Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Fristi válasza Borisz76 (#34745) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Bocsánat, hogy ennyire körülményes vagyok, de akkor összefoglalom amit írtál, ahogy én értem :)
Hogy mg is tudjam csinálni :)

Vegyem ki a másodjára berakott lemezt, (ettől ugye az első lemez tartalma továbbra is megmarad?)
PC-n formázzam meg NTSF-re, ezáltal törlődik ugye a rajta lévő tükrözött adat.
Ha ez meg van, másoljam rá aNas-ról az első lemez tartalmát, így van egy mentésem.
Ezt követően, Az első lemez raid állapotát megváltoztatom Basic vagy alap kötetet létrehozva.
Ha elvesznek az adatok róla, rámásolom a kimentett meghajtóról.
Ezt követően berakom a második lemezt és ezt is Basic vagy alap kötetként hozzáadom?
Beletelik pár napba, de tényleg örülnék ha sikerülne így megoldanom.

(#34752) #56573440 válasza #29810560 (#34750) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem lesz raid 0. Max kötet méret nála 16 T.

Lemez 2 kivesz, formáz, betesz, basic kötet létrehoz. Adat átment majd lemez 1 szintén ki, formáz, basic kötet. Így 2*10 tb lesz, és majd kisakkozza a share-ek hogy férnek el melyiken. Raid 0 eleve két lemezt igényel minimum, egy lemezzel nem indítható. Meg itt ertelmetlen is.

[ Szerkesztve ]

(#34753) #29810560 válasza #56573440 (#34752) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK akkor itt a válasz Fristi kérdésére, már csak meg kell csinálnia. :K

[ Szerkesztve ]

(#34754) claire78 válasza #29810560 (#34753) üzenetére


claire78
senior tag

Leírtuk már hárman vagy négyszer, csak meg lesz a megoldás. :K :U

Más: HyperBackup riasztásokat küld mentéskor, megnézhető ez valahol, h mit törölt. mit adott hozzá?

(#34755) Borisz76 válasza Fristi (#34751) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , ez a legbiztosabb menete.

Annyi , hogy egy olyan lemezkezelőt kell a Win-re telepítened ami képes a már meglévő Ext4 fájlrendszert törölni / formázni.

MiniTool Partition Wizard

Particionáló programok

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34756) Fristi válasza #56573440 (#34752) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítséget, remélem meg tudom oldani a problémát.

(#34757) #29810560 válasza claire78 (#34754) üzenetére


#29810560
törölt tag

Bocs, hogy ilyen értetlen vagyok. :B Visszabutítanom még nem kellett semmit. :N

[ Szerkesztve ]

(#34758) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Fogas kérdés guruknak :)

Elkezdtem feltölteni a nas-t, viszont nagyon gyér a sebesség, mi lehet a gyenge láncszem?lsd kép

USB3 hdd dokkolóból olvasok nagy fájlokat
( 1080 és 720 filmeket, méretre 8-15 gigásokat )

Ez USB3 porton jön be egy elég jó laptopba
( 8gb ram, i7 proci, a cpu kihasználtsága 10% A RAM-é 40%, hyperX ssd-vel)

Onnan cat6 kábelen megy egy elég izmos gigabites asus routerbe
( ASUS RT-AC58U AC1300 Dual-Band Gigabit Wi-Fi Router )

A routerből pedig szintén cat6 kábelen a diskstation-be

Az átlag sebesség a béka segge alatt átlag 20Mbs/s

Mi a gyenge láncszem? Vagy ez megfelelő speed? :Y

Egyből a nas-ba azért nem akartam dugni mert csak usb2 van rajta, bár lehet hogy jobban jártam volna eddig egy nap alatt ment így fel 1,5tb

[ Szerkesztve ]

(#34759) daniel2121 válasza caris1 (#34667) üzenetére


daniel2121
senior tag

Vagy egy normális tv-ét.

(#34760) Pubszon


Pubszon
veterán

DS213j-hez ingyenesen hány IP kamerát lehet csatlakoztatni? 1 vagy 2?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34761) Borisz76 válasza Csokifalo (#34758) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez nagyon NEM megfelelő "speed" :N

Nézzél már egy Erőforrás figyelés-t a nas-on.
Lehet fut valamilyen folyamat a háttérben.

Közvetlen USB - Lapos másolás sebessége jó ?
Ha az jó akkor tuti , hogy gigabites a csatija a laposnak ?
Bár az is igaz, hogy 10/100-s Fast ethernet csati esetében meg kb 10 MB/s lenne a tempó.

Esetleg egy laptop SSD - NAS másolást is csinálhatnál.
Ezzel ki lehet hajtani a gigabites hálót 100%-n.

És akkor meg is van a bűnös az USB.
Driver, vagy csatlakozó hiba.....
Nekem régebben volt olyan is , hogy az usb3-t csak 2.0 sebességgel használta.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34762) Csokifalo válasza Borisz76 (#34761) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

mennyi lenne a jó speed?

(#34763) Borisz76 válasza Csokifalo (#34762) üzenetére


Borisz76
veterán

A gigabites hálózat elméleti sebessége 125 MB/s de a gyakorlatban ennyi nem lehet.
110-120 MB/s ha minden klappol.

Ezt a laptopodban lévő SSD simán tudja.
Valamint a NAS-ban található mai modern HDD-k is tudják a 100-130 Mb/s-t.
Típustól és töredezettségtől is függ. Van ami még többet is.
Raid-től is függ a sebesség ha be van állítva.

A külső USB3-as rack-nek is tudnia kell ezt a tempót.
Ha jól emlékszem az USB3.0 sebessége elméletileg 625 MB/s.

Tegyük fel, hogy SSD-ről másolsz a nasra.
SSD tud mondjuk 500 MB/s-t.
Nas mondjuk 200 MB/s-t.
Akkor is CSAK 110-120 MB/s-al fog menni a cucc mert a gigabites csatikon ennyi megy ki és be maximum.
Tehát ez a szűk keresztmetszet.

Amúgy most megnéztem és az USB2.0 elméleti max sebessége is 60 MB/s !
A gyakorlatban ez lehet olyan 30-40 MB/s.

De nálad kb 20MB/s van.....ezért is írtam , hogy valami nagyon nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34764) Csokifalo válasza Borisz76 (#34763) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

most bezartam a böngészőt a laptopon és felment 40-45-re de ez a plafon
usb2 porton ha hozzá csatlakoztatom holnap a rack-et mennyi lenne a jó? köszi

(#34765) Borisz76 válasza Csokifalo (#34764) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor meg van a bűnös.

Szinte biztos , hogy 2.0-s módban működik a laptopodra dugott rack.

A Winben a keresőbe írd be, hogy : eszközkezelő.

A felugró ablakban lesz felsorolva a géped alkatrészei, komponensei.
Ha valami mellett egy sárga felkiáltó jelet látsz, akkor az nem megfelelően működik.
Ez általában driver gond.

A laptop gyártó honlapjáról kellene az elérhető utolsó friss drivert letöltened.
Figyelve arra, hogy a Windowsodhoz jó legyen valamint , hogy 32 vagy 64 bites e az oprendszered.

Ha nincs frissítés, akkor dugd rá a NAS-ra a rack-et és a File Stationnal tudsz másolgatni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34766) Csokifalo válasza Borisz76 (#34765) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

köszi a tanácsokat, de nincs sehol sárga, win10 64-hez vannak leszedve a driverek
holnap ha lefut a másolás mérek szakaszokat és írok, hátha kiderül a bibi
file stationnál mennyi az ideális sebesség usb2-n direktbe rádugva a dokkoló a nas-ra?

[ Szerkesztve ]

(#34767) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag


(#34768) Borisz76 válasza Csokifalo (#34766) üzenetére


Borisz76
veterán

Az én nasomon 4 db USB 3.0 csatlakozó van.

Valamint van egy 6-7 éves 2 Tb-s Samsung M3 típusjelzésű külső vinyóm , amit biztonsági mentésre használok elsősorban. Nem mai darab és sokat is ment. Jelenleg kb 1Tb-nyi adatvan rajta , a DSM szerint valamivel több mint 420.000 fájl van a lemezen.

Tehát a NAS 1. kötetről ( 12*4 Tb HDD, SHR2 ) másoltam 1 nagy darab filmfájlt a külső meghajtóra.

A fájl mérete : 28680 MB ( BD Remux fájl )
Másolási idő : 272 mp
Átviteli sebesség : 105,4 BM/s

Második alkalommal már gyorsabban ment :

A fájl mérete : 28680 MB
Másolási idő : 262 mp
Átviteli sebesség : 109,4 MB/s

És utólag vettem észre :

Ment a víruskeresés a rendszeren mert időzítve futtatom éjszakánként.
Lehet megismétlem majd ha nincs "leterhelve" a rendszer.

Kipróbáltam a következőt is :
1. kötetről ( 12*4 Tb HDD, SHR2 ) másoltam a 2. kötetre ( 12*4 Tb HDD, SHR2 ).

A fájl mérete : 49658 MB
Másolási idő : 256 mp
Átviteli sebesség : 193,9 MB/s

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34769) Alex91 válasza Csokifalo (#34767) üzenetére


Alex91
félisten

Probald mar ki, hogy az ssd-rol mennyivel masol!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34770) Madwe válasza Borisz76 (#34765) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem még proci/ram limites a pcje oldalán s azért pörgött fel mert memoria/prociido szabadult fel?

(#34771) julius75


julius75
aktív tag

Töröltem, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#34772) Csokifalo válasza julius75 (#34771) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Köszi a segitseget mindenkinek, úgy tűnik laptop oldalon van valami gondom,kifelé másolva róla a dokkolóra majdnem 100-as sebesség lett, befelé maradt a 40-es..Nem tudom mi lehet a gond ha az ssd is hyperX-es?!
555MB/s az olvasási, 510MB/s az írási sebessége a kingston gyártója szerint

[ Szerkesztve ]

(#34773) Alex91 válasza Csokifalo (#34772) üzenetére


Alex91
félisten

Az SSD-rol masolj mar a NAS-ra, istenem :W !

Lehet, hogy a kulso HDD olvasasa a lassu...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34774) Fristi válasza Fristi (#34756) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Hát sajnos egyenlőre nem sikerül elindítani a folyamatot, mert kivettük a második lemezt, majd visszakapcsoltuk a Nas-t és narancssárgán villog az első fény és éktelenül csipog. Így most, elhalasztás céljából visszaraktuk a második lemezt, de a villogás, és csipogás továbbra is fennáll. Hétfő :) ráadásul távbelépéssel próbálkozom, úgy hogy nem jól indul.

(#34775) #56573440 válasza Fristi (#34774) üzenetére


#56573440
törölt tag

synology assistance látja? A csipogás rendben van mert megsérült a kötet raid 1 alól kivetted a lemezt így jogosan szól hogy az úgy nem jó. Ki lehet kapcsolni hogy nyígjon időszakosan amíg megcsináljátok a visszajelzést.

Ha így se indul el, és nem látszik, nos akkor valami kvanagy gebasz van, mert egy lemezzel is mennie kéne. HA nem látszik így se, nos akkor én kipróbálnám az első lemezt kivéve a másodikról indítani a történetet. De ne az első helyére tegyed hanem hagyd az eredeti helyén.

Olyan állat nincs hogy raid 1-ből kiesett egyik lemez esetében nem indul a rendszer.

(#34776) Fristi válasza #56573440 (#34775) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Látni a szerver tartalmát, működik, de csipog és villog, így is, hogy visszaraktuk ugyanúgy a második lemezt is. nem tudom, hogy a csipogás leállítható-e, amíg végigcsináljuk a folyamatot.

(#34777) #56573440 válasza Fristi (#34776) üzenetére


#56573440
törölt tag

Amikor bejelentkezel feldobja az ablakot, amiben ki tudod kapcsolni a csipogást.

(#34778) Borisz76 válasza Fristi (#34776) üzenetére


Borisz76
veterán

A villogás meg szerintem azért van, mert visszatetted a lemezt és most megpróbálja helyreállítani a kötetet.
Tároláskezelőben rá tudsz nézni a folyamatra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34779) Fristi válasza Borisz76 (#34778) üzenetére


Fristi
csendes újonc

Rendben, köszi szépen, megpróbálom.

(#34780) Csokifalo válasza Alex91 (#34773) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Ugyan úgy lassú volt, windows intézőben másoltam a nas-ra laptopról 40 alatt volt

(#34781) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Számomra ebben az SHR ben az a fura hogy 12 db 3 terrás lemezből 11 teljes értékűen tölthető és csak 3 Tb a mentés. Hogy tud 33 terra adatot vissza állítani 3 terrából?Mert oké hogy csak 3 terrát állít vissza ( 1 hdd-t ) de bármelyiket elvileg ami csak 33 terra

[ Szerkesztve ]

(#34782) #56573440 válasza Csokifalo (#34781) üzenetére


#56573440
törölt tag

A megoldás a raid 5 grafikus ábrázolása. Pont ezt csinálja az shr is 3 vagy több lemez esetében.

Képzelj el egy excel táblát. Van 12 oszlop és elkezded random számokkal feltölteni az első 11-et egy sorban, majd az egész összegét beírod a 12.-be. Ha kiesik egy oszlopod, akkor meg fogod tudni mondani, hogy abban a random oszlopban mi volt az eredeti értét hiszen tudod mennyi kell legyen a végeredmény, és mennyi van belőle meg.

Normálisan leírva meg wikin.

[ Szerkesztve ]

(#34783) #29810560 válasza Csokifalo (#34781) üzenetére


#29810560
törölt tag

Minden lemezen van adat is és a visszaállításhoz szükséges rész is. Nézz utána pl. a RAID 5-nek!

[ Szerkesztve ]

(#34784) FordFair válasza FordFair (#34573) üzenetére


FordFair
tag

Sziasztok!

Ebben a kérdésben tud valaki segíteni?

(#34573) FordFair

Köszi!

(#34785) #56573440 válasza FordFair (#34573) üzenetére


#56573440
törölt tag

1: Én személy szerint nem szeretem a greeneket nasban látni. De van aki meg simán használja és nincs vele gondja. Mondjuk nálam nem fáj feltétlenül a red felár, inkább megveszem azt jobb a békesség. Ha nem lesz rajta pótolhatatlan adat, márpedig gondolom ilyen egy lemezes megoldásnál nem lesz, nos akkor hajrá.

2: Alapvetően megnézheted a telepített programoknál a csomagkezelőben hogy melyik kötetre települtek. Ha a másikat veszed ki, nos a programok mennek tovább. Ha azt a vinyót húznád le amire a programok vannak telepítve... Akkor szívás

Volt itt valaki aki próbálta pc-n, vagy valami dokkban klónozni a meglévő lemezét egy nagyobb méretűre, de nem derült ki hogy siker volt e vagy sem. A beállításokat ki lehet menteni, ill azok megmaradnak minden lemezen de jobb a tuti, a maradék pár appot meg nem kunszt szerintem visszatenni...

[ Szerkesztve ]

(#34786) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

A héten fogok átvenni egy DS918+-t, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. Vettem hozzá +-ban memóriát, illetve kapok puszira tesómtól 2 db m.2-es ssd-t is. Gondolom úgy a legcélszerűbb ezeket belerakni, ha már előtte egyszer gyári konfiggal bekapcsoltam, vagy csapjak bele rögtön a lecsóba és már rögtön úgy kapcsoljam be először, hogy beletettem minden +-t amit szeretnék?

2. Sokat gondolkodtam, hogy hogyan legyenek a lemezek, végül arra jutottam, hogy mindegyik lemez egy-egy külön kötet legyen (1. kötet saját részre, 2. kötet barátnőmnek, 3. kötet vegyestartalommal úgy, hogy mindkettőnk elérje + a fontosabb adatok meglennének mindegyik köteten + egy külső vinyón) . 4 lemeznél érdemesebb-e valamilyen RAID-et alkalmazni inkább, vagy teljesen jó, hogy külön kötetet hozok létre? A fontos dolgokra lenne külön szinkron a kötetek között + külső HDD-re is. Így azért már nekem elég jónak tűnne, remélhetőleg nem minden hdd-m fog egyszerre lehalni.

3. Most egyelőre 3 lemezzel (6TB-os lemezek) fogom beüzemelni, azonban később tenném bele majd a 4.-et is. Ezt hogyan érdemes elvégezni, ha külön köteteket szeretnék? Beleteszem majd az összes lemezt indítás előtt egyben, vagy célszerűbb egyesével?

4. Megvalósítható-e az, hogy a később beletett lemezt külön DSM-el érjem el? Arra gondoltam, hogy erről a lemezről menne majd a torrent, illetve ahogy ismerem magam egy kis idő után szeretnék kísérletezgetni magával a DSM-el is, gondolok itt olyanra, mint béta verziók, SSH-n elérés, a beállítások bütykölése, stb..., az ilyen kísérletezgetéseket viszont már nem szívesen csinálnám úgy, hogy esetleg fontos adatok vannak rajta. Az az elképzelés, hogy a 3 először beletett lemezen futna a stabil DSM, aránylag biztonságosnak mondható beállításokkal, ezeket mondjuk nemis engedném ki a netre, de a 4., később beletett lemezt már igen. A torrent futhatna nyugodtan a 4. hdd-n, és a kész letöltéseket éjszakánként szinkronizálnám a három közül az egyik HDD-vel. Tehát végülis tudom-e úgy használni a NAS-t, mintha egy 3, illetve egy 1 bay-es külön NAS lenne?

Előre is köszi a válaszokat!

El Psy Kongroo

(#34787) FordFair válasza #56573440 (#34785) üzenetére


FordFair
tag

Köszi a választ!

Lehet, hogy az lenne a tiszta, ha újratelepíteném egy HDD-re.

Ilyenkor mi a menete a dolognak?
- backup a HDD-kről,
- beállítások mentése,
- kikapcs, aztán mindkettő HDD ki,
- HDD-k formázása,
- egyik HDD vissza, DSM telepítése,
- beállítások vissza (vagy nem)

A beállításokat hogyan lehet menteni?

[ Szerkesztve ]

(#34788) #56573440 válasza Véreshurka (#34786) üzenetére


#56573440
törölt tag

1: Nem tudom mire lesz, de a két m.2 kicsit overkillnek érződik. Azt csak cache-re tudod használni, tárterületnek nem. Bár ha ingyé' van...
Mindent pakolj bele nyugodtan, aztán mehet a telepítés

2: Szerintem teljesen jó ötlet, és simán működőképes. Ha nem a pótolhatatlan adatok lesznek túlsúlyban persze. Ha igen, akkor lehet érdemes a raid 5 vagy méginkább az shr 4 lemezen. Akkor sem a biztonság miatt, hanem mert esetleg kevesebb helyet buksz úgy. Egy shr vagy raid 5 alatt is meg tudod ezt oldani egyébként, hogy mindenkinek saját helye legyen, ugyanis te nem vinyót látsz a rendszerben ha "kívülről" nézed, hanem megosztott mappákat.

3: Simán mehet egyben vagy külön külön. A syno magától nem csinál semmit, csak amit mondasz neki. Basic kötetet hozzhat létre telepítéskor is, kérdezi mi legyen, csak ha next-next- finish-el mész neki akkor lesz az első kötet shr, mert az a default.

4: Nem. A dsm minden vinyó elejére kiírja magát, egymástól független köteteknél is. A programok telepítése az mindig a választott kötetre történik, beállíthatsz default helyet, vagy kézzel mindig amikor telepítenél rákérdez. Így maga a torrent kliens mehet a 4. vinyóra, és oda is dolgozhat. De külön dsm-et nem fogsz látni.

Van rá megoldás, bétás, és viszonylag érdekesen működik még a Virtual Machine Manager. Ebben tudsz iso-t mountolva linuxot, windowst, és dsm-et is virtualizálni. Játszottam vele egy keveset eddig minden egészen rendben volt, bár sok extra igény nem merült fel, ubi/mint egészen jól elzakatolt róla

[ Szerkesztve ]

(#34789) #56573440 válasza FordFair (#34787) üzenetére


#56573440
törölt tag

Control panel/update/configuration backup.

Pontosan. Bár mondom, ha a második lemezt veszed csak ki, akkor besípol meg visítozik, hogy eltűnt, törlöd a kötetet a kezelőből aztán minden marad a nyugiban.

Miért akarod az egészet újrakezdeni ha nem kell? Ha tényleg jól értem, és ugyanazt a vinyót tennéd bele vissza, akkor halál fölösleges kört futsz, bár gyakorolsz :D

(#34790) gyugyo79 válasza Véreshurka (#34786) üzenetére


gyugyo79
addikt

1. Rakj bele mindent nyugodtan az elején.

2. egy ideig tudtam csak követni amit szeretnél de ott elvesztettem a fonalat amikor a 4. HDD-hez értél. amivel nem tudom, hogy akarsz raidet :/
De amúgy igen csinálhatsz 4 külön kötetet vagy bármit amit szeretnél meg ha úgy érted, hogy a 1-2-3 kötet valamelyikéből meg a 4. lemezzel csinálnál egy raid1 -et és akkor lenne 1 köteted 1 lemez védelemmel meg 2 védelem nélkül akkor igen azt is lehet. Csak azt kell kitalálnod, hogy klasszikus raid irányba mennél tovább vagy SHR mert olyan kezdő kötetet kell csinálnod.De itt leírtam a hogyant.

3.Fentebb a minta mit kell csinálni, mindegy, hogy sorba rakod be őket vagy rögtön az elején vagy menet közben ... Talán azért jobb sorba hozzá adogatni amíg nem látod át a mit miérteket mert kevésbé lehet hibázni.

4.Normálisan nem (szerintem).
Tudsz egy másik Virtuális DSM -et létrehozni aminek tudsz adni sokféle képen tárterületet stb. De mindig a fő DSM lesz HOST és ez alatt fog futni és rendesen ez úgy lenne igazi amit akarsz, ha van egy HOST rendszer (ami nem egy komplett DSM) és a 2 DSM virtuálisan futna ez alatt. DE arra, hogy azt elnyomkodd kipróbálj mindent jó! Csak legyél tisztában a korlátokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34791) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hello kérdés. van egy bluetooth adapterem. mire lehet jó? tvvel nem utudott megbarátkozni, telefonra, és telóról nem tudok rá csatlakozni.

(#34792) biker válasza Véreshurka (#34786) üzenetére


biker
nagyúr

Az osszes hdd shr-be, és azon elkezdheted a kotetek kiosztasat. Kineknmekkora tar, milyen jogokkal

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34793) FordFair válasza #56573440 (#34789) üzenetére


FordFair
tag

Köszi!

Jó lenne előröl kezdeni a beállításokat és megcsinálni rendben, a felesleges dolgok nélkül + gyakorlás is, rámférne :)
+ tavaly volt valami adatvesztés (lehet, hogy áramszünet miatt),
+ a megosztásokban nem látok 1-2 mappát,
stb.

Az egyik HDD menne a szüleimnek veendő ds118-ba, a másikat megtartanám a 212j-ben.

+ Vennék egy 8TB WD red-et a 212-j-be gondolva a jövőre (ezzel csak az a probléma, hogy a synology oldala szerint: Ez a meghajtó kizárólag azon Synology NAS modellek merevlemeztálca-kialakításával kompatibilis, amelyek 2014 júniusától kerültek forgalomba.)

Igazából a 212j-t használnám addig, amíg megy + használható, aztán magamnak is vennék egy 1-lemezes NAS-t, mondjuk a DS118-at. A kérdés, hogy érdemes-e még a 212j-vel szórakoznom vagy váltsak én is már most ( + eladható-e esetleg a 212j + HDD-k).

(#34794) heroldbalu válasza Véreshurka (#34786) üzenetére


heroldbalu
tag

Én csak a 4. -re válaszolnék Neked.
Ha szeretnél kísérletezgetni akkor filerendszer szinten a BTRFS-t válaszd különben nem tudsz Virtual machine-t futtatni.
Virtualizálásra 2 lehetőséged is van a Virtual machine manager, vagy a docker. Mindegyikben tudsz DSM-et futtatni (nagyon egyszerűen, akár átlagos felhasználó szintjén is).

Én most a dockeres változatot próbálgatom éppen, nagyon könnyedén lehet belemászni a rendszer legmélyébe , és nincs kockázata, ha esetleg elrontasz valamit. A dockerben futtatott DSM-nek kevesebb erőforrás kell, és mappáiba is bele tudsz nézni, az eredeti DSM-en keresztül.

Synology, iPhone

(#34795) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Köszi mindenkinek a gyors választ!

(#34788) blackrulz: overkill az m.2, de ja, ha már ingyen hozzámvágták :)

(#34790) gyugyo79: 2 - 3 hónap múlva érkezik majd a 4. lemez is, azért is kérdeztem, hogy ha mind a 4 lemez meglesz akkor már talán érdemesebb lenne valamilyen raid-et alkalmaznom, ami ha az lesz akkor sztem SHR lesz.

"3.Fentebb a minta mit kell csinálni, mindegy, hogy sorba rakod be őket vagy rögtön az elején vagy menet közben ... Talán azért jobb sorba hozzá adogatni amíg nem látod át a mit miérteket mert kevésbé lehet hibázni."

Én is azért gondoltam, hogy sorban adom hozzá, hogy ne csak egyszer lássam a hogyant :K Azért tisztázzuk: sorba rakáskor azt érted, hogy működés közben, tehát bennt van az 1. lemez, feltelepítettem a DSM-et és rakom bele a 2. vinyót, vagy azt hogyha betettem az elsőt akkor NAS kikapcs, és úgy a 2. lemez, majd bekapcs...

(#34792) biker: igen, lehet így lesz, most kicsit többségben vannak azok akik raid-et ajánlják a külön kötetek helyett, de úgyis csak csütörtökön tudok majd elhozni mindent, addig még megszülöm :)

(#34794) heroldbalu: a fájlrendszer tuti BTRSF lesz, már csak a verziókövetés végett is :)

Memória akkor is mehet bele a legelején, ha elvileg nem támogatott a mennyisége? Elvileg a 918+ 8GB RAM-ig növelhető, de vannak akiknél szépen muzsikál 16 GB-al is, így beruháztam egy 2x8GB-os kitbe :D

El Psy Kongroo

(#34796) #56573440 válasza Véreshurka (#34795) üzenetére


#56573440
törölt tag

A raid technikailag akkor éri meg, ha az egyébként duplikált adatok mennyiségével eleve buknád azt a helyet szerintem. 4x3 tb esetén 3 tb eleve kuka. Ha 1.5 tb-nél kevesebb a szenzitív adat akkor nem éri nagyon meg. Ha de akkor hajrá. Bár tény hogy "kényelmesebb", de később ha kell a hely, akkor nyűgösebben bővíthető (shr esetén 2 lemezt kell kicserélni, addig nincs extra hely.)

Javasolt mindig kikapcsolni vinyó matatás előtt. Én a hot swappos lapokon se szerettem menet közben ha nem volt kötelező...

Rákeresel googlin volt akinek a 2x8-at simán megette gond nélkül.

(#34797) gyugyo79 válasza #56573440 (#34796) üzenetére


gyugyo79
addikt

A raid technikailag akkor éri meg ha megéri. Nálam ha a keresztbe mentésig szállna el a HDD többet buknék néha mint 1-2 HDD ára ezért nekem a sokszor 1-2 GB sem elérő adat mennyiségért már megéri a raid1 . Mert az RT míg a mentés az nem. Lehet valakinek csak az megéri, hogyha nem kell a nast újra rakni mert az a kötet száll el amire telepített/be állított mindent. Lehet valakinek a rendezett zene gyűjteménye tárolása megéri míg te (de én is tuti) megvonnád a vállad és letöltenéd újra az egészet ...

[ Szerkesztve ]

(#34798) Véreshurka válasza #56573440 (#34796) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ez a példa kellett, jó volt, köszi!

El Psy Kongroo

(#34799) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Ha valakinek belefér és van lehetősége a Virtual Machine Managerbe megnézné a DSM 6.1.4 vagy a 6.2 -be hozzá tudja e adni a http://packages.synocommunity.com/ -t a csomag forrásokhoz?

Nálam nem engedni -> Érvénytelen Hely -et ad mind a 2-ben

(#34800) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Nagy a sebesség különbség ha a NAS-ra másolok vagy az usb2-n rácsatlakoztatott winyóra? Illetve ha usb-n dugok rá rack-et akkor azt is lehet indexelni a médiaszerverbe gondolom, de nem lesz-e sebessség probléma ha filmezni akarok róla?Először 4 kötetet terveztem de végül hajlok az SHR-re, ki tudja mikor purcan ki egy winyó, viszont így "kevés" a 4 hely

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.