Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) akisbandi válasza tobias40 (#998) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nem tudom, hogy mit bir az A-210, de eleve onnan masolsz elobb a laptopra es onnan tovabb a NAS-ra. Ez igy alapbol lassitja az egeszet. No es a medialejatszok amugy is lassabbak, nem ez az elsodleges feladatuk.
Nagyobb sebesseget ugy tudnal elerni, ha kiiktatod a laptopot. Mondjuk a popira nfs-sel felcsatolod a nas-t es a popi menujebol inditod a masolast. Majd ok lebonyolitjak egymas kozott az egeszet. A jelen felallas szerint ha instabilla valik a laptop (raadasul gondolom wifin log) es barmelyik eszkoz kozott a kapcsolat, kezdheted elolrol.
Ha popiban nem talalsz masolasi lehetoseget, akkor azt csatold fel a nas-ra es a diskstation fajlkezelojevel mentsd at a filet.

(#1002) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

@Criton :: PU ment.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1003) Ispy válasza tobias40 (#998) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is ez volt a bajom, csak én spec egy WD TV Live-ra másoltam át a nasról.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1004) Elemental válasza Ispy (#1003) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem nasról wd tv live-ra 10-12 Mb/s. Fordítva még nem próbáltam.

De ha már wd tv... Van a nason több megosztott mappa, Filmek, Természetfilm, Sorozatok, Rajzfilm.
De valamiért a Természetfilm mappában lévő filmeknél nem jegyzi meg, hogy hol hagytam abba filmet, nem is csinál .wd_tv mappában mentést. Az miért lehet? Lehet az az oka, hogy ott sok iso file is van? (Az avikat, mkv-kat sem jegyzi meg). Vagy esetleg az, hogy több almappa azoknál a filmeknél, ahol több évad van? Nem értem.
Az sem lehet az oka, hogy sok film van a megosztott mappában, mert a legtöbb film a Filmek mappában van, de azt megjegyzi.

[ Szerkesztve ]

(#1005) akisbandi válasza Elemental (#1004) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A jogosultságok rendben? Lehet írásra nem adtál engedélyt az adott mappához, vagy ha nfs, akkor read-onlyban csatoltad fel azt a mappát.

(#1006) Elemental válasza akisbandi (#1005) üzenetére


Elemental
addikt

Samba és írás-olvasás engedélyezve a felhasználónak, amivel belépek.
Ezért nem értem.

(#1007) akisbandi válasza Elemental (#1006) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Azért nézd meg külön a Természetfilm mappa jogosultságait. Nagyon úgy néz ki, hogy a samba-n használt usernek nincs oda írási engedélye.

(#1008) Elemental válasza akisbandi (#1007) üzenetére


Elemental
addikt

Megnéztem újra, bár tudtam. Írás/olvasás engedélyezve a felhasználónak.
Azért is voltam biztos benne, mert már többször is létrehoztam más néven a megosztott mappát, a tartalmat meg áthelyeztem, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#1009) tobias40 válasza Elemental (#1004) üzenetére


tobias40
veterán

És hogyan másolsz a wd-ről a NAS-ra?
Nekem is be van kötve a hálózatba minden de a DT-ben mindíg azt a gépet látom másik meghajtónak amivel felléptem rá.
Harmadikat nem tudok ott kiválasztani...

(#1010) akisbandi válasza Elemental (#1008) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Akkor próbaképp egy filmet tegyél át egy olyan mappápa, amelyikben megjegyzi és kiderül, hogy esetleg a sok egymásban lévő mappa, vagy az iso az oka. Bár kétlem, hogy ez probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1011) Criton válasza Dr.FantastiK (#1002) üzenetére


Criton
veterán

válasz is

(#1012) Criton


Criton
veterán

jelenthetem, a 413J-nek a 180 torrent nem probléma, ennyi aktív most és alig zabálja a nas erőforrásait, mondhatni semennyire. Egyedül a upc-nek nem tetszik :DDD

(#1013) tobias40 válasza akisbandi (#1001) üzenetére


tobias40
veterán

"azt csatold fel a nas-ra es a diskstation fajlkezelojevel mentsd at a filet."
Hogyan csatolom fel?
Nfs-el látom a NAS fájljait a popinde a nasról nem látom a popit..

(#1014) akisbandi válasza tobias40 (#1013) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Az is jo, akkor a popi menujeben keress masolasi lehetoseget. Gondolom azon is van a menuben fajlkezelo, vagy valamilyen modon vegezhetsz fajlmuveleteket. Biztos, hogy gyorsabb, mint tc-vel, kozbeiktatva egy laptopot. Ejszakara otthagyod es reggelre meglesz.
Amugy vannak leirasok, hogyan futtathatsz nfs szervert a popin, ha az megvan, akkor tudod a diskstationra felcsatolni a megosztast. De egyelore ezt a megoldast hagyd.
Ha popin latod a nas fajljait, akkor oda abba a mappaba masolni is kell, hogy tudjal, felteve, hogy nem csak read-onlyban engedelyezted a hozzaferest.
A masolas sebesseget pedig meg tudod nezni pl. dsm-ben.

(#1015) Elemental válasza tobias40 (#1009) üzenetére


Elemental
addikt

És hogyan másolsz a wd-ről a NAS-ra?

Pc-n keresztül. Intéző.

(#1016) daniel2121 válasza tobias40 (#998) üzenetére


daniel2121
senior tag

Popi másolási képessége hálózaton sajnos nagyon karcsú.

(#1017) Dr.FantastiK válasza Criton (#1012) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Hasznalod még a Symform Backup -ot ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1018) Criton válasza Dr.FantastiK (#1017) üzenetére


Criton
veterán

Már nem :D gyorsan megtelt a 10GB, és annyira nem jött be. A külső HDD-re való mentést meg hülyeségnek tartom. Most keresek valami más alternatívát...

(#1019) Dr.FantastiK válasza Criton (#1018) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

+1, én sem ..

Nemtetszett az hogy nincs Download opcio a feltoltott anyagra !! :W

Igaz hogy csekély, :D de én kihasznalom a 25 Gb-omat a SkyDrive-n ...

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1020) Criton válasza Dr.FantastiK (#1019) üzenetére


Criton
veterán

SkyDrive:F

(#1021) Dr.FantastiK válasza Criton (#1020) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Windows 8 , mikor meg teszt alatt volt, akkoriba lehetett hozzajutni a Microsoftnal a 25 Gb felhő-hoz. :C

amugy csak 5 Gb van ingyen az usereknek, vagy vasarolhatnak hozza tobbet is., 100 Gb-ig.

nekem ingyenes a 25 Gb, es joo, mert akarmekkora cuccokat fel lehet rakni.. idokorlat sincs. jaa,, es akarhonnan hozzaferhetek ! mert nem kell hozza a SkyDrive program.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1022) tobias40 válasza akisbandi (#1014) üzenetére


tobias40
veterán

Most kb 3,1MB/s-al tudok másolni a NAS-ról a popira.
Ez elég karcsú nem?
Hogyan lehet gyorsabb?

(#1023) Patice válasza tobias40 (#1022) üzenetére


Patice
Topikgazda

Még mindig laptopon keresztül wifivel?

Hogyan lehetne gyorsabb?

Pl: ha elég közel van a Popi a NAS-hoz, akkor USB-vel. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1024) sityak válasza tobias40 (#1022) üzenetére


sityak
tag

és minek másolgatsz????
nem nagyon értem
a NAS egy tároló, a popcorn meg egy tartalom fogyasztó eszköz
minek kell a kettő között adatot mozgatnod?

http://legipanorama.hu

(#1025) akisbandi válasza tobias40 (#1022) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Ha a NAS-ról a popira, akkor az, főleg ha csak a router van köztük és azt is kábellel kötötted össze. Mert akkor egy jobb képességű Blu-ray sem megy át rajta valós időben, a maga 54 Mbites csúcsaival. A Dune is csinál ilyet, rajta az segít, ha a protokoll tcp-re van állítva.

(#1026) Criton


Criton
veterán

Nálam a nagy bitrátájú HD filmek vagy BD filmek UPNP-n keresztül akadozás nélkül mennek, de NFS-en meg akadnak pl....

[ Szerkesztve ]

(#1027) tobias40 válasza Patice (#1023) üzenetére


tobias40
veterán

Direktben a NAS-ról a popira vezetéken keresztül a Fs-el!

(#1028) tobias40 válasza sityak (#1024) üzenetére


tobias40
veterán

Azért mert a popiban is van egy beépített vinyó és arra akarok másolni egy filmet...(NAS-ra töltöttem le torrentet)
Nem gyakran kell mert az már tele van.
NAS-ba nem akarom át tenni ha már benne van popiban,majd veszek még egy nagyobb vinyót a NAS-ba.

Az nem gond hogy a NAS-ba a 2. slotba tettem a vinyómat figyelmetlenül és ha berakom a második vinyót akkor jól fogja kezelni külön?

(#1029) tobias40 válasza akisbandi (#1025) üzenetére


tobias40
veterán

Hát igen,és direkt ezért vettem NAS-t hogy hálózatról gyorsan elérjek mindent...
Megpróbálom a popi-ban a tcp-re állítást.
A routerben erre nem kell külön beállítás és portot forwardolni ugye?(fájlok másolásához)

Más.

A két usb csati valóban kevés mert az egyiken lóg egy külső vinyó a másikra tettem a szünetmentest és ennyi.
Igaz most nem akarok mást rátenni de az igaz hogy a tárhely és a csatlakozó sosem elég... :F

(#1030) tobias40 válasza Criton (#1026) üzenetére


tobias40
veterán

Leírnád hogy a szünetmentest hogy állítottad be a NAS-ban?
Tegnap üzemeltem be és nem tudom hogy jók-e az alap beállítások amik ott vannak.

Üdv!

(#1031) Criton válasza tobias40 (#1030) üzenetére


Criton
veterán

Nálam így van beállítva, de egyébként meg mindenki maga dönti el. Az UPS a nashoz hozzá van kötve USB-n keresztül?

(#1032) tobias40


tobias40
veterán

Sajnos nincs a popiban beépített file kezelő,és azt sem találom hohy hol lehetne tcp-re állítanom a protokollt! :W

(#1033) tobias40 válasza Criton (#1031) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,usb-vel összekötöttem és érzékelte is de én gyári beállításokon hagytam és ezért kérdeztem hátha van vmi jobb ötleted ami hasznos lehet.. :R

(#1034) Ispy


Ispy
veterán

Nekem meg mindig nem mennek a BD filmek a NAS-rol akadasmentesen. A masolasi sebesseg az mennyire mutatja meg a valos savszelesseget a halon?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1035) Criton válasza Ispy (#1034) üzenetére


Criton
veterán

UPNP-n próbáltad? Portok nyitva?

(#1036) tobias40


tobias40
veterán

HMM vmiért megszakad a másolás,este is csak 70-75%-ot másolt át most meg pár perc után leállt.
Pedig hely van a popin amennyi kell,nem értem mi a baj..

(#1037) Criton válasza tobias40 (#1028) üzenetére


Criton
veterán

'slot2' -ben van most az elsődleges hdd:F A leírásban egyébként értelemszerűen le van írva, hova kerül az első, hova a második hdd és így tovább... lehet nem hiába.

(#1038) Tuto


Tuto
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert a hálózatomat nem tudtam stabilan gigássá tenni azt hiszem valami kompatibilitási probléma miatt.
Thecus 2200 NAS (gigás), Dlink green DGS-1008D gigás switch, és Dune Smart D1 es lejátszóm van.
Ebbe a hálózatba raktam (a D1 és a Dlink switch közé) egy másik Dlink (delingo) gigás eszközt és dobta a streameket a lejátszó néha amikor a NASról néztem a D1el filmet.
Ötlet? Javaslat?
Köszönöm előre is!

(#1039) tobias40 válasza Criton (#1037) üzenetére


tobias40
veterán

Hát igen mert figyelmetlen voltam és most tűnt csak fel hogy a 2-es led világít a NAS-on.
Ha átteszem az elsőbe akkor megint újra formáz mindent?
Nálam nincs raid én csak külön adattárolásra használom a NAS-t,akkor is van jelentősége ennek?

(#1040) Criton válasza Tuto (#1038) üzenetére


Criton
veterán

Thecus 2200 NAS (gigás)
szerintem rossz helyen jársz, mert az a Synology topik :DDD szerintem itt kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1041) akisbandi válasza tobias40 (#1029) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A routeren nem kell semmit állítani.

(#1042) Criton válasza akisbandi (#1041) üzenetére


Criton
veterán

Itt le van írva, hogy minek kell portot nyitni. (bocsi a címezés miatt tobias40-ek megy.)

[ Szerkesztve ]

(#1043) akisbandi válasza Criton (#1026) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Milyen a játékos?
A Dune forumon írták, hogy változtassunk a protokollon, az segít. Nekem segített, UDP-n akadt, TCP-n megy kiválóan. Az UPnP-vel, samban, dlna-val nálam sem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#1044) Ispy válasza Criton (#1035) üzenetére


Ispy
veterán

Milyen portokra gondolsz?

Menni megy a dolog, tehát lát mindenki mindent, csak éppen valamiért a hálózati sebesség nem nagyon akar 4 MB/sec felé menni, a másolás is inkább csak 3 körül mozog, a BD filmekben meg vannak 4-4,5-es kiugrások.

Gondolom ezért akadozik a filmek lejátszása is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1045) Tuto válasza Criton (#1040) üzenetére


Tuto
tag

ok átdobom oda a kérdésemet, köszönöm

(#1046) bolha23 válasza akisbandi (#1043) üzenetére


bolha23
aktív tag

Nálam is ez van, UDP-n 3-3.5 MB/s, TCP-n 10-11 MB/s sebességgel olvas a DUNE a NAS-ról.
Az pedig mindenre elég ami nem 3D.

(#1047) Elemental válasza Ispy (#1044) üzenetére


Elemental
addikt

Milyen playered van?

(#1048) Ispy válasza Elemental (#1047) üzenetére


Ispy
veterán

WD TV Live HD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1049) Elemental válasza Ispy (#1048) üzenetére


Elemental
addikt

Ez?
Nekem ez van, és 10-12 MB/s-el írok a rádugott vinyóra.

(#1050) Ispy válasza Elemental (#1049) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, ez.

Most rádugtam a vinyót a routerre (asus rt-n15u) és felmuntomtam a DSM-be, és így is csak 3 MB/sec-el másol rá.

Szóval úgy fest, hogy a routerrel van valami gebasz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.