Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) dkess válasza Syl (#72000) üzenetére


dkess
őstag

Most én is tegyek be képet PC torrent kliensről meg "magos" web oldal érintett részéről? :)

(#72002) Elemental válasza dkess (#72001) üzenetére


Elemental
addikt

Nem mered!

;]

(#72003) gyuri81 válasza dkess (#71999) üzenetére


gyuri81
veterán

mindig mást akar neki adni, nem a 16881-et...

szerk....na talán most...

de még mindig nem tölt fel :)))

[ Szerkesztve ]

(#72004) dkess válasza dkess (#72001) üzenetére


dkess
őstag

Nem bizony ... :)

54 torrent. Ez kereken 6700 -ik helyezés. Majdnem 50 TB feltöltés (nem fikáz - aránylag friss account). Adatok között található PC -vel ...

[ Szerkesztve ]

(#72005) dkess válasza gyuri81 (#71978) üzenetére


dkess
őstag

Szerk.: Nem ide.

[ Szerkesztve ]

(#72006) Syl válasza dkess (#72001) üzenetére


Syl
nagyúr

Felesleges. Volt itt régebben aki olyat mondott, hogy napi pár órányi seed-del az első 10-ben van... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72007) gyuri81


gyuri81
veterán

Valaki tudna nekem torrent seed-ben segíteni?
Egyszerűen nem akar visszatölteni...köszönöm!

(#72008) Arolotifar válasza dkess (#72004) üzenetére


Arolotifar
őstag

75 seedelt anyagom van, 1412-dik vagyok :K Amíg nem volt NAS a háznál, örültem, ha benne voltam az 50 ezerben 🙃

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#72009) Magnat válasza Syl (#72000) üzenetére


Magnat
veterán

Elég sok tényezés a képlet: ERTEK=up(interval)*avg(torrdate)*time*seedsize*skala_torrszam*regdate*upload*owntorr

Egyébként én 378 torenttel vagyok 1000 körül.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#72010) ArthurShelby válasza Magnat (#72009) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És mind a 378 ebook? ;]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72011) Multibit válasza ArthurShelby (#72010) üzenetére


Multibit
veterán

Nem, linux iso :D

(#72012) #46824192


#46824192
törölt tag

Az valós lenne ,hogy sem ios , sem androidon egyszerűen nem kapcsolódik sem a drive sem a ds file?

Már 3x átnyálaztam minden beállítást, de kb az appoknak mint ha a nas nem is létezne.Hiba,hiba,hiba :W

Mivel sok reményt nem fűzök így ezekhez, tudtok mondani appot ios-re webdav-hoz? Androidon nálam a cx file explorer a best. Légezik ebből ios verzió?

[ Szerkesztve ]

(#72013) ArthurShelby válasza Multibit (#72011) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jogos.
Én nem tudom, még soha sem jártam magon :U , de azt mondják ott csak linux iso fájlok vannak :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72014) nor.bert


nor.bert
csendes tag

Sziasztok!
Btrfs fájlrendszerű RAID5, vagy SHR esetén HDD hibát lehet javítani a remove/add módszerrel, vagy előbb hozzá kell adni az új lemezt? Egy régebbi írásban olvastam, hogy csak add/remove sorrenddel lehet újraépíteni, de ott nem Synology-ról értekeztek. Talán tudja valaki a naprakész választ?

(#72015) gyugyo79 válasza nor.bert (#72014) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mindegy igazából, hogy btrfs vagy ext4. Kiveszed a rosszat berakod a jót és javítod a RAID -et.
https://kb.synology.com/en-af/DSM/help/DSM/StorageManager/storage_pool_repair?version=6#degraded

(#72016) ArthurShelby válasza nor.bert (#72014) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Normál esetben az előttem szóló hozzászólás a mérvadó. Nálam viszont volt olyan is, hogy 1 hdd tönkre ment (hardver hiba), de egy második hdd-n megsérült az adat(extra eset, illetve nem cseréltem időben az első hdd-t), és csak úgy tudtam javítani, hogy előbb adtam hozzá az újat, és utóbb vettem ki a rosszat (nekem mákom volt, mert volt még plusz egy hdd slot).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72017) fecke78


fecke78
senior tag

918+ ban 1866mhz es ram van ?
megprobàlkozok ram frisitéssel 2x8 gb 1600 mhz est is rakhatok bele ha jól sejtem , nem történik semmi számottevő tragédia ?
talàltam kingstin hyperx-et 1866 ban ,megprobàlom azt

[ Szerkesztve ]

(#72018) Magnat válasza ArthurShelby (#72010) üzenetére


Magnat
veterán

Az nem lenne legális, linux disztrókat gyűjtök :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#72019) Magnat válasza fecke78 (#72017) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem a gyári 2 gigás mellett egy 1600-as 8-as van a 718+-ban, szépen mennek egymás mellett.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#72020) Arolotifar válasza Magnat (#72018) üzenetére


Arolotifar
őstag

Még van olyan, ami nincs meg? :DDD

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#72021) dkess válasza Arolotifar (#72020) üzenetére


dkess
őstag

Amennyire jól emlékszem, akkor a negyedik évadból vadászik még pár részre ... :)

(#72022) Arolotifar válasza dkess (#72021) üzenetére


Arolotifar
őstag

:DD

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#72023) fecke78 válasza Magnat (#72019) üzenetére


fecke78
senior tag

Kedden kiderül akkora szàllitjàk …

(#72024) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok! FTP elérésevel vannak problémák. 7 Dsm van fent.
Port nyitás megvolt, engedélyek megadva (azt hiszem minden ami kell).
De sehogy sem tudom elérni az ftp megosztást.
Tudna vki segíteni!?

(#72025) gyugyo79 válasza ArthurShelby (#72016) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mivel nem írta pontosan, hogy már leromlot a raid állapota (meg lemezek száma) vagy csak észrevette a hogy van egy rossz HDD (amit még nem dobott ki raid tömbből) ez az univerzálisan jó válasz , mert amúgy a jó HDD-t hozzáadva ("hozzá kell adni az új lemezt") és utána kivéve a rosszat lesz egy leromlott RAID tömbje ugye ...

Az elég nyilvánvaló, hogy bárhol lehet slot ügyileg amivel javítjuk a leromlott tömböt, hisz többek közt a hot spare sem működne egyébként (De ha már nincs a raidben egy HDD mert kidobódott kb tök feleslegesen tartjuk bent a NAS -ban) ...

Te is elsőnek hozzáadtál egyet amivel a már leromlott tömböt javítottad de a megsérült adatos HDD-t már biztos nem így cserélted ugye ....

[ Szerkesztve ]

(#72026) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

Én sokat vagyok idén Németországban. Itt jóval olcsóbbak a NAS-ok (920-ast vagy a 1520-ast venném)
Ezekben is benne lehet a magyar nyelv? Illetve a garancia érvényes lehet itthon is?

(#72027) dkess válasza Peathee (#72026) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, a Magyarországon vásárolt NAS -okban is benne vannak a "más nyelvek" - hasonlóképpen gondolom ez a Németországban vásárolt NAS -okkal sincsen másképpen ...

(#72028) Patice válasza Peathee (#72026) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gari ügyben szerintem érdeklődj a Neon Multimédia Kft. - nél, ez a cég a hivatalos magyar forgalmazó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#72029) Statikus válasza Peathee (#72026) üzenetére


Statikus
senior tag

Mennyi az a jóval olcsóbb? Írj árat légyszi. Köszi

(#72030) ArthurShelby válasza gyugyo79 (#72025) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Írtam is, hogy az a jó, amit te írtál, amit én írtam csak extra eset (jeleztem hogy extrém esetben ilyen is előfordulhat).
Nálam (ha jól emlékszem) mikor betettem a plusz hdd-t első körben a rossz hdd-t javította, majd a sérült adatosat (itt már ki is vettem a rossz hdd-t, és újra rámentem a javításra, talán paritás konzisztencia ellenőrzés volt).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72031) gyugyo79 válasza ArthurShelby (#72030) üzenetére


gyugyo79
addikt

A lényeg:
A rossz HDD -t ami nem volt már a raidben akár rögtön kivehetted volna. Az, hogy a helyére raktad volna a jó HDD-t amivel a RAID tömb helyre van állítva vagy egy üres slotba semmin sem változtatott hisz az a HDD már nem volt a RAID tömb része.

Biztos, hogy első a leromlott RAID tömb helyreállítása.

(#72032) gyuri81


gyuri81
veterán

Szerintetek miért van az, hogy alig szedik tőlem a torrenteket? Kb a 20 seed-elendő torrentem áll, néha néha ugrik fel 1-1 upload...15kb es 800kb között( Sokak által seed-elteket töltők vissza)

(#72033) dkess válasza gyuri81 (#72032) üzenetére


dkess
őstag

Kevés párhuzamosan aktív torrent van engedélyezve. E mellé amennyire jól emlékszem állítottál egy maximum 1 MB/s -es feltöltési limitet is. A kettő együtt már tud hasonlót okozni ...

Meg persze az is lehet, hogy soka seed -elik, kevesen húzzák illetve olyanok, akik nem tudnak jobban tölteni ...

(#72034) ArthurShelby válasza gyugyo79 (#72031) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem.
Szóval a felállás 4db hdd, shr, btrfs. Első körben hardver hibás lett a 3-mas hdd-m, amit nem siettem kicserélni, majd a 4-es hdd-n is sérültek az adatok.
Hiába vettem ki a hibás 3-masat, és tettem a be helyére az új hdd-t, összeomlott a kötet, nem tudta javítani (értelemszerűen ugyanez volt a 4-esnél is). A megoldás az lett, hogy az 5. slotba (ami nagy mák, hogy volt) betettem az új hdd-t, és a 3-mas 4-es hibás hdd-k olvasható adataiból felépítette az új 3mas hdd-t. Majd a rossz hardverhibás hdd-t kivéve (de ezt nem lett volna muszáj) tudtam kijavítani a 4-es hdd-t.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72035) gyugyo79 válasza ArthurShelby (#72034) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez szép mese, de valamit elnéztél max ...
A Syno SHR1 (4HDD-nél) = RAID5
A RAID5 az amit tud :
"A RAID 5 vezérlők a hibás meghajtó helyére betett új, üres meghajtót automatikusan fel tudják tölteni az eredeti adatokkal." wiki
Ha nem a "helyére" raknál hanem hozzá adnál egy + HDD-t a tömbhöz akkor már a rotating parity is 5 HDD -re kerülne elosztásra ha előtte 4-en (
Már persze ha engedne ilyet degraded mode -ban.) volt és ez 5. eltávolítása után meg vissza 4-re ha ilyet lehetne .

Olyat nem tud a RAID5 -hogy rámutatsz egy a tömbön kívüli HDD-re, hogy erre pakoljon össze mindent ami az egyik raid tömben lévő HDD -n van pláne nem fogja 2 hibásról össze rakosgatni pláne a Synoban nincs ilyen ...

Szóval az szép és jó amit állítasz csak éppen a RIAD5 nem tudja és a Syno sem tudja. Speciális mentő szoftverrel ezt megcsinálhatod csak az lehet többe kerül mint egy SOHO Synology ...

[ Szerkesztve ]

(#72036) gyuri81 válasza dkess (#72033) üzenetére


gyuri81
veterán

Azóta már 0-ra vettem a feltöltést...
Nem csak letöltések számát lehet maximalizálni? Az aktív torrenteket is? Na ilyen nem találtam a DS-ben...

(#72037) gyugyo79 válasza gyuri81 (#72036) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tesztből a megosztási arány eléri ... 0 -át rakd 1000000 -e pld. (tudom, hogy mind a 2 feltétel esetén kéne csak rögtön leállni a seednek, de azért nézd meg hátha)

[ Szerkesztve ]

(#72038) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#72037) üzenetére


gyugyo79
addikt

+
Az első hozzászólásodat nézve. Ja és az alapján ha egyszer beállítottad már manuálisan a 16881 -et mint külső port ami a NAS 16881-re mutat akkor utána a 16881 foglalt lesz az UPnP nem fogja tudni beállítani meg kb más sem ezért nem is azt állítja be #71978 (62245) .

Ha be tudod a portokat állítani és mint látom be tudod az UPnP -t ne használd ne engedélyezd a routereden. Kár vállalnod a használatával járó + kockázatot.

Tehát az első #71973 -ben lévő képen lévő beállításokból azt vedd ki és állítsd be manuálisan a port átirányítást (Később láttam, hogy jól le is ellenőrizted nyitva van e).
A BT protokol kódolást rakd automatikusra ha Magyarországról vagy olyan helyről / helyen használod ahol nem kell, kötelező a kódolás. Úgy olyan kliensekkel is beszél majd a tied akiknél ez nincs bekapcsolva meg olyanokkal is akiknél be van ...

A DHT -t látom azóta már kínodba bekapcsoltad azt kapcsold ki vissza ha használsz olyan oldalt ahol számít a feltöltési mennyiség + nem mellesleg szeretnéd, ha a kliensedben látható meg egyezzen az oldalon láthatóval.

(#72039) ArthurShelby válasza gyugyo79 (#72035) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mit tudtam elnézni?
Mindkettőt hibásnak jelezte. Emlékszem, mikor kivettem a hibás hdd-t és visszatettem a helyére az újat, és nem működött, be voltam csokizva, hogy minden adatom elveszett.
Miután betettem az 5. slotba az új hdd-t, a javítás már nem volt kiszürkülve, és meg tudtam javítani.

Ebben az állapotban egyébként még működő képes volt a nas, így végül első körben nem javítottam (miután kiderült, hogy egy sima hdd csere nem elég), hanem adatot mentettem.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72040) gyugyo79 válasza ArthurShelby (#72039) üzenetére


gyugyo79
addikt

Figyelj linkelj egy leírást, videót ahol mdadm al végig csinálják amit állítasz ("betettem az új hdd-t, és a 3-mas 4-es hibás hdd-k olvasható adataiból felépítette az új 3mas hdd-t." = 2 hibás hddből felépítenek 1 hibátlant) egy RAID5 -nél vagy Synologyn vagy bármin. 2db valóban hibás HDD -t maga a RAID5 nem állít, hogy le tud kezelni ...
A fenti képből például kb nem derül ki semmi azon túl, hogy a Synonak egy már nem aktuális felületén van hiba üzenet. Az sem, hogy amikor rádugtad a új HDD -t pld a 3. helyére azt jól dugtad e rá (mert ugye ez egy Xpeno) és nem azért nem tudtad pld javítani stb ...

Még a Syno is büszke lenne arra ha tudná azt amit írsz és ráadásul ha tudná akkor pld a tárhely növelésre berakott nagyobb HDD -nél ha van hely biztos nem első körben cseréltetnék a HDD-t és nem a biztonságosabb előbb létrehozzuk az újon a másolatát és utána csere ... Nem inkább előző kivesz (raid degraded ) új berak raid újraépít = szerncsejáték mert az jobb ...

[ Szerkesztve ]

(#72041) Patice


Patice
Topikgazda

Frissítettem a téma összefoglalót, betettem az elejére egy DSM7.0-ről szóló részt + linkeket.
Ha valamit esetleg hiányoltok belőle, akkor szóljatok nyugodtan! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#72042) #46824192 válasza Patice (#72041) üzenetére


#46824192
törölt tag

A lecserélt (nevet váltó) szolgáltatások már működnek ?

(#72043) Arolotifar válasza Patice (#72041) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszi szépen :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#72044) ZetorGumi válasza Magnat (#71992) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nekem is a 918+, 920+ mozgatja a fantáziám inkább. :)

Így legalább megerősítést kaptam, hogy az jó választás lesz.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#72045) Peathee válasza Statikus (#72029) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia,

DS1520+ ot nézve. Ma ez a komolyan vehető boltokban pl Oázis/Aqua 300.000ft
kint meg MEdiamarkt/Saturn párosban 750eur. de pl az amazon 729-ért adja.
355-ös EUR-ral számolva ez kb 40.000ft különbség ami már kiad egy plusz winyót is akár...

(#72046) Peathee válasza Patice (#72028) üzenetére


Peathee
aktív tag

Köszi! Írok nekik!

(#72047) sziszi-fuszi válasza Peathee (#72045) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bocsi, de szóljál ha kapsz valahol 355-ért eurót! Mert a bankközi piacon is 360 fölött. Ráadásul nem ebből adódik az árkülönbség, hanem a kicsiny hazánkban alkalmazott világrekorder áfa miatt. A garanciális ügyintézés pedig meglehetősen problémás lehet, ha itt szeretnéd a garit érvényesíteni. A magyar forgalmazót nem kötelezhetik a garanciális igény érvényesítésére, hacsak a gyártóval nincs ilyen megállapodása.

Mi alá kell írás?

(#72048) Sanyi.mTs válasza sziszi-fuszi (#72047) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha jól tudom, német MM-ben vett eszközöket lehet gariztatni magyar MM-ben.

(#72049) sziszi-fuszi válasza Sanyi.mTs (#72048) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Én nem hinném, hogy az MM magyar vállalatának kellene helyt állnia a német vállalat helyett. Fura lenne. Mert akkor visszaélésre is lehetőséget adna. Hiszen a javíthatatlan terméket vagy cserélni kell, vagy vissza kell adni a pénzt. S erről a vevő dönt. A dolog végig gondolását rád bízom! (S nem csak 100.000-es nagyságrendű eszköz létezik, hanem több milliós is!) Belföldre természeténél fogva igaz, amit írtál.

Mi alá kell írás?

(#72050) Gyarmati_ válasza sziszi-fuszi (#72049) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

En is úgy tudom hogy javítattni lehet, csere esetén viszont kint kell intézkedni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.