Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) wolf033 válasza Bence_ (#90975) üzenetére


wolf033
senior tag

Tegnap gyúrtam egy kicsit a nast de a Samu továbbra sem látja. Eszközlistában benne van a tv.

(#91002) Patice válasza devil-k (#90997) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nascompares hírlevélben már olvastam róla.
Jó cuccnak tűnik, még nem néztem meg, mennyibe fájna.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91003) Patice válasza wolf033 (#91001) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy hálózatban vannak a TV-k és a NAS?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91004) Ablakos


Ablakos
őstag

A fileStation -> sharedFolder alatt kiválasztott fájloknál hiába választom a download lehetőséget semmi sem történik. Webes felületen nem sikerül a letöltés. (admin jogú felhsználó)
Mit kell még állítani, hogy sikeredjen?

(#91005) wolf033 válasza Patice (#91003) üzenetére


wolf033
senior tag

Igen és a nas eszközlistában ott is van a tv de a tv-n nem látom a nast. Érdekes, hogy a Sony meg az LG minden fajta baszkurálás nélkül látja csak ez a köcsög Samu nem hajlandó foglalkozni vele. Tökre megérte megvenni ezt a tv-t. :W

(#91006) pkaresz válasza wolf033 (#91005) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nekem is Smsung van, és látja, egy ki- be kapcs volt már? Wifin néha elfelejtheti.
TV ki-be kapcs!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#91007) wolf033 válasza pkaresz (#91006) üzenetére


wolf033
senior tag

Sajna ez sem segített. Este volt ki-be kapcs. A tv-n a nasnak ott kell megjelennie ahol a wifit mutatja?

(#91008) Bence_ válasza wolf033 (#91001) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Pipa is ott van a sorban?
Bocsi a kérdésért :F

(#91009) wolf033 válasza Bence_ (#91008) üzenetére


wolf033
senior tag

Szia!
Próbáltam úgyis, hogy bent volt a pipa meg úgyis, hogy kivettem a pipát.

(#91010) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Jó régen jártam már itt, de most egy kis segítséget szeretnék kérni.

Vásároltam egy VPN előfizetést, tökéletesen működik gépen, telefonon, tableten, egyszóval mindenen.

Beállítottam ezt a VPN-t a Nas-on is, ami sikerült is. És most jön a DE!
Rögtön letiltotta a nas a port továbbítási szabályokat.

Amikor a vezérlőpult - külső hozzáférés - router beállításra mentem, ahol bevoltak állítva a portok, kidobta egy kis ablakba, hogy nem alapértelmezett az átjáró, szeretném-e beállítani. (itt semmi más lehetőségem nem volt)

Nyilván be akartam állítani, és akkor átvitt a vezérlőpult - külső hozzáférés - hálózat részre, ahol az alapértelmezett átjáró a VPN volt.

Egy kicsit megkeveredtem. Most akkor mit is kellene csinálnom?
Nyilván így nincs külső elérés sem a szerveren.

Valakinek esetleg van ötlete?

(#91011) pkaresz válasza wolf033 (#91007) üzenetére


pkaresz
senior tag

Csatlakoztatott eszközök menünél a sorban,.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#91012) wolf033 válasza pkaresz (#91011) üzenetére


wolf033
senior tag

Ott ki van pipálva.

(#91013) -Maujuri- válasza Spy89 (#90998) üzenetére

Szia. Én a play áruházból simán telepítettem droid 14 alatt.

(#91014) ratcache válasza -Maujuri- (#91013) üzenetére


ratcache
aktív tag

nekem is régebben fent volt - Reddit-en írták, hogy új telepítés már nem megy, akinek megvolt, az még eléri.

(#91015) krealon válasza Boss81 (#91010) üzenetére


krealon
veterán

"Vásároltam egy VPN előfizetést
[...]
Amikor a vezérlőpult - külső hozzáférés"

A VPN előfizetés arra van, hogy kívülről ne legyen hozzáférés a helyi hálózaton lévő eszközökhöz.
Ehhez képest külső elérést próbálsz beállítani.

A kettő együtt nem lehetséges.
Döntsd el mi a célod.

(#91016) AiRLAC válasza krealon (#91015) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet külső hozzáférés is mondjuk egy anonymus szolgáltatás vagy geo blokkolás átugrásához.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91017) krealon válasza AiRLAC (#91016) üzenetére


krealon
veterán

"Lehet külső hozzáférés is mondjuk egy anonymus szolgáltatás vagy geo blokkolás átugrásához."

Ezek belülről kifelé irányú kapcsolat kezdeményező esetek (LAN --> internet).

A külső hozzáférés az internet --> LAN irányt (vagyis az általad említettek ellenkezőjét) jelenti (LAN-ra csatlakozott szerver elérése az internetről vagy például aktív torrent kliens).

(#91018) ekkold válasza winotto (#90995) üzenetére


ekkold
őstag

Rákerestem DS770+ ra, és gyakorlatilag nincs értelmes találat. Biztos, hogy ez a típusa? Küldj egy linket róla légyszíves!

(#91019) Borisz76 válasza ekkold (#91018) üzenetére


Borisz76
veterán

DS770

2 fiókos + 5 fiókos bővítő , 1970 vagy 2070-ben gyártott.

Na ezért nem találod !....Mert nem létező modell.
Valami el lett írva a típus számban!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91020) AiRLAC válasza ekkold (#91018) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS710+ volt az eredeti posztban

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91021) ekkold válasza winotto (#90995) üzenetére


ekkold
őstag

Kicsit kutattam a neten, és azt találtam, hogy volt akinek sikerült DS710+ra feltenni ujabb DSM-et. A gyártó ugyan nem támogatja márt ezt a modellt, de a hardver tulajdonképpen simán alkalmas lenne újabb rendszer futtatására is. Viszont ehhez kell némi hardveres hekkelés, ugyanis az alaplapon levő FLASH helyére kötött be egy pendrájvot (több tipust kipróbált mire sikerült olyat találni ami kompatibilis volt, és működött). Ezután lényegében XPenology-t telepített, azaz elhitette a rendszerrel, hogy másmilyen vas van alatta. Ha nem tudod mi az a XPenology: [link] de van itt a fórumon komplett téma is erről: [link]
Jó kis kihívásnak tűnik, de a kockázat nem nagy, mert így alaphelyzetnem már nem sokat ér az a NAS, ha meg sikeres a buherálás, akkor meg még használható lehet. Persze kérdés, hogyan viszonyulsz az ilyen hekkelésekhez.

(#91023) Borisz76 válasza attilanatina (#91022) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt nem szoktunk adás/vétel-el foglalkozni...általában.

Próbáld itt : [https://hardverapro.hu/index.html]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91024) Tyson5


Tyson5
tag

Az a tervem, hogy egy synology nasról hetente backupolok rsync-vel egy távoli raspberry pi szerverre. Ezt l2tp/ipsec vpn-el tervezem megvalósítani. A nas 24/24 ezen a vpn-en lenne, soha nem cdatlakoznék le róla.
továbbá openVPN szervert futtatnék a rpi-n, valamint a nas-on, amivel néha én jelentkezek fel rájuk

kérdéseim:
- lehet 24/24 csatlakoztatva egymáshoz l2tp/ipsec vpn-el?
-egyszerre futhat a rpi-n és a synology ds224+ nason l2tp/ipsec és openvpn szerver?
- már egyszer kérdeztem, de nem kaptam választ, hogy létezik más járható megoldás távoli backupra egy rpi szerverre?

Másik kérdés:
google photo tudja (vagy tudta pár éve mikor használtam) a fotók auto tömörítését, így az amúgy értelmetlenül nagy ~4-5-6MB méretű képeket letömöríti ~1-2MB vagy még kisebb méretűre. A synology photos tudja? van erre valami "lájfhekk?"

[ Szerkesztve ]

(#91025) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Tisztelt urak, hölgyek.
Hogy lehet Plex szerver esetén megoldani azt hogy az eredetileg telepítet kötet 1-röl átkerüljön az egész a kötet 4-re?
A lényeg, hogy a meghajtót cserélném, de nem szeretném ha mindent újra be kellene állítani, és a filmes adatbázist újra le kellene keresni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#91026) winotto válasza ekkold (#91018) üzenetére


winotto
tag

Igen Ds710+
Átolvasom, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#91027) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!

Van egy 718+-os NAS-om. 2 db 6 TB-os winchester van benne. Most értesített a NAS, hogy a kötet összeomlott. A winchestereket hibátlannak írja a tároláskezelő. Most kikapcsoltam. Pillanatnyilag az anyagaim le vannak mentve. A kötetet el kell távolítani és létrehozni egyet? Konfigurációs file-t érdemes még ilyenkor lementeni? Van konfigurációs file-om, kb. fél éves. Ha új kötet lesz, honnan "indulok" ? A csomagok is elvesznek?
Köszönöm a válaszokat.

(#91028) Multibit válasza poirot (#91027) üzenetére


Multibit
veterán

Reménykedni lehet a HDD tovább használatában, megbízni benne nem. Lásd, ugyanígy jártam én is (szintén DS718+). Visszatöltheted a konfigot, de a csomagok elvesznek.

(#91029) poirot válasza Multibit (#91028) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a választ. Akkor azt mondod, hogy cseréljem le a winchestereket ?

(#91030) z67


z67
őstag

Szeretnék segítséget kérni Tőletek abban, hogy hogyan lenne legegyszerűbb egy DS216play-ről DS220+-ra költözni? Ugyanazt a 2 db HDD-t szeretném használni, szintén SHR-ben, de már nem ext4-ben használnám, hanem btrfs-ben. Vagyis nem elég áttenni a lemezeket gondolom. Hyper Backupot tudok készíteni egy másik hálózati eszközre. Viszont az összes családi fotó ezeken a lemezeken van, ezért nem szeretnék adatot veszteni. A Hyper Backup elvileg mindent ment, csak vissza kell állítani? Van ennél jobb megoldás?

Nagyon köszönöm :R :R :R

(#91031) Multibit válasza poirot (#91029) üzenetére


Multibit
veterán

Próbálkozni lehet az újra használattal. Én is azt tettem. Nekem nem sikerült a mutatvány.

(#91032) Multibit válasza z67 (#91030) üzenetére


Multibit
veterán

Viszont az összes családi fotó ezeken a lemezeken van
Ez nem gond, hiszen vannak biztonsági mentéseid. Igaz?

(#91033) PhoenixK válasza poirot (#91029) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nézd meg a SMART értékeket, akár külső progival (pl. HDSentinel)
Szerintem csak az egyik lemez adja meg magát, a kettő együtt valószínűtlen egyszerre.
Tükörben volt a két lemez? (Raid 1 / SHR)

Lemaradt: Ha tükrözve van, de az egyik lemez hibás, akkor simán csere, és újra lehet építeni a megmaradt lemezről.

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#91034) poirot válasza Multibit (#91031) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a választ. Akkor lehetséges, hogy ki kell cserélnem a winchestereket.
Viszont van egy olyan gondom, hogy megszeretnék maradni a DSM 6.2-ön, régebben itt már kifejtettem, hogy van egy internetes rádióm, Logitech, amihez a csomagok már nem támogatottak, a Perl nyelvnél is felhívja a figyelmet, hogy ne frissítsem, mert akkor nem fog müködni a Logitech Media Szerver, így letöltöttem a legutolsó media szerver és a perl spk csomagot és avval használom.
Szóval, a kérdésem, ha új winchestereket rakok majd bele, hogy lehet a DSM 6.2-nél maradni?

PhoenixK :
BTFRS-ben van.
Akkor kiveszem, sentinellel megnézem, és amelyiket rossznak itéli, csak azt cserélni. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#91035) z67 válasza Multibit (#91032) üzenetére


z67
őstag

Hogy is mondjam. Betörésre, tűzre nem készültem, úgy gondoltam az SHR-rel biztonságban van.

Ez a NAS a netre nem néz ki, arra van egy 423+

[ Szerkesztve ]

(#91036) PhoenixK válasza poirot (#91034) üzenetére


PhoenixK
őstag

A BTRFS az filerendszer.
A kötet típusa a lényeg, ott derül ki, mi is a helyzet.
Tudsz mutatni egy screenshot-ot a tároláskezelöröl?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#91037) AiRLAC válasza poirot (#91034) üzenetére


AiRLAC
addikt

Docker alá van már LMS régóta, miért nem használod azt?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91038) AiRLAC válasza z67 (#91030) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy lemezt kiveszel, átteszed a DS220+-ba, létrehozol egy SHR kötetet, btrfs-t létrehozod, bekonfigurálod a rendszert, majd File Station-nel becsatolod a DS216 megosztásait, átmásolod az adatokat. Végül átteszed a másik lemezt is és hozzáadod az SHR-hez, megvárod amíg tükröz, örül.

Vagy veszel még egy (kettő) HDD-t és azzal csinálod a fentit.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91039) poirot válasza PhoenixK (#91036) üzenetére


poirot
senior tag

A tarolokezelo
[kép]

AiRLAC : A dockerhez nem értek, meg erről nem is tudtam.

(#91040) AiRLAC válasza poirot (#91039) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hosszú távon érdemes megtanulni, most már kb. minden fut rajta (ha támogatott).
Synology-n DSM 6.2-nél még Dockernek hívják, DSM 7-től már Container Station.
Tegyél vele egy próbát 6.2 alatt és ha működik akkor végre upgradelhetsz ;)

A képed alapján a két lemez egy SHR tükörben van, ez jó. A lemezek SMART adatai mit mondanak? Ott lehet már megmondja melyik a hibás. Ha nem, csináltass velük egy hosszú tesztet és kiderül. Áramszünet nem volt mostanában?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#91041) poirot válasza AiRLAC (#91040) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszokat. A SMART adatokat meg fogom nézni. Van szünetmentesem, remélhetőleg az kivédte. Este felé nekiállok.
Kiveszem a lemezeket, windows alatt a HDD Sentinellel megnézem a SMART értékeket, és az alapján remélhetőleg kiderül, hogy melyiket kell cserélni.
Van is itthon egy 6 TB-os lemezem, azt fel tudom majd szabadítani.
A sorrendiségre figyelve, visszarakom a feltehetőleg jót és az ugyanolyan méretű új vinyót.
Utána hogyan tovább? Hogy az adataim is megmaradjanak, ha lehet szájbarágósan. :)
Köszönöm szépen.

(#91042) z67 válasza AiRLAC (#91038) üzenetére


z67
őstag

Jaj de nagyon köszönöm, nekem is volt ilyen az agyamban. Nyomok azért egy hyper backupot és utána így lesz. :R :R :R :R :R

(#91043) PhoenixK válasza poirot (#91039) üzenetére


PhoenixK
őstag

Na én itt nem látok hibát... Pontosan mi volt a hiba, és mit csináltál?

A HDS-hez nem kell a lemezeket kivenni.
HDS Linux verzió: link

A 718+-hoz ez kell: Hard Disk Sentinel 64-bit Linux változat
Ezt akár simán a Windows alatt is ki tudod csomagolni.

Másold fel a kötetedre, majd a feladatütemezöböl futtathatod is:
/volume1/Mappa/HDSentinel -r /volume1/Mappa/hdsreport.html -html

a "Mappa" helyére természetesen a te megosztásod kerül, ahová a file-t lementetted.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#91044) tobias40 válasza merqree (#90992) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt egyébbként miért jó NAS-on futtatni,illetve te mire használod?
Nas-ra így tudsz felvételt rögzíteni pl.?

(#91045) poirot válasza PhoenixK (#91043) üzenetére


poirot
senior tag

Egy nagy mentésben voltam a NAS-ról, végeztem és már töröltem a file-okat, mikor bejött ez a hiba tegnap éjjel.

Köszönöm.
Na gyorsan lefuttattam.

Szövegesen, ha túl hosszú, kérem törölje az admin.

Examining hard disk configuration ...
HDD Device 0: /dev/hda
HDD Model ID : ST6000VN0033-2EE110
HDD Serial No: ZAD8D7JA
HDD Revision : SC60
HDD Size : 5723167 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 37 °C
Highest Temp.: 44 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1562 days, 18 hours
Est. lifetime: more than 262 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.
HDD Device 1: /dev/sda
HDD Model ID : ST6000VN0033-2EE110
HDD Serial No: ZAD8D7JA
HDD Revision : SC60
HDD Size : 5723167 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 37 °C
Highest Temp.: 44 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1562 days, 18 hours
Est. lifetime: more than 262 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.
HDD Device 2: /dev/sdb
HDD Model ID : ST6000VX001-2BD186
HDD Serial No: ZCT16HC6
HDD Revision : CV11
HDD Size : 5723167 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 35 °C
Highest Temp.: 41 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 1562 days, 17 hours
Est. lifetime: more than 262 days
The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors.
No actions needed.
Report file saved as: /volume1/video/hdsreport.html

[ Szerkesztve ]

(#91046) merqree válasza tobias40 (#91044) üzenetére


merqree
őstag

A NAS 7/24ben megy nálam, mivel arra mennek a telefonok (iPhone) fényképei (SynolgyDrive segítségével, és nem DS Photoval), a SynologyDrive-családi mappájában vannak a közös cuccok (win11, iPhone, iPad, AppleTV) amiket elérhetünk, fut rajta PlexServer, qbittorrent. Ezek mellé elfér az iSpy futtatása.
Ez utóbbit VPN-en keresztül elérem, így nem piszkál tovább a dolog, hogy kintről is elérjem.
A NASban van 2 db 10 TB-os WD RED PRO RAID1-ben, aminek több, mint a fele szabad MÉG :D
A szabad hely tekintetében korlátoztam az iSpy-t 2 TB-ra, aztán majd meglátom, hogy kell-e ennyi neki vagy sem, minden kamera 8 MP-es (Reolink RLC-810A). Még nem finom hangoltam, hogy csak a "vészhelyzeti" dolgokat mentse el, vagy mindent mindig, ez még beállításra kerül majd. Jelenleg a kamerákat akarom felszerelni, és az nem egy nap alatt fog megtörténni :D

(#91047) tobias40 válasza merqree (#91046) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt értem de mire jó az iSpy futtaása a NAS-on,erre voltem igazából kíváncsi? :R

(#91048) merqree válasza tobias40 (#91047) üzenetére


merqree
őstag

Jaaaaaaaa
Térfigyelő kamera rögzítésre ;)

(#91049) tobias40 válasza merqree (#91048) üzenetére


tobias40
veterán

Így már értem,ez akkor kellhet ha nincs NVR-ed vagy nem akarsz külön vinyóra rögzíteni hanem megy a NAS-ra miden?

(#91050) merqree válasza tobias40 (#91049) üzenetére


merqree
őstag

Így van, a NASt, amire csak lehet, használom :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.