Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) bandras0226 válasza Borisz76 (#35850) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nekem ezekből egyik sincs. Csak ezek vannak.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#35852) bandi20 válasza Borisz76 (#35848) üzenetére


bandi20
aktív tag

:R Koszi ! Olvastam , mobil eszközön ki is próbáltam, ott szuper meg minden, de a tv-n nem sok értelmet látom, index éles után sem mutatja a borítót, etc. a TV-n . Ezért van a letöltés is ide irányítva, mert akkor a letöltés után a tv lejátszóval megy is ! Ha a webOS is megjelenítése a boritokat akkor teljes megelégedés, de igy sem rossz!

bandi

(#35853) Borisz76 válasza bandras0226 (#35851) üzenetére


Borisz76
veterán

Win7 / 8 ?

Kutakodj kicsit az otthoni csoportban, hálózati és megosztási központban.
Valahol ott kell lennie.
Fejből nem tudom mert már több mint 1 éve Win10-t használok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35854) bandras0226 válasza Borisz76 (#35853) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Windows 10 pro. Közben kiderült hogy a hálózat magán.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#35855) Borisz76 válasza bandi20 (#35852) üzenetére


Borisz76
veterán

Jól emlékszem , hogy LG OLED TV-d van ?

Mert írtam, hogy a TV-be beépített lejátszók nem a legjobbak.
Erre jött válasz valamelyik fórumtárstól, hogy a WebOS3 már túllépett ezeken a gyerekbetegségeken és remekül használható. Ha meg tudsz barátkozni a borítók "hiányával" ,akkor semmi gond :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35856) Borisz76 válasza bandras0226 (#35854) üzenetére


Borisz76
veterán

Gépház / Hálózat és internet / Kapcsolat tulajdonságai : Magán

Gépház / Hálózat és internet / Hálózati és megosztási központ / Speciális megosztási beállítások módosítása:
Magánjellegű hálózati résznél a hálózatfelderítés bekapcsolása.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35857) Madwe válasza bandi20 (#35852) üzenetére


Madwe
nagyúr

Webosre plexet használj a nason, telefonokon és xplayt a tévén.

(#35858) bandras0226 válasza Borisz76 (#35856) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Oké. Már látja a NAS-t, viszont csináltam egy torrent nevü mappát, azt nem látja.

Az megoldható hogy a fájl letöltése után az állapot letöltésröl megosztásra álljon? Kézzel kicsit körülményes, meg hát az a cél hogy ne kelljen hozzányúlni.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#35859) Borisz76 válasza bandras0226 (#35858) üzenetére


Borisz76
veterán

A Nason hoztad létre a "Torrent" nevű mappát ? És meg is van osztva ?

Mert pl a File Station-ban lehet létrehozni sima és megosztott mappát is.
Értelemszerűen a megosztott mappát tudod megkeresni a win-el, hogy felcsatold.

DS-ben : Megosztás azaz seed
DS-ben a fogaskerék-ben ( beállításokban ) :

BT résznél :
Megosztási arány : 0 %
Megosztási idő : örökre.

Ezzel a beállítással addig marad seed-ben a torrent amíg el nem távolítod a DS-böl , valamint magától seedbe áll letöltés után.

Az új beállítások csak az újonnan hozzáadott feladatokra/torrentekre érvényesek !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35860) bandras0226 válasza Borisz76 (#35859) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Igen, a Nason. Nincs megosztva. Utólag már nem lehet?

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#35861) bandi20 válasza Borisz76 (#35855) üzenetére


bandi20
aktív tag

Jo lenne az oled, de egy 55uj6307 et nyustolok ! A webOS 3.5 van mar rajta , minden ok a lejatszojaval, es nem zavar a borito hiany , a lejatszo majdnem mindent tud , 4k , hdr , bt2020 etc .
Szerintem a plex et is kihagyom egyenlore !

bandi

(#35862) Borisz76 válasza bandras0226 (#35860) üzenetére


Borisz76
veterán

Elképzelhető , hogy lehet....most néztem hirtelen de nem jöttem rá.

Ha létrehozol egy "Megosztott mappát" , akkor abba át tudod pakolni a sima mappa tartalmát.
Gyorsan megy mivel nem kell "másolnia" csak linkeli a rendszer....
A sima mappát aztán törölheted is.

Nálam az 1. köteten van egy "Adattár1" nevű megosztott mappa.
Ezen belül hoztam létre mappákat amit a Win is lát.
Ha emlékeim nem csalnak akkor a belső mappákat már a Total Commander-el hoztam létre.

Ugyanez az "Adattár2" esetében is csak azon belül 1db Video mappát hoztam létre.

Képen :

Valamint a Syno ALAP mappái is ott vannak de azok értelem szerűen a "gyökérben".

Ezek közzül csak a PHOTO mappa van felcsatolva valamint a külső USB-s merevlemezek is :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35863) anda2


anda2
csendes újonc

Egy DS416 ba 4. HDD.-nek beraktam egy 6 terrás hdd-t. A bővítés lement minden rendben volt, elindítottam rajta a letöltést de nemsokára lefagyott, minden lámpa folyamatosan világított és semmi nem működött. Újraindítás után kb 20 percig ment és újra lefagyott. Azt láttam,hogy akkor fagy le amikor a cpu ás a ram is 99% volt. De nem tudom miért ilyen magas. Újraindítottam, leállítottam a letöltést és azt írta, hogy merevlemez "újraszinkronizálást" és "paritáskozisztencia ellenőrzést" végez. KB negyed óra múlva sípolt egyet majd még egyet és most nem lefagyott hanem kikapcsolta magát. Azt láttam, hogy leállított letöltésnél is sokszor ment minkét % 90 fölé amit nem tudok, hogy miért.
Segítséget kérnék, ha tudtok , hogy mit kéne tennem hogy jól működjön a rendszer, vagy mit csináltam rosszul?

(#35864) Madwe válasza anda2 (#35863) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amikor beraksz egy új lemezt, a paritásellenőrzés és konzisztenciaellenőrzés (raid esetén) eltarthat akár 1-2 napig is. ameddig ezt teszi, addig azt a hddt ne terheld semmilyen feladattal, mert vlaszeg jelen esetben is ez okoz galibákat. Ha ezek lefutottak (a tároláskezelőben látod, de jobb oldalt az infopanelre is kiírja ha jól emlékszem) utána kezd csak el használni.

Nem tudom az, h a bővités lement s minden rendben volt, az azt jelenti e, h te ezeket végigvártad, vagy csak azt, h hozzáadtad mint új lemez. Ha végigvártad ezeket, akkor nem tudom mi lehet a galiba oka...

[ Szerkesztve ]

(#35865) anda2 válasza Madwe (#35864) üzenetére


anda2
csendes újonc

Igen végigvártam kb. másfél napig tartott addig nem csináltam semmit. utána kezdtem el a letöltést, hogy befejezte.
Köszi.

(#35866) #54657280 válasza Véreshurka (#35644) üzenetére


#54657280
törölt tag

Na, ezt a Transmission forrást kerestem, már pár napja:

22-féle processzorhoz, illetve magához a Dockerhez is letölthetők, majd kézzel a Csomagtelepítési Központban (illetve a Dockerben) telepíthetők ezek a csomagok.
Az, hogy milyen processzor van a NAS-odban, azt innen tudhatod meg.

Transmission 2.92-12 a DSM 6.1-hez

(#35867) gyugyo79 válasza #54657280 (#35866) üzenetére


gyugyo79
addikt

Olyan fura amúgy, hogy nem kerülnek vissza az ilyenek gyorsabban a csomagkezelőbe.

De pld. a PLEX -is már van jó ideje apollo lakere (már minimum 2 verzió váltás is volt) mégse került be/vissza.

Vagy ott a BitTorrent Sync vagy a DVBLink (Ez utóbbihoz aki megvette a licect meg a tunert pláne morci lehet váltás után) ami megint csak nincs még a csomagkezelőben pedig ez utóbbiak nem is alternatív forrásból voltak elérhetőek.

Pedig ezek azok a dolgok amiket szerintem a Synologynak még akár támogatni is kéne, hogy elkészüljenek a megjelenés után pár héttel. Ha már eddig ott voltak elérhetően.

[ Szerkesztve ]

(#35868) anda2 válasza anda2 (#35865) üzenetére


anda2
csendes újonc

Most jut eszembe, hogy filmet néztem közbe róla, lehet közben ezt sem szabadna?

(#35869) Madwe válasza anda2 (#35868) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha a végén befejezte, s utána rosszalkodott csak, akkor ott egyéb probléma lesz :S először az ok okozatot kéne feltárni, h mely műveleteknél őrül meg a nas szvsz, bár lehet simán csak hardver hiba lesz...

(#35870) Melorin


Melorin
addikt

Mitől lehet az, hogy egy ideje nem kapok értesítést arról ha készen van egy letöltés?
Ugyanúgy van minden beállítva mint eddig, sőt ha rákattintok a tesztüzenet küldés gombra, el is küldi a mailt. De nem működik az automatikus levélküldés a DS-ben.

(#35871) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Segítség kellene:

Beleraktam a 218+ ba a régi WD winyót. Jelenleg azt írja hogy a meghajtó állapota leromlott, és hogy a hibás szektorok száma 1627.
Innen most hogyan tovább? Le kellene formázni a winyót , remélem ez megoldja a hibát. Hogyan tudom hozzáadni különálló winyóként? (gondolom ez különálló kötet lenne). A Benne lévő winyóval nem szeretném összefűzni, azt szeretném, ha ezt a hdd-t teljesen külön látnám, és ha tönkremegy akkor egyszerűen csak ezt kelljen cserélnem, adatvesztés nélkül.

Szóval, hogyan tovább?

(#35872) Madwe válasza Szaszabond (#35871) üzenetére


Madwe
nagyúr

1600as bad Sector esetén már kukazando az a vinyó...

(#35873) ImpersonatoR

PLEX -et feltelepítettem eddig működik jól de ugye a iso filmeket nem latja ahhoz módosítani kéne a scannert.
De nem tudok belepni synology -n belull létrehozott PLEX mappába mert nem engedi a windows.
Ha a jó username/passt írom be nem történik semmi ha rosszat akkor csak simán kiírja hogy nincs jogosultságom.

Ti hogy tudtatok módosítani a scannert vagy mást simán beenged hálózatról és tud benne böngészni/módosítani?

\\SYNOLOGY\PLEX\ mappáról van szó.

(#35874) Madwe válasza ImpersonatoR (#35873) üzenetére


Madwe
nagyúr

A megosztasi mappahoz kell jogosultságot adnod a dsm vezerlopultjaban először az adminnak, mert alapból nincs neki:) ezután amúgy a file stationben is tudod piszkálni, pl subzero srtletolto plugint így oldottam meg... cserébe elarulod mit kell mokolni isohoz?:) egy link is elég!

[ Szerkesztve ]

(#35875) ImpersonatoR válasza Madwe (#35874) üzenetére

[link]

Disc_Image_Scanners.zip (10 KB)

Itt van egy 10kb os file az alján amit ha leszedsz akkor

$PLEX_HOME/Library/Application Support/Plex Media Server/Scanners/Movies/

vagy ide

$PLEX_HOME/Library/Application Support/Plex Media Server/Scanners/Series/

kéne bemásolni ahogy néztem de akkor nem is szenvedek vele szólj ha megy :)

[ Szerkesztve ]

(#35876) Madwe válasza ImpersonatoR (#35875) üzenetére


Madwe
nagyúr

Projektleadas van, max holnap du. Tudok ránézni otthon, ma csak hazaesek aludni (vagy elalszom a szekemben az irodában) szóval ha hajt a kíváncsiság addig nézz rá, de hnap én is jelentkezem:) bár ahogy nézem ez max kilistazza, de pl tvn az app nem fogja lejátszani...

[ Szerkesztve ]

(#35877) ImpersonatoR válasza Madwe (#35876) üzenetére

Bukó... megcsináltam amit írtál be tudok lepni.
De file station bol is kilistáztam minden fájlt PLEX mappában és nincs .py kiterjesztésű nincs mit lecserélni.
Illetve az eredeti mappák amire hivatkozik sincs mar benne a legújabb app ban legalábbis amit használok.
Marad a konverzió pl MakeMKV vagy hasonló.

(#35878) Szaszabond válasza Madwe (#35872) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

ÉS ezt a sok bad szektort nem lehet valahgy megjavítani? mert elvileg teljesen jól működött a winyó,majd gondolom pár áramszünet következtében nem értem el a WD MyCloudot többé....

Szóval ha A SYNO NASSAL csinálnék rajta egy teljes törlést és a NAS újraformázza akkor nem jönnek helyre ezek a szektorok?

(#35879) Madwe válasza ImpersonatoR (#35877) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem lecserélsz, az normális h nincs .py s a cikkben is írta, h lehet nincs series meg movies mappa, akkor hozd létre:)

(#35880) Madwe válasza Szaszabond (#35878) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, a bad Sector az fizikailag hibás részt jelol:(

(#35881) Szaszabond válasza Madwe (#35880) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

:( Ejjdekár.....akkor most kukázhatok 4TB-t......grrrrrr

(#35882) Alex91 válasza Szaszabond (#35881) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert romlott el a Cloud-od... meghalt benne a hdd.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35883) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni, valamiért nem érem el külső appon keresztül a Synology nasom.
Adott egy Tplink Archer C60 router és egy Synology DS216j nas, illetve Digi szolgáltató.
2 napja költöztem az előző lakásban ugyanezzel a routerrel volt ugyanezzel a szolgáltatóval megoldva a külső elérés. Beköltözés után muszáj volt egy hard resetet nyomnom a routeren mert kikapcsoltam szerencsésen a wi-fi-t és nem tudtam visszakapcsolni (fizikai gombra nem reagált, lan eszközöm meg nem volt amiről visszaállíthatnám). Ezután kezdődött a probléma, megpróbáltam változtatni külső elérési DDNS-t is, megcsináltam újra a portforwardingot (itt meg kell jegyezzem, hogy bár a routerben megnyitotta a portokat, de a csatalakozás ellenőrzése nem sikerül). Már végigmentem újra az EZ-Internet app-al is, de továbbra sem jó, ki- be kapcsoltam az applikáció eléréseket.
Lassan ott tartok egyszerűbb egy adatmentést végeznem és újratelepítenem. :(
Kérlek ha valakinek lenne építő jellegű ötlete ossza meg, hátha sikerül visszaállítani.
Köszönöm!

(#35884) Laposelemer válasza k.daniel91 (#35883) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha jól értem, akkor új helyre vitted a motyót és az új helyen Digi a szolgáltató.

Diginél sokszor előfirdul a NAT-olás.
Ha NAT-olva vagy, akkor bármit csinálhatsz, kintről nem éred el a NAS-t.

Elsőnek nézd meg a Digi által a routernek kiosztott IP-t, majd nézd meg pl. itt [link] milyen IP-t ad vissza. Ha nem egyezik a kettő, akkor NAT-olva vagy.
Diginél kérni kell, hogy adjanak publikus IP-t.

Utána be kell tudnod állítani.

[ Szerkesztve ]

(#35885) Borisz76 válasza Szaszabond (#35881) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam is volt hasonló.
Kivettem a NAS-ból és bedobtam a PC-be.
A Hard Disk Sentinel nevű merevlemez / ssd figyelő alkalmazás nagyon jó.
Nem csak az aktuális hőmérsékleteket és S.M.A.R.T adatokat tudja megjelenítenio de van benne teszt is.
Mégpedig Felületteszt ! A folyamat MINDEN adatot töröl a lemezről és felderíti, hogy fizikailag, hol találhatóak a hibás szektorok és megpróbálja azokat helyreállítani ha lehet. Ha nem lehet akkor "áthelyezi" azokat
ami kb annyit jelent, hogy a rendszer felé jelzi, hogy mely szektorok hibásak és oda ne írjon a rendszer.

A felületteszt kb ennyit csinál :
Ír az adott szektorba majd visszaolvassa.
Ha eggyezik a visszaolvasott adat az írtal, akkor a szektor jó.
Ha nem eggyezik , akkor hibásnak jelöli.
Azt hiszem lehet állítani , hogy hányszor kísérelje meg az írás-olvasás menetét.
Én így végigszaladtam a NAS által hibásnak titulált lemezen de a HDS nem talált hibát.
Azóta külső USB-s csatival toltam rá a nas-ra.
( Pótolható erotikus/felnőtt akciómozi van rajta csak....)

Szerezd be a Hard Disk Sentinel nevű programot.
Lehet, hogy a próbaverzió nem engedi a felület tesztet.....de meg lehet oldani a regisztrációt :)

Lemez / Felület teszt :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35886) Borisz76 válasza Borisz76 (#35885) üzenetére


Borisz76
veterán

Megtaláltam a pár hónapja öcsém által ideadott merevlemezről a HDS képet.
4 db HDD-je is van 1-2-4-4 Tb mindet az asztali PC-ben használja.
Ez az eggyik 4 Tb-os lemez :

3 napig mentettem róla az adatokat - mert folyton lefagyasztotta a rendszert - de sikerült mindent lementeni róla. Azóta öcsémnek az adatai is itt pihennek a NAS-on összesen kb 10 Tb :)

Próbálom rábeszélni egy 4 fiókos NAS-ra SHR1-el.....talán most karácsonyra beszerzi.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35887) k.daniel91 válasza Laposelemer (#35884) üzenetére


k.daniel91
tag

Szia,
és mi van abban az esetben, ha ez stimmel? Ugyanaz a két ip cím.

(#35888) Patice válasza Borisz76 (#35885) üzenetére


Patice
Topikgazda

"erotikus/felnőtt"

"akciómozi"

"Pótolható"

:DDD :DDD :DDD (Mai nap is jól indul...)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35889) #54657280 válasza ImpersonatoR (#35873) üzenetére


#54657280
törölt tag

Erről a leírásról van szó?

https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/201674343-Scanning-Disk-Image-Format-Media

Mert ez alapján a NAS-on (Linux) ez a korrekt mappa:
$PLEX_HOME/Library/Application Support/Plex Media Server/Scanners/Movies/
vagy
$PLEX_HOME/Library/Application Support/Plex Media Server/Scanners/Series/

A NAS-ra root joggal kell belépned, pl. Putty segítségével.
Mindenek előtt nyisd meg a 22-es portot a NAS-on (ezt a buli végén majd zárd is be).

Ha beléptél, add meg felhasználónak a felhasználóneved, majd kéri a jelszó - azt is add meg.
Utána írd be: sudo -i
És add meg újra a jelszót.

Most már root joggal tudsz közlekedni a NAS-ban. A piszkálódást fokozott figyelemmel tedd, mert a NAS elszállhat, mint a győzelmi zászló.

(#35890) Véreshurka válasza #54657280 (#35866) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

Megnézem majd ezeket is. Elég jól össze vannak szedve a különböző csomagtelepítők. Kár, hogy nincs egy oyan oldal, ahol hasonlóan lennének ezek összszedve egykupacban. Vagy valaki tud ilyenről?

El Psy Kongroo

(#35891) Laposelemer válasza k.daniel91 (#35887) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha ugyanaz a két IP, akkor az jó hír.

Amit meg lehet nézni:
- manuálisan nyitottad a portokat?
- ha nem manuálisan, akkor a routerben az UPnP be van kapcsolva?
- DDNS-t a router vagy a NAS intézi? A DNS kiszolgálóval él a kapcsolat?

Kívülről böngészőből se érhető el a NAS?
Http-n vagy https-en próbálod elérni, ha böngészőből próbálod?
Milyen külső APP nem tud kapcsolatot létesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#35892) k.daniel91 válasza Laposelemer (#35891) üzenetére


k.daniel91
tag

-manuálisan még nem próbáltam portot nyitni, ma estefelé akarom mé azt megtenni, de az UPNP bevan lőve és ott vannak a portok..így már nem szükséges a port nyitás vagy?
-a ddns-t a nas intézi a synology-ét használva, mint eddig (régen is digim volt és most is az van, mint szolgáltató)
-szerintem a kiszolgálóval él a kapcsolat mert, synology.com-on beregisztáltam a terméket és ott zöld státusz a lan quicklink és a külső elérés is.

Azon gondolkoztam még, hogy mivel router resetem volt és ott visszaállítodott a felh / jelszó alapra a synology meg mintha az elején az első konfigkor két felh. / jelszót a router admin felületéhez és mivel ez megváltozott nem lehet hogy ezért nem tud portot nyitni a nas a routeren keresztül?
Amit egyedül észrevettem, hogy a nas beállításin belül ha leakarom ellenőrzni a portok nyitottságát..az ellenőrzés sikertelenre fut.

Appok: http és https-n is próbáltam: DS video, Ds Photo , Ds finder - helyi hálózatban működik..csak kívülről nem.
Böngészőn keresztül is próbáltam, kívülről ugyanaz a helyet mint appokkal, nem találja.

(#35893) Madwe válasza k.daniel91 (#35892) üzenetére


Madwe
nagyúr

az új helyen nem lehet, h a saját routeren kívül a szolgáltatói modem is router üzemmódban van :D? tedd bridgebe!

(#35894) k.daniel91 válasza Madwe (#35893) üzenetére


k.daniel91
tag

szerintem nem lehetséges, mert PPPoE-vel kellett szépen csatlakoznom a nethez (saját routeren keresztül), ha a szolgáltatói modem routerként lenne akkor ezt így nem tudtam volna nem?

(#35895) Madwe válasza k.daniel91 (#35894) üzenetére


Madwe
nagyúr

attól még pl dhcpt simán oszthat stb. mi a routered default gatewaye? ha egy belső cím, az lesz a modemed címe, oda kell elmenni s bridgebe tenni. ha egy publikus külső cím, akkor valóban nem azzal lesz a gond :)

(#35896) #29810560 válasza k.daniel91 (#35894) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem egyszerűen csak zárva vannak a portok.

Próbáld elérni QuickConnect-el, ha van QC ID-d!

(#35897) k.daniel91 válasza #29810560 (#35896) üzenetére


k.daniel91
tag

ohh, így megy.. :) akkor próbálkozza egy routeren belüli manuális port nyitással?
Mint ahogy feljebb is írtam..mintha az első (még régi lakásban) nas konfigkor kérte volna a router felh / jelszavát ami ugye már megváltozott..ha most újracsinálom..már nem kér semmit és ugye a portok ellenőrzésénél a nas-nál sikertelent írt. Plusz ami még fura ha UpnP bevan kapcsolva és ott jelzi a portokat akkor hogy nem mehet? :O

(#35898) #29810560 válasza k.daniel91 (#35897) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hagyd a fenébe az UPnP-t - amúgy is biztonsági kockázat - kézzel nyisd a portokat a routeren!

[ Szerkesztve ]

(#35899) #29810560


#29810560
törölt tag

Már múltkor is akartam írni:

Nem értem, miért ódzkodik mindenki a manuális port beállítástól/nyitástól/forwardingtól a routeren? :F

A legtöbb routeren olyan egyszerű ez, mint a faék. Kb. 3 adat kell neki. Egy: a NAS IP címe a belső hálón. Kettő: a port száma. Három: TCP vagy UDP port (esetleg mindkettő), de UDP-re ritkán van szükség.

Ennyi.

(#35900) Pubszon


Pubszon
veterán

Ha DS213j-ről váltok DS214+-ra akkor a migráció során milyen beállítások mennek el amelyeket újra be kell állítani?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.