Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Parson válasza momoxp (#3999) üzenetére


Parson
addikt

Állitsd be, hogy a DS automatán inditsa el a letöltést, ha a torrent file bekerül egy kinevezett mappába. Ezt a user felhasználón tedd meg, igy ha userként / adminként teszed be a mappába a torrent file-t igy is-ugy is elindul a letöltés a user neve alatt. A user által futtatott torrentet pedig látja a user és az admin is a DS-ben. Ez csak user-admin párosban működik, user1-user2 párosban már nem, mert csak az admin látja a DS-ben a sajátján kivül futtatott torrenteket. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4002) Rick4 válasza AndrewTdi (#3998) üzenetére


Rick4
félisten

A video fájlok, és a fotók is ugyanabban a mappában vannak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4003) AndrewTdi válasza Rick4 (#4002) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem. Video a videoban, foto a photoban

(#4004) Rick4 válasza AndrewTdi (#4003) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehet az ami nálam is történt? A képen láthatod, a photo mappa tiltva van az adott felhasználónak, ilyenkor nyilván nem is fog menni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4005) momoxp


momoxp
tag

Lehet olyat csinalni hogy keszitek egy weblapot, es azt csak sajat halozaton bellul lehessen elerni? (Intranet asszem)

(#4006) bosa válasza momoxp (#4005) üzenetére


bosa
tag

kívülről nem irányítod a 80-s portot.

(#4007) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Javaslatot szeretnék kérni. Van egy számlázónk, ami sql adatbázissal megy, de viszonylag egy régi verzióval, amit a synology-ra nem lehet feltenni már. Így arra jutottunk, hogy az adatbázis a számlázó gépen lesz (jelenleg egy régi debian szerveren van, amit lekapcsolnánk, mert csak ez van már rajta).

A kérdés az, hogy a synology nas-t miként állítsuk be úgy, hogy a számlázó gépről mentést csináljon (ha lehet ne az egészről), a lényeg a számlázó adatbázisának valamilyen backupja. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4008) Intelligencs válasza V.Stryker (#4007) üzenetére

Én két megoldást látok:

1. Gondolom a Linuxban is van lehetőség arra, hogy hálózati meghajtóként felcsatolj valamit. Egyszerűen fel kell csatolni a NAS-t, mint hálózati meghajtót, és oda át kell helyezni az adatbázist. Akkor utána már a NAS-on lévő adattal azt csinálsz, amit akarsz: tükrözött lemezen tárolod (RAID1), rendszeresen backupolod a NAS beépített backup alkalmazásával egy külső USB-s lemezre, stb. Tehát a NAS kvázi egy tárhely lesz a Linux számára.

2. Letöltöd a Cloud Station linuxos kliensét. A kliensnek megmutatod a mappát, ahol az adatbázis van, és akkor az folyamatosan szinkronizálódik a NAS-ra. A NAS-on lévő adatokkal meg már szintén azt csinálsz amit akarsz, oda backupolod ahova akarod. (Illetve már eleve a NAS-on lévő adatok is egy backup példánynak tekinthetőek.)

3. Windows esetén még lehetne használni a Data Replicatort is, ami rendszeresen backupot készít, de ilyen klienst nem láttam Linux alá.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#4009) V.Stryker válasza Intelligencs (#4008) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Félre értettük egymást. :)
Van egy Windows 7 Prof-os pc. Ezen fut a számlázó, az sql adatbázis pedig egy Debian szerveren van. Most azt szeretnénk ,hogy az adatpázis a windowsos pc-n legyen és a debian szervert le tudjuk kapcsolni.
A nas-on nem lehet az adatbázis az eltérő sql kiszolgáló verziószám miatt. (Bár ha valki tud megoldás régebbi verziós mysql telepítésére az semmiképp ne habozzon. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4010) Intelligencs válasza V.Stryker (#4009) üzenetére

Na jó, de az SQL adatbázis az micsoda? Fájlok sokasága, nem? Tehát fájlszinten lehetséges a mentése akkor is, ha nem lehet használni a Synology SQL-es adatbázis alkalmazását. Akár Data Replicatorral, akár Cloud Station-nel biztonsági másolatokat készítesz a NAS-ra. Aztán ha bedöglik a lemez, akkor a backupból visszaállítod.

De egyébként ezek az SQL szerver adatbázisok szoktak tartalmazni valami beépített automatikus mentési megoldást szerintem. Itt kell beállítani destination-ként a NAS valamelyik felcsatolt mappáját, és kész. Még csak fel sem kell kutatni a gépen az adatbázist alkotó fájlokat.

Egyébként szerintem ez inkább SQL-lel kapcsolatos kérdéskör, mint NAS-sal. Ez esetben a NAS csak a háttértár funkciót tölti be.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#4011) keyman


keyman
tag

Üdv!

Kaptam egy kis házi feladatot. Synology 213j beállítása címén :W
Illetve egy levélszervert kell csinálni :(
És még sok nyalánkság.....szóval.
Segítséget kérnék valakitől aki privátban elküldi a számát és felhívom, hogy szóban elmondjam mi a kínom.
Elkezdtem olvasni a fórumot de ennyi időm nincs :(....sajnos
Lehet, hogy én misztifikálom túl a dolgokat de nagyon elveszettnek érzem magam :Y

Előre is köszönöm!

A jómodor nem szégyen!

(#4012) min4rt


min4rt
csendes tag

Helló

Nálunk van a cégnél egy synology ds2413+ NAS és be szeretném üzemelni a 2. LAN csatlakozót is, csak van 1-2 kérdés amiben nem vagyok biztos. Először is ha én ezt is rá rakom hálózatra akkor be állítok neki egy ip címet ami szabad, és mi történik úgy értem, hogy mindenkinél hálózati meghajtó van csatolva kliens gépeken, az ügye fix és most a lan1 ip címe de így hogy használom ki a 2. lan-t sebességben? Ebben kérnék egy kis felvilágosítást.

(#4013) sbazsi


sbazsi
veterán

A photo station valamiért nem akar menni a telefonról. (sem ipadról)
Azt írja, hogy ellenőrzizzem a kapcsolatot, meg ip címet. Mindkettő tuti jó, mert az audio app megy.

Ami furcsa:
a file stationben másoltam be a képeket, a /photo mappába. eltartott egy darabig a másolás, és az indexelés. mostanra viszont eltűnt ez a mappa.

A home/photo, és a homes/username/photo mappák is üresek.
viszont a képek valahol ott vannak, mert a ip.cím/photo -t a böngészőbe írva megjelennek a képek.

Mit rontottam el? :F

(#4014) akisbandi válasza sbazsi (#4013) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szerintem a home/photo -ban nem is kell, hogy képek legyenek. Egy szinttel feljebb van egy photo mappa, azokban vannak a képek.
Az app-ban pedig simán az IP és user/pass kell.

(#4015) sbazsi válasza akisbandi (#4014) üzenetére


sbazsi
veterán

a photos mappa előkerült, adminnal voltam bejelentkezve, ezért nem láttam.

viszont mobilról továbbra sem tudok belépni. egyébként mintha a szolgáltatás lenne letiltva. a belépés gombra kattintás után rogtön megjelenik a hibaüzenet.

a control panel/application privileges részben nem kéne hogy ott legyen a photo station?

(#4016) akisbandi válasza sbazsi (#4015) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nekem sincs, de minden photostation beállítást a webes photostation belépés után, ott tudsz beállítani, beleértve a jogosultságokat is.

De adminként belépve az appnak menni kellene. Hozz létre a fent leírt helyen egy másik felhasználót és próbáld azzal.

(#4017) sbazsi válasza akisbandi (#4016) üzenetére


sbazsi
veterán

megvan a hiba oka.

hogy tudnám beállítani, hogy az app https-en keresztül menjen?

szerk: ez megvolt

[ Szerkesztve ]

(#4018) sbazsi válasza sbazsi (#4017) üzenetére


sbazsi
veterán

Megvan:
Control Panel > Network Services > Web Services > HTTP Service > Enable HTTPS connection for web services
Control Panel > System > DSM Settings > HTTP Service > Enable HTTPS Connection
Control Panel > System > DSM Settings > HTTP Service > Automatically redirect HTTP connections to HTTPS

köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#4019) akisbandi válasza sbazsi (#4018) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szívesen. És végül mi volt a hiba?

(#4020) sbazsi válasza akisbandi (#4019) üzenetére


sbazsi
veterán

az, hogy https-en keresztül próbáltam, de nem az volt beállítva a nason.

(#4021) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Version: 4.3-3776 Critical Update 3

(2013/10/15)

Compatibility and Installation

DSM 4.3-3776 Update 3 can only be installed on Synology products running DSM 4.3-3776 via DSM Update. Please log in to DSM and go to Control Panel > DSM Update to install the update.
Fixed Issues

Enhanced the security while logging in to DSM via telnet.
Enhanced CalDAV compatibility with Calendar in iOS7.
Enhanced the stability for ODX transferring.
Enhanced the security of DSM operating system.
Optimized CPU usage when multiple HTTP connections are established to the same Synology NAS.
Fixed an issue where downloading a whole folder may fail in Internet Explorer.
Fixed an issue where the banner of Photo Viewer and Video Viewer may be hidden if Remove Banner in Control Panel > Application Portal > Options is selected.
Fixed an issue where Synology NAS may not be able to hibernate when Audio Station is running.
All the fixes that have been delivered in DSM 4.3-3776 Update 1 and Update 2 are included in this update.

(#4022) Criton válasza AndrewTdi (#4021) üzenetére


Criton
veterán

egy ideje kint van :)

(#4023) AndrewTdi válasza Criton (#4022) üzenetére


AndrewTdi
addikt

jah. 4 napja. :)

(#4024) keyman


keyman
tag

Üdv!

Megkérdezem még egyszer hátha találok egy legényt a gáton :(
Synology 213j kéne mailszervert csinálnom 2 felhasználó kb 10 emailcímmel.
Tud ebben valaki segíteni?
Köszönöm.

A jómodor nem szégyen!

(#4025) need válasza AndrewTdi (#4021) üzenetére


need
addikt

már kezd gyomor idegem lenni ezektől a frissítésektől..!

főleg hogy mindig akad valami galiba..az első 4.3 után nem letehet nfs megosztást használni a popin majd a második frissítés után szintén ez volt..akkor levelet kellett írnom a synologynak.. küldtek javítást..!
de ez se igazán segített..törölnöm kellett a video könyvtárat majd újra létre hozni..akkor lett.. jó!

az biztos hogy én nem kínlódok ezzel a frissítéssel..! ;]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4026) AndrewTdi válasza need (#4025) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nekem nem volt ilyesmi gondom a MED600-al. Sima 4.3 után a mostani 4.3. v3-mal is ugyanolyan jól működik.

(#4027) need válasza AndrewTdi (#4026) üzenetére


need
addikt

ha samba megosztás használok akkor nekem sem volt vele gond.. de én inkább az nfs megosztást preferálom.. na azzal volt kínlódás..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4028) AndrewTdi válasza need (#4027) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én is NFSről beszélek.

(#4029) tobias40 válasza AndrewTdi (#4028) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem is gond volt nfs-el popi A-210-el,tehát én sem frissítek addig amíg nem látom hátrányát.(nekem is kérnem kellett a javítást amit gyorsan megküldtek.. :R )
Lehet csak a popikkal volt ilyen gond: :F

[ Szerkesztve ]

(#4030) Mezga Aladár válasza tobias40 (#4029) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

DS211+Popi a210+nfs javítás+a mostani frissítés=nálam minden rendben.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4031) Möhe


Möhe
addikt

Agyf@szt kapok. Nézem a filmet (BD50) hálózaton és folyton elmegy a hang de a kép nem esik szét. Átmásolnám a médiajátékosra,de 2MB/s a sebesség!!! :((( Pedig kábelen vannak összekötve. Torrent megy a NAS-on (2,5MB/s felfelé) de eddig nem volt ilyen probléma.
Mi lehet a gond?

(#4032) tobias40 válasza Mezga Aladár (#4030) üzenetére


tobias40
veterán

Én még nem mertem meglépni a frissítést,meg nem is érzem hiányát egyenlőre...
Miben jobb a frissítés a régihez képest?

(#4033) Möhe válasza tobias40 (#4032) üzenetére


Möhe
addikt

Én frissítettem,de rosszabb lett. PC-n sem látom a NAS-t.(w7)
Total commanderben igen, de a sebesség még mindig alig 2MB/s.
Egyedül a Router és a PC között van wifi, a NAS,és a médiajátékos is kábelesen van összekötve a routerrel.

(#4034) Mezga Aladár válasza tobias40 (#4032) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A leírás szerint, kritikus biztonsági javítások, és optimalizációk vannak a csomagban.
Nálam nem változott semmi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4035) Rick4 válasza keyman (#4024) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen segítségre van szükséged? Letöltöd a mailserver/mail station alkalmazást, és beálligatod a fiókokat. Onnan, hogy 4 katt után ez feltelepült, kb olyan, mint egy outlook beállítás.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4036) hengelhof válasza Criton (#3795) üzenetére


hengelhof
senior tag

én a DS file progival próbáltam, és az S2 -n az MX player onnan le tudta játszani.

(#4037) B.attila


B.attila
tag

Hello

ha kicsrélem a 2 winyot a Syno 212j ben akkor usb-ről nem tudom rá vissza tölteni a régi winyok tartalmát ??
:W

Cuore Sportivo

(#4038) Parson válasza B.attila (#4037) üzenetére


Parson
addikt

Egymással? :DDD

Kicsit komolyabb leirás kellene az adatvesztés elkerülése érdekében. :K

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4039) B.attila válasza Parson (#4038) üzenetére


B.attila
tag

volt 2 teli vinyom a NAS-ban kivettem öket, és bele tettem 2 db újjat és szeretném a régi vinyokrol vissza rakni az adatokat egy külső USB-s dokkoloval, látja a vinyot a synology csak ismeretlen file rendszert ir
:Y

Cuore Sportivo

(#4040) Mezga Aladár válasza B.attila (#4039) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most csináltam ilyet.
Kiveszed az egyik hdd-t, a helyére berakod az új lemezt és átmásolod a tartalmát. Ue megcsinálod a másik lemezzel is. Lesz majd egy-egy hibaüzenet a rendszerpartíció hibára hivatkozva, amit a lemezkezelőben egy kattintással megoldhatsz. Ajánlott hogy a midnight commander telepítve legyen, mert úgy látod a lemezek valódi tartalmát, a ds file csak a felcsatolt mappákat mutatja.
Vagy a lemezek tartalmát kimásolod egy külső meghajtóra.

Ajánlott egy rendszerkonfig biztonsági mentés is.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4041) Patice válasza B.attila (#4039) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha külön partíció a két vinyó, akkor egyenként tudod visszaállítással visszarakni az adatokat az új vinyókra.

Tükrözésnél működik az amit Mézga Aladár írt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4042) Mezga Aladár válasza Patice (#4041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valamit keversz.
Nálam két lemez két kötet. A tükrözésnél értelemszerűen müxik a dolog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4043) Parson válasza B.attila (#4039) üzenetére


Parson
addikt

Szerintem legközelebb előbb tisztázd le a munkafolyamatot, és csak utána vedd elő a fejszét, mert az már tuti, hogy magad alatt kezdted el vágni a fát, már csak az a kérdés, hogy meddig folytatod még... Sorry, ez nem sértés, hanem tény. Sokkal óvatosabb legyél a saját, privát adatvédelmed érdekében - én is megjártam már párszor, igy tudom mennyire szar, mikor már esély sincs a visszahozatalra. Szóval előbb letisztázni, és csak utána belevágni... ha nincs vesztenivalója az embernek, csak akkor szabad ész nélkül hadonászni.

A pontos teendőket pedig már elkezdték kifejteni előttem...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#4044) momoxp


momoxp
tag

Nem tud valaki egy olyan scriptet windows 7-hez hogy mikor bejelentkezek windowsba akkor automatikusan keresse a hálózati meghajtókat vagy valami ilyesmi?

(#4045) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Biztonság kedvéért rákérdezek tőletek: ugye lehet a NAS-t a wifi routerhez csatlakoztatni vezeték nélkül pl. egy access point beiktatásával? Köszi előre is!

(#4046) FLx válasza Halfer (#4045) üzenetére


FLx
addikt

Csak, ha veszel hozzá olyan wifi usb sticket amit támogat. De amúgy se jó ötlet Wifi-vel játszani NAS-nál, ahova pont nem ártana a stabilitás meg sebesség. Nekem gigabites vezetékes hálón van.

[ Szerkesztve ]

(#4047) Brumi válasza momoxp (#4044) üzenetére


Brumi
senior tag

Ha egyszer beállítod a hálózati meghajtót, akkor ott meg lehet adni, hogy mikor csatlakozzon fel rá. Nekem is be van állítva, hogy bekapcsoláskor, ha elérhető, akkor csatlakoztassa is automatikusan.
Ha nem erre vonatkozott a kérdésed, akkor bocs.

Más téma: korábban írtam, hogy időnként belassul a kapcsolatom a NAS-sal és csak az újraindítás segít. Hosszasan leveleztem a support-tal, semmi hibát nem találtak, de végül a rendszerfrissítés segített, azóta semmi gondom nincs vele.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#4048) Rick4 válasza momoxp (#4044) üzenetére


Rick4
félisten

Én simán felcsatoltam a sajátgép ablakban és kész. Mikor bekapcsolom a gépet, ott meg tudom nyitni a nas felcsatolt mappáit, és kb ennyi. Tuti nem kell más beállítás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4049) Rick4 válasza Halfer (#4045) üzenetére


Rick4
félisten

Ha az AP-d vezetékkel csatlakozik a nashoz, és vezeték nélkül a routerhez, akkor nincs nagy probléma, wifi stick lassú, de menni megy vele.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4050) B.attila válasza Parson (#4043) üzenetére


B.attila
tag

sajnos a válaszokból 1 szót sem értek

én csak azt szerettem volna tudni hogy ha a gépből kivett winyót beleteszem egy külső USB-s házba akkor miért nem látja a tartalmát

Cuore Sportivo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.