inkább 2 kötetet belőlük és használd úgy.

(#52011) kgymac válasza gyugyo79 (#52010) üzenetére


kgymac
őstag

Plusz ott van a petaspace is, ha a nas támogatja. Nálam 6.1.7 alatt is megjelent, nem csak dsm 6.2-t használóknak jár. Persze, ajánlani nem ajánlom, csak annak, akinek van lehetősége supportra és meg is tudja oldani a supportosok belépését. xpeno-m van 8 diszkkel, soha nem volt igény, hogy egyben látszódjon. Aminél kell, az smb alatt megoldható symlinkkel.

(#52012) gyugyo79 válasza kgymac (#52011) üzenetére


gyugyo79
addikt

Várjál már nem úgy van ám már. Simán levették 1x csak és már "megint" a nagyok vannak támogatva. Link
A nem intelek sose voltak így a kérdezőnek amúgy is mindegy.

De azért persze aki nagyon akarja a megfelelőt letöltve simán tudja használni minden mókolás nélkül mert a telepítőbe szerencsére csak arch="x86_64" van így simán rakható pld a RS3618xs -é egy apollolake -es NAS -ra.

Csak ugye a Synology ehhez az így rakotthoz sem fog támogatást adni ha gubanc esetén szét esik és míg te vagy én az adatokat akkor is elérnénk ha nem tudnánk magát a programot soha többé működésre bírni sokaknak lehet feladná a leckét.
Meg sokaknak lehet kevés is az alkalmazások száma amiből elérik utána az így tárolt adatot.
Ezért óvatosabban szoktam ajánlgatni is .

Persze ugye a JBOD -ról is aki konyít hozzá és szerencsés lehet 100%-osan jön ki és minden megmarad azt épségbe maradt HDD-n (már ami éppen oda került). De én ennek ellenére sose fogom senkinek ajánlani :) ...

[ Szerkesztve ]

(#52013) kgymac válasza gyugyo79 (#52012) üzenetére


kgymac
őstag

JBOD-on én sem ajánlanám, csak a lehetőség miatt lett említve a petaspace. Ennyire én sem vagyok bátor. A kérdező nem árulta el, hogyan is képzeli a 3TB hasznos helyet, én a helyében két SHR kötetet hoznék létre, ha gáz van a hdd-vel, talán könnyebben hozható létre másolat - unix ismeret nélkül - dsm felületről, mint live linuxról mentve. Már, ha nincs teljesen halálán a hdd. A basic kötet esetén talán bonyibb lehet a mentés egy hozzá nem értőnek (átlag user). Borisz76 leírása is kitért arra, hogy működik 1 diszkkel is az SHR.

(#52014) jozsi252 válasza lewisfm (#52004) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe valami csoda folytán meg is jött a NAS a boltba, így de. el is mentem érte Pestre. Tényleg nagyon jól meg van csinálva a rezgéscsillapítása a 718+ -nak, mert nem sokkal hangosabb ez a 8TB-os winyó mint a 2TB-os.
Nekem is 0-24-be megy, illetve a DS is non stop fut így az enyém se parkol mert a DS miatt folyamatos a hozzáférés.
Már fut jó pár perce a kötet létrehozása, de kicsivel vagyok még csak 1% fölött. Ez el fog tartani egy darabig még ahogy látom. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#52015) BPeter01 válasza Ice_Man22 (#52008) üzenetére


BPeter01
tag

ONVIF rendszerű? Mert egy tök ismeretlen kamerát (lionvis) simán lekezelt, csak annyit adtam meg, hogy ONVIF és minden sínen volt. (aztán kikapcsoltam, mert nagyon proci igényesnek tünt)

Üdv: BPeter

(#52016) Ice_Man22 válasza BPeter01 (#52015) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Hat ez az, hogy nemtudom, probaltam ONVIF al, de nem talalta meg sajnos.

(#52017) gyugyo79 válasza Ice_Man22 (#52016) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Xiaomi kamerák jelentős része max. cfw. -el tudja az ONVIF -et és azzal lehet esetleg egyéb "normális" módszerekkel használni őket, mert alapból kb a saját alkalmazásukból kezelhetőek csak. De így, hogy nem írsz pontos típust igazából jelentősen csökkented is azt, hogy valaki segíteni tudjon. Meg persze ezért írtam én is csak egy általános dolgot ami a te típusodra lehet nem is igaz.

(#52018) jozsi252


jozsi252
veterán

Amúgy hátha hasznos infó lesz valakinek aki most vesz Synology NAS-t. Ha beállítotok egy DDNS-t, legyen mondjuk xy.synology.me, akkor a végén meg fogja kérdezni a DSM hogy igényeljen egy Let's Encrypt tanúsítványt. Ha ki van nyitva a 80-as port akkor magától a rendszer megkéri a DDNS-re a tanúsítványt, így külön már nem kell megcsinálnotok!
Szóval érdemes a DDNS-el kezdeni aztán a többit már magától csinálja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#52019) seger


seger
addikt

Ezek milyen értesítések?

(#52020) Borisz76 válasza seger (#52019) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudom, hogy miért üzenget....
Nekem az a furcsa, hogy engedélyezve van az admin fiókod !

Nálam így fest :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52021) gyugyo79 válasza seger (#52019) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha visszaolvasol 1-2 napot itt a fórumba akkor látod azt is, másnak akit zavart hogy oldódott meg.

(#52022) seger válasza Borisz76 (#52020) üzenetére


seger
addikt

Az admin fiók első perctől tiltva van. A vendég is!

(#52023) seger válasza gyugyo79 (#52021) üzenetére


seger
addikt

Nem tudok visszaolvasni, nyaralni vagyunk. Tavolról neztem rá, és meglepődtem... de majd visszaolvasok, amint tudok

(#52024) jozsi252


jozsi252
veterán

Tegnap voltam egyik ismerősnél, segítettem neki egy DS218+ -t beállítani, és a paritás konzisztencia már futott mikor az áram elment. Kis idő múlva visszajött az áram, és a konzisztencia le is ment, pedig csak ilyen 10% környékén lehetett mikor az áram lement.
Ez normális jelenség lehet, vagy pedig ugyanonnan kellett volna folytatnia a rendszernek mikor az áram visszajön?

iPhone 13 Pro Max

(#52025) Sanya


Sanya
nagyúr

És tényleg fel lehet törni emberek NAS-át próbálkozással. 5 percen belüli 10 hibás próba után örökre bannolja az ip-t. Http tiltva.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52026) Sanya válasza seger (#52019) üzenetére


Sanya
nagyúr

Olyanok, amiket akkor kap az ember, ami után az összes adatát lekódolják.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52027) WaterWave válasza Sanya (#52025) üzenetére


WaterWave
veterán

nálam 2 percen belül 3 prübálkozás után tilt... mindent fel lehet törni, de hozzám még senki se jött be

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52028) Sanya válasza Sanya (#52025) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jajj, linket meg nem írtam ide:

Na nem is baj, mert az is egy óriási bloatware.

Arról ír a ZDnet, hogy újra a Synology NAS_ok vannak a célkeresztben, HTTP-n próbálgatnak bejutni ( vsz admin felhasználónév alatt) és míg 2014-ben 0,06 bitcoint kértek a visszakódolásért, ami akkor 350 USA dollárt ért, jelenleg is annyit kérnek, csak ez most $583. (ma ez 171.000 forint)

Jelenleg sincs semmilyen eszköz sem a 2014-es titkosítás oldására, sem a mostanira.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#52029) jozsi252 válasza Sanya (#52028) üzenetére


jozsi252
veterán

Én alapból az 5000-es portot le is tiltottam a tűzfalba, illetve már előtte be volt állítva hogy az 5001-es portra irányítson át a bejelentkezéshez. Tűzfalnál meg nálam 5 percen belül max 3 kísérlet lehet.
Illetve a routerbe is azok a porton vannak megnyitva amik szükségesek a ki/be érkező kommunikációhoz. Nem tudom hogy ennél többet mit lehet még tenni esetleg.
Egy elég jól konfigolható Archer C9 routerem van és a tűzfal ott is be van állítva.

Számítógépen Kaspersky van ami szerintem az egyik legjobb, szóval annál nem nagyon tartok tőle hogy lesz valami, de a NAS már keményebb falat ebből a szempontból.

iPhone 13 Pro Max

(#52030) Ice_Man22 válasza gyugyo79 (#52017) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Szia,

A kamera pontos tipusa: Mi Home Security Camera 360° 1080P, a model szama: QDJ4041GL. ONVIF el ptobaltam mukodesre birni de nem sikerult. A problemam igazabol az, hogy a sajat alkalmazasa egy f*s. Hetente egyszer ujra be kell irjam jelszot, vagy siman letunik a kamera az appbol es ujra kell szinkronizaljam. Es pc rol nem lehet a kamerat elerni csak telefon approl.

De kb. az lesz hogy tuladok a kameran es veszek egy NAS kompatibilis kamerat.

[ Szerkesztve ]

(#52031) blountex


blountex
senior tag

Üdv:

Újra kellett az elejétől konfigurálni a saját Netgear routert, így a NAS nem elérhető.
Nagyon régen állítottam már be a NAS-t (DS214se), évekkel ezelőtt így nem is tudom a menetét már, a kérdés az, hogy mielőtt ennek neki vágnék érdemes a HDD-n lévő tartalmakat leszedni egy másik vinyóra?
Vagy ne foglalkozzak ezzel és belehet állítani a NAS-t úgy, hogy ami adatok vannak rajta eddig azokat ne törölje le?

[ Szerkesztve ]

(#52032) jozsi252 válasza blountex (#52031) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha csak ez a gondod akkor könnyen orvosolható. Ha beírod a böngészőbe hogy find.synology.com akkor a Syno Web Assistant megkeresi a hálózatra csatlakoztatott NAS-t és ott kiírja az új ip címet amit kapott. Ha ez nem válik be akkor a routeren belül a DHCP szervereknél látni fogod hogy milyen ip-t kapott a NAS mac cím alapján. Az ip címmel már be fogsz tudni lépni a NAS-ra.
Vagy mit értesz pontosan NAS állítás alatt? Mert ha csak azt hogy nem találod meg a jelenlegi hálózaton akkor a fenti 2 megoldás segíteni fog.

iPhone 13 Pro Max

(#52033) blountex válasza jozsi252 (#52032) üzenetére


blountex
senior tag

Köszi és bár érdekes jelenség van nálam, este vagy holnap még foglalkozok vele.
Jelenlegi állás szerint a következő:
A find.synology.com-on a háózaton belül egyes készülék megtalálja másik meg nem és ha Connect-ra kattintok mint az alábi képen is van akkor ip cím hiba.
Az ott kiírt ip címet beírva 5000,5001 porttal sem jó.
A routernél a MAC címet sem látom a csatlakoztatott eszközöknél de a LAN setupban sem ahol "Use Router as DHCP Server" címeket lehet hozzáadni:

Itt a synologyi

Tehát bejelentkezni nem tudok a főképernyőre és a Tv-n keresztül sem érem el a hálózatot ott ip címre hivatkozik.

Azonban betudok lépni az asztali pc-n a hálózaton belül \\DISKSTATION és tudok rá fel/le tölteni dolgokat ami jó hír. Épp olvastam az összefoglalóban hogy a fontos dolgokat érdemes egy offline tárolón is tartani, most épp ez a menet zajlik, utána foglalkozok azzal hogy miért nem érem el a login képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#52034) gyugyo79 válasza Ice_Man22 (#52030) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát pontosan ehhez most gyorsan rákeresve még csak okosítást se találtam. De ahogy néztem ez is pont olyan, hogy csak a saját szoftverével megy. De nem kerestem nagyon utána! Szóval lehet csak én nem találtam meg ami kell.
Majd ha utána nézel látod, hogy ezeket a Xiaomi kamerákat különféle az SD kártyáról betöltött okosításokkal tudják csak elérni alternatív szoftverekből és ott is attól függ milyen készül hozzá a legtöbbnél ahogy néztem a rtsp az alap.
De nekem nincs ezért tapasztalat 0. Simán lehet, hogy nem is így van. De én a helyedbe kamera oldalról közelíteném meg és egy a termékkel foglalkozó topiakban próbálkoznék.
Ha már azt tudod, hogy milyen protokollal milyen porton és ha kell authentikálni akkor milyen fn / jelszóval akkor fognak itt jobban segíteni, hogy azt hogy tudod vagy be tudod e állítani.

(#52035) jozsi252 válasza blountex (#52033) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez egy érdekes hiba. Én megpróbálnám még a helyedben a Synology Assistant progit felrakni hogy az mit ír ki a NAS-ra. https://global.download.synology.com/download/Tools/Assistant/6.2-23733/Windows/synology-assistant-6.2-23733.exe
Ha eléred akkor pedig csatlakozással nincsen gond. Ha esetleg a vírusirtót letiltod akkor se jön be semmi amikor rámész a Connect-re? Bár attól a DHCP-nél látnod kellene mac cím alapján a NAS-t.

iPhone 13 Pro Max

(#52036) Immy válasza Immy (#51964) üzenetére


Immy
őstag

Sziasztok, #51964-re valaki?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#52037) gyugyo79 válasza Immy (#51964) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha van az oldalon RSS -re lehetőség akkor tök mindegy, hogy min fut csak böngésző kell ...
A leírásoknál meg ott van, hogy hogyan tudod a NAS -on beállítani + egy torrent oldal is ott van példának.

(#52038) Ice_Man22 válasza gyugyo79 (#52034) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Kosz a segitseget. Az egeszbol az lesz, hogy veszek egy masik kamerat. Nem akarnam megbuheralni... Jelenleg ha eladom kappk belole valamit vissza. De ha elrontom akkor mehet a kukaba.

(#52039) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
DS413j nasom egyik vinyójára(WD20PURZ) hibát jelzett: a S.M.A.R.T teszt eredménye "hibákat produkál".

3 lemezzel használom SHR módban 1 kötetnek.
Most vettem bele egy másik ugyan ilyen vinyót és kicseréltem a hibásat egy újra.
Az éjjel szakaszos sípolásokkal keltett, a status led narancson villogott és azt írta, hogy a tárolókészlet csökkent és a meghibásodott meghajtókat cseréljem hibátlan állapotúra.
Azóta lefuttattam S.M.A.R.T. bővített tesztet mind 3 vinyón Normálnak látja, de a csökkent mód nem akar mégsem eltűnni.
A tárolókészlet/tevékenység fülben nem tudom a javítást választani.
Ráadásul azt sem írja melyiket cseréljem...
Valakinek ötlet erre?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52040) #29810560


#29810560
törölt tag

5 x 5TB-os (25TB-nyi) HDD tárterülethez - ami SHR-ben lesz - mekkora kapacitású SSD gyorsítótár kell?
Ki lehet ezt számolni? :F

(#52041) seger válasza Sanya (#52026) üzenetére


seger
addikt

Minden adatom megvan. Nincs lekódolva

(#52042) gyugyo79 válasza #29810560 (#52040) üzenetére


gyugyo79
addikt

Felhasználás függő. Nem tárhely.
Van egy olyan a tárolás kezelőben a SSD chache -nél, hogy SSD-gyorsítótár tanácsadó. Az a felhasználás függvényében megmondja, hogy szerinte mennyi kéne az adott kötethez a felhasználási statisztika alapján (fájlok mozgása/ mérete).
Ami fontos, hogy ugye miután megjön és elkezded belakni utána ez egy torz eredményt mutat mivel ugye átmásolsz rá a régiről egy halom dolgot.

Szóval érdemes türelmesnek lenni és nem abba a hónapba/héten nézni ezt amikor a XY TB archívum másolódott rá amiből lehet, hogy sok több 10 + GB -os az évek alatt változik csak meg jött létre a régin így jelentősen nagyobbat javasolna mint amit 1-2 hónap múlva fog javasolni...

Vagy nem leszel türelmes és betippeled, hogy neked mi lenne a jó ;)

Bacusuz
Így vakon nehéz okosat írni.Meg ha nem néztél el valamit akkor is.
Írj a a Synologynak nézzenek rá.

[ Szerkesztve ]

(#52043) #29810560 válasza gyugyo79 (#52042) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor ezt úgy érdemes csinálni, hogy belerakni csak a HDD-ket gyorsítás nélkül, oszt néhány hónap múlva a statisztika alapján venni egy SSD-t és belerakni? :F

(#52044) gyugyo79 válasza #29810560 (#52040) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ja és csak gyors írom, hogy nehogy csalódás legyen, hogy a Synonál 1 SSD az "csak" olvasást gyorsít és 2-nél van írás olvasás.
Nálam a torrentes + játszós(ez a btrfs és a virtuális gépek vannak még ezen meg ami nem fontos) kötetre ezt számolta :) :

(#52043) Mr. Janó
1- hét is elég. Amikor úgy érzed, hogy úgy használod már pár napja ahogy átlagosan lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#52045) #29810560 válasza gyugyo79 (#52044) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :R
OK! Akkor 4 darab HDD-vel kezdek. Oszt majd meglátjuk a többit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52046) WaterWave válasza #29810560 (#52045) üzenetére


WaterWave
veterán

legyen akkor már inkább 8 :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52047) blountex válasza jozsi252 (#52035) üzenetére


blountex
senior tag

Hamarabb lejött a mentés mint gondoltam.
Meg is néztem a dolgot íme a következő a helyzet:
Csatlakozásra ezt írja:

A letöltött assistansra pedig ezt:

Nem emlékszek az admin jelszóra. Ha jól emlékszek belehet állítani hogy ki legyen az admin, de ha jól sejtem a log in és az admin jelszó az már két különböző dolog.
Egy lehetőségem maradt még ha jól nézem és az adatok se vesznek el állítólag, csak az egész felületet újra kell konfigolni meg beállítani elvileg.
Reset your admin password

(#52048) Borisz76 válasza blountex (#52047) üzenetére


Borisz76
veterán

Az a belső IP : 10.0.0.4

Nekem eddig mindig 192.168.....stb volt.

Ez csak nekem gyanús ?

Nem lehet , hogy ez kavar be az elérésbe ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52049) jozsi252 válasza blountex (#52047) üzenetére


jozsi252
veterán

Itt az a fő probléma hogy nem látod már a hálózatba se a routeren belül a NAS-t. Én azt csinálnám a helyedbe hogy a routeren csinálnék egy teljes resetet. Előtte persze a beállításokról csináljuk egy backupot hogy utána könnyen vissza tudd állítani.
Hátha utána már a DHCP szerverek között látszódna a NAS, aztán a kiosztott ip-vel már fel tudnál csatlakozni a NAS-ra.

iPhone 13 Pro Max

(#52050) #29810560 válasza WaterWave (#52046) üzenetére


#29810560
törölt tag

Főnök! Hogy rakjak egy 6 lemezes NAS-ba 8 diszket? Szeletelve? :F :DDD

to Borisz76:

Jogos. ... hogy, a fenébe oszt a router 10.0-ás DHCP címeket. ... vagy hogy keletkezik a NAS-nak a 10.0-s IP címe? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.