Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) #29810560 válasza Pulfix (#35949) üzenetére


#29810560
törölt tag

"És sárgán villog a status gomb."

Az nem jó hír. Az meghajtó vagy kötet hibát jelez.

Milyen típusú a NAS? :F

"Amit még én adtam neki: 192.168.1.104"

Igen, arra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#35952) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Csak érdekességként írom: azzal, hogy az íróasztalról elköltöztettem a nas-t a padlóra, 3-4 fokot hűltek a lemezek :DDD

El Psy Kongroo

(#35953) Morro18x


Morro18x
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert nem boldogulok a céges NAS-sal. Nem rég cseréltem benne két winchestert mert az előző 2 megtelt. Windows Server 2008 R2-ről időzítetten futnak le a batch fájlok minden este és így mentenek a NAS-ra, vagy legalábbis így mentettek. A batch fájlban a 'robocopy' parancsot használom. Az OS telepítése és a jogosultságok beállítása után elindítottam manuálisan a batch fájlt majd a következő 2 hiba jött elő külön-külön.
Először:
"HIBA: Nem rendelkezik a Naplózás kezelése felhasználói joggal.
Nélküle nem másolhatja a naplózási információkat (/COPY: U vagy /COPYALL)"

Az 'U' változó kivételével (/COPY: DATSO)* elkezdett lefutni de ekkor jött a következő akadály. A batch fájl módosítása után mindig ugyanannál a mappánál megáll (hozzáférés megtagadva). Ha nem adnám meg az R:3 kapcsolót akkor nem 3-szor próbálkozna újra, hanem 1 milliószor, ami nem a legjobb. A fájl méretéből adódóan több napig is eltartana a művelet, 3 próbálkozással is. Később levettem a próbálkozást 0-ra, így manuálisan minden rendben van, egyedül azokat a fájlokat nem menti le amelyek használatban vannak. Viszont időzítetten még mindig nem hajlandó megcsinálni ezt az egészet.

A NAS-on eddig hagyományos kötetek fájlrendszere (ext4) volt, mostmár csak ext4, nem tudom hogy ez változtat-e valamin. Windows-on ugye NTFS. A NAS tartományba van léptetve. A jogosultságot a legjobb tudomásom szerint mindenhol beállítottam megfelelőre, viszont mégis jogosultsági beállításra gyanakszom. Esetleg a tűzfallal lehet probléma.

Kérdéseim a következők lennének ezzel kapcsolatban:
Valakinek van valami ötlete a problémák orvosolására?
Hol lehet a hiba? NAS? Szerver? A szerverhez nem nyúltam hozzá (csak pár jogosultságot állítottam), ezért gondolom hogy a hiba a NAS-on lehet. SMB-vel lehet valami gond esetleg?
Van valamilyen igényes ingyenes program ami szintén időzítve ment Windows Server 2008-ról?

Maga a batch fájl (windows-on tárolt linux mentés ami megy NAS-ra):

net use m: /delete
net use m: \\X.X.X.X\NetBackup

DEL m:\linux\*.

robocopy c:\Ment\ m:\linux\ /COPY: DATSO /E /R:0 /DCOPY:T

date /T > m:\linux\date.txt
time /T >> m:\linux\date.txt

-----------------------
* /COPYALL == /COPY: DATSOU

[ Szerkesztve ]

(#35954) Véreshurka válasza Mauzes (#35947) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Bocs, de csak angolul tudom a S.M.A.R.T. teszt elérési útvonaalát leírni:

Storage Manager --> HDD/SSD --> kiválasztod azt a lemezt amelyiket vizsgálni szeretnéd (Disk1, Disk2, stb...)--> lesz egy olyan gomb, hogy Health Info --> ezen belül pedig a S.M.A.R.T. test-el tudsz gyors vizsgálatot, vagy teljeskörű vizsgálatot végezni.

Illetve bár még nem próbáltam, de mintha olvastam volna, hogy HD Sentinellel is meg tudod vizsgálni, ha a kivett lemezt csatlakoztatod egy géphez. Ebben talán más valaki a segítségedre lehet, ha ilyet szeretnél.

El Psy Kongroo

(#35955) #29810560 válasza Véreshurka (#35952) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem nem jó hely. A padló közelében k..va nagy por van. :(
Beszívja a port a venti. Bent marad és szépen beterít mindent. Oszt a cucc idővel elkezd még jobban melegedni, mint az asztalon. Gyakrabban kell leállítani és takarítani a NAS-t. ... mert, a por olyan, mint egy puha meleg paplan.

Kivéve, ha az asszony tisztaságmániás. :)

(#35956) Véreshurka válasza #29810560 (#35955) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, sajnos erre én is gondoltam... Illetve elég sok kábel is megy arrafelé, és amikor áthelyeztem rendesen kellett takarítani a port.

Az a baj, hogy az asztalon nagyon zúgott a venti, olyan mintha az asztal átvette volna ventillátor hangját és hangszóróként továbbította :( Most jóval halkabb.

Arra gondoltam, hogy állandó jelleggel takarítani fogom a környékét egy morzsaporszívóval, illetve heti 1-szer felmosással. sajnos az asszony és én sem vagyok tisztaságmániás, de ha a szükség nagy úr... :DDD

Esetleg lenne tipp arra, hogy hogyan tudom halkabbá varázsolni az asztalon? Más helyre nem, csak az asztal környékére tudom helyezni :(

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35957) #29810560 válasza Véreshurka (#35956) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ismerem a hang problémát is. Nekem is egy közel 2 négyzetméteres asztalom van. Úgy működik, mint egy zajgenerátor, ha ráteszek pl. egy ház nélküli merevlemezt és beindul.

Vannak megoldások:

Pl. olyan helyre teszed ahol nem hallani, de van ethernet csatlakozás. Végül is ez egy szerver - nem kell látni sem, ha nem muszáj.

... vagy az egyik ismerősöm felfúrt az íróasztal fölé egy kis polcot és oda tette.

... vagy visszarakod az íróasztalra és teszel alá valami zajcsillapítót. Pl. egy filcdarab vagy gumilemez.

Amúgy nekem egy passzív videó kártyám bánta az "asztali" gépemben, hogy túl közel volt a padlóhoz. Amikor elfüstölt, lehidaltam a látványtól, hogy mennyi por van a gépben. Azóta takarítok és nem teszek semmit a padló közelébe. :N

[ Szerkesztve ]

(#35958) Véreshurka válasza #29810560 (#35957) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Inkább akkor megy vissza az asztalra, és teszek alá valamit, illetve lehet majd az ünnepek alatt felfúrok egy polcot, azon is gondolkodtam már egy ideje...

Most a routerem nagyon jó helyen van a lakásban, így odatelepítettem az UPS-t is illetve ezért már a nas-t is. Ezért nem tudom máshova tenni egyelőre, de majd még elgondolkodom, hogy hogyan tovább...

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35959) supercow


supercow
őstag

Sziasztok, egy DS414-esem van, 4 lemezzel, SHR1-ben. Ez 2 mag, 1GB ram. Szeretnék váltani, mert szükségem lenne erősebb CPUra és több RAM-ra, pl Docker-hez és más kísérletekhez. A 414-es nem tudja a dockert, különben nem váltanék.

Kinéztem a DS418-ast (4 mag, 2gb ram), de mivel egy ideje nem követem a dolgokat, gondoltam jobb lesz megkérdezni hogy szerintetek megfelelő lenne? Nem láttam sehol, hogy a RAM bővíthető lenne benne.

Gondolom a meglévő lemezeket simán megeszi ha átrakom. Legalábbis nagyon remélem, mert ezt a funkciót nagyon tolják mindenhol.

Köszi!

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#35960) Doky1988


Doky1988
senior tag

Vásároltam egy Syno DS218playt, kérdésem a villogó ledeket kilehet valahogy kapcsolni? Mintha már valahol láttam volna ilyet:)

DokY | www.zsolti.hu

(#35961) Véreshurka válasza Doky1988 (#35960) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Control Panel --> Hardware & Power --> General --> Led Brightness Control

Ha erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35962) Doky1988 válasza Véreshurka (#35961) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szerintem igen, csak nemtudtam h hackelgetes nelkul megoldhato e :) lenyeg h ne vilagitson, annyira nem fontos :) koszi

DokY | www.zsolti.hu

(#35963) #29810560 válasza Doky1988 (#35962) üzenetére


#29810560
törölt tag

"nemtudtam h hackelgetes nelkul megoldhato e"

Most vetted. A tulajdonod. ... és máris hackelnéd? Na, szépen vagyunk! ;] :)

(#35964) Laposelemer válasza #56573440 (#35934) üzenetére


Laposelemer
tag

Interceptor:
Egy értelmes ruter-t kintről is el lehet érni http-n és https-en is.

Ha a mostani-t nem lehet kintről elérni, akkor kell egy jó router is 😉

(#35965) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Új vagyok a NAS-olók között, ez az első gépem.
Egy DS212J. Egyenlőre egy 1terrás és egy 500gigás vinyó van benne JBOD-os kötetben. Egy ASUS RT-AC66U routerba csatlakozik
Kérdésem az lenne, hogy a 27MB/s-os felmásolási sebességet tudom valahogy növelni, vagy ez a max amit kihozhatok belőle?

(#35966) matoland


matoland
csendes tag

hello sráciok! Olyan gondom lenne, hogy a telekom most cserélt nálam rootert sagemcom f@st 5655v2-re. A beállítások sikerültek, egy nagy gondom van, hogy a nast nem bírom külső hálózatról elérni, nem bírok vele le/fel tölteni, mit kell állítanom a rooteren, hogy jó legyen? A Nason szerintem jó a beállítás mert eddig teljesen jól működött. dyndns-t ? mit állítsak be rajta?? Tudom, hogy felettem is hasonló a gond, de arra sem jött megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#35967) Véreshurka válasza matoland (#35966) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Elsőkörben ellenőrizném, hogy nat-olva vagy-e: routerben mi a wan ip címed, illetve nézd meg a whatismyipaddress.org oldalon, hogy ott milyen ip címet mond. Ha a kettő egyezik, már félsiker.

Aztán érdemes lenne leírnod, hogy mit és hol állítottál be.

El Psy Kongroo

(#35968) matoland válasza Véreshurka (#35967) üzenetére


matoland
csendes tag

ugyan az. routeren belül nem állítottam semmit mert nem tudom mit kellene..

(#35969) matoland


matoland
csendes tag

úgy néz ki sikerült. 2 nap szenvedés után. EZ varázslón belül : Tovább -> PPPoE vagy közvetlen kapcsolat -> Hálózati konfiguráció autómatikus lekérdezése (DHCP) És beállított mindent magának..

(#35970) matoland


matoland
csendes tag

mostmeg hálózaton belül nem érem el, ezt nem hiszem el, mi lehet a gond?

(#35971) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha hülye kérdést teszek fel. Tegyük fel, a kétlemezes RAID1 tömb egyik lemeze weak/bad szektoros lesz. Tud olyat a NAS, hogy megszűnteti a RAID1-et, majd leformázza a hibás lemezt (de csak a hibásat, a másikkal megy tovább)?

Ha netán ilyen történne, mégsem vinnék adatokkal teli HDD-t garanciáztatni, de gépre se dugdosnám a formázáshoz, ha egy mód van rá.

[ Szerkesztve ]

(#35972) e90lci válasza matoland (#35968) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Portokat kellene forwardolni kifele. :K

(#35973) Madwe válasza matoland (#35970) üzenetére


Madwe
nagyúr

rossz címen próbálod elérni. hogy akarod otthonról betölteni a dsmet?

(#35974) matoland válasza e90lci (#35972) üzenetére


matoland
csendes tag

sikerült, megváltozott az ip cm, ez marad is majd így nekem vagy megtud változni?

(#35975) e90lci válasza matoland (#35974) üzenetére


e90lci
senior tag

Állítsd a nast fix ip címre.Ha lehet és a router nem felejti el akkor a routerbe.Ha olyan sz@r ez az ONT mint nálam a HGW akkor a nasban állítsd fixre.

[ Szerkesztve ]

(#35976) matoland válasza matoland (#35974) üzenetére


matoland
csendes tag

még egy kérdésem lenne és befejezem. ds115j a kis gépem, ha letöltök vele, miért csak ilyen 1-2 MB/s-el tölt nekem? amikor a netem bír 50MB/s-es letöltést?

(#35977) #54657280 válasza Szpisti (#35965) üzenetére


#54657280
törölt tag

Milyen a netes kapcsolatod? Melyik szolgáltatónál vagy?

(#35978) #54657280 válasza Doky1988 (#35960) üzenetére


#54657280
törölt tag

Elől ki lehet:
Vezérlőpult --> Hardver és tápellátás --> Általános rész, görgess teljesen le --> Állítsd be a csúszkát és az ütemezést.

(#35979) #54657280 válasza #72042496 (#35971) üzenetére


#54657280
törölt tag

a Raid1 nem tud ilyet.
A rossz lemezt vedd ki, és formázd le Windows-os géppel. De elméletileg onnan is visszahozhatók az adataid.

(#35980) e90lci válasza Szpisti (#35965) üzenetére


e90lci
senior tag

Belső hálón próbálod?

(#35981) #72042496 válasza #54657280 (#35979) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, akkor vész esetére kell majd ehhez egy rack (azzal egyszerűbb). Igen, én is hoztam vissza formázás után adatot. Azt könnyű megtenni, ha valaki akarja. De azért mégsem olyan, hogy ránéz és előtte figyel minden. Plusz belegondolva itt Ext4 vagy BtrFS lesz, amit Windows alatt nemigen olvasnak ki.

Kicsit más; helyes az információm, hogy full drive encryption-t nem tud a Syno, csak mappákat lehet titkosítani?

[ Szerkesztve ]

(#35982) #54657280 válasza Morro18x (#35953) üzenetére


#54657280
törölt tag

Frissítsd a batch fájlt a feladatütemezőben, és add meg újra neki az admin jelszót.
Közel hasonló módon futtatok a céges gépen batch fájlokat, szintén robocopy a kedvencem, csak 2012 R2 a szerverünk.
Illetve lehet, hogy a "net use m:"-nél lehetnek gondok. Nem állítasz be jelszót a hálózat eléréshez? Próbáld meg hálózati felcsatolás nélkül, közvetlen eléréssel, és user/password párossal.

(#35983) Szpisti válasza e90lci (#35980) üzenetére


Szpisti
addikt

Igen, természetesen a belső hálón. Nem az interneten keresztül, így azok az infók nem lényegesek...
Közben annyit tettem, hogy SMB3-ra állítottam a maximumot, így lett a 27MB/s-ből 29MB/s...

[ Szerkesztve ]

(#35984) #54657280 válasza #72042496 (#35981) üzenetére


#54657280
törölt tag

Az új Synology modellek mind hardveres titkosító motorral rendelkeznek. Egy gyári leírás alapján nekem az jön le, hogy csak arra a megosztásra él a titkosítás, amelyre te beállítod.

Erre az angol nyelvű leírásra gondoltam.

(#35985) e90lci válasza Szpisti (#35983) üzenetére


e90lci
senior tag

Akkor próbáld már meg hogy a gépeden kikapcsolod amivel másolsz az energia gazdálkodási lehetőségeknél,hogy a gép felélesztheti az eszközt.Valami ilyesmi van ott onnan vedd ki a pipát és mérjél egyet.Ja utána tiltsd le a hálókártyát majd újra engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

(#35986) e90lci válasza Szpisti (#35983) üzenetére


e90lci
senior tag

Erre gondoltam.

Ha ez megvan akkor tiltsd le a hálókártyát,utána engedélyezd és mérjél egyet.Engem egyszer ez szívatott meg.

(#35987) Pulfix válasza #29810560 (#35951) üzenetére


Pulfix
csendes tag

216j
Tavaly augusztusban vettem. És a vinyót is, ami benne van. 12 hó gari volt rájuk. :((
Mit tudok tenni? Valahogy életet kéne lehelni bele. Vegyek másik vinyót? És mi lesz a rengeteg adatommal?
Az elmúlt 5 szombaton a villanyszerelők mindig levágták alóla az áramot. Lehet attól ment tönkre? 😱

(#35988) Szpisti válasza e90lci (#35986) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem nem Wifi a kapcsolat, gondolod akkor is számít?

(#35989) e90lci válasza Szpisti (#35988) üzenetére


e90lci
senior tag

Persze.Csak nincs nálam asztali gép ezért csináltam egy képernyőmentést.Azt tettem be ide.Természetes neked az asztali gép,hálókarinál kell kivenni a pipát.(Ethernet)

[ Szerkesztve ]

(#35990) claire78 válasza Pulfix (#35987) üzenetére


claire78
senior tag

:W

(#35991) Doky1988 válasza #29810560 (#35963) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nem tudtam h ez ennyi mindenre kepes :) Zyxelrol valtottam, ott kb azonnal ffp kellett (mini linux) maskepp nemsok app lehetoseg volt:)

DokY | www.zsolti.hu

(#35992) Véreshurka válasza Pulfix (#35987) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Na igen. Az áramszünet sosem jó a nasnak és persze a lemeznek sem. Nem tudom pl. a nason belüli elektronika is mennyire mehetett tönkre vajon ilyentől. Én vennék, vagy kölcsönkérnék egy vinyót, hogy ez kiderüljön. És ha már vásárlás, egy szünetmentest is mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#35993) Pulfix válasza Véreshurka (#35992) üzenetére


Pulfix
csendes tag

Bakker :W
Ok, veszek egy vinyót, kipróbálom. Ha be tudom izzítani, akkor ami benne van, az ment tönkre. Ha nem, akkor vagy a nas, vagy mindkettő, ugye? Ha a vinyó adta meg magát, tudtok ajánlani adatmentőt? Az összes fénykép azon volt. :( Volt ami csak ott van meg. 😬
És milyen szünetmentest vegyek? Nem értek hozzá.
Tuti RAID-be kötöm az új vinyókat! :(( Ah, egy vagyon!!

(#35994) #56573440 válasza matoland (#35976) üzenetére


#56573440
törölt tag

1: de tényleg meg kéne ertened, olvasnod minimális szinten hálózatok kezdőknek valamit. Egy port forward nem atomfizika, ha tetszik ha nem, te egy hálózati eszközt uzemeltetsz...

2: azért ennyi a letoltesed, mert : nincs kiengedve a port amit használ, vagy itt a vége. J széria, minimális procival, ezek a jobb neteket nem hajtják ki torrenten...

(#35995) #56573440 válasza Pulfix (#35993) üzenetére


#56573440
törölt tag

Simán pcn is ha radugod, egy live linux alól pl tutira, Windows alól meg valami ext4 -et kezelni tudó programmal ha él a vinyo látni fogod az adatokat.

(#35996) csipuka


csipuka
senior tag

A NAS-t nem erem el a ceges halo alol. Pedig a 443-t atiranyitottam a 5001-re. Amugy sima netrol elerheto. Van valami trukk, hogy kijatszam a ceges halot?

(#35997) #56573440 válasza csipuka (#35996) üzenetére


#56573440
törölt tag

Találsz egy nyitott portot és azt használod. Egyébként akkor is kiszurhatnak...lehet a syno ddns is tiltva van... Noip?

[ Szerkesztve ]

(#35998) Multibit válasza Pulfix (#35993) üzenetére


Multibit
veterán

Tuti RAID-be kötöm az új vinyókat! :(( Ah, egy vagyon!!
Legalább az lejött az esetedből, hogy backupra is kellene költeni?

(#35999) #56573440 válasza Multibit (#35998) üzenetére


#56573440
törölt tag

És azért tegyük hozzá, hogy a raid se backup

(#36000) Multibit válasza #56573440 (#35999) üzenetére


Multibit
veterán

Nem bizony!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.