Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) #56573440 válasza Szoke1982 (#34550) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindenképp az újat venném ha nem kenyérre kell...

(#34552) Sanya válasza Szoke1982 (#34550) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mindkett arm magos, emiatt lehet gond az egyéb programokkal. de általánosságban nagyon jól elleszel vele.
Én a helyedben a 118-at venném.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34553) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Sikerült megint elérnem DS-ben a limitet

Viszont így tuti, hogy nem típus függő (Csak én hittem azt meg az, hogy 256-nál volt is csak rátett) , ráadásul most csak RSS -n át nem hajlandó többet hozzá adni.
Kicsit most rá is kerestem és csak tippek vannak egy fix pontot találtam, hogy csak sima "user" használatánál jön elő, és nálam is miután "átraktam" (egy admin jogú felhasználóval írtam be) az RSS -ket egyből ment tovább minden amit hozzá adtam egyből töltötte meg amire találat volt szűrésre azt is. Míg azzal a user-el ezeket már nem kezeli amivel eddig használtam.

(#34554) Pubszon válasza gyugyo79 (#34553) üzenetére


Pubszon
veterán

Komolyan nem elég ennyi torrent amit seedelni akarsz? :)
Nekem 5 napra van beállítva, utána törlődik a programból.
A kötelezőt seedelem, az arányom 20, emiatt nem is érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34555) gyugyo79 válasza Pubszon (#34554) üzenetére


gyugyo79
addikt

Örülj neki, hogy vannak olyanok is mint én ;)

(#34556) Pubszon válasza gyugyo79 (#34555) üzenetére


Pubszon
veterán

Jogos! :D

Mondjuk én is seedelnék többet/tovább ha nem 4mbps lenne a feltöltésem. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34557) Criton válasza gyugyo79 (#34553) üzenetére


Criton
veterán

Nálam eddig 117 megy napok óta, és eddig nem nyávogott a Download Station :R
Jelenlegi statom :)

[ Szerkesztve ]

(#34558) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Nas vásárlás előtt állok egy DS213j-t cserélek le a DS216play-t vettem volna de látom már kapható a DS218play is ami olcsóbb melyik lenne a jobb választás?

(#34559) LouiS22 válasza Ghost84 (#34558) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem a kérdésedben elrejtetted a választ is ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34560) Borisz76 válasza Ghost84 (#34558) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez nem is kérdés....
Az idei modellt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34561) hoember76


hoember76
újonc

Sziasztok,

Segítsetek kérlek, 212j nas-om van 1 hdd van benne, szombaton kaptam emailt, hogy elvesztette a kapcsolatot, ha próbálom bekapcsolni a lan zöld ledje 2-t villan és nem csinál semmit. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

(#34562) gyugyo79


gyugyo79
addikt

DSx18 - apollolake -hez innen letölthető egy két synocommunitys csomag ami a csomagkezelőbe még nincs bent. A hozzászólásokba ezeket meg lehet találni ha esetleg valakinek jól jönne :
transmission
jackett
nzbdrone
radarr

(#34563) Ghost84 válasza Borisz76 (#34560) üzenetére


Ghost84
aktív tag

:R :R

(#34564) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

LG Tv-n DLNA használata mellett, 2 problémám van (a NAS-al, de nem biztos, hogy azzal) mostanában:
1, néha a lejátszott mondjuk mp4 formátumú film lejátszása közben, random, hogy a filmben hol (nem csak egynél) kiírja a TV, hogy "az adott fájlformátum nem támogatott" és visszakerülök a DLNA kezelő felületére. A filmet újraindítva, gond nélkül végigmegy, ha folytatom onnan, ahol kivágott.
2, szintén lejátszás közben, egyszer csak kapok egy "eszköz lecsatlakoztatva" üzenetet, azaz a TV elveszíti a kapcsolatot a NAS-al. Mikor legutóbb ilyen volt, rögtön ránéztem mobilról, és a DS File-al gond nélkül be tudtam lépni, ebből azt gondolom, hogy nem a NAS hálózati csatlakozása a ludas, de fene tudja. Kb. fél perc múlva, ismét megjelenik a NAS mint DLNA eszköz, és tudom folytatni a lejátszást.

A TV wifin csatlakozik a NAS-hoz.
A routeren a közelmúltban frissítettem FW-t, korábban mintha ritkábban lettek volna ezek a problémák.

Találkozott bárki ezekkel? Ha igen, mi volt a megoldás?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Megoldásként médialejátszót nem szeretnék venni, ha egyszer 95%-ban rendben tudom használni a DLNA kapcsolatot. A TV-n az elérhető legújabb FW fut, bár az se túl friss sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34565) #29810560 válasza MrCsiT (#34564) üzenetére


#29810560
törölt tag

Router probléma. Időnként elveszik a DLNA kapcsolat.
(Amúgy én inkább drótos kapcsolatot használnék.)

(#34566) Alex91 válasza MrCsiT (#34564) üzenetére


Alex91
félisten

Ideiglenesen kosd mar osze kabellel a TV-t a routerrel! Ha nem szakad igy, akkor mar meg is van a ludas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34567) Patice válasza MrCsiT (#34564) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esetleg még megoldás lehet, ha a NAS-on DSM-ben a Médiaszerver beállításainál kisebbre veszed a DLNA szolgáltatás hirdetési intervallumát. Alapból, valami 900 másodperc rémlik. Hátha.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34568) dolá


dolá
csendes újonc

Üdv.
Teljesen amatőrként próbálkozok és nem sikerül egy másik gépről a NAS-t meglátni (216-os) Próbáltam utánakeresni és azt találtam, hogy valahol itt :Vezérlőpult > Külső hozzáférés > Router beállítása >
kellene beállítani dolgokat, de nekem már olyan sincs a vezérlőpulton belül, hogy külső hozzáférés. Telekomos szutykom van + a több gép + tv miatt egy elosztó router (TP-Link) Ha valaki megszán és tudna valami tippet adni azt megköszönöm.

(#34569) Madwe válasza dolá (#34568) üzenetére


Madwe
nagyúr

Adj fix ip címet a nasodnak a routereden. Ezt valahol a dhcp reservation címszó alatt keresd, lan részen pl.
Ha megvan a fix ip cím, akkor tudod hálózati meghajtóként csatolni a gépre, keress rá itt fórumban, sokszor leírtuk már a menetét.

A vezérlőpultos részt a syno dsmjében keresd, ne a routereden :)

(#34564) MrCsiT smbt vagy nfst nem kezel a tévéd? sokkal jobb mint a dlna. vagy esetleg ds video vagy plex app nincs rá? nem írtad h milyen rendszer fut rajta, webos vagy régebbi?

[ Szerkesztve ]

(#34570) kulu22


kulu22
aktív tag

Sziasztok! Azt vettem észre most már többedszer, hogy a Hyper backup mentési feladata sikertelen, ha a lokál hálózaton nem elérhető az internet. A cél egy másik Syno nas Hyper Backup Valut-ja, ugyanazon a subneten. A mentendő cuccok helyi mappák, MariaDB, MailPlus szerver, CardDav szerver, Clendar és a nas konfig. Mindkét nason (916+ és 116) a legfrissebb szoftver fut, fix ip beállításokkal. Van valami ötlet, hogy miért csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#34571) Madwe válasza kulu22 (#34570) üzenetére


Madwe
nagyúr

A célnas helyét gondolom belső ip címmel vetted fel, s nem ddnssel/quickconnecttel?

(#34572) kulu22 válasza Madwe (#34571) üzenetére


kulu22
aktív tag

Persze. Minden IP alapú a belső hálón. Közben az jutott eszembe, hogy nem lehetséges hogy a cél nas tanúsítványát próbálja validálni, és ha nem tudja akkor beledöglik?

Szerk: néznem kellett volna a logot. A MailPlus liszenszét próbálja ellenőrizni mentéskor. Kiveszem külön feladatba.

[ Szerkesztve ]

(#34573) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

A 212j NAS-ban 2 x 2TB WD Green van, mindkettő alap/basic-ben (Kötet 1 / Kötet 2).
Az egyik HDD-t kivenném, jelenleg elég egy is, illetve szüleimnek vásárolnék egy ds218-at, abba tenném bele a kivett darabot.

A kérdéseim:
1. Jó lehet-e HDD-nek továbbra is a 2TB-os WD Green? 2012-ben vettem ezeket, a synology hibátlannak jelzi a rendszert a tároláskezelőben, illetve az egyik HDD-n 1 hibás szektort jelez (2015 óta).

2. Hogy tudom kivenni az egyik HDD-t, hogy a rendszer, programok, beállítások megmaradjanak? Mit kell csinálnom?
Tároláskezelő/Kötet: eltávolítás? vagy Tároláskezelő/Lemezcsoport: eltávolítás? és/vagy Tároláskezelő/iSCI LUN: eltávolítás?

Ha a kötet eltávolítására megyek rá az alábbi képeket adja:



Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#34574) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok,

Mi a legolcsóbb, elfogadható minőségű wifis kamera amit a synology nas kezel?!

Üdv: Csabee.

(#34575) LouiS22 válasza Csabee. (#34574) üzenetére


LouiS22
veterán

Mit jelent az elfogadható minőség? Szubjektív kérdés nagyon. Mit szeretnél elérni? Milyen igények vannak? Tudjon forogni, vagy elég csak fix szögben látó kamera?

Lényegében majd' minden IP kamerát képes kezelni a NAS (sok olyat is, ami ninsc a hivatalosan támogatott listán pl.).

Pl. a 20 eurós Xiaomi kockakamerát is röhögve kezeli (kis barkácsolással ;) - értsd: memóriakártyáról fut egy custom firmware, ezzel kiiktatva a kínai cloudot).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34576) Csabee. válasza LouiS22 (#34575) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Otthoni használatra, kiraknám pl kültérre tesztképp. 10-20e Ft-ért lehet olyat kapni amit tuti kezel?
Emag

Üdv: Csabee.

(#34577) LouiS22 válasza Csabee. (#34576) üzenetére


LouiS22
veterán

A kültér két szempontból lutri:

1. tudsz neki megfelelő áramellátást biztosítani?
2. tudod védeni az időjárás viszontagságai elől (értsd az eső/víz és az áram nem feltétlen vannak barátságban :D)?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34578) Parson


Parson
addikt

Srácok, ne nevessetek ki, de csak most jutottam el oda, hogy a tőlem távol lévő NAS-ba - DS212j - DSM 6.0.2-8451 Update 7 - a 4 terrás vinyo mellé betegyem a párját. Szépen fel is áll a rendszer, elindul, de inicializálni kellene az uj vinyót ahhoz, hogy hozzáadjam az SHR kötethez. Na most itt van a kutya elásva, mert sehol a jó életben nem találom ezt az opciót. :W :W :W Vki mondja már meg légyszi. Köszi előre is. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#34579) LouiS22 válasza Parson (#34578) üzenetére


LouiS22
veterán

Tároláskezelő/ azon belül HDD almenü ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34580) Parson válasza LouiS22 (#34579) üzenetére


Parson
addikt

És ott 'Secure Erase'? Ez mintha régen Initializing volt vagy mi.... nem szivesen veszitenék most adatot, azért kérdem ennyire aprólékosan.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#34581) gyugyo79 válasza Parson (#34580) üzenetére


gyugyo79
addikt

Itt alól képekkel

(#34582) LouiS22 válasza Parson (#34580) üzenetére


LouiS22
veterán

Na, közben megjött a válasz alább .)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34583) Parson válasza gyugyo79 (#34581) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, de én nem raid tipust szeretnék váltani, hanem egy vadi uj vinyot adni a meglévő SHR kötethez, ehhez pedig inicializálni a vinyot.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#34584) LouiS22 válasza Parson (#34583) üzenetére


LouiS22
veterán

Az Expand the volume opció nem aktív? És teljesen szűz vinyót raksz bele? Biztosan nincs rajta semmi adat és azért a secure erease lehetőség? (csak kérdezem)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34585) Parson válasza LouiS22 (#34584) üzenetére


Parson
addikt

Nem, minden szürke, csak a javitás aktiv, ami alatt csak a már használt vinyo van. Egyértelmüen itt kell majd hozzáaadni a második vinyot, ha az már inicializálva van.

Sorry mindenkitől, én vagyok már fáradt. :W javitás alatt valóoban a vadi uj vinyo volt. Már fut a folyamat. Köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#34586) gyugyo79 válasza Parson (#34583) üzenetére


gyugyo79
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#34587) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, már-már azt hittem, hogy megoldottam az áramkiesés utáni rendszerpartíció-halált. kivettem az egyik hdd-t lezúztam, visszaraktam, visszatükrözött, szöszölt egy fél napot és azt mondta magáról (DS214play).

de azóta is leakad néha, néha hálózaton nem elérhető, néha nem is pingel, ha be tudok lépni, akkor applikációk nagyon lassan töltődnek. ping néha stabilan <1ms, de gyakran felurgik a tizedmp-s tartományba, olyankor nem tudom az adminfelületet megnyitni.
amikor éppen be tudok lépni a lemezeket/kötetet jónak mutatja.

lehet h a NAS maga sérült, vagy a lemez még mindig hibás és leterheli?
bármi ötlet?

- no es importante -

(#34588) #29810560 válasza Sixkiller6 (#34587) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kapcsold be az erőforrás figyelése "kütyüt"/info ablakot. Ott láthatod, hogy mikor van elfoglalva és mennyire. Az Erőforrás figyelése ablak Folyamatok menüjében meg láthatod, hogy mivel molyol.

Szerintem még mindig rendezgeti magát. :)

Amennyiben a kötetet jónak mutatja, akkor az jó. Amúgy a szünetmentesen kívül, kellene róla egy backup. Legalább is a fontos dolgokról/adatokról, amik nehezen reprodukálhatók. ... ha, nyugodtan akarsz aludni ezentúl.

[ Szerkesztve ]

(#34589) #29810560 válasza Sixkiller6 (#34587) üzenetére


#29810560
törölt tag

Még egy kérdés motoszkál bennem. Fix IP címet (a router által kiosztott bérelt DHCP IP-t) kap az a NAS a belső hálón? :F

(#34590) Sixkiller6 válasza #29810560 (#34589) üzenetére


Sixkiller6
őstag

lehet h még mindig magát szedi rendbe, most stabilan <1ms-sel pingel, felülete is hasít.

nem fix ip-vel megy, de elég sokáig van rezerválva, soha nem volt másik ip-je. mondjuk lehet h ideje lenne neki kiosztani fixen.

nagyon köszönöm a támogatást!

- no es importante -

(#34591) #29810560 válasza Sixkiller6 (#34590) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben a router a DHCP keretein belül bérelt IP-t oszt ki neki akkor az FIX ill. egész pontosan kvázi fix, mert mindig ugyanazt az IP-t kapja.
Nem kell hozzányúlni, jó az úgy. Csak azt hittem hogy esetleg változik az IP-je, de ha nem akkor jó. :)

(#34592) dolá válasza Madwe (#34569) üzenetére


dolá
csendes újonc

Köszönöm. Megfogadom a tanácsot és turizok az alapján

(#34593) Madwe válasza Sixkiller6 (#34587) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ilyenkor szerintem nem is az adatokkal van gond, hanem a dsm omlott össze... Ha nincs nehezen beállítható appod, lehet érdemes resetelni teljesen (4mp reset gomb, elengedés sípol, majd megint 4mpig reset gomb, elengedés sípol majd utána sípol megint 2t talán) ilyenkor dsmet nulláról tudod telepíteni, de az adataimat valszeg meg tudod tartani (nyilván a fontosak az előtte érdemes lementeni)

(#34594) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Eaton Ellipse 600-al van valakinek tapasztalata? Le tudja kapcsolni a nas-t?

(#34595) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Ha valakinek be vannak kapcsolva a béta verziók megjelenítése és a csomag frissítés után nem mutat semmit a csomag kezelési központ csak arra kér, hogy a hálózat beállításokat nézd át akkor elég kikapcsolni a Béta Verziókat, ez után megjelenik minden és ha ez után vissza van kapcsolva a Béta verziók megjelenítése akkor azokat is mutatni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#34596) Csabee. válasza LouiS22 (#34577) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Persze megoldott ag is! De egy beltérit is tesztelnék.. de olyat vennék kizárólag amivel van már tapasztalat.

Üdv: Csabee.

(#34597) Herli


Herli
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Synology NAS 115j jezlésű NAS-om, és ehhez szeretnék bittorrent sync-et telepíteni( vagy valami hasonló appot), viszont az op-rendszeren belül nem találom a bővítmények között. Hogyan tudom mégis feltelepíteni? A cél az lenne, hogyha nagy fájlokat szinkronizálok neten keresztül, és közben megszakad a letöltés, pl egy gép újraindítás miatt, akkor ne kelljen elölről kezdenem a szinkronizálást.
Esetleg helyette olyan program is jó lenne, amivel szétdarabolhatom a nagy fájlokat. Minden segítséget szívesen fogadnék.

(#34598) gyugyo79 válasza Herli (#34597) üzenetére


gyugyo79
addikt

Fura mert elvileg van a tiedre.
Lehet be kell kapcsolni, hogy mutassa a beta kat is? De első körbe a megbízhatósági szintnél rakd át
Synology és megbízhatóra ha csak Synologyn van. Vagy Bármelyikre ...

[ Szerkesztve ]

(#34599) #29810560 válasza bozsozso (#34594) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hát a Synology UPS kompatibilitási listáján nem szerepel. (Persze attól még működhet vele.)

... de, van egyáltalán USB-s kommunikációs port ezen a szünetmentesen? ...mert, ha nincs akkor esélytelen, ugyanis a Synology NAS-ok azon kommunikálnak a(z) UPS-el.

(#34600) Borisz76 válasza bozsozso (#34594) üzenetére


Borisz76
veterán

Én régebben rákérdeztem a Szünetmentes tápegységek topikjában és az APC gyártótól a "Smart" szériát ajánlották.

Bár azóta sem vettem.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.