Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Madwe válasza gyugyo79 (#49999) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dede, akörül, megjelenése óta használom, a majd 10 év is arra utalt, a legöregebbnél kicsit pontosítottam 7-8 évre :D
Azt egy pillanatig se godnoltam volna h reprezentatív példa lennék :)

Az nekem is feltűnt h syno sír olyan lemezre ami amúgy máshol vígan elél évekig, de én ezt nem a rednek hanem a dsm hülyeségének/magas elvárásainak tudtam eddig be :)

[ Szerkesztve ]

(#50002) gyugyo79 válasza Madwe (#50001) üzenetére


gyugyo79
addikt

De az inkább még csak 6 év :)
Mert és ebben persze lehet, hogy tévedek de én 2012 Q4 -et tudom mint az első kapható verziók gyártási dátuma.
Ráadásul akkor még az áradás miatt a HDD árak is elégé fent voltak ha jól rémlik (az olyan 2011 vége 2012 eleje volt emlékeim szerint)
Viszont nekem is 99% nem az első szériával van ez a pechem hanem az utóbbi pár évben (3) vett és jellemzően a nagyobb méretű lemezekkel mert akkor 2013 körül még a 2 TB -os lemezeket se sokan vállalták be.

[ Szerkesztve ]

(#50003) studiotech33


studiotech33
újonc

Sziasztok!

Járt már valaki így?
SynoDS218: áramszünet után a megosztott mappát nem látják a gépek.
Nas működik, ha új mappát osztok látják, de a régi (összes adatot tartalmazó) köteten megjelent egy lakat.
Csatlakozáshoz titkosítási kulcsot kér. Ilyet én nem adtam meg.
Fel lehet ezt valahogy oldani?
Köszi...

(#50004) Madwe válasza studiotech33 (#50003) üzenetére


Madwe
nagyúr

A nas webes dsm felületén látod a mappákat, tudod használni rendesen az adott userekkel? valószínű beakadt a gépeken valami, javaslom távolítsd el a megosztási mappát s csatold megint. (ha a hálózati helyek között tallózva használtad eddig azt felejtsd el az nem stabil sose, jobb klikk az ez a gépre, hálózatim meghajtó csatlakoztatása, adsz newki betüt, //a.nas.ip.cime/megosztásimappa és kész is.

(#50005) studiotech33 válasza Madwe (#50004) üzenetére


studiotech33
újonc

A kötet mappát látom a webes felületen (rajta a titkosítási lakattal), de a belső mappákat, file-okat nem. Ez azt jelenti, hogy fel kell csatlakoztatni a mappát a DSM-be a titkosítási kulccsal, de ezt a gép generálta. Ha hálózati gépen megadom a pontos elérést akkor sajnos nem találja a kötetet, csak ha újat hozok létre (ami persze üres).

(#50006) gyugyo79 válasza studiotech33 (#50005) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem lehet, hogy csak nem emlékszel, hogy állítottál be valamit ? Normál újra indításnál felcsatoltatható az így titkosított mappa de az áramszünet miatt nem egy szabályos leállítás volt ezért kb jó is, hogy nem csatolta fel.
Mármint neked nem jó és pláne ha tényleg nem állítottál be semmit csak akkor ha valaki szándékosan állít be titkosítást.

Gondolom egy újraindítást már próbáltál, hátha...
Amúgy szerintem ezen csak a Synology fog segíteni ha valójában nincs letitkosítva tényleg a mappa.

(#50007) Borisz76 válasza studiotech33 (#50005) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg csinálsz egy új megosztott mappát és file stationnal áthelyezed a régi teljes tartalmát.

Vagy a FS-nel sem látod a tartalmat?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50008) studiotech33 válasza gyugyo79 (#50006) üzenetére


studiotech33
újonc

Köszi, a válaszokat!
Én örülnék a legjobban, ha ez egy elfelejtett jelszó probléma lenne :) , akkor előbb utóbb eszembe jutna.
De ez műveleti titkosítási kód, nem jelszó. Ha én generáltam volna a kötetre, akkor a feloldó kulcs is rajta lenne az összes hálózati gépen. Nekem úgy tűnik, hogy zárolt művelet közben kapta az áramszünetet a NAS és a feloldás nem történt meg. Az a kérdés, hogy valaki admin sw-vel oldott e fel kötet titkosítást.

(#50009) gyugyo79 válasza studiotech33 (#50008) üzenetére


gyugyo79
addikt

"De ez műveleti titkosítási kód, nem jelszó"

Ez kb lehet egy a betű is vagy az amit jelszónak használsz (egész pontosan 8 karakter a minimum megkötés). Próbáld csak ki ha gondolod. Amikor új gyökér mappát hozol létre tudod ezt beállítani.

Bár ha írsz a Synonak akkor ezt most hagyd és csak hidd el nekem nehogy ez miatt + kört keljen futnod, hogy ők látják, hogy te állítottál be ilyet ... ;)

Amúgy ha 8+ karakteres jelszót használsz akkor rá is próbálhatsz ...

[ Szerkesztve ]

(#50010) Madwe válasza studiotech33 (#50008) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ezt a zárolást file szinten még elfogadnám, nade egy egész megosztási mappát zárolna magától bármikor is egy pc? Az már eléggé kétséges szerintem...
tulajdonságra, tulajdonosra mit ír ki a ds, azk rendben vannak?

(#50011) studiotech33 válasza Madwe (#50010) üzenetére


studiotech33
újonc

Bármikor nem, csak kritikus pillanatban :) Minden egyéb paraméter maradt, csak megjelent a köteten a lakat. A 8 karakterrel le és visszacsatlakoztatni lehet a gyökérmappát (zárolt/publikus). Várom a Syno support válaszát...

(#50012) tibi3650 válasza Ideg (#49963) üzenetére


tibi3650
tag

Én is most ismerkedem a témával, jöhetnek az ötletek azoktól akik napi szinten használják. Androidon jelenleg ezt tesztelgetem, eddig egész jól működik: CalDAV-Sync
Outlook-hoz is találtam párat, most hirtelen nem tudom melyik mellett maradtam. Te melyik beépülőt használod?
Nekem még iOS-re is kellene valami megoldás (még nem próbáltam, ha már androiddal és outlook-kal is működik, akkor lesz értelme tovább lépnem)

(#50013) WaterWave válasza tibi3650 (#50012) üzenetére


WaterWave
veterán

Melyik alkalmazást használod rá nason? Sima calendar?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50014) tibi3650 válasza WaterWave (#50013) üzenetére


tibi3650
tag

Igen, a sima calendar app-ot telepítettem a NAS-ra. Úgy mint a Drive, külön fülön jelenik meg és nagyon a Google-ös naptárra hajaz. Szerintem egész jó.

(#50015) WaterWave válasza tibi3650 (#50014) üzenetére


WaterWave
veterán

Én is megcsinálom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50016) tibi3650 válasza WaterWave (#50015) üzenetére


tibi3650
tag

Szerintem nagyon jó, ez előtt a Google naptárát használtam, de random tűntek el eseményeim. Illetve a régi dolgokat fogta és törölte. Ezért gondoltam, hogy saját magam tárolom majd a naptáramat. Még majd azt kell megnéznem hogy hogy tudok biztonsági mentést készíteni az adatbázisáról.

[ Szerkesztve ]

(#50017) Gyima


Gyima
újonc

Sziasztok!
Lehet h volt mar, de most sajnos nincs idom végigolvasni, ezért előre is elnézést.
A kérdés az h ds218 esetében miért lehet az, h a gyári photo mappaba feltöltött könyvtárakból csak a 80%-a látszik a Ds fájl app-ban az egyik user esetében. Az admin user lat mindent, de a másik csak egy részét. Érdekes h a photo station ugyanazokat a mappakat nem látja. :( mi lehet?

(#50018) WaterWave válasza tibi3650 (#50016) üzenetére


WaterWave
veterán

Jó fajta

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50019) Doky1988


Doky1988
senior tag

Hali!

Adott egy Synology DS218Play + egy Plex.
Ti hogy állítottátok be, a Plexet, hogy automatikusan megkeresse és meg is találja a filmek metaadatait?
Mert én akárhogy állítom sehogy sem találja meg, pedig használom a PortHU -t + a Filmkatalógus kiegészítőt is.

De csak mittomén "Aquaman Trinity" vagy "Arizona No1" így találja meg.

Amik jók, azokat én kézzel "Egyeztetés" -sel lőttem be.

Csináltam screenshotokat:







[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#50020) gyugyo79 válasza Doky1988 (#50019) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam:
Film könyvtár-okra:

Sorozatokra a TheTVDB ..

A beállításokba meg :

(#50021) ricky731


ricky731
tag

Ma jön meg a 218+, már csak az a kérdés milyen vinyo legyen bele. Eddig WD red 4TB volt a befutó, szerintetek van jobb opció ilyen árban/megbízhatósagban/kapacitásban?

(#50022) Valkűr válasza ricky731 (#50021) üzenetére


Valkűr
őstag

Sztem Red, nekem is az van benne ketto...

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#50023) Borisz76 válasza ricky731 (#50021) üzenetére


Borisz76
veterán

Iron Wolf is jó...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50024) RudY


RudY
addikt

Nincs kéznél véletlenül olyan valaki, akinek Telekomos Sagemcom F3686AC ONT van használatban?
Az lenne a kérdés, hogy a nyári időszámításra való váltás megoldódott-e? (Nincs semmilyen manuális beállítási lehetőség, ha valaki tippelné.)
Két Synology NAS van nálam, évek óta nincs gond, de most reggel ez meglepi volt, mivel egyik PC-vel, semmilyen fájlkezelőben sem érem el a tartalmukat (az admin felület elérhető), a biztonsági mentések is beálltak, mint a cövek. Ha visszaállítom bármelyik PC-n az időt egy órával, akkor az látja...de eltartott egy darabig mire rájöttem... :DDD...viszont ez a "megoldás" más alkalmazásoknál jócskán problémás lesz, így nyilván csak átmeneti.

[ Szerkesztve ]

(#50025) Valkűr válasza ricky731 (#50021) üzenetére


Valkűr
őstag

Vagy az N300 as Toshibak is nagyon jok, de árban nagyjabol azonos szinten lehetnek.

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#50026) McLee


McLee
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem, kérem, segítsen, aki tud.
SHR kötetből van két ép hdd-m a tönkrement kötetből (eredetileg 4 hdd volt). Tévedésből ezeken van\volt egy mappában egy .hbk file-ban az összes mentésem. Visszaszerezhetők az adatok valahogy?
Nagyon hálás lennék minden ötletért, fontos lenne.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50027) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Tudna valaki segíteni? Torrenttel adott mappába mennek a filmek amiket eddig láttam a TV-n keresztül, most azonban az új letöltött filmek nincsenek benn a tv-n látható listában. Elkezdtem egy újraindexelést a nas-on hátha, de azóta se látom az újakat. Ez mitől lehet?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50028) Met


Met
nagyúr

Hogy tudom ellenőrizni hogy nyitva van e a port a DS115j-nek a routerben?
A yougetsignal.com-on nyitottnak mutatja az 51413-as portot ami a Transmission Remote-ban van.
Viszont van 4 torrent aminél nem indul el a letöltés több órája, 4-5 seederrel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50029) #56573440 válasza McLee (#50026) üzenetére


#56573440
törölt tag

4 lemezes shr kötet egy lemezes védelemmel? Mi baja lett a másik kettőnek?

Egyébként adatmentes topik, inkább bízd rá olyanra aki tudja mit csinál, ha még megvan a kettőből egy lemez és nem teljesen kuka talán össze tudja rakni a kötete.

Ha kuka az a két lemez, nos az adatnak annyi. Két lemezből esélytelen helyre rakni bármit.

[ Szerkesztve ]

(#50031) IT user válasza Elemental (#50030) üzenetére


IT user
tag

Törölve.

[ Szerkesztve ]

(#50033) Sanya válasza #20749568 (#50032) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50035) maci25


maci25
aktív tag

Van arra lehetőség, hogy megnézzem melyik felhasználó mennyi adatott forgalmaz le és fel irányha? Nem az érdekel most, hogy mennyit tárol.
Nem találom sehol.

(#50036) tomi5244


tomi5244
őstag

Hali!

DS 116-on müxik már egy ideje frankón a plex. Pár napja feldobta a linket, hogy elérhető frissítés. Rákattintok, ahogy eddig is már vagy sokadjára. A letöltött fájlt manuálisan szoktam telepíteni csomagkezelőben, ilyenkor frissítésként kezeli és nem is volt vele gond.

Ma viszont ezt dobta fel :(

Friss DSM van fent amúgy. Nem értem, hogy miért írja a platformot, mikor a plex most is jól fut az aktuális nason. Létezik, hogy egy frissítéssel elkaszálták az armv7-es procival ellátott nasok támogatását? :F

[ Szerkesztve ]

(#50037) tomi5244 válasza tomi5244 (#50036) üzenetére


tomi5244
őstag

Bocs, megoldódott! A plex oldaláról le tudtam tölteni a nasnak megfelelő frissítést. De mindenesetre érdekes, mert eddig a szerveren futó link is a nasnak megfelelő frissítési telepítőt adta.

(#50038) gyugyo79 válasza tomi5244 (#50037) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem mindig az. A PLEX -nél van egy leírás ami szerint a PLEX -től kell tölteni mindig a megfelelő csomagot + le kell állítani a frissítés előtt és utána frissíteni így lehet minimalizálni az esetlegesen fellépő hibákat.

Plex Synology FAQs

[ Szerkesztve ]

(#50039) tomi5244 válasza gyugyo79 (#50038) üzenetére


tomi5244
őstag

Én soha nem állítottam le, de ezek után körültekintőbb leszek.

(#50040) maci25 válasza maci25 (#50035) üzenetére


maci25
aktív tag

Csak nem találom. Nem tudom elképzelni, hogy nem tudja a nas megmondani pl: géza menyi adatot küld és fogad. :( (L:/dl/upc/2019-04/02/88391_eeedde68wqfq3f8g_kepkivagas.jpg)[kép](/L)
Ezt megtaláltam :)

(#50041) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Jelenleg 1db HDD (SHR) van a NAS-ban, de van még egy ikertestvére zacskóban.
Leírás szerint, fogalmam sincs mit műveltem már az első HDD behelyezésekor. Most szeretném a második HDD-t is bele tenni és Synologgy RAID (SHR?) kötetet létrehozni.
Mire számítsak ha beleteszem a második HDD-t és bekapcsolom a NAS-t? Mik legyenek az első lépések.
Még soha nem csináltam és nem akarom elcseszni, vagy benézni valamit.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50042) Dolphine válasza gyugyo79 (#50038) üzenetére


Dolphine
addikt

Jól látom, hogy a DS218-hoz is már letölthető a hivatalos Plex? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#50043) JoceeHunt válasza JoceeHunt (#50027) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Srácok erre valaki tud valami ötletet?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50044) gyugyo79 válasza JoceeHunt (#50043) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mi a torrent kliens?
Hogy láttad a TV-n keresztül? DLNA ?
Hol/ hogy indítottad az újraindexelést?

Dolphine
rtd1296 -> ARMv8 -as NAS -okhoz van már egy ideje.Azt nem tudom mikortól látszik a nem PLEX PASS -osoknak is a letöltés részbe mert azt nem szoktam kikapcsolni csak, hogy ezt megnézzem én meg alapból azt a letöltést látom.

De a fórumán tudsz olvasni is, hogy lásd kb mire számíts.

ARM V8 Support
ARMv8 platform alpha testing
Synology DS118, DS218, DS218Play, DS418j and DS418 model advisory (RealTek CPU)

[ Szerkesztve ]

(#50045) JoceeHunt válasza gyugyo79 (#50044) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A kliens a Transmission, ami GUI-val megy a gépekről. Eddig az ezen letöltött filmek látszottak a TV-n.

Ha számítógépről tallózom be a hálózaton megosztott mappát akkor látom benne a fájlokat.
A Video Station-ben is látom az új filmeket.

A TV-n keresztül szerintem DLNA lesz, nemigen értek ehhez, a hálózatoknál látom a NAS-om és az az által megosztott videó anyagokat, a TV gyári applikációján.

Az indexelést itt indítottam újra a mappára kattintva a második ikonnál amit ki is ír.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50046) gyugyo79 válasza JoceeHunt (#50045) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ok így könnyebb lesz:

Ha a TM -et használod akkor az azzal letöltött nem kerül a Synology alkalmazásokkal indexelésre automatikusan.

Ha DLNA akkor annak az indexelését nem a Video Stationbe kell indítani + ami megjelennik sem biztos, hogy ugyan az a 2-ben mert külön állítható mappa mind a 2-re. De a Video Station tartalma beállítható, hogy megjelenjen a DLNA szerverben.

A DLNA (Mediaszerver alkalmazás a Synologyn) indexelése az a Vezérlőpult -> Indexelési szolgáltatásoknál a média indexelés résznél állítható. Az indexelt mappa gombra feljön egy beállító felület ahol mappát lehet beállítani és azt, hogy abba mit keressen.Az újra indexelés meg pont az amit ráírtak. Tehát neked ezt kell használni, ha a mappákba nem jelenik meg magától a tartalom mert ezzel 0-ról végig nézi megint a beállított mappák tartalmát.

Utána még a Mediaszerver alkalmazásnak kell észrevenni az adatbázis változásokat és már az új tartalomról küldeni az infót a TV-nek.
Ha állítasz benne egy SSDP intervallumot (pld 5-el növeled vagy csökkentetd) azzal tudod ezt gyorsítani mert újra indul és biztosan az új adatbázist küldi már át a TV-nek. De természetesen az újra indexelésnek előbb le kell futni.
A Médiaszerver böngészési beállításoknál meg az integrálja a Video Station .... kipipálásával tudod a Video Station adatbázisát hozzá adni. Így pld elég ha azt menedzseled ha azt kényelmesebb. Ekkor a TV-n megjelenik egy Video Station mappa és azon belül fogod a VS-ben látott tartalmat látni. Természetesen ha vannak a mappákban átfedések akkor lesz amit itt is ott is ...

[ Szerkesztve ]

(#50047) Dolphine válasza gyugyo79 (#50044) üzenetére


Dolphine
addikt

Eddig az alpha verziót használtam. Arra amire nekem kell az is tökéletes (Sub-zero plugin), csak gondolom nem árt frissíteni. A kérdés, hogy vajon engedi-e a frissítést alpháról stabilra? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#50048) JoceeHunt válasza gyugyo79 (#50046) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nagyjából így már kezdem érteni. Az SSDP eddig nekem 920 másodpercen volt, akkor ezzel automatikusan kéne frissítenie ha jól gondolom, de ez mégsem volt. Most távkapcsolaton keresztül megcsináltam mindent, este ha hazamegyek ránézek a TV-re. :R :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50049) gyugyo79 válasza JoceeHunt (#50048) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen automatikusan kell, de ez az SSDP nem egészen erre vonatkozik csak azért írtam ezt mert az 5 másodperc +/- jelentéktelen de írhattam volna 1-et is viszont ez egy olyan beállítás ami miatt újra indítja a service -t így 100%, hogy az új adatokat küldi már át a TV-nek miután kapcsolódtak. De pld a jelen esetben, hogy majd ha hazamész érdekel csak az eredmény ez jó esetben szükségtelen....

Dolphine
Elvileg igen de gyakorlati tapasztalatom 0

[ Szerkesztve ]

(#50050) Krisz26


Krisz26
tag

Sziasztok!

Tapasztaltatok már olyat, hogy minden előzmény nélkül összeomlott egy kötet a nas-on? Nekem egy synology ds118 nasom van, megfigyelő rendszerhez és tegnap elkezdett sípolni. Majd amikor megpróbáltam bejelentkezni, akkor újratelepítést kért. Ezt megcsináltam kétszer, de újra összeomlott. Ma újra megpróbáltam és a második telepítés után egyelőre újra működik. Mi lehet a gond? Winchesterre lehet írni, olvasni, nem kattog. Ilyen még nem volt, fél éve hibátlanul ment ebben a konfigurációban. Köszi előre is a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.