Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) gyugyo79 válasza vampire17 (#40000) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bocsánat fejből írtam most ránéztem, a Vezérlőpult->tartomány/ldap-> tartományi felhasználók -> Home szolgáltatás engedélyezése ...
Csak amikor csináltam bedobtam a pipát és már nem emlékeztem, hogy kellet. Ezután a homes könyvtárba létrehoz egy tartomány neve könyvtárat azon belül még egy 0 könyvtárat talán és azon belül ott lesznek a tartományi felhasználók könyvtárai (ők ezt tudják közvetlenül elérni).

[ Szerkesztve ]

(#40002) vampire17 válasza gyugyo79 (#40001) üzenetére


vampire17
addikt

Szuper kozben meglett nekem is! Igen, kulon kellett engedelyezni a domain usereknek a home-ot :)

(#40003) Madwe válasza vampire17 (#40000) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez alapján kéne legyen, viszont lehet domain usereknél külön kell engedélyezni a home foldert (nem egyenként, hanem az összes domain userre)

(#40004) vampire17 válasza Madwe (#40003) üzenetére


vampire17
addikt

igen, kulon kellett:

(#40005) allein válasza dkess (#39996) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a tájékoztatást. SSD van a laptopban, háttérben megy ezerrel a a letöltés. De érdekes mert NAS-ról laptopra eléggé stabil volt a másolás, fordítva viszont nem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40006) dkess válasza allein (#40005) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen. Amennyiben a laptop -on SSD van és nem pl. Kingston V200 vagy az új V300, akkor nem kellene összeszakadnia a nem szekvenciális terheléstől.

Akkor kérdés lehet a másik oldal - a NAS. Melyik model - milyen HDD -vel avagy SSD -vel? A torrent laptop -ra megy vagy a NAS intézi?

A laptop --> NAS irányban másolsz médiát egy indexelt mappába, akkor már a másolás alatt elkezdi indexelni, letölteni a leírásokat és képeket. Ezt a NAS jól hallhatóan teszi (tekeri a HDD -ket). Ez okozhat átmeneti belassulást.

Elméletileg pont az Általad leírtakat okozhat az is, ha a NAS -on olyan SMB -n megosztott mappába másolsz, melyre a Cloud Station Sync is dolgozik. Ekkor a file másolása közben ugye a legapróbb módosításnál is elemzi a módosítást. Ez pont úgy lassítja a file műveleteket, ahogyan írod, de feltételezem nem egy szinkronizált mappán keresztül töltöd fel az anyagot NAS -ra

(#40007) WaterWave válasza gyugyo79 (#39999) üzenetére


WaterWave
veterán

igazából egy nagyobb upgrade, semmi másért... nincs sok értelme, hogy 6.1-est itt 2-3 hetente frissitgetem

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40008) krealon válasza allein (#39989) üzenetére


krealon
veterán

"Mi az oka, hogy a sebesség ingadozik? Felugrik egy pár mp.-ig 112 MB/S, utána néha 50-70 MB/S és végül 20MB/S-al másolok
[...]
Szerk: laptopról másolok NAS-ra.
"

Fogadjunk, hogy Windows 10.
Az ok: a Windows 10 a RAM-ot hasznalja irasi cache-kent (nagyon helyesen), ezert gyors a masolas eleje, amig meg nem telik a cache. A masolas vegen, amikor kiurul a cache, akkor valik nyilvanvalova a valodi sebesseg.

(#40009) Mezga Aladár válasza WaterWave (#40007) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

nincs sok értelme, hogy 6.1-est itt 2-3 hetente frissitgetem

Mekkora mágus vagy! :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#40010) allein válasza dkess (#40006) üzenetére


allein
addikt

(#40008) krealon - win10 van, Ő a laptop amúgy.

Nas pedig 916+ 8 GB rammal, 4*4 TB WD RED, egy JBOD kötetként. DS megy, nem torrentezem a laptopon :DDD ezért van a Syno.

Cloud Station sync nem dolgozik, semmilyen féle szinkronizálás nem zajlik :N

A laptop --> NAS irányban másolsz médiát egy indexelt mappába, akkor már a másolás alatt elkezdi indexelni, letölteni a leírásokat és képeket. Ezt a NAS jól hallhatóan teszi (tekeri a HDD -ket). Ez okozhat átmeneti belassulást.

Hát a HDD-k tekernek egyfolytában mert megy a DS :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40011) WaterWave válasza Mezga Aladár (#40009) üzenetére


WaterWave
veterán

:C

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#40012) krealon válasza allein (#40010) üzenetére


krealon
veterán

"win10 van"

Akkor ha a valodi atviteli sebessegre vagy kivancsi, es nem arra, amit a felhasznaloi programok gondolnak, akkor nezd meg a feladatkezelo --> Teljesitmny ful --> halozat grafikonjat. Ott masodperces frissitessel lathatod, hogy a halozati csatolokon mennyi adat aramlik keresztul. :R

(#40013) KovyBoy válasza dkess (#40006) üzenetére


KovyBoy
tag

Megosztom én is a tapasztalataimat (épp másolok), ehhez előbb a config:

Notebook: Dell XPS L502x, benne egy Samsung 850 Pro SSD (új)
NAS: DS213j, benne 2 db WD Red 6TB tükrözve (újak)
Pendrive: Sandisk 64GB USB 3.0
Hálózati környezet: gigabites router és swith, Cat6 kábelezés (a noti és a NAS is a switch-be van dugva).

A másolandó file egy remux mkv film, 30GB.

1. verzió (nagyon lassú)
Másolás "direktben" NAS-ról pendrive-ra, a pdrive a noti 3.0 USB-jére van dugva.
Sebesség átlagosan 8-15 MB/s.

2. verzió (jóval gyorsabb.... nak indult)
Másolás NAS-ról előbb a gépre.
Sebesség átlagosan 40-80 MB/s között.
Majd másolás gépről a pendrive-ra (USB 3.0). Itt a sebesség induláskor jó ideig 60 MB/svolt, majd belassult és beállt 14-15 MB/s-ra. Pedig már kezdtem megörülni, hogy aránylag gyorsan végez (egyik kollégának viszem a filmet).

Vélemény? Esetleg javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#40014) Pubszon válasza KovyBoy (#40013) üzenetére


Pubszon
veterán

Ennyit tud a pendrive szerintem.

Én hasonló esetben (NAS->Switch->Gépre külső HDD) annyival másolok, amennyit a külső HDD tud, 60MB/s.
Javaslom, hogy csinálj egy sebességtesztet a pendriveról.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40015) krealon válasza KovyBoy (#40013) üzenetére


krealon
veterán

"majd belassult és beállt 14-15 MB/s-ra. Pedig már kezdtem megörülni, hogy aránylag gyorsan végez (egyik kollégának viszem a filmet).

Vélemény?"

Nehany hozzaszolassal elotted irtam le a jelenseg okat... :R

(#40016) KovyBoy válasza Pubszon (#40014) üzenetére


KovyBoy
tag

Lefuttattam pár tesztet, egyelőre csak SSD - pendrive vonalon, de úgy néz ki, hogy itt is lesz a hiba. Sajnos igen, az lesz amit krealon kolléga is említett lentebb (#40008), szóval az így járás tipikus esete figyelt be nálam is. Ha már lefuttattam ezeket, közre is adom.

ATTO benchmark
Papíron hozza, amit kell, de ez csak egy teszt program (ebből nem derül ki a win10-es szitu).

Másolás pendrive-ról SSD-re
A sebesség itt igazodik a pendrive olvasási sebességéhez, habár nem igazán értem, hogy mik ezek a hatalma tüskék.

Másolás SSD-ről pendrive-ra
Jól látszik, hogy "egész sokáig" hozza a 60 MB/s segességet, majd 1-2% után szépen belassul erre a 15 MB/s sebességre.

[ Szerkesztve ]

(#40017) KovyBoy válasza krealon (#40015) üzenetére


KovyBoy
tag

Teljesen jogos! :) :R
A lényeg, hogy a Syno és a noti között végül is jó a kapcsolat. Aztán, hogy mi lesz az ilyen eseti másolgatásokkal... majd várok türelmesen, nincs jobb ötletem.

(#40018) rlazol válasza Sanya (#39995) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm!
megkeresem. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#40019) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok ...Olyan kérdésem lenne, h a synobol kikerült egy HDD és szeretném a pc-be tenni, a pc a saját lemezek közt nem látja, h tudom ezt ujra formázni, h a windows láthassa a lemezt? Az eszközkezelőben ott van, de ott semmit nem tudok kezdeni vele

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#40020) seger válasza Valkűr (#40019) üzenetére


seger
addikt

Ha ott nem látja, akkor más baj van. Megnézni bios látja-e, ha igen akkor lemezkezelőt megnézni. Onnan lehet törölni a syno particiokat és létrehozni win-est.

(#40021) Valkűr válasza seger (#40020) üzenetére


Valkűr
őstag

A bios is látja igen...

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#40022) dkess válasza allein (#40010) üzenetére


dkess
őstag

Úgy tűnik több helyen is eltévedtem a "laptopról másolok 25 GB filmet" illetve "SSD van a laptopban és megy a letöltés ezerrel a háttérben" miatt. Akkor a torrent a NAS-on megy - ezzel kb. Meg is van a válasz.

A laptop bírja szuflával + a 850PRO SSD is jó. A NAS -on a 4 TB WD RED -eknél tellik be gyorsan az átmeneti tár. Az, hogy mennyi torrent fut a NAS -on és abból mennyi aktív attól nagyban függ a lassulás mértéke. Meg persze attól, hogy ezeken kívűl mennyire dolgoztatod még a NAS HDD-ket - pl. amennyiben 25 GB filmet másolsz NAS -ra akkor plussz terhelés az indexelés is. Nem a NAS CPU+memória tandemet éri komoly terhelés, hanem annak HDD -it.

Tégy egy próbát leállított torrent -el is - ekkor meg kellene lennie a maximumnak.

(#40023) Sanya válasza Valkűr (#40019) üzenetére


Sanya
nagyúr

sajátgépre jobb klikk --> kezelés -->tárolás --> lemezkezelés

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40024) Multibit válasza Valkűr (#40019) üzenetére


Multibit
veterán

Nem rég jártam úgy, hogy a Win7 64 Pro lemezkezelője nem tudta törölni a Synoból kivett HDD-n lévő partíciókat. Végül egy EaseUS Free-vel sikerült a művelet.

(#40025) Doky586 válasza Valkűr (#40019) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A NAS-on dinamikus kötet van tudtommal, ezt nem mindegyik windows olvassa.
A NAS-on ext4fs van, ezt alapból egyik windows sem olvassa.

Törölni parancssorban diskpart clean -al mindenképp lehet..

(#40026) Valkűr


Valkűr
őstag

Közben megoldodott, köszi! Két részt törölni kellett és utána formatálni

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#40027) Bence008 válasza Bence008 (#39984) üzenetére


Bence008
tag

Ismét teszek egy próbát. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne kijátszani a File Station Remote Connection (Google Drive) 30 perces timeout limitjét? Arra is gondoltam, hogy automatizáltan valamilyen fájlműveletet végeztetnék időnként a Drive felcsatolt mappájában. Pl. 20 percenként hozzon létre egy .txt fájlt, 10 perc múlva törölje a létrehozott fájlt. Így 10 percenként lenne fájlművelet és nem kapcsolna szét. Meg lehet ezt valahogy csinálni scripttel vagy van egyszerűbb megoldás? :(

(#40028) motox002


motox002
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy DS115j-t, a kérdésem az, hogy milyen kültéri IP kamerát érdemes hozzá venni olyan 20ezer körül? Jelenleg 1 db kamera kell, később még max 1 db lesz. Néztem a kompatibilitási listát, nem tudok választani, személyes tapasztalatokra támaszkodnék. Nem venne folyamatosan, mozgás érzékelése után rögzítene pár percet.
Köszi!

(#40029) gyugyo79 válasza Bence008 (#40027) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kinek mi az egyszerű. File station api

(#40030) Bence008 válasza gyugyo79 (#40029) üzenetére


Bence008
tag

A File Station API nálam már a bonyolult kategória, de kiindulási alapnak jó lesz, majd tanulmányozom, hátha ezt a két fájlműveletet össze tudom rakni. Köszi. :)

(#40031) Valkűr


Valkűr
őstag

Ujabb problémába ütköztem, de ez csak mostanában tűnt fel...Letöltök egy filmet a DS-ben és le is jön szépen, majd átvált narancs sárgára és azt irja befejezés. NA most ezt az Istenért nem sikerül neki befejezni, már vagy negyed orája ugyan azt irja a flm mellett.

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#40032) Bence008 válasza Valkűr (#40031) üzenetére


Bence008
tag

Titkosított lemeznél és nagyobb méretű letöltésnél ez simán lehetséges. Meg gondolom függ a NAS erőforrásától is a befejezés időtartama. Nálam a Lost összes évadának befejezése (~600 GB) kb. 1 órás folyamat volt még anno a DS216j-vel.

[ Szerkesztve ]

(#40033) Valkűr válasza Bence008 (#40032) üzenetére


Valkűr
őstag

Eddig nem volt ilyen probléma, 40 gigás a film. Mi az hogy titkositott? Ugye cserélve lett a merevlemez, és ir a kötetnél valami merevlemez ellenőrzést, paritás-konzisztencia vagy mi a meno...De a nas maga nincs leterhelve, alig megy a proci és a ram is szabad

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#40034) Valkűr


Valkűr
őstag

ez amit mondok, de ezzel kinlodik amiota betettem az üres merevlemezt, kb 8 orakor cseréltem ki. . Én azt hittem már rég kész van vele, filnézés is akadozik a lemezre másolás is alig megy. Ez miatt lenne ez a szarakodás?

De maga a NAs meg nincs leterhelve , mert itt nem azt mutatja

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#40035) gyugyo79 válasza Valkűr (#40034) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen ez miatt, erre meg hatással van az, hogy te + használod közben. Ha megvártad volna pld. , hogy kész legyen és utána indítod rá a 40 GB film letöltését akkor ez is kész lenne már meg az is de most már ez a ~ 10% után megint minden a régi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40036) Valkűr válasza gyugyo79 (#40035) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi, de amugy mi az Istent ellenőriz egy üres lemezen?

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#40037) gyugyo79 válasza Valkűr (#40036) üzenetére


gyugyo79
addikt

Felméri az állapotát megnézi, hogy jó e, hogy esetleg ne akkor derüljön ki a hibás szektor (durva példa) amikor írna rá stb. Az hogy egy lemez üres semmit se jelent és az, hogy te akkor csomagoltad esetleg ki sem feltétlen, mert attól ugye lehet gyári hibás is és lehet neked is jobb ha ez kiderül rögtön.
De ennek ellenére, volt lehetőséged ennek a kihagyására max nem vetted észre ;)

[ Szerkesztve ]

(#40038) Steveke


Steveke
csendes tag

Sziasztok!

DS218play helyett érdemesebb DS218-at venni? kb 10ezerrel drágább cserébe 1GB memóriával több van benne.

Plex helyett tudtok valami hasonlóan magas színvonalú appot mondani? Mert 218-an nem támogatott.

(#40039) Melorin


Melorin
addikt

Nekem is sebesség problémám van. Ha a NAS-ra másolok, az fullos sebességgel megy, ~110MB/s
Ha viszont fordítva csinálom akkor 2MB/s a sebesség! :W
A megosztás SMB. Belenézek a dsm feladatkezelőjébe és ez a "rettenetesen" gyors másolás 25%-on tekeri a procit.
Restart megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#40040) Melorin válasza Melorin (#40039) üzenetére


Melorin
addikt

Azt hiszem megtaláltam a hibát. Kikapcsoltam az IPv6-ot a DSM-ben és felgyorsult minden.
Az viszont érdekes, hogy most ha bekapcsolom akkor sem lassul be. :U

(#40041) #29810560 válasza Melorin (#40040) üzenetére


#29810560
törölt tag

Melyik Internet szolgáltatónál vagy? :F

(#40042) Melorin válasza #29810560 (#40041) üzenetére


Melorin
addikt

Invitel, ADSL
Egyébként ez a hsz adta az ötletet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40043) #29810560 válasza Melorin (#40042) üzenetére


#29810560
törölt tag

... és az Invitel dual-stacket használ vagy csak IPv4 címet ad?

[ Szerkesztve ]

(#40044) appel válasza Steveke (#40038) üzenetére


appel
őstag

Emby. Szinte ugyanaz, nekem bejött. (legalábbis, ha nem kell transzkódolni)

(#40045) claire78 válasza Multibit (#39982) üzenetére


claire78
senior tag

Úgy tűnik ez volt az oka, kikapcsoltam a wifi-t és azóta nem dobott ki.
:R

(#40046) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

A DS szépen működik (Transmission-t lecseréltem), de letöltés után nem indul el automatikusan a feltöltés. Manuálisan kell elindítani. Hol lehet ezt beállítani?

Üdv: Mocsokba

(#40047) Laslie válasza Mocsokba (#40046) üzenetére


Laslie
tag

Borisz76 írt egy nagyon jó leírást erről a programról (is).
Ebben a 'Download Station le és feltöltési sebesség' rész fölött találsz egy képet a beállításokról. Ha beállítod nálad olyanra a 'Megosztás automatikus leállítása' részt, akkor automatikusan el fogja indítani a feltöltést a letöltés befejezését követően.

(#40048) Mocsokba válasza Laslie (#40047) üzenetére


Mocsokba
tag

Ez alapján állítottam be, de az a rész valahogy kimaradt.

Köszönöm! :R :R :R

Üdv: Mocsokba

(#40049) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Segítségetek kérném, hátha van ötletetek, már régi probléma és keresgéltem de megoldást még nem találtam rá.
Adott Synology server Mail Station és Mail server is fut rajta.
Két darab gép ér el egy közös fiókot (info@mind1.hu), mind2 gépben Outlook 2013 fut.
A problémám az, akárhányszor telepítjük ujra egyik vagy másik gépet állandóan elkezdi megborítani az IMAP mappa struktúrát.

Pl. most felraktam egy gépre és létrehozott Trash meg Sent mappákat és nem a korábbi mappákat használja mint alapértelmezett kuka és elküldött elemként.
Ez még nem is lenne baj, ha lehetne Outlookban ilyet állítani, de állítólag nem lehet.

Van bármi ötletetek, hogy miért csinálja ezt és miért nem használja egyszerűen azt az adott mappa szerkezetet ami a NASon létre van hozva?

Kérlek ne olyan verziókkal gyertek, hogy használjunk Thunderbird vagy másik klienst (próbáltam, de ragaszkodás van az Outlookhoz).

Előre is köszi,
üdv

Janaboy

(#40050) gyugyo79 válasza Janaboy (#40049) üzenetére


gyugyo79
addikt

A megoldás ott ahol használva van általunk, hogy Outlok első indítása így :
Outlook.exe /ResetFolderNames
https://support.microsoft.com/en-us/help/2826855/folder-names-are-incorrect-or-displayed-in-an-incorrect-language-in-ou

Így jól szedi össze a mappákat.

+ webes felületen nem léphetnek be a felhasználók, mert akkor is borul minden.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.