Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Borisz76 válasza Arolotifar (#14999) üzenetére


Borisz76
veterán

Most már megy a mag !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15002) Bobbacsi válasza Bobbacsi (#14998) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Karbantartás alatt van a tracker, ezért nem frissülnek a torrentek.
Hamarosan helyreáll, addig türelmedet kérjük!

(#15003) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Látom sokan magoztok :D

(#15004) crissprivat válasza Mezga Aladár (#15000) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nálam a Safari mentette gond nélkül.
De nálam minden gépen Chrome fut és pont ez nem akarja elmenteni a synot.
(ja és a google fiókomat sem)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#15005) Elemental


Elemental
addikt

Lehet maradi vagyok, de én semmilyen pw-t nem jegyeztetek meg sehol. Minden vagy fejből ,vagy papírról.

(#15006) Oneforall válasza Bobbacsi (#14998) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszi, igazatok volt, azóta nekem is megjavult.

(#15007) dzsonesz válasza Bobbacsi (#14998) üzenetére


dzsonesz
tag

Pontosan ahogy mondod, nálam ugyanez a jelenség. Megy transmissionról ill. DS-ből is, minden "stoped". Majd helyrejön...

(#15004) crissprivat: Nem lehet, hogy amikor kérdezte, arra az opcióra nyomtál, hogy "ezen az oldalon sose" mentse? Menj a chrome beállításaiba és nézd meg, ha ott van a "tiltó" listában akkor töröld és teszteld újra.

[ Szerkesztve ]

(#15008) Multibit válasza Elemental (#15005) üzenetére


Multibit
veterán

Nem vagy maradi, csak óvatos. Én is így teszek. Rengeteg jelszó és belépési azonosító van a fejemben.

(#15009) Patice


Patice
Topikgazda

ÚÚúristen... két órát kb. nem ment az egyik torrent oldal. Jaj de nagy seed kiesés történt. :D

Most komolyan, ha nem szóltok nem is szerzek róla tudomást. Ekkora rinyát, komolyan mintha a nagyobbik fiamat hallanám hisztizni... ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15010) poirot válasza Patice (#15009) üzenetére


poirot
senior tag

Nem csak az egyik oldal, hanem az összes, legalábbis nálam.

És még most sem megy, egyik sem.

Ilyenkor agyal az ember, tudod, hogy mi "szállt el", szoftveresen, hardveresen stb.

És már előre leizzadsz, mert tudod, hogy a "múltkor" is napokba tellett, mire sikerült életet lehelned a rendszerbe.

Ez itt a gond, nem a seed kiesés.

(#15011) Patice válasza poirot (#15010) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem a TM ilyenkor kiírja, hogy a tracker nem válaszol. Oszt tudom mi van.

Nem figyelgetem mindig, hogy rendben van-e. Megy, nem kell vele foglalkoznom, pont.

Szerintem egyszer kell csak jól beállítani, kitalálni, hogy hogy legyen, aztán csak teszi szépen csendben a dolgát. Van, hogy napokig rá se nézek, be se lépek a DSM-be, mert nincs miért. Minden megy automatán, csak az e-mailt olvasom az eseményekről.

TM-et is csak a webes felületével használom, nem kell a GUi...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15012) ggg666 válasza Elemental (#15005) üzenetére


ggg666
őstag

Ezért fut egy portable firefox egy hardveres aes-256-os titkosítású winyón, amit 25 karakteres jelszó véd, és ez a firefox megjegyezheti az ugyancsak sok helyen használt különböző 25 karakteres jelszavaimat.

(#15013) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lenne ismét egy kérdésem most kamera ügyben. Van egy ELP kamerám amit szeretnék a Synology DS213j nasomra kötni tudom nincs a támogatott kamerák között de lehet valahogy mégis felismertetni vele? Mert a beállításokba megtalálja de nem ad képet.

KÉP

(#15014) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Most néztem, nekem a Safari megjegyzi a DSM-hez a jelszavamat.

(#15015) Ghost84 válasza Ghost84 (#15013) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi már sikerült :) már csak azt nem tudom hogy a valós idejű kép miért nem jön be? Csak tölt és tölt a végtelenségig.

(#15016) zoltan6 válasza crissprivat (#14991) üzenetére


zoltan6
őstag

használj lastpass-t a jelszavaid kezeléseihez,évek óta azt használom,van mac-ra is.

(#15017) patex1983


patex1983
őstag

Quickconnect működik nálatok? Nálam nem. Böngészőből, helyi hálóról elérem a nas-t, de quickconnecttel se belső, se külső hálóról sem megy.

X

(#15018) patex1983 válasza Megane2000 (#14953) üzenetére


patex1983
őstag

115J-vel és 5.1 Dsm-mel nekem is ez a hiba volt. Próbáld egy korábbi dsm verzióval, úgy menni fog. Utána meg is jelent a synology fórumán, hogy nem lehet 5.1-et rakni rá, korábbi verzióval kell kezdeni, aztán frissíteni.

X

(#15019) Patice válasza patex1983 (#15017) üzenetére


Patice
Topikgazda

Most használod először a QC-et vagy már be volt állítva korábban és most nem megy?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15020) patex1983 válasza Patice (#15019) üzenetére


patex1983
őstag

Már régóta használom, eddig nem volt gond vele. Ma reggel óta nem tudok bejelentkezni.

X

(#15021) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Felteszem megint a kérdést hátha többen nem olvasnak vissza. Mi lehet az oka, hogy a webdav-on keresztül, meghajtóként csatlakoztatott, hálózaton kívüli szerverről megnyitok egy excel fájlt akkor kb 20 másodperc mire megjelenik a tartalma a fájlnak a programba. Az Excel program azonnal indul amikor rákattintok a fájlra, csak mire megjelenik benne a nyitott fájl tartalma az vagy 20 másodperc. A szervernek 20 megás feltöltése van az nem lehet a gond, hogy kevés. Ráadásul ugyanerről a szerverről HD videókat simán nézek kívülről zökkenőmentesen.

A páromnak szeretném a munkáját otthon tartani és azzal bárhonnan tudjon dolgozni. Így viszont azért elég macerás lenne.

(#15022) Patice válasza patex1983 (#15020) üzenetére


Patice
Topikgazda

Néha van ilyen, hogy nem megy. Ilyenkor lehet hasznos a DDNS. Persze ha mindkettő be van állítva. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15023) Megane2000


Megane2000
aktív tag

A QuickConnect mivel jobb mint a DDNS? Még nem állítottam be csak a DDNS-t.

(#15024) Patice válasza Megane2000 (#15023) üzenetére


Patice
Topikgazda

QC-hez nem kell portot nyitni, nem kell regisztrálni DDNS címet, nem látszik az IP címed, ha fájlokat/könyvtárakat akarsz megosztani a NAS-odról másokkal, neten keresztül. Meg adhatsz magadnak egyedi QC azonosítót, amivel könnyen tudsz kapcsolódni a NAS-hoz.

Hátránya, hogy néha nem megy, ahogy a fenti példa is mutatja. Én ezért állítottam be mindkettőt, mert kisebb az esélye, hogy egyik sem megy éppen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15025) patex1983 válasza Patice (#15022) üzenetére


patex1983
őstag

DDNS nincs belőve, kívülről nem nagyon használom a nas-t, csak mobilos applikációval kapcsolódom néha, ahhoz egyszerűbb volt a quickconnect-et beállítani.

X

(#15026) Tamarel válasza Megane2000 (#15023) üzenetére


Tamarel
senior tag

A quickconnect lanról és netről is működik, vagyis nem idegesít majd a programok elfuserált belépése.

(#15027) Megane2000 válasza Patice (#15024) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi az információt. Végülis lehet én is beállítom a QC-hez.

(#15028) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Rátaláltam az eléggé informatív Synology online súgóra, ami ráadásul, magyarul beszél hozzám.

Ez a normál, pl. 5.1 súgótól annyiban több, hogy a csomagokról is van benne leírás.
Szeretném ezt offline is használni, de pl. a httrack-et nem tudtam úgy paraméterezni, hogy letöltse.

Tudtok olyan linket, ahol ez egyben fent lenne, letölthetően, vagy olyan letöltőt, ami biztosan le tudja ezt menteni?

más: vajon az Antivirus Essential vagy az Antivirus by McAfee dolgozhat hatékonyabban, kevesebb erőforrással? Van valakinek mindkettővel tapasztalata?
update: azt olvasom, a McAfee fizetős, az Essential pedig nem. Így azért érdekesebb a kérdés, mert az ár is beleszól az egyenletbe..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15029) MrCsiT válasza MrCsiT (#15028) üzenetére


MrCsiT
addikt

..vagy, a vírusvédelmi megoldások a NAS-ra feleslegesek? (persze, a csatlakozó gépeken naprakész vírusvédelem feltételezése mellett)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15030) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#15029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Talán nem. Viszont linux specifikusnak kellene lennie. Kb egy éve volt egy elég csúf fertözés azt jó lett volna ha megfogja.
Most nagyon odafigyelnek a bizt frissítésekre, +win bizt csomag, szerintem elég.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#15031) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Van itt aki SYNOról (vagy végső döntéskor syno helyett) váltott Q1900 alapú "HTPC" NASra ami DSM-et futtat?
tapasztalatokra lennék kíváncsi :)
Esetleg aki ilyen megoldásról váltott SYNO-ra..

[ Szerkesztve ]

(#15032) Sethdobaloah válasza Hooper (#15031) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem j1800-on van xpenology. Elégedett vagyok.

...csak én vagyok helikopter?

(#15033) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#15030) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az alábbi cikk szerint:

"Compared to ClamAV v0.96, Thecus claims that the McAfee module on a similarly spec-ed NAS system is 12x more efficient in terms of time spent in scanning a given file. A higher virus recognition rate (99% to ClamAV's 68%) is also claimed. Thecus also indicated that the McAfee module could scan files of upto 8 GB in size, while ClamAV could scan files of upto 2 GB in size only (though I haven't been able to confirm independently whether ClamAV's StreamMaxLength parameter is restricted to 2 GB only)."

lenne létjogosultsága a McAfee megoldásának.. már csak azt kellene kitalálni, honnan lehet rá free license-t kapni. :)

update: most nézem, hogy a 213j-re mintha nem is lenne kiajánlva ez a program. Akkor a kérdés engem, nem érint. :(

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15034) crissprivat válasza zoltan6 (#15016) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi,meglesem :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#15035) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Használ itt valaki wifi-s webkamerát? Lehetőleg olcsóbb kategóriában? Valami javaslat?

(#15036) funkboom


funkboom
csendes tag

Sziasztok!

Tervezünk a menyasszonyommal itthonra egy új router és egy NAS vásárlását.

router: Asus RT-AC87U
Gyűlnek itthon az 802.11 ac-s eszközök (pár mimo-s Apple cucc, többek közt egy Mac Mini is, ami kezelné pl. a torreteket). Kicsit talán túlzás ez a router, de picit a jövőbe invesztálnánk ezzel.

NAS: Synology DS115
Ahogy elnéztem, egész jók a specifikációi és viszonylag olcsó is (~50k). Sebességben is megfelelő lehet (read: 111 MB/s, write: 104 MB/s), 2 magos CPU, Gbit LAN.

HDD: WD Red 6TB 5400rpm 64MB SATA3 WD60EFRX
6 TB kellően nagy kapacitás, igaz single drive-ként üzemelne redundancia nélkül, de kvázi nem nagyon lenne rajta semmi pótolhatatlan, csak filmek, sorozatok, zenék (amik gyakorlatilag bármikor újra beszerezhetők).

A felhasználás jellege:
A NAS-t LAN-on szeretném a routerhez kötni és NFS segítséggel osztani rajta mindent. Barátnőm sűrűn néz filmet, sorozatot (720p, 1080p) a tabletről, torrentek seedelnek (jelenleg 60/6-os UPC-n) általában max. kimenő forgalommal (~750KB/s), de tervezzük a fentiek mellett a 240/20-as csomagot. Ergó ha nő a csomag, valszeg nőni fog az upload/download is (vélhetően az is max-on megy majd) legyen mondjuk 2,5 MB/s seed folyamatosan vagy 25-30 MB/s letöltés. Elképzelhető, hogy én is akarok filmezni laptopról vagy tabletről minimum 1080p-ben, ha jól számoltam 8 GB-os full HD filmet olyan 1.5 MB/s-el szív a kis tábla, ami magasabb bitrátánál felmehet egészen 2-3 MB/sec-ig, de akár fölé is. Tegyük fel hogy +1 váratlan esemény szeretne hozzáférni a NAS-hoz (pl. egyik iPhone/laptop backup-ol egyet 10 MB/s-el) akár egy rövid időre is. Itt ugye már legalább 4 entitás szeretne egyidőben írást/olvasást végrehajtani a NAS-on.

Összegezve tehát:
1080p stream barátnő (local): ~3 MB/s
1080p stream én (local): ~3 MB/s
uTorrent up/down: ? MB/s / 25 MB/s
laptop backup: 10 MB/s
+ esetleges eszközök (telefonok, tabletek, laptopok) wifi kérései

Azt ugye sejtem, hogy a router elég lesz a művelethez, gyakorlatilag WiFi-n is megoldható lenne a dolog, de fele kábelen folyik majd. A fő kérdés az lenne, hogy a fenti paraméterek mellett akadásmentesen kibírja-e szolgálni a NAS egyidejűleg a beérkező kéréseket, másképp fogalmazva a HDD képes-e ennyi mindenre folyékonyan? Nyilván saccra azt mondanám, hogy elég lesz, de számomra mégsem egyértelmű a dolog, arról nem is beszélve, ha esetleg pár év múlva 4K-s anyagok jönnek-mennek. Valszeg fogom majd stressztesztelni az eszközöket, posztolok is róla ha érdekel titeket.

Ha van tippetek, várom őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#15037) Multibit válasza funkboom (#15036) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább vegyél egy olcsóbb routert és egy drágább (két lemezes) NAS-t!

(#15038) funkboom válasza Multibit (#15037) üzenetére


funkboom
csendes tag

Ebben a router-ben 2 db dual core CPU van, egy a teljes működéshez, egy pedig a WiFi-hez dedikálva. Az egyel kisebb ASUS-ban csak egy CPU van, kvázi nem sokkal olcsóbb, nem biztos hogy adott esetben nem a router lenne a szűk keresztmetszet (pl. sok MIMO-s wifi eszköz egyidejű kommunikációja esetén, de javítsatok ki ha tévedek. Nem a pénz miatt aggódok, hanem egy olyan 1 lemezes NAS-t szeretnék, ami kiszolgál minket. 2 lemez az 2x annyi zaj és ugye nem messze fogok aludni a NAS-tól. Mint mondtam, nem lenne rajta pótolhatatlan anyag, tehát a redundancia nem szempont, viszont ha lehet, jó lenne 1 lemezzel megoldani a dolgot.

(#15039) Magnat válasza funkboom (#15038) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A két lemezest is használhatod 1 lemezzel, de ha ragaszkodsz az 1 lemezeshez, akkor inkább a 115-öt javaslom - ez ha jól emléxem, a 215j szintjét hozza teljesítményben. Bár annak azért mindenképpen nézz utána, h a 115 elég lenne-e neked. A 115j sztem kevés lenne.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15040) daniel2121 válasza funkboom (#15036) üzenetére


daniel2121
senior tag

A 6TB is keves lesz egyszer,szerintem inkabb ket lemezest.

(#15041) Borisz76 válasza funkboom (#15036) üzenetére


Borisz76
veterán

"Kicsit talán túlzás ez a router, de picit a jövőbe invesztálnánk ezzel."

Pont amit írtál amiatt javaslom én is a 2 lemezes NAS-t.

Lehet, hogy jelen pillanatban elég az 1 lemez.
Majd később teszel bele másikat....ha kell.

De ha nincs meg a bővítés lehetősége akkor az sz@pacs !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#15042) ggg666 válasza daniel2121 (#15040) üzenetére


ggg666
őstag

Külsőleg most is rákötök, a nasomra akármikor közel 100TB-ot, attól, hogy csak 2 lemezes.

(#15043) ZeroCool válasza funkboom (#15036) üzenetére


ZeroCool
csendes tag

Nekem is ilyen routerem van itthon, és csak dicsérni tudom.
Ha belefér szerintem nyugodtan szívvel vedd meg. Sok hasznos funkciója van, és nagyon gyors kábelek nélkül is.

(#15044) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tegnap óta ahányszor ránézek mindig 400-500kb/s adatforgalmat bonyolít a NAS-om. Eddig nem figyeltem fel erre, ez lehet a rákötött kamera képe is? Mert akkor ok. Vagy ez internetes adatforgalom? Mert akkor viszont nem ok, mivel nem töltök semmit.

(#15045) Patice válasza funkboom (#15036) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem egyel kisebb router elég az Asus kínálatából és a különbözetet egy két lemezes Synology-ra költeném, mondjuk egy DS214-esre.

A torrentet nem a MacMini-re bíznám, pláne nem wifin keresztül, hanem a NAS-ra. Mac Minit is inkább vezetékkel kötném be.

AC-s router az AC tartományban jó lesz, de ahogy ismerőseimtől hallottam csak úgy a leggyorsabb, ha egy légtérben vagy az eszközzel. Pár fal már erősen fogja a jelet és nem lesz olyan gyors. Ezért nem költenék annyit a routerre.

A WD RED jó választás, és ahogy előttem is írták, akár egy lemezzel is indulhatsz, de később hálás leszel nekünk, amikor a két lemezest javasoltuk.

Amúgy két lemezzel megoldható az is, hogy az egyikre megy a torrent, a másikra a mentések, vagy azon tárolod a már nem seed-elt tartalmakat és így nem egy lemezt terhelsz nagyon.

Ebből a tekintetből meg lehet nem is 6 TB-os RED-et vennék, hanem 2x3 TB-osat, mert jobb az ár/TB mutatójuk, még most is, hogy szar a dollár árfolyama. Később meg vagy normalizálódik a vinyók ára, vagy rá tudsz kötni még külső vinyókat is a NAS-ra.

A 4K-s dolgokról meg csak annyit, hogy a 4K Blu-ray 1 rétege 33GB lesz, azaz a (szerintem) gyakoribb két rétegű 66GB, a (ritkább) három rétegű meg 100GB.
Ha a 66GB-os lemezre ráfér kb. egy két órás film (és tételezzük fel, hogy a film a teljes lemez kapacitást kihasználja, ami soha nincs így), akkor 66GB / 240perc = 0,275 GB /perc = 281 MB/perc, ami osztva 60-nal: 281/60 = 4,693 MB/s azaz max. 5 MB/s sebesség kell majd egy 4K-s filmhez az új tömörítési eljárásnak köszönhetően.

És ha elterjed a h.265, akkor dömping lesz a régebbi anyagok átkódolt verzióiból is, azaz nem hogy nagyobb, hanem kisebb adatforgalom is lehetséges (szerintem) a jövőben. :))

(#15044) BaLee:

A kamera simán csinál ennyi adatforgalmat. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15046) Multibit válasza Patice (#15045) üzenetére


Multibit
veterán

de ahogy ismerőseimtől hallottam csak úgy a leggyorsabb, ha egy légtérben vagy az eszközzel
Én egészem mást tapasztaltam.

Pár fal már erősen fogja a jelet és nem lesz olyan gyors.
Ez bármilyen wifi normára/készülékre igaz! A csillapítás mértéke a lényeg.
Ugyanez a helyzet 5 GHz-es N wifi-vel is. Az 5 GHz-es kommunikáció gyorsabb, mint a 2.4 GHz-es, viszont érzékenyebb az akadályokra (az AC wifi csak 5 GHz-en működik). Valamit, valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#15047) pomk válasza pomk (#14982) üzenetére


pomk
őstag

Cloud stationt eltávolítottam, azóta a hiba nem jött elő újra. Letöröltem a könyvtárát is, de a 10 giga nem került elő. Tipp, hogy hova szemetelhetett?

(#15048) Elemental válasza pomk (#15047) üzenetére


Elemental
addikt

Lomtár nincs beállítva?

(#15049) pomk válasza Elemental (#15048) üzenetére


pomk
őstag

Nem hiszem, mert fogalmam sincs hol kell. :DDD

(#15050) llacee válasza Borisz76 (#15041) üzenetére


llacee
őstag

USB3-ason is bővítheti, azért annyira nem vészes a helyzet, de én is két lemezest vennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.