Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) e90lci válasza olajbogyo (#35350) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Összefoglaló
Nálam ennyi port van nyitva a Nas-ra.

(#35352) trol75 válasza hupuka (#35332) üzenetére


trol75
tag

Szia.
Visszaraktam, amit ajánlottál DS-t.
És ezzel tényleg működik.
A hitelesítés szükséges (csak FTP esetén) helyre beírom a prémium felh.név+jelszó páros és így működik.

Köszönöm még egyszer. :R :R :R

(#35353) trol75


trol75
tag

Lenne még két kérdésem tőletek.
A nas-on a videó mappában vannak a megosztott filmjeim különböző könytárakban (akció.thriller).
Egy film mappájába másolok dvd borító képet az miért nem jeleníti meg a TV (LG).
Próbáltam már a médiaszerver beállításánál levő formátumba is (cover.jpg, Cover.jpg;COVER.jpg), de jeleníti meg. Engedélyezve van a borítóképek megjelenítése.

A médiaszerver beállításánál mit jelent, hogy a Video Station adatbázist a mádiaszerverbe.

Köszönöm a válaszokat.

(#35354) #29810560 válasza trol75 (#35353) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nevezd át a borítót a film fájlnevére. (Persze a kiterjesztés marad.)

[ Szerkesztve ]

(#35355) trol75 válasza #29810560 (#35354) üzenetére


trol75
tag

Gyárilag így csináltam, de akkor sem jeleníti meg a tv a borítókat.
A tv-re kötött usb-s hdd levő borítókat megjeleníti.

(#35356) olajbogyo válasza e90lci (#35351) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Köszi a gyors reagálást. Most alapból user error-on vagyok, belső hálón nem bírok belépni, de ha a név.synologi.me vel jövök rá, akkor gond nélkül beenged. Helyből azt mondja, hogy ip blokkolva, túl sok bel.kisérlet miatt. Mondom neki lóf...t mama, nem is próbálkoztam, csak magára hagytam még kajálok. No ez is tuti user error, de megkeresem az okát, ha beledöglök is :K Gondolom van valami beállítás erre is, mintha olvastam volna valamelyik menüben, hogy a helyi ip-ket be lehet állítani ez ellen.... :D
A torrentet mennyire ajánlott belőni, gondolok itt a feltöltési, és letöltési sebbesség max-ra? Mert az előbb néztem 40MB-vel jött le, fel most 800KB...igaz, csak 2 torrent van bene. Nem akarom, hogy emiatt a streemelésben gondok legyenek, meg amúgy is töltök az asztalival is, amíg ezt megírtam lejött az asztalival is egy 8GB-os film....már lassan fel is megvan, nem akarom a kis kütyüt a torrentel izzasztani kizárólag, vagy lehet? :Y

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#35357) e90lci válasza olajbogyo (#35356) üzenetére


e90lci
senior tag

Vezérlőpult--biztonság--Fiók---automata blokkolás itt vedd fel a belső hálódat,vagy csak a fix ip címedet(amivel el akarod érni a nast) fehér listára.A feltöltésre én a sávszélem 75% át engedem letöltésre is kb annyit.Inkább a nast használd csak letöltésre,meg feltöltésre mert kevesebbet is kajál és így nyugodtan mehet 7/24-ben.

(#35358) olajbogyo válasza e90lci (#35357) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Értem, köszönöm a segítséget. :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#35359) gyugyo79 válasza Véreshurka (#35344) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálad valami nem okés a beállításoknál mert nem a mobil felületet hozza be a böngésződ :

(#35360) Borisz76


Borisz76
veterán

Download Station bejegyzésemet bővítettem.

Ez került be plusz infóként :

DSGet

Androidos eszközről a NAS-on futó Download Station-t tudjuk elérni.
Megnézhetjük az éppen futó folyamatokat, letöltéseket amelyeket megállíthatunk, újraindíthatunk vagy akár törölhetünk is. A beépített webböngészőt használva vagy csak simán az URL-t megadva indíthatóak a letöltési feladatok, valamint módosíthatjuk a maximális le / fel töltési sebességet.

Képekben :

1, Mint látható nem wi-fi-n hanem mobil adattal kapcsolódtam.

2, Synology alkalmazások egy csokorban :

3, DS Get bejelentkezési képernyő :

4, A feladatok fogadnak. Innen pár hasznos infó egyből látható is.

5, Bal felül a vonalak : Menü....ráböktem :

6, Meg is van a böngésző, indítás után :

7, Itt lehet beírni a "virágbolt" címét. A "Könyvjelzők" közzé is elmentettem.

8, Lépjünk be az oldalra majd adjuk meg az kért információkat :

Ha a torrent oldalon megtaláltuk a kiszemelt áldozatot , akkor csak rá kell bökni a torrenthez tartozó "Letöltés" feliratra. Az alkalmazás magától visszalép a DS Get felületére és ezt adja be :

Hozzáadás gomra bökve indítható a folyamat.

A böngésző nem zárul be magától...visszatérhetünk és kereshetünk újabb feladatot a DS számára.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35361) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Tegnap este újra nekifeküdtem ennek a quickconnect-es beállításnak, amiket csináltam:

1. pipa kivéve innen: control panel --> external access --> DDNS--> megfelelő sor kijelöl --> edit --> enable DDNS support

2. a tanusítványoknál a let's encrypt tanusítványban lecseréltem a ddns címet a routeremhez tartozó ddns címre

3. mivel úgyis mozgatnom kellett a NAS-t így kikapcsoltam, majd bekapcsoltam, szóval kapott egy újraindítást is

Eredmény: este leellenőriztem mobilhálózatból, ment a QC, mondom ok, az lesz a tuti ha ma is menni fog a melóból. Most ültem le nemrég a gép elé, bepötyögöm neki a QC elérést, eredmény: természetesen nem jön be, átirányít erre a címre: https://wan_IP_címem:https_port :W :W :W Ugyan ez ha mobilhálózatról léptem be...

Illetve ha a DSM-ből megpróbálom megnyitni a Photo Station-t akkor még a régi DSM féle ddns címmel nemtudja elérni, ha átírom a mostani ddns-es elérési címre akkor szintén nem elérhető...

Annyi sikerélményem van, hogy feltettem a DS-t, aszfaltról leszedtem pár zenét és faszán aktív vagyok :)

(#35359) gyugyo79: át szoktam váltani asztali nézetbe, mert a mobilos nézet nekem nagyon nem átlátható

El Psy Kongroo

(#35362) #29810560 válasza Véreshurka (#35361) üzenetére


#29810560
törölt tag

No, de ember már leírták, hogy a QuickConnect mindig átirányít. Egyszerűen így működik. Felderíti vagy a DNS címet (ha, van ilyen) vagy az IP címet és azt használja fel a kapcsolathoz. Az informatikailag képzetleneknek találták ki, hogy ne kelljen a DDNS beállítással foglalkozniuk.

Mégis mi a fenével kommunikáljon. Amennyiben nincs DDNS szolgáltatás természetes, hogy az IP címekre - belül belső, kívül külső publikus - irányít át.
(Azt akartad, hogy ne irányítson át a DNS-re, hát oda nem irányít át, de valamivel meg kell címezni az eszközt. Marad hát az IP cím.)

Az eszközök az IP címmel kommunikálnak a többi - QiuckConnect, DNS (domain cím) - "csak trükk". Azért kell, mert az emberek képtelenek megjegyezni az egyes eszközökhöz tartozó IP címeket. Nopláne ha dinamikus, mint pl. a szolgáltatótól kapott publikus.

[ Szerkesztve ]

(#35363) puntocsento


puntocsento
csendes tag

sziasztok.
tudom, ez a synology fórum, de lehet hogy itt előbb kapok választ a problémámra.
lenne egy problémám. légyszi segítsetek.
nemrég vettem egy Zyxel542-es NAS-t, beleraktam egy 6TB-os seagate vinyót. leformáztam a totalcommanderrel felmásoltam rá filmeket, zenéket, képeket.
tudtam telelesz a vinyo a napokban, ezért vettem bele egy 4TB-os WD Red-et. beleraktam azt is leformáztam a NAS-al.
az a problémám, hogy a NAS-ra nem tudok többet felmásolni, mert csak az első (tele lévő vinyót) látja a totalcommander. a képeken látható módon:
http://kepkuldes.com/images/d5528621f8963720f33c661c33139744.jpg
http://kepkuldes.com/images/d20eff8a62c8af153aa49a5785e243b6.jpg
http://kepkuldes.com/images/fd822e9e73a10501a3be0d9b40a6a5ea.jpg
http://kepkuldes.com/images/80e8242045f3a315a294d36d97512920.jpg
http://kepkuldes.com/images/05769891f6d730b0d2fc5d692eb61c3c.jpg
azt hogy tudom megcsinálni, hogy a két vigyót egybe fűzze (vagy nem tudom hogy mondják), hogy (6+4) összesen 10terrát lásson a totalcommander?

(#35364) Madwe


Madwe
nagyúr

Ahoz jbod kell, de az nem épp egészséges, ha az egyik vinyo meghal, magával rántja a másikat is. Két köretként kezelve ugyanúgy meglenne a 10tb, csak külön, szvsz nincs olyan élethelyzet ahol ez problémát kéne okozzon.
Nem ismerem a zyxel, de csinálj egy megosztási mappát a hddre S vedd fel új köretként winben

(#35365) VJAdam válasza gyugyo79 (#35359) üzenetére


VJAdam
csendes tag

Üdv!
Ez egy remek megoldás, köszönjük!
Nálam ez úgy működik, hogy a DS kapott egy rss csatornát, amit a képeden is látható szolgáltató webes felületén lehet generálni. Azóta nem is kell belépnem a DS Get-be, mivel a böngészőben a torrent felkutatása után a kis +-ra kattintva a NAS automatikusan indítja a letöltést. A DS get-et csak kontroll, vagy prioritások átállítására használom.

[ Szerkesztve ]

(#35366) VJAdam


VJAdam
csendes tag

Üdvözletem!

Segítségre/tanácsra lenne szükségem. Van egy Synology NAS-om, azon vannak/gyűlnek a filmjeim, amiket szeretnék lejátszani az okos tévén. A TV szuperül látja a NAS-t wifin keresztül, azonban a nagyobb fájloknál (8-10 gb felett) elkezd szaggatni, megakad a lejátszás. Tehát a T-com-os wifi router nem elég. Innen jön a kérdés.

Két opciót látok, Ti mit javasoltok és szerintetek hogyan kellene kiviteleznem?
1. A T-com routerhez kötök (ethernet) egy erősebb routert és az majd képes lesz a NAS-ról átküldeni a TV-re a cuccot? Tehát a Tcom router behozza a netet a lakásba, de van még egy másik router, ami tovább szórja a netet és amihez a NAS-t kötöm (most a Tcom routerhez van láncolva). Milyen router kellene, ami bírja az akár 40 gb-os UHD filmeket is?
2. A NAS-t viszem el (fizikailag) a TV-hez, de akkor el kell juttatnom a netet a NAS-hoz és a NAS-t össze kell kötni a TV-vel. Tehát ismét kell még egy wifi router, vagy a NAS-hoz kössek egy USB-s wifi eszközt? A TV és a NAS kábeles összekötésére melyik a jobb megoldás, az ethernet, vagy az USB? (A NAS a médiaszerver.)

Remélem sikerült érthetően feltenni a kérdést. Előre is köszönöm a segítséget!

(#35367) gbors válasza VJAdam (#35366) üzenetére


gbors
nagyúr

Én nem tudok jó szívvel javasolni semmi olyan megoldást, ahol a végponti eszközök (TV, NAS, stb.) közvetlenül vannak kötve, nem pedig routeren / switchen keresztül. Technikailag megoldható pl. a TV-NAS összekötés (ethernettel, USB-vel nem), de akkor gond lesz az IP-címekkel, stb.
Ami a nagy kérdés, hogy a NAS-t a TV-n kívül minek kell még elérnie, ill. a TV akar-e a NAS-on kívül mással beszélni. A legegyszerűbb megoldás az, hogy veszel egy routert, és rákötöd a TV-t meg a NAS-t. IP-címet vagy a router oszt nekik, vagy a routert WiFi bridge-ként használod (erre nem mind képes), és akkor a TCOM routeredtől kap mindenki IP-címet, és még a NAS is elérhető - csak nem olyan nagy sávszélességgel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35368) Borisz76


Borisz76
veterán

Minden Synology adattárat érintő biztonsági rést foltoznak most !

Angol infó Nov. 21.-n tették közzé.

DSM Version: 6.1.4-15217-Update 2 Nov. 24.-n jött a javítás.

Frissítettem, újraindítást nem igényelt.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35369) #29810560 válasza VJAdam (#35366) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én egy harmadik opciót javasolnék:

Videolejátszás szempontjából WiFi-t elfelejteni. Mindent dróttal összekötni.

(#35370) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok Cárok :)

Kérdésem volna: Synology DS118ról mi a véleményetek?

DokY | www.zsolti.hu

(#35371) olajbogyo válasza #29810560 (#35369) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

+1

Nekem az ASUS RT-AC56U- is szaggatott időnként a wifin, ha FullHD-t nyomtam rajta át. A torrentről szedett 4K-s tartalmakról, már ne is beszéljünk. Vezetékesen egyikkel sincs gond. Igaz én sosem akartam wifin filmezni, de gondoltam tesztelgetem egy kicsit az AC-s routert. No, ezért nem lehet jó szívvel ajánlani egyik routert sem, mert sok egyéb dologtól is függ, hogy nálad egy adott cuccos jó lenne-e? szvsz...

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#35372) #29810560 válasza olajbogyo (#35371) üzenetére


#29810560
törölt tag

A WiFi azért nem elfogadható, mert nem a sávszélességgel van gond, hanem az egyenletes adatátvitellel, ha megnézed egy WiFi átvitel idődiagramját, hatalmas leesések/felugrások lesznek benne, mert a levegő zajos közeg és gyakran előfordulhat hibakompenzálás. Ráadásul egy video/audio streamnél sorban kellenek a csomagok. Hiába jön egy későbbi részlet meg jól, ha egy korábbi hibás, akkor a későbbit sem lehet lejátszani amíg a korábbi meg nem érkezik hiba nélkül. (Pl. letöltésnél, böngészésnél lényegtelen a csomagsorrend. A végére majd összeáll a fájl/oldal.)

(Akkor elfogadható a WiFi folyamatos adatfolyam lejátszásra, ha a lejátszó eszköz viszonylag nagy puffert használ, ami túléli a "huplikat". Sajnos a TV-k lejátszói nem ilyenek.)

[ Szerkesztve ]

(#35373) olajbogyo válasza #29810560 (#35372) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Mindig tanul az ember. Így már teljesen világos, és logikus is a wifi-n történő filmek lejátszási anomáliája.
Köszi! :R

"(Akkor elfogadható a WiFi folyamatos adatfolyam lejátszásra, ha a lejátszó eszköz viszonylag nagy puffert használ, ami túléli a "huplikat". Sajnos a TV-k lejátszói nem ilyenek.)"

ui: Akkor valószínűleg ez az oka annak, hogy a TV-n közvetlenül lejátszott tartalmak akadoztak, a minix neo androidos tv box-al pedig nem!?...

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#35374) #29810560 válasza olajbogyo (#35373) üzenetére


#29810560
törölt tag

Persze. Nagyon sokan azt hiszik, hogy ha egekbe emelik a sávszélességet, akkor majd nem akad WiFi-n a lejátszás. Pedig DE, mert nem a probléma okát reszelik.

Pl. egy natív Full HD TV video/audio stream 12-13 Mbit/sec, ami még egy g-s WiFi sávszélességhez viszonyítva is röhejesen kevés.

A pufferelés viszont sokat tud javítani, mert "előtölti" a video/audio anyagot, így amíg lejátssza a lejátszó a pufferelt tartalmat és ki nem fogy belőle, addig van idő a további anyag megérkezésére és ez ugye folyamatosan megtörténik.

(#35375) olajbogyo válasza #29810560 (#35374) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Nem akarom tele OFF-olni az oldalt, de ez még "kikívánkozik". Én csak azt vettem észre, hogy amikor közvetlenül TV-n játszom le az anyagot, szaggat, boxon nem. De most ahogyan rávilágítottál, az is eszembe jut, hogy az is feltűnt akkor, hogy lejátszás közben a PC-t kikapcsolva (arról streemeltem át az adatot) a tv pár másodperc múlva elvesztette a fonalat(megszűnt a lejátszás, nyilván érthető okok miatt), de amikor ugyan így a hálóban másik TV-n néztem, de a boxon keresztül. Nos , akkor nézés közben szintén kikapcsoltam a PC-t....., de komolyan mondom, még tartalomtól függően, volt, hogy percekig ment az adás, pedig már az adat nem jött sehonnan sem.

Még egyszer köszi!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#35376) #29810560 válasza olajbogyo (#35375) üzenetére


#29810560
törölt tag

Persze. Többek között ezért is javasolják a lejátszókat a TV-k DLNA kapcsolata helyett.

1. Nagyobb a lejátszó pufferük.
2. Képesek más/megbízhatóbb kapcsolódásra, mint a DLNA.
3. Bővebbek a lejátszási szolgáltatásaik.

stb.

[ Szerkesztve ]

(#35377) #56573440 válasza #29810560 (#35372) üzenetére


#56573440
törölt tag

Arról nem is beszélve, hogy nem picit tudja az elméleti sebességet keresztülhúzni a környezetében használt, más eszközök működése, és az ezek miatt kialakuló interferencia... Ahol lakok annyi wifi van a szomszédokban, hogy a telefonos böngészésen kívül kb minden értelmetlen. Első körben szidtam a szolgáltatói modemrouterap kombót, aztán vettem egy rendes Ubiquiti ap-t, majd ránéztem hogy még mindig miért nem megy, aztán láttam hogy minden csatorna minden frekin tele van mint a déli busz. 720p se ment át a raspberry-re wifin. Kapott egy powerline szettet a történet, és csodák csodájára akármi is pöccröff...

(#35378) Madwe válasza #29810560 (#35376) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dlna helyett minden jobb, de ahoz nem feltétlen kell lejatszo. Mondjuk azt nem tudom NFS vagy smb alatt mekkora a puffer...

(#35379) #29810560 válasza #56573440 (#35377) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, sajnos ez valós probléma. A 2.4 GHz szinte már használhatatlan az iszonyatos mennyiségű WiFi-s cucc miatt. Hiába jött be az 5 GHz, mert az meg a falakat nem bírja, mert nagyon nagyot csillapodik rajtuk.

Én 2002-ben kezdtem WiFi-t használni egy b-s eszközzel. Akkor egyedül voltam a házban. Most kb. 15-20 eszközt detektálok, köztük olyanokat amiknek erősebb a jele, mint a saját routeremnek.

[ Szerkesztve ]

(#35380) Doky1988 válasza Doky1988 (#35370) üzenetére


Doky1988
senior tag

Valaki? Milyen a DS118 nas? Mennyire halk/hangos?

DokY | www.zsolti.hu

(#35381) tomtrial


tomtrial
tag

Sziasztok,

FTP-n szeretném elérni melóhelyről az otthoni NAS-t. Engedélyeztem a NAS-on az FTP-t de a Total commanderben milyen IP címet kell megadom a kapcsolathoz?

Köszi

(#35382) Multibit válasza Doky1988 (#35380) üzenetére


Multibit
veterán

;)

(#35383) #56573440 válasza tomtrial (#35381) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az otthonit. Vagy dns-el amivel eléred kívülről. Ha a routerben is forwardoltad a portot, ami remélhetőleg nem a gyári.

(#35384) LouiS22 válasza tomtrial (#35381) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát, azt neked kell tudnod, hogy mi az otthoni IP-d :) Komolyra fordítva: hanem fix IP-d van otthon (és vélhetően nem az van), akkor valamilyen dyndns szolgáltatást kell aktiválnod (találsz ilyet "beépítve" is a synoban). Vélhetően szükség lesz még portforwardra is az otthoni routerben, hogy a kívülről érkező kérés szépen eljusson a NAShoz, és nagyjából kész is vagy.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#35385) Doky1988 válasza Multibit (#35382) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ez tömör volt:) épp néztem hogy mennyivel magasabb egy synology nas támogatottsága mint egy zyxelé.. jelenleg egy zyxel nsa-310em van ezt cserélném le:) tetszik nagyon a dsm rendszer, es milyen egyszeru beloni mindent :) durva:)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#35386) Doky1988


Doky1988
senior tag

No már most jól látom hogy a DS218play és a 118 között annyi különbség van hogy a 218 dupla rekeszes?

DokY | www.zsolti.hu

(#35387) tobias40 válasza Doky1988 (#35386) üzenetére


tobias40
veterán

Igen! ;]

(#35388) #29810560 válasza tobias40 (#35387) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ne szivassátok már szegényt!

to Doky1988

A 'play' széria alapvetően - ahogy a nevéből is következik - videólejátszásra van optimalizálva, pl. transzkódolás. Azon felül persze 2 fókos.

[ Szerkesztve ]

(#35389) tobias40 válasza #29810560 (#35388) üzenetére


tobias40
veterán

Figyelmetlen voltam és nem láttam hogy a play-t írta,bocsánat! :R

(#35390) #44416768 válasza #29810560 (#35388) üzenetére


#44416768
törölt tag

Bocsássátok meg nekem, de a specifikációk alapján a transzkódolásban nem látok különbséget...
Csak a 2 rekesz tűnik fel elsőre, mint előnye a 118-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#35391) #29810560 válasza #44416768 (#35390) üzenetére


#29810560
törölt tag

Megnéztem én is most összehasonlításban. Tényleg nincs különbség a transzkódolásban. :U
(Pedig eddig a 'play' szériának ez volt a legfőbb érve, de ha már az alapmodellek is transzkódolnak, akkor minek a 'play'? :F )

Én kérek elnézést! :B

[ Szerkesztve ]

(#35392) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Behoztam a munkahelyemre a 212j nas-t.

Bekötöttem a hálózatba (routerre csatlakozó switch-be), bekapcsoltam, de nem látom sehol: se a router DHCP-listájában, se a find.synology.com nem találja, se a Synology Assistant.

A nas-on a ledek szerintem rendben vannak (status és disk folyamatosan világít, LAN villog).

Hogyan lépjek tovább?

Köszi!!

(#35393) #44416768 válasza #29810560 (#35391) üzenetére


#44416768
törölt tag

A két rekeszt valahogy el akarták választani a sima NAS-tól, jobb ötlet nem akadt. :)
Amúgy otthoni alap alkalmazásra: torrentezés, filetárolás, távoli elérés, esetleges mobilos filmnézésre ez is alkalmas - javítsatok ki, ha rosszul gondolom. Ezekhez a feladatokhoz ez az optimalizált ARM processzor az 1giga RAM-mal kiváló.
A két rekesz nyilván a biztonságos adattárolás szempontjából előny.

(#35394) FordFair válasza FordFair (#35392) üzenetére


FordFair
tag

Sikerült.

Kihúztam, átdugtam másik portba a switch-en, aztán a Synology Assistant felismerte.
Azt írta a kapcsolódás nem sikerült. Közben mutatta az otthoni, régi IP címét.
Rákattintva a beállításra át lehetett írni az IP-t...

(#35395) Multibit válasza Doky1988 (#35386) üzenetére


Multibit
veterán

Ha anyagilag belefér, válaszd a kétrekeszest! Még jól jöhet később. Egyébként egy lemezzel is használhatod.

(#35396) Madwe válasza FordFair (#35394) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezért nem adunk a nasnak a dsmben fix Ip címet, hanem a routeren a dhcp resertvationben:)

[ Szerkesztve ]

(#35397) #29810560 válasza Madwe (#35396) üzenetére


#29810560
törölt tag

+1 :K

(#35398) FordFair válasza Madwe (#35396) üzenetére


FordFair
tag

:) Nem is emlékeztem erre, kb öt éve lehetett...

Másik kérdésem lenne, hogy tudok mindent törölni és újrahúzni a rendszert úgy, hogy a nas-ban 1 lemez van, és nem szeretném kivenni?

(Adatok törölhetőek, beállítások nem kellenek).

Köszi

Szerk: reset gomb 2 x 4 mp?

[ Szerkesztve ]

(#35399) #29810560 válasza FordFair (#35398) üzenetére


#29810560
törölt tag

Jól csinálod. Felteszed a kérdéseket, majd megválaszolod magad. ;)

(#35400) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok! At jöttem ide, mert a milyen nast vegyek mar 1 valami vált biztossá, hogy syno lesz, most mar kettő versenyzője szukitettem a kort. De gyorsan el kell dönteni ! Felhasználás, 4 k filmek, ezek torrentezese, tárolása, valamint továbbítása a lejatszo fele! Többre nem hiszem hogy most használnám! A két versenyző!
Ds218+ es Ds 418 play ! Kell e a 4 rekesz illetve eleg e a két rekesz ! Árban cca 35k a különbség! Koszi előre is

bandi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.