Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) Laposelemer válasza Rengete (#34096) üzenetére


Laposelemer
tag

Főmenü -> Naplóközpont -> Naplók -> jobb fent legördülő menüben "fájlátvitel" kiválaszt

Ja, mondjuk ez a fájlműveleteket mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#34102) maci25 válasza gyugyo79 (#34099) üzenetére


maci25
aktív tag

Nem is értem miért nem a 1600 as ram van pl a 918+ ba is. Gondolom még a 1600 as-t sem tudja kihajtani.
Tényleg, van bármi ami indokolja a magasabb órajelt a ram nak ?

(#34103) Rengete válasza Laposelemer (#34101) üzenetére


Rengete
aktív tag

Megnéztem de ott nem látom, hogy fent lett volna egyáltalán a szerveremen. Tegnap este pedig biztos, hogy fent volt, mert láttam a felhasználónevét és az ip-je alapján ő volt. A naplóban pedig nincs benne a felhasználó neve. Tabletről nézi File stationból. Nekem az is, jó ha utólág látom, hogy milyen fájlt nyitott meg és nézett és az is a épp akkor amikor nézi akkor látom. Bár ha utólag is látnám talán az lenne a legjobb.

(#34104) Patice válasza maci25 (#34102) üzenetére


Patice
Topikgazda

Intel Apollo Lake procikban van integrált memóriavezérlő, ami max. 1600 MHz-et támogat. A Magasabb órajel a prociba integrált IGP-nek jöhet jól, mert onnan kap sajátot, pl. transzkódoláshoz jól jön a magasabb RAM freki.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34105) Madwe válasza Rengete (#34103) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyébként miért akarod látni, jogosultságok miatt úgyis csak azt lát amit akar, nem:D?

(#34106) gyugyo79 válasza maci25 (#34102) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem biztos, hogy az övében a másik ram is olyan. Sőt most megnéztem:
Neki is D3NS1866L-4G RAM modul kellene a Synologytól ha azt az utat választja.

Max az lehet az indok, hogy így tudják a szerintem pofátlanul túl árazott memóriájukat eladni jobban.

Lehet nem is jár amúgy ezen az órajelen. De stabilabb jobb egy alacsonyabbon vagy nem ... :)

Azért is várok ki amíg ingyen nem tudok cserélni, hogy az olyanoktól akik már raktak bele másmilyent és használják jöjjön vissza információ.
Mondjuk nekem amit linkeltem az már a fájdalom határon belül van, nem úgy mint a synologys..

(#34107) lajos75 válasza gyugyo79 (#34099) üzenetére


lajos75
senior tag

Ez volt itthon nekem, beleraktam és megy vele :C :)
Volt ez már DS216II ben is és abban is ment gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#34108) gyugyo79 válasza lajos75 (#34107) üzenetére


gyugyo79
addikt

Köszi az infót, igen így könnyű ha lett volna nekem is akkor simán bele próbálom.
Mondjuk most ahogy ezt írtam eszembe jutott, hogy az egyik laptopomba 8GB -os DDR3L -es ramok vannak igaz 8GB -osak de lehet teszek egy próbát.
:)

[ Szerkesztve ]

(#34109) Grougon válasza gyugyo79 (#34106) üzenetére


Grougon
tag

Ds 216+II-be most raktam 4gb-os modult, igaz abbba csak egy kell:P nem tudom 1600vs1866 hogy működne együtt.

Crucial DDR3 4GB/1600 SoDIMM (CT51264BF160BJ)

(#34110) maszati válasza Gabis (#24201) üzenetére


maszati
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy a syno assistantal látom a nas-t a ahálózaton, de a tp-link TL-WR1043ND típusú routerben a dhcp lisában nem látom. ip ütközés nincs, ki van osztva neki a .102-es végű ip.

Üdv.: Ati

(#34111) gyugyo79 válasza maszati (#34110) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert a Synology Assistant a 9999- 9998-997portokon és UDP protokolon át találja meg a NAS -t.
DHCP listába meg akkor kerül ha kér DHCP -n át IP címet de ha be van neki állítva fix ip akkor nem kér és a listába sem kerül.

(#34112) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#34108) üzenetére


gyugyo79
addikt

Át is raktam, aztán, hogy mennyire lenne stabil nem tudom mert megy vissza a laptopba ez és veszek bele egy ajánlotthoz közelebbit szóval egy 1866DDR3L-4GB egyenlőre és megvárom, hogy mások nézzék meg mennyit lehet még stabilan bele rakni :)

Egy Hynix meg egy Kingston 1600 -as 8GB -osal is elindult ...

Az alapból benne levőt nem bányásztam ki mert csak a 4. fiókot kellet ehhez a teszthez kiszednem ahhoz meg le kellet volna vennem a helyéről meg kiszedni az összes fiókot, de szerintem 2*8 -al is menne ..

[ Szerkesztve ]

(#34113) e90lci válasza gyugyo79 (#34112) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
16GB 918+ ban.

(#34114) Borisz76 válasza maci25 (#34084) üzenetére


Borisz76
veterán

Én ilyeneket tettem bele.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34115) gyugyo79 válasza e90lci (#34113) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pont erre jutottam én is a matekba és ráadásul a Crucial meg a Kingston HyperX Impact -t találtam csak én is annyi különbséggel, hogy a Crucialnak van egy MAC -be szánt verziója is (CT8G3S186DM) ami ugyan ez és kapható kicsit drágább mint a Kingston. Persze amikor kerestem hasonló infót akkor ez a cikk nekem teljesen kimaradt meg a német is (a videot azt láttam de ott synologysat rak belea srác vagyis én azt gondoltam) , de ebből tanulva lehet bele kell a magyar forrásokba is olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#34116) felho001


felho001
tag

Sziasztok azt nem tudja valaki, hogy miként lehet azt megcsinálni itthoni NAS-on ha van egy domain-em a hozzá elkészített email címeket tudjam használni úgy hogy nem a domain szolgáltatónál van a levelező szerver és a tárhely hanem a synologyn. Azért lenne jó mert a NAS-ban van tárhely bőven így nem kellene fizetnem nagy tárhelyért. Jó lenne valami step by step leírás mert ilyet még nem csináltam.

Felhő

(#34117) maci25 válasza Borisz76 (#34114) üzenetére


maci25
aktív tag

:) 32 gb ?
Nem lesz az már egy kicsit sok?:)
Mi lehet az a határ amit még érdemes belerakni?

(#34118) maszati válasza gyugyo79 (#34111) üzenetére


maszati
tag

Már értem. Köszönöm. Viszont idő közben rájöttem, az zavart be hogy a gépem wifin volt ,de amikor átdugtam kábelre a gyorsabb másolás érdekében elkezdett rosszalkodni. A hálókártyám és a nas mac címe ugyan az... ezt hol sikerült így beállítanom szerintetek?

Üdv.: Ati

(#34119) gyugyo79 válasza maszati (#34118) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az lehetetlen mert ha 2 kínai csoda kütyüre írnád ezt még talán elhinném. Valamit nem jól nézel vagy nem jól fogalmazod meg ezért félre értem amit szeretnél.

(#34120) maszati válasza gyugyo79 (#34119) üzenetére


maszati
tag

Akkor valamit én nem értek, de nagyon. :(
A parancssorban az elsőnél be van dugva a kábel, a másodiknál kihúztam és wifin volt.
Ha wifin van akkor mindenhonnan elérem a nas-t ddns-en kersztül , de ip cím alapján már gépről nem érem el csak telefonról. Viszont ha bedugom a kábelt a gépembe, akkor sehonnan nem érem el a nast.

Üdv.: Ati

(#34121) gyugyo79 válasza maszati (#34120) üzenetére


gyugyo79
addikt

Géped mac címe a 10:0D ...
A NAS mac címe a 00:11 ..
Szóval nem ugyan az a kettő. A TPlink -ben a fenntartást (vagy nem tudom, hogy hívja a Tplink) töltötted ki rosszul és a NAS mac címéhez hozzá adtad a Géped nevét ...

ah ott képen addres reservation menube írtál el valamit / vagy a TP link router viccel meg.

[ Szerkesztve ]

(#34122) maszati válasza gyugyo79 (#34121) üzenetére


maszati
tag

Itt csak kábelen van a gépem:

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#34123) gyugyo79 válasza maszati (#34122) üzenetére


gyugyo79
addikt

A 00:11:32 az Synologys MAC ! NEM lehet a számítógépedé !
Az egy dolog, hogy te ehhez a címhez társítottál egy ip címet a router attól működhet rosszul és írhat hülyeséget ki.
10:0D:7F -> NETGEAR
A8:66:7F -> Apple Inc.

Nézd meg itt pld. ha nem hiszed el nekem.

ipconfig /all mit add vissza azt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#34124) GSpecter


GSpecter
tag

Sziasztok!

Ma állítottunk csatasorba egy Synology NAS-t, feltettem az eszközökre a CloudStationt, DS cloud-ot, viszont van vele egy kis gond.

A win-es laptopomon behúztam a szinkronos mappába néhány fájlt próbaképpen, mindent szépen szinkronizált az eszközök között, de úgy néz ki, hogy a docx-eket nem szereti.

A böngészős felületen látszanak a word dokumentumok, a win-es gép helyi mappájában is, de sem Mac-en, sem iPhone-on, sem iPad-en nem látszanak.

Mi lehet a probléma?

(#34125) maszati válasza gyugyo79 (#34123) üzenetére


maszati
tag

Én nem a hitelességedet akartam kétségbe vonni, csupán a hozzá nem értés szól belőlem, ne haragudj meg.
Egyébként meg ezer hála a segítségedért.
Bal oldalt wifin van a gép, jobb oldalt pedig kábelen. Lehet valahogy megadtam volna a hálókártyámnak a nas címét? :F

Üdv.: Ati

(#34126) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

"ritkán" lépek be a NAS-ba felületről, ezért nem nagyon zavart, viszont most megkérdezném hozzáértőktől, mi lehet a hiba oka?

Köszi előre is.

(#34127) Borisz76 válasza maci25 (#34117) üzenetére


Borisz76
veterán

32 sok lenne mivel 2*8 Gb-os a kitt.

És a rendszer is annyinak látja :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34128) gyugyo79 válasza maszati (#34125) üzenetére


gyugyo79
addikt

Félre ne érts nem gondoltam, és látom, hogy valami nagyon nem ok csak a eddig azt nem láttam minek sikerült beállítani a NAS mac címét ...
Most már látom, hogy a Realtek Háló kátryádnak.
Piszkáltad a eszközkezelőben a hálózati kártya beállításait?
Itt egy leírás vagy egy video amibe megvan hogy jutsz oda ahol ezt lehet piszkálni.
Alapból a Nincs jelen - Not present -en kéne állnia nálad be van ide írva a NAS mac címe ?

Ha közbe utána olvastál mi is ez gondolom te is érted miért nem lehet a 2 egyforma alapból.

[ Szerkesztve ]

(#34129) maszati válasza gyugyo79 (#34128) üzenetére


maszati
tag

Az eszköz kezelőben nem állítottam el semmit, akkor legalább oda nyúltam volna ha elállítottam volna valamit

És nincs oda be írva semmi. Nincs jelen-en van.

A leírás linkje nem jó, de a videó alapján megtaláltam.

És igen már értem miért nem lehet/ne/ egyforma. De én mégis bevéstem a hálókártyámnak a nas címét. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#34130) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Sziasztok

Bocs a láma kérdés miatt de most veszem meg az első synology NAS-om.
A kérdésem az lenne, hogyan tudnám elkerülni hogy kukába menjen 15 terra adatom?
4 fikókost vennék, HDD dokkolót váltanék fel, első sorban tv-re menne hálózatban film, ,másod sorban
egy pár terra adatot notiról/mobilról szeretnék elérni.
Biztonság idéző jelben nem szempont, mert filmek vannak rajta, tehát nem akarnám tükrözni stb,
de ha újra le kell töltenem 15 terrát a formázás miatt, az sucks.
Arra van lehetőség, hogy mondjuk formázok egy 3 terrás vinyót, az lenne az áldozat, és a többit csak
hozzá csatlakoztatnám? Vagy ez lehetetlen?
KÖSZI

(#34131) maszati válasza Csokifalo (#34130) üzenetére


maszati
tag

A nasba ha beleteszel egy lemezt azt mindenképpen leformázza.
Legjobb tudomásom szerint esetleg azt tudod megcsinálni hogy SHR kötetet hozol létre az első vinyó (az áldozat) mehet bele formázni, és utána arra felmásolsz egy másik vinyót. utána amit már felmásoltál mehet bele formázza és akkor arra is felmásolsz egy másikat és így tovább ameddig el nem fogy.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#34132) gyugyo79 válasza maszati (#34129) üzenetére


gyugyo79
addikt

Háááát ezt nézd meg.
Aztán én feladom, max írj be akkor egy másikat de akkor már válassz egy kártyádhoz illőtszóval legalább az eleje Realtek legyen ...

(#34133) Borisz76 válasza Csokifalo (#34130) üzenetére


Borisz76
veterán

Az SHR lenne neked jó mint "Raid" beállítás de abból is van 1 és 2 lemez kiesése ellen védő variáció.
Frappánsan SHR1 és SHR2 néven.

SHR1 esetében is 2 db lemezzel kezdesz.
1 Adat + 1 kiesés ellen

A lehető legkisebb lemezzel érdemes kezdeni majd folyamatosan tenni bele a nagyobbakat.
Ha egyforma méretűek a lemezek, akkor mindegy a sorrend.

Persze az "első 2 db HDD-t" amit a NAS-ba teszel arról az adatokat ideiglenesen valahová le kell menteni mert a NAS szigorúan formáz.

Játsz el egy kicsit a Raid kalkulátorral.

Igaz, hogy azt írtad, hogy a biztonság nem fontos de azért gondolj bele, ha elszáll egy vinyód, akkor az azon lévő filmeket bukod...töltheted le újból. ( Bár a mai gyors optikai neten azért hamar le lehet zavarni több 100 Gb-t is akár...)

Ha meg SHR-van beállítva, akkor csak szól, hogy összeomlott a kötet.Az adatokat, filmeket ettől függetlenül eléred és használhatod. A kiesett merevlemezt pedig egy ugyanakkorával vagy nagyobb kapacitásúval pótolod és a DSM ( A NAS op rendszere ) helyreállítja az adatokat.

Ha ettől függetlenül mégsem kell a biztonság, akkor minden lemezt külön "Alap v. Basic" kötetként kell létrehozni. Minden köteten létre kell hozni legalább 1 db megosztott mappát amibe az adatokat másolhatod.

Teszem azt 1. lemez 1. kötet 1 db megosztott mappa : Filmek
2.lemez 2. kötet 1 db megosztott mappa : Mesék
Stb.

Mod :

Raid0-hoz minimum 2 db lemez kell !
A RAID 0 az egyes lemezek egyszerű összefűzését jelenti, viszont semmilyen redundanciát nem ad, így nem biztosít hibatűrést, azaz egyetlen meghajtó meghibásodása az egész tömb hibáját okozza.

Tehát a Raid0-t felejtsd el !

Wikipédia : Raid

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34134) Csokifalo válasza maszati (#34131) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Köszi.
Akkor ha jól értem berakok egyet üres 3Tb-t, formázom raid0-ra, és arra rámásolom a maradék
háromból az egyik tartalmat, majd berakom a másodiknak a már mentett 3Tb-t, arra rámásolom a harmadikat és így tovább, ez esetben a 12 Tb-nak semmi védelme nem lesz, viszont megmarad mind a 12 Tb?

[ Szerkesztve ]

(#34135) Alex91 válasza Csokifalo (#34134) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam 4x3=12...

Kulon kotet, vagy jbod, de utobbi esetben mindet be kell tenni egybol, es torli a tartalmukat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34136) #56573440 válasza Csokifalo (#34134) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha masolgatod akkor nem torolsz csak 3tbt az elején... Viszont az megvan, hogy raid 0 az 1 lemez halalon minden adatod bukó? Igazából csak a haldoklas első jelere is kötet omlik, adat újratölt.

[ Szerkesztve ]

(#34137) gyugyo79 válasza Csokifalo (#34134) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amit te akarsz azt külön kötetekkel kell megcsinálnod. Beraksz 1 lemez -> az lesz a kötet 1 utána amit beraksz azt a kötet hozzáadásánál hozzá adod mint kötet 2 és így tovább 3-4 ...
Az első tartalmát bukod ha nem tudod menteni előtte valahova, hogy miután formázta-átnézte vissza tudd másolni. Értelem szerűen mielőtt a következőt berakod a tartalmát előtte át kell másolni mert a formáz -> átnézz az fix vagyis a formáz az az átnézz meg én nem hagynám ki mert az ördög nem alszik.

Ezeket a köteteket bővíthetnéd is raid -é de mivel te külön külön szeretnéd mindig csak a linkelt lépés kell és mindig az új berakott HDD-t kell csak kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#34138) Borisz76 válasza gyugyo79 (#34137) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a link alapján csinálja , akkor az utolsó képen látható ( Quick ) , hogy SHR-r hoz létre !

"Custom" kell és ott lehet majd választani Raid szintek között vagy a Basic kötetet.

Hacsak nem variáltak azóta rajta.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34139) Csokifalo válasza #56573440 (#34136) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Igazatok van, csak hülye voltam azt hittem fogom az 5 db 3 terrás winyómat és mivel
4 helyes NAS-t vettem lemondok pár száz filmről amit ritkán nézek és lesz 4 db 3 terrás ami 12 terra.
Erre bele mélyedve koppantam, hogy legjobb esetben is az a 12 terra nem 12 hanem 9.
Zsír mert biztonságos, de így már kapásból most telepítéskor bukni fogok 3 terrát mivel fizikailag csak 4 fér nem 5 db, és másik hármat a raid miatt. Ez már 6 terra bukó.
Oké, vágom később még majd nagyobb hdd-ket bele rakva vissza szerzem ezeket, csak én hülye azt hittem hogy fogom a 4 db winyót és bele teszem mint egy pc házba ( ahogy eddig voltak is ) és hajrá.
Baba miatt számoltam fel az asztali pc-m amiben volt az 5 db winyó, arról ment a tv-re stb, 3 hétig mobil racket használtam de az is siralmas... de ahogy nézem ez se lesz 1xű
KÖSSZI hogy segítetek

Ha jól számolgatok egy megoldás van, növelni kell a 4 db HDD kapacitását hogy kompenzáljam a veszteséget

[ Szerkesztve ]

(#34140) Alex91 válasza Csokifalo (#34139) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel usb-s dokkolot vagy kulso hazat, azt abba teszel lemezt, azt meg ra a nas-ra, azt ia meg fogja osztani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34141) gyugyo79 válasza Borisz76 (#34138) üzenetére


gyugyo79
addikt

Dehát az SHR t ha nem bővíti akkor az is egy Basic ként viselkedik link.
Ugye egész addig amíg nem kezdünk különböző méretű HDD -kel raidbe összerakni addig rendes raid és stb ként működik. Az más kérdés, hogy miben tér el SHR raid a szabvány raidtől. De amíg 1 kötet van tök 8. Meg én amíg a szabvány 1-5-6-10 van megvalósítva SHR alatt se paráznék annyira mint amikor tényleg a hybrid megoldás van már használva mert több méretű hdd van össze rakva.

[ Szerkesztve ]

(#34142) Csokifalo válasza Alex91 (#34140) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Dokkoló van de akkor megint ott tartunk hogy halmozom az eszközöket
Ha jól értem, akkor ha a BASIC-ot választom akkor a végén nem lesz védelem, de veszteség se
Ha pedig a SHR akkor a kalkulátor szerint a végén 12 Tb-ból lesz 9Tb, de legalább biztonságos lesz.
Mert akkor mégis vszleg az SHR mellett maradok, csak veszek mondjuk 2 db 3Tb-s helyett 2 db 6Tb-st
az elveszett hely kompenzálására.

(#34143) maszati válasza gyugyo79 (#34132) üzenetére


maszati
tag

A program segítségével szereztem egy random realtek-es címet és azt beírtam. Nagyon ragaszkodik a nas mac címéhez, már a drivert is újratelepítettem meg töröltem eszközkezelőben és úgy telepítettem újra, de sikeresen bekonfigurálja magának azt a mac címet :O :O Kézzel beírtam neki és most minden szép és jó. Ezer köszönet a segítségért. Te vagy a legjobb :C :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#34144) Csokifalo válasza Csokifalo (#34142) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Azt jól látom hogy 12 db 3Tb-os Hdd használata esetén is csak 3Tb lenne a veszteség?

(#34145) Borisz76 válasza gyugyo79 (#34141) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen ha 1 db lemez van és SHR-t kreálsz , akkor az olyan mintha Basic kötet lenne.
DE amint beraksz mellé egy lemezt , elkezdi tükrözni.

A linkelt oldalon te magad is láthatod, hogy külön sorban írja az SHR-t és a Basic-et.
Az SHR sorában látható : ha 2-3 lemez van , akkor abból 1 lesz a védelemé.
Ha 4 vagy több lemez van , akkor lehet 1 vagy 2 lemez is a védelem.

Pont emiatt lehet Basic kötetet is létrehozni, hogy ha később teszel be új HDD-t , akkor a meglévőt nem piszkálja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34146) Alex91


Alex91
félisten

Ha mar itt tartunk, ha egy 32 bites rendszerben bovites kozben tullepnenk a 16 TB-os hatart, akkor mi tortenik?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34147) Borisz76 válasza Csokifalo (#34144) üzenetére


Borisz76
veterán

SHR1 esetében, igen.

Mod :

5 x 3Tb HDD.

4 lemezt a NAS-ba , egyet pedig egy USB-s rack-be amit a NAS-ba dugsz.

Így mind az 5-t tudod használni.

A külső usb-s merevlemezre meg lehet időzített,rendszeres biztonsági mentést csinálni a fontosabb adatokról.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34148) gyugyo79 válasza Borisz76 (#34145) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem kezd el ha azt nem hozzá adod hanem új kötetként. Nekem eddig bármihez raktam be lemezt az egy használaton kívüli lemez volt amit simán hozzá tudtam volna adni SHR esetén a raidtömbhöz mert ugye pld 2 lemez esetén se alakítja magától raid 5- té a raid 1 -et pld. vagy létre lehet hozni egy másik kötetet és akár ezzel indítani a jövőben egy raidet .

[ Szerkesztve ]

(#34149) Csokifalo válasza gyugyo79 (#34148) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

tehát összegezve fogom a 4 db 3 Tb-os winyót ( az adatokat most hagyjuk ), berakok 2 db-ot
shr1-et indítok legyalulja a 2 winyót, és később folyamatosan berakva a többit növekedni fog a hely
egészen 9Tb-ig, 3 tb pedig lesz a biztonsag de a már berakottakra másolt cucc megmarad,
illetve a végén ha 1 tönkre is megy, megmarad a 9tb adat

(#34150) Alex91 válasza Csokifalo (#34149) üzenetére


Alex91
félisten

1-et teszel be, azt gyalulod, aztan a masikrol adatokat erre ramented, azt utana teszed be az elso melle.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.