Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Adott egy DS218-as, és vpn-t szeretnék beállítani rajta. Megnéztem már 6 millió youtube videót, mindegyik ugyanazt csinálja, feltelepíti az alkalmazást, minden basic beállításon, exportálom a configot, távoli gépen config bemásolása az openvpn-be, kéri az auth-ot, beírok egy felhasználót a nasró akinek van hozzáférése, és az fogad , hogy No server certificate verification method has been enabled. Van valakinek erre ötlete?

(#62002) Rison77 válasza Rison77 (#62001) üzenetére


Rison77
senior tag

Végül beimportáltam még 2x, és harmadjára már működik, szóval tárgytalan :F :DDD

(#62003) Jaded válasza Syl (#61997) üzenetére


Jaded
senior tag

Akkor ez így veszett fejsze.

Renault Megane IV Limited

(#62004) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!

Nem is tudom melyik topikba írjak. Van egy 718+ NAS-om, illetve egy Synology 1900-es routerem. Tegnap a viharban, elment egy pillanatra az áram, na persze meg a NET is. Mindent újraindítottam, később hallgattam a NET-es Logitech-es rádióm, viszont egyszer csak megszakadt az adás. A szokásos dolgokat megcsináltam, a rádiót áramtalanítottam, újraindítottam, a server nem látja rádiót, a NAS-on lévő programot leállítottam, újraindítottam, a végén töröltem a telepített programok közül, érdekes módon utána nem volt meg a csomagkezelési központban seholsem, a NET-en megtaláltam és telepítettem. Minden oké volt, csak a végén felhívta a program a figyelmemet, hogy a tűzfalon engedni kell a portokat. A NAS-on a kivételek között van, vagyis engedélyezve, routeren is engedtam a tűzfalon, habár csak belső hálózaton használom. A rádiót reseteltem, újra megadtam a wifi adatokat, viszont mikor bekapcsolom a rádiót automatikusan keresi az IP címet, kézzel nem tudom megadni, ott meg nem látom az IP címet. A router helyi hálózatán látja a rádiót, ip címet is ad neki, viszont a forgalomvezérlésnél ip cím nélkül van bent a listán. A készülékek listáján az állapotoknál gondolom ezért nem látja. Szóval teljesen tanácstalan. Bármilyen ötletet, tippet szívesen fogadok.
Köszönöm előre is.

(#62005) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

SOS help kellene! Hogyan tudnám megoldani azt a problémát, hogy az egyik fájl felül lett írva, de nekem kellene mondjuk a tegnapi verziója?
Van erre valami mód? (HDD-t nem tudom kivenni sajnos)

Köszönöm!

(#62006) poirot válasza poirot (#62004) üzenetére


poirot
senior tag

Megoldódott, ne kérdezzétek, hogy hogyan, én sem tudom. Igaz, hogy sok beállításom elveszett, a kedvenc rádióim linkjei, de szerencsére szöveges file-ban mentve van.

[ Szerkesztve ]

(#62007) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Szakbarbár stílusban kérdeznék, mert csak úgy megy :)

Az irodában van egy DS918+.
A rajta lévő mappák hálózati meghajtóként hozzá vannak adva a munkatársak gépein.
Ez tökéletesen működik, amíg mindenki bent van, távolról syno drive-val dolgoztunk, de kezd nagyon elszabadulni a drive mérete.

Azt hogy lehet megoldani, hogy egy vpn-en keresztül ugyan úgy lássák a mappákat mintha bent lennének?
Van erre részletes leírás valahol?
Mit kell hogy keresek?

Előre is köszi a segítséget.

(#62008) Magnat válasza Zlcsi (#62007) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,
a hálózatot te felügyeled, be lehet engedni a vpn kéréseket kintről? Van működő vpn szerveretek? Ha nincs, tegyél fel vpn szervert a nas-ra. Én átbuheráltam az ip tartományt úgy, h a lan ip tartományával egyező legyen (ehhez ssh-n kell hegeszteni egy config filet), de lehet, h anélkül is megy. Utána belépsz távolról (a nason lévő accountokat használhatod) és már működik is.(Remélem nem hagytam ki semmit, elég régen konfigoltam :) )

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#62009) poirot válasza poirot (#62006) üzenetére


poirot
senior tag

azért nem teljesen, sajnos, kiderült, utána olvastam, hogy "elengedte" a Logiteches rádió-t a Synology, augusztus elejétől, igy egy külső spk-t kell telepíteni, ahogy lentebb írtam, viszont wifi-ként állandóan szakad, eldobja a jelet, szóval használhatatlan zene hallgatásra. Megpróbálom majd kábellel összekötve, hátha jobb lesz.

(#62010) Zlcsi válasza Magnat (#62008) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Köszi elkezdem hegeszteni ha van kérdés, írok :R

(#62011) xpike_


xpike_
csendes tag

Sziasztok,
Van egy synology 416-osom, és vhogy felraktam rá a drive-t anno ami lecserélte a cloudstation-t....így a DS cloud app nem mükszik mobilról...
Olvasom az infókat de nem értem a drive az nem ad mobil backup lehetőséget...

Mi ma 2020.08.19-én a legjobb mód arra hogy egy mobilt szinkronizáljunk (teljesen, vagy annak főbb mappát) synology NAS-ra???

Köszi

Danny

(#62012) Intelligencs

Na megjött az 5 lemezes 2020-as modell is, az 1520+.

The Amiga, Born a Champion

(#62013) arn válasza Intelligencs (#62012) üzenetére


arn
félisten

4*1gbe port :W ide mar igazan elfert volna vmi nagyobb, de legalabb egy szerencsetlen bovitokartyanak hely.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62014) walter70


walter70
tag

Üdv,

tegnap beüzemeltem a DS220+ nast. Elvileg beállítottam mindent,de a feltöltés sehogy nem akar elindulni.Visszaolvastam több évet erről a problémáról,és próbáltam UPNP-vel is,anélkül is,16881-es porttal is és másikkal is,de semmi.A letöltés jön szépen,de egy gramm sem ment még vissza.
Tudnátok segíteni?

(#62015) szpeti40 válasza walter70 (#62014) üzenetére


szpeti40
addikt

Nyisd a portot a routeren.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62016) walter70 válasza szpeti40 (#62015) üzenetére


walter70
tag

Elvileg azt is megtettem leírás szerint,mert ahhoz nagyon nem értek.,de van video,hogy az Asus routereknél hogyan kell.

(#62017) szpeti40 válasza walter70 (#62016) üzenetére


szpeti40
addikt

Online port checkerrel tudod ellenőrizni, hogy tényleg nyitva van-e.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62018) walter70 válasza szpeti40 (#62017) üzenetére


walter70
tag

Aszerint nincs nyitva,akkor ott bénáztam el.

(#62019) AiRLAC válasza walter70 (#62014) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tedd fel a portot 30000 fölé és nyisd ki a routeren (upnp nem kell, dht sem, titkosítás igen)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62020) Somatom válasza xpike_ (#62011) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen OS fut azon a telón?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62021) walter70 válasza AiRLAC (#62019) üzenetére


walter70
tag

Ez megoldotta,köszönöm mindkettőtöknek.

(#62022) Sanya válasza arn (#62013) üzenetére


Sanya
nagyúr

Minek. A max 220 terabyte adatot nem illik kinyerni :)

Mondjuk ha telerakod 16 terás diszkekkel a 2db bővítőegységet is, mindegyiken adat van, tele van, akkor 1 gigabiten több mint 1 év lementeni azt az adatot....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62023) xpike_ válasza walter70 (#62021) üzenetére


xpike_
csendes tag

(Bocs ez nem ide valasz)

[ Szerkesztve ]

Danny

(#62024) xpike_ válasza Somatom (#62020) üzenetére


xpike_
csendes tag

Huawei, amivel elvileg lehet backup-ölni NAS-ra, De csakis LAN-ra... Én meg remote (is) szeretném

Danny

(#62025) Somatom válasza xpike_ (#62024) üzenetére


Somatom
veterán

Még csak elméleti tanácsot tudok adni, mert ma rendeltem meg a NAS -omat. Úgy tervezem, hogy a telón Foldersyncet, vagy Synchronize Ultimate -et fogok használni, amivel a teló kijelölt könyvtárait vagy közvetlenül (FTP, vagy WebDAV) a NAS -ra, vagy GDrive -ra és onnan a NAS -ra fogom szinkronizálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62026) arn válasza Sanya (#62022) üzenetére


arn
félisten

epp most telepitem egy regi retro gepemet, kb 97 oszi szintnek felel meg, egy 233mmx, es 4.3gbos vinyo uata33as (6-8gb volt a legnagyobb ebben az idoszakban). kb 20 perc volt telimasolni. egy 8tb vinyot manapsag vagy egy nap. nem igazan kovette a meretvaltozas a sebesseget.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62027) paolinho


paolinho
őstag

Egy néhány napja ezzel az üzenettel fogadott a Syno DS216play tipusú nasom:
Hiba 1
Hiba 2
Hiba 3

Mi lehet a probléma, és mi rá a megoldás? Lehet, hogy elszállni készül az egyik vinyóm?

(#62028) xpike_ válasza Somatom (#62025) üzenetére


xpike_
csendes tag

Hello,
köszi.
Tegnap foldersync-el Webdav-ön keresztül sikeresen szinkronizált. De a webdav mint kiderült a creation date-nek a szinkronizálás dátumát adja... Ami pl képek esetén nem elfogadható..... FTP-n próbáljam állítólag annak is vannak hátrányai...
Miért ilyen nehéz ez az alap feladat?

Danny

(#62029) PeterPH válasza paolinho (#62027) üzenetére


PeterPH
senior tag

Pont még eggyel kellett volna lejjebb menned a menüben, hogy a konkrét hibát láthasd.

(#62030) Somatom válasza xpike_ (#62028) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekes probléma. Sztem dobd be az Android alkalmazások topikba, hátha lesz rá vmi megoldás!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62031) jozsi252


jozsi252
veterán

-

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#62032) tibi3650 válasza xpike_ (#62028) üzenetére


tibi3650
tag

Mit értesz az alatt hogy a DS cloud nem működik? Mi a jelenség? Én hosszú évek óta megelégedéssel használom a Drive-al is.

(#62033) xpike_ válasza tibi3650 (#62032) üzenetére


xpike_
csendes tag

Szia, amikor bejött a synology drive, akkor a cloud station server-t az felváltotta, elvileg... De nekem a DS cloud azt írja account is invalid...sztem mivel egyszerűen nem tud kapcsolódni immár a cloudstation-hoz... Mivel az nem is megy...ahhoz h telepítse a cloudstation-t ahhoz a drive-öt kellene leszedni elöbb...
Ha bármit rosszul értek csak szóljatok ds cloud kapcsán...
Köszi

Danny

(#62034) tibi3650 válasza xpike_ (#62033) üzenetére


tibi3650
tag

Ebben az esetben először a jogosultságok között néznék szét. Vagy inkább létrehoznék egy próba felhasználót és azzal megnézném mit csinál, hogy ne legyen mégnagyobb galiba a mostani user-rel engedélyeivel.

(#62035) xpike_ válasza tibi3650 (#62034) üzenetére


xpike_
csendes tag

Hát a világ összes joga megvan az adott admin felhasználónak...de igazad volt!!!!
Kiprobaltam az "admin" user-el s beengedett...
De mi lehetett a baj a másik szintén admin felhasználónak?!..

[ Szerkesztve ]

Danny

(#62036) pschio


pschio
őstag

Sziasztok,

A DS918+ NASom akarom menteni felhőbe. Ti hogy csináljátok? Közel 6 terát kellene mentenem. Valamilyen unlimited backblaze vagy crashplan jó lenne nekem. De hogy kapcsolom össze? Mi az optimális megoldás?

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#62037) paolinho válasza PeterPH (#62029) üzenetére


paolinho
őstag

Ennyit tudtam még előásni:
Hiba 4
Hiba 5

(#62038) tibi3650 válasza xpike_ (#62035) üzenetére


tibi3650
tag

Ezt így nem tudom megmondani, látni kéne az engedélyeket, de ha tippelnem kéne akkor az alkamazások között a Synology Drive-ra tenném a voksot

szerk: illetve összenézheted a két felhasználót hogy miben különbözik

[ Szerkesztve ]

(#62039) pschio válasza paolinho (#62037) üzenetére


pschio
őstag

Ez így elég egyértelmű. Megpusztult a 6teras disk.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#62040) Jim74 válasza paolinho (#62037) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ments le róla, ami fontos, amíg még lehet.
Aztán vedd ki a NAS-ból, nézd meg PC-n HD Sentinellel, hogy mit mutat. Valószínűleg vége van. Ha garis, cseréltesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#62041) arn válasza paolinho (#62037) üzenetére


arn
félisten

Ha jbod... ments le mindent, amit lehet, ha elszall, akkor minden cuccodnak annyi a nason.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62042) szpeti40 válasza arn (#62041) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha jól látom 2 hdd-n van 1-1 jbod kötet, szóval elég "csak" a rossz hdd kötetét mentenie.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62043) arn válasza szpeti40 (#62042) üzenetére


arn
félisten

Ugy minek a jbod?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62044) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy 920+ esetében a DS-nek mennyivel illene letöltenie, ha van elég seeder? 4 TB-os Seagate Ironwolf HDD-k vannak benne SHR kötetben, 12 GB RAM van benne és nincs SSD cache.

(#62045) szpeti40 válasza arn (#62043) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezt ne tőlem kérdezd :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#62046) szabi86


szabi86
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mennyire megvalósítható a következő:

Két dolog miatt lenne szükségem NAS-ra:
1. 4k-s filmeket szeretnék róla nézni tv-n (torrentről letöltve), illetve képeket, videókat tárolni.
2. 3 db biztonsági kamera felvételét tárolni

Egy Synology DS218-at néztem ki erre a célra. A HDD-ket nem tenném RAID-be. Az egyik egy WD Red lenne, arra menne a média tartalom, a másik pedig egy WD purple, arra a kamerák felvétele.
Az internetem 1 gigabites. Ez így megvalósítható-e, illetve elbírná-e a DS218?

Másrészt pedig abban szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen megoldások vannak arra, hogy a médiás HDD tartalmáról (saját képek és videók, kb 1 TB) időnként mentéseket készítsek külső eszközre?

Köszönöm!

(#62047) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Helló! Van egy olyan csodás helyzet, hogy nem érem el sehogy a Synology DS215j NAS-t.

Még sosem használtam, viszont előzőleg más helyen már be volt konfigolva 2 db 2,5 colos HDD-val, amik azóta is itt pihennek. Én voltam a másik helyen is az elkövető, de teljesen kiszámíthatatlan volt akkor is az eszköz elérhetősége, legalábbis a zinternet felől. Szóval most betoltam a laptop HDD-k helyett 2x1 TB 3,5" WD RED-et, bekapcsoltam, de csak villog a narancs LED. A HDD-k és a LAN zöldjei világítanak rendesen. Sehogy sem érem el az eszközt.

Amit próbáltam:

- reset gomb 4 másodpercig, sípol, várok
- reset gomb 4 másodpercig, elenged, majd megint 4 másodpercig megnyom, de ugyanúgy csak egyszer sípol 3 helyett
- a reseteket újrapróbáltam immáron úgy, hogy kihúztam belőle a HDD-ket, és azóta vissza se toltam, de ugyanúgy csak egy pittyanésig jutottam
- a router átkonfigurálása 192.168.1.x-ről 192.168.0.x-re
- Comodo IS leállítása, a hálózat magánhálózatra állítása, teljes áramtalanítások
- a wifi hálózaton lógó telefonon egy pingelő appal egyszer láttam a DiskStation-t (192.168.0.3), aztán eltűnt, pedig hozzá se nyúltam a NAS-hoz
- az asztali gépre telepített Synology Assistant egyszer se látott semmit

Amit még megpróbálok az az, hogy leellenőrzöm, hogy tényleg teljesen tiszták-e a HDD-k, de az egyiket még csak most bontottam fel, a másik pedig tudtommal szintén nem járt még gépben. Amit még sejtek az az, hogy a digis ZTE router egy rakás szar, és rá kellene kötnöm valamit, de erre most nincs pénzem, hogy egy teszt miatt routert vegyek, amikor arra különösebben nagy szükségem nincs. Talán majd még egy hulladék, régi routeren eljátszogatok majd, külön gépen.

Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#62048) Pubszon válasza Jim74 (#62044) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Szerintem 60-80MBps a DS-el.
Mondjuk a qBittorrent-el a gigabit maximuma is menne.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#62049) Jim74 válasza Pubszon (#62048) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
A qbittorrenthez nem kell docker, ugye?

(#62050) Pubszon válasza Jim74 (#62049) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem, van natív, külső fejlesztő által készített.
Az használ több magot is, bár én használtam pár napig de inkább maradtam a DS-nél, hiába nem tud csak ~50MBps-ot.
De érdemes kipróbálni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.