Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) Madwe válasza Balli (#34048) üzenetére


Madwe
nagyúr

Roter csere után ha a csomagkezelési központ se jön be, akkor a nas nem lát ki. Rosszul van a hálózaton, vagy a dhcp, gateway, dns vagy valami el van állítva, be van ragadva a régire, ott nézz körül dsmben :)

(#34052) T0MEEE válasza Patice (#34050) üzenetére


T0MEEE
tag

Esetleg ötleted volna, hogy miket nézzek meg? :)

Pár hónapja volt, amikor azt vettem észre, hogy a gyereknek a nasról streamelt mese megáll, lefagy. Na olyankor nem tudtam elérni a nast sem. Már-már azt hittem, hogy feltörték, ezért lehet, hogy belementem olyan beállításba, amibe nem kellett volna... azóta megy a nas, csak elérni nem tudom olyan formában, ahogy azt leírtam előzőleg.

Érdemes lenne újratelepítenem? Lassan 2 éve megy folyamatosan...

(#34053) Patice válasza T0MEEE (#34052) üzenetére


Patice
Topikgazda

Frissítetted a DSM-et rajta? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34054) T0MEEE válasza Patice (#34053) üzenetére


T0MEEE
tag

Igen, jelenleg ez van rajta: DSM 6.1.3-15152 Update 7

(#34055) Patice válasza T0MEEE (#34054) üzenetére


Patice
Topikgazda

MI a feladata a NAS-nak? Letöltések is mennek rajta? Ha igen, akkor az be van korlátozva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34056) T0MEEE válasza Patice (#34055) üzenetére


T0MEEE
tag

Nem használom letöltésre. A gyerekek néznek róla mesét leginkább :)
Én adatokat szoktam rá néha másolni, meg van két ip kamera, ami oda rögzít..

(#34057) Balli válasza Madwe (#34051) üzenetére


Balli
őstag

Köszi és Patice neked is!
Szerintem az lesz hogy visszaállítom a gyári beállításokra és újra átrágom magam rajta, jó kis móka lesz :D
Keresek majd valami jó leírást/videót ami segít, de ha tudtok erre egy jót ami egy zöldfülűnek is érthető és jól összefoglalja mit kell beállítani, akkor ne tartsátok magatokban ;)

Athens 2004

(#34058) Elemental válasza T0MEEE (#34056) üzenetére


Elemental
addikt

Nah, meg is van a 212j utódja.
418 lett a kiválasztott. Lényegében a 212j is elbírja, amire használom. A váltás oka, egyrészt hogy kinőtem, nem elég a 2 lemezes, másrészt beállítok négy kamerát, ami a nasra fog rögzíteni.
Elmondanátok a véleményeteket a 418 vs 418 play összehasonlításban? Nem igazán találok rá nyomós érvet, hogy a playt kellene megvennem. Transzkódolást nem hiszem, hogy valaha is használnám. Csak ott lehet előnye?

(#34059) gyugyo79 válasza Elemental (#34058) üzenetére


gyugyo79
addikt

Realtek RTD1296 a processzora a 418 nak ami miatt esetleg hátrányos lehet. De az is lehet, hogy soha semmi hátrányát nem fogod látni, mert nem használnál olyat ami csak az intel procisakon fut.

(#34060) Bozso68 válasza gyugyo79 (#34059) üzenetére


Bozso68
senior tag

Tényleg, Plex működne rendesen a DS418-on? Illetve minél térdeltetne le a 4 magos Realtek? Csakis az intel miatt akarok DS718+-ost venni. Esetleg később hozzá Sharkoon bővítőt.

[ Szerkesztve ]

(#34061) Patice válasza T0MEEE (#34056) üzenetére


Patice
Topikgazda

Fura az egész. Olyan, mintha túlterhelődne random időben és akkor elérhetetlen, viszont nincs annyira terhelés alatt szerintem, hogy ez "indokolt" legyen.

A hálózati helyeknél alapból látszódnia kellene, rémlik valamilyen beállítás hozzá az alap dolgok között, vagy a Samba megosztásnál, de jobban utána kellene járni.

Vagy néha újraindítani.

Esetleg a kapcsolódó felhasználóknál megnézheted, hogy minden kapcsolódott eszköz ismerős-e - gondolok itt arra, hogy nehogy más használja a NAS-odat - bár ennek kicsi esélyét látom frissített rendszerrel.

Utolsó ötletem még a hardverhiba, de az meg nem hébe-hóba jelentkezne, hanem mindig.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34062) LouiS22 válasza Elemental (#34058) üzenetére


LouiS22
veterán

Az ugye megvan, hogy 4 kamerát csak úgy állítasz be, hogy veszel +2 kamera licenszt? (aranyárban mérik!). A 30 a csatlakoztatható maximális kameraszám, viszont gyárilag csak 2 kamerához van licensz (még egyszerűbben: ennyit fogsz tudni társítani, a 3.nál már visít majd, hogy ehhez kulcs kell).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34063) T0MEEE válasza Patice (#34061) üzenetére


T0MEEE
tag

Igen, nekem is furcsa a hiba... mert kezdődött azzal, hogy meg-megállt a lejátszás a tv-n. Na akkor épp nem tudtam elérni a nas-t sehogy sem. Próbáltam újraindítani, de semmi. Na akkor azt hittem, hogy itt a vég, feltörték :D Aztán valahogy sikerült életre kelteni, újraindítottam a modemet, a switcheket, és egyszer csak helyreállt az egész, azóta működik minden, azt az egy dolgot kivéve, hogy nem látom egyik gépről sem a hálózati helyeknél (ugyanakkor simán megy ha hálózati meghajtóként csatlakoztatom, csak akkor elég lassú.)
Felhasználó - akinek teljes joga van - csak én vagyok. Próbálkozók mindig vannak, akik szeretnének bejönni adminként vagy anonymusként, de persze ezek tiltva vannak.
Érdemes újratelepíteni inkább az egészet?
Előtte mentsek mindent?

(#34064) gyugyo79 válasza Bozso68 (#34060) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt se tudom van e rá működő, az x18-os Synologykra is a Plextől tölthetőek le a telepítő csomagok és nekem intel 32 bit meg 64 bit meg az akár jó lehet rá armv7 rémlik. Szóval ha az armv7 -e jól fut rajta akkor van ha nem akkor meg majd lesz.
Nekem végül a 918+ lett. Még felemásak az érzéseim de nem hardveres dolgok miatt (meg a migrációról is írok ha lesz több időm) azzal, viszont én elhatároztam, hogy ha cserélem a 216 play -t akkor csak és kizárólag intel procis lesz az új, de nem azért mert a fontos dolgokra nem lett volna elég nekem hanem az egyéb olyan dolgok miatt amikkel én szeretek el játszani bohóckodni. Ezért is írtam, hogy igazából sokaknak biztos untig elég az is amit a 418 tud viszont én szerintem most a 418 play is amúgy egy nagyon jól eltalált ár/értékel megjelent model lett (Főleg ha azt nézem, hogy ezek induló árak) és tényleg otthonra ott az már 99% -nak az embereknek tökéletesen jó és szinte 0 kompromisszumot kell hozni a jövőben is szerintem.

Nem is ott van a baj, a nem intel procisoknál, hogy mit és hogy tud hanem, hogy fordítanak e rá olyan csomagot ami ki tudja használni amit tud. Mert hiába támogat a proci egy kódolást, ha a szoftver nem használja azt ki és erőből kell megcsinálnia ugyan azt.

(#34065) Patice válasza T0MEEE (#34063) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha van elég időd és türelmed hozzá, akkor hajrá. Biztonsági mentés persze legyen, főleg a fontos dolgokról, de ha van hely erre, akkor mindenről. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34066) T0MEEE válasza Patice (#34065) üzenetére


T0MEEE
tag

Szuper :C :R

(#34067) claire78


claire78
senior tag

Próbálkozott már valaki home automatizálással NAS-on?

Nem tudom mit lehet kihozni, DS414-gyel és Apple Homekit-tel.
Ami jó lenne, ha a NAS-t tudnám használni, mint Homekit központ vagy annak is örülnék, ha mint Homekit eszközként látnám a NAS-t és lehetne vezérelni vagy infókat látni róla.

(#34068) LouiS22 válasza claire78 (#34067) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem ez a cikk viszonylag jól összefoglalja, hogy miért NE ebbe az irányba indulj el: [link]

1. egy olyan valamihez láncolnád magad, ami az Apple jó szokásához híven zárt. Nem feltétlenül üdvözítő állapot.

2. A wifi nem a legideálisabb - bár kétségkívül a legköltséghatékonyabb - választás otthonautomatizálásra, okosotthon építésére.

Van két, kifejezetten erre a célra fejlesztett szabvány: a zigbee és a zwave. Nem mondom, hogy a wifit teljesen felejtsd el, sőt (saját tapasztalat, hogy a legcélravezetőbb a "kevert" rendszer, nekem konkrétan 433mhz-től a btle-n át wifi és zwave-ig van minden az otthoni rendszerben).

Természetesen nem az észt osztom, és egyáltalán nem biztos, hogy én csinálom jól, de a saját tapasztalás tényleg az, hogy ha lehet, ne kösd magad egyetlen szabványhoz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34069) #56573440 válasza T0MEEE (#34056) üzenetére


#56573440
törölt tag

Őőőőő lődd már le a két kamerát és nézzük már meg azok nélkül... Ha javul a helyzet vagy meg is szűnik akkor én megnézném nem e akar a syno a tárolt képekhez bélyegképet csinálni.

(#34070) Elemental válasza LouiS22 (#34062) üzenetére


Elemental
addikt

Tudom, 16k/db. De nekem megér ennyit. A nas cseréje amúgy is aktuális, azt nem számolom plusz költségnek, viszont nem kell beállítani még egy eszközt (nvr), ami viszont mínusz költség, másrészt nem kell neki helyet keresni.

Köszi a válaszokat, akkor maradok a 418-nál.

(#34071) LouiS22 válasza Elemental (#34070) üzenetére


LouiS22
veterán

:R

Ebayen van olyan seller, aki olcsóbban adja, és egyből küldi is a kódot (utána meg postán az eredeti kártyát).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34072) Elemental válasza LouiS22 (#34071) üzenetére


Elemental
addikt

Megnézem, köszi!

(#34073) LouiS22 válasza Elemental (#34072) üzenetére


LouiS22
veterán

Tesztelve, nem kamu ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34074) gyugyo79 válasza LouiS22 (#34073) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a fórum nem tiltja raksz ki linket ide (A már tesztet eladóhoz) ? Ha nem lehet akkor privátba dobsz linket megköszönöm.

(#34075) LouiS22 válasza gyugyo79 (#34074) üzenetére


LouiS22
veterán

PM ment.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34076) T0MEEE válasza #56573440 (#34069) üzenetére


T0MEEE
tag

Letiltottam a két kamerát, de sajnos nem változott a helyzet :(
Tuti valami beállítás lehet a háttérben, de nem tudok rájönni, pedig már próbálgattam sok mindent :O

(#34077) momoxp


momoxp
tag

Az "nMag" bt keresés működő pluginhez adna valaki egy linket?

(#34078) Bozso68 válasza gyugyo79 (#34064) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszii szépen.
Igen, a DS418Play egy az egyben DS218+, csak 4 helyes, és E-sata nélkül (2 mag). Itt vívódok, hogy mit, de nem hiszem, hogy kell a 4 hely. Akkor inkább a 4 mag, 2 hely. Max E-satán keresztül bővítek valamikor.
Pár szóban írnál róla, a DS918+ miért hozott vegyes érzéseket?

(#34079) claire78 válasza LouiS22 (#34068) üzenetére


claire78
senior tag

Köszönöm a hozzászólásod. :) Kicsit túlgondoltad sztem. :)
Arra gondoltam, h pl.: Harmony Hub-ot jó lenne Homekit-tel kezelni, illetve az Otthon alkalmazásban látnék néhány infót a NASról, vagy tudnám leállítani, újraindítani, stb.
Valahol már olvastam ilyet, csak nem tudom még milyen NAS kell hozzá és a beállítás nem tűnt túl egyszerűnek.

(#34080) McAdam6


McAdam6
tag

6.1.3-15152-8 update: WPA/WPA2 sebezhetőségek is javítva. Gyorsak voltak.

(#34081) gyugyo79 válasza Bozso68 (#34078) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hardveresen rendben van, de :
Migráció után az összes telepített csomag felkiáltójeles volt, és azt írta nem sikerült a telepítése próbáljam meg újra szerencsére sikerült nem saját Synos appok kivételével mindet életre keltenem.
A Download Station szó nélkül törölte a @download mappát mert azt áthozta, hogy a külső meghajtón van meg még 1-2 dolgot de a beállítások másik felét meg nem. Ráadásul én alapnak egy olyan mappát használtam amibe csak olyan dolgokat szedtem ami változott sűrűn nem tartottam seedbe mivel a 216 play az max 256 megosztást kezelt ezeket töröltem is a kliensből mindig, miután megadtam ezt a könyvtárat megint mert ugye ez a kezdő kérdése mielőtt elsőnek elindulna és bármit mutatna elkezdte ebből seedelni amit fizikailag megtalált DE olyanokat is amiket már töröltem és nem szedte le újra. Szóval kb. ezeknek a *.torrent része még a törlés ellenére ott volt a @downloads -ba ami azért gáz. Ráadásul ebben a pillanatba minden mást viszont letörölt.
A Virtual Machine Manager hálózat beállításánál azt írta, újra kel indítania 1-2 szervizt erre komplett le állított mindent vagyis olyan 99% bele fagyott de akkor már kilőtt minden olyat ami ment már egy ideje és elégé bosszantott meg csak ssh-n belépve tudtam kiadni egy reboot -ot. (Ha ezt egy élesbe futó rendszeren csinálja az nagyon gáz).
A File Station -al másoltam könyvtárakat 2 kötet közt olyan 2TB körül és kihagyott komplett könyvtárakat ami előtt értetlenül álltam.
Néha olyan érzésem volt/van a DS nyomkodása közben, hogy a 216 play -en jobban működött.
4-5 alkalommal kidobta az USB -s HDD-t . Ami a 216play -be 1.5 éve megy tökéletesen most meg, hogy beraktam egy HDD-t belülre tökéletesen kezeli simán bemásoltam a 3 TB -nyi adatot úgy hogy minden ment róla közben. De attól a bizalmam már elment attól, hogy így használjam mert a frissítés ami azóta jött elvileg csak a wpa -s javítás volt.
A külső fejlesztők közül még mindig csomó nem fordított az új verziókra mert a Synology ugye nem annyi van, hogy (x86_64) hanem pld.: apollolake (x86_64).
Ezért írtam a 418 és a PLEX kapcsán is hogy bármi lehet mert a rtd1296 (armv8) az ARMv8 -on elvileg vissza felé futnak a v7 -es cuccok de ha egyáltalán hajlandó települni és nem áll le mert nem v7 és ki se derül, hogy amúgy menne. Mint ahogy pld.: egy Nano vagy egy MC is simán jó lenne ezen az intel procin is mint ahogy jó az 5 évvel ezelőttin is ...
Meg ilyen amúgy nem 100% osan komoly apróságok :)

Ja (#34077) momoxp -nek is meg akartam nézni a keresést de az se megy nem az N-es hanem az alap beépített egyik se a DS -mben.
Viszont momoxp elvileg ez jó most a N -hez vagyis a 216play -emen még ez ment amikor pár hónapja néztem.

[ Szerkesztve ]

(#34082) LouiS22


LouiS22
veterán

n+1 privi után meguntam: [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34083) Bozso68 válasza gyugyo79 (#34081) üzenetére


Bozso68
senior tag

Akkor a migrálás eléggé kálvária lehetett, nagyon arra vezethető vissza az összes probléma.
Nekem egyszerűbb lesz a dolgom, mert 1 lemezesről fogok áttérni, így HDD gyalu lesz, és alapról építkezés.
Már a létező külső HDD-kre taktikusan mentem az anyagokat, és lélekben készülök a karácsony körüli másolgatásra. Addigra talán az appok is bejáratódnak az új típusokra.
Mivel nagyon kezdőként határoztam meg a portokat, beállításokat, most valamilyen rendszert is viszek bele és mindent adminisztrálok.

(#34084) maci25


maci25
aktív tag

Bővíteni szeretném a 918+ba a 4 gb-t 8 gb-ra. Nem éppen mondanám olcsónak a hozzá ajánlott gyári ram modult. Esetleg valami infó, hogy mi az ami jó bele. Ki mit rakott bele?

(#34085) molnartom válasza LouiS22 (#34082) üzenetére


molnartom
aktív tag

Tehát végtelen +1 kamerát lehet hozzáadni ezzel a licenszel?

(#34086) gyugyo79 válasza maci25 (#34084) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kérdezd meg tőlük, hogy ez jó e bele Kingston RAM1866DDR3L-4GB×1 ők hivatalos Syno forgalmazók és van nekik polcon is ezért lehet nem segítenek de ha igen és akár ez az ár jó akkor tőlük veheted is vagy vadászol olcsóbban, nagyon új még én idáig jutottam, csak még nem kerestem meg őket várok 1-2 hetet hátha kerül ki több infó.

molnartom
1 licensz +1 kamera és a NAS specifikációiban ott van, hogy mennyi a max aminél hiába veszel többet nem fog működni. Ja és 4-es és stb pack is van ezért van az a pont ugye, hogy 1-sével nem éri meg (De ahogy néztem árul ő is több kamarásat is és ha megbízhatóan küld 1-et akkor valószínűleg a másiknál is megbízható mert nem a pénz a gáz Ebay -en hanem a macera ha vissza kell kérni.Legalábbis én ezért kértem mentettem el magamnak az eladót) .

[ Szerkesztve ]

(#34087) molnartom válasza gyugyo79 (#34086) üzenetére


molnartom
aktív tag

Értem, köszi!

(#34088) mgyalu


mgyalu
csendes tag

Üdv

Adott egy Synology 216j nas benne 2 db 2tb wd red vinyó. A telefonos alkalmazást letöltöttem és beállítottam, hogy szinkronizálja a képeket a nasra. A photo -n belüli mappába fel is szinkronizálja a képeket, úgy ahogy kell. A tévé dlna -n eléri a nas-t és megjeleníti a photo mappában lévő képeket... Amit én nem szeretnék! Bárhogyan állítom a jogosultságokat semmi sem változik :(

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#34089) gyugyo79 válasza mgyalu (#34088) üzenetére


gyugyo79
addikt

A vezérlőpult ->indexelési szolgáltatás ->indexelt mappa -és itt kiveszed akkor is ?
Lehet nyomni kel egy újra indexelést, hogy törölje amit előtte betárolt. Szerintem ez a PS -t nem is érinti de a DLNA -nak tuti nem kéne a törlés után látni a mappa tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#34090) mgyalu válasza gyugyo79 (#34089) üzenetére


mgyalu
csendes tag

Ez bejött:) Köszi! Elég kezdő vagyok még a témában, nincs egy hetes a nas :)
Radius servert üzemelt már be valaki?

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#34091) lajos75 válasza maci25 (#34084) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem a DS718+ ban ilyen 2GB ADATA van + a gyári 2GB.

[ Szerkesztve ]

(#34092) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Van arra valami mód, hogy a DS video-t fel tudjam telepíteni windows 8.1-re?

Próbáltam az áruházból 2 különböző gépről is de nem engedi leszedni ezt írja

"Ez az alkalmazás nem működik az Ön eszközén." Mi lehet a baj? Próbáltam rendszergazdaként is de úgy se megy.

(#34093) claire78 válasza Ghost84 (#34092) üzenetére


claire78
senior tag

Rendszerkövetelmények
Minimális
Operációs rendszer Windows 10-re, Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Windows Phone 8
Architektúra ARM, x86, x64

(#34094) LouiS22 válasza molnartom (#34085) üzenetére


LouiS22
veterán

gyugyo79 kolléga jól összefoglalta :)

Ami biztos: sok kamerával nem biztos, hogy a syno a tökéletes biztonságirendszer-platform.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34095) maci25 válasza LouiS22 (#34094) üzenetére


maci25
aktív tag

Sok kamera esetén előfordulhat, hogy lesz egy nas ami már inkább nvr kevesebb lehetőséggel. Persze közben a sok kamera meg már meg is zabálta a nas-t.
Sok kamerát szerintem érdemes külön hálózatra rakni mert belassítja az egészet. A nas-sal meg csak jó volna egy hálózatban maradni. :)

(#34096) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy van e olyan alkamazás a synora, amivel látom hogy, mit szednek le a nasomról külső hálózatból. Pl. Az anyósóm az ő otthonából néz valami filmet az én itthoni nasomról, és lássam, hogy milyen fájlt, illetve melyik filmet nézi. A csatlakozott felhaszálóknál látom, hogy ő van felcsatlakozva az ip-je alapján, csak azt is szeretném látni, hogy mit néz....

Köszönöm a segítséget!

(#34097) Patice válasza maci25 (#34095) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy olyan NAS-t használni ilyen céllal, amin minimum kettő LAN csati van. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34098) Madwe válasza Rengete (#34096) üzenetére


Madwe
nagyúr

Log centeres appot ha felteszed, látod a fájlműveleteket is, talán a streamet is, bár ezt nem néztem, mert azt csak otthoni nasomon csinálom, s ott nem logolok :)

(#34099) gyugyo79 válasza lajos75 (#34091) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez volt neked otthon és bele próbáltad vagy valami alapján vetted? A 918+ -ba ami Synology által benne van az 1866DDR3L-4GB ->1866 - DDR3 - L azt meg, hogy CL X nem is tudom. De ezért kerestem első körbe legalább hasonló paraméterekkel RAM -ot. Persze simán jól működhet az általad linkelttel is és én is gondolkoztam, hogy majd belemarkolok a DDR3 készletbe de szembesülnöm kellet vele, hogy L -es nem kallódik csak "sima". Ezért is mentettem el a fenti linket mert azt írják jó Synology-kba meg az időzítést leszámítva tuti hasonlít, és igazából ahhoz képes nem is drága (Jó ha meg úgy nézem, hogy 2e ft az már 20% lehet valakinek sok), hogy azért az ilyen paraméterekkel rendelkező ramok (1866DDR3L-4GB) már nem a alsó árkategóriába vannak.

(#34100) gyugyo79 válasza Madwe (#34098) üzenetére


gyugyo79
addikt

Külön be kell a naplókat kapcsolni mindenre amire egyáltalán lehet én File Station - SMB tudom, hogy van ilyen lehetőség de pld. Video Stationra nem tudom van e egyáltalán, ugye pont mert az annyira otthoni dolog, hogy nekem se jutott még eszembe egyáltalán ezt nézni meg ugye ezekhez otthon is csak olvasás jogga van mindenkinek úgyse tudnak semmi olyat tenni amiért logokat kéne néznem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.