Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) DonCosta válasza Komi28 (#21987) üzenetére


DonCosta
tag

Attól függ milyen típusú a NAS-od. Nekem DS 214SE van és abban nincs ilyen lehetőség...

(#22002) Komi28 válasza Doky586 (#21995) üzenetére


Komi28
senior tag

Itt egy KÉP, lehet máshol kellene keresnem?

(#22003) Doky586 válasza Komi28 (#22002) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem sose sajnáld hogy nálad nincs. én sem használtam az utóbbi 6 évben, talán emiatt működőképesek még benne az eredeti hdd-k.. (ha naponta ki-be kapcsolom, akkor már rég megdöglöttek volna)

(#22004) Bobbacsi válasza Komi28 (#22002) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Neked sajnos akkor nincs ilyened: ( DS 415+ )

(#22005) Madwe válasza Bobbacsi (#22004) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezek egyébként a gyártó oldalán le vannak írva, h melyik funkciók mikben nem elérhetőek, ált ez és a wake on lan szokott lenni se-knél a hiányzó cucc...

(#22006) Proxy2 válasza Varszegig (#21999) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Előre bocsájtom nem használtam meg a Amazon Glacier-t, de ra kerestem az árakra.
0,007 és 0,012 USD /Gb azaz a 10Tb amire nekem szükségem van (8,97 most) az elég borsos
10240*0,007=71,68 ez Ireland végpont,
10240*0,012=122,88 ez Frankfurt

hubiC 10Tb 50€

Mint mondottam nem használtam meg a Glacier-t, lehet jobb annyival hogy ez megérje.

Proxy5

(#22007) Quentin82


Quentin82
csendes újonc

Tudtok esetleg segíteni az alábbi problémában?

Cloud Syncben a Dropboxom tartalmát besynceltem a NAS-ra, de egyes mappákat nem syncelt be, csak üresen létrehozta, viszont csinált mellettük plusz mappákat ilyen nevekkel:

"eredetimappanév__DiskStation_Mar-04-1030-2016_CaseConflict"

És a mappa tartalma ezekbe a Case Conflict mappákba került be.

Mi lehet a probléma, mit csináltam rosszul szerintetek?

(#22008) Madwe válasza Quentin82 (#22007) üzenetére


Madwe
nagyúr

A nevéből itélve a kis és nagybetűk miatti probléma lehet, mondjuk case-senzitíven van az eredeti mappa s a nas nem úgy veszi, azaz van mondjuk példa mappád és Példa mappád is amit másnak vesz pl. Valami hasonlóra gondolnék...

(#22009) Quentin82 válasza Madwe (#22008) üzenetére


Quentin82
csendes újonc

Értem, köszi, az a fura, hogy nem voltak olyan mappáim, ahol csak a kisbetű/nagybetű volt az eltérés, és most sincs ezekből ilyen. :S

(#22010) Madwe válasza Quentin82 (#22009) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mégsem, úgy látom ez másoknál is előjött sajnos, bár volt akinek egy dsm update megoldotta, tiéd naprakész? véletlenül nem használsz macet, iphonet - ahogy nézem nekik volt ezzel gondja...?

(#22011) Quentin82


Quentin82
csendes újonc

Tegnap frissült a dsm. Semmilyen MAC vagy "i" cuccom nincs, egy Windows10 PC + egy Win7 laptop használja a dropbox mappáimat.

[ Szerkesztve ]

(#22012) Quentin82 válasza Quentin82 (#22011) üzenetére


Quentin82
csendes újonc

Úgy néz ki, hogy azzal sikerült megoldanom a dolgot, hogy kitöröltem a dropboxból az eredeti meg a conflict mappákat is, majd visszamásoltam mindet, és három mappából kettő szépen besyncelt.

Egy maradt, ahol a NAS-on létrejött egy kisbetűs meg egy nagybetűs változat is a mappából, egyik üresen, másik tartalommal, holott a dropboxomban csak egyetlen mappa van, nagybetűsen... nem értem én ezt. :) Na még játszom vele.

(#22013) sgery


sgery
őstag

Közben megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#22014) #56573440 válasza sgery (#22013) üzenetére


#56573440
törölt tag

cloud station nem aktív?
download station tudott engem így megszivatni amikor nem azon a köteten volt amelyikre töltött le...

van ilyen ssh-s megoldás is, de ha csak filrerendszert akarsz nézni arra elég lehet egy sima puty vagy bármi ami ezt tudja kezelni, és parancssorból kilistáztatod mi foglalja a helyet.

szerk: na mi volt?:D

[ Szerkesztve ]

(#22015) sgery válasza #56573440 (#22014) üzenetére


sgery
őstag

Igen, ez volt a gond, második kötetre töltötte le és pluszban tárolta az 1-es köteten is szóval duplán volt minden.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#22016) Varszegig válasza Proxy2 (#22006) üzenetére


Varszegig
veterán

De most komolyan 8,7 TB-ot le kell menteni felhőbe? Biztos, hogy mindent kell menteni? Én azokat az adatokat mentem, amik fontosak, céges dolgok, ilyesmi. Filmeket nem.
Az én nas-om mentései, az összes céges szerver mentése (amiben benne van egy gigantikusra nőtt subversion repository napi dumpja is) összesen havi 0.03$-ba kerül nekünk. Ennyit tudok, ez nekem bőven ok.

Ja a céges szerverek mentése pár napig az S3-ban csücsül, az még havi 3.4 $, de utána megy a glacier-be kiméletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#22017) Madwe válasza Varszegig (#22016) üzenetére


Madwe
nagyúr

Céges dolgokat nem feltetlen mentenek felhobe, persze kérdés mivel foglalkozik a cég... Nálunk nyakvesztessel járna az ilyen:)

(#22018) Varszegig válasza Madwe (#22017) üzenetére


Varszegig
veterán

Miért is nem? Nem véletlenül tart itt a magyar kkv szektor ahol, ha egy nyomorult amazon felhőtől is félünk.

Sőt mondok durvábbat: az összes szerverünk az amazon felhőben fut, mindegyik virtuális.:)

[ Szerkesztve ]

(#22019) Madwe válasza Varszegig (#22018) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondom, kérdés mivel foglalkozik a cég. Nálunk pendriveot se dughatsz a gépbe, csak céges általunk kalibrált telefonod lehet, van olyan gép ami csak érintőkártyával ellátott ajtó után szedhető ki egy széfből stb. Ettől függetlenül ezek már szélsőséges esetek, de alap esetben olyan adatot se utaztatnék a fél világon át, ami érzékeny. Nyilván egy átlag kkv cégnél ez nem feltétlen probléma, de ha már van benne olyan info, amit esetleg amerika is szívesen olvasna, akkor nem feltétlen tenném ki. Most nyilván ilyen költségvetés meg doksik sima dolgokról nem érdekesek, egy textilbolt adatait pl simán feltenném, de ahol nagy a hozzáadott érték, ott ez nagyon is számít. Én nem bízom meg egy nagy amerikai cégben h nem fog adatokat adni usanak pl, vagy neten keresztül eleve nem szedik ki az esetleges érdekes adatokat, titkosítás ide vagy oda. De nálunk ez szabályzatban is van, nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#22020) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Az miért, hogy néha be tudok lépni néha nem távolról a NAS-ra? Milyen okok vezethetnek ide?

F.K.T.

(#22021) Varszegig válasza Madwe (#22019) üzenetére


Varszegig
veterán

Miért olvashatná a fél világ, ha utaztatom? ALap, hogy ami utazik az egy ipsec tunnelen megy át.

(#22022) Madwe válasza psg5 (#22020) üzenetére


Madwe
nagyúr

Quickconnectet használsz, vpn-t vagy dyndns-es böngészős belépést? mindegyiknél más oka lehet ugyanis :)

(#22021) Varszegig a végponton akkor is félteném az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#22023) psg5 válasza Madwe (#22022) üzenetére


psg5
veterán

quickconnect.to-t.

F.K.T.

(#22024) Madwe válasza psg5 (#22023) üzenetére


Madwe
nagyúr

Erre egyszerű a válasz: nálunk is gyakran előfordul, h lehal a quickconnect, náluk van a gond szvsz. Más is tapasztalta gondolom?

Egyébként vpn vagy xy.synology.com-os cím jobb lenne, pont emiatt szerintem, nem nehéz megcsinálni őket, honlapon is szépen van dokumentálva, magyarul is

[ Szerkesztve ]

(#22025) psg5 válasza Madwe (#22024) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, akkor megnézem ezt a vpn-t vagy synology.com-ot.

F.K.T.

(#22026) psg5 válasza Madwe (#22024) üzenetére


psg5
veterán

...mondjuk számomra olyan távoli elérési lehetőség kellene amihez a távoli gépre nem kell telepíteni semmit vagy beállítani.

F.K.T.

(#22027) Varszegig válasza Madwe (#22019) üzenetére


Varszegig
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#22028) Essejó válasza Madwe (#22019) üzenetére


Essejó
veterán

És még azt hitem, hogy én vagyok túlzottan paranoiás az adatbiztonságot illetően. :D
Ezek után azt kell hinnem, hogy a céges belső levelezésetek is minimum 2048 bites PGP-vel kódolva történik. :DDD Vagy az már gyenge? :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22029) Madwe válasza psg5 (#22026) üzenetére


Madwe
nagyúr

A xy.synology.comhoz nem kell telepíteni semmit se, csak böngészőbe azt a címet írod be. Vpn kliens is van minden oprendszeren, telepíteni ahoz se kéne, csak beállítani :)

(#22028) Essejó A céges levelezésünk valóban titkosított, sőt, a mailserver házon belül van egy lezárt szobában :)

(#22030) psg5 válasza Madwe (#22029) üzenetére


psg5
veterán

No akkor a .com-os leírást keresem, mert céges benti gépen biztosan nem lehet még klienst sem használni.

F.K.T.

(#22031) Madwe válasza psg5 (#22030) üzenetére


Madwe
nagyúr

EZ-Internet menüponttal egyszerüen be tudod lőni, ha támogatott a routered, ha elakadna s manuálisan kell írj pm-et nekem nyugodtan.

(xy.synology.me lesz a végén, nem com, rosszul írtam...)

[ Szerkesztve ]

(#22032) psg5 válasza Madwe (#22031) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm! :R

Megint előjött: az "I/O error occurred to hard disk 2 on NAS" hiba.
De nincs semmi baja a HDD-nek...
Ha úgy tervezem, hogy kiveszem a NAS-ból, ettől a hibától használhatom pl harmadik adattárolásra egy külső rack-vel? Nem lesz később baj a rajt tárolt adatokkal? Csak egy plussz biztonsági merevlemeznek használnám, ha továbbra is előjön ez a hiba, mert kezd bosszantó lenni, főleg, hogy nem tudni miért van. De most is a távoli belépési próbálkozásoknál jött elő (amúgy most beengedett). Azt azonban nem szeretném, ha jó pár év múlva a rajt lévő adatokkal gond lenne, mégha máshol is mentve vannak.

Valamint ha kiveszem ezt a 2. hdd-t a NAS-ból, ugye az 1.HDD-t nem piszkálja és nem töröl róla mindent és telepíti újra a DSM-t a másikon?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#22033) Madwe válasza psg5 (#22032) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ahoz újra kell majd formázd a lemezt s újra rá kell tegyed az adatokat.

Ha a hdd valóban hibátlan, akkor lehet a nassal van a gond, jobb esetben csak a 2. slottal.

(#22034) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Mivel már rengeteg hozzászólás született ebben a témában, sok tapasztalt felhasználó van a Synology NAS-okat illetően. Volt már olyan felhasználó, akinek meghalt a NAS készüléke? Konkrétan nem meghibásodásra gondolnék, hanem "előregedésről".
Nekem egy 411j-m van, azt nyúzom már jó ideje (és remélem még sokáig is fogom :) ).

A másik kérdésem a merevlemezek bővítésével kapcsolatban lenne. Jól tudom, ha van 4 hdd a gépemben RAID 5-be kötve és szeretném cserélni, akkor csak egyesével elkezdem kicserélgetni őket? Természetesen a másolási folyamatot meg kell várjam, de ha kész, akkor egymás után cserélve a lemezeket az adataim is megmaradnak. A konkrét cél a 4x2TB-os vinyókat 4x4TB-ra cserélni.

Előre is köszi a válaszokat.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22035) psg5 válasza Madwe (#22033) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
De ha kiveszem a NAS-ból a 2.HDD-t, mondjuk, hogy megigazítsam a slotban, akkor törlődik minden a 2.lemezről? Az 1.lemez-t nem bántja a 2. ki-be vétele ugye?
Jaj csak nehogy a NAS-val legyen a hiba...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#22036) Chrys_ válasza Varszegig (#22021) üzenetére


Chrys_
addikt

Lehet, hogy nem "utaztatás" közben olvassák, megvárják, amíg megérkezik [Amazon] :)
Szóval ha a készülékeket "kinyitják", akkor szerintem ugyanezt lazán megteszik a felhővel is.

[ Szerkesztve ]

(#22037) #56573440 válasza P1eTr0 (#22034) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jaja egy kivesz egy betesz, a syno felepiti magát pár nap alatt aztán újra. A raid 5alaltt viszont amíg mindet ki nem csereled nem látsz tarhely nevelést. Ezért lett nálam shr, ott elég kettőt frissíteni egyszerre :DDD

(#22038) Rruuer válasza Rruuer (#21996) üzenetére


Rruuer
senior tag

Senki?

(#22039) Proxy2 válasza Varszegig (#22016) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Háááát, nekem csak az az általa létrehozott tartalom 6,5Tb, ezek fotók, családi és esemény videók, hang anyagok, 3D modellek, tervrajzok ...
Ezeket nem tudnám reprodukálni, a fenmaradó a Nejem és a 17 éves fiam termése.

Filmeknek van 12Tb, na azt nem mentem sehova :)

Melóban meg 3 db MD1000 fullra töltve 3Tb diszkekkel az ONSite backup, minden gépünk virtuális, de mi adjuk alá a host-ot. Ez méret és tevékenységfüggő szerintem.

Nincs félelem bennem a felhővel kapcsolatban, használok box, Dropbox, GDrive, hubiC és saját felhőt is :)

Proxy5

(#22040) Essejó válasza Rruuer (#22038) üzenetére


Essejó
veterán

Nézd meg tán ezt, de hogy minden feltételednek megfelel-e azt passzolom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22041) P1eTr0 válasza #56573440 (#22037) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Akkor jó. Tehát ha mindet kicserélem, akkor fog növekedni a tárhelyem (számításom szerint a duplájára).

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22042) #56573440 válasza P1eTr0 (#22041) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#22043) Varszegig válasza Chrys_ (#22036) üzenetére


Varszegig
veterán

Nagyon nincs köze a kettőnek egymáshoz.

(#22044) Komi28


Komi28
senior tag

Használ valaki olyan eszközt ami usb-be csatlakoztatva Digis tv csatornákat tud rögzíteni? Arra gondoltam, hogy van néhány műsor ami későn van de felvenném a nas-ra és utánna később megtudnám nézni.

(#22045) Varszegig válasza Komi28 (#22044) üzenetére


Varszegig
veterán

Ugyan nem usb-re, hanem hálózati tunerrel, de igen. De USB is megy.
DVBLogic TV Source, errefelé nézz körül. Ott lesz USB tuner is.

(#22046) Madwe válasza Varszegig (#22043) üzenetére


Madwe
nagyúr

És erre a feltevésre bízzunk rájuk adatokat, aztán ha esetleg mégis kiderül h átadják az usa kormányának, max börtönbe megyünk, végülis megéri kockáztatni :) Érzékeny adatot nem tárolok máshol, csak ahol tudom h hol van és tudom h ki, mikor és miért fért hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#22047) #29810560 válasza Komi28 (#22044) üzenetére


#29810560
törölt tag

(#22048) Alex91


Alex91
félisten

Kijott a DS Video Apple TV-re!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22049) tomi5244


tomi5244
őstag

DSM vezérlőpultban az email értesítéseknél látom, hogy frankón lehet módosítani az adott mail szövegét. De pont DS-re utaló részt nem találom :U Elég hosszú mailt küld, letöltés befejezésekor. Létezik, hogy pont ezt nem lehet állítani :F

(#22050) Komi28 válasza #29810560 (#22047) üzenetére


Komi28
senior tag

Mi a véleményed róla, mennyire könnyű használni, megéri a 99 €-t? Illetve az oldalon mellette van egy másik 59-ért, mi a különbség a kettő között? Kerestem valami magyar leírást-tesztet, de nem találtam :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.