Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Patice válasza Pubszon (#33996) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem fog elaludni/hibernálódni csak a második HDD, max. ha tétlen, akkor parkoltathatja a fejet, de valszeg többet piszkálja a rendszer, mint hogy spin-down-ba kerülhetne. Szóval az ugyan úgy pörögni fog.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34002) urban racer válasza Pubszon (#33996) üzenetére


urban racer
senior tag

Állj. Ez így hülyeség. Szerintem.
Rakj be a működő mellé még 1 ugyanolyan hdd-t raidbe és a gagyi vinyót rakd be egy usb-s rackbe. :K Backupnak egy bay-t elfoglalni, több, mint luxus :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34003) TBMC válasza gyugyo79 (#33995) üzenetére


TBMC
addikt

köszi! akkor felejtő :D ;]

markbellus.hu 

(#34004) Pubszon válasza urban racer (#34002) üzenetére


Pubszon
veterán

Felesleges 2 nagy HDD arra amire használom. Lesz benne egy 6TB-os (a mostani 2.5TB-os helyett) meg ez a 320GB-os a fontos adatok duplikálása miatt. Ha a kicsi bekrepál, van itthon még egy WD 320-as, csak az 7200RPM-es.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34005) Madwe válasza Pubszon (#34004) üzenetére


Madwe
nagyúr

És raid biztos nem kell neked? ha a merevlemezed kezd meghalni, lehet bukod a dsm beállításaidat és appjaidat, nomeg a rajta tárolt adataidat, raidben ennek kisebb az esélye. _Ugyanakkor a raid ugye nem biztonsági mentés, uh a fontos adataidat meg kiírhatod külsőleg csatolt merevlemezedre.

(#34006) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Bocsi hogy nem teljesen témába vág a dolog, de szükségem lenne 15 méter cat5e vagy cat6 utp-re. Tudnátok mondani jó minőségű kész kábelt? Köszi

(#34007) LouiS22 válasza Madwe (#34005) üzenetére


LouiS22
veterán

Én időnként csinálok egy backupot a DSM beállításokról, aztán azt feltöltöm felhőbe. A semminél az is több.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34008) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

iPhone készülékemre telepítve van a Synology NAS DS Photo alkalmazása. Eddig semmi probléma nem volt a fényképek és vieók feltöltésével. 4 napja nem hajlandó szinkronizálni, semmit nem állítottam el.

Valakinek volt már ilyen gondja?

Esetleg 5let?

köszi előre is

(#34009) Pubszon válasza Madwe (#34005) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem akarok 60k-t kiadni még egy 6TB-os lemezre csak ezekért.

A DSM beállításaimat hogy lehet egyben kimenteni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#34010) urban racer válasza Pubszon (#34009) üzenetére


urban racer
senior tag

vezérlőpult/frissítés és visszaállítás/konfiguráció biztonsági mentése

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34011) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Sziasztok,
Ma elindítottam a Photo Stationt, de azzal fogad, hogy a "Elnézést a keresett oldaL NEM található"!
Telefontól simán elérem a tartalmat, de PC-ről nem.
Valami tippet tuudtok adni merre induljak el a proléma megoldásán?
thx

(#34012) Madwe válasza lacapaca2000 (#34011) üzenetére


Madwe
nagyúr

Https redirectet használsz, s a dsm ikonjával akarod megnyitni, ami bugos és sima http szerepel a címben? ekkor egy sima s-t kell a http mögé tenni s jó lesz :)

(#34013) Borisz76 válasza smallmer (#34006) üzenetére


Borisz76
veterán

Láttam a kérdésedet a hálózatos topikban is.

Ha jól sejtem nincs nagy különbség árban a Cat5e és a Cat6 között.

Én inkább a Cat6-t javasolnám emiatt.
Ugyanakkor , hogy melyik "gyártó" kábele....az szerintem mindegy.
Amelyik szimpatikus.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34014) Sanya válasza urban racer (#33999) üzenetére


Sanya
nagyúr

Másik kérdés, hogy hány ingyenesen futtathato virtuális gépet engednek és milyen korlátozással.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34015) Balli válasza gyugyo79 (#33995) üzenetére


Balli
őstag

Köszönöm szépen a segítségetek, így már végre működik :B

Athens 2004

(#34016) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

DS-ben vagy egyéb megoldással meg lehet csinálni, hogy A helyre letöltse az adott tartalmat, majd minden nap beállított időintervallumban átmozgassa B helyre úgy, hogy DS-ben is megmaradjon illetve az ideiglenes helyet is átmozgassa?

(#34017) Borisz76 válasza Mate (#34016) üzenetére


Borisz76
veterán

Mit takarna A és B hely ?

1 db NAS 1 db kötettel 2 db megosztott mappával ?
1 db NAS 2 db kötettel ?
2 db NAS két külön városban ?

Mod :
A kész állomány - ami a beállított mappába letöltődött - az szabadon mozgatható , átnevezhető.
A SEED akkor is megy tovább a DS-ből.
A DS-ben mindenképpen benne marad a feladat mert az csak akkor törlődik teljesen ha magát a feladatot törlöd a DS-ből.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34018) Mate válasza Borisz76 (#34017) üzenetére


Mate
nagyúr

Egy nasról lenne szó. SSD-re töltene le, de mivel a tárhely véges, így hajnalban át kéne mozgatni HDD-re. Lenne kb. 4 mappa ahova tematikusan letölt és azokat HDD-re szintén tematikusan az ott megtalálható 4 mappába.

Az alap átmozgatást még meg is tudnám oldani, a gond, hogy DS-ben SSD-n maradnának az ideiglenes fájlok, így hamar megtelne.

(#34019) Borisz76 válasza Mate (#34018) üzenetére


Borisz76
veterán

Véleményem szerint pocsékolás egy SSD-t erre használni.

Konkrétan milyen nas ?

Csak azért mert ha a legmodernebb, legújabb NAS-ról is van szó az sem képes kihasználni mondjuk az elérhető legnagyobb netes csomag letöltési sebességét.
1000-s net elviekben kb 90-100 MB/s-al lehetne letölteni.

Volt már itt egy-két teszt : Download Station bejegyzésemben.
Itt is max 50-60 MB/s a letöltési tempó.
Azt meg egy HDD-nek is tudnia kell.
És akkor a HDD lehet nagyobb méretű...nem kell az SSD-t ilyesmire használni.

Azt inkább tedd be egy PC-be rendszernek.

Mod :

Feltételezem, hogy 1 SSD és 1 HDD a 2 db kötet. Külön-külön.

A DS az 1. kötetre azaz az SSD-re lett telepítve.
2 variáció van :

1. Letöltési mappád az SSD-n van.
Ekkor a "láthatatlan mappába" megkezdődik a letöltés.
Ha kész megjelenik az általad kijelölt mappában.
Átnevezheted, törölheted a SEED megy tovább a láthatatlanból.
Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.

2. Letöltési mappád a HDD-n van.
Arra a kötetre kezdődik a letöltés amire a DS-t telepítetted azaz az SSD-re.
De ezt te nem látod mert ugye "láthatatlan mappa".
Ha kész a letöltés AKKOR ÁTMÁSOLJA az általad megadott mappába ami a HDD-n van.
A HDD-n lévő állománnyal megint csak azt csinálsz amit akarsz.
A seed megy tovább a DS-ből az SSD-ről a "láthatatlan mappából".
Ez esetben is : Tárhelyedet visszanyerheted ha törlöd a feladatot a DS-ből.

Láthatod, hogy mindkét megoldás "bukta".
Nem megoldható amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34020) Madwe válasza Mate (#34018) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért töltenél ssdre? annak amugy se jó a folyamatos nagy adatmozgatás, de itt még előnye se lenne... a download station tölthet rögtön hddre is, akkor is ha nem az az 1es volumeod pl.
szerk: megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#34021) gyugyo79 válasza Mate (#34018) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az előttem szólók leírták az én véleményem is az ssd-re való letöltés hátrányairól.

De az A->B mozgatás is megoldható csak a feladatidőzítővel le kell futtatni egy parancsot ami áthelyezi a fájlokat a forrás könyvtárból a cél könyvtárba. A parancsot meg google is kidobja gyorsan ha pontosítod a keresést de pld. 1-2 megoldás arra amit szeretnél könyvtárostól és anélkül stb.

Más van e valaki akinek van már 418play -e ?
Ugye ugyan olyan proci van benne mint a DS218 -ba és alapból ugye ugyan úgy 2 GB ram + bővítés még sincs a Virtual Machine Manager által támogatottak közt felsorolva.
Ha van valakinek és vállalkozó szellemű megnézné, hogy fe lehet e rakni itt vannak a Virtualization-x86*.spk -k.

Írtam Synologynak is de még nem kaptam választ és kapnék egyet (persze nem ingyen hanem munka fejébe) de ha nem is lesz támogatott akkor inkább kifizetem a különbséget egy DS918+ ra vagy egy DS718+ -at kérek de amúgy meg tökéletes elég lenne otthonra a DS418play is csak a kütyü- játék faktor miatt kéne olyan ami tudja ezt is ...

[ Szerkesztve ]

(#34022) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#34021) üzenetére


gyugyo79
addikt

A link az spk -kel lemaradt és már nem tudom szerkeszteni. Innen tölthetőek.

(#34023) Borisz76 válasza gyugyo79 (#34021) üzenetére


Borisz76
veterán

Még is van megoldás.

Igaz én nem értek a linuxhoz és a parancssoros bűvészkedéshez.
Ezen a téren nagyon le vagyok maradva.
Utoljára talán Commodor 64-n írtam programot a Simon's Basic-ben :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34024) Bozso68


Bozso68
senior tag

Szerintetek a DS218+ és DS718+ között "érzetre" mekkora a különbség? Érdemes a plusz 2 mag miatt többet áldozni rá? Hosszú távon is gondolkodom. Két lemeznél többel (+ esetleg mentésre USB-n) nem hiszem, hogy használva lenne. Nagy mennyiségű letöltött SD film tárolása, torrent, és röccenésmentes elérhetőség a fő szempont.

(#34025) LouiS22 válasza Bozso68 (#34024) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem tudom értelmezni a "röccenésmentes" kifejezést.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34026) Bozso68 válasza LouiS22 (#34025) üzenetére


Bozso68
senior tag

Akadozásmentes lejátszás, böngészőben elfogadható sebesség torrent, bármilyen prociigényesebb feladat mellett, stb...

(#34027) MrCsiT válasza Bozso68 (#34026) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nekem épp a gyorsabb DSM elérés/kiszolgálás miatt van a 716+ -ban 1 ssd, amiről a rendszer fut és egy hdd, ami tároló.

Fentebb írták, hogy ha pl. a Download Station az SSD-re van telepítve, akkor arra is tölt le.. ez új infó volt nekem: azt gondoltam eddig, hogy mondjuk a letöltési mappával egyező köteten van a letöltési "háttérmappa" is.. de ezek szerint, akkor nem.

Nekem volt 2 lemezes lassabb NAS-om, mint a 716+, és egyrészt több feladat futtatásánál jobb ma már a több magos proci szerintem, plusz az újabb és újabb szoftverek erőforrásigénye is folyamatosan nő, így ha moat kell választanod (és ugye nem 1 évre veszed ) és van rá keret, én az erősebbet javaslom.

Az másik kérdés, hogy vajon a most még kapható 716+ II -t venném-e, vagy a 718+ modellt: engem a 718+ nem győzött meg, hogy megérné a felárat.
Aki esetleg ismeri mindkettőt, írja meg, miben "annyival" jobb a 718+?

Torrent sebességet a net és a NAS letöltési megoldása fogja korlátozni (azaz sosem éri el egy asztali PC letöltési sebességét) de sok torrentnél azért szintén előny lehet az erősebb proci.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34028) llacee válasza Borisz76 (#34019) üzenetére


llacee
őstag

En akarhanyszor atteszem a ds mappabol a sorozatot a dlna mappaba, leszedi ujra a filmet szo nelkul.Ha azonos koteten van ha nem...

(#34029) MrCsiT válasza llacee (#34028) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha a DSM-be belépve, a File Station-el helyezed át? Az akkor egyedi hiba lesz nálad szerintem, mert ilyenről még nem hallottam. :U

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34030) Madwe válasza llacee (#34028) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt akkor csinálja tudtommal, ha pause-olod a seedet egy ideig. Ha folyamatosan aktívban hagyod, akkor bárhova pakolhatod, nekem pl eleve sonarr intézi a letöltést, s amint leszedte rögtön pakolja is el a video/series mappámba, s ettől függetlenül a seed megmarad amíg nem teljesül az általam beállított feltétel, nem szedi le újra :)

(#34029) MrCsiT igaz, lehet ha smbvel máshonnan pakolja akkor is megszakad a seed, mindenesetre ha dsmben vagy appal teteti át, s nem pauzálja, akkor nem tesz ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#34031) LouiS22 válasza Bozso68 (#34026) üzenetére


LouiS22
veterán

Ironizáltam: magától a kifejezéstől mászok falra, mert értelmezhetlen, nincs ilyen szó :)

Hogy a kérdésedre is válaszoljak (bár pont előttem megtették): én a jövőbe tekintenék a hardver vásárlásánál, mert nem tudhatod, hogy mondjuk egy év múlva mire lesz szükséged. Mondjuk amit leírtál, arra bőven elég a régebbi modell is, leginkább valami normális HDD legyen bepakolva, mert az is számítani fog. A torrent önmagában nem zabál hatalmas erőforrást, a tároláshoz nincs szükség CPU-ra, azt meg csak feltételezem, hogy a lejátszás alatt Samba vagy NFS csatolást értesz és nem a böngészőből történne. Szóval bőven van erőtartalékod így is :) Amúgy nem tudom, hogy számításigényes feladat alatt a fenti felállásban mire gondolhattál. Futna transzkódolás?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34032) LouiS22 válasza Madwe (#34030) üzenetére


LouiS22
veterán

Én ezt úgy oldom meg, hogy a Transmissionnel (Chrome beépülővel) már a letöltésnél megadom a végleges helyet és oda tölt, majd onnan seedel vissza.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34033) Madwe válasza LouiS22 (#34032) üzenetére


Madwe
nagyúr

De mindegy, hiszen a seed az érintetlen marad :) S nekem jó defaultnak a downloads mappám, a sonarr átpakolja a seriesbe a radarr meg a moviesba, minden más meg marad downloadsban :)
nomeg dsmben az átelyezés mérettől függetlenül 1-2mp, nem másolgat, csak frissíti a tábláját, uh az se lehet szempont :)

(#34034) LouiS22 válasza Madwe (#34033) üzenetére


LouiS22
veterán

Világos :) Csak én szeretek mindent a helyén tudni, a downloads mappában szinte semmi nincs is :D De tetszika te megoldásod is, lehet, hogy ki fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#34035) gyugyo79 válasza LouiS22 (#34034) üzenetére


gyugyo79
addikt

A download stationba beállított "helyen" /köteten van az ideiglenes @downloads mappa.
Nem pont neked írtam csak a mobilról rád nyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#34036) llacee válasza MrCsiT (#34029) üzenetére


llacee
őstag

Szinte sosincs pausera teve, mindig megy vissza es a dsm intezojevel teszem at.Nem ertem en sem, multkor egy komplett sorozat 50gbjat szedte le, nem figyeltem.Meg igy dupla hely....

(#34037) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#34021) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megjött a Synology válasza:
"Hello György Vóna,

thank you very much for your message and interest in Synology. Virtul Machine Manager is still in Beta, so we will have official release with all the supported models in the future. For now, this Beta version is available on the devices you can see in this link.

DS418play is not supported because RAM that is inside does not have the special command to support VM. For DS218+ you can only create 1 VM.

I hope that my answer helped you and if you have any further questions, feel free to contact me."

Mondjuk fura amit a ramra írnak én valami háló kártya vezérlő vagy egyéb nem supportált hardverre gondoltam.

De mindegy is mert így most egy DS918+ itt is figyel mellettem :)

(#34038) momoxp válasza Borisz76 (#34019) üzenetére


momoxp
tag

Engem az érdekelne hogy a nasomba (DS416) van 2db 3TB hdd meg egy 120gb ssd mindegyük külön kötet!
Hogy tudom az SSD cache beállítani?
És mind külön kötet!

[ Szerkesztve ]

(#34039) Borisz76 válasza momoxp (#34038) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudom, nincs SSD a NAS-omban.

DE most megkerestem a leírását : angolul van.

Idézek belőle :

To mount SSD cache:

Install the SSDs into your Synology NAS. Please see the notes above first.

Go to Storage Manager > SSD Cache. Click Create.

Select the cache mode (only available for models that support read-write cache).

Find the drop-down menu and select the volume or iSCSI LUN (Block-Level) on which you wish to mount the SSD cache.

Choose the SSDs from the list. Data on the SSDs will be erased, so please make sure no important data will be deleted.

Click Apply.

Előtte érdemes ellenőrizni, hogy a DS416-al mely SSD-k kompatibilisek.
Mert elvileg nem minden fajta/típus támogatott.

És mint a leírás is említi : Minden adatot töröl az SSD-ről a folyamat !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34040) Bozso68 válasza LouiS22 (#34031) üzenetére


Bozso68
senior tag

ÉS (#34027) MrCsiT:

Köszönöm a válaszokat.
Szóval én is a DS718+ ra tenném a voksom a DS218+ ellenében. A DS716+(II)-t szerintem nem érné meg lecserélni, nem hiszem, hogy akkora ugrás lenne köztük.
Pár hónapja vettem egy DS115j-t, hogy megnézzem, mi is az a NAS. Megtetszett, csak ehhez a típushoz nagyfokú türelem, és kompromisszumkészség szükséges. Eredetileg arra gondoltam, hogy egy alkalmas routerre rákötök egy külső HDD-t, és arról nézek a házban bárhol wifiről filmet. Na, ez a DS115j-annál sokkal többet tud, nyugisan kiszolgálja az embert. Csak egyszerre ne szinkronizáljon, frissítsen, töltsön torrentet, stb az ember. Plex, DS Video felejtős.
Most jutottam el a ló túloldalára, egy időtállót akarok beszerezni, aztán bele egy másik HDD is, a filmeknek nem fontos a RAID, fontos adatok mentésére kitalálok valami metódust. Még az is lehet, hogy arra befogom a család és a vállalkozás részére egy kisebb HDD-vel a DS115j-t, amire majd a bolt éjszakai kamerája fig rögzíteni. Ha több helyen (aktuális szgép, NAS1, NAS2) megvan rendszerezve a fontos adatállomány, az is jelent biztonságot. Egyébként mindenhol WD RED-eket használok.
Most itt tartok gondolatban. Persze, szívesen hallgatok meg ötleteket, meglátásokat.

[ Szerkesztve ]

(#34041) Mate válasza Borisz76 (#34019) üzenetére


Mate
nagyúr

Xpeno, úgyhogy a vas bírja. Ma megjött az új router, egy rt2600ac. Digi 1000-es netet teszteltem.

SSD-vel 100-110MB/s-t tud a DS. HDD-vel 60-85MB/s és belassul a nas.

1 HDD nem elég gyors. Mindenképp több kell. 1 kell letöltésnek és még 1 amiről eltudják érni az adatokat. Mivel mindenképp két külön lemezt szeretnék az aktív letöltésnek és másikat a már letöltött tartalmaknak, így vagy használok 2 HDD-t. Egy kicsit a letöltésnek és egy másikat az adatoknak (korlátozva ezzel a letöltési sebességet) vagy veszek egy kisméretű ssd-t a letöltésnek és egy hdd-t az adatoknak így elérve a maximális teljesítményt amit szeretnék. B verzió lenne 4HDD rad 10-ben de az jóval drágább lenne.

(#34042) Borisz76 válasza Mate (#34041) üzenetére


Borisz76
veterán

Már megbocsáss de itt Synology NAS-okról folyik a téma nem az épített cuccokról.
Hiába ugyanaz a szoftver.

Egyébként így érthető, hogy gyors a letöltés és szeretnéd az SSD sebességét kihasználni.
Mert az asztali PC-d biztos erősebb mint az átlag nas.
Esetleg 2 db HDD Raid0-ban ? Kb duplázódik az írási / olvasási sebesség.
3. HDD meg simán elérésnek.
Mondjuk a Raid10-hez képest 1 lemezzel beljebb vagy , csak "védelem" nélkül maradsz.

A 4 db HDD sok ?

Akkor én mit szóljak ? 24 db-ot kellett vennem :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34043) Bozso68


Bozso68
senior tag

Apropó: [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#34044) Mate válasza Borisz76 (#34042) üzenetére


Mate
nagyúr

Az alap kérdés DS-re vonatkozik. Ami amúgy van a routeren és a syno nasomon is. Csak xpenonál van a korlát :D

Láttam az írásodat anno. Az más kategória :D Pénzben az ssd vs hdd kb. a fele lenne az SSD javára és gyorsabb is. Ezért kacsingatok ebbe az irányba :)

Csak közben router gond is van, de ezt a mai router csere megoldotta.

update: radi 0-n is gondolkodtam. Védelem annyira nem zavar, mert van backup folyamatosan felhőbe, ami szintén használja a hdd-t. Procicserés gen8 11gb rammal. Amúgy vennék syno nas-t (vettem is és van is), csak sokkal drágábban, gyengébbet tudnék venni.

[ Szerkesztve ]

(#34045) Borisz76 válasza Mate (#34044) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem akarsz sokat tölteni de azt gyorsan, akkor igen SSD.

Na látod...ha tudja az ember a részleteket , akkor könnyebb jó ( vagy elfogadható ) döntést hozni.

1000-s net :C

Itt kint németben még az ADSL a legelterjedtebb...nekem is az van még :W

De tavasszal minden utat feltúrtak a megyében ...húzták az optikát.
Lassan beindul itt is és tudok váltani....de 1000-s csomag a fasorban sincs.
Max 400/10 a legnagyobb elérhető csomag de az otthoni tarifához képest horror áron.

Mod :

Tévedtem....van 1000/500-as csomag is !

Otthon mennyibe is kerül egy hasonló csomag ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34046) e90lci válasza Borisz76 (#34045) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Kabel deutschlandnincs?
Legalább adnak 50-et fel.

[ Szerkesztve ]

(#34047) Borisz76 válasza e90lci (#34046) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos itt nincs.

Az utcában eddig csak telefonvezetéken volt net.
Valamint az utca feléig van kiépítve a UnityMedia kábelezése.( Tv/net/telefon)
Ide a hegytetőre már nem jön fel.

Remélhetőleg ez most változik....optikai kábel adott... a szolgáltató majd kiderül.
100% , hogy a Deutsche Telekom-nak lesz csomagja de lehet, hogy a UM-nak is.
Talán más szolgáltató is belép majd a képbe.

Majd kiderül :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34048) Balli


Balli
őstag

Router csere után már elérem helyi hálóról a NAS-t viszont se a transmission, se a download station-ról nem indul el a torrent letöltés, mint azelőtt. 5000-es port megnyitva, igy utóbbinak elvileg működnie kellene. Illetve a csomagkezelési központot sem érem el , "csatlakozás nem sikerült ellenőrizze a hálózati beállításokat" hibaüzenetet kapom. Elnézést, hogy megint ilyenekkel jövök, de egész este ezzel szórakoztam eredménytelenül :(

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#34049) T0MEEE


T0MEEE
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Valamit elállíthattam legutóbb a NAS-on (216j), mert egy ideje már nem látom a hálózati helyeknél, ill. Total Commanderben sem (a hálózaton több gép van, ott sem látni a NAS-t, de a többi gépet igen). Hálózati meghajtóként tudom csatlakoztatni, de ott a másolás jóval lassabb...
Bármi tanácsot, javaslatot elfogadok :)
Köszi!

(#34050) Patice válasza Balli (#34048) üzenetére


Patice
Topikgazda

Router csere után mindent újra be kell állítani az új routeren.
Pl. csatlakoztatott eszközöknek fix IP --> Restart.

Előzőleg megnyitott portokat újra beállítani. Az 5000-es orton alapértelmezetten csak a DSM felületét éred el helyi hálón. A letöltéshez a DS-ben beállított portot kell a NAS-od fix IP-jére továbbítani (forwardolni).

(#34049) T0MEEE:

Így elég nehéz lesz feltárnunk a hibát, ha nem írod meg, hogy mit állítottál el. :U
Bár ha tudnád, akkor lehet nem is lenne kérdés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.