Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) crissprivat válasza Hyena007 (#14000) üzenetére


crissprivat
senior tag

Az internet sávszélességednek semmi köze a belsö hálózatod sebességéhez.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14002) Magnat válasza pomk (#13999) üzenetére


Magnat
veterán

És ha belső hálózatról próbálod elérni a nas belső ip címén akkor működik?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14003) Hyena007 válasza crissprivat (#14001) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Köszi a választ!
Esetleg van valami ötleted, hogy akkor mi lehet a probléma?
Köszi!

(#14004) MrCsiT válasza Hyena007 (#14003) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha a Syno-n a MediaServer csomagot telepíted és futtatod, akkor DLNA képes TV-n akár wifin megosztja a NAS tartalmát.
Nem Video Station, de egy próbát szerintem megérne, hogy azt használva mi a helyzet, van-e szaggatás? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14005) crissprivat válasza Hyena007 (#14003) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát sajnálom,de fogalmam sincs. Mennie kellene gond nélkül.
Valami nem klappol az biztos. Nézz át mindent körültekintöen és még nézd meg,hogy a vezérlöpult / müsörtár / konvertálási beállítások / videokonvertálásnál ki van véve a pipa? (igaz mobil eszközökhöz írja,de mindegy,próbáld meg)
Nálam a nas és a tv közt egy raspberry pi van elhelyezve amin openelec-kodi fut. Ilyen videózási gondjaim nincsenek. Igaz 3D-t nem nézek (eszközhiány),de minden mást gond nékül visz.
De hát a syno 214play -nak is ez lenne a dolga :((

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14006) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nos én is rendeltem egy DS215j NAS-t, mi a legegyszerűbb módja, hogy a 2x2TB vinyómat úgy állítsam be, hogy 1x 500GB tükörben, maradék 3 TB pedig tükrözés nélkül legyen használva? Megoldható ez a Synology hybrid raiddel vagy ennek más módja van?

(#14007) Sanya válasza BaLee (#14006) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez jelenleg sajnos megoldhatatlan. 1 éve requesteltem, de semmi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14008) BaLee válasza Sanya (#14007) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem mondod...
Nincs lehetőség arra, hogy egy 500gigás raid1 tömb után egy jbod vagy raid0-ba összefűzzem a maradék helyet? És a végén két külön kötetem lesz? Ezt nem akarom elhinni...

Ezt még a 2 éves DLINK NAS-om is simán tudta.

(#14009) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok, kéne egy kis help a szakiktól. T-home Cisco EPC3925 router volt idáig a központ, IPTV, nas (synology ds213j, gépek, wifi, stb, sok gondom volt vele (remélem legalábbis, hogy tényleg vele :F : DLNA, port forwarding, általános sebesség, stb...)

Gyári resetet csináltam a cisco-n. Innentől nem tudom hogy fogjak hozzá, mert amit szeretnék az a következő:
1. Cisco lenne az alap, innen menne az IPTV, telefon.
2. Rákötném a TP-link 1043ND routeremet (ugye a tplink wan portjára?), és innen menne a wifi, rá lenne kötve a nas, a pc (kábelen), és az LG DLNA képes házimozi szintén kábelen.
3. Mit állítsak be a két routeren, hogy minden jól menjen: pl: DLNA lejátszás a házimozin, IPAD, Iphone, MAC (WIFI szinkronizálás, stb), NAS-t elérni kívülről/belülről egyaránt, torrentek a nason...
Ennél kicsit elveszve érzem magam, na jó nagyon :))
Azt szeretném, hogy minden jól, stabilan működjön! :K
Köszi a segítségeket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#14010) lkalocsa válasza Hyena007 (#14003) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Szia
Nekem is ilyen gondjaim voltak.
Kábellel kötöttem össze a tv-t a nassal. Nas-switch-tv.
Ez után megszünt a szaggatás.

Billyboy

(#14011) crissprivat válasza lkalocsa (#14010) üzenetére


crissprivat
senior tag

Már írta,hogy kábelezve van minden.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14012) samuki


samuki
tag

Sziasztok. Megint egy kis segítségre lenne szükségem. Nektek biztos megy csípőből, de nekem nem sikerül sehogy sem megoldani a problémát.
Adminként létrehozok egy X nevű mappát és egy X felhasználót. Jogosultságot csak az X mappához adok. Ha belépek X felhasználóval, akkor látja az X mappát a jogosultságaival és egy home mappát. Na itt a gond, a home mappával nem tudok mit kezdeni, se másolni bele, sem mappát létrehozni. Valamit elbaxtam vagy csak dísznek van ez a mappa? Mit nézzek meg, merre keressek? :U :U :U
Help mert :W megyek...
Köszönöm a segedelmet előre is.
Ha nem hozok létre X mappát, akkor nem lehetne a home mappát használni pl.: file tárolásra (amire az X mappát hoztam volna létre)?
Na most már nagyon lúzernek érzem magam... :O :O :O

(#14013) Magnat válasza muranyig (#14009) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A ciscoban találsz olyat, h dmz (demilitarized zone)? Ha igen, én adnék a tplink wan lábának egy címet ami egy subnetben van a cisco lanjával, pl cisco lan ip 192.168.1.1, tplink wan ip 192.168.1.2 és a dmz-ben beállítanám a tplinket, tehát a 192.168.1.2-t. Aztán már csak annyit kell tenni, h a tplink lan más ip tartomány legyen mint a cisco lan, pl 192.168.0.x. Innentől a ciscoba ne dugj semmi mást, onnan csak a tv, a telefon meg a tplink menjenek, minden más a tplinkből induljon ki. Így a beállításokat úgy kell csinálni, mintha csak a tp-link lenne.
(Ha az elsődleges router nem szolgáltatói eszköz lenne akkor más megoldást javasolnék, ennek az az előnye, h a tiplinkben szabadon garázdálkodhatsz, a másikba meg nem kell belematatni)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14014) Hyena007 válasza MrCsiT (#14004) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Köszi a választ!
Felraktam kipróbáltam meg is néztem gyorsan egy filmet 15Mbit/s DLNA-n akadás nélkül ment nem volt probléma, viszont gondoltam megpróbálok valami combosabbat 30Mbit/s és sajna annál folyton beleszaggatott a hang úgy mint eddig a Video Station-nél.
Úgyhogy sajna továbbra sincs megoldva a dolog :(
Esetleg erre valami ötlet, hogy ez miért lehet?
Köszi előre is.

(#14015) Hyena007 válasza crissprivat (#14005) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Köszi a választ!
A videokonvertálásnál ki van szedve a pipa.
Mire gondolsz pontosan azzal, hogy nézz át mindent körültekintően?
Tudnál példákat mondani miket kellene megnéznem?
Köszi előre is!

(#14016) MrCsiT válasza Hyena007 (#14014) üzenetére


MrCsiT
addikt

ha van pl. egy 1080p-s nkv-m, akkor arról honnan tudom meg, hogy hányMbit/s-os, milyen programmal tudom megnézni? :F ..csak mert ilyen pl., gond nélkül megy nálam, wifi-n, Asus RT-N66U-val.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#14017) Multibit válasza MrCsiT (#14016) üzenetére


Multibit
veterán

Pl. MediaInfo programmal.

(#14018) Hyena007 válasza MrCsiT (#14016) üzenetére


Hyena007
csendes tag

A Video Station-ben rámész egy filmre és az elindítása előtt kidobja róla az információkat, vagy ha nem akkor ott a filmen belül van egy olyan opció hogy "médiainformációk megjelenítése" az is ugyan azt írja ki.

Egyébként én nem értem nekem miért hülyéskedik nekem nem hogy wifin de kábellel se megy normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#14019) Magnat válasza Hyena007 (#14015) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, csak tippek, h mit próbálnék ki: van egy minidlna nevű csomag, azzal vajon hogy muzsikál? Ha van rá mód, rádugnék egy notit a tv helyére és azon megnézném dlna-n keresztül a lejátszást, utána sima hálózatos lejátszással, illetve megnézném, h a kérdéses filet mekkora sebességgel tudom a notira másolni. Hátha kiderül vmi, pl ha minden próbálkozás baromi rossz eredményt ad akkor kábelhiba vagy router probléma is lehet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14020) Multibit válasza Hyena007 (#14015) üzenetére


Multibit
veterán

Ide egy DLNA-fan kell! Rég rossz, ha egy 30
Mbps video kiakaszt egy mediaszervert. Mondanám, hogy mediaplayer a végső megoldás (ami igaz is 😜 ), de majd megint megkapom, hogy "ugyan miben jobb egy mp, mint a DLNA?" Annál is érdekesebb a dolog, mert állítólag a Samu tévék sokkal jobbak e tekintetben más gyártók termékeinél.

[ Szerkesztve ]

(#14021) Hyena007 válasza Magnat (#14019) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Köszönöm a választ!
Igyekszem mihamarabb kipróbálni és visszajelezni további segítségért :)
Köszönöm!

(#14022) Hyena007 válasza Multibit (#14020) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Hát én már nem tudom :W
Annyit tudok hogy DLNA-n egy fokkal jobb mint Video Station-be de az se tökéletes, többször is megakad a hang így kábelen. Wifin pedig a másik tv-n nem hogy a hang a kép is úgy akad hogy nézhetetlen.
Köszi a választ!

(#14023) Multibit válasza Hyena007 (#14022) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem a wifi-t hagyd egyelőre! Ritka az, amikor wifi-n át lehet tolni magas bitrátás filmeket. Próbáld meg, amit Magnat javasolt, azután okosabb leszel!

[ Szerkesztve ]

(#14024) Hyena007 válasza Multibit (#14023) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Igen igyekszem :)
Azt csak érzékeltetésnek írtam nem foglalkozom azzal jelenleg :)
Köszi!

(#14025) Magnat válasza Multibit (#14023) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, sajnos nekem is az a tapasztalatom, h a wifinek soxor még a 720p is nyögvenyelősen megy, pedig nálam is 5ghz van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14026) muranyig válasza Magnat (#14013) üzenetére


muranyig
tag

Szia, köszi a választ, megnézem.. találtam a Ciscoban DMZ-t az Application%Gaming menüpontban. A Cisco 192.168.0.1- en jön be. Akkor ha jól értem Ciscon belül kapjon a Tplink egy pl 192.168.0 2 címet. A tplink alapból 192.168.1.1-en üzemel, innentől elvileg ok lesz, vagy a tplinken belül is kell állítani vmit ezzel kapcsolatosan?

[ Szerkesztve ]

(#14027) Hyena007 válasza Magnat (#14025) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Úgy érzem igazad van basszus átdugtam egy laptopba a tv-be menő Cat5e-s kábelt és a másolási sebesség 11,3Mb/s gondolom ennek nem ennyinek kellene lennie :D
Most akkor mi legyen?
Köszi a segítséget!

(#14028) Multibit válasza Hyena007 (#14027) üzenetére


Multibit
veterán

Cserélj kábelt! De előtte nézd meg, hogy nem 100 Mbps a lapos LAN adapterének sebessége 😊

(#14029) Magnat válasza muranyig (#14026) üzenetére


Magnat
veterán

Elvileg így ok, ezzel most azt éred el,h minden kintről jövő csomag a tp-linkre lesz irányítva. Az ip kiosztás ok, a tp-linken ki kell nyitogatni a megfelelő portokat, ez ügyben légyszi keress vissza itt a fórumban vagy a syno oldalán, tabletről írok, arról macerás linkelgetni :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14030) Hyena007 válasza Multibit (#14028) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Na innen lesz még vicces a dolog mert a garázsból egy 20m-es kábelen jön be a routerbe a kábel és onnan a Tv-be NAS-ba stb... Akkor most melyik csere? mindegyik? :D
Köszi!

(#14031) Magnat válasza Hyena007 (#14027) üzenetére


Magnat
veterán

Bit vagy byte? Csak mert az Mb az bit, de ha annyi akkor tuti gáz van, ha byte, akkor lehet, h az van amit már a kolléga is írt, vhol 100mb a link giga helyett.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14032) Magnat válasza Hyena007 (#14030) üzenetére


Magnat
veterán

Csak a routertől lefelé érdekes, tehát router-nas és tv (noti)-nas, ezeket cseréld, teszteld.

Szerk.: ha 11mbyte, akkor kérdezném, h a notiban milyen csatoló van, gigás vagy csak 100-as, mert utóbbi esetben nem is lehet több 12-12.5 mbyte-nál (ugye az átszámolva 100mbit). Illetve sztem a tv is 100 mbites, de azon mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14033) Hyena007 válasza Magnat (#14031) üzenetére


Hyena007
csendes tag


Köszi!
NAS-ról laptopra fájlmásolás.

[ Szerkesztve ]

(#14034) Magnat válasza Hyena007 (#14033) üzenetére


Magnat
veterán

Hát ez byte, ez egyrészt elég kellene legyen (ez 100mbit), másrészt valszeg a notidban van 100-as csatoló. Próbáld meg akkor h dlna-n mit csinál, illetve hálózaton lejátszva notin.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14035) muranyig válasza Magnat (#14029) üzenetére


muranyig
tag

szuper, köszi, megnézem, rád keressek vissza, te irtad a HSZ-okat?

(#14036) Magnat válasza muranyig (#14035) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h én is, de inkább általánosságban a port szóra. A default portok itt vannak: [link], de érdemes áthelyezni őket biztonsági okokból, illetve csak azt nyitni amit tényleg használsz kintről.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14037) Hyena007 válasza Magnat (#14034) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Hát laptopon játszva a film úgy akad hogy nézhetetlen :(
Akkor most mi van én már nem értem :Y :W

(#14038) crissprivat válasza Hyena007 (#14037) üzenetére


crissprivat
senior tag

Próbálj routert cserélni.
Lehet az rosszalkodik.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#14039) Magnat válasza Hyena007 (#14037) üzenetére


Magnat
veterán

De ugye nem a cpu nem bírja?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14040) Hyena007 válasza Magnat (#14039) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Éppen most akartam írni, hogy kipróbáltam asztali gépemen ami egyébként nem kábellel van összekötve az is wifin megy, és nem tudom, hogy de eddig tökéletesen megy minden full wifin ráadásul ez 2.4Ghz.
Na most már tényleg nem értek semmit :W
Köszi a segítséget mára nekem ennyi volt mert holnap korán kelek de nekirugaszkodok délután.
Számítok még a segítségre :DD
Köszönök szépen mindent!

(#14041) Magnat válasza Hyena007 (#14040) üzenetére


Magnat
veterán

Szóval ugyanaz a film ami a tv-n és a notin akad, az asztalin megy, ráadásul wifin?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14042) Hyena007 válasza Magnat (#14041) üzenetére


Hyena007
csendes tag

Igen eddig tökéletesen ment asztalin wifin bár csak 10 percet néztem belőle de ez alatt a tv-n már akadt a hang illetve a notin meg nézhetetlen volt el se jutottam 1 percig. (bár a notis történet elég szomoru mert 1 éves Dell és 300k ért vettem és nem bír lejátszani...... szomoru na mind 1)
A lényeg hogy igen tökéletesen ment 10 percet asztalin.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14043) macskajanchi válasza teisfiamblue (#4090) üzenetére


macskajanchi
csendes tag

Szia!

Sikerült megoldani azóta a problémát?
Nekem ugyan ez a baja.
Próbáltam firmware frissítéssel megoldani így:
http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=7&t=52625
Sajnos sikertelenül.
Ha neked sikerült, segíthetnél.
Ami mége feltűnő volt hogy az itt leírt 3 partícióból csak 1 volt ismert, a többit csak látta,
de azt nem, hogy milyen partíció.

Előre is köszi a választ.

(#14044) muranyig válasza Magnat (#14013) üzenetére


muranyig
tag

bocs még annyit kérdeznék, hogy a tp-linken nem kell dmz-t állítani ugye?

(#14045) Magnat válasza muranyig (#14044) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kell, ő csak kapja az áldást úgy, mintha a cisco ott sem lenne :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14046) muranyig válasza Magnat (#14045) üzenetére


muranyig
tag

megcsináltam, ahogy mondtad, de nem tudok belépni a synologyra... mi lehet a gond?
synology assistant 192,168,0.11 -es ipt lát a nasnál, holott már a 192.168.1.x tplinkre van kötve. lehet ez a gond?hogy oldjuk meg, :R

[ Szerkesztve ]

(#14047) nlq válasza muranyig (#14046) üzenetére


nlq
aktív tag

adja szamgepednek fix ip-t mondjuk 0.12-t aztan mar be tudsz lepni a synora es allitsd at az ip-jét 1.11 re pl

ha fix ip-t adsz meg neki akkor a router dhcp tartományán kivul add meg az ip-t

(#14048) muranyig válasza nlq (#14047) üzenetére


muranyig
tag

köszi, de én már elvesztettem a fonalat... :F
a cisco-n belül adjak, vagy a tp-linken belül fix ip-t a pc-nek?
Minden a tp linkre van kötve, aminek 192.168.1. a ip-je.

(#14049) Magnat válasza muranyig (#14046) üzenetére


Magnat
veterán

A syno eddig hogy volt beállítva, dhcp-n kapott címet a ciscótól?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14050) muranyig válasza Magnat (#14049) üzenetére


muranyig
tag

igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.